Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Dijon : St. Etienne - 6. prosince 2020   15:00

0:0
(0:0)
Dijon
Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Panzo, Muzinga – Ndong, Pape Diop – Dina Ebimbe (79. Dobre), Celina, Chouiar (63. Sammaritano) – M. Baldé (90+1. Mou. Konaté).
Buquet – Debart, Haulbert
Stade Gaston Gérard, Dijon
St. Etienne
Moulin (C) – Debuchy, Moukoudi, Kolodziejczak, Trauco – Youssouf, M. Camara, Neyou, Bouanga – Chazrí (63. Boudebouz), Hamouma (79. Nordin).
Bajič – Douath, Nordin, Moueffek, Boudebouz, Sissoko, Aouchiche, Rivera, Sow.

Díky za pozornost, mějte hezkou neděli.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:13.
Nepříliš kvalitní podívaná končí, blíže k vítězství měli hosté kteří nastřelili tyč, ale to byla tak jediná situace, která by stála za zmínku. Dnes si rozhodně vyhrát nezasloužil ani jeden tým, domácí ve druhé půli směrem dopředu nepředvedli vůbec nic.
90+5'
90+3'
Bruno Écuélé Manga to teď neměl v obraně snadné, ve finále se mu ale povedlo poslat míč do autu.
90+2'
Míč končí v zámezí po nepřesném pasu i na druhé straně. Rozehrávat od brány bude Jessy Moulin.
90+1'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mama Baldé, přichází Moussa Konaté.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
90+1'
Jejich rychlý výpad končí nezdarem, míč proletěl pokutovým územím do zámezí.
90'
Nepohledný fotbal pokračuje i v závěru, hosté volí přihrávky na své straně a nikam se moc neženou.
88'
Mathieu Debuchy inkasoval nepříjemný zásah do hlavy zůstává ležet ve svém pokutovém území.
87'
Frédéric Sammaritano si teď pomohl rukou, ovšem předtím byl nejspíš faulován, ale rozhodčí dává míč hostům, což se domácímu hráči vůbec nelíbí.
85'
Hodně špatnou přihrávku Arnaud Nordin neměl šanci doběhnout.
83'
Hosté jsou více na míči, ovšem do útoku se nemohou dostat.
81'
Miguel Trauco pálil z voleje před hranicí pokutového území, ale trefil pouze protihráče před sebou.
79'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Arnaud Nordin.
79'
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Mihai-Alexandru Dobre.
79'
Balón končí u Moulina, který rozehrává hodně špatně, jen do autu.
78'
Děj hry se teď převáží odvíjí u středového kruhu, daleko od obou branek. Znovu jsme ve fázi nudné podívané.
76'
Hosté se dostali do nesnází, ale situaci zvládli a útočí.
74'
Romain Hamouma si nabíhal na přihrávku, avšak do zakončení se nedostal. od míče byl čistě odstaven.
72'
Frédéric Sammaritano si zpracoval míč rukou, což pozornosti hlavního arbitra neuniklo.
71'
A roh si dají znovu.
71'
Soupeř odvrací míč do bezpečí, ale domácí jsou rychle zpátky.
70'
Rohový kop pro domácí celek.
69'
Zaydou Youssouf pálil z dálky hodně nepřesně a hodně daleko od brány.
68'
Denis Bouanga zůstal nepohlídaný a po přihrávce z pravé strany tečoval míč do bližší tyče. Teď měli domácí velké štěstí.
65'
Hosté drží míč na kopačkách, ale přes obranu Dijonu nemohou projít.
63'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Ryad Boudebouz.
Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Mounir Chouiar, přichází Frédéric Sammaritano.
62'
Hráči Saint-Étienne si špatně přihráli, balón jim utekl a poté se ještě provinili faulem.
60'
Hosté si vypracovali první velkou šanci druhé půle, ale nejen, že Denis Bouanga nechal ranou z voleje vyniknout jen brankáře, navíc by gól pro ofsajd neplatil.
60'
Zaydou Youssouf příliš prudký pas nedoběhl a míč mu utekl za postranní lajnu. Pohledný fotbal k vidění opravdu není.
57'
Volný míč proletěl pokutovým územím, nikdo z hráčů jej netečoval. Krátce na to jej domácí odkopli do bezpečí.
56'
Ještě předtím však přichází ošetření zmíněného fotbalisty, kterému se na nohy příliš nechce.
55'
Denis Bouanga byl při svém úniku poslán k zemi, jeho tým rozehraje přímý kop.
52'
Denis Bouanga centroval z levé strany, míč se však stočil jinam, že domácí hráč chtěl a málem překvapil Anthony Racioppiho, jenž na něj nedosáhl, ale nakonec skončil v zámezí.
52'
Jessy Moulin na nic nečekal a volný balón odkopl do bezpečné vzdálenosti.
51'
Střídání není nutné, hra může pokračovat dál.
50'
Na trávníku zůstává ležet Mahdi Camara, hra je přerušena.
49'
Romain Hamouma se snažil prodrat do zakončení, ovšem míč mu utekl od kopačky a skončil u gólmana.
48'
Mounir Chouiar zamířil přímo do náruče připraveného gólmana.
47'
Dobrá možnost pro Dijon, který bude zahrávat přímý kop.
46'
Tečovaný míč se ze vzduchu stočil přímo do rukavic domácího brankáře.
46'
Máme za sebou dost nezáživný první poločas, kde se skoro nic nestalo. Neviděli jsme dokonce ani jednu střelu na bránu, takže na gól jsme mohli myslet už jen těžko. Každopádně na začátku byl aktivnější Dijon, následně převzalo iniciativu Saint-Étienne, ale ani jeden tým nedokázal lepší pasáže využít. Uvidíme, jestli se někomu povede skórovat aspoň ve druhé půli.
Druhý poločas začne přibližně v 16:03.
45+3'
45+2'
