Ligue 1 - 27. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Dijon - 29. února 2020   17:30

Paris SG
3' Sarabia (Marquinhos) • 73' Mbappé (Draxler) • 76' Icardi (Mbappé) • 90+1' Mbappé
4:0
(1:0)
Paris SG
Navas – Bernat, Kimpembe, Kehrer, Marquinhos (C) – Di María (18. Draxler), Gueye, Sarabia – Mbappé, Cavani (71. Icardi), Kouassi (72. Paredes).
S. Rico – A. Diallo, Draxler, Icardi, Kurzawa, Meunier, Paredes.
K. Abed
Parc des Princes, Paříž
Dijon
Rúnarsson – Alphonse, Écuélé Manga, Coulibaly (74. Cádiz), Aguerd, Mendyl – Ndong, Lautoa (72. Amalfitano), M. Baldé – Mavididi (64. Sammaritano), Tavares (C).
Hatfout – Amalfitano, Cádiz, Chafik, Marié, Sammaritano, Soumaré.

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 10:3. Střely mimo: 9:6. Rohy: 8:0. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 7:3.
Je konec. Paris Saint-Germain potvrdil jasnou dominanci, když zvítězil na domácí půdě 4:0 proti Dijonu.
Také začátek druhé půle nabídl tlak ze strany domácích, ale Cavani ani Sarabia v obrovských šancích nedali gól. To se nakonec v 73. minutě povedlo až Mbappému. O tři minuty později se trefil také čerstvý hráč na hrací ploše Icardi. A gólový koncert završil v 90+1. minutě druhou brankou Mbappé.
90+2'
90+1'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Galakoncert nakonec pokračuje ještě v nastaveném čase! Po centru z rohu se k míči dostal Draxler, kterému sice rána nesedla, ale balón se od hostujícího obránce odrazil k novám pohotového KYLIANA MBAPPÉHO a ten tak upevňuje skóre na 4:0.
90'
Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.
90'
Mauro Icardi centroval z pravé strany míč do vápna, který měl Nayef Aguerd zblokovat rukou, ale sudí ukazuje na roh.
90'
Kylian Mbappé se nyní ocitl v dobré šanci, ale při finálním zakončení podklouzl a Rúnarsson si tak připsal zákrok do své statistiky.
89'
Po delší době byl k vidění centr domácích z levé strany, ale ten nebyl moc přesný a skončil bezpečně v moci gólmana Rúnarssona.
88'
V tuto chvíli by už mohl sudí odpískat konec, ale doufejme, že alespoň nepřidá plno minut nastavení, neboť fotbal je aktuálně úplně bez pohybu.
87'
Nyní už se zápas pouze dohrává, jelikož hráči domácího mužstva drží balón ve středu hrací plochy a nic moc nevymýšlejí.
86'
Dijon to měl v dnešním utkání velice těžké, jelikož byl od první minuty pod tlakem a nedokázal tak vzdorovat gigantovi jakým je PSG.
84'
Mickaël Alphonse přes sebe nepustil Mbappého a posléze byl právě francouzským útočníkem zfaulován Ndong.
82'
Tiki taka na útočné polovině se domácímu celku tentokrát nevydařila, ale do pár vteřin opět získal míč.
81'
Následně se ale PSG trochu zapomnělo vzadu a Jhonder Cádiz se tak vydal dopředu a také vypálil, ale Navas opět připraven.
80'
Domácí mužstvo opět má míč ve svém držení a opět se snaží procpat dopředu z levé strany.
78'
Jhonder Cádiz se procpal ke střele, kterou mířil k pravé tyči, ale Navas byl připraven.
76'
Momentálně už poznáváme opět dominantní PSG. Kylian Mbappé se na levé straně otočil s míčem a posléze skvělou přihrávkou dostal do velké šance MAURA ICARDIHO, jenž si zpracoval balón a následně vypálil ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Kylian Mbappé.
74'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Sennou Coulibaly, přichází Jhonder Cádiz.
73'
A nyní už je pravděpodobně rozhodnuto, jelikož domácí celek vede 2:0! KYLIAN MBAPPÉ v ideální moment dostal přihrávku z kopačky Draxlera za obranu, kdy si ještě posunul míč kolem brankáře a zakončil do prázdné svatyně. Gólman Rúnarsson se sice natahoval a sáhl si ještě na balón, ale vyrazit ho nedokázal. Asistence: Julian Draxler.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Tanguy Kouassi, přichází Leandro Paredes.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Romain Amalfitano.
71'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Edinson Cavani, přichází Mauro Icardi.
70'
Tohle by už domácí mohlo hodně mrzet! Pablo Sarabia byl uvnitř vápna na správném místě a po přihrávce na něj vypálil, ale trefil jen pravou tyč hostující svatyně!
