Ligue 1 - 4. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Paris SG - 30. srpna 2019   20:45

0:2
(0:2)
Paris SG
12' Di María   • 43' Choupo-Moting  (Verratti)
Metz
Úkíddžá – Centonze, Sunzu, Boye, Delaine – Cohade (C) (70. Gakpa), Maïga, Fofana (59. Angban) – Boulaya (82. Niane), Diallo, Nguette.
Delecroix – Angban, Ambrose, Cabit, Gakpa, N'Doram, Niane.
Schneider – Zitouni, Aube
Stade Saint-Symphorien, Mety
Paris SG
Bulka – Dagba, Marquinhos, Silva (C), Bernat – Zagre (64. Paredes), Gueye, Verratti (81. Kurzawa), Di María – Choupo-Moting (89. Jesé), Sarabia.
Aréola – Jesé, Kouassi, Kimpembe, Kurzawa, Meunier, Paredes.

Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:13.
Je konec! Dnešní utkání nakonec končí očekávaným vítězstvím PSG, které svého soupeře porazilo poměrem 2:0. O obě branky jsme se dočkali už v prvním dějství, v tom druhém jsme sledovali celkem vyrovnanou podívanou. Méty dokonce svého soupeře zamkly k jeho šestnáctce, avšak k překonání talentovaného Bulky nedošlo. Pařížané si tak zajistili další tři body do tabulky.
90+4'
90+2'
Na scénu zamířil také lékařský personál hostujícího celku. Di María totiž stále leží na trávníku, na nic vážnějšího to ale nevypadá.
90+1'
V tuto chvíli se nehraje, neboť se na zemi ocitl hostující Di María, který se drží za stehno.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Eric Choupo-Moting, přichází Jesé.
88'
Poprvé se nám připomněl Sarabia, který se dostal až před brankáře, avšak ten si se střelou po zemi poradil. I tak se jednalo o jednoznačný ofsajd, který sudí signalizoval.
87'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Domácím se i nadále nedaří zkorigovat výsledek, ještě můžeme počítat s nastavením.
86'
Dagba si troufl na manévr kolem protihráče, který se mu sice povedl, avšak centrovaná nabídka skončila daleko za brankou. Oukidja tak bude vykopávat.
85'
Bulka si připsal další práci, tentokráte se mu podařilo zkrotit padající míč ze vzdušného prostoru. Následovala rozehrávka do strany, kde se nacházel Silva.
84'
Hodně pohotovým způsobem to zkoušel domácí Gakpa, s jehož zakončením si Bulka dokázal poradit. Na řadu přijde další rohový kop, tentokráte z pravé strany.
83'
Do konce zápasu zbývá něco málo kolem deseti minut. Pařížané naprosto přestali útočit, tuto aktivitu převzali domácí, kterým se nedaří zkorigovat výsledek.
82'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Farid Boulaya, přichází Ibrahima Niane.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Layvin Kurzawa.
81'
Bulka si připsal snad první ostrý zákrok, míč se mu podařilo vyrazit do bezpečí. PSG je i nadále pod náporem domácích, ti soupeře zamkli u šestnáctky.
80'
Nakonec si domácí vytvořili zajímavou standardní situaci. Jedna z posledních šancí na snížení nepříznivého výsledku, faulem se provinil Gueye.
79'
Dagba se postaral o provedení dalšího autového vhazování, po kterém si důrazněji počínal domácí Angban, kterému se podařilo přetlačit středopolaře Gueyeho.
78'
Boulaja nebyl vůbec důrazný, což mu ve finální fázi hodně uškodilo. Méty ale mají celkem slušný nápor, Maigovi se podařilo přenést hru na pravou stranu.
77'
Rychlý protiútok Paris Saint-Germain přinesl zakončení v podání Di Maríi. Argentinský šikula to zkoušel levačkou, avšak trefil pouze prvního protihráče.
76'
Gakpa naznačil střelu a poté roztáhl hru na levou stranu. Delaine to zkoušel přetaženým centrem k zadní tyči, avšak tam se Marquinhosovi podařilo odehrát míč.
75'
Maiga si ve středu hrací plochy poradil s napadající přesilou protihráčů, však Centonze měl na ideální řešení příliš málo času. Sarabia ho zachránil faulem.
74'
Na druhé straně si velice dobře naběhl do šestnáctky Bernat, který byl lehce přistrčen k zemi. I tak z toho bude pouze odkop od branky domácího celku.
73'
U postranní lajny si o přihrávku řekl Delaine, který ještě spolupracoval s Boulayou. Druhý jmenovaný skončil na zemi, sudí nechává pokračovat ve hře.
