Ligue 1 - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Lyon - 29. března 2019   20:45

0:1
(0:0)
Lyon
86' Terrier  (Dubois)
Rennais
Koubek – Zeffane, Nyamsi, Mexer, Doumbia – Siliki (35. Gelin), André (C), Niang (77. Del Castillo), Sarr – Hunou, Ben Arfa.
Badiashile – Lauriente, Camavinga, Grenier, Del Castillo, Gelin.
Lyon
A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Rafael – NDombèlé, Aouar – Tousart, Fékir (C), Depay (84. B. Traoré) – M. Dembélé (74. Terrier).
Gorgelin – Fekir, Terrier, B. Traoré, Morel, Marçal, Pape Diop.

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno. Díky za pozornost a hezký zbytek večera.

Fauly: 13:19
Předehrávku francouzské Ligue 1 nakonec rozhodla jediná branka. Vstřelil ji Lyon a vyhrál tak na hřišti Rennes. Lyon byl v zápase lepším týmem, takže si vyhrát zasloužil. Hlavně v prvním poločase měl několik dobrých šancí a trefil i tyčku. Ve druhém poločase o sobě více dávali vědět i domácí, ale Sarr ze dvou šancí Lopese nepřekonal. A právě minutu po jeho druhé šanci udeřili hosté, respektive střídající Martin Terrier, který zblízka propálil bezmocného Koubka. Rennes se už v závěru vyrovnat nepodařilo.
90+3'
90+3'
Ve vápně Lyonu byl i brankář Rennes Koubek, ale on, ani nikdo jiný, se do zakončení nedostal a rozhodčí už píská konec.
90+2'
Ještě přichází jedna šance. Tanguy NDombèlé fauloval za žlutou Sarra a domácí mají standardní situaci.
90+2'
Rennes bude vhazovat v blízkosti své branky a má jednu z posledních šancí zaútočit.
90+1'
Lyon zatím závěr utkání zvládá skvěle, drží dokonce míč na svých kopačkách na polovině protivníka.
90+1'
Nastavují se jen dvě minuty!
90'
Nakonec se z pravé strany dostal do vápna Sarr, ale tam už nic nevymyslel.
90'
Domácí ale rozehráli nakrátko.
90'
Faulovaný byl Hatem Ben Arfa a Rennes může poslat míč do vápna ze standardní situace.
89'
Rennes už je u míče a může se přesunout na polovinu soupeře. Času na vyrovnání už má málo.
88'
Lyon drží míč a Rennes se tak zatím nemůže dostat do vytouženého tlaku.
86'
Lyon právě vstřelil branku!
Poté, co Lyon přežil velkou šanci soupeře, se dostává do vedení! Pokud Lyon vyhraje, bude hrdinou střídající MARTIN TERRIER, který překonal střelou z blízka Koubka po skvělé přihrávce Duboise. Asistence: Léo Dubois.
85'
Romain Del Castillo znovu vytvořil šanci přihrávkou do vápna z levé strany. V největší šanci Rennes v zápase byl Sarr, ale nepřekonal Lopese.
84'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Bertrand Traoré.
83'
Žlutou kartu dostává Houssem Aouar (Olympique Lyon).
83'
Romain Del Castillo z levé strany našel v pokutovém území Ben Arfu, toho ale do šance nepustil včasným ochranným zákrokem Marcelo.
82'
Mehdi Zeffane nedovoleně zastavil protiútok Lyonu a dostává žlutou kartu.
81'
Ben Arfa se šikovně prosmýkl do pokutového území a stihl i vystřelit, Ale bylo to z úhlu, takže Anthony Lopes neměl problém zatáhnout.
80'
Benjamin André vystřelil tvrdě zpoza vápna, ale netrefil branku lyonského družstva.
79'
Lopesovi se vůbec nepovedla rozehrávka, poslal míč jen do autu, takže hrát budou domácí.
78'
Nabil Fékir dostal dobrou přihrávku do běhu na levé křídlo, ale nedokázal míč procpat před branku.
77'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází M'Baye Niang, přichází Romain Del Castillo.
77'
Akci hostů nakonec zastavuje ofsajd. A nyní už mohou domácí vystřídat.
77'
Žlutou kartu dostává Marcelo (Olympique Lyon).
76'
Rennes si chystá střídání, ale mezitím útočí Lyon.
75'
Léo Dubois si v těžké pozici poradil dobře. Odrazil míč o soupeře a vybojoval tak aut pro svůj tým.
74'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Martin Terrier.
73'
Po dalším rohovém kopu Lyonu se k hlavičce dostal stoper Jason Denayer, v těžké situaci ale mířil nad.
72'
Po rohovém kopu se ke střele zevnitř vápna z levé strany dostal Fekir, ale jeho pokus byl zablokovaný.
71'
Gerzino Nyamsi to znovu vzadu zvládl skvěle, Lyon bude ale ještě zahrávat roh.
70'
Moussa Dembélé dostal dobrý pas do vápna, ale rychle k němu přispěchal Gerzino Nyamsi a míč mu čistě odebral.
69'
Domácí hráči zatím v zakládání své akce nikam nespěchají, míč zatím drží v okolí středového kruhu.
68'
Tanguy NDombèlé si dokázal v těžké pozici zpracovat míč a pak i vypálit, Koubek ale předvedl jistý zákrok.
67'
Memphis Depay měl před sebou na chvíli kousek prostoru, ale než si srovnal míč na kopačkách, už o něj zase přišel.
65'
Ke střele se sice dostal Houssem Aouar, ale Tomáš Koubek mohl jen zkontrolovat, jak míč letí vedle.
64'
Lópes šel ven z branky, aby urychlil rozehrávku Lyonu. Ten se zase po delší době usazuje na polovině Rennes.
63'
Adrien Hunou dostal hodně náročnou přihrávku, kterou nedokázal zpracovat. Lyon bude vhazovat.
62'
Lyon se pokusil proniknout do vápna Rennes z levé strany, ale zastavil ho zdvižený praporek asistenta rozhodčího kvůli ofsajdu.
60'
Nepříjemně se srazili M'Baye Niang a Léo Dubois a potřebují ošetření.
59'
Ismaïla Sarr skončil po dotyku Denayera v pokutovém území na zemi, ale na penaltu to nebylo.
58'
Domácí rychle rozehráli a pokračují v kombinaci na útočné polovině hřiště.
57'
Benjamin André se snažil proniknout po pravé straně, ale byl přitom faulován.
56'
Jérémy Gelin byl zasažen loktem do hlavy a zatím se mu nechce zpět na nohy.
55'
Ismaïla Sarr po rohovém kopu Rennes krásně vystřelil šajtlí, ale trefil jen boční štít. Teď měl Lopes štěstí.
54'
Houssem Aouar se dostal k míči v nebezpečném prostoru těsně před přestávkou, ale vystřelit si netroufl a jeho přihrávka na Fekira neprošla.
