Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Rennais - 27. ledna 2019   21:00

Paris SG
8' Cavani (Di María) • 61' Di María (Silva) • 67' Mbappé (Draxler) • 72' Cavani (Mbappé)
4:1
(1:1)
Rennais
29' Niang
Paris SG
Buffon – Marquinhos, Silva (C), Kimpembe – Kehrer, Draxler, Dani Alves (83. Meunier), Bernat (77. Kurzawa) – Di María, Cavani (83. Choupo-Moting), Mbappé.
Aréola – Meunier, Kurzawa, Nsoki, Nkunku, Choupo-Moting, Diaby.
Abed – Gringore, Rahmouni
Parc des Princes, Paříž
Rennais
Koubek – H. Traoré, Da Silva, Gelin, Zeffane – André (C), Grenier – Sarr (80. Siliki), Ben Arfa, Bourigeaud – Niang (73. Hunou).
Gertmonas – Nyamsi, Del Castillo, Hunou, Camavinga, Siebatcheu, Siliki.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 7:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:7.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas dvaadvacátého kola mezi PSG a Rennes končí. Lídr francouzské soutěže nenašel přemožitele ani dnes a po výsledku 4:1 si připisuje další tři body do tabulky.

PSG nastoupilo na svého soupeře ve velkém stylu a bylo odměněno hned v osmé minutě, kdy zužitkoval parádního centru Di Maríi. Pařížané i nadále kontrolovali zápas, ale poté přišlo překvapivé srovnání. Niang dopravil míč za Buffonova záda a srovnal krok. Niangova sláva mohla rychle skončit, protože o několik minut později sestřelil tvrdým skluzem Kehrera a nebyl daleko od červené karty. Hlavní rozhodčí ale udělil pouze žlutý trest. Až před pauzou se rozjeli znovu domácí, ale Mbappé krkolomným zakončením neuspěl.

I chvíli po změně stran pokračovalo Rennes v sympatickém výkonu. Po hodině hry ale vyslal Thiago Silva mimořádně přesnou přihrávku na Ángela Di Maríu, který snadno překonal českého brankáře. Již o šest minut později přidal třetí zásah PSG Kylian Mbappé, který potrestal mizernou rozehrávku hostujícího celku po přihrávce Draxlera. Smrticí desetiminutovku zakončil třetí brankou v krátkém čase Edinson Cavani, který už jen doklepával míč do prázdné sítě.
90+3'
90+3'
Ben Arfa se hnal do pokutového území PSG z pravé strany. Marquinhos ale čistým skluzem obral soupeře o balon. Následně se domácí přesouvali do útoku, ale míč se až do vápna nedostal.
90+2'
Od Koubka putoval balon na pravou stranu, kde se ale prezentoval další nepřesností Hamari Traoré. Rennes se ještě dokázalo dostat k míči, ale před Silikim zapracoval tělem Thiago Silva.
90+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90'
Mbappé ještě zpracoval Silvův centr. Do pokutového území se mladému útočníkovu nechtělo, raději přihrával Choupo-Motingovi, který ale přidal jen mizerný centr za brankovou čáru.
89'
Do role tvůrce hry se opět vžil Julian Draxler. Tentokrát hledal německý reprezentant v pokutovém území Choupo-Motinga, ale střídající útočník byl pokryt Gelinem.
88'
Další pohledná narážečka domácího týmu. Meunier posílal míč do volného prostoru Kimpembemu, ale krajní obránce PSG už neměl sílu na sprint proti Zeffanemu.
87'
PSG pokračovalo rozehrávkou rohového kopu. Silva ani Marquinhos se k hlavičce nedostali, na zadní tyči neměl šanci míč zachytit ani Kehrer a tak se hosté se přehledem ubránili.
86'
Thiago Silva přihrával na pravou stranu, kde byl ale jen obsazený Meunier. Následně zvolil kapitán PSG postup středem, Di María se řítil do vápna, ale trefil jen Da Silvu.
85'
Di María měl na noze pátou branku! Draxler proskočil přes dva obránce, následně přetáhl centr až za zadní tyč Meunier, ale přesně do prostoru, kam přijel ve skluzu Di María. Argentincův volej však přeletěl Koubkovu branku.
