Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Nice - 22. prosince 2018   21:00

Štrasburk
26' Thomasson (Lala) • 41' L. Koné (Lala)
2:0
(2:0)
Štrasburk
Sels – S. Mitrović (C), L. Koné, P. Martinez – Lala, Thomasson, Sissoko, Martin, Caci – Ajorque (75. Zohi), Mothiba (84. Corgnet).
Kawašima – Corgnet, Fofana, Gonçalves, Liénard, Zemzemi, Zohi.
Delajod – Jeanne, Berchebru
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Nice
Benítez – Attal, Jallet, Dante (C), M. Sarr, Burner (52. Sacko) – Tameze (67. Sylvestre), Lees-Melou, Cyprien, Walter (83. Srarfí) – Ganago.
Clementia – Diaby, Coly, Sacko, Srarfí, Pelmard, Sylvestre.

Já pro dnešek děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 45 % : 55 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 15:12.
Po vyrovnaném prvním dějství, z něhož však vzešli po brankách Thomassona a Koného mnohem lépe domácí, Štrasburk v druhém poločase potvrdil vedení výtečným výkonem, kterému pomohl také gólman Sels, jenž zneškodnil penaltu.
90+5'
90+5'
Nice bude muset dohrát posledních pár sekund v deseti lidech, trenér Patrick Viera už totiž učinil všechna tři střídání.
90+3'
Na zemi zůstává Lees-Melou, jenž si ublížil při snaze zastavit Sissoka, který byl také součástí oné akce.
90+2'
Dobře rozjeté přečíslení tři na dva v podání Štrasburku trochu přibrzdil Zohi, který následně ztratil míč.
90+1'
Tentokráte se krajní bek Attal vyhnal při laškování s míčem za brankovou čáru. Sels bude vykopávat.
90'
Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut.
89'
Cyprien výtečně vysunul Attala křižným pasem, střelu z úhlu však Sels reflexivně zneškodil!
88'
Lala se po ztečované střele spokojí s rohovým kopem pro svůj mančaft.
87'
Nice se díky dobrému pohybu Štrasburku nevede v ustanovení trvalejšího tlaku na soupeřově polovině.
85'
Dante takticky zastavil postup domácích faulem skluzem, jehož obětí se stal Zohi.
84'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Lebogang Mothiba, přichází Benjamin Corgnet.
83'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Rémi Walter, přichází Basím Srarfí.
82'
Nevyužitému centru následuje roh.
81'
Nice dostane další příležitost rozehrát standardní situaci ze nevelké vzdálenosti.
79'
Dante nepříjemně srazil přízemní míč do šestnáctky směrem na vlastního gólmana, který musel být velmi pohotový, aby mu balón neuloupil Mothiba.
79'
Zohi v rohu hřiště vyjel za brankovou čáru.
77'
Ganagovi průnikový pas uloupil přímo před obličejem brankář Sels.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk Alsace: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Kévin Zohi.
73'
Mothibův centr z pravé strany byl sražen ke gólmanovi.
71'
Cyprienův přímák Sels pohodlně posbíral.
70'
Sissoko si v souboji tělo na tělo s Leesem-Melouem počínal nedovoleně a nějakých 32 metrů od brány mu je pískán faul.
67'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Adrien Tameze, přichází Eddy Sylvestre.
65'
Ajorquemu hrubě nesedl half-volej z nějakých dvaceti metrů, bránu o slušných pár metrů minul.
64'
Znovu se jednalo o Lalu, jenž si vyhledal skákající míč na hranici vápna a vypálil přímo na Beníteze.
61'
Přetažený Caciho centr nejdříve nezpracoval Mothiba, načež dobíhající Lala z dobré pozice nevměstnal zakončení mezi tři tyče!
58'
Ajorque si našel odražený míč a volejem prověřil Beníteze, jenž si ale s neumístěnou ránou poradil!
56'
Středopolař hostí Cyprien selhal! Gólman Sels dobře vystihl stranu a vyrazil balón na dorážku Tamezemu, který však také minul!
56'
Míč si staví Cyprien.
54'
A máme tady pokutový kop pro Nice! Caci si neporadil s technicky nadaným Attalem a trochu zbytečným podkopnutím na hraně vápna zavinil penaltu!
54'
To na opačné straně mohl Sarr pustit dlouhý pas až za brankovou čáru na výkop.
53'
Koné si poradil se skákavým nákopem na vlastní obranu hlavičkovou přihrávkou na Selse.
52'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Patrick Burner, přichází Ihsan Sacko.
52'
Jallet se pokoušel vysokým míčem vysunout Attal, pas podél lajny však skončil v zámezí.
50'
Nice má s rozehrávkou kvůli dobrému presinku Štrasburku notné potíže.
48'
Burner se po tvrdém souboji a nepříjemném šlapáku octl na zemi a vyžádal si ošetření.
46'
Štrasburk nastartoval druhou polovinu rychlým útokem! Lala se uvolnil u své pravé postranní lajny a vyslal výstavní míč na nohu Leba Mothiby, který však po dobrém zpracování zamířil střelu jen na Beníteze!
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Na Stade de la Meinau Strasbourg jsme dnes zatím sledovali ne úplně nejvíce atraktivní utkání, které nám vskutku nepřineslo příliš mnoho šancí. Spokojenější však jdou do šaten domácí, jež do dvoubrankového vedení dostaly góly Thomassona a Koného.
45+1'
45+1'
Attal se sice ocitl za obranou a už chtěl pašovat balón před bránu, v době přihrávky se však nacházel v postavení mimo hru.
45'
Martínez dobře načasoval skluz na Tamezeho. Nice bude vhazovat.
43'
Druhou žlutou kartu zápasu vyfasoval Lebo Mothiba, který v souboji nechtěně udeřil Sarra do obličeje. Kouč domácích Laurey byl navíc vykázán na tribunu.
41'
Tým Strasbourg právě vstřelil branku!

