Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Bordeaux - 2. září 2018   17:00

Rennais
13' André (Grenier) • 17' Bensebaini (Bourigeaud)
2:0
(2:0)
Rennais
Koubek – H. Traoré, Mexer, Gelin, Bensebaini – Bourigeaud (68. Siliki), André (C), Grenier – Del Castillo (68. Niang), Siebatcheu (77. Zeffane), Sarr.
Diallo – Zeffane, Siliki, Gboho, Poha, Danzé, Niang.
Bastien – Danizan, Zakrani
Roazhon Park, Rennes
Bordeaux
Costil (C) – Palencia, Pablo (19. Lewczuk), Koundé, Poundjé – Lerager (74. Bašić), Plašil, Sankharé – Kalu, Briand (66. de Préville), Kamano.
Poussin – Bašić, Otávio, Lewczuk, de Préville, Tchouaméni, Youssouf.

Tři nastavené minuty uplynuly a s nimi i celý zápas čtvrtého kola mezi Rennes a Bordeaux. Domácí se radují ze zisku třech bodů po vítězství 2:0.

Po nevýrazném úvodu přišla zlomová druhá desetiminutovka, ve které se nejprve prosadil hlavou po rohovém kopu Benjamin André. O několik minut později přidal podobný zásah také Ramy Bensebaini a Bordeaux bylo na kolenou. Rennes navíc mohlo přidat i další branky, ale Benoit Costil skvěle podržel svůj celek. V závěru měl jasnou šanci také Sarr, ale snad z metru napálil jen stojícího Koundého. Ve druhé půli byli aktivnější spoluhráči Jaroslava Plašila, ale k ohrožení Koubkovy branky nedošlo. Ani Rennes se už tolik netlačilo do útoku a tak druhé dějství branku nenabídlo.
90+3'
90+3'
Po Koubkově nákopu na útočnou polovinu bojoval o balon Benjamin André proti Plašilovi. Český záložník byl úspěšnější, ale po jeho přechodu k vápnu Rennes se prezentoval nekompromisním odkopem Jérémy Gelin.
90+2'
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90+1'
Kamano se srazil hlavou s Traorém. Právě obránce Rennes se skácel k zemi a musela být přerušena hra. Po několika sekundách to ale vypadá s hráčem Rennes dobře.
90'
Siliki vyzval ke sprintu Nianga. Do spolupráce střídajících hráčů se přidal i Mehdi Zeffane, ale ten už byl pod nátlakem Bašiće a musel míč odevzdat.
89'
Ofenzivní esa domácího celku ještě napadají rozehrávku obránců Bordeaux. Hosté to nemají na vlastní polovině jednoduché ani několik minut před koncem zápasu.
88'
Edson Mexer přihrával zpět ke Koubkovi. Český brankář se neukvapil a ještě rozehrával na Traorého. Ten ale zaváhal a byla z toho nebezpečná střela Sankharého.
87'
Fotbalisté Bordeaux se marně pokoušejí o závěrečný tlak. Domácí s přehledem hlídají dvoubrankové vedení s míčem u nohy na útočné polovině.
86'
Toma Bašić nepříjemně zajel kopačkou napřed do Sarra. Útočník Rennes se ale po chvilce zvedá z trávníku a hra může pokračovat.
85'
Tomáš Koubek si alespoň osahal balon po sklepnutí od Gelina. Jinak český reprezentační brankář je i ve druhém poločase zcela bez práce.
84'
Palencia měl před sebou spoustu prostoru pro vnik do vápna, ale raději centroval na zadní tyč, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.
83'
Zhruba posledních deset minut i s nastavením pro oba týmy. Druhý poločase jednoznačně ztrácí na tempo oproti prvnímu dějství. Aktivita Bordeaux se v útoku neprojevila.
82'
Francois Kamano si posunul míč kolem bránícího Mexera. Ten ale ještě stačil špičkou kopačky šťouchnout do balonu a ten nakonec doputoval za brankovou lajnu.
80'
Fotbalisté Rennes se nahrnuli do vápna před Costila při rozehrávce rohového kopu. Clément Grenier zakroutil míč ideálně do středu vápna, ale tam byl jen hostující Koundé.
79'
Niang se dostal do zakončení. Po další přihrávce Silikiho zakončoval Niang střelou na vzdálenější tyč, kde byl ale připraven Benoit Costil.
78'
Lea Siliki ještě oživil útočnou aktivitu domácího týmu. Nyní nabízel balon do vápna dalšímu střídajícímu hráči Zeffanemu, který byl ale pokryt posledním obráncem Lewczukem.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Theoson Jordan Siebatcheu, přichází Mehdi Zeffane.
76'
Tlak Rennes pokračoval rozehrávkou rohového kopu, ale po odvrácení balonu z vápna se prezentoval faulem právě Siliki.
75'
Clément Grenier rozehrával z klidové pozice nedaleko od vápna Bordeaux. Po vynikajícím signálu pálil ze střední vzdálenosti Siliki, ale Costil předvedl povedený zákrok.
74'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Lukas Lerager, přichází Toma Bašić.
74'
