Ligue 1 - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : Nantes - 8. února 2020   20:00

Dijon
15' Mavididi (Tavares) • 24' Tavares (Mavididi) • 90' Mavididi
3:3
(2:2)
Nantes
20' Simon  (Louza) • 34' Alphonse (vl.)  • 90+2' Girotto  (Bamba)
Dijon
A. Gomis (46. Rúnarsson) – Alphonse, Écuélé Manga, Lautoa, Mendyl – Ndong, Amalfitano (66. Marié) – Mavididi, Benzia (66. M. Baldé), Chouiar – Tavares.
Rúnarsson – Marié, Chafik, Cádiz, Coulibaly, M. Baldé, Balmont.
Pignard – Pages, Finjean
Stade Gaston Gérard, Dijon
Nantes
Lafont – Prado Ruiz, Girotto, Wagué, Moustache (46. Homawoo) – Blas (90+2. Krhin), Louza, Abíd, Bamba – Emond, Simon (43. A. Touré).
Petrić – Homawoo, Basila, A. Touré, Krhin, Moutoussamy, Ndilu.

To už je ode mě pro dnešek vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:11.
Celý druhý poločas se odehrával v poklidném duchu, ale zápas měl velmi dramatický konec. Dijon se totiž na začátku nastavení dostal zpět do vedení, ale z vítězství se nakonec neraduje. Nantes dokázaly odpověď velmi rychle i na třetí inkasovaný gól, takže si bod více než zaslouží. Domácí by si za svůj výkon možná zasloužili výhru, ale nakonec se musí smířit s remízou.
90+4'
90+2'
Nantes právě vstřelili branku!
Nantes opět velmi rychle reagují na inkasovanou branku, takže to dnes bude remíza! Abdoul-Kader Bamba vyslal z přímého kopu na hranici šestnáctky výborný centr, na který si vyskočil ANDREI GIROTTO, který ještě lepší hlavičkou překonal vyběhnutého Rúnara Rúnarssona. Asistence: Abdoul-Kader Bamba.
90+2'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází René Krhin.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Dijon právě vstřelil branku!
Domácí se v poslední minutě základní hrací doby dostávají do vedení a pravděpodobně si připíší cenné tři body! Mama Baldé skvělými nůžkami dostal míč před bránu, kde ho dokázal získat STEPHY ALVARO MAVIDIDI, který propálil Albana Lafonta střelou k bližší pravé tyči.
89'
Hosté se po delší době zmocnili balónu, ale ztratili ho ještě před půlící čárou. Stále se tak musí soustředit na defenzivu.
88'
Mickaël Alphonse si našel odražený míč, ale svou střelou trefil jen prvního protihráče před sebou, který ránu srazil na další roh.
87'
Nantes po delší době získali roh, ale ten k ničemu nebezpečnému nevedl. Oba celky dobře hlídají prostor před vlastní klecí, protože nyní rozhodně nechtějí inkasovat.
85'
Dijon je v závěrečné desetiminutovce mnohem aktivnější. Alban Lafont se nyní musel pořádně činit, a i když si nebyl zákrokem vůbec jistý, tak to nakonec zvládl.
84'
Také další centrovaný míč Mounira Chouiara byl dost nebezpečný, Nantes ho museli uklízet na další rohový kop. Ten už přece jen konečně lépe vyřešili a soupeři darovali aut daleko od brány.
83'
Hráči v červených dresech zvládají defenzivu úplně bez problémů. Díky tomu mohl něco zkoušet Stephy Alvaro Mavididi, který svou individuální akcí získal alespoň další roh.
82'
Hosté se pevně k míči dostávají až teď. Po autovém vhazování ho však málem ztratili, pomoci si museli hraničním zákrokem.
80'
Dijon může Albana Lafonta ohrozit při dalším rohovém kopu. Mounir Chouiar svým centrem sice našel spoluhráče, ale ten poslal míč hlavou jen nad bránu.
79'
Nantes jsou pořád aktivnější a tlačí se za vítěznou brankou. Jenže autové vhazování není rozehráno zrovna přesně, takže domácí mohou útočit.
78'
Mounir Chouiar se opět válí na trávníku, ale měl by si pamatovat, že už střídat nemůže. Navíc Dijon nepotřebuje získávat čas.
77'
Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (Dijon FCO).
76'
Zápas už se začíná přiostřovat, jedna chyba teď totiž může stát všechny body. V poslední době jsou aktivnější Nantes, které stále krouží kolem domácího vápna.
75'
Abdoul-Kader Bamba tentokrát sám zakončil, ale rána z hranice vápna se mu vůbec nepovedla, protože skončila jen v hledišti.
73'
Nantes rychle rozehrávají po soupeřícím faulu a tlačí se k zakončení. To po nepřesném centru Abdoula-Kadera Bamby však nemohlo přijít.
72'
Hosté už rohový kop bez problémů ubránili. Brankář Nantes však s rozehrávkou stále moc nespěchá, i když konec zápasu už se docela začíná blížit.
71'
Žlutou kartu dostává Imran Louza (FC Nantes).
70'
Mounir Chouiar po souboji s Albanem Lafontem zůstává ležet na trávníku, penalta to každopádně nebude. Dijon má však alespoň výhodu rohového kopu.
69'
Nantes nyní mají nemalé problémy při bránění. Nepřehlednou situaci nakonec vyřešil centrem Mounir Chouiar, ale jeden z hostů srazil míč na roh.
68'
Pozorujeme již několikanásobné ošetřování. Tentokrát je zraněn Mickaël Alphonse, který už však nemůže střídat.
