Ligue 1 - 23. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nantes : Paris SG - 4. února 2020   21:05

Nantes
68' Simon
1:2
(0:1)
Paris SG
29' Icardi  (Di María) • 57' Kehrer  (Di María)
Nantes
Petrić – Prado Ruiz, Wagué, Girotto, Ch. Traoré – Abíd, A. Touré (C) (66. Emond) – Blas (90+1. Benavente), Louza, Bamba – Simon.
Olliero – Basila, Benavente, Emond, Krhin, Homawoo, Moutoussamy.
Schneider – Zitouni, Courbet
La Beaujoire-Louis Fonteneau, Nantes
Paris SG
Navas – Meunier, Kehrer, Kimpembe (C), Kurzawa – Di María, Verratti, Gueye, Sarabia (82. Paredes) – Icardi (78. Draxler), Mbappé.
S. Rico – Cavani, Bakker, Draxler, Choupo-Moting, Kouassi, Paredes.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí vítězstvím Paris Saint-Germain, které svého soupeře porazilo poměrem 2:1. Hostující celek vstoupil do druhého poločasu velice aktivně, navíc se dostal do pohodlného dvoubrankového vedení. Nantes bylo směrem dopředu neškodné, i tak vstřelilo kontaktní branku, avšak na vyrovnání se domácí celek už nezmohl.
Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 7:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:20.
90+3'
90+2'
Ještě jedna žlutá karta, za hodně agresivní zákrok jí vyfasoval hostující Kurzawa.
90+2'
Keylor Navas musel tasit další klíčový zákrok, domácí ani tentokráte nebyli daleko od vyrovnání!
90+1'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Cristian Benavente.
90+1'
Zničehonic se do pokutového území dostal také obránce Meunier, který ovšem s okamžitým zakončením nevyzrál na brankáře Petriće.
90'
Žlutou kartu dostává Ángel Di María (Paris Saint-Germain FC).
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, koncovka by mohla být ještě hodně zajímavá. Určitě musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Hostující obrana se trochu otevřela, čehož mohl využít Bamba. Ten se natlačil až před brankáře Navase, jenomže kostarický brankář si schoval důležitý zákrok.
87'
Také Nantes mohlo rozehrávat volný kop, a sice z vlastní obranné poloviny. Nakonec to Girotto zkoušel dalekonosným přenesením, které si ovšem našel pouze Kurzawa.
86'
Pařížané zahrávali ještě jeden rohový kop, který byl snadným soustem pro brankáře Petriće. Domácí strážce tyčí bleskovým výhozem oslovil kolegu Traorého.
85'
Žlutou kartu dostává Charles Traoré (FC Nantes).
84'
Bylo tomu skutečně tak, jenomže na hranici pokutového území se povedlo zakročit domácímu Waguému, který důraznou hlavičkou odehrál balón do bezpečí.
83'
V bolestech se na trávníku ocitl hostující Di María, který pro svůj celek vybojoval standardní situaci z velké vzdálenosti. Zcela určitě se bude jednat o centr.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Pablo Sarabia, přichází Leandro Paredes.
79'
Co scházelo! Vyrovnávací branku měl totiž na své kopačce domácí Emond, který byl na konci pohledné kombinace, jenomže zakončení poslal vysoko nad.
78'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Julian Draxler.
77'
Žlutou kartu dostává Thomas Meunier (Paris Saint-Germain FC).
76'
Aktivně hrající Simon upadl zhruba čtyři metry od pokutového území, což značí zajímavou standardní situaci. Gueye místo balónu trefil pouze nohu protihráče.
75'
Potlesk zaplněného stadionu si navíc vysloužil Wagué, kterému se v důležitém souboji povedlo zastavit Mbappého. Poté si pro změnu nedovoleně počínal Di María.
74'
Domácí konečně měli trochu klidu na rozehrávku, kterou se povedlo narušit Sarabiovi. Ten ještě přeposílal na Icardiho, jehož předávka na Di Maríu nepřinesla branku.
73'
Paris Saint-Germain si pořádně komplikuje žití. Nejprve se do pokutového území nedostal Simon, z druhé vlny navíc mířil pouze doprostřed branky kolega Louza.
72'
Nantes dokonce podniklo rychlou protiakci, která se nedostala ani k hranici opačné šestnáctky. Těsně před ní se totiž špatný odskok míče povedlo přečíst Kehrerovi.
71'
Odpovědnost na sebe nakonec vzal Di María, který to zkoušel přímo na branku. Jeho pokus skončil na dobře postavené zdi, jenž poté udržela míč na hřišti.
