Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Lyon - 17. srpna 2018   20:45

Reims
32' Chavarría (Konan)
1:0
(1:0)
Reims
Mendy – Métanire, Fontaine, Abdelhamid, Konan – Romao, Chavalerin – Oudin (75. Cafaro), Martin (C) (69. Mbemba), Doumbia – Chavarría (81. Suk Hjun-Čun).
J. Carrasso – Disasi, Cafaro, Mbemba, Kyei, Ndom, Suk Hjun-Čun.
Buquet – Debart, Annonier
Stade Auguste-Delaune, Reims
Lyon
Gorgelin – Dubois (83. Rafael), Marcelo (C), Morel, F. Mendy – NDombèlé, Tousart, Aouar (66. Terrier) – Depay – B. Traoré, Díaz (65. Cornet).
Racioppi – Rafael, Solet, Ferri, Cheikh Diop, Terrier, Cornet.

To je ode mě pro dnešek vše, děkuji za pozornost. Přeji hezký zbytek pátečního večera a dobrou noc.
Držení míče: 42 % : 58 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 5:8. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:10.
Dobojováno jest, domácí tým udržel nejtěsnější náskok, který zařídil už v prvním poločase Pablo Chavarría, a skolil velkého favorita. I ve druhém kole tak Reims zapisuje výhru 1:0 a dalo by se říct, že zatím těží z minima maximum – dva zápasy, dva vstřelené góly a plných šest bodů. Naopak Lyon nenavázal na úvodní výhru a dnes musí, i přes herní převahu, vytrpět bolavou ztrátu. Bojovný výkon domácích v čele s fenomenálním Mendym mezi tyčemi si ale zaslouží vyzdvihnout.
90+3'
90+3'
Depay si posunul míč hrudníkem, ten se ale odrazil až moc a dopadl až do náruče brankáře Mendyho, který je dnes hrdinou domácího týmu.
90+2'
Tousart se tlačil do hlavičky na zadní tyči a balon zasáhl, jenže jej pouze usměrnil vedle branky. Mendy odkopává a domácí tým už je hodně blízko.
90+2'
Suk neměl ve sprinterském souboji nárok na Ferlanda Mendyho, ten jen pohlídal balon na jeho cestě do zámezí. Gorgelin odkopává.
90+1'
Nastaveny jsou celkem tři minuty.
90+1'
Žlutou kartu dostává Suk Hjun-Čun (Stade de Reims).
90'
Tousart opět našel na levé straně Corneta, který si bleskově přehodil míč z levačky na pravou nohu a vyslal kroucenou střelu. Ta nicméně míří přesně do míst, která strážil Mendy.
89'
Podvakrát nyní hosté zahrozili zleva, brankář Mendy ale ani v jednom případě nemusel zasahovat. Teď může naopak dlouhým odkopem přenést těžiště hry k brance Lyonu.
88'
Cornetův centr propadl až k Rafaelovi, který posunul míč na Tousarta. Ten ztratil, načež po rychlém kontru vtrhl do vápna Suk, ztroskotal ale na Morelovi.
87'
Nepřesnost v rozehrávce domácího týmu, míč jede do autu a vhazovat může Rafael. Lyonští se v závěru vehementně snaží udělat něco s doposavad nepříznivým výsledkem.
86'
Domácí brankář Mendy pohotově vyrazil z branky a sebral míč před Cornetem. Opět tak potvrdil svůj dnešní skvělý výkon.
84'
Xavier Chavalerin přivítal Rafaela příliš ostrým skluzem a poprvé v zápase se žlutí.
83'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Rafael.
83'
Tousart hezky přenesl hru doleva na Corneta. Ten se štěstím sklepl pro Ferlanda Mendyho, jeho rána pravačkou ale minula prostor na bližší tyči.
82'
Odražený balon spadl několik metrů za vápnem Lyonu na nohu Mbembovi, který neotálel a hned z voleje se do něj pořádně opřel. Rána sviští vysoko nad brankou Gorgelina až na tribunu.