84'
Meunier se ihned zapojil do kombinace domácího celku. Belgický reprezentant si poradil s Bourigeaudem, následně ale neměl komu míč předat a tak raději zvolil přihrávku zpět.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Eric Choupo-Moting.
83'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Dani Alves, přichází Thomas Meunier.
82'
Kurzawovi sice vyšlo zpracování hrudníkem, ale následně už dosáhl na balon jen špičkou kopačky a toho využil k zisku Hamari Traoré. Rennes mohlo jít do útoku a Hunou získal faul na Silvovi, který navíc inkasuje žlutou kartu.
81'
Ještě před Kehrerem se dostal k balonu Zeffane. Mehdi Zeffane si ale balonu příliš dlouho neužil, od kopačky mu totiž odjel za postranní lajnu. Po rychlém vhazování zůstávají i míče domácí.
80'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází James Lea Siliki.
79'
Po třech vstřelených brankách v krátkém čase se přece jen aktivita PSG směrem do útoku o něco snižuje. Mbappého fauloval na levé straně Benjamin André.
78'
Thilo Kehrer vhazoval zpoza postranní lajny. Balon se k němu ale velmi rychle vrátil. Po dlouhém výkopu se hnal do útoku střídající Kurzawa, který si ještě vyměnil balon s Di Maríou.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Juan Bernat, přichází Layvin Kurzawa.
76'
Silvovi se nepodařilo zasáhnout míč, když vystupoval proti Sarrovi, ale v obraně ho dokázal zastoupit Marquinhos. PSG se ihned ujalo balonu.
75'
PSG pokračuje i za tříbrankového vedení v aktivní hře. Bernatova přihrávka našla na pravém kraji Kehrera. Následně se o rozehrávku pokusil také Marquinhos, ale přes staženou obranu Rennes se nedostal.
73'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Adrien Hunou.
72'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Naprostá destrukce obrany Rennes! Draxler vybojoval míč ve středovém kruhu, následně poslal parádní přihrávku Mbappému. Dvacetiletý útočník už mohl jít sám na Koubka, ale ještě předal balon EDINSONU CAVANIMU před prázdnou branku a pro o poznání zkušenějšího útočníka už nebyl problém dopravit balon do sítě.
71'
Zeffane neprošel přes Bernata, následně centroval do pokutového území Di María, ale povedený centr jako při první vstřelené branky tentokrát nepřidal.
70'
PSG nebylo daleko od čtvrtého zásahu! Hned ve čtyřech byli domácí v pokutovém území Rennes proti rozhozené obraně. Cavani chtěl ale sám zakončovat, po lehkém kontaktu se sesunul k zemi, ale hlavní rozhodčí penaltu nepíská.
69'
Bourigeaud společně s Niangem tlačili na rozehrávajícího Silvu, ale kapitán PSG parádně přenesl hru přes celou šířku na Bernata. Domácí nyní jasně přihrávají Rennes.
67'
Obrovská chyba v rozehrávce! Tomáš Koubek přihrával po trávníku Gelinovi, který nevěděl, že má za sebou napadajícího hráče. Draxler následně našel KYLIANA MBAPPÉHO, který už neměl problém propálit českého gólmana.
66'
Hamari Traoré posílal přihrávku podél postranní lajny, ale Ismaïla Sarr byl pokryt Kimpembem. PSG nikam nespěchá, domácí kontrolují vývoj zápasu postupnou kombinací.
65'
Silva opět hledal dlouhou přihrávkou Di Maríu. Argentince nyní zradilo zpracování a k balonu se dostali hostující fotbalisté.
64'
Pařížský celek uklidňuje hru kombinací ve středu pole. Také Kehrer si dovolil nebezpečnou kličku v obranné linii proti napadajícímu Niangovi.
63'
Rennes se okamžitě pokouší o srovnání. Di María byl povalen u postranní lajny a Hamari Traoré je potrestán žlutou kartou.
61'
PSG se vrací do vedení! Thiago Silva jakoby nic naservíroval neskutečnou přihrávku přesně do běhu ÁNGELU DI MARÍOVI. Argentinec upaloval zcela sám na Tomáše Koubka. Český brankář dělal co mohl, ale na parádní lob zkušeného ofenzivního fotbalistky nestačil.
