Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, D. Bradarić – Sanches, André – Ikoné (83. Soumaré), Bamba (90+4. Reinildo) – Osimhen, Rémy (79. Gaitán).
A. Lopes – J. Andersen, Marcelo, Denayer (C) (68. B. Traoré) – Dubois, Tousart (79. Caqueret), Bruno, Aouar (62. Terrier), Cornet – M. Dembélé, Toko Ekambi.
Tătăruşanu – B. Traoré, Caqueret, Jean Lucas, Tete, Y. Koné, Terrier.

Tímto se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 20:13.
Lille nakonec celkem bez problémů udrželo těsný jednobrankový náskok, který získalo v první poločase zásluhou Loïce Rémyho. Domácí byli o trochu lepším týmem i ve druhé půli, Lyon se dostával k minimu šancí. I kvůli tomu se dnes ani jednou neprosadil, takže z Lille odjíždí s prázdnou. Naopak domácí se radují z plného bodového zisku.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Reinildo.
90+3'
Bertrand Traoré mohl vstřelit vytoužený vyrovnávací gól, pěkným způsobem se dostal přes dva protihráče a vypálil, ale rána se mu nepovedla, protože skončila jen nad horní tyčí!
90+2'
Lyon se musí bránit i v nastavení. Defenzivu nyní zvládl velmi bravurně, protože míč bleskově získal a pomocí nákopu se přesouvá do útoku.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90'
Mike Maignan může míč odkopnout co nejdál od své brány, protože jeden z hostů při útočném snažení fauloval. Pomalu tak vstupuje do nastavení.
89'
Léo Dubois odcentroval z pravé strany, ale míč mířil jen na hlavu bránícího hráče, který ho srazil na rohový kop.
88'
Hosté se konečně dostávají dopředu, kde se i budou moci usadit, protože Maxwel Cornet vybojoval na Nicolásu Gaitánovi nedovolený zákrok.
87'
Olympique rohový kop soupeře bez problémů odvrátil, ale k míči se stále nemůže dostat. Nakonec ho získává po chybě Renata Sanchese, který ho navedl až za brankovou čáru.
86'
Lille už se zase usazuje na útočné polovině, kde si ještě opatrně zkouší pojistit výhru druhým gólem. Prozatím získává roh.
85'
Mike Maignan musel opravdu po dlouhé době zasahovat, ale ani tentokrát to nebylo nic složitého, protože centr mířil přímo do jeho rukavic.
84'
Domácí napadají v soupeřícím vápnu ve dvou hráčích, takže Anthony Lopes musí míč odkopávat vzduchem. Kvůli tomu o něj málem přišli i jeho spoluhráči.
83'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Nanitamo Jonathan Ikoné, přichází Boubakary Soumaré.
82'
Lille má pořád míč pevně v držení. S ním kombinuje na útočné polovině, kde už se vůbec netlačí do šance, ale získává co nejvíce sekund.
81'
Anthony Lopes pomáhá svým spoluhráčům s rozehrávkou, z čehož asi není úplně rád, protože by chtěl, aby se nyní hrálo hlavně u Mika Maignana.
80'
José Fonte musel rychle spěchat za odraženým míčem, protože byl posledních bránícím hráčem. To úspěšně zvládl, balón tak následně poslal do bezpečí ke svému gólmanovi.
79'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Loïc Rémy, přichází Nicolás Gaitán.
79'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Tousart, přichází Maxence Caqueret.
78'
Žlutou kartu dostává Lucas Tousart (Olympique Lyon).
77'
Domácí už začínají hrát vyloženě na čas. Míč co nejdéle drží na své polovině, následně se do útoku vrhají víceméně z povinnosti.
76'
Loïc Rémy si připisuje další dost hraniční faul. Rozhodně může být rád, že mu sudí neukázal druhou žlutou kartu, jinak by Lille dohrával v deseti.
75'
Vstupuje do posledních patnácti minut utkání, pro Lyon už tak pomalu začíná být situace kritická.