Po několika odrazech ve středu pole se balon dostal k nohám Jaroslava Plašila. Ten uklidnil hru přihrávkou na Koundého, který ale zbytečně zrychloval hru na nepřipraveného Palenciu.
72'
Před nabíhajícím Kaluem odpravil míč na rohový kop Gelin. Hosté ale rozehráli jen do kombinace a až následný centr Kaloua letěl vysoko nad branku českého fotbalisty.
71'
Naopak Rennes se představilo v pokutovém území Bordeaux. Nejprve přeletěl centr Sarra celé vápno, následně ještě vracel míč do ohně Grenier, ale ani on nebyl přesný.
70'
Hostům už příliš času na zvrácení výsledku nezbývá. Bordeaux sice ve druhém poločase drží častěji balon pod kontrolou, ale na Tomáše Koubka ještě neletěla jediná střela.
69'
Nebezpečným zákrokem se prezentoval ve vzduchu Benjamin André. Tvrdost domácího kapitána poznal na vlastní kůži Younousse Sankharé, který se jen těžce zvedal z trávníku.
68'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází M'Baye Niang.
68'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází James Lea Siliki.
67'
Do rychlého protiútoku pádil společně s Del Castillem i Ismaïla Sarr. Prvně jmenovaný ale nedokázal přesně přihrát svému spoluhráči a bylo po nadějné akci.
66'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Jimmy Briand, přichází Nicolas de Préville.
65'
Tomáš Koubek musel být ve střehu. Po rozehrávce rohového kopu se míč pohyboval v pokutovém území, ale poslední slovo měl při odkopu Jérémy Gelin.
64'
Kamano dnes není tolik vidět, jako v předcházejících zápasem. Teď dokonce ztratil míč v nebezpečném prostoru a může děkovat Poundjému, který se vrátil s nabíhajícím Del Castillem.
63'
Domácí tým rozehrál standardní situaci jen do kombinace na vlastní polovině. Následně přišel už centr do vápna, ale hostující obrana se dokázala na poslední chvíli vrátit.
61'
Palencia vyzval ke spolupráci Sankharého, který ale ztratil balon a do protiútoku šli domácí. Právě Sankharé poté fauloval ve středu pole za žlutou kartu.
60'
I po hodině hry vede domácí Rennes nad Bordeaux o dvě branky. Jaroslav Plašil odešel po svých z trávníku, ale ještě nějakou chvíli potrvá, než se vrátí na hrací plochu.
59'
Plašil dostal naloženo od Koundého při hlavičkovém souboji. Spoluhráč českého hráče napálil Plašila do zad a s bývalou oporou reprezentace to nevypadá nejlépe.
58'
Hostující obrana nezvládla zpracovat skákavý balon před vápnem a mohla z toho být další pohroma. Grenier však nedokázal využít nabídnuté šance.
57'
Hosté ale rozehrávku volného přímého kopu nezvládli a vše musel řešit faulem za žlutou kartu Lerager. Grenier už by se hnal do rychlého protiútoku.
56'
Rennes se ve druhém poločase překvapivě zatáhlo do obrany. Gelin byl v souboji s Briandem pozdě a musel zápasnicky složit svého soupeře na zem.
55'
Jules Koundé rozehrál dlouhým pasem na Kalua, který nedokázal míč zastavit na hrací ploše ani vysokým výskokem u postranní lajny.
54'
Plašil byl pod tlakem ve středu pole a tak raději míč poslal ke svým obráncům. Lewczuk společně s Koundém až příliš otáleli a tak tak, že toho nevyužil napadající Siebatcheu.
53'
Tlak Rennes není takový jako v prvním poločase. Ve druhém dějství zatím drží více balon hráči hostujícího celku.
52'
Bordeaux vstoupilo do druhé půle o poznání odvážněji. Lerager si našel místo na pravé straně, ale do úniku ho nepustil čistým zákrokem Bensebaini.
51'
Hra se tak přesunula před Costila. Grenier zkoušel prudkým centrem oslovit někoho na místě pro penaltu, ale nejvýše se do vzduchu vyšvihl Lewczuk.
50'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Maxime Poundjé, který zatáhl unikajícího Sarra za dres.
49'
Benjamin André nepříjemně inkasoval ránu míčem do oblasti břicha. Kapitán Rennes však rychle zásah rozdýchal a může se pokračovat ve hře.
48'
Také Rennes se dostalo s míčem do blízkosti vápna soupeře. Bourigeaud spolupracoval s Andrém, který ale už svému parťákovi ze zálohy míč nevrátil úplně dokonale.
47'
Po pravém kraji zkoušel projít na útočnou polovinu Sergi Palencia, ale několik metrů za půlící lajnou byl zastaven. Následně byl faulován Sarr Kamanem.
46'
Druhý poločas rozehráli fotbalisté Bordeaux. Hosté se však po rozehrávce nikam nehrnuli a spíše vyčkávali na vlastní polovině.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:06.
Dvě nastavené minuty jsou minulosti a první poločas končí jasně ve prospěch domácího celku 2:0.