Dijon má v posledních minutách z obranou nemalé problémy, všechny míče odkopává ze své poloviny a doufá, že už neinkasuje.
45+1'
Nastavují se dvě minuty.
45'
Domácí brankář už zase rozehrává od své brány, na což si vůbec nestěžuje, jelikož se nenudí. Rozhodně by ale ocenil, kdyby jeho spoluhráči vstřelili první branku.
44'
Romain Hamouma napadal až v soupeřící šestnáctce, kde se však od něj míč odrazil jen mimo hrací plochu, což znamená odkop pro Anthonyho Racioppiho.
43'
Mathieu Debuchy to zase rozhýbává na pravé straně odkud, jen nepřesně odcentroval, takže o rozehrávku se pokoušejí domácí.
41'
Dijon po delší době rozehrál rohový kop, avšak centr hosté bez problémů odvrátili zásluhou Jessyho Moulina.
40'
Hosté se založením útočné akce stále nikam nespěchají, nechtějí riskovat ztrátu míče při rozehrávce.
39'
Saint-Étienne je v závěru poločasu mnohem aktivnější, ale zatím mu to k ničemu není, protože na kontě nemá ani jednu střelu mezi tři tyče.
37'
Mathieu Debuchy se zase podílel na založení další útočné akce, jeho přihrávka ale byla sražená do autu, který on sám rychle rozehrává.
36'
Anthony Racioppi nakonec odkopává od své klece, protože to společně se spoluhráči zvládl. S rozehrávkou vůbec nespěchá, protože se Dijon v posledních chvílích docela dostává pod tlak.
35'
Hosté začínají být v posledních minutách aktivnější, díky čemuž vytvořili docela nebezpečný centr, který jeden z domácích raději uklidil na roh.
34'
Mathieu Debuchy se za pomoci autu z pravé strany pokouší míč dostat do vápna, což se sice povedlo, ale Vahbí Chazrí pálil jen moc vysoko.
33'
Ani další rychlý protiútok Saint-Étienne nepřinesl nějaké ohrožení brány, obrana Dijonu pořád funguje na jedničku. Směrem dopředu to ale už tak slavné není.
31'
Domácí hráči jsou při soubojích velmi důrazní, což pocítil další hostující hráč, který to tentokrát zvládne bez ošetření, takže ve hře se rychle pokračuje.
30'
Máme za sebou prvních třicet minut, ve kterém jsme se gólu nedočkali. O dnešním vítězi budou rozhodovat jen detaily, protože oba celky velmi dobře brání, ale docela neúspěšně útočí.
29'
Saint-Étienne se dopředu příliš nedaří, založení útočné akce jim trvá opravdu dlouho. Na levé straně tak zatím získávají aspoň aut.
28'
Dijon opravdu bleskově rozehrál, Eric Junior Dina Ebimbe se tak s míčem pak dostal až do šestnáctky, kde mu však zkřížili cestu dva protihráči, kteří mu střelu nedovolili.
27'
Mathieu Debuchy zase vhazuje na pravé straně, následuje nákop po lajně, který si však domácí pohlídali a míč ještě jednou odklidili do zámezí.
23'
Dijon se zatím prezentuje velmi sympatickým výkonem, ale jako bych to nyní zakřikl, protože na útočné polovině si nepřesně přihrál.
22'
Žlutou kartu dostává Harold Moukoudi (AS Saint-Étienne).
20'
V prvních dvaceti minutách se hrálo docela ve vysokém tempu, ale vyloženou gólovou příležitost jsme zatím neviděli ani na jedné straně. Pokud se však pořád bude hrát tak rychle, tak dříve či později určitě přijde.
19'
Hosté roh soupeře bez problémů odvrátili, následný nákop za jejich obranu navíc končí mimo hrací plochu, takže se Jessy Moulin bude moci uklidnit odkopem.
18'
Domácí podnikli nadějný útok přes pravou stranu, u rohového praporku se však na Mama Baldého vrhli dva protihráči, který mu míč odkopli do zámezí.
17'
Anthony Racioppi už zase odkopává od své brány, takže se rozhodně nenudí. Zároveň je rád, že nemusel řešit nic složitějšího.
16'
Tvrdý zákrok tentokrát schytal Romain Hamouma, který si z toho nejspíš odnese nějaké pohmožděniny, ale nic vážnějšího si nepřivodil.
14'
Vahbí Chazrí se po tvrdém hlavičkovém souboji musí nechat ošetřovat, na nic vážnějšího to ale nevypadá, takže střídání nejspíš nepřijde.
13'
Didier Ndong dobře přenáší hru na pravou stranu, kde si však dokonale splnil obranné povinnosti Zaydou Youssouf, který dokonce získal odkop pro svého brankáře.
12'
Anthony Racioppi zase odkopává od své klece a opět míří co nejdál od své klece, ale jeho spoluhráči zase nezvládli souboj na útočné polovině.
10'
Hosté jsou s rozehrávkou mnohem opatrnější, do útoku se jim moc nechce. Na pravé straně tak získávají autové vhazování.
9'
První větší šanci si však vytvořil Dijon, po dobré průnikové přihrávce pálil Eric Junior Dina Ebimbe, který ale mířil těsně vedle levé tyčky!
8'
Saint.Étienne je zatím o něco málo aktivnějším celkem, ale další útočné snažení končí jen odkopem domácího brankáře, který míč posílá až na druhou polovinu.
7'
Jessy Moulin v klidu zachytil nepřesný nákop soupeře a rychle rozehrál, jeho spoluhráči následně dopředu příliš nespěchají.
6'
Ngonda Muzinga dostal dobrou přihrávku do běhu, ze které vytěžil aspoň rohový kop, i když v dobré pozici mohl i střílet na bránu.
5'
Mahdi Camara je na půlící čáře faulován, následně tak hosté útočí přes pravou stranu, kde ale Mathieu Debuchy jenom přišel o míč.
4'
Míč mají v držení hlavně domácí fotbalisté, kteří však už dost dlouho marně hledají cestu na útočnou polovinu.
1'