67'
Didier Ndong při dobíhání míče možná fauloval, ale faul se nepíská, i když protihráče poslal k zemi. K zisku balónu mu to však nepomohlo.
66'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Romain Amalfitano, přichází Jordan Marié.
66'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Yassine Benzia, přichází Mama Baldé.
66'
Na druhé straně hřiště velmi nebezpečně vypálil Ludovic Blas, ale jeho pumelice nakonec skončila jen vedle levé tyčky.
65'
Mounir Chouiar to zase vzal na sebe, tentokrát to zkoušel zpoza šestnáctky. Jeho rána vypadala velmi nebezpečně, ale nakonec skončila jen na bránícím hráči.
64'
Pořád se hraje hlavně ve středu hřiště. Více času tam s míčem tráví Dijon, ale i hosté dokážou být nebezpeční.
62'
Rúnar Rúnarsson opět nakopával co nejdál od své klece. Míč sice skončil u soupeře, ale ten nepřesnou hlavičkou vrátil míč domácím.
61'
Dijon to dopředu nyní zkouší pomocí nákopu na středu hřiště, ale ten v pohodě zachytili bránící hráči, kteří okamžitě startují protiútok.
60'
Právě vstupuje do poslední třetiny zápasu. Hra se před ní docela dost uklidnila, už dlouho jsme neviděli žádnou gólovou příležitost.
59'
Mounir Chouiar to opět zkusil, ale měl to ještě složitější než předtím. Zakončení nůžkami tak skončilo hodně vedle brány.
57'
Mounir Chouiar to zkusil z hranice vápna, ale z těžké pozice mířil přímo do středu brány, takže to pro Albana Lafonta byla lahůdka.
56'
Dlouhou dobu už se hraje na středu hřiště, kde se oba celky pravidelně střídají v držení míče.
55'
Alban Lafont se poprvé ve druhém poločase zapojuje do hry. S rozehrávkou moc nespěchal, nakonec poslal míč až na druhou polovinu hrací plochy.
54'
Ve druhé půli zatím na nějakou vážnější šanci čekáme. Mírně aktivnější jsou Nantes, ale na útočné polovině nyní soupeři darovali jen aut.
53'
Žlutou kartu dostává Mickaël Alphonse (Dijon FCO).
53'
Imran Louza si při hlavičkovém souboji možná přivodil nějaké menší zranění, ale zvládne to bez ošetření. Hosté tak díky tomu mohou útočit.
52'
Střídající Rúnar Rúnarsson měl nemalé problémy s rozehrávkou, míč jen tak tak zvládl odehrát, protože ho už dobíhal jeden z protihráčů.
50'
Poprvé se do soupeřícího vápna dostali domácí, Mickaël Alphonse však z pravé strany neodcentroval moc přesně.
49'
Domácí se díky dobrému napadání dostali k míči, se kterým se okamžitě tlačí dopředu. Postup je však zastaven, Yassine Benzia alespoň získal aut.
48'
Hosté zatím předvádějí velmi povedenou kombinaci. Individuálně to pokazil až Abdoul-Kader Bamba, který si nedokázal obejít protihráče.
47'
Dijon začíná druhou půli poklidnou kombinací, při přechodu půlící čáry se však dopustil nepřesné přihrávky, což znamená aut pro Nantes.
46'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Alfred Gomis, přichází Rúnar Rúnarsson.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Wesley Moustache, přichází Josué Homawoo.
46'
První půle nám nabídla velmi atraktivní podívanou, protože jsme viděli už čtyři branky. Dijon se dvakrát dostal do vedení, ale Nantes vždy dokázaly zareagovat. Druhý poločas nám tak slibuje zajímavou podívanou, tak uvidíme, kdo se nakonec bude radovat z výhry.
Druhý poločas začne přibližně v 21:06.
45+5'
45+3'
Hráč Nantes je pořád ošetřován, nastavení se tak určitě ještě více prodlouží.
45+2'
Hráči ve žlutých dresech si dobře pohlídali prostor před vlastní klecí. Hra je následně přerušena, protože se dva hráči docela ošklivě střetli hlavami, takže si vyžadují ošetření.
45+1'
Nastavují se čtyři minuty.
45'
Hosté se stále marně snaží o osvobození. Nakonec se navíc dopustili nedovoleného zákroku, což znamená standardku pro Dijon.
44'
Domácí opět zvládli lépe souboj na středu hřiště, díky čemuž mohou ještě zaútočit. Romain Amalfitano vhazuje aut z levé postranní čáry.
43'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Abdoulaye Touré.
42'
Dijon se zkouší prosadit z dalšího rohového kopu, ale ten tentokrát hosté víceméně bez problémů odvrátili. Vzápětí navíc získávají autové vhazování.
41'
Nantes už se snaží dohrávat první půli v co největším klidu, ale to se jim zatím moc nedaří, protože míč drží hlavně domácí fotbalisté, kteří se ještě chtějí prosadit.
40'
Domácí už jsou zase mnohem aktivnější. Díky dobrému obrannému zákroku spěchají do další protiakce, ale hosté ji raději zastavili pomocí faulu.
38'
Moses Simon musí být podruhé v zápase ošetřován. Nakonec odchází za postranní čáru po svých a vypadá, že opět bude moci pokračovat.
36'
