Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Rennais : Nantes - 11. listopadu 2018   17:00

Rennais
8' Johansson (Grenier)
1:1
(1:1)
Nantes
16' Sala  (Lucas Lima)
Rennais
Koubek – Bensebaini, Da Silva, H. Traoré, Zeffane – André, Johansson, Grenier – Sarr (84. Niang), Hunou (72. Siebatcheu), Del Castillo (76. Ben Arfa).
Gertmonas – Ben Arfa, Bourigeaud, Siliki, Niang, Poha, Siebatcheu.
K. Abed
Roazhon Park, Rennes
Nantes
Tătăruşanu – Kwateng (46. Fábio), Diego Carlos, Pallois, Lucas Lima – A. Touré, Girotto, Rongier (78. Evangelista), Boschilia (88. Limbombe) – Sala, Waris.
Dupé – K. Coulibaly, Evangelista, Krhin, Limbombe, Fábio.

Držení míče: 59 % : 41 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 5:2. Rohy: 8:4. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:16.
Ve druhém poločase se již ani jedno mužstvo nedokázalo prosadit. Herně navrch měli domácí, ale také jsme měli delší pasáž hry, kdy se často faulovalo a místo fotbalu jsem mohli pozorovat časté ošetřování a přerušování hry. Ke konci zápasu se hra opět zklidnila a již byla hodně opatrná, ač se domácí neustále snažili o rozhodnutí zápasu ve svůj prospěch. Hosté za remízu jsou rozhodně rádi. Domácí pak mohou hodně litovat neproměněné penalty, kterou vychytal dobrým zákrokem Ciprian Tătăruşanu.
90+6'
90+5'
Střelecký pokus hostí vystrašil brankáře domácích, ale míč šel hodně mimo jeho branku.
90+5'
Anthony Limbombe vysunul míč až k brance soupeře, ale Mehdi Zeffane před ním stihl odehrát míč do autu.
90+4'
Nantes je pod tlakem svého soupeře, který se zdržuje na jejich polovině a nyní bude vhazovat aut.
90+3'
Ramy Bensebaini byl faulován na půlící čáře, ale brzy se zvedá a hra může pokračovat.
90+2'
V nastaveném čase mají míč domácí, kteří by rádi ještě rozhodli zápas, ale jejich snaha je opatrná, neboť by také neradi, aby inkasovali.
90+1'
A je to, oněch zmíněných pět minut navíc, ve druhém poločase!
90'
Nepřesné zakončení domácího hráče a následuje odkop od branky Nantes.
89'
Dvě minuty do konce zápasu, ale dá se očekávat i pětiminutové prodloužení. Pokud ne, tak to bude velké překvapení, neboť se ve druhém poločase v jednu chvíli spíše nehrálo, než hrálo.
88'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Gabriel Boschilia, přichází Anthony Limbombe.
88'
Ten nepřinesl vůbec nic a bude následovat poslední střídání hostí.
87'
Centrovaný míč před branku ihned odklízí obránce do zázemí a bude následovat roh pro Rennes.
86'
Standardní situace pro domácí celek, který má velkou šanci ještě strhnout vedení na svou stranu.
85'
Více hladovější po vítězství jsou domácí, kteří se však brání, ale bez větších obtíží.
84'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Ismaïla Sarr, přichází M'Baye Niang.
82'
S přibývajícím koncem zápasu jde pozorovat větší opatrnost na obou stranách, protože sebemenší chybička může rozhodovat zápas.
81'
Nantes vybojovalo míč a jejich postupná kombinace nakonec končí kousek za půlkou hřiště. Nyní sledujeme klidnější pasáž hry a zdá se, že obě mužstva ustoupily od tvrdých soubojů.
80'
Rennes pokračuje ve své hře, tedy s míčem na svých kopačkách. Avšak na nějaké pěkné zakončení čekáme.
78'
„Kauza Rongier“ je u konce, neboť již vystřídal a snad se nám po delší době opět rozběhne hra a budeme moci ještě sledovat nějaký fotbal ze strany obou celků.
78'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Lucas Evangelista.
77'
Valentin Rongier opět na trávníku, nyní bez cizího zavinění a diváci na stadionu by po něm nejraději něco hodili. Vypadá to, že Rongier raději půjde nadobro ze hřiště a bude střídat.
76'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Romain Del Castillo, přichází Hatem Ben Arfa.
75'
A ihned po zahájení pokračování hry se už Valentin Rongier hlásí u střídaček, aby mohl pokračovat ve hře. No, vzhledem k tomu, jak se mu předtím nechtělo vstávat, tak najednou je čilý. Toho si všimli i diváci na stadionu a dávají nahlas svou nevoli.
74'
Hlavnímu sudí došla trpělivost a povolává nosítka,mezitím se Valentin Rongier velmi rychle zvedá na nohy.
73'