70'
Pařížané to po bleskové rozehrávce zkoušeli výpadem středem hrací plochy, při kterém se na zemi ocitl Gueye. Na řadu tak přijde slibná standardní situace.
69'
Po delší době jsme se dočkali střeleckého pokusu ze strany Nantes. Po standardní situaci se k volnému míči dostal Abeid, jehož pokus výrazně minul branku.
68'
Nantes právě vstřelili branku!
Tak pozor, domácím se povedlo snížit na rozdíl jediné branky! Obrovskou hrubici udělal hostující kapitán Kimpembe, který na polovině hrací plochy zkoušel nesmyslnou patičku na Kehrera, kterou vystihl MOSES SIMON. Domácí útočník najednou uháněl sám na brankáře, kterého překonal.
68'
Od své branky mohl rozehrávat domácí brankář Petrić, který to zkoušel dalekonosným pasem na opačnou stranu, kde se Simon neprosadil v souboji proti Kehrerovi.
67'
Obrázek hry se nám nikterak nezměnil. Před malým momentem to Paris Saint-Germain zkoušelo přes levou stranu, kde se málem do zakončení dostal Sarabia.
66'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází Renaud Emond.
61'
Máme za sebou něco málo přes hodinu hry, zatím jsme se dočkali dvou přesných zásahů. Paris Saint-Germain má více ze hry, domácí se nemohou dostat ze sevření.
60'
Dnes nepříliš výrazně hrající Icardi si na hranici malého vápna našel prostor k hlavičkovému pokusu, své zakončení ale poslal celkem dost vedle branky Nantes.
59'
Po rozehrávce se do nepříjemných problémů dostal také Touré, který před napadajícím protihráčem odkopával pouze ke středovému kruhu, kde ovšem číhal Gueye.
58'
Nantes se tak dostává do hodně složité pozice, v tuto chvíli prohrává už o dvě branky. Domácí přesto mají celkem dost času, aby s výsledkem něco udělali.
57'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Následný rohový kop končí druhou brankou PSG! I tentokráte se k rozehrávce rohového kopu postavil Di María, kterému se velice přesným centrem povedlo najít THILA KEHRERA, jenž přesnou hlavičkou nedal Petrićovi šanci.
57'
Jeden z domácích naprosto zbytečně riskoval u vlastní šestnáctky, kde ho obral Di María. Jeho předávka na Icardiho neprošla, cestičku totiž zatarasil Girotto.
56'
Argentinec ve službách PSG se i posléze dostal k míči, který nebezpečně vracel směrem do malého vápna, kde hodně riskantním zákrokem zasahoval Girotto.
55'
K rozehrávce se nakonec postavil Di María, který kroutil svůj centr směrem od branky. Na přední tyči se ovšem povedlo zakročit Tourému, který balón vyhlavičkoval.
54'
Směrem dopředu to nevyšlo ani Mbappému, který byl celkem snadným způsobem zbaven hracího předmětu. Pro Paris Saint-Germain to znamená zisk rohového kopu.
53'
S defenzivní činností vypomohl také Kurzawa, který si počínal zákrokem na jedničku. Nantes se překvapivě nesnaží napadat rozehrávku, spíše čeká na chybu.
52'
Abeidovi se ještě povedlo udržet míč před rohovým praporkem, po jeho nahrávce si pro změnu nebezpečně počínal Gueye, který fauloval jednoho z protihráčů.
51'
Vypadalo to na nedovolený zákrok na Verrattiho, jenomže sudí nechal pokračovat ve hře. Nantes to i přesto moc nepovedlo, Blas totiž nenahrál zrovna přesně.
50'
Paris Saint-Germain pochopitelně nikam nespěchá, i proto jsme sledovali trpělivou rozehrávku z vlastní obranné poloviny, o kterou se staral středopolař Verratti.
49'
Nantes si však prostřednictvím rohového kopu nevypracovalo nic nebezpečného. Do vzduchu se sice dostal Wagué, jehož hlavičkový pokus směřoval vedle branky.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se po delší době dostal k míči hostující brankář Navas, kterému se nepovedlo udržet míč na hrací ploše, následovat bude roh.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl celkem vyrovnanou podívanou, nicméně směrem dopředu bylo nebezpečnější PSG, kterému se nakonec povedlo vstřelit vedoucí branku. Pařížané byli směrem dopředu výrazně nebezpečnějším týmem, naopak hráči Nantes často naráželi na pozornou obranu svého soupeře.