Dijon si zkoušel vrátit vedení z přímého kopu, což se nakonec povedlo! Jenže branka padla z ofsajdového postavení, takže nemůže platit.
35'
Žlutou kartu dostává Percy Prado Ruiz (FC Nantes).
34'
Přestřelka zdaleko nekončí, je opět srovnáno! Centr od rohového praporku skončil přesně na hlavě MICKAËLA ALPHONSE, který ho chtěl za každou cenu uklidit do bezpečí. To se mu však úplně nepovedlo, protože hlavičkou k bližší tyči překonal vlastního gólmana.
33'
Nantes po delší době pevně drží míč na své polovině a opatrně hledají cestu k domácímu vápnu. To se nakonec povedlo, ale centr byl sražený do autu.
32'
Yassine Benzia využil prostoru k hodně nebezpečnému zakončení z hranice vápna, ale míč se nakonec zatočil jen nad bránu.
30'
První třetina zápasu nám nabídla velmi atraktivní podívanou. Na vidění už byly tři branky, navíc se pořád hraje ve velmi rychlém tempu.
29'
Alfred Gomis si v klidu vyskočil pro sražený centr. Následně rychle rozehrává nakrátko, čímž vybízí své spoluhráče k rychlé protiakci, ale ti si raději přihrají dozadu a uklidní hru.
28'
Hosté dobře zapracovali při bránění, díky čemuž rychle startují protiútok. Moses Simon však nákop po levé straně zachytil až za pomezní čárou.
27'
Imran Louza při souboji o balón fauloval, i když on s tím nesouhlasí. Nic to nemění na tom, že Alfred Gomis rozehrává z rohu hrací plochy.
26'
Nantes se opět pokouší o co nejrychlejší reakci. K bráně se však přibližují jen pomalu, protože vhazují na levé straně.
24'
Dijon si bleskově bere vedení zpět! Centr z pravé strany se odrazil k JULIU TAVARESOVI, který povedeným volejem z hranice vápna poslal míč ke vzdálenější tyči. Alban Lafont se natahoval marně. Asistence: Stephy Alvaro Mavididi.
23'
Ve hře se konečně pokračuje, zatím to zvládáme bez střídání. Dijon se po rozehrávce vrací až ke svému brankáři, od kterého začíná další útok.
20'
Je velmi rychle srovnáno, začínáme tak od nuly! Imran Louza výborným pasem poslal do úniku MOSESE SIMONA, který pohotovou střelou ke vzdálenější tyči překonal Alfreda Gomise. Oba hráči se však poté srazili a potřebují ošetření. Asistence: Imran Louza.
20'
První dvacetiminutovka jde tedy jednoznačně ve prospěch Dijonu, který je zatím ve všech ohledech lepší.
19'
Alban Lafont se po dlouhém rozmýšlení nakonec odhodlal k nákopu na půlící čáru, kde se o míč hned strhl hromadný souboj. Ten nakonec zvládli lépe jeho spoluhráči.
18'
Hráči v červených dresech nemusí vůbec nikam spěchat, takže také si klidně přihrávají na své půlce.
16'
Nantes uklidňují hru, potřebují se oklepat z inkasovaného gólu. Při rozehrávce však dost zbytečně chybují.
15'
Domácí se díky své aktivitě dostávají do vedení! Centr z pravé strany prodloužil Julio Tavares na STEPHYHO ALVARA MAVIDIDIHO, který se ve vápnu šikovně uvolnil a zakončil. Nejprve to vypadalo na snadný zákrok Albana Lafonta, ale jeho spoluhráč srazil balón přesně do jeho protipohybu, takže nemohl zasáhnout. Asistence: Julio Tavares.
13'
Domácí ztratili míč, ale s tím se nehodlali smířit, takže okamžitě začali napadat, ale míč srazili jen do zámezí.
11'
Nantes se u míče opět moc dlouho neohřály. Kvůli špatné kombinaci se tak zase musí soustředit na bránění, které však zatím zvládají úplně bez problémů.
10'
Domácí při útočném snažení získali další roh, ale ani další centr od praporku nebyl vůbec nebezpečný, hosté zatím dobře jistí vzdušný prostor před vlastní bránou.
9'
Dijon opět uklidňuje hru na své polovině, nemá kam spěchat. Další útočnou akci tak zakládají domácí stopeři.
8'
Andrei Girotto z přímého kopu rovnou zakončil, ale rána se mu vůbec nepovedl. Zaprvé šla jen po zemi, a za druhé letěla mimo bránu.
7'
Nantes pořádně zahrozily z rychlého protiútoku, míč nějakou chvíli pokračoval v malém vápnu, ale nakonec ho domácí obránci uklidili do bezpečí.
7'
Alban Lafont musí krýt lehký nastřel Mounira Chouiara, který ho vůbec neohrozil. S následnou rozehrávkou vůbec nikam nespěchá.
6'
Alban Lafont zvládl rozehrávku pod tlakem bez problémů. Hosté následně opatrně kombinují směrem dopředu, míč nechtějí zbytečně ztratit.
5'
Domácí jsou zatím mnohem aktivnějším. Po autovém vhazování přišel už přesný centr, ale Julio Tavares hlavičkoval jen vysoko nad horní tyč.
4'
Dijon získává první standardní situaci zápasu, a to když rozehrává rohový kop. Centr na bližší tyč však neměl moc nadějí na úspěch.
3'
Nantes nakonec díky dobrému napadání získali míč. Následně útočí přes levou stranu, ale vzápětí se raději stahují zpět na svou polovinu.
2'
V úvodu zápasu drží míč hlavně domácí fotbalisté, kteří klidně kombinují na vlastní půlce a vůbec nikam nespěchají.
1'

