Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Štrasburk - 15. prosince 2018   20:00

Reims
6' Doumbia  • 65' Cafaro
2:1
(1:0)
Štrasburk
48' Thomasson
Reims
Mendy – Foket, Engels, Abdelhamid, Konan – Romao, Chavalerin – Oudin, Martin (C) (64. Cafaro), Doumbia (77. Ndom) – Suk Hjun-Čun (88. Ojo).
J. Carrasso – Disasi, Ndom, Cafaro, Dingomé, Mbemba, Ojo.
Batta – Luzi, Mugnier
Stade Auguste-Delaune, Reims
Štrasburk
Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Lala, Martin, Thomasson, Sissoko (83. Da Costa), Caci (76. Zohi) – Ajorque (67. Corgnet), Mothiba.
Kawašima – Aaneba, Liénard, Corgnet, Fofana, Da Costa, Zohi.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:1. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 19:16.
Z extrémně vyrovnaného utkání nakonec vzešli tříbodově domácí! Zápas nám dnes přinesl velmi vyrovnanou podívanou, která však nenabídla příliš gólových příležitostí. Ty ojedinělé pak proměnili nejdříve již v šesté minutě Doumbia, Thomasson poté odpověděl ve 48. minutě, načež utkání roztrhl precizním přímákem střídající Cafaro.
90+3'
90+2'
Corgnetův centr odvrátila defenzíva až k Selsovi, jehož nákop pak přístál v Mendyho náručí.
90+1'
Na závěrečný tlak hostí to zatím vůbec nevypadá, Reims aktivně napadá a nepouští Štrasburk k větším akcím.
90+1'
Hlavní arbitr nastavuje tříminutový přesčas.
89'
Mendy Corgnetův hlavičkový pokus z velké vzdálenosti hravě lapil.
88'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Suk Hjun-Čun, přichází Oluwaseyi Ojo.
87'
Da Costa frnknul všem strážcům na levé straně a našel pod sebou Corgneta, jehož střelu z gólové pozice však na brankové čáře obětavě zblokoval bránící Konan!
86'
Hosté však zahráli špatný signál a museli si pomoci až s brankářem.
86'
Romao asi 32 metrů od vlastní brány skluzem fauloval Da Costu a nabídl tak protivníkovi šanci ke skórování.
85'
Štrasburku si v pokusech o získání trvalejšího tlaku na útočné polovině zatím úspěšně nevede.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Nuno Da Costa.
83'
Ve vzdušném souboji s gólmanem při hostujícím rohu si Corgnet počínal nedovoleně.
82'
Také další pas do běhu v podání Štrasburku měl až příliš velkou razanci. V tomto případě situace vyústila v lapení meruny gólmanem.
81'
Lala jednoduchou přihrávku od SIssoka nedostihl.
80'
Mitrovič na protější polovině míč do vápna vyčistil daleko pryč.
79'
Je pískán útočný faul na brankáře.
78'
Thomassonův nepovedený pokus procpat balón do šestnáctky znamená rohový kop pro hosty.
77'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Aly Ndom.
76'
Suk Hjun-Čun nyní ve vzdušném souboji s Mitrovičem obdržel lehčí úder od Mitroviče, za což srbský stoper vyfasoval žlutý kartónek.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Kévin Zohi.
75'
Doumbia našel na ve vápně Suk Hjun-Čun, ten se ale zamotal ve vlastních kličkách a přišel o míč.
74'
Mendy neměl těžkou práci shrábnout centr od levé strany.
73'
Tentokráte se jednalo o Chavalerina, jenž zastavil akci již v zárodku, žluté napomenutí však nepřišlo.
71'
Romao si za možná trochu zbytečné podkopnutí Martina na půlce vysloužil první žlutou kartu utkání.
70'
Cafaro vybojoval na Martinovi v rohu hřiště alespoň aut.
69'
Lala prudký pas zezadu nezkrotil, rozehrávku od Mendyho si tedy vyzkouší Reims.
67'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Benjamin Corgnet.
65'
Reims právě vstřelilo branku!