72'
Málem se mezi obránce dokázal dostat aktivní Di María, ke kterému se na poslední chvíli přiřítil Boye, který razantním odkopem odklidil hrací předmět.
70'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Renaud Cohade, přichází Marvin Gakpa.
67'
Málem to bylo o tři branky! Marquinhos předvedl naprosto famózní kolmici za obranu, na kterou si seběhl Di María, jehož zakončení k bližší tyči Oukidja zneškodnil.
66'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry. Pařížané stále vedou o jednu branku, nicméně průběh druhého poločasu zatím nabízí hodně vyrovnanou partii.
65'
Skutečně se jednalo o přímý pokus na branku. Boulaja zkoušel zakončení kroutit ke vzdálenější tyči, avšak míč přeci jenom skončil vedle hostující branky.
64'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Arthur Zagre, přichází Leandro Paredes.
64'
Aouchiche fauloval na samotné hranici pokutového území, z čehož se vyklube zajímavá šance pro domácí. Hlavní sudí totiž nařídil standardní situaci.
63'
Oukidja to v tomto případě raději vyzkoušel rozehrávkou po zemi. Tou dokázal najít naběhnuvšího Boyeho, který se neohroženě dostal na druhou stranu.
62'
Hodně nevybíravý zákrok předvedl jeden z domácích, který pořádně přišlápl Choupo-Motinga. To vše znamená, že PSG bude zahrávat další standardní situaci.
61'
Smečka domácích hráčů se pokusila o napadání zdlouhavé rozehrávky soupeře. Marquinhos to udělal natolik chytře, že setřásl všechny protihráče.
60'
Méty si po delší době vyzkoušely rozehrávku rohového kopu. Ten se snášel k hranici malého vápna, kde před Cohadem zasahoval Silva. Následovat bude aut.
59'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Mamadou Fofana, přichází Victorien Angban.
59'
Kolmice se snášela na Dialla, před kterým na poslední chvíli zasahoval Silva, jenž prodlužoval za sebe. Tam se jako první k volnému balónu dostal Aouchiche.
58'
Dagba se rovněž pokusil o centr, avšak ten poslal přímo do rukavic brankáře Mét. Oukidja se posléze postaral o dalekonosný nákop na druhou stranu.
57'
Dobrý obranný zákrok převedl Verratti, který za sebe nepustil nahrávku od Cohadeho. Následný centr od Centonzeho proletěl kompletně celou šestnáctkou.
56'
O rozehrávku volného kopu se postaral kapitán Silva, který přenášel hru křížem na volného Dagbu. Paris Saint-Germain má problémy s přechodem do útoku.
55'
Po delší době se k pokutovému území dostaly také Méty. Fofana si dokázal pohlídat napadajícího protihráče, avšak poté kolem sebe neměl žádné spoluhráče.
54'
Choupo-Moting si chtěl narazit s Dagbou, nicméně náběh prvně jmenovaného obrana pohlídala. Další narážečka pro změnu skončila u Sunzua.
53'
Další zpětná nahrávka směřovala na kopačku Bulky, který si pro spolupráci vybral vedle stojícího Marquinhose, jenž vyváží míč na opačnou polovinu.
52'
Hosté celkem v poklidu kombinovali na vlastní polovině. Verratti se i přesto dostal do nepříjemného obležení, avšak nakonec přihrál kolem nohy Nguetteho.
51'
Hlavní sudí si všiml dalšího faulu, tentokráte píská ve prospěch Mét. Na zeleném pažitu se totiž ocitl Centonze, který svému celku vybojoval standardku.
50'
Na opačné straně to centrem k hranici pokutového území zkoušel Bernat, kterému se sice povedlo najít Sarabiu, avšak ten pouze fauloval jednoho z protihráčů.
49'
Diallo se pokoušel o nahrávku za obranu, kam si sbíhal jeho kolega Boulaya. Před ním zasahoval Bernat, načež se k balónu dostal také brankář Bulka.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali nedovolený zákrok v podání napadajícího Maigy, který u středového kruhu povalil na zem Verrattiho.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hostující hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nabídl hned dva přesné zásahy Ve vedení je celek z Paříže, který udeřil po necelých dvou minutách hry. O pokutový kop se totiž postaral Di María, který zamířil velice přesně. Ke konci poločasu jsme se dočkali druhé branky, tentokráte přesně mířil Choupo-Moting. Méty si ale rovněž vypracovaly několik slušných šancí, avšak každá střela skončila kousek vedle branky.
