Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lorient : Štrasburk - 23. srpna 2020   15:00

Lorient
51' Wissa (Boisgard) • 60' Grbic  • 87' Hamel (S. Marveaux)
3:1
(0:1)
Štrasburk
30' Chahiri  (Ajorque)
Lorient
Nardi – Morel, H. Mendes, Laporte, Le Goff – Le Fée, Lemoine (C) (71. Wadja) – Diarra (12. Abergel), Boisgard (84. S. Marveaux), Wissa – Grbic (84. Hamel).
Hamel – Hebrard, Grosbost
Stade Yves Allainmat - Le Moustoir (Lorient)
Štrasburk
Kawašima – Simakan, L. Koné, S. Mitrović (C) – Lala (64. Djiku), Prcić (64. Waris), Thomasson (83. Saadi), Carole – Sissoko (76. Zohi) – Ajorque, Chahiri (76. Bellegarde).
Kamara – Caci, Djiku, Aaneba, Bellegarde, Waris, Saadi, Zohi.

To už je ode mne pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne a zase někdy na počtenou.
Držení míče: 49 % : 51 %.
Střely na branku: 7:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:10.
Nováček z Lorientu zažívá výborný vstup do Ligue 1, protože na úvod sezony poráží Štrasburk 3:1. Ten sice po prvním poločase vedl a dokonce to vypadalo, že si pro výhru může bez problémů dojít, ale domácím se více než povedla šestá desetiminutovka, kdy se prosadili rovnou dvakrát a otočili tak vývoj utkání. Tři minuty před koncem základní hrací doby pak na konečných 3:1 upravil střídající Pierre-Yves Hamel.
90+4'
90+3'
Z hranice šestnáctky ještě pálí Majeed Waris, jehož ránu sráží Jérémy Morel na rohový kop.
90+2'
Hosté se v nastavení pořád pokoušejí o čestný zásah, Majeed Waris nyní bude vhazovat na levé straně.
90+1'
Ludovic Ajorque sice skóruje, ale postranní sudí ihned signalizuje ofsajd, který je po kontrole u videa potvrzen!
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Paul Nardi musel ještě trochu zpozornět, protože jeden z protihráčů se dostal až před něj, ale zakončil nepřesně, díky čemuž bude odkopávat.
89'
Zápas už se tedy dohrává, jelikož Štrasburk už se prostě dvakrát neprosadí. Lorient navíc drží míč daleko od své klece.
87'
Lorient právě vstřelil branku!
Dva střídající hráči, kteří přišli před třemi minutami na hřiště, se starají o rozhodující branku! Sylvain Marveaux dostal výborný lob za obranu, díky čemuž byl až před Kawašimou, který ho však výborně vychytal. Jeho spoluhráči však zase dovolili dorážku, ta tentokrát byla gólová, postaral se o ní PIERRE-YVES HAMEL. Asistence: Sylvain Marveaux.
86'
Domácí klidně zapojí svého gólmana do hry, ten následně odkopává až na útočnou polovinu, kde hráči v oranžovém získávají další sekundy.
85'
Lorient už hraje vyloženě na čas, vždyť teď stáhl oba své hlavní útočné hráče, takže chce těsné vedení těch pět minut udržet.
84'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Pierre-Yves Hamel.
84'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Quentin Boisgard, přichází Sylvain Marveaux.
83'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Adrien Thomasson, přichází Idriss Saadi.
82'
Hraje se opravdu hodně tvrdě, nyní to na vlastní kůži pocítil Adrian Grbic, který schytal doslova kopanec od Lionela Carola. Ten vidí žlutou kartu.
81'
Mohamed Simakan se po souboji s Yoanem Wissou svíjí v bolestech, ale faul to nebyl. Hra však musí být na chvíli pozastavena.
80'
Štrasburk už má jen deset minut na vstřelení vyrovnávací branky, což opravdu není mnoho. Lorient navíc pořád naprosto bezchybně.
79'
Žlutou kartu dostává Julien Laporte (FC Lorient).
77'
Ludovic Ajorque měl spoustu prostoru na hranici šestnáctky, ale přihrávka se mu vůbec nepovedla, takže z toho nic nebylo. Poté si po dlouhé době opět zahraje Paul Nardi.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Kévin Zohi.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Mehdi Chahiri, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
75'
Domácí se díky předešlé šanci dostávají do útoku, Quentin Boisgard tak rozehrává dva rohové kopy, ale ani jednou nenásledovalo žádné zakončení.
74'
Adrian Grbic mohl být dvougólovým střelcem, jelikož obral o míč Stefana Mitroviće, díky čemuž se dostal do úniku, který zase skvěle zastavil Ejdži Kawašima!
73'
Štrasburk už se pomalu začíná připravovat na závěrečný nápor, ale obranu Lorientu stále funguje velmi dobře. Ještě tedy musí vydržet třináct minut plus nastavení.
72'
Žlutou kartu dostává Franklin Wadja (FC Lorient).
71'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Fabien Lemoine, přichází Franklin Wadja.
69'
Žlutou kartu dostává Quentin Boisgard (FC Lorient).
69'
Mohlo být hotovo, Ejdži Kawašima však skvěle zasahuje! Yoane Wissa si až od levého rohového praporku našel cestu k zakončení, ale japonský gólman dokázal zasáhnout. K dorážce se pak dostal ještě Quentin Boisgard, ale ten dopadl stejně jako před chvílí jeho kolega!
68'
Majeed Waris už se zapojuje do hry, z pravé strany zkoušel vymyslet přesný centr, ale ten skončil jen na prvním protihráče v cestě, od kterého se míč odráží do autu.
