A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Aguerd, Mendyl – Ndong, Amalfitano (80. Lautoa) – M. Baldé (63. Mavididi), Soumaré, Chouiar (80. Pereira) – Tavares (C).
Mandanda (C) – Sakaj (79. Lihadji), Perrin, Ćaleta-Car, Amavi – Maxime López (67. Radonjić), Strootman, M. Sanson, B. Sarr – Benedetto, Germain (83. Rongier).
Pelé – Aké, Chabrolle, Lihadji, Chauí, Radonjić, Rongier.

Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 7:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí velice překvapivou remízou 0:0. I v úvodu druhého poločasu měli více ze hry domácí, kteří ve své největší příležitosti trefili pouze tyč. Doposud poslední celek celé ligy si vytvořil další sympatické náznaky šancí, avšak ke vstřelené brance to zkrátka nevedlo. Marseille dnes nepodala vůbec dobrý výkon, většinu času se pouze bránila.
90+4'
90+3'
Ono to ale skutečně vypadá, že dnešní zápas nenabídne žádnou branku. V koncovce utkání sledujeme bojovnou podívanou, jenž nabízí celou řadu nepřesností.
90+2'
Tavares přihrával pod sebe na Pereiru, který se postaral o dvě zakončení. Ani jedno neproletělo na branku, nicméně hráči Dijonu jsou stále u míče.
90+1'
Žlutou kartu dostává Matheus Pereira (Dijon FCO).
90'
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, zcela určitě můžeme počítat s nastaveným časem.
88'
Dijon zahrával další rohový kop, který byl rozehrán z levé strany. K odraženému míči se nakonec dostal Ndong, jenž trefil pouze protihráče do nohy.
87'
Posléze se o napadání staral střídající Lautoa, který se k balónu vůbec nedostal. O autové vhazování se tak postaral Perrin, jenž si vybral kolegu.
86'
Nejvýše do vzduchu se dostal hostující zadák Perrin, kterému se povedlo odklidit hrací předmět do bezpečnějšího prostoru, kde navíc číhal spoluhráč.
85'
Středem hrací plochy to zkoušel hostující Sanson, který se snažil propasírovat na Benedetta, jenž se k míči vůbec nedostal. Dijon se žene na druhou stranu.
83'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Valentin Rongier.
81'
Další pas měl pro změnu směřovat na Benedetta, avšak ten si úprk za padajícím předmětem nakonec rozmyslel, přihrávka byla totiž hodně dlouhá.
80'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Wesley Lautoa.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Matheus Pereira.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Hiroki Sakaj, přichází Isaac Lihadji.
77'
Dijon si tak vybojoval zajímavou standardní situaci. I tentokráte se k rozehrávce postavil velice aktivně hrající Chouair, jehož střela putovala na Mandandu.
76'
Germain tak dlouho debatoval s hlavním sudím, až nakonec obdržel žlutou kartu.
75'
K míči se dostal také domácí brankář Gomis, avšak ani v tomto případě se nejednalo o nic závratného. Místo toho se Gomisovi povedlo rozehrát na Mangu.
74'
Rukou zahrál hostující Sanson, který rovněž vyfasoval žlutou kartu.
74'
Boj ve středu hrací plochy nakonec dopadlo lépe pro domácí celek, který posléze přenášel hru do volného prostoru, kde si o nahrávku řekl Mendyl.
73'
Mavididi se s míčem dostal až do velkého vápna, kde se pokoušel zakončit levou nohou, avšak Mandandovi se povedlo zakončit. Na opačné straně unikl Radonjić, který na Gomise nevyzrál.
72'
Do dobrého náběhu se dostal Germain, který se mohl dostat až před brankáře, avšak ho nakonec zradilo zpracování. Následovat bude odkop od branky.
71'
Žlutou kartu dostává Lucas Perrin (Olympique Marseille).
71'
Mandanda byl v tísni donucen k dalekonosnému odkopu, nicméně v hlavičkovém souboji se podařilo uspět Ndongovi, který přiťukl Mavididimu.
