Ligue 1 - 14. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Toulouse - 24. listopadu 2018   17:00

Paris SG
10' Cavani (Rabiot)
1:0
(1:0)
Paris SG
Buffon – Meunier (71. Dani Alves), Marquinhos, Silva, Kimpembe – Rabiot, Verratti (72. Choupo-Moting), Diaby – Di María, Cavani, Draxler (82. Nkunku).
Aréola – Kehrer, Dani Alves, Choupo-Moting, Kurzawa, Diarra, Nkunku.
Ben El Hadj – Aube, Pasqualotti
Parc des Princes, Paříž
Toulouse
Reynet – Amian, Moreira, Jullien, Moubandje – Sylla, Sidibé (74. Bostock) – Dossevi (66. Durmaz), García, Gradel – Leya Iseka (77. Mubele).
Goicoechea – Jean, Bostock, Durmaz, Bodiger, Mubele, Diakité.

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 12:9.
PSG vítězí i ve čtrnáctém utkání od startu Ligue 1! Tentokrát si Pařížané poradili "pouze" 1:0 s Toulouse.

PSG nastoupilo na svého soupeře ve velkém stylu. Netrvalo dlouho a domácí se radovali také z první branky. Po Di Maríově střele dokázal ještě Reynet zasáhnout, ale po skvělé akci Edinsona Cavaniho už lovil míč ze sítě. Následně vsítil Cavani ještě jednu branku, ale ta nebyla pro ofsajd uznána. Po změně stran se pokračovalo v nastaveném trendu. Tuchelova parta tlačila hosty, ale Toulouse se dlouho statečně bránilo. Naopak po příchodu Jimmyho Durmaze se i hosté dostali k několika šancím, ani jednu ale Buffon za svá záda nepustil.