73'
Victor Osimhen se už napřahoval ke střele, ale na poslední chvíli ho zastavil jeden z protihráčů, který míč poslal ke svému brankáři. Ten ho raději zakopl co nejdál od brány.
72'
Hosté mají na hřišti své nejlepší útočné trio, ale k ničemu nebezpečnému to stále stále nevede. Mike Maignan se v bráně pořád poměrně nudí.
71'
Bertrand Traoré si po svém faulu vyžádal ošetření. Hostující forvard je ale v pořádku, takže domácí rozehrávají přímý kop, ze kterého však přichází přihrávka nakrátko.
70'
Žlutou kartu dostává Bertrand Traoré (Olympique Lyon).
69'
Lyon má po delší době míč pevně v držení. S rozehrávkou zatím nikam nespěchá, spíše vyčkává až se objeví díra v soupeřícím obranném valu.
68'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jason Denayer, přichází Bertrand Traoré.
67'
Míč pořád zůstává v držení domácích fotbalistů, kteří ho neztratili ani při tvrdém souboji na středu hřiště. Po autu tak zase míří dopředu.
66'
Hosté následně okamžitě dostávají míč co nejdál od své klece. Druhý inkasovaný gól by totiž pravděpodobně znamenal ztrátu jakéhokoliv bodu.
65'
Anthony Lopes si musí stavit další zeď proti soupeřícímu přímému kopu. Ten tentokrát rozehrál Renato Sanches, který lobem dostal míč k Loïci Rémymu, který však v přímém souboji s brankářem neuspěl.
63'
Lille trochu uklidňuje hru na své polovině, což oceňuje i soupeře. Hraje se v rychlém tempu, takže hráči obou týmů jsou určitě vyčerpaní.
62'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Martin Terrier.
61'
Odražený centr se dostal k Brunovi, který okamžitě vypálil volejem, a i když měla rána velmi slušné parametry, tak nakonec skončila jen vedle brány.
60'
Máme před sebou posledních třicet minut utkání. Lyon stále ztrácí jednu branku, ale má relativně dost času na vyrovnání, takže uvidíme, jestli se mu to povede.
59'
Olympique se dopředu pomalu dostával pomocí autů, ale nakonec se mu nepovedlo jedna rozehrávka, na což okamžitě doplatil, protože budou vhazovat domácí.
58'
Hosté se opět dostávají pod tlak, Lille nyní napadalo v pěti hráčích. Hosté to tentokrát zvládli a autem uklidňují hru.
57'
Žlutou kartu dostává Karl Toko Ekambi (Olympique Lyon).
55'
Další standardka Lille přinesla před bránu hostů pořádný zmatek! Anthony Lopes totiž centr vyrazil, následně se ke střele dostal Gabriel, ale ten mířil jen nad bránu.
54'
Olympique se po dlouhé době usazuje v útoku, kde si však zatím jen tak přihrává a marně se dostává k něčemu nebezpečnému.
53'
Maxwel Cornet chytře odhadl směr soupeřícího pasu, díky čemuž donutil soupeře k faulu. Hráč hostů s ničím neváhá a bleskově rozehrává.
52'
Síť tentokrát mohl rozvlnit Nanitamo Jonathan Ikoné, který se prokličkovat až na penaltový puntík, odtud však poslal míč jen do levé tyčky!
51'
Victor Osimhen mohl rozjásat celý stadion, ale po přihrávce mířil jen do boční sítě. Anthony Lopes si poprvé ve druhém poločase kopne do míče.
50'
Zpočátku poločasu byl lepší Lyon, ale nyní opět začínají kontrolovat hru domácí, kteří se pokoušejí o druhou branku.
49'
Léo Dubois vhazuje poblíž domácího pokutového území, ale jeho rozehrávka vzápět končí za brankovou čáru, což znamená odkop pro gólmana Lille.
48'
Domácí se snaží o úspěšný útok přes pravou stranu, ale to se jim nedaří, protože se tam soupeř stáhl ve třech hráčích, takže rychle získal míč.