45+2'
45+1'
Ještě jeden rohový kop pro PSG. Di María si tentokráte dokázal najít hlavu kapitána Silvy, který to zkoušel na zadní tyči, avšak domácí brankář zasáhl svědomitě.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
43'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
A ta slaví úspěch! Odpovědnost na sebe vzal Verratti, který nesmírně nebezpečným stříleným centrem dokázal najít hlavu MAXIMA CHOUPO-MOTINGA, který důraznou hlavičkou o zem překonal Oukidju, jenž si na hrací předmět ještě dokázal sáhnout.
42'
Sarabia se mrštným způsobem dostal kolem protihráče, který mu nechal v cestě nohu. Ještě jedna standardka pro hosty, zřejmě to ale vypadá na vzdušnou nabídku.
41'
U postranní lajny si hodně ledabyle počínal Marquinhos, který se nechal obrat o míč, avšak poté ho dokonale nahradil Silva, který vybojoval balón zpět.
40'
Bernatovi se podařilo vyvézt míč na druhou stranu, avšak napadající Boulaya ho vyhnal zpět na obrannou polovinu. S balónem tak hraje Marquinhos.
39'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
36'
U středového kruhu se o rozehrávku svého celku staral obránce Silva. Na levém křídle se mu ihned nabídl nevýrazný Aouchiche, který si nevěřil na průnik kolem Centonzeho.
35'
Choupo-Moting se mohl dostat do zakončení z dobré pozice, avšak ze střely nakonec úplně sešlo. Místo toho se včas podařilo zasáhnout domácímu Boyemu.
34'
Brankář Oukidja v tomto okamžiku zkoušel vysokým nákopem oslovit jednoho ze svých kolegů v útoku, nejvýše do vzduchu se ale dostal hostující zadák Dagba.
33'
Choupo-Moting se snažil dostat až do malého vápna, avšak cestičku vpřed mu dokázal zastavit pozorně bránící Sunzu, který navíc zasáhl čistým způsobem.
32'
Rohový kop nic nebezpečného nepřinesl. Akce domácího celku ještě pokračovala, avšak zakončení od Nguetteho bylo zbytečné, jednalo se totiž o ofsajd.
31'
Hodně drzým způsobem to zkoušel domácí Maiga, který se dokonce protáhl kolem naivně bránícího Verrattiho, avšak i tentokráte zasahoval jeden z obránců.
30'
Oukidja si seběhl pro padající míč, který posléze vyhodil na levou stranu. Nguette se navíc protáhl kolem svého strážce, avšak nabídku odklízel Marquinhos.
29'
Nedovoleným zákrokem byl zastaven Di María, který svému celku zajistil standardní situaci. Vypadá to na přízemní rozehrávku, je to totiž z velké vzdálenosti.
28'
Vše pokračovalo autovým vhazováním v podání Delaineho, který to zkoušel hodem na volného Cohadeho, ke kterému se bleskovým způsobem dostal protihráč.
27'
Žlutou kartu dostává Mamadou Fofana (FC Méty).
27'
Hostující brankář Bulka si na balón vůbec nesáhl, logicky tak přišel na řadu odkop od branky. Pařížané jsou v posledních minutách hodně pasivní.
26'
Na vlastní polovině se ujal hracího předmětu domácí zadák Boye, který poté přenášel hru na kolegu Dialla, jehož rána po otočce směřovala kousek vedle.
25'
Pokračovalo se rozehrávkou volného kopu z hostující poloviny. Marquinhos na pravém křídle zkoušel najít Aouchicheho, po jehož přihrávce centroval Dagba.
24'
Máme za sebou něco málo přes dvacet minut hry, hosté i nadále vedou o jednu branku. Poslední minuty tohoto zápasu nepřinášejí nic moc zajímavého.
19'
O rozehrávku od své branky se opět postaral Bulka, který to i v tomto případě zkoušel rozehrávkou po zemi. Pro spolupráci se mu jako první nabídl Silva.
18'
Na pořadu dne byl další rohový kop. Z pravé strany se o rozehrávku postaral hodně aktivní Di María, jehož další centr pro změnu směřoval na Gueyeho, jenž hlavičkou o zem přestřelil branku.
17'
Bernat v tísni vyprodukoval zpětnou nahrávku až na brankáře Bulku, kterému se do kombinace nabídl Silva. Pařížané to opět zkoušeli ze své poloviny.
16'
Posléze domácí obrana darovala celkem dost prostoru na zakončení Choupo-Motingovi, který naopak zkoušel ještě nahrát. Na druhé straně pálil kousek vedle Diallo.