70'
Domácí obrana celkem dlouho kombinovala daleko od své branky, načež jsme sledovali vysoký nákop na Tavarese, který na padající míč vůbec nedosáhl.
69'
Žlutou kartu dostává Hamza Mendyl (Dijon FCO).
68'
Po následném rohovém kopu Mandanda vyrážel pouze před sebe, nicméně ještě předtím byl pískán útočný faul na brankáře. Navíc na zemi skončil také Sakaj.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Maxime López, přichází Nemanja Radonjić.
66'
Amavi na nic nečekal a okamžitě cpal míč do pokutového území, kam si nabíhal také Benedetto. Před druhým jmenovaným se povedlo zasáhnout Aguerdovi.
65'
Zničehonic byl sám před brankou Tavares, který měl na zakončení příliš málo času. Mandanda proto vyrážel před sebe, následný centr krotil Caleta-Car.
63'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Stephy Alvaro Mavididi.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, na první branku stále čekáme. Marseille je překvapivě pasivní, naopak o aktivitu se stará domácí mužstvo.
60'
O neúnavné napadání se staral hostující Germain, avšak zisk hracího předmětu to nakonec nepřineslo. Místo toho si domácí hráči vybojovali aut.
59'
I do další kombinace se zapojil křídelník Chouiar, který byl vytlačen na vlastní polovinu. Z tohoto postavení nakonec pramenilo přenesení hry.
58'
Marseille kombinovala na vlastní polovině, nicméně to vedlo ke ztrátě balónu. Proto jsme sledovali rychlou kombinaci, po které pálil vedle Chouiar.
57'
U postranní lajny to neprovedl zrovna nejlépe Amavi, kterému uskočil hrací předmět kousek za čáru. Toho si všiml také sudí, který přisoudil aut domácím.
56'
Mandanda si nakonec rozmyslel odkop od své branky, místo toho rozehrával po zemi na volného Perrina, který s míčem dokráčel na druhou stranu.
55'
Aktivita domácích hráčů i nadále pokračuje, před malým momentem si obrannou povinnost splnil Perrin, který na jistotu odkopával za postranní lajnu.
54'
Žlutou kartu dostává Mounir Chouiar (Dijon FCO).
54'
Dijon si tak vybojoval další standardní situaci, ke které se nakonec postavil Amalfitano. Jeho centr našel před brankářem jednoho ze spoluhráčů, který trefil tyč.
53'
Do tandemu spěchal obránce Chafik, který místo centrovaného balónu ještě hledal Baldého. Posledně jmenovaný skončil po souboji s Amavim na zemi.
52'
Naopak jsme sledovali centr do pokutového území, kde měl překvapivě hodně prostoru kolega Tavares, který v pádu mířil skutečně hodně vedle branky.
51'
Do rozhozené obrany se pokoušel probít domácí Baldé, ke kterému se přiřítila smečka hladových protihráčů, jenž ho nakonec neodstavila od míče.
50'
Na útočnou polovinu se vydal hostující López, kterému se navíc podařilo spolupracovat se Sakajem, jenž si ještě počkal na podporu svých spoluhráčů.
49'
Hodně zajímavým pokusem to zkoušel domácí Chouiar, který si navedl balón na pravou nohu, avšak následná technická rána proletěla kousek kolem šibenice.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany. O to se postaral hostující obránce Amavi, který našel pouze protihráče.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si pro změnu vzali na starost domácí, kteří budou tentokráte hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl žádnou přesnou trefu. V úvodu utkání byl aktivnější Dijon, avšak ten neustále kombinoval před pokutovým územím, což pochopitelně nic nebezpečného nepřineslo. Marseille se celkem dlouho rozkoukávala, posléze si vytvořila územní převahu, se kterou přišlo několik slušných šancí, avšak ani jednou se hosté neprosadili.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Z druhé vlny se do míče opřel domácí Amalfitano, jehož rána vystoupala nad břevno.
43'
Do kombinace se navíc zapojil také Gomis, který rozehrával po zemi na Aguerda. Dijon si nebral servítky, i tak se dalekonosný pas stal kořistí Strootmana.