47'
Ve druhé půli stále drží míč jen Olympique, ale jako bych to zakřiknul, protože pas Lucase Tousarta končí v rukavicích Mika Maignana, který tak uklidňuje hru.
46'
Lille sice vykopávalo, ale o míč velmi rychle přišlo. Lyon je vzápětí už v pokutovém území, ale odtud je okamžitě vytlačen zpět na svou polovinu.
46'
První půle tedy nakonec vyzněla pro Lille, i když to se v závěru muselo o vedení strachovat. Domácí byli většinu času lepší, ale z toho vytěžili jen jediný gól. Lyon se tak v posledních pěti minutách probudil a usiloval o vyrovnání, ale to zatím nepřišlo. Jestli ale bude pokračovat ve stejném výkonu, určitě se gólů dočká.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
45+3'
45+2'
Po faulu Loïce Rémyho následuje ještě jeden nebezpečný přímý kop. Houssem Aouar však centr přetáhl, míč se však nakonec stočil do brány, takže Mike Maignan ho musel vyrážet na roh.
45+1'
Žlutou kartu dostává Loïc Rémy (Lille OSC).
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
V posledních pěti minutách jasně dominují hosté, kteří chtějí ještě v první půli vyrovnat. Domácí však o vedení nechtějí přijít, takže do defenzivy dávají všechny své síly. To se zatím vyplácí.
44'
Karl Toko Ekambi dostal přihrávku na hranici malého vápna, odkud okamžitě zakončil, ale při střele se moc zaklonil, protože balón vyletěl nějaké ty metry nad břevno!
43'
Lille se ubránila, ale míč stále nedostalo pod kontrolu. Soupeře tak prozatím drží aspoň na jeho polovině.
42'
Olympique se o vyrovnání pokouší ze své první standardky. Lucas Tousart se dostával k hlavičce, ale míč nakonec dostal do bezpečí jeden z bránících hráčů. Roh.
41'
Loïc Rémy si při souboji s Brunem pomohl nedovoleným zákrokem, Lyon se tak po dlouhé době může nastěhovat do útoku.
39'
Lyon pořád dobře zahušťuje prostor na hranici svého vápna. Následně konečně získává míč pod svou kontrolu, takže může zkusit zamířit dopředu.
38'
Hosté opět nedokázali úspěšně rozehrát, takže se zase musí soustředit na defenzivu. Domácí tak na útočné polovině získali zatím aut, který vhazuje Zeki Celik.
37'
Victor Osimhen si při sprinterském souboji pomohl nedovoleným zákrokem, což tedy znamená zisk míče pro Lyon. Anthony Lopes tak s následnou rozehrávkou nikam nespěchá.
36'
Lille si tentokrát nedokázalo přihrát zrovna přesně. Následně přestává napadat, takže Olympique si může na vlastní půlce konečně trochu oddechnout.
35'
Lyon je z inkasovaného gólu docela šokovaný, protože velmi složitě hledá cestu ze své půlky. O míč tak přišel na půlící čáře.
33'
Lille právě vstřelilo branku!
Domácí se naprosto zaslouženě dostávají do vedení! Lille rozehrálo rohový kop nakrátko. Jonathan Bamba se následně dostal poblíž levé tyče, odkud našel ve středu šestnáctky volného LOÏCE RÉMYHO, který střelou z první překvapil Anthonyho Lopese střelou k bližší tyčce. Asistence: Jonathan Bamba.
31'
Zeki Celik a Maxwel Cornet museli být po souboji ošetřováni. Ani v jednom případě to však nebude nic vážnějšího, takže se docela rychle pokračuje ve hře.
30'
Lille se nyní delší dobu bránilo, což zvládlo na jedničku, takže mu je odměnou možnost útoku. Na útočné půlce je to však stále velmi složité.
29'
Snad poprvé v zápase musel být v pozoru také Mike Maignan, který v malém vápnu našel odražený míč, čímž vyřešil dost nepřehlednou situaci.
