Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Monaco  - 6. prosince 2020   13:00

Lille
53' David (Ikoné) • 66' Yazıcı (B. Yılmaz)
2:1
(0:0)
Monaco
90' Pellegri  (Fàbregas)
Lille
Maignan – Djaló (83. D. Bradarić), J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné (69. Weah), André (69. Xeka), Soumaré, Bamba (83. Lihadji) – B. Yılmaz, David (62. Yazıcı).
Karnezis – Niasse, Pizzuto, Xeka, Soumaoro, Lihadji, D. Bradarić, Weah, Yazıcı.
Brisard – Pages, Mugnier
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Monaco
Mannone – Aguilar, Disasi, Badiashile (80. Maripán), Caio Henrique (58. Ballo-Touré) – Diop, Fofana, Tchouaméni (70. Pellegri), G. Martins (70. Geubbels) – Ben Yedder (C) (58. Fàbregas), Volland.

To je ode mne pro tuto chvíli vše, děkuji Vám za pozornost a budu se na Vás těšit za okamžik u utkání Dijon – Saint Étienne.
Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 3:3. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 3:11.
Lille nakonec na domácím trávníku potvrdilo roli favorita a po opravdu dlouhé době konečně poráží Monaco. To však mělo navrch v první půli, kdy však aktivnější hry nedokázalo využít, na což doplatilo ve druhém poločase. Tam se domácí prosadili rovnou dvakrát, čímž si zajistili plný bodový zisk, na čemž nic nezměnilo ani snížení hostů. Lille se tak vrací na druhé místo tabulky.
90+5'
90+4'
Monaco se uchyluje k finálnímu náporu, po špatně rozehraném autu se však Lille osvobozuje odkopem na druhou polovinu hřiště.
90+3'
Žlutou kartu dostává Timothy Weah (Lille OSC).
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Monaco právě vstřelilo branku!
Hosté v nastavení snižují na rozdíl jednoho gólu a ještě mohou pomýšlet na vyrovnání! Cesc Fàbregas se prezentoval fantastickým pasem za obranu, který si výborně našel PIETRO PELLEGRI, který ukázal své dobré zpracování a následně zakončil ke vzdálenější tyči. Asistence: Cesc Fàbregas.
90'
Timothy Weah nebezpečně pálil ke vzdálenější tyči, Vito Mannone však jeho pokus vyrazil. Následně zakončoval ještě Burak Yılmaz, ale ten už mířil moc vysoko.
88'
Pietro Pellegri na levé straně získal asi maximum, protože pro své spoluhráče vybojoval alespoň rohový kop.
87'
Domácí se po delší době také dostali dopředu, ale centr z kopačky Domagoje Bradariće si Monaco velmi dobře pohlídalo.
86'
Ruben Aguilar padá v pokutovém území, ale hlavní rozhodčí to všechno moc dobře viděl a ihned signalizuje, že se penalta kopat nebude.
84'
Boubakary Soumaré dobře zapracoval při bránění, kdy soupeři ukradl míč a následně ho poslal ke svému brankáři, který přenesl hru na útočnou polovinu.
83'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Tiago Djaló, přichází Domagoj Bradarić.
83'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Isaac Lihadji.
82'
Hosté další útočné snažení musí začínat od svého brankáře. Přechod na útočnou polovinu se jim sice povedlo, ale následná přihrávka za obranu zase skončila jen u Mikea Maignana.
81'
Knížata přece jen dokáží najít cestu do šestnáctky, ale tam Pietro Pellegri jen nepřesně přihrával před bránu.
80'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Benoît Badiashile, přichází Guillermo Maripán.
79'
Kevin Volland na pravé straně dobře zapracoval, díky čemuž nakonec mohl odcentrovat, ale míč poslal moc blízko brány, takže zasáhl pozorný Mike Maignan.
78'
Monaco sice obranu zvládlo bez problémů, ale co nejdříve se potřebuje dostat do zakončení. Od soupeřící klece je ale dlouhou dobu hodně daleko.
77'
Domácí už hrají vyloženě na čas, Tiago Djaló si tak s vhozením autu dává neskutečně na čas.
75'
Od konce zápasu už nás dělí jen patnáct minut, přičemž hosté pořád ztrácí dva góly, které vzhledem ke své slabé útočné aktivitě už asi budou jen těžko dotahovat.
74'
Kevin Volland zase hrál proti pravidlům, tentokrát poslal k zemi Xeku, takže hlavní rozhodčí zase musí zastavovat hru.
73'
Pietro Pellegri zkusil štěstí z hranice šestnáctky, ale rána se mu příliš nepovedla, protože skončila jen nad horní tyčí.