42'
Ani hráči Marseille se nemohou vypořádat s neustálým napadáním soupeře. Perrin tak musel přenášet hru na Amaviho, který mu okamžitě vracel.
41'
Dijonu se ani v tomto případě nepodařilo poslat míč do bezpečnějšího prostoru. Toho okamžitě využil Sanson, po jehož centru pálil daleko vedle Germain.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem dvou minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Sanson byl doslova zamčený na pravé straně, kde mu na pomoc přispěchal Sakaj. Před ním se povedlo odehrát balón Mendylovi, který vybojoval aut.
38'
Ukázkovým způsobem se vrátil Manga, kterému se čistým způsobem podařilo odzbrojit Germaina. Dijon rychle odkopával, což bylo snadné sousto pro Amaviho.
37'
Odpovědnost na sebe nakonec vzal López, kterému se v přehuštěném prostoru podařilo najít Benedetta, který z těžké pozice znovu mířil nad branku.
36'
Marseille dostane příležitost k rozehrávce standardní situace z pravé strany. Nedovoleným zákrokem si totiž pomohl domácí Mendyl, který trefil Sakaje.
31'
V tuto chvíli přišla vyložená šance pro Olympique! Sarr si v pokutovém území všiml Benedetta, který v tísni zakončoval vysoko nad břevno.
31'
Hráči mají za sebou třetinu zápasu, nicméně zatím sledujeme celkem nezáživnou podívanou. Oba celky jsou dobře připravené, moc šancí tedy nesledujeme.
30'
Hrací předmět se opět dostal ven z hrací plochy, tentokráte se o aut postaral japonský zadák Sakaj, který si ke spolupráci vybral kolegu Perrina.
29'
Sakaj se ještě pokoušel udržet míč na hrací ploše, avšak ani jeho dolní končetina balón nezastihla. Místo toho se o autové vhazování postará Mendyl.
28'
Do rozehrávky se zapojil také brankář Gomis, kterému se povedlo rozehrát do strany na volného Mendyla, jehož odkop se nesetkal s potřebným úspěchem.
27'
Zatím největší šance ze strany Marseille. Za pokutovým územím se k míči dostal zkušený Germain, který levačkou poslal střelu pouze do boční sítě.
26'
Aguerd měl ve středu hrací plochy celkem dost času na ideální řešení kombinace, avšak jeho pas byl skutečně hodně nepřesný. Míč skončil až v zámezí.
25'
Baldé měl na pravém křídle hodně málo času na práci s míčem, i přesto se mu nakonec povedlo vrátit balón na vlastní polovinu, kde se nacházel Manga.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, na první branku stále čekáme. V úvodu byl aktivnější Dijon, avšak v posledních minutách soupeř vyrovnal hru.
23'
Tím faulovaným hráčem nakonec byl hostující López, který odkulhal za postranní lajnu. Na nic vážného to nevypadá, Olympique bude chvíli hrát v deseti.
22'
Tentokráte přeci jenom došlo k přerušení hry. To vedlo k taktickým pokynům z obou laviček, za několik málo vteřin budou hosté rozehrávat z obranné strany.
21'
Po jednom ze soubojů se na zemi ocitl hostující Sanson, avšak sudí i tentokráte pustil hru. Marseille se tak s balónem dostala na vlastní polovinu hřiště.
16'
Mandanda z jedničky odkopával daleko na druhou stranu, kde Germain neuspěl v osobním souboji, avšak při tom si proti pravidlům počínal zadák Manga.
15'
Hlavní rozhodčí tohoto zápasu nakonec odpískal přesně naopak. Dijon tedy rozehrával standardní situace, avšak před Mangou zakročil pozorný Sarr.
14'
Do ofsajdového postavení se dostal hostující Benedetto, což potvrdil také následný opakovaný záběr. Posléze si nedovoleně pomáhal domácí Chouiar.
13'
Kousek od středového kruhu rozehrával standardní situaci domácí Amalfitano. Jeho nákop měl směřovat na Baldého, který se daleko s míčem nedostal.
12'
Mandanda se po kratší době dostal k balónu, který okamžitě vyhodil do volného prostoru. Amavi poté zkoušel najít Germaina, který měl k míči daleko.