60'
I po hodině hry drží Rennes na trávníku jasného lídra Ligue 1 nerozhodný stav. Nyní ale musel hosty podržet Koubek! Draxler v ideálním postavení napálil jen českého reprezentanta, následná Mbappého dorážka skončila opět u Koubka.
59'
Marquinhos nyní pořádně zariskoval před vlastním vápnem. Jako poslední v obraně si dovolil proti napadajícímu Niangovi kličku. Následně se ale PSG přesunulo s balonem až na útočnou polovinu.
58'
Draxler dokázal ve středu pole předskočit Sarra, následně předal balon na levou stranu, kde ale neměl potřebnou rychlost Bernat ani Kimpembe. Zničehonic ale vypálil Mbappé, ale na Tomáše Koubka si nepřišel.
57'
Kehrerovi zrovna nepoděkuje Silva. Právě kapitán PSG se musel rychle vracet, po tom, co Kehrer mizernou přihrávkou namazal Zeffanemu. Střelou bez přípravy ale Zeffane trefil jen diváky na tribuně.
56'
Mbappé tentokrát nevymýšlel složitou přihrávku na Di Maríu, ale rozhodl se vystřelit. Zblokovaný pokus však skončil jen v rukavicích Tomáše Koubka.
55'
Grenier rozběhl pohlednou přihrávkou Sarra. Následně se ale k Sarrovi sběhl kromě Silvy také Alves a nedali útočníkovi Rennes příliš mnoho šancí k zakončení.
54'
Hamari Traoré měl o něco více prostoru, než byl se trenérovi PSG líbilo. Tvrdou ránu z hranice vápna ale dokázal zblokovat tělem kapitán Thiago Silva.
53'
Hatem Ben Arfa se pokoušel napadat. Marquinhos společně se Silvou si ale poradili v kombinaci, až když se zapojil také Niang, tak Rennes získalo balon.
52'
Bernat nezakončil pohlednou souhru domácího celku nejlépe. Cavani získal míč na hranici vápna, následně ještě našel Di Maríu, který z prvního doteku posouval míč proti noze Bernatovi. Španělský záložník však umístil svou střelu vysoko nad.
51'
Už už to vypadalo, že by se Edinson Cavani mohl hnát do samostatného úniku, ale uruguayského snajpra zastavil zdvižený praporek. PSG se ale ihned k balonu vrátilo.
50'
Tentokrát zkusilo Rennes útočit po levém kraji. Zeffane společně s Grenierem dlouho přes sebou tlačili bránícího Kehrera, ale nakonec se německý obránce odvážil vystoupit a míč získal.
49'
PSG je stále bez balonu. Nyní navíc pořádně přibrousil Marquinhos Andrého. Hlavní rozhodčí na okamžik ponechal výhodu, ale když se kapitán Rennes nezvedal, tak odpískal faul proti domácím.
48'
Marquinhos si dal míč až příliš daleko od kopačky a toho využil Ben Arfa, Rennes se udrželo na útočné polovině, ale Zeffanova přihrávka neměla šanci přejít přes Alvese.
47'
PSG vytlačilo hostující tým až ke Koubkovi. Český brankář se ale neuchýlil k dlouhém odkopu, ale rozehrál do kombinace Traorému. Rennes pokračuje v zdařilém výkonu k prvního poločasu.
46'
Druhý poločas odstartovala rozehrávka hostujícího týmu. Ismaïla Sarr přihrával na pravé straně Andrému, kapitán Rennes ale neměl ani chvíli na rozmyšlenou a ihned o balon přišel.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:06.
Čtyři nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. PSG hraje na domácí půdě proti Rennes zatím 1:1.

45+4'
45+4'
Mbappé nebyl daleko od gólu. Míč šel za nabíhajícího útočníka, Mbappé se ale po vzoru Zlatana Ibrahimoviće pokusil zakončit v pádu přes hlavu, ale míč nakonec skončil jen vedle branky.
45+3'
Domácí fotbalisté nechtěli za žádnou cenu odkopávat míč pod tlakem na útočnou polovinu. Kimpembe společně s Di Maríou a Bernatem vykombinovali pod tlakem napadající hráče soupeře.
45+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase hned čtyři minuty.
