Ligue 1 - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Marseille - 16. ledna 2019   21:00

St. Etienne
59' Chazrí  • 88' Chazrí
2:1
(0:1)
Marseille
16' Strootman  (Thauvin)
St. Etienne
Ruffier – Perrin (C), Subotić, Kolodziejczak – Monnet-Paquet, Selnaes, Cabella, M'Vila, Gabriel Silva (75. Salibur) – Chazrí (90. Polomat), Diony (64. Hamouma).
Moulin – Dioussé, Berić, Hamouma, Salibur, Saliba, Polomat.
Gautier – Hebrard, Boutry
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Marseille
Mandanda – Kamara, Rolando, Gustavo (C) (90. Radonjić), Amavi – Maxime López, Strootman – B. Sarr, M. Sanson (90. Germain), Ocampos (85. N'Jie) – Thauvin.
Pelé – Radonjić, N'Jie, Germain, Ćaleta-Car, Payet, Mohamed.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání je u konce a domácím se podařil obrat ve skóre. O první gól se postaral Vahbí Chazrí, který se postavil k pokutovému kopu a dobře umístěnou ranou srovnal. A právě Vahbí Chazrí měl prsty i ve druhé brance Saint-Étienne. využil totiž nedůrazu při odvrácení dlouhého nákopu a prudkou ranou nedal Mandandovi šanci. Marseille je stále v krizi, nevyhrálo už devět zápasů napříč soutěžemi a v tabulce je na devátém místě. Saint-Étienne se po dnešní výhře naopak na třetím místě s miniaturní ztrátou na druhé Lille.
90+4'
90+3'
Radonjićův centr postrádal přesnost, k brance se vůbec nedostal. Obrana domácích si dává velký pozor.
90+2'
Hraje se u rohového praporku na půlce Marseille, tohle domácím vyhovuje opravdu maximálně.
90+1'
Nebezpečný centr mířil před Ruffiera, obrana v zeleném měla mnoho práce s tím, aby míč vytlačila pryč z vápna.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
90'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luiz Gustavo, přichází Nemanja Radonjić.
90'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Morgan Sanson, přichází Valère Germain.
90'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Pierre-Yves Polomat.
89'
Na obou stranách se bude střídat a poté hosté asi vše vrhnou do útoku.
88'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
A ono se to daří! Po dlouhém nákopu k vápnu přišlo nedůrazné hlavičkové odvrácení, volného míče se chopil VAHBÍ CHAZRÍ a následnou dělovkou z hranice šestnáctky nedal Mandandovi žádnou šanci na případný zákrok!
87'
Saint-Étienne jde za třemi body, pokouší se v úplném závěru zatlačit soupeře před branku a udeřit.
86'
Mandanda nyní udržel svému týmu nerozhodný výsledek, neboť po centru z pravé strany a následné tečované střele musel ukázat mohutný skok ke své levé tyči, aby míč vyrazil.
85'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Clinton N'Jie.
84'
Monnet-Paquet se probíjel pravou stranou k pokutovému území, modrá zeď jej ale dále nepustila. Takže ani tady ke střele nedošlo.
83'
Thauvinův centr skončil přesně v rukavicích brankáře Ruffiera, domácí už pospíchají kupředu.
82'
Začal se hrát útočný fotbal z obou stran, Salibur byl za obranou, ale pálil do boční sítě. A i kdyby trefil, tak by gól pro jeho ofsajd stejně neplatil.
81'
Na druhé straně svou šanci neproměnil Ocampos, Ruffier ve svém území dobře povyběhl a akci si pohlídal.
80'
Na Sansonovi vybojoval míč Chazrí a rázem vypálil nepříjemnou ránu. Mandanda měl co dělat, aby tuto pumelici vyrazil.
79'
Zleva centroval Rémy Cabella, jeho pas si pohlídal Luiz Gustavo a povedlo se mu odkopnout.
78'
Thauvinovi nyní prostě není přáno, zablokovaná byla i jeho další střela. Domácí jdou do protiútoku.
76'
Na centr si do pokutového území nabíhal domácí Chazrí, ke hlavičce se ale nedostal. A nevyšla mu ani reklamace, že byl ve vápně faulován.
