Ligue 1 - 11. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Metz - 26. října 2019   20:00

Lyon
28' Depay (Denayer) • 33' M. Dembélé
2:0
(2:0)
Lyon
A. Lopes – Dubois, Denayer, J. Andersen, Y. Koné – Reine-Adélaïde (82. Terrier), Mendes, Tousart, Aouar (69. Cornet) – M. Dembélé, Depay (C) (90. Jean Lucas).
Tătăruşanu – Cornet, Marcelo, Cherki, Jean Lucas, Rafael, Terrier.
Hamel – Pignatelli, Pasqualotti
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
Metz
Úkíddžá – Centonze, Sunzu, Fofana, Cabit – Maïga (78. Angban), N'Doram, Adama Traoré II (70. Gakpa) – Boulaya, Diallo (C), Ambrose (59. Nguette).
Dietsch – Niane, Nguette, Gakpa, Angban, Udol, B. Traoré.

S konstatováním, že Olympique Lyon zvítězil, se loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
Ve druhém poločase jsme sledovali lepší partii než v první pětačtyřicetiminutovce, ovšem jen nějakých pětadvacet minut. Poté už to bylo takové utahané, protože na balonu byl více Lyon, jenž měl nahráno. Olympique v rozmezí pěti minut rozhodl o svém vítězství, a tak zaznamenal důležité tři body. Ovšem ani Méty neodehrály špatný zápas, ovšem nenašly recept na překonání Anthonyho Lopese, který několik pokusů soupeře zastavil.
90+3'
90+1'
K postranní lajně přistoupil čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukázal, že se budou hrát ještě tři minuty nad rámec normální hrací doby.
90'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Jean Lucas.
89'
Méty ještě rozehrávaly jeden rohový kop, po němž vnik do šestnáctky Farid Boulaya, jenž zakončil přes obránce. Hostující hráč cpal zakončení do bližšího spodního rohu branky, ale Anthony Lopes je dnes snad nepřekonatelný.
88'
Centr byl přetažen na zadní tyč, odkud byl odvrácen za pokutové území. První zakončení ale bylo zablokované a druhé zase mířilo jen vysoko nad branku.
87'
Zpoza šestnáctky se do míče opřel ještě Lucas Tousart, jehož zakončení bylo lehce tečované a zamířilo jen na tribunu. Olympique bude rozehrávat další roh.
86'
Ovšem po chvíli je každá přihrávka oceněná aplausem. Vypadá to, že v tomto střetnutí se už nic zásadního nestane a Olympique zapíše do tabulky veledůležité tři body.
85'
Olympique se vydal na polovinu soupeře, kde byla jeho akce zastavena faulem. Domácí už znovu rozehráli a dokonce zvolili přihrávku až na Anthonyho Lopese, což fanoušci ocenili drobným pískotem.
84'
Léo Dubois se vydal k půlící čáře, kde mu cestu znepříjemnil soupeř, a tak se domácí záložník vydal nuceně zpátky. Měl při rozehrávce ale hodně potíží, jenže Lyon dál kombinuje.
82'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Jeff Reine-Adélaïde, přichází Martin Terrier.
81'
A mohlo být sníženo, jenomže ta produktivita! Manuel Cabit vyslal přihrávku na levou stranu šestnáctky, kde se nacházel nabíhající Habib Diallo. Hostující kapitán se snažil přehodit brankáře, ovšem Anthony Lopes už byl příliš blízko.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, který se v posledních minutách hraje v klidném tempu. Mohou za to hráči domácího celku, kteří nemají už kam spěchat.
78'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Victorien Angban.
78'
Manuel Cabit vyslal do pokutového území dlouhé vhazování, které odvrátil Joachim Andersen. Hostující hráč si tak celou situaci ještě jednou zopakuje.
77'
Méty by rychle potřebovaly vsítit branku, která by je dostala do hry o remízu. Ovšem Olympique v posledních minutách kontroluje hru a jde za důležitou výhrou.
75'
Pořádně naloženo dostal Lucas Tousart, který se chvíli válel na zeleném pažitu, ale po chvíli vstal. Lyon se tak nachází u balonu a bude znovu hledat cestu k další šanci.
74'
Centr od rohového praporku zamířil na zadní tyč, kde si útočným faulem pomohl Jeff Reine-Adélaïde. Hostující mužstvo tak přežilo další nepříjemnost a bude moci rozehrát z klidné pozice.