72'
Sven Botman sice uspěl při hlavičkovém souboji, ale míč uklidil jen k protihráči. Nakonec ho to ale mrzet nemusí, protože Kevin Volland hrál následně rukou.
71'
Domácí už s rozehrávkou samozřejmě nikam nespěchají, na své polovině chtějí získávat co nejvíce času. Toto dvoubrankové vedení už chtějí udržet.
70'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Pietro Pellegri.
70'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Willem Geubbels.
69'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Ikoné, přichází Timothy Weah.
69'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Xeka.
68'
Hosté jsou z druhého gólu samozřejmě hodně otřesení a vepředu si marně hledají prostor k nějakému zakončení, i když o vyrovnání se ještě určitě mohou pokusit.
66'
Lille právě vstřelilo branku!
Lille se dostává do vedení zásluhou tureckého dua! Celou akci odstartoval nákopem za obranu Jonathan Bamba. Míč si tam našel Burak Yılmaz, který následně v těžké pozici dobře uvolnil YUSUFA YAZICIHO, který ze středu šestnáctky uklidil míč k levé tyči. Asistence: Burak Yılmaz.
65'
Boubakary Soumaré si při souboji pomohl nedovoleným zákrokem, vzápětí navíc fauluje také Tiago Djaló, který za svůj počin vidí žlutou kartu.
63'
Fodé Ballo-Touré nadějně centroval z levé strany hřiště, ale jeho centr byl moc rychlý a prudký, takže v šestnáctce si ho nenašel žádný hráč.
62'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan David, přichází Yusuf Yazıcı.
60'
Vstupujeme do poslední třetiny zápasu, do kterého si domácí přenáší jednobrankový zákrok, který nyní budou chtít za každou cenu udržet.
59'
Ani další standardní situace Monaca není moc úspěšná, míč sice letěl směrem na bránu, ale Mike Maignan si zákrok spíše jen vychutnal.
58'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Fodé Ballo-Touré.
58'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Cesc Fàbregas.
56'
Gelson Martins si na útočné polovině pomohl nedovoleným zákrokem proti Buraka Yılmazovi, takže hlavní rozhodčí přisuzuje míč domácímu celku.
55'
Hosté se z inkasované branky snaží oklepat, kombinace na útočné polovině však moc úspěšná není, takže se zase musí vracet dozadu.
53'
Domácím se aktivita na začátku druhého poločasu vyplatila, protože se dostávají do vedení! Jonathan Ikoné mezi pěti protihráči prostrčil míč na JONATHANA DAVIDA, který si zkušeně pohlídal ofsajd, takže následně rozvlnil síť přesnou střelou pod horní tyč. Asistence: Jonathan Ikoné.
52'
Gelson Martins se na středu hřiště docela nadějně uvolňoval, po přihrávce pak přišel centr do šestnáctky, kde si to však domácí zase pohlídali.
50'
Lille začíná druhou půli o něco aktivněji, knížata však nakonec obranu zvládla, avšak vůbec si jim nepovedl přechod do útočné fáze.
49'
Burak Yılmaz si staví míč k přímému kopu, ze kterého rovnou pálí a nevypadalo to vůbec špatně, ale Vito Mannone míč směřující k jeho pravé tyči dokázal zlikvidoval.
48'
Ruben Aguilar v pokutovém území nadějně hledal Kevina Vollanda, který však není nejvyššího vzrůstu, takže na vysoký míč nedosáhl ani při výskoku.
47'
Monaco hledá cestu dopředu přes levou stranu, následně míč přiletěl do šestnáctky, kde nakonec musel zasahovat Mike Maignan, ale zase to nic složitého nebylo.
46'
Zápas dvou týmů ze špičku tabulky nám zatím moc zajímavý fotbal nepřináší, protože ani jeden celek si moc úspěšně nedokáže tvořit šance. O něco málo je aktivnější Monaco, které však Mikea Maignana zatím nějak výrazně neohrozilo. Lille si samozřejmě také vytvořilo nějaké šance, ale Vito Mannone má taky zatím spíše pohodu, i když jeden dobrý zákrok musel vytáhnout. Uvidíme, jestli se gólu dočkáme ve druhém poločase.
Druhý poločas začne přibližně ve 14:01.
45+1'
45'
Burak Yılmaz si v souboji s Axelem Disasim pomohl nedovoleným zákrokem, hostující hráč se musí chvíli rozdýchávat, takže se v první půli už nic nestane.
44'
Tiago Djaló má spoustu prostoru na pravé straně, kde ale nechtěl jít do souboje s protihráčem, takže nakonec přihrál dozadu, odkud přišel jen nepřesný centr.