75'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Gabriel Silva, přichází Yannis Salibur.
74'
Dlouhý nakop na půlku Marseille, i hosté si ale dávají v obraně velký pozor. Takže nyní sledujeme spíše bojovný, než pohledný fotbal.
72'
Saint-Étienne se snaží o uklidnění hry na vlastní polovině a sami se také pokouší o postupný útok.
70'
Oj, tohle bylo těsné! López zleva našel centrem Thauvina a ten, i když byl v nepříliš dobrém postavení dokázal hlavičkovat tak, že míč prolétl pouze centimetry vedle levé tyče domácího brankáře.
69'
Marseille v dalším zajímavém útoku, dopředu se tlačili Sarr a Thauvin, jenže svou kombinaci nepřetavili ve střelu na Ruffierovu branku.
68'
Zleva to teď zkusil z otočky Strootman, mířil však pouze do boční sítě Ruffierovy branky.
68'
Olympique v útoku, Thauvin si hledal střeleckou pozici, jenže když ji našel, tak pouze napálil clonícího obránce.
66'
Chazrí je už zase na hrací ploše a zapojil se do útoku. Slabou střelou ovšem Mandandu neohrozil
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Loïs Diony, přichází Romain Hamouma.
64'
Nemyslel to zle, nicméně zakončení bylo opravdu špatné – mířil vysoko nad břevno.
63'
Faul domácích v docela zajímavé vzdálenosti od pokutového území, Rozhodčí nyní rovná zeď a Florian Thauvin se chystá na zakončení.
62'
Chazrí nyní odkulhal mimo hrací plochu, nevypadá to ale, že by to bylo zranění, které by znamenalo nutnost střídání.
61'
Hosté chtěli bleskově zareagovat a zprava pálil Thauvin. Ruffier byl ale na místě prudký pokus zvládl vyrazit.
59'
Míč si na penaltový puntík postavil VABHÍ CHAZRÍ a nekompromisní ranou nedal Mandandovi žádnou šanci na zákrok. Je srovnáno na 1:1!
58'
Penalta pro domácí!
58'
Mandanda fauloval soupeře a sudí nařizuje pokutový kop pro domácí!
56'
Ole Selnaes zakončoval před hostující brankou, ale Steve Mandanda dokázal včas zakročit.
54'
Thauvin byl v další dobré šanci, jeho rána z voleje však mezi třemi tyčemi neskončila.
53'
Aktivita hostů znovu stoupala, ale Thauvin se neprodral přes obranu domácích.
51'
Po nepřesné střele domácích šli do další akce zase hosté, ale jejich pokus zastavila obrana domácího celku.
49'
Chazrí srazil k zemi soupeře a u míče tak budou hosté, kteří se tak pokusí znovu ohrozit branku Saint-Étienne.
48'
Bouna Sarr táhl akci po pravé straně, ovšem jeho centr na nabíhajícího Thauvina se neujal. Nicméně hosté se stále drží na polovině domácích.
47'
Na druhé straně zahrozili hosté, ale střela Thauvina skončila mimo tři tyče.
46'
Domácí se dostali na polovinu hostů, ale nijak zvlášť branku Marseille neohrozili.
46'
45+2'
45'
Rozhodčí nastavuje nad rámec prvního poločasu jednu minutu.
44'
Na druhé straně předvedl parádní individuální akci Florian Thauvin. I tuhle akci francouzského šikuly ovšem přerušil faul.
43'
Kévin Monnet-Paquet se naivně snazil projít až přes tři hráče, navíc ztratil balanc, míč mu nakonec odebral Rolando.
42'
Timothée Kolodziejczak nepustil protihráče k hlavičce, celou situaci vyřešil s velkým přehledem.
41'
Rychlý protiútok hráčů v modrém zastavil nedovolený zákrok Ole Selnaese.
40'
Tak ne. Nakonec z toho byl centr, jenž dopadl na hlavu Perina, jehož hlavička skončila pouze mimo branku.
39'
Diony už už předbíhal Gustava, brazilskému fotbalistovi nezbývalo nic jiného, než protihráče faulovat, tohle už bude pro Chazrího na střelu.
38'
Domácí fotbalisté se snaží, prozatím ale vždycky narazili na skvěle fungující obranu soupeře.
37'
Kévin Monnet-Paquet elegantně obešel Ocampose, následně ale vyslal příliš slabou střelu, kterou zblokoval jeden z bránících hráčů.
36'
K odraženému balónu se dostal Luiz Gustavo, jehož pokus neprošel až k bráně.