45+2'
45+1'
Di María se pokusil stočit rohový kop přímo do branky, jenomže tento záměr se nesetkal s úspěchem. Na přední tyči se totiž povedlo balón vyhlavičkovat Waguému.
45'
První poločas bude nastaven o dvě minuty.
44'
Po delší době se do kombinace zapojil také Mbappé, který se v posledních minutách vytratil z hrací plochy. Tentokráte se k němu bleskově dostala hned trojice hráčů.
42'
Na levém křídle si o nahrávku řekl Bamba, který místo centru ještě hledal Traorého. Druhý jmenovaný hráč prudce centroval, avšak trefil pouze nohu Meuniera.
41'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
40'
Nantes si pro změnu pohrávalo s míčem na vlastní polovině, načež se po dalším důrazném zákroku ocitl na zemi Touré, který vykřesal zisk volného kopu.
36'
Žlutou kartu dostává Marco Verratti (Paris Saint-Germain FC).
36'
Domácí si vybojovali další autové vhazování, tentokráte se Traoré pokoušel najít kolegu Louzu, jenomže před ním se ve vzduchu povedlo zakročit Kimpembemu.
35'
Gueye opět kraloval ve středu hrací plochy, kde přesilu protihráčů obelstil šikovným roztažením hry k postranní lajně, kde se Meunier nedokázal dostat kolem Traorého.
34'
Do hry se dostala další celkem zbytečná nepřesnost, po které následoval také ofsajd v podání PSG. Samotné rozehrávky volného kopu se ujal obránce Wagué.
33'
Domácí však z rychlé rozehrávky nic nevytěžili, Bamba totiž postrádal podporu svých spoluhráčů a přišel o balón. Soupeř se tak bleskovým způsobem podíval vpřed.
32'
Verratti rovněž šel po míči hodně agresivním způsobem, přičemž trefil také nohy protihráče. To znamenalo nedovolený zákrok, sudí ani tentokráte nevytasil kartu.
31'
Nantes to bude mít v tomto případě hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Stále není nic ztraceno, do konce tohoto zápasu totiž zbývá celkem dost času.
30'
Hodně ostrým způsobem šel do souboje o míč domácí Traoré, který celkem překvapivě neobdržel žlutý kartónek. Nutno dodat, že to Di María pořádně schytal.
29'
Zhruba po třetině hry jsme se dočkali úvodní branky tohoto zápasu! Obrovský kus práce totiž odvedl talentovaný Mbappé, který se rychlostním způsobem dostal kolem Girotta. Poté na pořadu dne byla zpětná nahrávka na Di Maríu, do jehož zakončení ještě vložil nohu MAURO ICARDI.
28'
Hodně prostoru se zjevilo před domácím Blasem, který uvnitř pokutového území ještě zkoušel nahrát pod sebe, jenomže tento úmysl se povedlo přečíst Kehrerovi.
27'
Gueyemu sice uskočil míč daleko od kopačky, avšak ho přeci jenom dokázal v tísni poslat na vedle stojícího spoluhráče, který pro změnu raději uklidnil hru.
26'
Ta ovšem neprošla, sudí totiž vrátil míč na místo přestupku. Tentokráte se k rozehrávce postavil Di María, jehož vzdušná nabídka našla prvního z protihráčů.
25'
V posledních minutách se nám hra hodně často kouskuje. Příliš pozdě byl v souboji o míč domácí Louza, Paris Saint-Germain se pokusilo o rychlou rozehrávku.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím žádnou branku nepřinesla. Paris Saint-Germain je pochopitelně aktivnější, na Petriće však recept nenašlo.
20'
Rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného, nicméně po jednom ze soubojů skončil na zemi domácí hráč. Poprvé byl na scénu přivolán lékařský personál.
19'
Icardi se po souboji s brankářem Petrićem poroučel k zemi, ani tentokráte se o pokutový kop nejednalo. Paris Saint-Germain tak bude zahrávat rohový kop.
18'
Útočným faulem se pro změnu prezentoval domácí Blas, který místo míče trefil jednoho z protihráčů. Na opačné straně moc nescházelo kreativnímu Sarabiovi.
17'
Domácím hráčům se ve středu hrací plochy daří narušovat kombinaci soupeře. Mbappé se ovšem zjevil na levém křídle, odkud centroval na hlavu Waguého.
16'
A to málem mělo fatální následky. Mbappé si pro změnu seběhl na nahrávku mezi obránce, přičemž se pokoušel brankáře přehodit, míč ale putoval vysoko nad.