45+1'
Ben Arfa rozehrál od rohového praporku. Před Buffonem se dostal k hlavičce Damien Da Silva, ale míč usměrnil hostující stoper jen vysoko nad branku PSG.
45'
Mbappé musí být s bolestivou grimasou ošetřován na hrací ploše. Nevypadá to na nic vážného, Mbappé už je zpět na nohou a po krátké přestávce se může pokračovat ve hře.
44'
Kylian Mbappé si pohrál kličkou se Zeffanem. Ten se ale dokázal vrátit do souboje a dvacetiletého útočníka sestřelil k zemi. Ani nyní se ale nepíská.
43'
Kehrer našel před vápnem Cavaniho, kterému ale utekl balon po doteku špičkou ke Gelinovi. Protiútok Rennes nevyšel podle plánu, Niang nestačil v souboji na Silvu.
42'
Dani Alves musel skousnout další nepříjemný zákrok. Tentokrát ho loktem trefil do obličeje Hatem Ben Arfa. Hlavní rozhodčí faul ani nepostřehl a u balonu zůstávají hosté.
41'
Od Bernata putoval míč na levý kraj. Di María našel Kehrera, který už se vrátil do hry po ošetřování za postranní lajnou. Nakonec ale akce PSG končí přetaženým centrem Bernata.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Rennes se po vyrovnací brance výrazně zvedlo. Nyní si ale zapisuje faul do statistik Grenier, který poslal k zemi Alvese.
39'
PSG se hnalo opět ve čtyřech do brejku. Mbappé ještě posouval míč na Cavaniho, který byl ale přikryt posledním obráncem Rennes Da Silvou.
38'
Dani Alves svému týmu také příliš nepomohl mizernou přihrávkou. Před Niangem se ale dostal k obrannému zákroku Thiago Silva.
37'
Před nabíhajícím Sarrem sebral balon do rukavic Buffon. Domácí následně rychle rozehráli, ale po ztrátě se musel bleskově vracet do obrany Silva.
36'
Zatímco byl Kehrer ošetřován se byl hlavní rozhodčí ještě podívat na video, ale Nianga nechává na trávníku se žlutou kartou.
34'
Thilo Kehrer byl sestřelen skluzem Nianga! Dvaadvacetiletému Němci se prohnul kotník, ale střelec vyrovnávací branky dostává pouze žlutou kartu.
33'
Mizerná rozehrávka volného přímého kopu od Rennes. Hosté se ale dostali k balonu po ztrátě Alvese. PSG je viditelně zaskočeno vyrovnávací brankou Nianga.
32'
André skvěle vyřešil situaci ve středu pole proti dvěma napadajícím soupeřům. Bourigeaud už na pravém kraji takové štěstí neměl, ale Niang vybojoval pro hosty faul.
30'
Pařížský celek se snaží o rychlou odpověď na inkasovanou branku. Draxler centroval do šestnáctky, kde sice upadl na zem Cavani, ale je pískán právě útočný faul domácímu útočníkovi.
29'
Rennes právě vstřelilo branku!
Pařížané mají obrovskou herní převahu, ale na řadu přichází srovnání stavu! Bernat prohrál na pravé straně souboj s Bourigeaudem, následně přišel prudký centr do vápna, kde se jako první dotkl míče Thiago Silva, ale domácí kapitán nedokázal zabránit parádní patičce MBAYE NIANGA!
29'
Bourigeaud našel přihrávkou podél postranní lajny Nianga, který si ale nepřišel na skvěle postaveného Marquinhose. Právě brazilský stoper dokázal soupeře vytlačit do zámezí.
28'
Další faul předvedl u středové čáry Niang, který poslal k zemi Kimpembeho. Domácí rozehráli ještě dříve, než se stačil Presnel Kimpembe zvednout z trávníku.
27'
Útočná esa PSG se nyní valila ve čtyřech na tři obránce. Di María ale dal až příliš prudkou přihrávku Cavanimu a ten už nedokázal na malém prostoru reagovat.
26'
Da Silva si vedl až příliš agresivně v souboji s Mbappém. K rozehrávce volného přímého kopu se postaral Ángel Di María. Argentincova levačka zakroutila míč do ideální prostoru ve vápně, ale jako první se dostal k odkopu André.