35'
Ocampos posílal zajímavý centr do vápna, jenže tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů. Avšak Loïc Perrin poněkud zazmatkoval a zbytečně odkopl míč na roh.
34'
Kevin Strootman pozdržel šanci na rychlý brejk, přihrávku pak navíc pokazil, míče si tak opět užívají domácí.
33'
Kličky tuniského fotbalisty přišly vniveč, o balón ho obral Boubacar Kamara.
32'
Na trávníku pořádně přiostřuje, sudí teď musí domlouvat horkým hlavám Chazrího a Lópeze.
31'
Saint-Étienne kombinuje na polovině soupeře, obrana Marseille ovšem zatím zůstává nedobyta.
30'
Ulynula půl hodina hry, ve které byli aktivnějším celkem hráči domácích, avšak jediný gól v zápase vstřelili fotbalisté Marseille.
29'
Finální stanovisko je jasné, žádný faul se nekoná, hra může pokračovat.
28'
Rozhodčí ještě řeší celou situaci s videorozhodčím.
27'
Po pádu Chazrího ve vápně se domácí vehementně dožadovali penalty, avšak píšťalka sudího zůstala němá.
26'
Na centr z přímého kopu si naskočil kapitán Loïc Perrin, svou hlavičku ovšem poslal těsně vedle levé tyče.
25'
Luiz Gustavo velmi tvrdě srazil Chazrího, i tentokráte však rozhodčí řeší situaci bez karty.
24'
Morgan Sanson pořádně zazmatkoval, svůj centr poslal přímo do rukavic Ruffiera.
23'
A opět hostující kapitán, jenž odvrátil standartní situaci ve vlastním pokutovém území.
22'
Vahbí Chazrí však svým centrem našel pouze hlavu obránce, je z toho rohový kop.
21'
Gabriel Silva udělal neočekávanou kličku, Maxime López ho stáhl k zemi. Domácí mají k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice.
20'
Marseille je na koni, po centru z levé strany se k hlavičce probojoval Maxime López, avšak mířil nad branku.
19'
Ole Selnaes malou domů pořádně zavařil svému brankáři, ten nakonec vše vyřešil odkopem do zámezí.
18'
Rémy Cabella se za šestnáctkou odhodlal ke střele, trefil ale pouze hlavu stopera Kamary.
16'
Marseille právě vstřelilo branku!
Zničehonic přichází úvodní branka utkání! Thauvin poslal přesný centr na penaltu, kam si výborně naběhnul KEVIN STOOTMAN, Ruffier se za hlavičkou k levé tyči pouze ohlédl! Asistence: Florian Thauvin
16'
Timothée Kolodziejczak vyslal dlouhý pas na Silvu, jenž ovšem zareagoval příliš pozdě, balón na hrací ploše již nestihl.
15'
Centr našel nohu Moragana Sansona, ten však svým projektilem pouze pozdravil diváky na tribuně.
14'
Bouna Sarr vytloukl bloky Subotiče, hosté mají k dispozici další rohový kop.
13'
Vahbí Chazrí poslal skvělý centr, Diony na pas nedosáhl o milimetry!
12'
Oba týmy vstoupily do zápasu hodně opatrně, není divu, že skóre je stále bezbrankové.
11'
Domácí se pokusili postupnou kombinací propracovat do nějaké šance, avšak Kévin Monnet-Paquet si neporadil se zpracováním.
10'
Do centru z levé strany naskočil Florian Thauvin, svůj pokus ovšem namířil vedle levé tyče.
9'
Strootman zajímavé přihrával Amavimu, avšak Stéphane Ruffier skvěle přečetl situaci a u míče byl jako první.
8'
Centr Maxima Lópeze nebezpečí nepřinesl, domácí obrana si se situací poradila s přehledem.
7'
Hostující kapitán se stále nezvedá, na hřiště už vběhli i kluboví lékaři.
6'
Loïs Diony nešetrně fauloval pronikajícího Gustava, od rozhodčího si vysloužil slovní napomenutí.
5'
Marseille začíná postupnou kombinaci až od svého brankáře, Steva Mandandy.
4'
Saint-Étienne už šest let čeká na plný počet bodů proti dnešnímu soupeři, avšak každá série jednou končí.
3'
Kévin Monnet-Paquet vybojoval už ve třetí minutě rohový kop oro svůj tým. Že by první ohrožení branky?
2'
Domácí nastupují v tradičních zeleno-bílých dresech, Marseille navléklo dresy modré.
1'