Tentokrát leží na travnaté ploše Valentin Rongier po souboji s Johanssonem. No, jsem zvědavý na nastavený čas, po uplynutí devadesáti minut zápasu.
72'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Adrien Hunou, přichází Theoson Jordan Siebatcheu.
70'
Do konce zápasu zbývá dvacet minut a nyní jsme svědky dalšího vážnějšího zákroku, který si vyžádá další ošetřování. Nyní na straně hostí.
68'
Nantes u míče a nechce se spokojit s remízovým stavem. Přihrávka na pravou stranu byla dobrá, ale Hunou nedokázal ideálně zpracovat a následně už nestihl míč na hrací ploše.
67'
O tom, že se na hřišti přitvrdilo, svědčí pět udělených žlutých karet, během posledních patnácti minutách zápasu.
66'
K vidění byl další faul, po kterém na hřišti leží domácí hráč a je nyní ošetřován.
65'
Standardní situace z pohledu hostí nám nenabídla nic zajímavého. I přes časté přerušování jsou aktivnější domácí hráči.
64'
Na hřišti je k vidění další žlutá karta, kterou dostává Grenier a v poslední době sledujeme hodně faulů.
61'
Posledních pět minut bylo pořádně hektických na hřišti a oba celky začínají být hodně nervózní. Uvidíme, jakým směrem se bude ubírat poslední půl hodinka zápasu.
60'
Domácí pak mohli zahrávat rohový kop, který nebyl nikterak nebezpečný.
59'
Žlutou kartu dostává Ramy Bensebaini (Stade Rennes FC).
59'
Při snaze dorazit míč, který vyrazil brankář došlo k souboji, kdy zůstal ležet na trávníku hostující hráč. Hráči tam něco s rozhodčím neustále řešili, nakonec rozdává žlutou kartu, nejspíše za protesty.
57'
Clément Grenier (Stade Rennes FC) neproměňuje pokutový kop. Ciprian Tătăruşanu vystihl směr míče a vyrazil míč letící do jeho pravé poloviny branky!
56'
Žlutou kartu dostává Diego Carlos (FC Nantes), byl to právě on, který fauloval Sarra.
55'
Po průniku do pokutového území je faulován Ismaïla Sarr a je odpískán pokutový kop!
54'
Domácí mají míč v držení a snaží se nějak uklidnit svou hru.
53'
V krátké době další žlutá karta, kterou nyní vyfasoval Benjamin André.
52'
Hra přerušena a jeden z hostujících hráčů byl nepříjemně sražen k zemi.
51'
Standardní situace se hostům nepovedla, centrovaný míč byl přetažený a vzduchem proletěl přes celé pokutové území. Následuje odkop od branky.
51'
Emiliano Sala se snažil o průnik podél brankové čáry a byl přitom faulován. Mehdi Zeffane vidí žlutou kartu.
50'
Nantes nyní zastavilo soupeře na polovině hrací plochy a samo se snaží otočit hru na soupeřovu branku.
48'
A z pravé strany se uvolnil jeden z hráčů a vystřelil na branku. Ciprian Tătăruşanu si připisuje úspěšný zákrok.
47'
Domácí započali opět útočně a vedou útok po levé straně, odkud přichází centr na pravou stranu hřiště.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Fábio.
46'
První poločas přinesl dvě branky. Nejprve se dostali do vedení aktivní domácí, kteří i nadále pokračovali ve své aktivní útočné hře. Nantes neměl tolik šancí jako jejich soupeř a dá se říci, že jednu svou velkou šanci přetavili ve vyrovnávací branku. Ke konci poločasu si Rennes vytvořilo tlak, kdy se Nantes dobrých deset minut již nemohlo pořádně dostat k míči, natož k nějaké smysluplné útočné akci.
45+1'
45'
Rennes neustále na polovině soupeře, který se sice brání dobře, ale otázkou času, kdy neubrání nějakou situaci, která povede k další inkasované brance.
42'
...z jejich dlouhodobé kombinace se zatím nekoná žádná nebezpečná situace před brankou Nantes.
41'
Rennes má opět míč pod svou kontrolou...
40'
Nantes se daleko se svým postupem dopředu nedostalo. Nakonec vyslalo střelu ze střední vzdálenosti a míč končí hodně mimo branku.
38'
Ciprian Tătăruşanu se ve své brance rozčiluje a to po právu. Střelecký pokus z levé strany šel hodně těsně vedle jeho tyčky a zlobí se na své obránce, kteří nechali vystřelit daného hráče.
37'
Nantes si však míč dlouho neužilo a soupeř se brzy k němu dostává.
36'
Hráči v červených dresech kombinovali do té doby, dokud se jeden z nich nedopustil útočného faulu a jejich aktivita je na chvíli přerušena.
35'
