Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Nantes - 12. ledna 2020   15:00

0:2
(0:1)
Nantes
23' Abíd   • 48' Blas  (Simon)
St. Etienne
Ruffier – Palencia, Moukoudi, Perrin (C), Trauco – M. Camara, Cabaye, Boudebouz (46. Abi) – Honorat (66. Rivera), Nordin (82. Correia), Chazrí.
Moulin – Abi, Aholou, Debuchy, Correia, Kolodziejczak, Rivera.
Bastien – Haquette, Zakrani
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Nantes
Lafont – D. Appiah, Wagué (46. Basila), Girotto, Ch. Traoré – A. Touré (C), Abíd – Blas (81. Moutoussamy), Louza, Bamba (67. Emond) – Simon.
Petrić – Basila, Benavente, Emond, Krhin, Moutoussamy, Ndilu.

On-line přenos končí. Já vám děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek víkendu.
Saint-Étienne nedalo zapomenout na špatné výsledky z konce minulého roku, čtvrtá porážka v řadě srazila tým Claudea Puela na 15. místo.
Nantes vyhrálo v Saint-Étienne po dlouhých 20 letech a minimálně do večera se posunulo na pohárové pozice. Z nich může "kanárky" sestřelit Lille, které od 17 hodin sehraje svůj zápas v Dijónu.
Držení míče: 59% : 41%.
Střely na branku: 2:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 2:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:10.
90+3'
90+3'
Tečku za utkáním napsal Camara (Saint-Étienne) a jeho nepovedená střela z voleje.
90+1'
Hodinky tikají a čas na nich neúprosně běží. Před námi jsou poslední tři minutky.
90'
V největší šanci Saint-Étienne Cabaye o chloupek přestřeluje břevno! A domácí už se začínají smiřovat s porážkou.
88'
Saint-Étienne drží míč, avšak kombinační souhra vázne. Stejně jako teď při průniku do vápna.
87'
Hosté už hrají takticky. Vědí, že pokud by soupeře nechali skórovat, pořádně by si tím zavařili.
85'
Rivera (Saint-Étienne) se pokusil vstřelit kontaktní gól. Naběhl si proto na přihrávku do pravé části vápna, odkud z hlubokého záklonu přestřelil.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Edmilson Indjai Correia.
81'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Samuel Moutoussamy.
80'
Se záměrem zdramatizovat zápas vystřelil Trauco (Saint-Étienne). Křižný pokus z levé strany měl snad všechno kromě přesnosti.
79'
Pojistku se snažil přidat Louza (Nantes). Připravil si tedy balon ke střele, jenže rána z nějakých dvaadvaceti metrů mu vůbec nesedla.
76'
Čtvrt hodiny + nastavení. Už jen tolik času Saint-Étienne zbývá k dohnání dvougólové ztráty.
75'
Statistika držení míče: 60% : 40%.
72'
Defenziva Nantes ubránila roh.
70'
Svého hříšníka už má také Nantes. Za faul je karetně potrestán Imran Louza.
70'
Exekutor nařízené standardky Abíd (Nantes) to zkusil přímo, avšak zařízení vůbec netrefil.
69'
Sergi Palencia (Saint-Étienne) vidí žlutou kartu za to, že poblíž rohu vápna podrazil Emonda.
68'
Louzova volejovka prolétla vysoko nad břevnem. Ruffier (Saint-Étienne) tak zůstal v klidu.
67'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Renaud Emond.
66'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Franck Honorat, přichází Maxence Rivera.
65'
A tohle už nebezpečné bylo! Chazrí (Saint-Étienne) si před pokutovým územím udělal prostor ke střele, která jen o decimetry minula levou tyč! V hledišti to jenom zahučelo.
63'
Tohle mohlo být nebezpečné! Bamba (Nantes) si nabíhal na zadní tyč a jen krůček mu scházel k tomu, aby po centru zprava dosáhl na míč.
62'
Důvodem byl vyražený dech. Naštěstí už je vše v pořádku a Blas (Nantes) se znovu zapojuje do hry.
61'
Střelec druhého gólu Ludovic Blas (Nantes) zůstává po střetu s protihráčem ležet na trávníku.
60'
Statistika držení míče: 62% : 38%.
58'
Fotbalistům Saint-Étienne se v žádném případě nedá upřít snaha. Pravdou ale je, že cestu k Lafontově bráně domácí hledají marně.
56'
Byla to průniková přihrávka. Za ní pospíchal Chazrí (Saint-Étienne), jenž si nepohlídal ofsajd.
55'
Domácí brankář rozdal míč spoluhráčům v poli. Teď můžeme jen čekat, co hráči vymyslí.
54'
Ruffier (Saint-Étienne) snadno polapil Appiahův pas.
52'
Horlivé tempo mělo za následek faul, kterého se dopustil Vahbí Chazrí (Saint-Étienne). Za skluz u postranní čáry oprávněně vyfasoval žlutou kartu.
50'
Nyní se hraje nahoru-dolů.
48'
Nantes právě vstřelili branku!
Už je to 0:2! Za touto brankou stálo zrychlení na levém okraji vápna. Přihrávka Simona, který se před jejím provedením šikovně zbavil svého strážce, našla nepokrytého LUDOVICA BLASE a ten levačkou uklidil míč k pravé tyči.
47'
O vyrovnání usilující Nordin (Saint-Étienne) míjí tyč.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Ryad Boudebouz, přichází Charles Nathan Abi.