28'
Anthony Lopes si připisuje další zákrok, i když rána z dálky mu letěla přímo do rukavic, takže to neměl vůbec složité.
27'
Pořád se hraje v rychlém tempu. Lille se tlačí do jedné šance za druhou, zatím se to ale příliš nedaří. Třeba nyní Renato Sanches nevěděl co s míčem, tak vystřelil zhruba ze třiceti metrů. Nebylo tedy žádným překvapením, že projektil ani neletěl na bránu.
26'
Olympique po delší době spěchal do protiútoku, ale Moussa Dembélé nechtěl riskovat ztrátu míče, takže raději přihrál dozadu, čímž uklidnil hru.
25'
Hosté dobře zahustili prostor na hranici šestnáctky, domácí fotbalisté se tak zase k ničemu nedostali. Vzápětí je míč zpátky u Mika Maignana.
24'
Anthony Lopes odkopává míč co nejdál od své klece, alespoň na chvíli si chce odpočinout. Moc času ale asi nedostane, protože balón už má zase Lille.
23'
Loïc Rémy si nabíhal na nebezpečný pas, ale ten na poslední chvíli zastavil Maxwel Cornet, který tak zabránil další nebezpečné příležitosti.
22'
Přímý kop si tentokrát vzal pod palec Benjamin André, který si připsal o dost nebezpečnější střelu než před chvílí jeho kolega. Míč se totiž točil přímo pod břevno, ale Anthony Lopes se vyznamenal dobrým zákrokem!
20'
Lille se po nevyužité šanci okamžitě tlačí zpět dopředu, kde sice drží míč, ale na nějakou vážnější šanci stále čeká, protože Lyon má dobře pokrytý prostor před brankou.
19'
Loïc Rémy se ujal první nebezpečnější standardní situace. Z té rovnou zakončoval, ale rána se mu moc nepovedla, protože míč skončil jen nad horní tyčkou.
18'
Jason Denayer byl svým brankářem vystaven do složité situace, protože ho napadali rovnou dva soupeři. Avšak jako zkušený kapitán si v klidu poradil, vůbec nezmatkoval.
17'
Karl Toko Ekambi se pokusil o překvapivé zakončení téměř z brankové čáry, které vypadalo dost nebezpečně, ale nakonec zamířilo jen k rohovému praporku.
16'
Hlavní rozhodčí nyní musí vézt řeč s jedním z trenérů, ale také se to obejde bez karty. Vhazují tedy hráči Olympique.
15'
Máme za sebou první čtvrthodinu hry. Zatím pozorujeme vyrovnanou podívanou plnou šancí, jen tomu chybí gól.
14'
Victor Osimhen dokázal přihrát i po faulu, ale jeho pas nebyl zrovna přesný, protože Loïc Rémy nedokázal zakončit. Ani následný protiútok hostů nedopadl moc úspěšně.
13'
Benjamin André si nyní něco vyjasňuje s rozhodčím, ale měl by být opatrný, aby neviděl zbytečnou žlutou kartu. Hlavní sudí jí však nevytahuje.
12'
Lyon se snad poprvé v zápase usazuje na útočné polovině, kde prozatím donutil soupeře k faulu. Tím se prezentoval Renato Sanches.
11'
Loïc Rémy se dobře uvolnil na pravé straně, ale míč si moc předkopl, takže při pokusu o centr jen promáchl. Následuje odkop Anthonyho Lopese.
10'
Houssem Aouar zvládl souboj s protihráčem, ale nic tím nezískal, protože musel stejně přihrát dozadu. Jeho spoluhráči se poté stáhli až na půlící čáru.
9'
Další ránu si připisuje Nanitamo Jonathan Ikoné, který se sám dostal až na hranici pokutového území, ale odtud jen těsně míjí pravou tyčku!
8'
Domácí to opět zkusili pomocí centru, který byl tentokrát velmi přesný. Renatu Sanchesovi se však hlavička vůbec nepovedla, protože míč neletěl ani na bránu.