81'
Pablo Chavarría si kapitánské pásky moc neužil, právě teď ji předá dál a sám udělá na hřišti prostor korejskému forvardovi Sukovi.
80'
Domácí nejen odbránili, ale ještě vymysleli dobrý protiútok, na jehož konci z hranice vápna nebezpečně pálil aktivní Doumbia. Branka mu však byla malá...
79'
Rychlý přechod do útoku v podání Les Gones a uvidíme další rohový kop. Opět se k praporku přesunuje Depay.
78'
Vysunutý presink domácího týmu donutil Morela jen k dlouhému nákopu do bezpečí, pak se ale zkušený zadák Lyonu střetl s jedním z napadajících hráčů domácího týmu a je z toho volný kop od branky Gorgelina.
77'
Teď už se po souboji Marcela a Pabla Chavarríi bude přerušovat, píská se ve prospěch Reims. Domácí se tak mohou zase na chvilku usadit na polovině soupeře.
76'
Depay, Cornet a Terrier se naráz tlačili do vápna domácího týmu, obrana v bíločerveném zase zapracovala optimálně. Nepříjemný úder přitom však inkasoval Maxwel Cornet, který musí na chvilku opustit hrací plochu.
75'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Mathieu Cafaro.
74'
Ferland Mendy se z levé lajny prodral až do středu hřiště, kde po souboji s Mbembou padl k zemi. Sudí ale nepíská, hra běží dál.
72'
Mendy zase drží domácí tým nad vodou! Depay se dostal ke střele z dobré pozice, ale levačkou mířil přesně do míst, kde už byl připravený gólman v dresu Reims.
71'
A je to tady, za hlasité podpory fanoušků se vpřed zase jednou vrhli i domácí a hned mohlo být veselo, dalekonosná rána Mbemby ale o chlup minula Gorgelinovu branku.
70'
Cornet oživil hru Les Gones, o tom není pochyb. Teď se nadvakrát procpal k míči a zkusil ho nastřelit před branku, což se mu ale přes dvojblok obránců nepovedlo. Mladý forvard nicméně zabojoval a zase je u míče.
69'
Marvin Martin předal pásku Pablu Chavarríovi a uvolní na place místo pro Mbembu.
68'
Centr nizozemského útočníka končí v rukavicích pozorného Mendyho, který dnes působí velmi jistým dojmem. Domácí tak díky jeho dalšímu zákroku mají chvilku klidu.
67'
Duboisův přetažený centr nenašel nikoho v dresu Lyonu. V akci ale na druhé straně ještě pokračoval Cornet a vybojoval pro svůj tým alespoň roh. Rozehrává opět Depay.
66'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Martin Terrier.
65'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mariano Díaz, přichází Maxwel Cornet.
65'
Další velmi dobrá pozice pro rozehrání přímého kopu přinesla další práci pro Edouarda Mendyho. Přes zeď střílel velmi dobře Depay, balon se snášel do růžku, domácí gólman ale skvělým pohybem a pohotovým zákrokem šanci zmařil.
63'
Romain Métanire se skvěle postavil do cesty Aouarovi a zastavil jeho zakončení. V posledních minutkách tlak hostí sílí a defenziva Reims je v permanenci.
62'
Depay rozehrál standardku prakticky nejlépe, jak mohl. Jeho centr našel na malém vápně Marcela, který ale místo hlavičky na bránu balon podběhl a jen ho tak sklepl za sebe. O ohrožení branky se ještě snažil Aouar, ale jeho nedůrazný pokus hlavou lapil Mendy.
60'
Hodina zápasu se pomaličku naplňuje a zatím je k vidění stále stejný herní projev obou týmů – opticky má sice převahu Lyon, chybí však kvalita finálního produktu. Naopak Reims zodpovědně brání náskok a občas vyrazí do nebezpečného kontru.
58'
Nepřesnost a chyba v komunikaci hostům zase způsobily ztrátu míče. Záběr na jejich trenéra Génésia byl výmluvný, v jeho tváři se mísí zoufalost se zklamáním.