Po krátké době, kdy útočili hosté, se opět k útočení dostávají domácí. Ti však na levé straně narazili na houževnatý přístup svého soupeře.
33'
Další střela z pravé strany, se kterou přišel Emiliano Sala byla o poznání lepší, ale Koubek je u své levé tyče připraven a chytá míč do svých rukavic.
32'
Nantes střílí ze všech pozic a nyní se i to pokoušel jeden z hráčů, ale přízemní střela míří kousek mimo levou tyč.
31'
Nantes se svým útokem vedeným po levé straně příliš nepochodilo a po útočném faulu bude rozehrávat brankář Koubek.
30'
Rennes více tvoří hru na hřišti a určitě se nechce spokojit s daným stavem, který momentálně na stadionu přetrvává.
29'
Omlouváme se Vám za menší technické problémy. Blíží se nám třicátá minuta zápasu a stále sledujeme stav 1:1!
23'
Míč z rohového kopu se snažil vyboxovat Ciprian Tătăruşanu, ale nepodařilo se mu to dle jeho představ. Následně mu pomáhá obránce, který vykopává míč do bezpečí.
23'
A i podobně to zkoušeli domácí zahrát, ale tentokrát trefují míč do zdi, od které se odráží na rohový kop.
21'
Žlutou kartu dostává Enock Kwateng (FC Nantes).
21'
Ismaïla Sarr byl trochu nevybíravě faulován před šestnáctkou soupeře a bude následovat standardní situace Rennes. Paradoxně z podobné situace, ze které dali úvodní branku.
20'
...ta nakonec nevedla k zásadní situaci a hráči ve žlutých dresech se snaží dostat míč z vlastní poloviny.
19'
K ohrožení branky budou mít nyní možnost standardní situace z levé strany...
18'
Rennes inkasovaná branka nikterak nerozhodila a i nadále se snaží obtěžovat obranu svého soupeře.
16'
Nantes právě vstřelili branku!
Vzápětí se daří hostům vyrovnat. A tohle byla hodně pěkná branka! Lima rozjel rychlý útok po levé straně, odcentroval míč a EMILIANO SALA před brankou tečuje svou hlavičkou a míč se doráží od horní tyčky směrem od branky. Vše se odehrálo tak rychle, že Koubek neměl šanci nikterak adekvátně zareagovat. Asistence: Lucas Lima.
15'
Míč mají hráči ve žlutých dresech a kombinují na své polovině.
14'
Faul poblíž poloviny a domácí budou rozehrávat... přihrávka do středu hřiště, kde však domácí ztrácí míč.
13'
Rennes drží míč na své polovině a přihrávají i na svého brankáře, ať náhodou nezaspí ve své brance.
12'
I nadále mají domácí více ze hry a Nantes se nedostává do útočných akcí. Tomáš Koubek zatím neměl příliš mnoho práce.
9'
Rennes je tedy ve vedení a nutno říci, že po právu, neboť od začátku zápasu se prezentuje útočnou hrou.
8'
Rennes právě vstřelilo branku!
Autorem branky je JAKOB JOHANSSON, který tečuje přízemní střelu, která zaplula podél levé tyčky do branky. Grenier se svou střelou překvapil obranu Nantes a hlavně brankáře! Všichni čekali vysoký míč, nikoliv přízemní střelu.
7'
Žlutou kartu dostává Abdoulaye Touré (FC Nantes).
6'
Výpad Rennes po ůevé straně a tohle je faul! Toure fauluje unikajícího Sarra těsně před šestnáctkou a tohle bude zajímavá standardní situace!
5'
Rohový kop nepřinesl šanci Nantes a Ciprian Tătăruşanu se chystá k odkopu od své branky.
4'
Hamari Traoré centroval z pravé strany, ale jeho pokus byl odražen na rohový kop.
3'
Už to vypadalo, že se domácí hráč dostane po pravé straně do úniku, ale nakonec se ukázal zdvižený praporek pomezního a je pískáno.
2'
Po faulu na polovině hřiště zahrávali hosté dlouhý centr do vápna, který si pohlídal Tomáš Koubek.
1'

C. Grenier – 2 branky

Rennesi se v posledních zápasech na domácím hřišti příliš nedaří – dvě prohry a remíza mluví za vše. Taktéž jejich skóre nebudí žádný strach – 2:6. Ano, proti PSG se dala očekávat porážka, ale celky jako Toulouse a Reims jsou hratelní soupeři, ale ani proti nim Rennes nedokázalo naplno bodovat. Nantes je dalším soupeřem, se kterým mohou domácí uhrát nějaké body a posunout se tabulkou vzhůru, zvláště, když oba celky mají stejný počet bodů!

N. Benezet – 3 branky

Nantes se nyní veze na vítězné vlně, důkazem jsou tři výhry se skóre 10:1! Venku sice Nantes nepředvádí nejlepší fotbal, ale jejich momentální forma jim klidě může přinést další výhru na hřišti soupeře, zvláště proti trápícímu se domácímu celku z Rennes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.