Domácí se dostávají na dvoubrankový náskok! Načechraný Lalův roh zamířil přesně na hlavu LAMINEHO KONÉHO, který přeskočil všechny včetně brankáře hostí!
40'
Attal si v hodně výškově nerovném souboji dobře poradil s Ajorquem a šanci odvrátil alespoň na roh.
38'
Tameze fauloval vyvážejícího Martíneze.
37'
Lalův centr i přes velké množství adresátů ve vápně skončil na Benítezových rukavicích.
37'
Sissoko si před vlastním pokutovým územím dobře pokryl balón a vynutil si Cyprienův faul.
36'
Caciho zradil první dotyk, když mu kopačák při zpracování Lalova přenesení hry odskočil až k Benítezovi.
35'
Jallet u levé lajny čistě odtlačil od míče Thomassona, vzápětí však Nice špatnou přihrávkou do útočných řad znovu ztrácí balón.
34'
Po několika ztrátách na středovém kruhu zklidnili hru pomalou rozehrávkou domácí.
33'
Nyní pro změnu Melou ve vzdušném souboji skolil Thomassona.
31'
Martínez u rohového praporku na obranné polovině rukama přižduchnul Attala, což rozhodčí posoudil jako nedovolené.
29'
Jallet došlápl Thomassona, Štrasburk tak rozehraje přímák z poloviny hřiště.
26'