57'
Memphis Depay byl faulován na levé straně a sám bude rozehrávat volný přímý kop. Jeho centr se sice snášel do vápna, ale nejlépe na něj zareagoval domácí brankář, který jej hezky vyboxoval do bezpečí.
56'
Do cesty Depayova přízemního centru se obětavě položil Yunis Abdelhamid a míč odvrátil do zámezí. Z následné akce ještě zahrozil Aouar, jehož dalekonosný pokus ale Edouard Mendy dobře viděl a v pohodě zneškodnil.
55'
Tousart skvělým skluzem zastavil kontr domácích a vpřed vyrazil Mendy. Ani on nebyl v ofenzivě úspěšný, takže hra se zase přelévá na polovinu Lyonu.
54'
Další individuální akce technika Traorého, ani tentokrát z toho ovšem nebude žádné nebezpečné zakončení. Domácí obránci si v defenzivě počínají velmi jistě.
53'
Exekuce se ujal domácí kapitán Marvin Martin a nemířil zle. Svou technickou střelou jen o kousek minul vzdálenější šibenici.
52'
Zbytečný faul Marcela na Doumbiu. Je to zhruba tři, čtyři metry za vápnem, takže takřka ideální palebná pozice pro přímé ohrožení brány.
51'
Na vysoký míč šplhali ve vápně Mariano Díaz a Marcelo. K hlavičce se nakonec dostal ten prvně jmenovaný a zakončoval hodně nepřesně. To se nelíbí kapitánovi Marcelovi, jenž byl v lepší pozici a Mariano mu tu šanci doslova ukradl.
50'
Mendy poslal krátký pas na Depaye, jehož střílený centr našel Traorého. Ten byl ale tak překvapený, že míč jen odrazil tělem od sebe.
49'
Oudin ukopl míč před nohou Ferlanda Mendyho, který už nedokázal zastavit pohyb nohy a nepříjemně došlápl na kotník domácího záložníka.
48'
Kapitán hostujícího manšaftu Marcelo odpálil balon až na tribunu a následuje tak autové vhazování domácích, kteří se na pravé straně mohou vydat vpřed.
47'
První útok druhé půle předvedli hráči Lyonu, skvělou defenzivní prací ale jejich postup zarazil Doumbia.
46'
První poločas byl ukončen přesně po 45 minutách a je to tak správně, vlastně nebylo proč nastavovat. Hra hezky plynula, přerušovalo se poměrně zřídka a gól, který by zdržel tempo zápasu, padl taky jen jeden – ve 32. minutě se přesnou hlavičkou prosadil Pablo Chavarría a poslal domácí do vedení. Druhá půle začne přibližně ve 21:47.
45'
45'
Snadná práce pro brankáře Mendyho, který se vznesl do vzduchu a stáhl si míč před dobíhajícím Marianem Díazem.
44'
Yunis Abdelhamid se na hranici šestnáctky skvěle zorientoval a sáhl do míče Traorému, který se otáčel a rovnal si míč ke střele.
43'
Doumbia na vlastní polovině zbytečně zariskoval a dostal se pod tlak Traorého, ze kterého jej vysvobodil až hvizd sudího, Ten viděl faul lyonského forvarda.
42'
Po obětavém skluzu Memphise Depaye se míč odrazil až k Betrandu Traorému, jenž však zrovna vybíhal z ofsajdové pozice. Rozehrávka pro domácí.
41'
Gorgelin rozehrál nakrátko s Marcelem, který ale nemá komu nahrát. Nakonec se rozhodl pro Tousarta. Ten zkusil hru zrychlit pasem na Traorého, který byl brzy zdvojen a zbaven míče.
40'
Depay přistrčil míč do kroku Mendymu, jeho centr ale neprošel hned přes prvního bránícího hráče. Domácí se navíc hned mohou vrhnout do útočení.
