Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Paris SG - 31. ledna 2021   15:00

Lorient
36' Abergel  • 80' Wissa  • 90+1' Moffi (Abergel)
3:2
(1:1)
Paris SG
45' Neymar   • 58' Neymar
Lorient
Dreyer – Gravillon, Laporte, H. Mendes (60. Delaplace) – Hergault, Le Fée (78. Hamel), Monconduit (46. T. Chalobah), Abergel (C), Morel – Lauriente (61. Wissa), Grbic (61. Moffi).
Stinat – Lombard, Berthomieu
Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient
Paris SG
S. Rico – Florenzi, Kehrer, Kimpembe (C), Kurzawa – Paredes (81. Gueye), Danilo Pereira – Di María (81. Sarabia), Neymar, Mbappé – Icardi.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 7:9. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:9.
Je dobojováno a my byli svědky překvapivého výsledku. Po přestávce se hrál rozhodně aktivnější fotbal, než v první půli a favorit se v 58. minutě dostal po druhé Neymarově proměněné penaltě do vedení. Vše vypadalo dle předpokladů, jenže Lorient se nevzdal a za svou snahu byl odměněn. V 80. minutě se po svižné akci probil do zakončení Yoane Wissa a srovnal. To ale nebylo vše, neboť v nastaveném čase se do sóla dostal Tarem Igobor Moffi a svou akci dotáhl do konce zdárným obstřelením brankáře Rica. Lorient tak překvapil favorita utkání a po výsledku 3:2 bere všechny body. S 18. body je teď na 18. místě, PSG patří s 45 body druhé místo.
90+3'
90+2'
Hosté už musí posílat dopředu dlouhé nákopy, obrana Lorientu odkopává.
90+1'
Lorient právě vstřelil branku!
To je pro hosty ledová sprcha. Lorient si ve vlastním vápně vybojoval míč, od půlky nasadil k brejku TAREM IGOBOR MOFFI, dokázal se odpoutat od obránce a své sólo zakončil přesnou střelou podél brankáře – 3:2!
90'
Ještě jedna žlutá karta, za nedovoleny zákrok byl potrestán domácí Laurent Abergel.
90'
I po rohu bylo před Ricem živo, obrana musela odkopávat neposedný míč z malého vápna.
89'
Gravillon dobře překonal zeď a mířil na bližší tyč, tu ale minul o pouhé decimetry. Bylo to s tečí, takže následovat bude roh.
88'
Rico si staví bytelnou zeď, tohle bude důležitý okamžik závěru zápasu.
87'
Neymar byl čistě zastaven na půlce a rázem tu byl kontr, který skončil faulem. Je tu velice zajímavý přímý kop pro Lorient.
86'
Centr od rohového praporku se dostal k Mbappému, který byl domácími lehce pozapomenutý, z celkem dobré pozice ale vystřelil nad!
85'
Gravillon srazil přihrávku na malé vápno, je z toho roh pro PSG.
84'
Další centry před Dreyera, domácí obrana má teď plné ruce a nohy práce.
83'
Hosté se snaží opět strhnout vedení na svou stranu, střela po zemi prošla vedle Dreyerovy branky.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Idrissa Gueye.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Pablo Sarabia.
80'
Je srovnáno! Domácím se akce vydařila na jedničku, po narážečce se do vápna dostal YOANE WISSA, zbavil se dotěrného obránce, udělal kličku obránci a z úhlu přesně zakončil – 2:2.
79'
Dreyer vyboxoval nepříjemný centr z pravé strany, Lorient u míče a jde do plných.
78'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Pierre-Yves Hamel.
77'
Střet domácího Wissy s Kurzawou byl sudím vyhodnocen jako nedovolený ze strany hráče Lorientu, Rico bude v klidu odkopávat.
76'
Centr byl odvrácen k půlce, kde byl ale pouze domácí Hergault a Lorient pokračuje v útočné snaze.
76'
Sražená střela domácích, Mbappé tečoval míč tak, že z toho bude roh pro Lorient.
75'
Žlutá karta i na straně hostů, za faul na unikajícího hráče ji dostal Leandro Paredes.
74'
Lorient se ubránil rostoucímu tlaku a už to vypadá, že se alespoň na chvíli bude hrát na opačné straně.
72'
Po rozehrání a Neymarově centru z levé strany hlavičkoval Icardi, Dreyer vytáhl skvělý reflexivní zákrok a uchránil svůj tým od třetího gólu!
72'
Rohový kop pro PSG.
71'
Zřejmě za řeči dostal žlutou kartu domácí Fabien Lemoine, který se rozcvičoval mimo hrací plochu.
70'
Na centr z levé strany si nabíhal Icardi, bylo to na něj ale lehce nepřesné a míč pouze prosvištěl prostorem.