AS Saint-Étienne: Ruffier – Perrin (C), Subotić, Kolodziejczak – Monnet-Paquet, Selnaes, Cabella, M'Vila, Gabriel Silva – Chazrí, Diony.
Náhradníci: Moulin – Dioussé, Berić, Hamouma, Salibur, Saliba, Polomat.

Olympique Marseille: Mandanda – Kamara, Rolando, Gustavo (C), Amavi – Maxime López, Strootman – B. Sarr, M. Sanson, Ocampos – Thauvin.
Náhradníci: Pelé – Radonjić, N'Jie, Germain, Ćaleta-Car, Payet, Mohamed.

Rozhodčí: Gautier – Hebrard, Boutry.
Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty tak rozhodně nepřijdete. Přeji Vám příjemnou počtenou.
Vzájemná utkání

Oba celky se spolu naposledy utkaly v srpnu 2018 v rámci přípravného zápasu. Tehdy domácí Marseille doma prohrálo se svým dnešním soupeřem 0:1.
Olympique Marseille

Hosté z Olympique Marseille jsou sice na devátém místě, ovšem na čtvrtou pozici ztrácejí pět bodů, také oni mají stále šanci bojovat o tyto pozice pro evropské poháry. Na svém kontě mají osmadvacet bodů. Osmkrát dokázali vyhrát, čtyřikrát odehráli nerozhodný duel a šestkrát ze hřiště odešli jako poražený tým. Na půdu Saint-Étienne tak jedou s jasným cílem, a sice získat zde nějaké body, nejlépe však všechny tři. Naposledy ztratili body s Monakem a ty by si dnes rádi vrátili zpět. Hostům bude kvůli reprezentačním povinnostem na asijském mistrovství chybět Hiroki Sakaj.

Nejproduktivnější hráči

Florian Thauvin – 11+3
Dimitri Payet – 4+5
Morgan Sanson – 3+3
AS Saint-Étienne

Fotbalisté dnes domácího AS Saint-Étienne se v tabulce francouzské ligy nacházejí na čtvrtém místě a jsou tak ve hře o pohárovou Evropu. Zatím drží přímý postup do Evropské ligy, ale v hře mají stále i třetí a druhé místo, čili předkolo Ligy mistrů i její skupinovou fázi. Na svém kontě mají třiatřicet bodů za devět výher, šest remíz a čtyři prohry. Naposledy se Saint-Étiennu dařilo v Guingampu, kde jeho hráči zvítězili 1:0. Dnes by rádi na domácí půdě plně bodovali, aby si svou pozici přinejlepším udrželi. Proti Marseille je však nečeká nic lehkého. Domácím bude chybět zraněný Mathieu Debuchy a nejistý start je také ještě u Nevena Subotiće.

Vahbí Chazrí – 10+1
Loïs Diony – 5+1
Rémy Cabella – 3+2
Hezký středeční večer přeji všem příznivcům fotbalu. Dnes je na programu francouzská Ligue 1 a my prostřednictvím tohoto textového online přenosu budeme sledovat dohrávku sedmnáctého kola, které bylo v prosinci přeloženo kvůli nepokojům ve Francii. Utkají se týmy AS Saint-Étienne a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.