11'
Sanson si počkal na náběh Germaina, avšak s tímto úmyslem počítal také domácí obránce Aguerd, který zasáhl skluzem. Také hosté si vyzkouší rohový kop.
10'
Olympique nyní s míčem kombinoval na vlastní polovině, kde Strootman nevyprodukoval nahrávku na druhou stranu, nýbrž našel kolegu z obrany Amaviho.
9'
Marseille se pokoušela zaútočit prostřednictvím rychlého protiútoku. Na levém křídle centroval do vápna Germain, který našel pouze kopačku soupeře.
8'
Aby toho nebylo málo, tak Baldé po souboji v pokutovém území skončil na zemi, jenomže sudí pouští hru. Dle jeho názoru se nejednalo o nedovolený zákrok.
7'
Dijon si vyzkoušel další rohový kop, který nám přinesl sympatické zakončení. Nejvýše do vzduchu se totiž dostal Tavares, který mířil do rukavic brankáře.
6'
U středového kruhu operoval s balónem Soumaré, který se vymanil z chvilkového sevření. Následně Tavares propouštěl na Baldého, u kterého byl soupeř.
5'
Na pořadu dne byl úvodní rohový kop, který si vzal na starost domácí celek. Centrovaná nabídka se snášela k hranici malého vápna, kde zasahoval Perrin.
4'
Na pravém křídle si o nahrávku řekl domácí Chafik, který v pokutovém území našel pouze nohu protihráče. Tím byl Caleta-Car, jenž odklízel do zámezí.
3'
Hned v úvodu utkání se poprvé k míči dostal hostující brankář Mandanda, kterému se povedlo konstruktivně rozehrát do strany, kde se nacházel Sakaj.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali hostující hráči, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

Dijon FCO: A. Gomis – Chafik, Écuélé Manga, Aguerd, Mendyl – Ndong, Soumaré, Amalfitano – M. Baldé, Tavares, Chouiar.
Náhradníci: Rúnarsson – Ngonda Muzinga, Pereira, Lautoa, Balmont, Mavididi, Alphonse.

Olympique Marseille: Mandanda – Sakaj, Perrin, Ćaleta-Car, Amavi – Maxime López, Strootman, M. Sanson, B. Sarr – Benedetto, Germain.
Náhradníci: Pelé – Aké, Chabrolle, Lihadji, Chauí, Radonjić, Rongier.

Rozhodčí: Stinas – Danos, Berchebru.
Olympique Marseille

Na opačné straně stojí výrazný favorit tohoto zápasu, kterým je Marseille. Ta se pro změnu nachází na páté pozici, což by v konečném důsledku neznamenalo pohárovou Evropu. Olympique má na svém kontě jedenáct bodů, avšak v případě vítězství může vystoupat až na druhou pozici za pařížské PSG. Marseille letos prohrála pouze v jediném duelu, a sice hned v tom prvním. Od té doby následuje pětizápasová série bez porážky, nicméně Olympique hned dvakrát ztratil body, přičemž se dvakrát jednalo o nerozhodný výsledek. Jeden z nich byl k vidění v minulém kole, ve kterém Marseille na vlastním stadionu remizovala 1:1 s Montpelllier.
Dijon FCO

Fotbalisté Dijonu se po šesti kolech nacházejí na samotném chvostu tabulky, tedy na poslední pozici. Dijon má na svém kontě pouze jeden bod zároveň patří k jediným dvěma celkům, kterým se letos ještě nepovedlo ani jednou zvítězit. Domácí celek tohoto zápasu v pěti případech pocítil hořkost porážky, navíc jediný bod uhrál za nerozhodný výsledek. Bylo tomu tak v předešlém kole, kdy Dijon na vlastním stadionu remizoval 0:0 s Nimes. Dijon se navíc prezentuje vůbec nejhorším útokem v celé soutěži, ten k dnešnímu dni nastřílel pouze dvě branky. Ideálně na tom není ani obrana, ta pro změnu inkasovala devět branek.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu šesté kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi Dijon FCO a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.