66'
Štrasburk se přece jen usazuje na útočné polovině, kde je však obrana Lorientu zcela nekompromisní a okamžitě se ujímá balónu.
65'
Hosté pořád hrají pod velkým tlakem, ve svém pokutovém území jsou dokonce napadáni. I kvůli tomu se vůbec nemohou dostat do útoku.
64'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Majeed Waris.
64'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kenny Lala, přichází Alexander Djiku.
63'
Paul Nardi si po opravdu dlouhé době kopl do míče, protože rozehrával od své brány. Rozehrávka se mu docela povedla, protože Vincent Le Goff poté může vhazovat.
62'
Fabien Lemoine se provinil dalším zákrokem za hranicí pravidel, ale okamžitě se omlouvá, což byl asi jeden z důvodů, proč nakonec nedostal žlutou kartu.
60'
Lorient během devíti minut otáčí vývoj utkání a směřuje ke svým prvním třem bodům! ADRIAN GRBIC pokutový kop bez problémů proměňuje, protože Ejdži Kawašima šel doleva, takže domácí hráč poslal míč jednoduše doprava.
59'
Quentin Boisgard jen tak tak dokázal odcentrovat z brankové čáry. Tento pas směřoval na Adriana Grbice, který si ho však nedokázal zpracovat, jelikož byl faulován Stefanem Mitrovićem!
59'
Penalta pro Lorient!
58'
Hosté mají po delší době míč pevně pod kontrolou. Přitom opatrně kombinují směrem dopředu, ale na pravé straně zatím získali jen dva auty.
56'
Quentin Boisgard se pokusil o další přesný vzdušný pas, který Enzo Le Fée sice nedokázal zakončit, avšak protože skončil na zemi. Penalta to však nebude.
55'
Domácí fotbalisté jsou po vyrovnávací brance na nohou a aktivně se tlačí za dalším gólem. Ejdži Kawašima si tentokrát musí stavit zeď.
54'
Snad nejaktivnější hráč na hřišti Quentin Boisgard posílal do vápna další nebezpečný míč, který Mohamed Simakan jen tak tak dokázal uklidit mimo tři tyče, což znamená alespoň rohový kop.
53'
Quentin Boisgard byl opět v centru dění, tentokrát se dopustil nedovoleného zákroku, po kterém tak budou rozehrávat hosté.
51'
Domácí rychle srovnávají a ještě určitě mohou myslet na obrat! Quentin Boisgard poslal výborný skákající míč do šestnáctky, který nedokázal Lamine Koné odklidit do bezpečí. Toho dokonale využil YOANE WISSA, který hlavičkoval dokázal překonat brankáře Štrasburku, který už nestíhal zasáhnout. Asistence: Quentin Boisgard.
50'
Quentin Boisgard od rohového praporku posílal míč na bližší tyč, ale ten bez problémů vyhlavičkoval pryč Lionel Carole. Následný centr už byl ale hodně nebezpečný, protože ho musel řešit Ejdži Kawašima, který byl úspěšný.
49'
Lorient je zase zpočátku poločasu lepší, i když tentokrát už potřebuje nutně vstřelit branku, aby vůbec mohl myslet na body. Soupeřící branku však stále vůbec neohrozil.
48'
Přihrávka Juliena Laporteho prošla až kolem čtyř hráčů, ale míč nakonec stejně neskončil u domácího fotbalisty, takže z toho nic nebylo.
47'
Quentin Boisgard výbornou patičkou našel spoluhráče, který následně centroval, ale vysoký míč bránící hráči dokázali uklidit do bezpečí.
46'
Štrasburk se hned na začátku poločasu musí pokoušet o složitou rozehrávku, protože domácí aktivně napadají. To se jim nakonec povedlo.
46'
První půli nakonec o něco lépe zvládli fotbalisté Štrasburku, kteří se ve 30. minutě dostali do vedení zásluhou Mehdiho Chahiriho. Zápas je jinak více než vyrovnaný, takže vyhrát může stále kdokoliv. K vítězství však mají rozhodně více nakročeno hosté.
Druhý poločas začne přibližně v 16:02.
45+2'
45+2'
Adrian Grbic si vzal na starost nadějný přímý kop z dobré pozice, ale ten pokazil hodně vysokou střelou, která nemohla ohrozit branku Štrasburku ani za nic.
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Mehdi Chahiri se po střetu s Fabienem Lemoinem svíjí v bolestech. Lemoine každopádně žlutou kartu nedostane, takže jeho tvrdý zákrok nebude mít žádné následky.
43'
Vincent Le Goff pořádně při napadání vystrašil Kennyho Lalu, který tak nakonec musel odkopávat míč až na druhou polovinu hřiště, kde se ho chopili hráči Lorientu.
42'
Mohamed Simakan něco zkoušel vymyslet na pravé straně, ale tam nedostal skoro vůbec žádný prostor, načež mu jeden ze soupeřů odkopl míč pryč.
40'
Ani domácí už nemají moc síly, protože skoro vůbec nenapadají, takže se absolutně nic neděje. Stopeři Štrasburku si jen pořád vyměňují balón.
39'
Hosté si už jen tak přihrávají na své polovině a vyčkávají. V první půli už nikam nepotřebují spěchat, jejich hlavním cílem je neinkasovat.
38'
Tempo hry se už přece jen začíná trochu zpomalovat, protože přestávka je každým okamžikem blízko. Nikdo tak už nic nechce riskovat.
37'
Žlutou kartu dostává Mohamed Simakan (RC Štrasburk).
36'
Centr Boisgarda byl opravdu hodně přetažený, takže nakonec skončil až mimo hrací plochu. Rozehrávat bude Ejdži Kawašima.
35'
Domácí už se uchylují ke svému typickému tlaku, vzápětí přišel pas za obranu, který byl prodloužen do šestnáctky, ale tam Yoane Wissa stejně nedokázal zakončit.