73'
Moussa Dembélé si zpracoval míč na hranici šestnáctky a vydal se níže. Z ostrého úhlu zkusil propálit brankáře, který ale balon přizvedl na rohový kop.
70'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Adama Traoré II, přichází Marvin Gakpa.
69'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Maxwel Cornet.
68'
Thiago Mendes bránil soupeře, který se přesto našel střeleckou pozici. Adama Traoré zakončil po kličce, ale jeho pokus proletěl jen vedle levé tyče.
67'
Na druhé straně letěl pas do velkého vápna z pravé strany, ovšem blíže k němu měl Anthony Lopes, jenž akci překazil. Habib Diallo sice nabíhal do šestnáctky, ale k zakončení to měl daleko.
66'
Olympique Lyon už nikam nespěchá a v poklidu kombinuje na útočné polovině. Ovšem hráči v bílých dresech jsou daleko od branky soupeře.
65'
Domácí mužstvo trochu uklidňuje kombinací na pravé straně útočné poloviny. Méty se po chvilce k míči vrátily, ovšem přes půlící čáru nepřešly.
62'
Moussa Dembélé prohodil míč do šestnáctky, kam už mířil kapitán Lyonu. Memphis Depay byl sice tísněn, přesto zakončil, ale vypracoval pro svůj tým jen rohový kop.
61'
Méty se hnaly do další akce, Farid Boulaya si navedl míč na střed a hlavně blíže k brance. Zpoza vápna ale zakončil jen nad branku, hostujícímu celku se nedaří trefovat zařízení.
59'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thierry Ambrose, přichází Opa Nguette.
58'
Moussa Dembélé se v dnešním utkání baví, tentokrát vymyslel patičku, kterou v šestnáctce našel spoluhráče. Do míče se opřel Lucas Tousart, jehož snažení zlikvidoval Alexandr Úkíddžá, jenž byl skvěle postaven.
57'
Pokud Lyon zvítězí, získá důležité body, protože se nachází v tabulce hodně nízko. Z levé strany šestnáctky vystřelil Houssem Aouar, jehož pokus mířil do spodního rohu branky, kde už se nacházel Alexandr Úkíddžá, který míč vyrazil na roh. Ovšem centr od praporku zamířil na první tyč, odkud byl odvrácen do bezpečné vzdálenosti.
55'
Léo Dubois běžel po pravé straně, odkud přihrál do druhé vlny. Z nějakých pětadvaceti metrů vypálil z jedné Memphis Depay, jehož zakončení bylo před brankou sražené nad břevno.
54'
Hráči ve vínových dresech mohli jít do protiakce, ovšem zradila je nepřesná přihrávka. Olympique tak bude vhazovat na vlastní polovině hrací plochy.
52'
Další kolmice, tentokrát po zemi, mířila do pravé části šestnáctky a opět se za balonem rozeběhl Habib Diallo. Jenomže Anthony Lopes čte skvěle hru a míč schoval do své moci.
51'
Za dlouhým pasem běžel Habib Diallo, jehož snažení překazil Anthony Lopes, který skvěle vyrazil z brankové čáry. Lyon tak je znovu na tahu a bude se přidat třetí zásah.
50'
Olympique zastavil další akci soupeře a přešel do rychlého protiútoku! Míč z pravé strany šestnáctky mířil před branku, ale mířil za domácího útočníka. Moussa Dembélé balon stejně trefil patou, ale vychytal ho Alexandr Úkíddžá.
48'
Zakončení z přímého kopu letěl přes zeď a mířil do prostoru tří tyčí. Ovšem pokusu chyběla razance, a tak Anthony Lopes v poklidu zasáhl.
47'
Střetnutí by pomohlo, kdyby hostujíc celek vstřelil branku. Míč proletěl na levou stranu vápna, odkud jej netrefil přesně Thierry Ambrose. Akce Mét trvala dále a Kévin N'Doram vynutil faul v nadějné pozici.
46'
Hlavní rozhodčí dal pokyn k pokračování zápasu, Lyon se od úvodu chopil míče a kombinuje kolem středové čáry. Při pohledu na zelený pažit to vypadá, že pokračujeme v zahajovacích sestavách.
46'
Po ukončení poločasu se na hrací ploše strhla ještě mela, kterou museli rozhodčí rozehnat. Ovšem my se pojďme věnovat zápasu, který moc krásy nenabídl. Jenomže Lyonu stačily dvě šance na změnu skóre a rázem je ve vedení o dva zásahy. Méty dobře bránily, ovšem směrem dopředu téměř neexistovaly.