45+3'
45+3'
Neskutečná kombinace domácího celku nekončí třetí brankou. Balon se po individuální akce De Castilla dostal do malého vápna, kde neproměnil stoprocentní šanci Sarr, když nastřelil z blízkosti Koundého.
45+2'
Rennes s přehledem kombinuje u středové čáry. Gelin si několikrát vyměnil balon s Mexerem, následně přišla přihrávka na Bensebainiho, který ale situaci podcenil a musel se spoléhat na své spoluhráče. Kamanova rána z úhlu šla však jen vedle pravé tyče.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45'
Samuel Kalu zkoušel najít spoluhráče na přední tyči, kde byl ale znovu jen Ramy Bensebaini. Z následné dohrávky akce před vápnem Rennes nic nebezpečného nevzniklo.
44'
Minutu před pauzou se snažil přehrát obranu Rennes Jules Koundé. Jeho pokus z pravé strany byl tečován a hosté budou ještě rozehrávat rohový kop.
43'
Domácí už tolik nenapadají rozehrávku Bordeaux a hosté tak mohou s klidem držet balon u středové lajny. Palencia z nouze cpal míč do vápna, ale tam byl jen Mexer.
42'
Bordeaux se daří zklidnit hru postupnou kombinací ve středu pole. Od Costila se míč dostal k nohám Plašila, který byl podkopnut u středového kruhu.
40'
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Rennes jasně přihrává svého soupeře a v posledních minutách není daleko od třetí vstřelené branky.
39'
Clément Grenier zakroutil centr od rohového praporku velmi nebezpečně na přední tyč, ale hosté se stačili ubránit i následné střele Del Castilla ze střední vzdálenosti.
38'
Del Castillo výtečně zpracoval míč stehnem, následně ještě posunul hru na Sarra, který však nebyl v ideální pozici. Vybojoval pro Rennes rohový kop.
37'
S blížícím se poločasem se tlak Rennes znovu zvyšuje. Ramy Bensebaini vhodil míč až do vápna, ale tam si Sarr pomohl při zpracování rukou.
36'
Palencia poslal k zemi ve středu pole Greniera a musel být napomínán hlavním rozhodčím. Krajní obránce Bordeuax to už bude mít příště za žlutou kartu.
35'
Vůbec první střelecký pokus Girondins. Po Leragerově obloučku do vápna zakončoval z prvního doteku Jimmy Briand jen nad branku Tomáše Koubka.
34'
Po spolupráci Plašila s Leragerem se balon dostal až k Sankharému. Krajní záložník se pokoušel ještě oslovit Kalua, ale ten už byl obsazen.
33'
Po dlouhé době se dostali na útočnou polovinu také hosté. Palencia ale zazdil celou akci mizernou přihrávkou na Brianda.
32'
Domácí to zkoušeli znovu po pravé straně, ale tentokrát byla pobídka pro Traorého až příliš dlouhá a míč skončil jen za postranní čárou.
31'
Už už to znovu vypadalo na náběh Traorého po pravém kraji až do vápna. Těsně před šestnáctkou ale zastavil soupeře čistým zákrokem Poundjé.
30'
I po půlhodině hry vede domácí Rennes nad Bordeaux o dvě branky. V extrémně povedené části zápasu se prosadil André s Bensebainim shodně po rohovém kopu.
29'
Benoit Costil musel utěsnit prostor u své bližší tyče. Z pravé strany se totiž pokusil překvapit hostujícího brankáře nenápadnou střelou Del Castillo.
28'
Rennes pokračuje v držení balonu. Bensebaini si narazil s Grenierem, následně měl přihrávku zpracovávat Sarr, ale toho zradil první dotek.
27'
Ramy Bensebaini je po vstřelené brance při chuti. Na levé straně si vychutnal kličkou Poundjého, ale na skvěle postaveného Leragera už neměl.
26'
Na druhou stranu pádil s balonem u nohy Ismaïla Sarr. Tentokrát si ale útočník Rennes ukousl příliš velké sousto a proti dvěma obráncům míč neudržel.
25'
Lukas Lerager na sebe vzal rozehrávku ve středu pole. Následně se domácí s klidem ubránili pokusu o centru od Poundjého.
24'
Benjamin Bourigeaud centroval do vápna od rohového praporku a znovu z toho bylo pořádné nebezpečí. Na malém vápně zakončoval Koundé, ale jeho pokus mířil jen vysoko nad břevno.