52'
Sarr našel dobrou přihrávkou v pokutovém území Ben Arfu. Ten udělal kličku, ale dostal se už ze střeleckého úhlu.
51'
Rohový kop ovšem dokázalo Rennes ubránit, i když nebezpečně hlavičkoval Marcelo.
50'
Z levé strany se procpal do pokutového území Houssem Aouar a vybojoval alespoň rohový kop.
49'
Lyon pokračuje ve svém tlaku, ale teď byl alespoň částečně donucen se stáhnout na svou polovinu.
48'
Tentokrát se do zakončení tlačil Moussa Dembélé a zkoušel to akrobaticky nůžkami. Míč ale na branku neusměrnil.
47'
Po centru z levé strany z voleje zakončoval Tanguy NDombèlé, ale svým volejem netrefil branku a navíc pak bolestivě upadl.
46'
Lyon se hned na začátku druhé půle usadil na polovině soupeře.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 21:49.
První poločas je za námi, Stade Rannes zatím hraje doma s Lyonem bez branek. Podle očekávání byl Lyon v první půli lepším mužstvem, ale Koubka se mu překonat nepovedlo. Ten měl v jednom případě i štěstí, když míč vyrazil na tyč. Velkou šanci poté měl i Memphis Depay, ale trestuhodně minul branku. Jinak hosté hrozili hlavně ze standardních situací a domácí Lopese neohrozili skoro vůbec.
45+2'
45+2'
Ani z této standardní situace nebyl Koubek v přímém ohrožení.
45+1'
Adrien Hunou chytil míč do ruky, protože si myslel, že byl faulovaný. Jenže rozhodčí nakonec odpískal právě jeho ruku a navrch mu udělil žlutou kartu.
45'
Léo Dubois centroval z pravé strany a hledal Depaye. Ale před ním míč odvrátil Gerzino Nyamsi.
43'
Souleyman Doumbia centroval z levé strany, ale míč nenašel cestu do nebezpečného prostoru.
42'
Lyon má ale nyní k dispozici standardní situaci z levé strany. Koubek i jeho obránci tak znovu musí být v pozoru.
41'
Gerzino Nyamsi předvedl čistý skluz, vypíchl míč Rafaelovi.
40'
Centr Lyonu z pravé strany dokázal odvrátit Edson Mexer. Hosté budou ještě vhazovat.
38'
Souleyman Doumbia zasáhl do obličeje Tanguye NDombèlého a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
37'
Hra v posledních minutách i kvůli ošetřování ztratila trochu tempo.
35'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází James Lea Siliki, přichází Jérémy Gelin.
34'
James Lea Siliki už opustil hřiště a dál už pokračovat kvůli zranění nebude.
33'
Nějaká zdravotní trable má domácí James Lea Siliki a musí být ošetřován.
32'
Moussa Dembélé se probíjel neohroženě středem hřiště až do vápna, ale nakonec ho domácí obránci zastavili.
31'
Jenže k míči se rychle dostlali hosté a znovu centroval Léo Dubois. Opět ale nepředvedl dobrý centr.
30'
Rennes bude mít autové vhazování v blízkosti středového kruhu a může tak založit novou akci.
29'
Léo Dubois dostal ideální míč na pravé křídlo, kde měl hodně prostoru. Ale centre mu poté vůbec nevyšel.
27'
Rennes rozehrálo standardní situaci z vlastní poloviny a pomalu se přesunulo na útočnou půlku.
26'
Výborný obranný skluz proti Depayovi předvedl obránce Rennes Edson Mexer.
25'
Fekir si přichystal míč na levou stranu a poté poměrně slabě vystřelil. A také nepřesně, Koubek nemusel zasahovat.
24'
M'Baye Niang centroval po zemi z levé strany, ale nikoho ze svých spoluhráčů před brankou nenašel.
23'
Memphis Depay si dobře přebral míč na hranici ofsajdu, ale poté z dobré pozice pálil těsně vedle.
22'
Hra je v posledních minutách poměrně vyrovnaná a odehrává se převážně uprostřed pole.
20'
Ze střední vzdálenosti pálil pravačkou Houssem Aouar, ale branku netrefil.
20'
Tentokrát se už míč dostal až před branku Lyonu, ale Anthony Lopes neměl práci s tím, stáhnout si jej ze vzduchu.
19'
Centr od rohového praporku byl přetažený a ani centr z opačné strany se Rennes nepovedl.
18'
Po centru z levé strany bude nakonec domácí tým rozehrávat rohový kop.
17'
James Lea Siliki se pokusil roztáhnout míč na levé křídlo, ale jeho přihrávka byla hodně nepřesná.
16'
M'Baye Niang si už chystal míč na střelu pravačkou zpoza vápna. Ale nakonec nedostal na střelu prostor.
15'
Rukou zasáhl míč v pokutovém území Ismaïla Sarr, takže nadějná akce Rennes končí.
13'
Rennes mělo nyní velké štětí. Kounek předvedl vynikající zákrok proti střele Fekira a následně se míč odrazil od tyčky.
12'
Rennes se ubránilo dalšímu rohovému kopu, ovšem hned se bude bránit další standardce. Faulovaný byl Tanguy NDombèlé.
12'
Houssem Aouar dostal míč na levé křídlo, ale k zakončení se nedostal. Bude to další rohový kop.
11'
Ani rohový kop přímo neohrozil branku Tomáše Koubka.
10'
Centr směřoval na přední tyč a Benjamin André ho odvrátil na rohový kop.
9'
Nabil Fékir byl znovu faulovaný a bude to další standardní situace pro Lyon. Tentokrát z pravé strany.
8'
Anthony Lopes lapil centr z levé strany a hned rozehraje akci svého mužstva.
7'
Ani rohový kop branku Rennes neohrozil, protože míč už opustil ve svém letu hrací plochu.
7'
Jenže Fekir trefil jen zeď, takže brankář Koubek mohl zůstat v klidu.
6'
Právě Fekir bude pravděpodobně tuto standardní situaci rozehrávat.
5'
Nabil Fékir byl zasažen do obličeje a Lyon bude mít nebezpečnou standardní situaci.
4'
Anthony Lopes si připsal první zákrok když bez problému lapil ránu z dálky.
3'
Sarr táhl protiútok Rennes po pravém křídle, ale nakonec z toho nic nebylo, Lyon se ubránil.
2'
Ismaïla Sarr se dopustil faulu na útočné polovině. Rozehrávku si bere na starosti Anthony Lopes.
1'
První centr letěl před branku Rennes. Koubek ale nakonec zasahovat nemusel, práci za něj odvedl jeho obránce.
1'
Hráči obou mužstev už jsou nastoupení na trávníku, zápas za chvíli začne.