34'
Lorient začíná být po inkasovaném gólu každým okamžitě nebezpečnější, takže Štrasburk chce minimálně do poločasu udržet těsné vedení, což rozhodně nebude úplně jednoduché.
33'
Hosté našli efektivní způsob jak přes soupeřící obranu, což jsou nákopy, ale ten se tentokrát moc nepovedl, protože Lamine Koné nedokázal najít žádného spoluhráče.
30'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Hosté se díky povedenému protiútoku dostávají do vedení! Vzdušný pas Lionela Caroleho si dokázal najít Ludovic Ajorque, který míč udržel i proti třem protihráčem. Následně našel na hranici vápna MEHDIHO CHAHIRIHO, který výbornou střelou ke vzdálenější tyči překonal Paula Nardiho. Asistence: Ludovic Ajorque.
29'
Mehdi Chahiri si našel odražený míč, načež okamžitě vypálil z hranice pokutového území, ale střela se mu absolutně nepovedla, protože skončila několik metrů nad horní tyčí.
28'
Fanoušci už jsou zpět v hledišti a nyní to jde dobře vidět, protože si myslí, že Quentin Boisgard získal míč čistým způsobem. Hlavní sudí je však opačného názoru.
27'
Adrien Thomasson jen tak tak držel míč na hrací ploše, takže se mu hodně ulevilo, když hlavní rozhodčí odpískal nedovolený zákrok soupeři.
26'
Laurent Abergel docela dost zbytečně zašlápl Sanjina Prciće, který se tak svíjí v bolestech. Domácí fotbalista tak může být rád za to, že nedostal žlutou kartu.
25'
Domácí fotbalisté stále krouží kolem soupeřícího vápna, nakonec přišel nákop za obranu na nabíhajícího Houboulanga Mendese, ale tento pas byl moc dlouhý, takže skončil až za brankovou čárou.
24'
Na obou stranách nyní pozorujeme řadu nepřesností, přičemž se hraje hlavně na polovině Štrasburku, kde si nyní oba celky mění míč mezi sebou.
22'
Ludovic Ajorque byl po přijetí přihrávky rychle zdvojen a i když dokázal přihrávat v pádu, tak žádného spoluhráče už nenašel.
21'
Hra se po delší době trochu uklidňuje, přičemž ji kontroluje Lorient, který pořád marně hledá nějakou skulinu v soupeřícím obranném valu.
20'
Pro změnu z levé strany zkoušel centrovat Vincent Le Goff, jehož pas byl však sražen jen do rukavic hostujícího gólmana.
19'
Houboulang Mendes se rozběhl na pravé straně, odkud poslal rychlý míč před bránu, který byl však opravdu hodně rychlý, jelikož se do něj nedokázal nikdo trefit.
18'
Ludovic Ajorque dostal výborný pas do běhu, následně našel ve středu šestnáctky Mehdiho Chahiriho, který hledal ještě dalšího spoluhráče, ale trefil jen prvního protihráče v cestě. Tuto chybu už pak nedokázal odčinit.
17'
Role obou týmů se nyní zcela prohodily. Hosté totiž pomocí pomalé kombinace hledají cestu k zakončení, ale moc úspěšní zatím nejsou.
15'
Ejdži Kawašima byl při rozehrávce docela dost nervózní, jelikož trefil dotírajícího Adriana Grbice, načež domácí získali míč, ale šanci si nedokázali vytvořit.
14'
Hosté přece jen také konečně mohou kombinovat na své polovině, odkud se dopředu vůbec nehrnou. Domácí ani moc aktivně nenapadají, takže se toho moc neděje.
13'
Štrasburk pořád tráví většinu času bez míče, což se snaží vynahrazovat aktivním napadáním, ale to zatím žádný zisk balónu nepřináší.
12'
Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Stéphane Diarra, přichází Laurent Abergel.
12'
Stéphane Diarra se nechává ošetřovat za postranní čárou, ale nejspíš bude muset vystřídat. Máme tady tedy první komplikace pro Lorient.
10'
První deset minut je tedy za námi. Zatím je aktivnější nováček z Lorientu, který se chce co nejdříve dostat do vedení.
9'
Stéphane Diarra si plnil své obranné povinnosti, přičemž byl faulován. Domácí forvard každopádně už chvíli sedí na trávníku a nejspíš si vyžádá ošetření.
8'
Yoane Wissa výborně vystihl soupeřící rozehrávku, následně si míč vyměnil se spoluhráčem, který mu však balón vracel do ofsajdu. Ejdži Kawašima však každopádně dokázal zasáhnout!
7'
Julien Laporte raději uklidil do autu nebezpečnou průnikovou přihrávku, která letěla do docela nebezpečného prostoru.
6'
Lorient má zatím jednoznačně větší držení míče, jelikož Štrasburku se zase nepovedl rychlý protiútok, kvůli čemuž se zase musí soustředit na defenzivu.
5'
Quentin Boisgard rozehrál roh ned dvakrát, ale v obou případech zaúřadoval vysoký Ludovic Ajorque, který vždy uklidil míč mimo nebezpečnou zónu.
4'
Stéphane Diarra se výborně uvolnil za obranou, načež hledal nabíhajícího Quentina Boisgarda, ale přihrávka nakonec skončila jen u bránícího hráče, který míč okamžitě uklidil do autu.
3'
Do hry se poprvé zapojil také Ejdži Kawašima, který výborně rozehrál, díky čemuž musel Enzo Le Fée faulovat na půlící čáře.
2'
Lorient byl zatlačen až ke svému brankáři, od kterého vůbec nepospíchá zpět dopředu. Začátek sezony nechce ani jeden tým pokazit.
1'
Domácí se okamžitě po úvodním výkopu řítí dopředu, ale hosté zatím dobře zahušťují prostor a soupeři zatím dovolili jen aut.
1'