Velký návrat prožil Dani Alves. Zkušený krajní obránce se objevil na trávníku po těžkém zranění kolene poprvé po více než sedmi měsících.
90+4'
90+3'
Hosté si aktivním napadáním vybojovali míč na útočné polovině. Po dlouhém autovém vhazování se dostal k balonu Durmaz, ale tomu je následně pískán faul.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase čtyři minuty.
90+1'
Teď se ofsajd nepískal! Alves skvěle našel Nkunka, ale ten sám proti Reynetovi neuspěl. Střela z blízkosti vylétla jen nad břevno hostující branky.
90'
Eric Choupo-Moting sice dostal míč do sítě, ale při přihrávce byl ofsajdovém postavení. Reyneta si skvěle obhodil a v zakončení mu nezabránil ani Moreira.
89'
Dani Alves se postavil k rozehrávce volného přímého kopu.Brazilcova pobídka do pokutového území neměla šanci na úspěch. Balon přeletěl všechny hráče v šestnáctce.
88'
Di María poslal nebezpečnou nahrávku na Cavaniho. Ve vápně se odhodlal k riskantnímu skluzu Moreira, ale byl úspěšný. Následně ale na třiceti metrech fauloval Bostock.
87'
Z nepřipravené pozice to zkusil z velké dálky Presnel Kimpembe. Reynet mohl míč jen kontrolovat, protože Kimpembeho dělovka prosvištěla vysoko na tribunu.
86'
Baptiste Reynet chyboval dlouhým výkopem jen do zámezí. Domácí se tak rychle dostali zpět k balonu a mohou se znovu zaměřit na útok.
85'
Bostock podrazil na středové lajně Rabiota. Domácí bleskurychle rozehráli, ale Di María nestačil zastavit míč na hrací ploše.
84'
Střdající Nkunku předvedl svou rychlost. V protiútoku se hnal do vápna, ještě přistrčil míč Di Maríovi, ale ten tentokrát zazdil nadějnou akci mizernou zpětnou přihrávkou.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Především tedy pro Toulouse, které se snaží s pařížským velkoklubem srovnat krok.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Christopher Nkunku.
82'
Silva teď chtěl až příliš. Před vápnem soupeře ztratil míč a nadějnou akci Toulouse musel hasit jen za cenu faulu Dani Alves.
81'
U Alvese začala i další útočná akce PSG. Před Cavaniho doputoval míč na pravou stranu k Rabiotovi. Domácím se podařilo stabilizovat kombinaci ve střední části trávníku.
80'
Manu García se pokoušel projít středem trávníku před Rabiota, ale míč mu odskočit ke spoluhráči. Toulouse cítí šanci na srovnání stavu.
79'
Dani Alves zkušeně podržel míč na pravém kraji, nechal do sebe stržit a domácí budou po odpískaném faulu rozehrávat z klidové pozice.
78'
PSG si zahrává, domácí vedou stále jen o jednu branku a nyní mohli o vedení přijít úplně. Mubele se dostal do vápna, střeleným centrem málem donutil Marquinhose k vlastnímu gólu.
77'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Aaron Leya Iseka, přichází Firmin Ndombe Mubele.
76'
Aaron Leya nedopadl po hlavičkovém souboji nejlépe a musí být ošetřen na hrací ploše. Hostující útočník se drží za pravé koleno a nejspíše bude muset střídat.
75'
Eric Choupo-Moting se ihned zapojil do kombinace PSG. Alves se pokoušel najít dloubáčkem do vápna Cavaniho, ale jako první se zmocnil balonu Reynet.
74'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Kalidou Sidibé, přichází John Bostock.
73'
Velký návrat pro Daniho Alvese! Zkušený krajní obránce se dostává do hry po dlouhé zranění kolene, naposledy hrál Alves před více než sedmi měsíci.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Eric Choupo-Moting.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Thomas Meunier, přichází Dani Alves.
70'