15'
Di María se pokoušel o vysunutí Choupo-Motinga, avšak nahrávka byla přeci jenom o něco delší. Domácí brankář Oukidja se ihned vydal pro hrací předmět.
14'
K pokutovému území si dokázal seběhnout Diallo, který narazil do dobře postaveného Marquinhose. Posléze se Dagbovi podařilo proniknout na druhou stranu.
13'
Na úvodní branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat, do vedení se dostal favorit tohoto utkání. V tuto chvíli je na tahu domácí mužstvo.
12'
Máme tady úvodní branku tohoto zápasu! K rozehrávce pokutového kopu se totiž postavil ANGEL DI MARÍA, kterou to zkoušel na pravou stranu, naopak brankář se vydal k opačné konstrukci.
11'
Je tu pokutový kop pro Paris Saint-Germain!
11'
Avšak ten nepřinesl nic nebezpečného. Paris Saint-Germain tak chvíli kombinovalo na vlastní polovině, načež Marquinhos dalekonosným pasem oslovil Di Maríu.
10'
Na pravém křídle měl hodně prostoru na ideální řešení akce domácí Cohade. Jeho centr do pokutového území odklízel Silva, následovat bude rohový kop.
9'
Autového vhazování z levé strany se ujal obránce Bernat. Jeho vzdušná nabídka směřovala na Choupo-Motinga, kterému uskočil balón daleko od kopačky.
8'
Dagba dokázal prodloužit na naběhnuvšího Di Maríu, avšak ten se k míči nakonec vůbec nedostal. Obrannou povinnost si totiž před šestnáctkou splnil Delaine.
7'
Choupo-Moting si chtěl obhodit jednoho z protihráčů, avšak ten zakročil velice zodpovědným způsobem. Méty se tak dostaly do bezpečnějšího prostoru.
6'
Posléze jsme sledovali kolmici na Dialla, avšak už předtím byl odpískán nedovolený zákrok. To znamená, že hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
5'
Posléze se hostující celek dostal ke středovému kruhu, kde byl neúnavně napadán smečkou protihráčů. Di María proto přenášel hru na levou stranu.
4'
Na pravém křídle se dostal k míči domácí Boulaya, který se daleko nedostal. Jeho spolupráce s Diallem skončila pouze na kopačce pozorného Bernata.
3'
Hodně nepřesnou nahrávkou se prezentoval hostující Silva, kterému se na opačné straně nepodařilo najít Aouchicheho, který měl k míči hodně daleko.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Sunzu, Boye, Delaine – Cohade, Maïga, Fofana – Boulaya, Diallo, Nguette.
Náhradníci: Delecroix – Angban, Ambrose, Cabit, Gakpa, N'Doram, Niane.

Paris Saint-Germain FC: Bulka – Dagba, Marquinhos, Silva, Bernat – Zagre, Gueye, Verratti, Di María – Choupo-Moting, Sarabia.
Náhradníci: Aréola – Jesé, Kouassi, Kimpembe, Kurzawa, Meunier, Paredes.

Rozhodčí: Schneider – Zitouni, Aube.
Paris Saint-Germain FC

Na opačné straně se nachází nejtěžší možný soupeř, kterým je Paris Saint-Germain. Pařížané se i v letošní sezoně budou pokoušet o zisk mistrovského titulu, avšak po třech odehraných zápasech okupují "až" třetí pozici. PSG si sice v prvním utkání poradilo s Nimes poměrem 3:0, avšak nečekaná porážka se urodila v duelu proti Rennes. To dokázalo otočit jednobrankové manko ve svůj prospěch, čímž doslova šokovalo celou francouzskou ligu. Pařížané na porážku zareagovali tím nejlepším možným způsobem, a sice vítězstvím 4:0 proti Toulouse. Kaňkou za výhrou je zranění útočného dua Cavani – Mbappé, přičemž nad startem obou hráčů visí otazník.
FC Méty

Fotbalisté Mét se po třech odehraných zápasech nacházejí na deváté pozici své domácí soutěže, přičemž se jim podařilo získat čtyři body. Hned první zápas nabídl celkem cennou remízu proti Štrasburku, přičemž tento zápas skončil výsledkem 1:1. Celkem překvapivá výhra se urodila v rámci druhého kola, Méty si totiž vyšláply na favorizované Monako, které i díky červené kartě z prvního poločasu prohrálo poměrem 0:3. Totožný výsledek se uskutečnil také v souboji proti Angers, avšak z opačného pohledu. Méty totiž byly od úvodních minut herně pozadu, nakonec tedy schytaly porážku výsledkem 0:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu čtvrté kolo, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Méty a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.