7'
Hosté po delší době mířili dopředu, ale tam byl hraničním zákrokem k zemi poslán Moussa Dembélé. Hlavní rozhodčí však nechává hru dále plynout.
6'
Lille má v prvních minutách značnou převahu. Nyní trochu uklidňuje hru na své polovině, přece jen pořád není kam spěchat.
5'
Léo Dubois odchází za postranní čáru, potřebuje se jen vzpamatovat, takže ve hře bude pokračovat. O rozehrávku se tak nyní postará gólman Lyonu.
4'
Victor Osimhen si nabíhal na nebezpečnou průnikovou přihrávku, ale u ní byl první Anthony Lopes. Případný gól by stejně neplatil, protože si domácí forvard pomohl faulem. Léo Dubois se navíc nechává ošetřovat.
3'
Zeki Celik odcentroval z pravé strany, ale ve vápnu měli značnou převahu bránící hráči, jeden z nich tak uklidil míč mimo hrací plochu.
2'
Naopak Lille se soustředí hlavně na to, aby balón co nejdéle udržela. Přitom opatrně hledala cestu dopředu přes pravou stranu, kde však hosté nakonec také získali aut.
1'
Úvodní výkop rozehráli fotbalisté Lyonu, kteří se však s míčem dlouho neohřáli, protože ho vzápětí lacině zakopli za pomezní čáru.
1'

Lille OSC: Maignan – Celik, J. Fonte (C), Gabriel, D. Bradarić – Sanches, André – Ikoné, Bamba – Osimhen, Rémy.
Náhradníci: Jardim – Araújo, Gaitán, Soumaré, Djaló, Pied, Reinildo.

Olympique Lyon: A. Lopes – J. Andersen, Marcelo, Denayer (C) – Dubois, Tousart, Bruno, Aouar, Cornet – M. Dembélé, Toko Ekambi.
Náhradníci: Tătăruşanu – B. Traoré, Caqueret, Jean Lucas, Tete, Y. Koné, Terrier.

Rozhodčí: Bastien – Zakrani, Luzi.
Olympique Lyon
Lyon má nyní opravdu náročný program, což se na něm zatím moc nepodepisuje. V Ligue 1 sbírá pravidelně body, díky čemuž se začíná blížit příčkám zaručují postup do Evropy. Olympique má také na svědomí překvapení v Lize mistrů, protože v prvním osmifinále porazil Juventus 1:0, takže má solidně nakročeno k postupu. Lyon však v posledním duelu schytal tvrdou facku od PSG, které ho v semifinále Coupe de France jednoznačně přejelo 5:1. Lyon to ale asi moc nemrzí, nyní se potřebuje soustředit hlavně na Ligu mistrů, potažmo na Ligue 1, protože by se rád příští rok opět zúčastnil nejprestižnější klubové soutěže.

Poslední tři utkání
Lyon vs. St. Etienne – 2.0
Méty vs. Lyon – 0:2
Lyon vs. Štrasburk – 1:1
Lille OSC
Lille se po vypadnutí v Coupe de France chytilo na vítěznou vlnu, protože od té doby zapsalo pět výher a jen jedinou porážku. Dnešní domácí si tak postupně vyšlápli na Štrasburk, Rennes, Angers. Pak sice padli s Marseille, ale tuto porážku napravili dalšími vítězstvími nad Toulouse a Nantes. Lille se díky tomu vrátilo na příčku zaručují evropské poháry, nyní je na čtvrtém místě, takže by hrála Evropskou ligu. Za zmínku také určitě stojí to, že Lille jen vyhrává nebo prohrává. Tento tým poslední remízu totiž zaznamenal 9. listopadu, takže uvidíme, jestli se dnes po dlouhé době dočkáme plichty.

Nantes vs. Lille – 0:1
Lille vs. Toulouse – 3:0
Lille vs. Marseille – 1:2
Dobrý večer při sledování francouzské Ligue 1! Společně se mnou budete moci od 21:00 sledovat poslední víkendové utkání francouzské nejvyšší soutěže, kde na sebe narazí Lille a Lyon. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.