68'
Tentokrát to byl Bernat, který centroval z levé strany do vápna, ale míč opět sklidil do svých rukavic Rúnar Rúnarsson.
67'
Dijon už dostával centr do vápna z pravé strany, ale ten zblokoval vlastní hráč a Mbappé jde v protiútoku dopředu po levém křídle.
66'
Posléze přišel nákop na pravou stranu, ke kterému se ale dostal gólman Rúnar Rúnarsson.
65'
Bernat z levé strany raději posunul míč zpátky do obrany domácích a vidíme tak stejný scénář, když PSG nikam nespěchá.
64'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Frédéric Sammaritano.
63'
Po chvíli přišel další centr do vápna, který odvrátil do zámezí Alphonse a následuje tak rohový kop, kterého se ujme Sarabia.
62'
Následná standardní situace pařížského velkoklubu nebyla zahrána příliš dobře, ale domácí stále zůstávají u balónu.
61'
Tlak PSG se opět zvyšuje, ale centr z pravé strany byl zblokován do zámezí a k dispozici tak bude mít domácí celek rohový kop.
60'
Mbappé fantastickou patičkou dostal Cavaniho do další tutovky, ale domácí útočník opět minul!
58'
Nyní je ale hra přerušená, neboť hostující hráč zůstal po souboji ve středu hrací plochy ležet na zemi.
57'
Sarabia poslal z levé strany nebezpečný centr do vápna, kde se snažil prodrat ke hlavičce Cavani, ale gólman Rúnarsson vyboxoval balón.
56'
Posléze ale PSG získalo míč zpět do své moci, ale ani domácí tým se nikam příliš nežene.
55'
Hosté nikam nepospíchají a chtějí si užít míč na kopačkách po nějakou dobu.
54'
Znovu to byl Pablo Sarabia, jenž se po nákopu za obranu snažil zakončit, ale obrana Dijonu se štěstím vše vyřešila a hosté tak mohou postupovat dopředu.
53'
Pablo Sarabia měl před sebou otevřený prostor, ale místo přihrávky vystřelil a trefil pouze obránce.
51'
Po centru do vápna se Dijon snažil zakončit, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.
50'
Presnel Kimpembe se dopustil faulu a Dijon tak získal volný kop z pravé strany.
49'
Následný rohový kop byl rozehrán nakrátko a po centru na zadní tyč se dostal do zakončení hlavou Cavani, ale ten přestřelil.
48'
Kylian Mbappé se snažil odcentrovat přes obránce Mickaëla Alphonseho, ale jeho pokus byl zblokován.
47'
Stejně jako na začátku zápasu má opět v moci míč domácí celek, jenž si jej přihrává ze strany na stranu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:35.
První poločas je u svého konce a Paris Saint-Germain FC vede 1:0 nad Dijonem FCO. Vstup do utkání se domácím povedl fantasticky, jelikož se už ve 3. minutě prosadil Sarabia. Posléze měli domácí velký tlak a vytvořili si několik gólovek, ale ani zakončení Cavaniho ve 36. minutě neskončila brankou.
45+4'
45+3'
O centr z rohového kopu se po několikaminutovém ošetření brankáře postaral Julian Draxler, ale obrana si s míčem na přední tyč poradila.
45'
45'
Znovu se Kylian Mbappé dostal za obranu, ale Bruno Écuélé Manga mu vypíchl míč a posléze francouzský útočník přišlápl ruku brankářu Rúnarssonovi, který je ošetřován.
43'
Kylian Mbappé mohl poslat PSG do dvougólového náskoku, ale jeho střela zpoza vápna skončila jen vedle pravé tyče.
42'
PSG stále tlačí na obranu soupeře, ale kombinací po zemi se zatím nedostává k nějakému zakončení.
40'
Cavani šel k zemi uvnitř pokutového kopu a chtěl si vymodlit penaltu, ale rozhodčí ukázal, že tohle pískat nebude.
39'
Další velká šance ze strany domácích, ale Rúnar Rúnarsson přidal další skvělý zákrok do sbírky!
38'
Balón skončil pouze v zámezí a PSG tak bude mít k dispozici autové vhazování na své polovině.
36'
Tak tohle se Edinsonovi Cavanimu stává jednou za deset let! Mbappé skvělou přihrávku z levé strany na zadní tyč nabídl míč na zlatém podnose, ale domácí kanonýr trestuhodně přestřelil!
35'
Z ničeho nic přišla šance pro hosty, ovšem přízemní pumelice Mickaëla Alphonseho letěla jen vedle levé tyče!
34'
Opět je k vidění jen posun míče v obranných řadách pařížského celku. Následně se dostal pod tlak brankář Keylor Navas, který tak odkopl balón do bezpečí.
33'
Didier Ndong nenechal projít Idrissa Gueyeho nedovoleným zákrokem, který ale rozhodčí nepotrestal kartou.