45+3'
45+2'
Pas za obranu dostal Memphis Depay, který vyvinul opravdu velkou rychlost. Jenomže z branky se vydal Alexandr Úkíddžá, jenž ve skluzu poslal míč za postranní čáru.
45+1'
Memphis Depay se pokusil roztáhnout hru na pravou stranu, kde pracoval Léo Dubois, který balon nezastihl na hrací ploše. Méty pak rozehrály od branky, ale míč skončil na kopačkách soupeřů.
45'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se boudou hrát tři minuty navíc.
43'
Jdeme do samotného závěru úvodní pětačtyřicetiminutovky. Lyon vyslal do šestnáctky dva centry z pravé strany, jenže oba se podařily domácí obrany odvrátit.
41'
Pokus zpoza velkého vápna ale mířil jen nad branku. Lyon dobře brání kolem vlastní šestnáctky a Anthony Lopes nemá téměř žádnou práci, alespoň zatím.
40'
Po ošetření se už znovu pokračuje ve hře. Jenomže centr mířící do šestnáctky byl domácí obranou odvrácen. Ovšem Méty se nevzdávají a pokusí se vstřelit na konci prvního poločasu alespoň čestný úspěch.
38'
Dalším potrestaným hráčem je Lucas Tousart (Lyon), který si chtěl pokrýt balon, ale došlápl přesně na nohu soupeře. Ten se na zeleném pažitu svíjí v bolestech a je mu volána lékařská pomoc.
36'
Jeden z hostujících hráčů se snažil prokličkovat k centru na pravé straně, ovšem balon mu utekl do zámezí. Anthony Lopes bude znovu jen odkopávat od své branky.
35'
Rázem je Lyon ve dvoubrankovém vedení, přestože ještě před malou chvilkou byl stav zápasu bezbrankový. To je ale celkem kruté pro Méty, které rázem nemají o co hrát.
33'
Lyon právě vstřelil branku!
Autor pokutového kopu i hostující brankář si vybrali stejný kout branky, ovšem úspěšnější byl MOUSSA DEMBÉLÉ, jenž poslal míč přesně k levé tyči. Alexandr Úkíddžá se po zakončení natahoval, ovšem pár centimetrů mu přesto scházelo.
31'
Žlutou kartu dostává Manuel Cabit (FC Méty).
31'
Pokutový kop pro Olympique Lyon! Z pravé strany odcentroval Youssouf Koné, jenž viděl před brankou nabíhajícího kapitána. Memphis Depay byl přistrčen a Manuel Cabit navíc vidí žlutou kartu.
28'
Domácí kapitán vzal celou akci na sebe a s míčem urazil asi dvacet metrů směrem dopředu. MEMPHIS DEPAY se pak dostal do pravé části velkého vápna, odkud trefil přesně místo u vzdálenější tyče. Lyon tak jde celkem zaslouženě do vedení a doufejme, že se teď kvalita hry zvýší.
28'
Jen jsem to dopsal a už se do šestnáctky hnal Habib Diallo, který udělal kličku obránci, jenomže poté už se dostal za brankovou čáru. Anthony Lopes bude znovu kopat od branky.
27'
Sedmadvacet minut je minulostí a stav je stále bezbrankový. Co je ještě horší je fakt, že stále čekáme na nějaké vážnější ohrožení branky.
25'
Znovu se z velké dálky napřáhl Habib Maïga, ovšem trefil prvního bránícího hráče. Akce Mét dál trvala a hostující mužstvo tak bude rozehrávat další roh.
23'
Trochu se zdá, že Méty už nechtějí jen bránit, ale budou se snažit o vstřelení branky. Jenomže po nepřesné přihrávce musejí spěchat zpátky, na řadě je totiž Lyon.
22'
Po chvíli se z velké dálky do míče opřel Habib Maïga, jehož pokus přišel ze záklonu, a tak balon zamířil jen nad branku. Anthony Lopes bude odkopem rozehrávat od vlastní branky.
21'
Hostující mužstvo táhlo další akci po levé straně, ale přihrávka byla zablokována. Po rohovém kopu zakončení nepřišlo, ovšem Méty dále kombinují.