Tak tomuto se říká nástup na hřiště jako hrom! MATHIEU CAFARO si hned po svém příchodu vzal na starost přímák ze vzdálenosti nějakých 25 metrů a excelentní ranou vymetl šibenici!
64'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Marvin Martin, přichází Mathieu Cafaro.
63'
Marvin Martin (Reims) nyní svou střelou z šestnáctky notně protáhl Selse, jehož bravůrní skok vyústil v rohový kop.
63'
Oudin přes pozornou obranu průnikový pas na Doumbiu neproklestil.
62'
Doumbiovo dalekonosné zakončení zamířilo přesně na Selse.
61'
Lala standardkou našel na pokraji vápna čekajícího Thomassona, jehož volej minul Mendyho klec asi o dva, tři metříky.
60'
Na druhé straně po rychlém kontru čepoval míč do vápna Ajorque, po pohotovém bloku z toho ale bude znovu roh.
59'
Z Oudinova střeleckého pokusu na hranici vápna bude po Martínezově teči rohový kop.
58'
Engels na půlce takticky zatáhl Ajorqueho za dres.
57'
Martínez se pokusil o daleké autové vhazování, balón však proletěl až k brankáři Mendymu.
56'
Nejednalo se o vůbec špatnou nabídku, jednomu z útočníků se dokonce podařilo zakončit hlavou, nepovedený pokus nenadělal Selsovi přespříliš potíží.
55'
Domácí mají k dispozici roh.
54'
Také tentokráte zůstal španělský stoper při Oudinově bránění pozorný a zahrál balón do zámezí.
53'
Martínez včasným skluzem přerušil Oudinův postup podél lajny.
52'
Po Oudinově ztečovaném centru na střed pole se ke slovu dostal Chavalerin, jehož dalekonosný pokus však zaplul jen do Selsova náručí.
48'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!

Tak taktéž na začátku druhého poločasu vidíme branku! Martin ladně prošel hned kolem několika statických hráčů na středu pole, načež z hranice vápna vypálil. Tento prvotní pokus sice ještě Mendy konečky prstů vyrazil, ovšem na dorážku ADRIENA THOMASSONA z úplně volného předbrankového prostoru už nárok neměl.
47'
Ajorque v souboji nějakých 32 metrů od brány domácích schytal úder loktem, je tedy pískáno.
47'
Thomasson na středu pole nedokázal vůbec zareagovat na Martínezovu až příliš razantní přihrávku a míč došel až k Mendymu.
46'
Reims začalo druhou polovinu utkání taktickým odkopem do rohu soupeřovy poloviny.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.
V Remeši zatím není k vidění příliš atraktivní duel. Oba celky hrají především odzadu a nepouští soupeře do otevřené obrany, což se však vzhledem k Doumbiově brzké brance pravděpodobně brzy změní a snad uvidíme v druhém dějství více gólových příležitostí.
45+1'
44'
Ajorque po rohu ohrozil vlastní bránu a Lala musel nechtěnou hlavičku odkopávat z čáry.
43'
Přečíslením tři na jednoho nyní pohrdli domácí, když nejdříve Martin předal míč napravo na Oudina, jenž však místo střelby zvolil kolmou nahrávku na druhou tyč, kterou přeťal pohotový Koné.
43'
Doubmia přistižen v ofsajdu.
42'
Koné na půlící čáře zastavil Suk Hjun-Čun nedovolenou pomocí horními končetinami.
40'
Lehké problémy v rozehrávce Štrasburku přerušil Martinův faul (Stade de Reims) na svého jmenovce oblékajícího barvy hostí.
38'
V publiku sice nejdříve vyvolala rozruch Doumbiova přihrávka skrz nohy jednoho z hostů, celá sitauce pak však byla přerušena pro ofsajd, v němž se nacházel adresát pasu, Konan.
37'
Po Martinově rohu (Stade de Reims) na přední tyči zakončoval jeden z domácích nepřesně mimo oblast tří tyčí.
35'
Tentokráte se znovu jednalo o srbského stopera, jemuž se povedlo zblokovat Martinovu ránu zpoza šestnáctky. Kapitán domácích se ještě dožadoval penalty za údajnou ruku, kop z puntíku se však nekoná.
34'
Suk Hjun-Čun se poblíž lajny pohledně uvolnil několika přešlapovačkami a dokázal odcentrovat, Mitrovič ale zůstal pozorný a včas zakročil.
33'
Lala se u levé postranní čáry pokoušel propašovat patičku zpět na dobíhajícího Caciho, o úspěšný úmysl se však nejednalo.
32'
Podél levé lajny pronikajícího Doumbiu dobře přebral Koné, jenž vybojoval odkop od Selsovy svatyně.
32'
Po aktivnější pasáži z obou stran Reims trochu déle třímá balón na vlastní polovině a s útočným postupem nijak extra nespěchá.
30'
Technická střela z kopačky Martina (Stade de Reims) trefila hned prvního "blokaře".
29'
Doumbia přečetl rozehrávku Štrasburku, proti čtveřici obránců ale byl sám, a tak zvolil zbrždění hry pasem zpět do vlastní obrany.
28'
Z Caciho útočného snažení v rohu hřiště bude nakonec jen aut pro Reims.
27'
Ajorque už se šteloval k ráně z voleje na pokraji vápna, v poslední chvíli však merunu uklidil do bezpečí Konan.
26'
Pro centr si Sels došel bez větších potíží.
26'
Sissoko si u levé postranní čáry na vlastní polovině hrací plochy pomohl v souboji s Doumbiou rukama, Reims tak rozehraje standardku.
25'
Na opačné straně přišel o balón Mothiba, kterého taktéž zradil první dotyk.
23'
Se špatným zpracováním Marvina Martina (Reims) na hranici pokutového území si Mitrovič poradil odkopnutím za postranní čáru.
22'
Thomasson při snaze získat míč na útočící polovině fauloval Romaa.
21'
Nyní na Stade Auguste-Delaune prožíváme trošku hluchou fázi hry, kdy se krom poklidné rozehrávky Štrasburku nic moc význačného neděje.
19'
Centr z hloubi pole do vápna Reims přeletěl hlavy všech fotbalistů a až na druhé lajně jej posbíral Konan.
18'
Oudin už ve vápně hledal Suk Hjun-Čun, obrana Štrasburku však dobře zasáhla.
17'
Hostům se zatím ani přes snahu nedaří dostat se do jakýchkoliv gólových příležitostí.
16'
Hostům se zatím nedaří dostat se do jakýchkoliv gólových příležitostí.
14'
Lala dal Sissokovi až příliš velké sousto, když jej vyslal po lajně, středopolaře Štrasburku totiž dobře ubránil jeden z domácích a dobrým stíněním nechal doputovat míč až do zámezí.
12'
Coci centrem našel Sissoka, ten ale hlavičkoval pouze do vlastního spoluhráče, jenž se nacházel v ofsajdu.
11'
Štrasburk se pomalu usazuje na ofenzivní polovině a pokusí se zvrátit nepříznivý vstup do utkání, zatím však Reims vzdoruje neprůchodným presinkem.
10'
Sels byl u průnikového pasu dříve než Suk Hjun-Čun.
6'