Kimpembe propadl proti Durmazovi. Silva ale dokázal zastoupit svého spoluhráče a sebral čistě balon střídajícímu útočníkovi Toulouse.
69'
Stále to je pouze o jediný zásah. Cavani to chtěl změnit, ale jeho spolupráce s Verrattim nebyla ideální a domácí tak budou muset začít znovu od obránců.
68'
Střídající Jimmy Durmaz vedl útočnou akci hostujícího celku. Gradel si chtěl obhodit Silvu, ale ten mu sáhl do balonu a bude z toho rohový kop pro Toulouse.
67'
Domácí skvěle vykombinovali střed trávníku, poté postupoval do vápna Diaby, ale opět si neporadil s bránícím Amianem. PSG v posledních minutách polevuje v útočné aktivitě.
66'
Střídání v týmu Toulouse FC: ze hřiště odchází Mathieu Dossevi, přichází Jimmy Durmaz.
65'
Dossevi centroval do vápna PSG od rohového praporku. Buffon šel sebevědomě po balonu, ale dokázal ho pouze vyboxovat.
64'
Moussa Diaby dostal povedenou přihrávku od Draxlera, ale po pomalé kličce dokázal střelu zblokovat Amian.
63'
Po dlouhém čase se dostali s míčem u kopačky do útoku také hosté. Gradel až příliš dlouho čekal se střelou, až se před něj postavili domácí obránci. Nakonec pálil García, ale nebyl přesný.
61'
Dossevi nyní zaváhal na středu trávníku a pustil Di Maríu do útoku. Naštěstí pro hosty tak se Argentinec ukopl a přihrávkou Cavaniho nenašel.
60'
Draxler sebou plácl v pokutovém území po lehkém kontaktu s Dossevim. Hlavní rozhodčí celou situaci ještě konzultoval s videem, ale penalta pro PSG z toho nakonec není.
59'
PSG opět přitlačilo hosty. Thiago Silva rozběhl přihrávkou Diabyho, následně se dral do vápna Verratti, ale italskému záložníkovi utekl míč k Jullienovi.
58'
I další Di Maríův rohový kop byl pořádně nebezpečný. Argentinec to zkusil rovnou do branky, ale míč se nakonec vytočil nad břevno.
57'
Teď už to vypadalo pro domácí o poznání nadějněji. Meunier posílal nepříjemný centr mimo dosah Reyneta, ale na míč nedosáhl ani Cavani.
55'
Ángel Di María rozehrával další rohový kop. Argentincův centr do vápna našel Silvu, ale domácí kapitán hlavičkoval z blízkosti jen nad hostující břevno.
54'
Tak teď si Baptiste Reynet zavařil. Míč sebral před Cavanim, ale stál těsně na hraně pokutového území. Útočník PSG okamžitě reklamovat nedovolené hraní, ale hlavní rozhodčí nechal hru pokračovat.
53'
Smyčka se stahuje. Domácí se i nadále pohybují s míčem v těsné blízkosti pokutového území Toulouse. Hosty nyní osvobodil na malou chvíli odkopem Jullien.
52'
Verratti našel Draxlera, následně se Diaby pokoušel přejít do vápna, ale jeho postup zastavil skvěle postavený Moubandje.
51'
K Draxlerovi prošel dlouhý pas Meuniera. Na zadní tyči se ale Draxlerovi vrhnul okamžitě pod nohy Moreira a bylo po šanci. PSG pokračuje v držení balonu.
50'
Hosté se ještě ve druhém poločase nedostali k balonu. Draxler rozehrával útočnou akci před Verrattiho, nakonec to byl ale Di María, který nebyl dostatečně přesný.
49'
Hosté jsou i nadále pod tlakem. Od Silvy putoval míč k Marquinhosovi, domácí stopeři si ještě několikrát vyměnili balon, ale nakonec zasahoval po zblokovém centru Reynet.
47'
Od Marquinhose putoval míč na levou stranu, kde se pohyboval Draxler. Následně ale německý reprezentant nedokázal obehrát Syllu. K domácím se vrací balon velmi záhy.
46'
Druhou polovinu dnešního zápasu rozehrál ze středového kruhu Edinson Cavani. PSG se uchýlilo znovu ke zdlouhavé kombinaci ve středu pole.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:01.
Hlavní rozhodčí nenastavil v prvním poločase ani sekundu navíc a tak odcházejí do šaten o poznání spokojeněji domácí fotbalisté.