39'
Všudypřítomný Konan opět cvičil s Duboisem. Zadák hostujícího mužstva sice situaci ustál, ovšem jen a pouze za cenu odkopnutí míče do zámezí.
37'
Hezký centr šajtlí vymyslel z pravého křídla Traoré, Mariano byl ale obsazen přesilou obránců a k míči se ve vápně vůbec nedostal.
35'
Konan skvěle předskočil Duboise a ukořistil míč po nepřesné nahrávce Tanguye NDombèlého. Rychlý kontr nakonec obránci Lyonu dokázali zažehnat.
34'
Hosté se pochopitelně okamžitě snaží o odvetný výpad, nicméně defenziva domácího týmu už je pevně zformovaná. Tousartova nahrávka tak ve vápně nenašla nikoho v tmavěmodrém.
32'
Reims právě vstřelilo branku!
Jako bych to byl přivolal! Ofenzivní bek Konan se rozběhl po pravé straně a narýsoval naprosto přesný centr, na který si naskočil PABLO CHAVARRÍA a gólovým koníčkem nedal Gorgelinovi žádnou šanci. Asistence: Ghislain Konan.
31'
První půlhodina utkání nabídla šancí jako šafránu, vyloženou gólovku jsme zatím neviděli. Územní převahu má Lyon, ale i domácí tým dokáže svými ojedinělými akcemi zahrozit směrem vpřed.
30'
Ghislain Konan se nechal nachytat jednoduchou kličkou Bertranda Traorého a poslal ho nešetrným zákrokem k zemi. Volný kop pro Lyon.
29'
Gorgelin vyběhl za vápno a snaží se pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou. Vybral si Mendyho u levé postranní čáry.
28'
Centr z levé strany natropil v malém čtverci před brankou Reims pěknou paseku, gólman Edouard Mendy si nicméně dokázal poradit a i s pomocí obránců odvrátil balon do bezpečí.
26'
Doumbia si zabíhal za obrannou linii Lyonu, Konanova nahrávka ale nabrala příliš vysokou rychlost a doputovala až do zámezí. Gorgelin odkopává.
24'
Dubois sice dotlačil míč na místo určení, protože však předtím Morel vracel přetažený Depayův centr z pozice mimo hru, nemůže gól platit.
23'
Memphis Depay poprvé předvedl svou parádní disciplínu, střelbu z větší vzdálenosti. Jeho pokus slabší levačkou vypadal zajímavě, nakonec se však po teči stočil do zámezí a bude z toho první roh zápasu.
22'
Tousart si narazil s Ferlandem Mendym, jelikož však domácí dobře zahustili střed hrací plochy, musí to Les Gones zkusit trpělivou, až házenkářskou kombinací.
21'
Bertrand Traoré rozehrál bídně a k míči se dostal Romao. Ten hned nastartoval parťáka Doumbiu, jenž byl zastaven faulem. Po delší odmlce se tak ke kombinaci dostanou domácí.
19'
Depayův centr se odrazil od dvojice bojujících hráčů těsně za šestnáctku, kde si jej našel Dubois, který svým volejem pořádně vyděsil Mendyho. Míč proletěl jen těsně vedle domácí brány.
17'
Depay nezvládl ideálně svůj úmysl nastartovat na levé lajně beka Mendyho, kterého zahnal až k praporku a následně i za brankovou čáru. Jeho jmenovec hájící svatyni Reims může odkopávat.
15'
Po onom souboji mezi Duboisem a domácím Doumbiou je navíc faulující hráč hostí donucen na chvilku opustit hrací plochu a vyhledat péči lékařů, vypadá to na drobné zranění v obličeji.
14'
Příliš ostrý zákrok Duboise donutil sudího přerušit hru, protentokrát z toho zadák Lyonu ještě unikl bez karetního trestu.
13'
Thomas Fontaine odkopl balon vpřed a už už to vypadalo, že se k němu před vápnem Lyonu dostane Chavalerin, před ním ale pozorně zakročil mazák Morel.