69'
Postupem času nápor hostů mírně roste, Kurzawa přidal další střelu, i tentokrát musela zasahovat pilně pracující obrana.
67'
Prudká střela Danila Pereiry, jeho tvrdá rána se zastavila o domácí val na hranici šestnáctky.
66'
Dopředu už šli zase hosté, Mbappému ovšem centr nevyšel, na levé straně byl zastaven.
65'
Střela domácích zpoza pokutového území, Rico zasahovat nemusel, míč šel několik metrů nad.
63'
Centr hostů z levé strany, míč pouze proskákal pokutovým územím a skončil u protějšího rohového praporku.
61'
Pěkný roh domácích, Le Fée posílal centr na malé vápno a obrana PSG musela napnout všechny síly k odvrácení.
61'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Armand Lauriente, přichází Yoane Wissa.
61'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Terem Igobor Moffi.
60'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Houboulang Mendes, přichází Jonathan Delaplace.
60'
Situace se nám tak otočila a teď je na Lorientu, aby zabral směrem kupředu.
58'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
I tentokrát se k pokutovému kopu postavil NEYMAR a bylo to jako přes kopírák při situaci u vyrovnávací trefě. I tentokrát lehce zadrobil a po zemi trefil volnou část branky – 1:2.
56'
Teď už ale ano! Míč se dostal do vápna, kde jej chtěl chtěl zpracovat Icardi a byl nedovoleně atakován!
55'
Tak ne, rozhodčí na videu viděl, že Mendesovi míč skočil na ruku po odrazu od jeho těla a penalta tak nebude.
54'
V přerušené hře byl rozhodčí kolegy od videa povolán ke kontrole, takže se nám verdikt možná ještě změní.
53'
Neymar reklamoval Mendesovu ruku v pokutovém území, ta rozhodně nebyla u těla. Sudí ale ukázal, ať se pokračuje ve hře.
53'
Následoval rohový kop, centr od praporku skončil v rukavicích brankáře Dreyera.
52'
Mbappé se neohroženě prokličkoval do pokutového území, pokus o přihrávku do druhé vlny mu domácí zachytili.
52'
PSG posílá centry do šestnáctky, stále je to ale stejná písnička o nepřesnostech...
50'
Z něj nic nebylo, přesto budou hosté pokračovat autovým vhazováním a budováním náporu.
49'
Di María posílal do pokutového území nákop na Mbappého, před ním ale obrana Lorientu zvládla zareagovat a odvrátit na roh.
48'
Centr od rohového praporku si vzal na starost Le Fée, míč však při letu opustil hrací plochu.
47'
Pokus o centr před Rica, Kurzawa míč srazil na rohový kop.
46'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Thomas Monconduit, přichází Trevoh Chalobah.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:04.
Je za námi první poločas, který nepřinesl mnoho fotbalových momentů, spíše se urputně bojovalo. PSG se nemohlo dostat do tempa, naopak domácí Lorient byl soupeři více než vyrovnaným soupeřem a byli to právě domácí, kdo skóroval jako první. Ve 32. minutě se po zmatku na hranici šestnáctky dostal k zakončení Laurent Abergel a trefil horní roh Ricovy branky. Už to vypadalo, že svůj náskok Lorient udrží, jenže ve 45. minutě se k penaltě za zákrok na sebe postavil Neymar, lehce srovnal a do kabin se tak odešlo za stavu 1:1.
45+2'
45+2'
Teď ještě Neymar, dostal se k centru z levé strany a zakončoval v pádu. Jenže také mimo.
45+1'
Rázem se hosté nadechli k náporu a chvíli po vyrovnávací trefě se do šance dostával Icardi. Jeho zakončení špičkou kopačky šlo vedle.
45'
Míč si na penaltový puntík postavil sám NEYMAR, při rozběhu lehce zadrobil, počkal si na Dreyerův pohyb a poté po zemi snadno trefil odkrytý prostor – 1:1!
44'
Penalta pro PSG! Neymar se probil do pokutového území, kde jej atakoval Mendes a rozhodčí neváhal ani okamžik!
43'
A skončilo to jako v předcházejících případech, domácím se povedlo odhlavičkovat.
42'
Přímý kop pro hosty, zákrokem na Neymara se provinil Abergel. Takže je tu další standardní situace, s centrem do šestnáctky.
41'
Pařížský celek marně buší na vrata Lorientu, kombinace po zemi končí maximálně nepřesnými centry.
39'