25'
Buffonův výkop našel ve středu poli obsazeného Cavaniho. Uruguayec prohrál souboj s Grenierem a k balonu se tak dostali poměrně snadno hosté.
24'
Sarr si narazil s Niangem, následně byl právě hrotový útočník ve vápně PSG, ale na Silvu s Marquinhosem neměl šanci vyzrát. Balon končí od Nianga za koncovou lajnou.
23'
Cavani vyzkoušel pozornost českého brankáře střelou ze střední vzdálenosti. Před vápnem tečoval míč Gelin a PSG tak mělo k dispozici rozehrávku rohového kopu. Míč ale po Draxlerově centru sbírá Koubek.
22'
Kimpembemu utekl balon až ke kopačkám Bourigeauda. Rennes se ale opět blíže než těsně na hranici vápna nedostalo. Ben Arfova rána křížem neměla brankové parametry.
21'
PSG sice vede jen o jednu branku, ale nyní v exhibičním tempu vyšachovalo obranu soupeře. Cavani získal míč, následně ho přesunul Mbappému. Ten už sice mohl pálit, ale ještě našel volného Draxlera. Němec si povodil ještě Gelina, ale poté pálil jen těsně nad břevno.
20'
Německá spolupráce mezi Kehrerem a Draxlerem úspěch PSG nepřinesla. Druhý jmenovaný následně zkoušel oslovit Mbappého, ale obrana Rennes dokázala zareagovat.
19'
Rennes se u balonu na útočné polovině příliš nezdrželo. Hatem Ben Arfa nedokázal zpracovat prudkou přihrávku a toho využil k zisku Dani Alves. PSG pokračuje v kombinaci u středového kruhu.
18'
Hostující obránci byli pod tlakem při rozehrávce. Traoré měl na sobě nalepeného Di Maríu, míč se sice dostal za postranní lajnu, ale vhazování nakonec měli k dispozici hosté.
17'
Kehrer měl otevřenou pravou stranu, následně ale vyzval ke sprintu Di Maríu, který dělal co mohl, ale ani ve skluzu míč na hrací ploše nezastavil.
16'
Sarrova rána skončila jen na hradbě domácích obránců. Marquinhos opět srazil míč jen k vlastnímu brankáři. Buffon zatím příliš práce nemá.
15'
Thiago Silva musel být ošetřován na hrací ploše. Po krátké pauze ale už může hra znovu pokračovat. Rennes se drží s balonem na útočné polovině.
13'
Obrovská chyba Tomáše Koubka zůstala nepotrestána! Český reprezentant chtěl pomoci obráncům výběhem proti balonu daleko před své vápno, ale míč vůbec nezasáhl. Mbappé následně mohl zakončovat do prázdné branky, ale to už se stačil vrátit Gelin.
12'
Sarr si to namířil individuálně do pokutového území, ale na Silvu si netroufl a tak raději přihrával Bourigeaudovi. Rennes se ještě usadilo přes šestnáctkou, ale ke střele se nedostalo.
11'
O centr do pokutového území se postaral Grenier. Před Buffonem se balon odrážel nečekaně od několika hráčů, ale Marquinhos následně přistrčil míč přesně do rukavic italského brankáře.
10'
Po deseti minutách vede pařížský celek v domácím prostředí nad Rennes o jednu branku. Dani Alves nyní podrazil na levém kraji Ben Arfu a u balonu jsou hosté.
8'
PSG se dostává do vedení z první šance! Di María dostal parádní přihrávku na pravou stranu. Následně měl třicetiletý Argentinec spoustu prostoru k milimetrovému centru do pokutového území, kde ještě dával Draxler přednost EDINSONU CAVANIMU, který parádní umístil hlavičku k pravé tyči. Tomáš Koubek si ještě nesáhl na balon a už ho musí lovit ze sítě.
8'
Rozehrávku na sebe vzal opět Presnel Kimpembe. Krajní obránce PSG přenesl hru téměř přes celou šířku trávníku na Bernata.
7'
Cavani si přišel pro balon až na středovou lajnu. Následně poslal přihrávku daleko před Mbappého, ale ten dokázal během několika metrů téměř smazat velkou ztrátu na Gelina. Naštěstí pro Rennes si stoper hostujícího celku pomohl přihrávkou ke Koubkovi.