Stade Rennes FC: Koubek – Zeffane, Nyamsi, Mexer, Doumbia – Siliki, André (C), Niang, Sarr – Hunou, Ben Arfa.
Náhradníci: Badiashile – Lauriente, Camavinga, Grenier, Del Castillo, Gelin.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Rafael – NDombèlé, Aouar – Tousart, Fékir (C), Depay – M. Dembélé.
Náhradníci: Gorgelin – Fekir, Terrier, B. Traoré, Morel, Marçal, Pape Diop..
Poslední vzájemné zápasy

Lyon – Rennes 0:2
Rennes – Lyon 1:2
Rennes – Lyon 1:1
Lyon – Rennes 1:0
Olympique Lyon je na tom ještě o něco lépe. Hostující celek zatím získal 53 bodů a nachází se na třetí pozici. Na druhé Lille ztrácí hosté čtyři body, takže i Lyon dnes potřebuje vyhrát. Jen dodám, že na první PSG ztrácí Lyon už propastných 24 bodů. Také Lyon z posledních pěti utkání prohrál pouze jednou, takže se dá očekávat zajímavé a vyrovnané utkání.
Stade Rennes FC si v této sezoně nevede špatně. Ambiciózní celek zatím získal 41 bodů a nachází se na osmé pozici. Na pohárové pozice ztrácí šest bodů, takže by domácí dnes potřebovali vyhrát, ale proti Lyonu to nebude nic jednoduchého. Z posledních pěti utkání domácí prohráli pouze jednou, takže formu nemají vůbec špatnou.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Po reprezentační přestávce se rozjíždí všechny evropské ligy a my budeme sledovat duel Ligue 1, ve kterém na sebe narazí Rennes a Lyon.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.