Hosté to mohli zkusit po rohovém kopu, akce se ale bleskově dostala na opačnou stranu a po nepovedeném Ricově zpracování má roh zase Lorient.
38'
Rázem má PSG nad čím přemýšlet a musí směrem kupředu vyvinout více aktivity.
36'
No a dokonce je tu gól na straně domácích. Ti se dostali k pokutovému území, kde proběhl těsný souboj o míč, k tomu se nakonec dostal LAURENT ABERGEL a povedlo se mu v pádu najít horní roh Ricovy branky – 1:0!
36'
Opravdu to dnes není příliš pohledný fotbal, nekoná se ani očekávaná převaha hostů.
34'
Brankář Dreyer má velkou podporu své obrany, prakticky tak nemusí zasahovat, vše za něj zvládají spoluhráči.
32'
Ángel Di María má za sebou ošetření mimo hrací plochu a už se zase vrací do centra dění.
30'
Celá akce vyvrcholila střelou Adriana Grbice, která donutila Rica ke skoku k jeho pravé tyči a poměrně těžkému zákroku.
30'
Na trávníku leží Di María, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře a dopředu jde Lorient.
29'
Fotbalovější moment předvedl domácí Mendes s průnikem pravým křídlem, vše ale skončilo centrem přímo k Ricovi.
28'
Zase se nám žlutilo, při svém průniku byl nedovoleně zastaven Neymar a potrestán byl Thomas Monconduit.
27'
Stále pokračuje spíše bojovně vedené utkání, technice neprospívá ani počasí, v Lorientu vane silný vítr.
25'
PSG se nemůže dostat do tempa a tlaku, drtivá většina akcí končí kus před vápnem.
24'
Po rozehrání se míč dostal k Mendesovi, ten se s ničím nepáral a zkusil štěstí. Razantní střela letěla nad.
23'
Na pravé straně měl trochu prostoru domácí Grbic, jenže nebyl v dobrém úhlu a při zakončení mu nepřálo štěstí. Rána byla ovšem tečována a Lorient bude pokračovat rohem.
22'
Teď si Lorient určitě oddechl, neboť rychlá narážečka už mířila na Mbappého, byla ale na poslední chvíli zastavena a ze šance sešlo.
21'
Domácí se nadechovali ke slušnému výpadu, jenže Hergault při přihrávce lehce podklouzl a míč poslal pouze k vracejícím se hráčům PSG.
20'
Zvládl to na výbornou, sám zasahovat vůbec nemusel. Hra už zase míří na opačnou stranu.
20'
Rohový kop pro Lorient, Rico si bude muset zkoordinovat obranu před sebou.
18'
Po zisku míče se hra bleskově přesunula k pokutovému území Lorientu, Neymar se vyhnul sudímu a ze střední vzdálenosti vyslal tvrdý pokus. Zatím ale i on pouze seřizuje mířidla.
16'
Brankář Rico v poklidu kontroloval centr z pravého křídla, míč skončil na jeho horní síti a už se chystá k odkopu.
15'
Z toho všeho vznikl roh, po jehož rozehrání cpal centr do vápna Di María, trochu akrobatické Pereirovo zakončení šlo několik metrů nad branku.
14'
Zatím sledujeme hodně tvrdě vedené utkání, teď to na vlastní kůži pocítil Neymar, hosté rozehrávají kousek za půlkou.
12'
Další žlutá karta, tentokrát ale na straně domácího celku. Za Paredesovo přišlápnutí byl potrestán Enzo Le Fée.
10'
Tak tohle se hrubě nepovedlo. Di María chtěl centrovat, jenže míč podebral až příliš a jeho pas skončil daleko za Dreyerovou brankou.
9'
Už jsme zase na opačné straně a po faulu na Neymara budou mít hosté přímý kop.
8'
Lorient zatím hraje bez bázně a po narážečce u šestnáctky se o technickou střelu pokusil Lauriente. Nemyslel to zle, branku ovšem netrefil.
7'
Průnik hostů do pokutového území, bránící Gravillon se dostal k odkopu, kterým trefil hlavu svého spoluhráče. Od něj pak míč šel přímo k Dreyerovi a ten situaci definitivně uklidnil.
6'
Přihrávku do běhu dostal domácí Lauriente a ihned zakončoval z pravé strany. Sympatický pokus skončil vedle Ricovy branky.
5'
Neymar zakombinoval s Mbappém, jejich dvojnásobná výměna míče však skončila nepřesným ťukesem a dopředu už jde zase Lorient.
4'
Hosté u míče, zatím se nikam neženou a budují postupnou akci z hloubi vlastní půlky.
3'
Postižený Laurent Abergel byl chvíli otřesený, ale už se zase staví na nohy a bude pokračovat.
2'
Vzdušný souboj o míč na půlce domácích skončil faulem a hostující Danilo Pereira byl ihned potrestán žlutou kartou.
1'
Hned první útok utkání byl zakončen střelou, z dálky ji předvedl Mendes. Mířil však vysoko nad.
1'