43'
Máme tady první střelu mezi tři tyče, která mohla být zároveň gólová! Jonathan Bamba sice pálil z velké dálky, ale jeho rána měla opravdu velmi slušné parametry, ale Vito Mannone ji dokázal zlikvidoval!
42'
Domácí jsou po delší době s míčem na útočné polovině, kde to zkouší pomocí pomalé kombinace, hlavně nechtějí vyrobit žádnou nepřesnost.
40'
Sofiane Diop tentokrát posílá do šestnáctky přetažený centr, který Benoît Badiashile nedokázal udržet na hrací ploše, což znamená aut pro Lille.
39'
Gelson Martins zkusil štěstí pomocí dalšího centru, který mohli domácí bez problémů vyřešit, ale Tiago Djaló lacině odklidil balón do autu.
38'
Na domácí straně je jednoznačná výšková převaha, takže opět bez problémů ubránili další standardní situaci Monaco, míč uklidil pryč Tiago Djaló.
37'
Hosté díky soupeřící chybě mohli rozehrávat roh, který Sofiane Diop rozehrál dozadu, následně přišel jen nepřesný centr.
36'
Aurélien Tchouaméni sice na pravé straně dobře našel Rubena Aguilara, jehož přihrávka z první před bránu už tolik přesná nebyla.
34'
Hosté s rozehrávkou nikam nespěchají, v závěru poločasu nechtějí vyrobit žádnou chybu. Lille není moc aktivní ani při napadání, protože nechce soupeři dovolit žádný protiútok.
33'
Vito Mannone vybíhal proti míči mimo šestnáctku, tam nechtěl nic riskovat, takže ho raději uklidil mimo hřiště, takže domácí vhazují.
32'
Wissam Ben Yedder už se zase uvolňoval za obranou, ale přihrávka zase první skončila u domácího brankáře, který tak potvrdil svou pozornost.
31'
Monaco standardku soupeře bez problémů odvrátilo a okamžitě startovalo protiútok, ale ten domácí zastavili v samotném zárodku.
29'
Burak Yılmaz si došel kousek před vápnem pro nedovolený zákrok, což znamená první nebezpečnější standardní situaci pro Lille.
28'
Jonathan Bamba se nějak zkoušel uvolnit, ale ani jeden z protihráčů se nenechal napálit, takže nakonec musel přihrávat jen do strany.
27'
Caio Henrique na své levé straně pořád odvádí výbornou práci, tentokrát odvrátil soupeřící aut zpět mimo hrací plochu a zatím tedy soupeři nic nedovolil.
26'
Gelson Martins na levé straně neuspěl, chtěl si bránícího protihráče nějak chytře obejít, ale nakonec si míč jenom ukopl mimo hrací plochu.
25'
Jonathan David nevyužil ponechané výhody zrovna ideálně, protože z velké dálky pálil jen nějaký ten metr nad bránu.
24'
Jonathan Ikoné měl nějaký prostor před pokutovým územím, odtud ještě zkoušel uvolnit lépe postaveného Buraka Yılmaze, který následně pálil jen do protihráče.
22'
Lille má po delší době míč pevně v moci a opatrně hledá cestu dopředu, ale jde to hodně pomalu.
21'
Jonathan Bamba vybojoval na levé straně autové vhazování, i když si myslí, že soupeř fauloval. Hlavní rozhodčí ale faul nepíská.
20'
V prvních dvaceti minutách jsme neviděli ani jednu větší příležitost. Mírně navrch má odpočatější Monaco, kterému to ale ke střelám příliš nepomáhá.
19'
Youssouf Fofana to dobře rozhýbal na středu hřiště, odkud následně zkoušel uvolnit Wissama Ben Yeddera, ale ten byl zase moc pomalý.
18'
Burak Yılmaz dobře zvládl náročný hlavičkový souboj, Jonathan Bamba následně hru přenáší na druhou stranu, kde se otevírá trochu prostoru pro Jonathana Ikoného.
17'
Domácím už začíná docházet trpělivost se soupeřící kombinací, při napadání jsou tak čím dál aktivnější, díky čemuž nakonec získali autové vhazování.
16'
Monaco při rozehrávce nic neriskuje a i když bylo za půlící čárou, raději se stáhlo zpět dozadu a čeká na nějakou chybu soupeře.
15'
Tentokrát Jonathan Ikoné nezvládl souboj s Caiem Henriquem, který následně přihrává svému gólmanovi, který tak musí rozehrávat.
13'
Mike Maignan se dnes zatím rozhodně nenudí, i když ani tentokrát to neměl moc složité, protože sražená střela Sofianeho Diopa skončila přímo v jeho rukavicích.