46'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Molla Wagué, přichází Thomas Basila.
46'
Trenéři obou týmů si během poločasové přestávky připravili změny v sestavách.
46'
Nantes vyhrálo na Stade Geoffroy-Guichard naposledy v roce 2000 a k ukončení dlouhého čekání má po polovině zápasu dobře nakročeno.
A já musím uznat, že hosté vedou zaslouženě. V uplynulé pětačtyřicetiminutovce byli totiž nebezpečnější. Kromě Abídovy trefy z 23. minuty měl ještě šanci Simon, jeho překvapivou střelu z otočky ale Ruffier vychytal.
Územní převaha může být v mnoha ohledech směrodatný ukazatel. Pokud ji ale nedokážete využít ke gólu, je vám stejně zbytečná. Své o tom vědí fotbalisté Saint-Étienne, kteří po prvním poločase prohrávají s Nantes 0:1.
Držení míče: 63% : 37%.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:2. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 5:3.
45'
45'
A to už se nacházíme v úplném závěru poločasu. Benoit Bastien nemá žádný důvod nastavovat.
44'
O něco lépe si vedl Chazrí (Saint-Étienne), který vyslal ránu zpoza šestnáctky. Už od samého počátku však bylo jasné, že tento pokus v bráně neskončí.
43'
O prostrčení míče skrz defenzivu zausiloval Boudebouz. Bohužel pro Saint-Étienne marně.
41'
Balon nakonec získal Abíd (Nantes). Podle názoru rozhodčího si k tomu však pomohl faulem.
40'
Ta se přestěhovala ke středovému kruhu. Právě tam se teď odehrávají usilovné bitvy o míč.
38'
Fotbalisté Nantes už raději uklidňují hru.
37'
Boudebouz (Saint-Étienne) není vyhlášený hlavičkář. To ostatně potvrdil při svém pokusu uvnitř vápna.
35'
Domácí se nechtěli nechat zahanbit, ovšem z voleje zakončující Chazrí břevno vysoko přestřelil.
33'
Hosté zahrozili stejně jako při prvním gólu z pravé strany! Simon obdržel přihrávku k penaltovému puntíku a brankáře Ruffiera vyděsil nečekanou střelou z otočky.
31'
Na obou stranách se teď množí nepřesnosti.
30'
Statistika držení míče: 58% : 42%.
28'
Nařízený trestňák šel kopnout Louza (Nantes). Ze střední vzdálenosti vsadil na techniku, avšak Ruffier neměl se skákavou střelou sebemenší problém.
27'
Trauco (Saint-Étienne) dost bolestivě zasáhl soupeře a může být rád, že neobdržel žlutou kartu.
25'
Lafont (Nantes) musel vystartovat z brány, aby byl u míče dříve než dobíhající útočník.
23'
Nantes jde do vedení! Hosté roztáhli hru doprava, odkud přilétl centr do předbrankového prostoru. Jeden z obránců míč odvrátil na hranici vápna a MAHDÍ ABÍD ho po předchozím zpracování zavěsil nechytatelně pod břevno.
20'
Hosté se evidentně zastřelují. Ohrozit brankáře tentokrát zkoušel Abíd, ale ani jemu se prostor mezi tyčemi trefit nepodařilo.
18'
Hra se obrátila a rychlou protiakci zakončoval Bamba (Nantes). Pokus z nějakých pětadvaceti metrů od brány svůj terč o podstatný kus minul.
17'
Územní převahou disponující hráči Saint-Étienne vytrvale zaměstnávají soupeřovu obranu.
16'
Sám na vlastní pěst se rozhodl zaútočit Chazrí (Saint-Étienne). Nebyla to správná volba.
15'
13'
Naštěstí se nejednalo o nic vážného a Charles Traoré (Nantes) je schopen pokračovat ve hře.
12'
Srážka ve středu hřiště. Po ní je evidentně otřesený Charles Traoré (Nantes).
10'
Ofsajd a v něm Chazrí (Saint-Étienne).
9'
Myšlenka to byla dobrá. Krátkou přihrávku měl vystřídat centr, k němu ale už nedošlo.
8'
Domácí se ubránili a pak vyrazili do brejku, po kterém budou zahrávat roh také oni.
7'
Rohový kop naopak získal soupeř. Simon (Nantes) střílel ze střední vzdálenosti a po zásahu jednoho z obránců ukázal rozhodčí směrem k praporku.
5'
Míč tam vybojovali domácí. Boudebouz se pak u okraje vápna snažil vybojoval roh, jeho samostatná akce ovšem skončila pouze odkopem.
4'
A tradiční oťukávaná pokračuje uprostřed hřiště.
3'
Fotbalisté Saint-Étienne kontrovali postupným útokem, ani ten se však s úspěchem nesetkal.
2'
Při prvním útoku jsme se kloudné akce nedočkali, hosté jen tak bez rozmyslu nakopli míč dopředu.
1'
Rozehrávku provedl Abíd (Nantes).
1'
A je to tady! Hráči oficiálně nastupují na hřiště.
Fotbalisté se právě rozcvičují.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Palencia, Moukoudi, Perrin (C), Trauco – M. Camara, Cabaye, Boudebouz – Honorat, Nordin, Chazrí.
Náhradníci: Moulin – Abi, Aholou, Debuchy, Correia, Kolodziejczak, Rivera.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Wagué, Girotto, Ch. Traoré – A. Touré (C), Abíd – Blas, Louza, Bamba – Simon.
Náhradníci: Petrić – Basila, Benavente, Emond, Krhin, Moutoussamy, Ndilu.