Tak se přeci jen dočkáváme otevírací branky zápasu! Lala dobře vyjel od pravé lajny a výborně našel rychlonohého ADRIENA THOMASSONA, který si tváří v tvář Benítezovi poradil parádním obloučkem.
25'
Ajorque se skluzem po prudkém centru natahoval marně.
24'
Lala daleký aut posadil na hlavu Sissoka, jenž však míč jen prodloužil na Jalleta, který hrudí posunul merunu brankáři.
23'
Štrasburk se nyní dobře vykombinoval na útočnou polovinu a postupným přeléváním hry ze strany na stranu se snaží najít skulinku v soupeřově obraně.
22'
Lala se sice probil přes pravou lajnu, v souboji si ale pomohl faulem.
21'
Tameze si sice zběhl pro míč do hloubi pole, balón však pro jiného spoluhráče posunout nedokázal.
20'
Ani jednomu z celků se nyní nedaří vytvořit kloudnější akci, vše zatím končí na středu pole.
18'
Ofenzivně laděný Attal si natáhl míč na střed šestnáctky a vzápětí vypálil, Sels však nepříliš povedenou střelu pohodlně lapil do náručí.
16'
Na protější straně zahrál jeden z hostí rukou a bylo mu pískáno.
15'
Lalův centr sice našel Thomassona, ten ale jen prodloužil míč na opačnou stranu.
14'
Caci dobře vytlačil Attala a vrátil držení balónu svému celku.
13'
Mitrović nejdříve obral Ganaga, načež ještě byl sám faulován útočníkem hostí.
13'
Po signálu se pokoušel dostat balón do šestnáctky Martin, obrana se ale překvapit nenechala.
12'
Sarr to s presinkem u vlastního rohového praporku přehnal a po faulu na Mothibu znovu uvedou míč do hry domácí fotbalisté.
11'
Attalův centr nejdříve částečně odvrátil Mitrovič, načež dílo kapitána dokončil Sissoko pasem do útoku.
10'
Sissoko si vyžádal vysoký míč za obranu, u kopačáku se však dříve ocitl pohotový Benítez.
10'
Lala už vysoké přenesení hry ve vymezeném prostoru neudržel, vhazovat na vlastní polovině tak bude Nice.
8'
Zatím mají ze hry mnohem více hosté, kteří už se také dostali k několika náznakům šancí.
7'
Na půlící čáře se píská nedovolený zákrok Danteho, který pod Ajorqueho umístil lidskou stoličku.
7'
Rohový kop vyústil jen v Danteho hlavičku nad.
6'
Cyprien z přímáku poprvé prověřil Selse, jenž nepříliš umístěnou střelu vyrazil na rohový kop.
4'
Domácí kapitán Mitrovič v souboji s Ganagem zasáhl protivníka loktem do obličeje a vysloužil si bleskovou žlutou kartu. Hosté navíc dostanou k dispozici hezkou standardku.
3'
V úvodních desítkách sekund bylo aktivnějším celkem Nice, nyní se ale balónu na delší chvíli ujal Štrasburk a pomalu rozmýšlí co s ním.
2'
Attal se pokoušel prokličovat přes pravou stranu obrany, Caci však dobře vypomohl a získal míč zpět pro domácí barvy.
1'
Utkání právě rozehráli hosté hrající v oranžových dresech. Štrasburk dnes oblékl klasickou modro-bílou kombinaci.
1'

RC Štrasburk Alsace: Sels – S. Mitrović (C), L. Koné, P. Martinez – Lala, Thomasson, Sissoko, Martin, Caci – Ajorque, Mothiba.
Náhradníci: Kawašima – Corgnet, Fofana, Gonçalves, Liénard, Zemzemi, Zohi.

OGC Nice: Benítez – Attal, Jallet, Dante (C), M. Sarr, Burner – Tameze, Lees-Melou, Cyprien, Walter – Ganago.
Náhradníci: Clementia – Diaby, Coly, Sacko, Srarfí, Pelmard.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Berchebru.
Vzájemné zápasy:

Loňská klání těchto dvou soupeřů vyzněla lépe pro domácí mančaft, jenž nejdříve venku zvítězil 2:1 po dvou brankách Nuna Da Costy, načež doma s Nice remizovali 1:1. Za Štrasburk se prosadil Saadi, zatímco remízu zařídil z penalty Balotelli.
OGC Nice:

To hosté se letos zdržují na podobných pozicích jako minulou sezónu, jež završili na osmé pozici. Nice pomáhají především venkoví výjezdy, z nichž si už domů přivezli patnáct bodů. Více jich uloupilo jen jasně vládnoucí PSG (dvacet venkovních bodů). Na druhou stranu však celku z Provence chybí výraznější hrotový útočník.

RC Štrasburk Alsace:

Domácí ekipa zažívá po loňském nepříliš úspěšném ročníku, který zakončili na patnácté příčce, hodně vydařený podzim. Ostatně devátá pozice s šestibodovou ztrátou na poháry luví za své. Štrasburk je zatím úspěšný především na soupeřově polovině, kde už vstřelil 28 branek, což svěřence Thierryho Laureye řadí na páté místo v této kategorii.

RC Štrasburk Alsace 2:2 Caen
Reims 2:1 RC Štrasburk Alsace
Olympique Marseille 1:2 (po penaltách) RC Štrasburk Alsace

Nejlepší střelec:

Lebo Mothiba (7 gólů)

18 zápasů, 9. místo, 23 bodů (5-8-5)
Dobrý den a vítejte u přenosu utkání 19. kola francouzské Ligue 1 mezi RC Štrasburk Alsace a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.