12'
Tiago Djaló si nyní ukázkově splnil i obranné povinnosti, kdy si dobře pohlídal nákop za svá záda a hlavou ho uklidil do autu.
11'
Boubakary Soumaré si dobře poradil v souboji s dvěma protihráči, následně nakopl po levé straně, kde se dobře rozbíhá Jonathan Ikoné.
10'
Tiago Djaló posílá míč po pravé straně dopředu, kde se Aurélien Tchouaméni dopustil nedovoleného zákroku, takže domácí mohou zase rozehrávat.
9'
Do hry se poprvé zapojil také Vito Mannone, který to však neměl vůbec složité, protože soupeřící nákop mohl chytat v naprostém klidu.
8'
Gelson Martins posílal docela dobrý pas do běhu na Wissama Ben Yeddera, který však u balónu nebyl první, takže domácí gólman přerušil hru.
7'
Jonathan Bamba na levé straně proti dvěma protihráčům neuspěl, míč se tak pořád nachází hlavně v držení knížat.
5'
Monaco je zatím o něco málo aktivnější, ale zatím nemůže najít nějakou cestu skrz soupeřící obranu. Má alespoň větší držení míče.
4'
Mike Maignan dobře zachytil odražený centr Caia Henriqueho, následně se pokoušel o rychlou rozehrávku, ale nedostal k ní ideální příležitost.
3'
Jonathan David dobře zrychlil na útočné polovině a chtěl se dostat k dalekonosnému pokusu, ale jeden z protihráčů mu nakonec vystavil stopku.
2'
První centr do šestnáctky si připsal Ruben Aguilar, který tam málem našel Wissama Ben Yeddera, ale ten se nakonec k hlavičce nedostal.
1'
Úvodní výkop patří hostujícím fotbalistům, kteří okamžitě míří dopředu pomocí nákopu, ale ten končí jenom u Mikea Maignana.
1'

Lille OSC: Maignan – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Ikoné, André, Soumaré, Bamba – B. Yılmaz, David.
Náhradníci: Karnezis – Niasse, Pizzuto, Xeka, Soumaoro, Lihadji, D. Bradarić, Weah, Yazıcı.

AS Monaco FC: Mannone – Aguilar, Disasi, Badiashile, Caio Henrique – Diop, Fofana, Tchouaméni, G. Martins – Ben Yedder (C), Volland.
Náhradníci: Majecki – Matsima, Geubbels, Ballo-Touré, Maripán, Jovetić, Fàbregas, Matazo, Pellegri.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Mugnier.
AS Monaco FC
Monaco má mnohem více odpočinku než jeho dnešní soupeř, navíc v poslední době se dostalo do výborné formy. Aktuálně totiž drží šňůru čtyř výher v řadě, přičemž v této sérii porazilo i vedoucí tým Ligue 1 PSG, na které nastražilo Csaplárovu past, kdy po poločase prohrávalo 0:2, ale nakonec se radovalo z vítězství 3:2. Na tento výborný výsledek pak knížata navázali proti Nimes, díky čemuž se vyšvihli až na páté místo tabulky, přičemž mají stejný bodový zisk jako Lille. Dnes to tak vyloženě bude souboj o to, kdo půjde v tabulce výš.

Poslední tři utkání
Monaco vs. Nimes – 3:0
Monaco vs. PSG – 3:2
Nice vs. Monaco – 1:2
Lille OSC
Lille bylo ještě nedávno ve skvělé formě, ale aktuálně se to dost zhoršuje. Vše začalo prohrou v Brestu, kterou sice dnešní domácí ihned odčinili proti Lorientu, ale následně se zase nedařilo v Evropské lize, kde remizovali s AC Milánem. Tentokrát už ale Lille tento nepovedený výsledek nedokázalo odčinit, protože dost překvapivě uhrála remízu také se St. Etienne, kvůli čemuž se propadlo na třetí místo tabulky, přičemž na druhé Marseille ztrácí jeden bod a na první PSG dva, avšak Pařížany dnes večer čeká duel s Montpellierem. Pokud by neuspěli, tak by Lille mohlo útočit na první místo tabulky. Ve čtvrtek se navíc dnešní domácí vrátili na vítěznou vlnu, kdy porazili Spartu a zlepšili si tak náladu před tímto náročným duelem s Monacem.

Lille vs. Sparta – 2:1
St. Etienne vs. Lille – 1:1
Lille vs. AC Milán – 1:1
Dobrý den a příjemnou chuť k obědu! Dnešní fotbalová neděle začíná ve Francii od 13:00, kde se v zahajovacím zápase dalšího hracího dne Ligue 1 proti sobě postaví Lille a Monaco. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji příjemnou počtenou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.