PSG nastoupilo na svého soupeře ve velkém stylu. Netrvalo dlouho a domácí se radovali také z první branky. Po Di Maríově střele dokázal ještě Reynet zasáhnout, ale po skvělé akci Edinsona Cavaniho už lovil míč ze sítě. Následně svítil Cavani ještě jednu branku, ale ta nebyla pro ofsajd uznána. Toulouse se dostávalo na polovinu soupeře pouze sporadicky.
45'
45'
Moreira převezl na pravé straně Kimpembeho, ale svého spoluhráče dokázal zaskočit Silva. Následně zkušený Brazilec odpálil míč do bezpečí daleko od Buffona.
44'
Minutu před pauzou se dostal k míči Manu Garía. Střední záložník Toulouse se vydal do složitého souboje mezi tři protihráče a o balon přišel.
43'
Ani s přibývajícím časem domácí nepolevují v útočném snažení. Cavani se připomněl po krátké odmlce v útoku. Jeho přihrávka na Di Maríu ale nebyla přesná.
41'
Buffon raději poslal odražený balon nad své břevno. Toulouse mělo k dispozici vůbec první roh, ale Sylla pálil po rychlé rozehrávce jen mimo tři tyče.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Di María vysouval do vápna Draxlera, německý záložník ale podobně jako před malou chvílí Leya nezvládl zpracování.
39'
Max-Alain Gradel byl zcela osamocen na značce pokutového kopu. V krkolomné pozici ale zakončoval pouze vysoko nad domácí branku.
38'
Silva nyní fauloval také Gradela a hra se mohl na malou chvíli přesunout na polovinu PSG. Sidibé přihrával na pravou stranu, ale Dossevi byl odzbrojen Kimpembem.
37'
Reynet skvěle vykopl míč až do úniku Leyovi. Hostující hrotový útočník ale nezvládl zpracování a tak mohl míč získat Marquinhos se Silvou.
36'
Nápor Pařížanů nepolevuje. Di María si nyní ale pomohl v souboji s Amianem rukou a to neuniklo hlavnímu rozhodčímu.
35'
Marquinhos přihrával Cavanimu, ten byl ale zády k brance a než se stačil otočit, tak o balon přišel. Domácí budou pokračovat rohem.
34'
Domácí mají sice balon téměř celý čas ve své moci, ale k ohrožení branky Baptiste Reyneta se ne a ne dostat. Nyní musel navíc zabrat do obrany také Silva.
32'
Marquinhos se pokoušel rozehrát útočnou akci PSG středem trávníku. Před Draxlera putoval míč k Di Maríovi. Hostující obrana se ale stále rychle přesouvá ze strany na stranu.
31'
Draxler hledal Meuniera na pravé straně, ale krajní obránce francouzského mistra nezareagoval včas a balon mu unikl do zámezí.
30'
Po půlhodině hry vedou domácí stále jen o jedinou branku. Di María tentokrát chtěl spolupracovat s Diabym, ale tomu míč odskočil od kopačky k hostům.
29'
Po Di Maríově sklepnutí se dostal k obrannému zákroku Moreira. PSG pokračovalo v tlaku rohovým kopem, ale v šestnáctce se k hlavičce neprosadil Cavani ani Draxler.
27'
Di María schytal tvrdou ránu rukou do obličeje od Julliena. Hlavní rozhodčí ještě nechal hru pokračovat, ale nakonec budou pokračovat hosté vhazováním.
26'
Kalidou Sidibé rozehrával rohový kop Toulouse. Na středu vápna zaváhal při obranné hlavičce Marquinhos, ale hosté se následně dostali do ofsajdu.
25'
Po dlouhé době se také hosté dostali na útočnou polovinu. Gradel byl navíc faulován Verrattim a tak Toulouse může ohrozit branku PSG volným přímým kopem.
24'
Di María na nic nečekal, po parádním zpracování pálil z druhého doteku, ale Argentincova dělovka se mezi tři tyče neměla šanci vejít.
23'
PSG i nadále kombinuje v těsné blízkosti pokutového území Toulouse. Verratti uvolnil na pravé straně Rabiota, vše ale ukončil obranným odkopem Sylla.
21'
Meunier kombinoval na pravém kraji s Di Maríou. Následně hledal Di María střelce zatím jediné branky, ale Cavanimu utekl míč za koncovou čáru.
20'
Po dvaceti minutách mohl Edinson Cavani navýšil vedení pařížského celku. Po rozehrávce rohu vracel míč k přední tyči Diaby, ale Cavani byl nachytán v ofsajdu a jeho gól tak nemůže platit.
19'
Tlak PSG pokračuje rohovým kopem. Amian se pokoušel odkopnout míč do bezpečí, ale skoro si vstřelil vlastní gól.
18'
Meunier stačil ještě před koncovou lajnou odcentrovat do vápna. Amian přijel ve skluzu k balonu a odrazil ho mimo hrací plochu.
16'
Také Buffon musel zasahovat. Po dlouhém centru si velezkušený Ital došel pro míč a ten s přehledem udržel v rukavicích.
15'
Od Silvy putoval míč k Di Maríovi. Toulouse se muselo znovu zatáhnout do obrany, ale před Cavanim odkopl míč do bezpečí Jullien.
14'
Thiago Silva teď pořádně zariskoval při rozehrávce. Ve vlastním vápně podklouzl, ale hlavní rozhodčí píská nedovolený zákrok napadajícího Gradela.
13'
Dossevi se natlačil před Meuniera, následně přidal balon Sidibému, ale jeho pokus byl nepřesný a Buffon tak zasahovat nemusel.
12'
PSG pokračuje v nátlaku. Od Marquinhose putoval míč k Meunierovi, následně zasáhl v obraně na poslední chvíli před Draxlerem Amian.
10'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Neskutečná paráda EDINSONA CAVANIHO a PSG vede! Di Maríovu střelu ještě dokázal Reynet s problémy vyrazit, ale následně vyhrál hlavičkový souboj Rabiot, který přistrčil míč Cavanimu. Uruguayský snajpr si pohrál s obráncem Toulouse jako s malým žáčkem a poté nekompromisně prostřelil brankáře Toulouse.
10'
Sám faulován Ángel Di María se postavil k rozehrávce volného přímého kopu. V šestnáctce se tlačil k hlavičce Cavani, ale ten nebyl přesný.
8'
Diaby sebral balon v blízkosti pokutového území Toulouse, následně se domácí záložník pokusil o přihrávku na Cavaniho, ale balon doputoval jen k Di Maríovi, který byl okamžitě faulován.
7'
Di María kouzlil s míčem na pravém kraji. Následně se ale Argentinec rozhodl najít Diabyho na úplně opačné straně trávníku. Verratti při zpracování fauloval Sidibého.
6'
Kimpembe měl na levé straně dostatek prostoru, ještě vyzval ke spolupráci Draxlera. Domácí se zatím nikam neženou a čekají na vhodný okamžik k útoku.
5'
Poklidné první minutu pokračují. Marquinhos dokázal velmi bezpečně odebrat míč Syllovi. Následně si ale po rychlé rozehrávce nepohlídal ofsajdové postavení Cavani.
4'
Po rozehrávce volného přímého kopu bojoval o míč ve vápně Diaby. Následně ještě mohl centrovat Meunier, ale jeho pobídka byla sražena.
3'
PSG se pokoušelo projít po levé straně, Kimpembe hledal rozběhnutého Draxlera, ale před německým záložníkem dokázal míč sebrat do bezpečí Amian.
2'
Hostující celek rozehrál první poločas ze středového kruhu. Toulouse si ale míče v úvodu příliš neužilo a do útoku mohou jít domácí.
1'