Tak jsme se dočkali velmi rychlého otevření skóre! MOUSSA DOUMBIA si po vlastním odvráceném centru našel skákající míč, kterým precizní ranou z první na vzdálenější tyč rozvlnil síť!
5'
Suk Hjun-Čun to s razancí přihrávky do běhu u pravé lajny přehnal a hosté budou vykopávat.
4'
Úvodní minutky jsou zatím hodně rozhárané a mužstva si často vyměňují míč.
3'
Na druhé straně servíroval balón do šestnáctky Lala, taktéž jeho pokus však po ztlumení jedním z beků lapil gólman.
2'
Foketův centr skončil v Selsově náručí.
1'
Utkání rozehrál hosté ze Štrasburku, kteří oblékli modré dresy, zatímco jejich dnešní soupeř zvolil bílo-červenou kombinaci.
1'

Stade de Reims: Mendy – Foket, Engels, Abdelhamid, Konan – Romao, Chavalerin – Oudin, Martin (C), Doumbia – Suk Hjun-Čun.
Náhradníci: J. Carrasso – Disasi, Ndom, Cafaro, Dingomé, Mbemba, Ojo.

RC Štrasburk Alsace: Sels – L. Koné, S. Mitrović (C), P. Martinez – Lala, Martin, Thomasson, Sissoko, Caci – Ajorque, Mothiba.
Náhradníci: Kawašima – Aaneba, Liénard, Corgnet, Fofana, Da Costa, Zohi.

Rozhodčí: Batta – Luzi, Mugnier.
Vzájemné zápasy:

První společný duel od ročníku 2016/17 se odehrál v letošním červenci v rámci přátelského utkání, které nám přineslo šestigólovou podívanou při remíze 3:3.
RC Štrasburk Alsace:

To hosté už zas tak úspěšnou loňskou sezónu neprožili, 15. místo však nebylo úplným zklamáním, jelikož se relativně pohodlně udrželi v Ligue 1. Letos to je ale se Štrasburkem úplně jiná pohádka a klidně ještě mohou zamíchat kartami v bojích o pohárové pozice. Za asi nejlepší vizitku můžeme považovat hned třetí nejgólovější ofenzívu po Marseille a PSG.

Stade de Reims:

Mistr posledního ročníku druhé nejvyšší soutěže země galského kohouta si zpět mezi národní elitou nevede vůbec špatně. Umístění v polovině tabulky a čtvrtá nejpevnější defenzíva v lize s 15 obdrženými brankami mluví za vše. Jen by to chtělo lehce zvednout dominanci na domácí půdě, kde zatím Reims 3krát vyhrálo, 3krát remizovalo a 2krát prohrálo.

Olympique Marseille 0:0 Stade de Reims
Stade de Reims 0:1 Toulouse
Lille 1:1 Stade de Reims

Rémi Oudin (3 góly)

17 zápasů, 11. místo, 22 bodů (5-7-5)
Pěkný den všem fotbalovým příznivcům a vítejte u utkání 18. kola francouzské nejvyšší soutěže mezi Stade de Reims a RC Štrasburk Alsace.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.