6'
Niang byl sice v pokutovém území lehce přistrčen Marquinhosem, ale hlavní rozhodčí byl celé situaci velmi blízko a penaltu nepíská. Rennes ještě zůstalo u balonu, ale Niangova rána neměla šanci na úspěch.
5'
Mehdi Zeffane startoval podél postranní lajny, ale od Bourigeauda nyní přihrávku nedostal. Také Rennes se nežene bezhlavě do útoku od první minuty.
4'
Bernet společně s Di Maríou neměli na levé straně žádný prostor k postupu do blízkosti vápna Tomáše Koubka. Mbappé ztratil míč před šestnáctkou a poté se už zmocnil rozehrávky André.
3'
Rennes zkoušelo projít po pravé straně. Bourigeaud krásnou patičkou uvolnil Zeffaneho, následný centr do pokutového území s klidem odvrátil zkušený Thiago Silva.
2'
Kimpembe posílal míč po levé straně na Di Maríu, ale včas dokázal vystoupit z obranné řady Zeffane. Do útoku mohli jít i hosté, ale podobně dopadl i Bourigeaud.
1'
Edinson Cavani se jako první dotkl v dnešním utkání míče. Pařížané se usadili u balonu ve středu pole, velký favorit zápasu nikam nespěchá.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas dvaadvacátého kola nejvyšší francouzské soutěže Ligue 1 tak může za několik málo okamžiků začít.

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Marquinhos, Silva (C), Kimpembe – Kehrer, Draxler, Dani Alves, Bernat – Di María, Cavani, Mbappé.
Náhradníci: Aréola – Meunier, Kurzawa, Nsoki, Nkunku, Choupo-Moting, Diaby.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Da Silva, Gelin, Zeffane – André (C), Grenier – Sarr, Ben Arfa, Bourigeaud – Niang.
Náhradníci: Gertmonas – Nyamsi, Del Castillo, Hunou, Camavinga, Siebatcheu, Siliki.

Rozhodčí: Abed – Gringore, Rahmouni.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu utkaly v září a tehdy PSG zvítězilo na hřišti Rennes 3:1. Hosté tak svému soupeři mají co vracet.
Stade Rennes FC

Hosté z Rennes jsou v tabulce na devátém místě a dosud získali třicet bodů za osm výher, šest remíz a sedm proher. Hrají tak klidný střed tabulky, ale rozhodně ještě mají šanci zabojovat o pohárovou Evropu. Na postupové místo do skupinové fáze ztrácejí šest bodů, na příčku, jenž zaručuje postup do kvalifikace o Ligu mistrů pak bodů sedm. V posledním ligovém kole remizovali 0:0 s Montpellierem a v poháru pak vyřadili po výsledku 2:0 tým z nižší soutěže – Saint-Pryve. Dnes je v Parku princů v Paříži nečeká nic lehkého. Pokusí se však velkého favorita utkání potrápit. Hrát by neměli Baal, Danze, Guitane a nejistý start visí i u Bensebainiho.
Paris Saint-Germain FC

Fotbalisté dnes domácího Paris Saint-Germain FC se v tabulce francouzské ligy nacházejí na prvním místě a mají tak velmi dobře nakročeno k obhajobě titulu v Ligue 1. Drží také přímý postup do skupinové fáze Ligy mistrů a potvrzují, jak velmi silným týmem jsou. Na svém kontě mají třiapadesát bodů za sedmnáct výher, dvě remízy a ještě ani jednou neprohráli. Naposledy se jim v lize dařilo famózně, když na svém hřišti doslova smetli Guingamp 9:0! V týdnu pak sehráli ještě zápas v rámci Francouzského poháru – Coupe de France a po výhře 2:0 nad Štrasburkem postoupili do semifinále. Sezónu tak mají velmi dobře rozehranou jak na domácí půdě, tak i v Lize mistrů, kde postoupili do vyřazovacích bojů. I dnes se máme na co těšit. Hrát nebude pro dvě žluté karty Verratti a pro zranění nejspíše nebudou k dispozici Kimpembe, Kurzawa a Neymar, jenž si v pohárovém utkání poranil kotník.
Hezký nedělní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu francouzská Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat utkání dvaadvacátého kola mezi týmy Paris Saint-Germain FC a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.