Rozhodčí: Bastien – Haquette, Zakrani.
Domácí tým se bude muset opět obejít bez svého nejlepšího střelce, Denis Bouanga už téměř měsíc laboruje s poraněním nohy.
Vážení sportovní přátelé, dovolte mi vás ještě jednou srdečně přivítat u sledování on-line přenosu z utkání 20. kola Ligue 1 mezi Saint-Étienne a Nantes.
Podzimní souboj

Nantes – Saint-Étienne 2:3 (2:2)
Góly:
14. Blas, 26. Louza – 34. a 67. Bouanga, 22. Trauco.
ŽK: Girotto (Nantes).

FC Nantes

„Kanárci“ létají v tabulce hodně vysoko. Fotbalisté Nantes přezimovali na 5. místě a v polovině sezony atakují pohárové pozice. Úspěchem je pro ně i postup do 4. kola domácího poháru, tam se svěřenci Christiana Gourcuffa postaví Olympiqueu Lyon. Ještě předtím odehrají zmiňovaný zápas v Saint-Étienne, kde se jim bohužel dlouhodobě nedaří. Na Stade Geoffroy-Guichard zvítězilo Nantes naposledy v roce 2000.

AS Saint-Étienne

V Saint-Étienne všichni doufají, že si hráči během zimní přestávky pořádně odpočali, protože jejich forma před Vánoci nebyla optimální. Mužstvo prohrálo čtyři z pěti prosincových zápasů v lize a k tomu vypadlo ze skupinové fáze Evropské ligy. S novým rokem však přicházejí nové výzvy a tou hlavní bude postavit se znovu na vlastní nohy. K tomu má týmu pomoci již uzdravený kamerunský obránce Harold Moukoudi.
Vážení sportovní přátelé, vítejte u Ligue 1! Francouzská nejvyšší soutěž má na programu 20. kolo, ve kterém svedou souboj Saint-Étienne a Nantes. Domácí tým se sice krčí až na 14. místě, ovšem v případě výhry by se posunul o bod za svého dnešního soupeře, jenž si s úsměvem lebedí na 5. pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.