23'
Bordeaux se snaží rozbít tlak domácího celku postupnou kombinací ve středu pole. Teď ale Plašil zaváhal při rozehrávce a už se znovu na Costila valila útoční hrozba.
21'
Benoit Costil zatím drží naděje Bordeaux na solidní výsledek. S prudkou ránou Greniera si tak ta poradil na druhý pokus.
20'
Úvodní dvacet minut jasně patřilo domácího celku. Tomáš Koubek je zatím ve vlastním vápně bez práce.
19'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Pablo, přichází Igor Lewczuk.
18'
Sankharé teď navíc inkasoval nepříjemnou ránu do choulostivé oblasti. Hra je přerušena a hostující záložník je ošetřován.
17'
Rennes právě vstřelilo branku!
Neskutečný tlak Rennes přináší druhou branku v krátkém čase! Po další rozehrávce rohového kopu od Bourigeauda si naskočil pro balon zcela nehlídán ve středu vápna RAMY BENSEBAINI a nekompromisním pokusem k zadní tyči překonal Costila.
16'
Obrana Bordeaux v posledních minutách vůbec nestíhá. Nyní si naskočil na centru z levé strany Ismaïla Sarr a hlavou ho poslal jen těsně vedle vzdálenější tyče.
15'
A mohlo to být o dvě branky! Lukas Lerager zaváhal přes vlastním vápnem, doslova nabídl míč Siebatcheu, který ale z bezprostřední blízkosti Costila nepřekonal.
13'
Z následného rohového kopu Rennes udeřilo! BENJAMIN ANDRÉ rozhodně nepatří k vysokým hráčům, ale díky skvělému náběhu se uvolnil k hlavičce a míč umístil za záda Benoita Costila. Vynikající start zápasu pro tým Tomáše Koubka.
13'
Sarr se skvěle prosmýkl do vápna mezi dvěma obránci, poté ještě hledal pod sebou nabíhajícího De Castilla, ale jeho pokus už byl zblokován.
12'
Benjamin André schytal pořádnou ránu do zad od svého spoluhráče při hlavičkovém souboji. Kapitán Rennes je ale zpět na nohou a hra může pokračovat.
11'
Bensebaini nebezpečně centroval z levé strany, v šestnáctce našel naskakujícího Siebatchuea, který ale hlavičkoval pod tlakem jen vedle levé tyče.
10'
Úvodní desetiminutovka větší vzrušení ani u jedné z branek nenabídla. Jaroslav Plašil se opět zjevil u balonu ve středu pole, ale následně rychle odevzdal mizernou přihrávkou na deset metrů.
8'
Plašil získal míč pro svůj tým, poté ho předal Kaluovi. Ten však neměl s kým pokračovat v akci a tak raději přihrával zpět na obránce.
7'
Tentokrát André hledal na hranici vápna Del Castilla, ale také útočník domácího celku byl bráněn hned dvěma protihráči.
6'
Domácí fotbalisté v úvodu jasně diktují tempo hry. Bourigeaud spolupracoval s Andrém, následně chtěl kapitán Rennes přenést balon k nohám Sarra, ale nebyl přesný.
5'
Siebatcheu si našel místo na pravé straně, poté ještě hledal stříleným centrem Sarra. Balon si ale v klubku hráčů našel jen Costil.
4'
Až nyní se na útočnou polovinu dostalo také Bordeaux. Jaroslav Plašil však mizernou přihrávkou poslal do tvrdého souboje Brianda, který fauloval Greniera.
3'
Od Gelina rozehrávali domácí svou útočnou akci. Do kombinace se měl zapojil Bensebaini, ale krajního hráče Rennes dokázal velmi snadno předskočit Poundjé.
2'
Rennes začíná aktivní hrou směrem dopředu. Bensebaini však marně naháněl nepřesnou přihrávku přes třicet metrů od Andrého. Balon skončil jen za postranní lajnou.
1'
Domácí fotbalisté rozehráli první poločas ze středového kruhu. Balon se bleskově přesunul až před branku Benoita Costila, ale v pokutovém území ukázal přehled Pablo.
1'
Hlavní rozhodčí již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu. Zápas čtvrtého kola nejvyšší francouzské soutěže tak může za několik málo okamžiků začít.
Podle předpokladů se můžeme těšit na souboj dvou českých hráčů. V základní sestavě Rennes nastupuje brankář Tomáš Koubek, od úvodní minuty bude naopak v dresu Girondins hrát ve středu záložní řady Jaroslav Plašil.