12'
Dubois sehrál balon na stopera Marcela a hosté se postupně prokombinovali z pravé strany až nalevo, kde je přeci jen trochu víc místa.
11'
Po centru z kopačky Konana, jenž je zatím na levém křídle dost aktivní, se na hranici vápna uvolnil Rémi Oudin, z voleje ale zakončoval vysoko nad břevno.
10'
Nepřesnost v předfinální fázi zastavila výpad Lyonu po pravém křídle, odkop od vlastní branky provede Edouard Mendy.
9'
Tanguy NDombèlé oslovil kolmou nahrávkou Mariana Díaze, který se otočil na hranici vápna a srovnal si míč na levačku, ani jeho rána však na branku neprošla.
8'
Mendy se vydal na ofenzivní výlet, využil otevřeného prostoru na levé straně hřiště. Nedostalo se mu však dostatečné podpory, a tak to musí hosté zkoušet jinudy.
7'
Z hranice vápna napřahoval Depay, do střely se mu však postavil jeden z obránců domácího mužstva.
6'
Traoré poslal balon do vápna soupeře, kde se o něj bil Mariano. Bývalý útočník Realu Madrid to však přehnal a fauloval Romaa.
4'
První zákrok si připsal gólman Lyonu Gorgelin a opět v tom měli prsty Konan s Chavalerinem – prvně jmenovaný nahrával zleva před branku a teč Chavalerina posunula balon do rukou zkušeného brankáře.
3'
Chavalerin si vyměnil míč s Konanem, hráči Reims s postupem vpřed vůbec nespěchají a zatím si trpělivě přihrávají na své polovině.
2'
Marcelova dlouhá nahrávka nedošla k Traorému a od vlastní branky budou teď hrát domácí.
1'
Jdeme na to. Úvodní výkop obstaral hostující forvard Mariano a balon mají na kopačkách v modrém hrající fotbalisté Lyonu. Domácí nastupují v bíločervených dresech.
1'

Stade de Reims: Mendy – Métanire, Fontaine, Abdelhamid, Konan – Romao, Chavalerin – Oudin, Martin (C), Doumbia – Chavarría.
Náhradníci: J. Carrasso – Disasi, Cafaro, Mbemba, Kyei, Ndom, Suk Hjun-Čun.

Olympique Lyon: Gorgelin – Dubois, Marcelo (C), Morel, F. Mendy – NDombèlé, Tousart, Aouar – Depay – B. Traoré, Díaz.
Náhradníci: Racioppi – Rafael, Solet, Ferri, Cheikh Diop, Terrier, Cornet.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Annonier.
Olympique Lyon

Slavný francouzský klub rovněž zaznamenal úspěšný vstup do nové sezony, když na vlastním hřišti zvítězil nad Amiens 2:0. O góly „Les Gones“ se postarali Bertrand Traoré a Memphis Depay. V průběžné tabulce francouzské ligy je potom OL na 6. místě s tím, že pátý Strasbourg v prvním kole také vyhrál 2:0 a jejich skóre i body jsou tak naprosto totožné.
Stade de Reims

Domácí mužstvo se v úvodním kole představilo na půdě Nice a vyválčilo cenné tři body za nejtěsnější výhru 1:0. To zařídil gólem už z druhé minuty Moussa Doumbia. Kvůli malému počtu vstřelených branek je prozatím celek Reims na 10. místě tabulky, přičemž ještě Dijon, Saint-Étienne a Nimes mají v kolonce rozdílu skóre také +1. Dijon a S-É však zapsaly výhry 2:1 a Nimes ovládlo přestřelku na hřišti Angers dokonce 4:3.
Hezký páteční večer, francouzská Ligue 1 má tento víkend na programu své druhé kolo. To první bylo zajímavé tím, že se neurodila žádná remíza, všech deset zápasů mělo svého vítěze. Právě dvě z mužstev, která byla minulý týden úspěšná, se dnes postaví proti sobě – Reims na svém hřišti nastoupí proti Lyonu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.