15'
Míč se opět snesl pouze ven z hrací plochy, což znamenalo další vhazování pro hráče ve žlutých dresech. Prado si vybral Tourého, který ovšem přišel o balón.
14'
Pařížané se konečně dostali k souvislejší pasáži s míčem na kopačkách. Verratti hledal na hranici šestnáctky Sarabiu, avšak tento úmysl včas přečetl Traoré.
13'
Prado předvedl dalekonosné autové vhazování, po kterém se mezi smečku hladových protihráčů dostal jeho kolega Abeid, který ovšem neměl sebemenší nárok.
12'
Domácí v krátkém časovém sledu zahrávali ji druhý rohový kop, který si tentokráte vzal na starost Bamba. Jeho vzdušná nabídka přinesla zakončení nad branku.
11'
Hezké přenesení hry předvedl domácí Wagué, který si ve volném prostoru vybral kolegu Abeida, jenž ještě prodlužoval směrem do pokutového území na Simona.
10'
Bleskovým způsobem se vydal na druhou stranu hrací plochy Mbappé, který poté celou akci zabrzdil, neboť musel počkat na své spoluhráče, kteří byli pozadu.
9'
Byl to právě Kehrer, který si uvnitř vlastního pokutového území poradil s rychlonohým Simonem. Nantes si nakonec vybojovalo rohový kop, který nebyl nebezpečný.
8'
Už se opět pokračuje ve hře, jednalo se o krátké přerušení. Paris Saint-Germain chvíli pracovalo s míčem u vlastní šestnáctky, kde si riskantně počínal Kehrer.
7'
Aby toho nebylo málo, tak se po jednom ze soubojů ocitl na zemi středopolař Gueye, který zřejmě inkasoval úder do obličeje, hlavní sudí raději přerušil hru.
6'
I opakovaný záběr prokázal, že se klidně penalta dala písknout. Sudí se nakonec rozhodl přesně naopak, domácí brankář Petrić tak bude moci odkopávat pryč.
5'
Mbappé se v pokutovém území poroučel k zemi, penalta z toho nebude. Nutno dodat, že si domácí obránce Girotto pomáhal hodně hraničním způsobem.
4'
Domácí obrana si nepohlídala kolmici, na kterou si na hraně ofsajdu seběhl Icardi. Proti němu bleskovým způsobem vyběhl Petrić, který podržel svůj celek.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu se do kombinace svého celku zapojil brankář Navas, který pouze přeposílal na vedle stojícího Kehrera, jenž ještě roztáhl hru do strany.
2'
Hlavní sudí poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hostující hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

FC Nantes: Petrić – Prado Ruiz, Wagué, Girotto, Ch. Traoré – Abíd, A. Touré – Blas, Louza, Bamba – Simon.
Náhradníci: Olliero – Basila, Benavente, Emond, Krhin, Homawoo, Moutoussamy.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Meunier, Kehrer, Kimpembe, Kurzawa – Di María, Verratti, Gueye, Sarabia – Icardi, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – Cavani, Bakker, Draxler, Choupo-Moting, Kouassi, Paredes..
Paris Saint-Germain FC

Na opačné straně stojí ta nejtěžší možná překážka, kterou je Paris Saint-Germain. Pařížané se i v tomto ročníku nacházejí na první pozici, přičemž mají na druhou Marseille hned dvanáctibodový náskok. Hostující tým tohoto duelu letos v lize ztratil body již ve čtyřech případech, hned třikrát pocítil hořkost porážky. Poslední ztráta bodů přišla před necelým měsícem, tehdy Paris Saint-Germain celkem překvapivě remizovalo na domácím stadionu s Monakem, a sice výsledkem 3:3. Pařížané dali na tuto ztrátu bodů zapomenout, nadcházející tři zápasy totiž zvládli na jedničku.
FC Nantes

Fotbalisté Nantes letos nepodávají vůbec špatné výkony, které momentálně stačí na devátou pozici tabulky. Nantes má na svém kontě dvaatřicet bodů, přičemž ho od evropských pohárů dělí pouhé dva body, což by se v případě vítězství mohlo smazat. Domácí celek tohoto zápasu má na svém kontě celkem špatnou formu, z posledních čtyř duelů se mu povedlo vyhrát pouze v jediném případě, a sice v souboji proti St. Étienne. Od té doby přišly na řadu dvě porážky, Nantes nejprve v domácím prostředí nestačilo na Bordeaux, načež podlehlo také třetímu Rennes poměrem 2:3.
Hezký den všem fanynkám a fanouškům! Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Nantes a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:05.