Stade Rennes FC: Koubek – H. Traoré, Mexer, Gelin, Bensebaini – Bourigeaud, André, Grenier – Del Castillo, Siebatcheu, Sarr.
Náhradníci: Diallo – Zeffane, Siliki, Gboho, Poha, Danzé, Niang.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Palencia, Pablo, Koundé, Poundjé – Lerager, Plašil, Sankharé – Kalu, Briand, Kamano.
Náhradníci: Poussin – Bašić, Otávio, Lewczuk, de Préville, Tchouaméni, Youssouf.

Girondins Bordeaux FC

Francouzský celek bude ve čtvrtém předkole proti Gentu mírným favoritem na postup. Tým ze země čerstvých mistrů světa si povedeným závěrem loňské sezony v Ligue 1 vybojoval účast alespoň v předkolech Evropské ligy, kde si nejprve poradili s lotyšským Ventspils celkovým skóre 3:1. Ani Mariupol z Ukrajiny si ve třetím předkole na Bordeaux nepřišel a postup vydřel Jaroslav Plašil a další proti Gentu. V základní skupině si Bordeaux zahraje s Kodaní, Zenitem Petrohrad a pražskou Slavií.

V přípravných zápasech je cenná je pro Bordeaux výhra 2:1 nad sokem ze Saint-Étienne, když se o branky postarali Kamano a Tchouameni. Generálka však celku Jaroslava Plašila příliš nevyšla. Proti Unionu Berlín z druhé Bundesligy zachraňoval jen remízu 1:1 po hodině hry Koundé.

Ligue 1 už má za sebou tři odehraná kola, ale celku Jaroslava Plašila vyšlo jen to poslední. Na úvod Bordeaux prohrálo 0:2 na domácí půdě se Štrasburkem, když už ve 13. minutě byl vyloučen krajní obránce Pablo. Také na trávníku Toulouse se Bordeaux bodů nedočkalo, když si odvezlo porážku 1:2. O jedinou branku hostů se postaral Francois Kamano. V domácím prostředí skvěle Girondins přehrálo 2:1 silné Monaka po dalších dvou gólech Kamana.
Stade Rennes FC

Rennes skončilo v minulém ročníku Ligue 1 jen jednu příčku za Marseille, ale oba týmy dělila propast devatenácti bodů! Povedeným závěrem se ale Rennes vyhouplo před konkurenty z Bordeaux, Saint-Étienne i Nice a zahraje si skupinovou fázi Evropské ligy proti Astaně, Jablonci a Dynamu Kyjev.

Rennes si v přípravě vedlo o něco lépe než Marseille. Nejprve devíti góly rozstřílelo rakouský Lienz, následně ale přišly dvě porážky Salcburku a Anderlechtu. V domácím prostředí si Rennes připsalo cenné vítězství 4:1 nad anglickým Evertonem.

V prvním kole se však týmu Tomáše Koubka nevedlo. V Lille musel český reprezentační brankář balon tahat ze sítě hned třikrát. Za Rennes se prosadil pouze Grenier a bylo z toho porážka 1:3. To druhé kolo už přineslo první body. Proti Angers se v celém utkání prosadil pouze Ismaila Sarr. Před týdnem sahalo Rennes po třech překvapivých bodech z trávníku Marseille, ale neudrželo vedení 2:0 po prvním poločase a nakonec si odvezlo jen bod.
Krásné nedělní odpoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Francouzská nejvyšší fotbalová soutěž Ligue 1 pokračuje již čtvrtým kolem a my se společně zaměříme na utkání Rennes, které před domácím publikem přivítá Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.