Dijon FCO: A. Gomis – Alphonse, Écuélé Manga, Lautoa, Mendyl – Ndong, Amalfitano – Mavididi, Benzia, Chouiar – Tavares.
Náhradníci: Rúnarsson – Marié, Chafik, Cádiz, Coulibaly, M. Baldé, Balmont.

FC Nantes: Lafont – Prado Ruiz, Girotto, Wagué, Moustache – Blas, Louza, Abíd, Bamba – Emond, Simon.
Náhradníci: Petrić – Homawoo, Basila, A. Touré, Krhin, Moutoussamy, Ndilu.

Rozhodčí: Pignard – Pages, Finjean.
FC Nantes
Nantes se drží daleko od sestupového pásma, dokonce mohou myslet na Evropu, protože na čtvrtou pozici zajišťující Evropskou ligu ztrácí přijatelných pět bodů. Stejně jsou dnešní hosté až na jedenácté příčce, čemuž vůbec nepomáhá aktuální forma, protože Nantes padly třikrát v řadě. Nestačily na nikoho ze trojice Bordeaux, Rennes a PSG, takže dnes mají co napravovat. Uvidíme, jestli budou konečně bodovat proti papírově slabšímu soupeři.

Poslední tři utkání
Nantes vs. PSG – 1:2
Rennes vs. Nantes – 3:2
Nantes vs. Bordeaux – 0:1
Dijon FCO
Dijon se nachází v souboji o udržení, ve kterém si zatím vede víceméně dobře, protože se nyní nenachází na sestupových příčkách. Aktuálně mu patří sedmnáctá, tedy poslední nesestupová příčka, potřebuje na to čtyřiadvacet bod. Dnešní domácí tak musí získávat body, kde se dá, ale to se moc nedaří, protože nyní mají střídavou formu, vyhrávají jen doma a venku prohrávají. Naposledy padli s Nimesem 0:2, takže to dnes vychází na výhru. Uvidíme, jestli to potvrdí a připíšou si důležité tři body.

Nimes vs. Dijon – 2:0
Dijon vs. Brest – 3:0
Montpellier vs. Dijon – 2:1
Příjemný večer při sledování francouzské Ligue 1! Jako již tradičně je v sobotu od 20:00 na programu spoustu zápasů, takže pokud jste milovníkem francouzského fotbalu, rozhodně se nebude nudit! Spolu se mnou budete moci sledovat zajímavý zápas mezi Dijonem a Nantesem. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.