18'
Do protiakce se vydal Habib Diallo, jenž měl proti sobě přesilu soupeřů. Balon pak poslal až k domácímu brankáři, který zase hru otočil na druhou stranu.
17'
Memphis Depay se zbavil soupeře a zpoza vápna vystřelil. Jeho pokus letěl jen do prostoru, kde se nacházel Alexandr Úkíddžá, který zakončení zastavil.
16'
Méty soupeře sice obraly o balon, ale jejích dlouhý nákop byl nepřesný a zamířil do zámezí. Lyon tak musel vhazovat na vlastní polovině, kde byl k vidění faul na domácího hráče.
15'
Domácí mužstvo dlouho hledalo, odkud by se dostalo před branku. Balon byl poslán na pravou stranu, odkud přišel centr, který byl opět odvrácen.
13'
Lyon se dál tlačí směrem dopředu, ovšem další přihrávka ze strany k domácímu hráči ve vápně neprošla. Ale je jen otázkou času, kdy se Olympique prosadí.
11'
Volný kop rozehrál Memphis Depay, jenž poslal nadýchaný centr před branku. Míč hlavou lízl Joachim Andersen, který jej poslal jen vedle vzdálenější tyče.
10'
Mamadou Fofana (Méty) je prvním potrestaným hráčem, když zasáhl loktem do obličeje domácího kapitána. Hlavní rozhodčí poprvé tasí žlutou kartu z kapsičky.
9'
Habib Diallo vnikl do šestnáctky po levé straně a měl proti sobě Joachima Andersena. Hostující kapitán se stejně odhodlal ke střela, která proletěla jen kolem první tyče.
8'
Thiago Mendes si za velkým vápnem narazil míč se spoluhráčem a poté zakončil. Jenomže pokus domácího záložníka byl nepřesný a proletěl jen vedle pravé tyče.
7'
Poprvé se ozývají domácí fanoušci, kteří ženou svůj tým do další akce. Přihrávka směřovala na pravou stranu, kde míč nezastihl na hrací ploše Léo Dubois.
6'
Centr od rohového praporku zamířil na první tyč, kam si naběhl Lucas Tousart, jehož hlavička mířila jen nad branku. Hostující brankář tak bude kopat od brány.
5'
Memphis Depay se nacházel na pravé straně, ale navedl si míč až na střed hrací plochy. Jeho pokus zpoza šestnáctky byl tečován a zamířil jen nad branku.
4'
Olympique Lyon nastoupil do dnešního střetnutí v bílé sadě dresů, naopak Méty hrají ve vínovém. Domácí mužstvo kombinuje na útočné polovině a bude se snažit změnit stav zápasu.
3'
Hlavní rozhodčí diskutuje celou situaci s kolegou u videa. Po chvíli bylo rozhodnuto, že se bude jen vhazovat a Memphis Depay je v pořádku.
2'
Memphis Depay si hodil míč od nohy, aby mohl oběhnout soupeře. Ovšem Stoppila Sunzu jej ve skluzu trefil a domácímu kapitánovi se moc nechce na nohy. Na zelený pažit je přivolána lékařská pomoc.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Denayer, J. Andersen, Y. Koné – Reine-Adélaïde, Mendes, Tousart, Aouar – M. Dembélé, Depay (C).
Náhradníci: Tătăruşanu – Cornet, Marcelo, Cherki, Jean Lucas, Rafael, Terrier.

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Sunzu, Fofana, Cabit – Maïga, N'Doram, Adama Traoré II – Boulaya, Diallo (C), Ambrose.
Náhradníci: Dietsch – Niane, Nguette, Gakpa, Angban, Udol, B. Traoré.

Rozhodčí: Hamel – Pignatelli, Pasqualotti.
V předsezóních spekulacích měl být Lyon jedním z týmů, který měl prohnat PSG v cestě za titulem. Ovšem opak se stává pravdou, jelikož Olympique najdeme s deseti body až na sedmnácté příčce. Domácí mužstvo navíc v posledních pěti zápasech získalo jen dva body a musí se dívat hlavně pod sebe. O pouhý bod více mají Méty, jimž patří šestnáctá pozice. Ovšem momentální forma je o něco lepší než u Lyonu. Méty totiž v posledních pěti duelech posbírali sedm bodů, a tak se vyhrabaly ze sestupových příček.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u francouzské Ligue 1, která má na programu jedenácté kolo, v němž se představí Olympique Lyon a FC Méty.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.