32'
Posléze se ale k míči dostal Dijon, který podnikl protiútok z pravé strany, ovšem následný centr jen proletěl vápnem a skončil v zámezí.
31'
Momentálně ani není co moc psát, jelikož PSG si bez problémů kombinuje ve středu hrací plochy a snaží se najít skulinku v obraně soupeře.
30'
Půl hodina hry je u svého konce a PSG zaslouženě vede 1:0 nad Dijonem, který se nyní dobře brání, ale směrem dopředu je skoro nulový.
28'
Julian Draxler se na závěr domácí akce dostal do zakončení, ale jeho přízemní rána skončila bezpečně v rukou Rúnarssona.
26'
Následný rohový kop PSG nepřinesl nic nebezpečného a Dijon se tak ubránil tlaku soupeře.
25'
Kylian Mbappé se nádhernou ronaldinhovkou dostal přes obránce, ale jeho následný centr byl zblokován soupeřem.
24'
Domácí mužstvo se sice dostalo do zakončení, ale s tím si hostující gólman Rúnar Rúnarsson poradil.
22'
Nyní byla hra na malou chvíli přerušená, jelikož se útočník domácího celku ocitl pouze v ofsajdovém postavení.
21'
Kylian Mbappé opět předvedl svou rychlost, když se po levé straně dostal přes obránce, ale Dijon zabojoval a získal balón zpět.
20'
Hamza Mendyl si naběhl do vápna na centr z pravé strany, ale ten nakonec nebyl moc nebezpečný a skončil pouze v zámezí.
19'
Dijon se snaží uklidnit tlak soupeře, což se mu poslední minuty daří.
18'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Julian Draxler.
17'
Následná standardní situace hostů nebyla špatná, jelikož jí zakončil střelou Hamza Mendyl, ale jeho pokus končí mimo bránu.
16'
Chvíli na to unikl obraně Mama Baldé a Juan Bernat jej tak zastavil tvrdým skluzem, za který uviděl od sudího kartu žluté barvy.
14'
Nyní se hostující hráč dopustil tvrdého zákroku na Di Maríu, ale argentinský hráč se po chvíli zvedl a bude moct pokračovat.
12'
Dijon se sice dostal k balónu na své polovině, ale to pouze na malou chvíli, neboť po nákopu obránce je u míče opět lídr francouzské ligy.
11'
Nyní už PSG opět drží balón ve středu hrací plochy, což sleduje také brazilský útočník Neymar, ale pouze z tribuny.
10'
Kylian Mbappé mohl poslat domácí mužstvo do dvoubrankového vedení, ovšem po centru ze strany nedokázal vystřelit mezi tři tyče brány Dijonu!
8'
Edinson Cavani se snažil probít ke střele, ale nakonec se dopustil pouze útočného faulu a hra je tak přerušená.
6'
Pařížský velkoklub to zkouší po levé straně přes Juana Bernatu, který se ale nedostal přes Alphonseho.
5'
Domácí mužstvo dál pokračuje v nátlaku od úvodní minuty, ale nyní se mu nedaří něco vymyslet.
3'
Tak tohle je fantastický start domácího celku do tohoto zápasu! Centr z levé strany si odvrátila obrana soupeře, ale pouze k Marquinhosovi, jenž vypálil nepovedenou ránu, kterou ale ideálně zakončil za záda brankáře PABLO SARABIA. Asistence: Marquinhos.
1'
PSG drží míč na kopačkách ve středu hrací plochy a snaží se něco vymyslet postupnou kombinací.
1'

Paris Saint-Germain FC
Celek z hlavního města Francie se nachází na první pozici s pohodlným náskokem! Na svém kontě mají 65 bodů, kdežto druhé Marseille má 52 bodů! PSG má na svém hřišti parádní statistiku, když vyhrálo 11 zápasů, jedenkrát dovedli zápas do remízového stavu a jednou museli uznat vítězství druhého celku. Jejich střelecká forma je také bravurní, skóre činí 40:11, celkově pak 71:24! Se svými vstřelenými brankami dvojnásobně převyšuje ostatní týmy (i ty, které se nachází v předních příčkách tabulky).

Dijon FCO
Dijon se pohybuje nad propastí barážové příčky, případně sestupové příčky. Poslední Toulouse má jen 13 bodů a s největší pravděpodobností sestoupí po sezóně z nejvyšší soutěže. Nicméně předposlední Amiens má 22 bodů a ještě může ohrozit Dijon. Stejně tak Nimes, které drží barážovou příčku a na svém kontě má 27 bodů, což je stejný bodový příděl jako má Dijon!
Dijon v posledních třech zápasech uhrál vždy remízový stav, naposledy to bylo 1:1 s Monakem. Avšak proti dnešnímu soupeři to budou mít hodně těžké a zde by remízový stav brali všemi deseti.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.