Paris Saint-Germain FC: Buffon – Meunier, Marquinhos, Silva, Kimpembe – Rabiot, Verratti, Diaby – Di María, Cavani, Draxler.
Náhradníci: Aréola – Kehrer, Dani Alves, Choupo-Moting, Kurzawa, Diarra, Nkunku.

Toulouse FC: Reynet – Amian, Moreira, Jullien, Moubandje – Sylla, Sidibé – Dossevi, García, Gradel – Leya Iseka.
Náhradníci: Goicoechea – Jean, Bostock, Durmaz, Bodiger, Mubele, Diakité.

Rozhodčí: Ben El Hadj – Aube, Pasqualotti.

Toulouse FC

Toulouse muselo po mizerné minulé sezoně bojovat o udržení mezi francouzskou elitou až v barážovém dvojutkání proti Ajacciu. Na půdě soupeře se ale podařilo Toulouse vyhrát 3:0 a poté i v domácím prostředí si těsným vítězstvím 1:0 ujistilo Ligue 1.

V přípravné fázi na novou sezonu se Toulouse příliš nedařilo. Ani proti francouzským celkům z nižších lig se nedařilo Toulouse vyhrávat. V závěru přípravy poté v přestřelce podlehlo 3:4 nováčkovi z Nimes. V generálce poté schytal porážku 1:4 s anglickým Crystal Palace.

Úvod aktuálního ročníku Ligue 1 ale zastihl Toulouse v solidní formě. V úvodních sedmi zápasech hned třikrát zvítězilo, cenné je především vítězství 2:1 nad Bordeaux. S trápícím se Monakem uhrálo Toulouse remízu 1:1. Po devíti zápasů bez vítězství se Toulouse propadlo tabulkou až na patnáctou pozici, v posledním utkání nestačilo 0:1 na Amiens.
Paris Saint-Germain FC

Pařížané obhajují francouzský titul. V minulém ročníku poznali hořkost porážky jen třikrát, navíc třetí prohra přišla až v závěru sezony, kdy už mělo PSG jistotu zisku trofeje pro mistry ligy. Po vítězství ve francouzském poháru si PSG pomýšlelo i na Ligu mistrů, ale v nejprestižnější klubové soutěži padlo již v osmifinálovém dvojutkání s Realem Madrid.

V přípravě se pařížský celek představil v International Champions Cupu. Nejprve prohrál 1:3 s Bayernem, poté schytal ještě o něco větší přiděl 1:5 od Arsenalu. Na závěr si ale napravil náladu vítězstvím 3:2 nad Atléticem Madrid.

V novém ročníku Ligue 1 se podařilo PSG vytvořit nový rekord nejlepších pěti evropských lig, když ani v jednom z úvodních třinácti zápasů neprohrálo. Po téměř třetině sezony je pařížský celek bez ztráty s třináctibodovým náskokem jasně v čele francouzské soutěže. Před reprezentační přestávkou si Pařížané vyšlápli výsledkem 4:0 na Monako.

Poslední zápasy v národním dresu pro zranění nedohráli Neymar ani Mbappé a tak je otázkou v jaké sestavě dnes výběr Thomase Tuchela nastoupí.
Krásný sobotní podvečer, vítám všechny příznivce fotbalu. Nejvyšší francouzská soutěž Ligue 1 pokračuje po reprezentační přestávce čtrnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání PSG, které před domácím publikem přivítá Toulouse.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.