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Panzo, Muzinga – Ndong, Pape Diop – Dina Ebimbe, Celina, Chouiar – M. Baldé.
Náhradníci: Allagbé – Scheidler, Chala, Mou. Konaté, Assalé, Younoussa, Sammaritano, Dobre, Marié.

AS Saint-Étienne: Moulin (C) – Debuchy, Moukoudi, Kolodziejczak, Trauco – Youssouf, M. Camara, Neyou, Bouanga – Chazrí, Hamouma.
Náhradníci: Bajič – Douath, Nordin, Moueffek, Boudebouz, Sissoko, Aouchiche, Rivera, Sow.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Haulbert.
AS Saint-Étienne
Saint-Étienne také nezažívá povedený ročník a bude velice rád, když se vyhne sestupu, k čemuž má lépe nakročeno než Dijon, ale rozhodně to není ideální. Dnešní hosté se nachází na patnáctém místě, přičemž na osmnáctou barážovou příčku mají jen tříbodový náskok, takže body potřebují sbírat, kde se dá. Dnes k tomu mají dobrou příležitost, protože v posledním duelu konečně zlomili dlouhou šňůru sedmi ligových porážek za sebou, i když plný bodový zisk neslavili, jelikož s Lille uhráli remízu, což byl vlastně velký úspěch. Nyní je ale čeká dosavadní nejhorší tým soutěže, takže určitě zkusí ukořistit plný bodový zisk.

Poslední tři utkání
St. Etienne vs. Lille – 1:1
Brest vs. St. Etienne – 4:1
Lyon vs. St. Etienne – 2:1
Dijon FCO
Jediným cílem Dijonu je udržení se v Ligue 1, což mu ale zatím vůbec nevychází, i když teď by mohlo svítat na lepší časy. Dnešní domácí si totiž v posledním duelu připsali první vítězství v sezoně, kdy porazili trápící se Nice. Tímto bodově dotáhli předposlední Štrasburk, který má ale lepší skóre, takže se stále drží na lepším místě. Dijon tak dnes určitě zabojuje o další tři body, protože v případě výhry by se letos poprvé dostal ze sestupového pásma. Čeká ho ale další složité utkání.

Nice vs. Dijon – 1:3
Dijon vs. Lens – 0:1
Méty vs. Dijon – 1:1
Dobré odpoledne všem fotbalovým fanouškům! Od 15:00 budeme moci sledovat rovnou čtyři duely nejvyšší francouzské fotbalové soutěže, společně se mnou se pak zaměříme na utkání mezi Dijonem a Saint-Étienne. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.