FC Lorient: Dreyer – Gravillon, Laporte, H. Mendes – Hergault, Le Fée, Monconduit, Abergel (C), Morel – Lauriente, Grbic.
Náhradníci: Bartouche-Selbonne – Etienne, Mouyokolo, T. Chalobah, Lemoine, Delaplace, Moffi, Wissa, Hamel.

Paris Saint-Germain FC: S. Rico – Florenzi, Kehrer, Kimpembe (C), Kurzawa – Paredes, Danilo Pereira – Di María, Neymar, Mbappé – Icardi.
Náhradníci: Letellier – Bakker, Dagba, Pembele, Rafinha Alcântara, Draxler, Gueye, Kean, Sarabia.

Rozhodčí: Stinat – Lombard, Berthomieu.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Stade Yves Allainmat – Le Moustoir začne v 15 hodin, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jérémy Stinat, kterému budou na pomezí asistovat Matthieu Lombard a Aurélien Berthomieu.
Paris Saint-Germain FC

Hosté jsou na tom rozhodně lépe, jsou na druhém místě se 45 body a hrají dnes o návrat na první místo tabulky. PSG je v posledních týdnech v laufu, má tři vítězné zápasy v řadě a v nich dokonce neinkasovalo. Naposledy se o síle pařížského celku přesvědčilo Montpellier, které si po dvou gólech Mbappého a trefách Neymara s Icardim odcezlo drtivou porážku – PSG vyhrálo 4:0.

FC Lorient

Domácí tým je v tuto chvíli až na 19. místě tabulky se ziskem 15 bodů. Mužstvo ale v minulém kole ukončilo pětizápasové čekání na výhru, dyž na svém stadionu udolalo Dijon 3:2. Hosté dokázali na zareagovat na Chalobahovu branku a dvěma góly výsledek otočili, jenže po pauze se Lorient zvedl, trefili se Moffi a v šesté minutě nastaveného času Gravillon a nakonec tak body zůstaly doma.

Lorient – Rennes 0:3
Nice – Lorient 2:2
Lorient – Monaco 2:5
Bordeaux – Lorient 2:1
Lorient – Dijon 3:2
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 22. kola mezi týmy FC Lorient a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.