FC Lorient: Nardi – Morel, H. Mendes, Laporte, Le Goff – Le Fée, Lemoine (C) – Diarra, Boisgard, Wissa – Grbic.
Náhradníci: Dreyer – Fontaine, Saunier, Abergel, S. Marveaux, Delaplace, Wadja, Bozok, Hamel.

RC Štrasburk: Kawašima – Simakan, L. Koné, S. Mitrović (C) – Lala, Prcić, Thomasson, Carole – Sissoko – Ajorque, Chahiri.
Náhradníci: Kamara – Caci, Djiku, Aaneba, Bellegarde, Waris, Saadi, Zohi.

Rozhodčí: Hamel – Hebrard, Grosbost.
Vzájemná utkání

Oba celky se naposledy v rámci nejvyšší francouzské soutěže utkaly v sezóně 2007/2008. Nejprve se ve Štrasburku zrodila remíza 0:0. V odvetě pak vyhrál Lorient těsně 1:0.
RC Štrasburk

Fotbalisté Štrasburku v předčasně odpískané sezóně skončili na desátém místě a v novém ročníku Ligue 1 by jistě rádi zabojovali o vyšší příčky a rádi by se probojovali do Evropy. Štrasburští sehráli jen tři duely v rámci přípravného období. Dvakrát vyhráli a jednou pak ze hřiště odešli jako poražený tým. Poradili si 1:0 s Nimes a 2:1 s Montpellierem. Naposledy pak nestačili na Méty, které vyhrály těsně 3:2. V prvním duelu nového ročníku Ligue 1 budou chtít na hřišti soupeře urvat nejlépe všechny body.
FC Lorient

Domácí fotbalisté v předčasně ukončené sezóně skončili v tabulce ve druhé francouzské lize Ligue 2 na prvním místě a mohli se tak radovat z postupu do nejvyšší soutěže. V přípravě před novou sezónou stihli odehrát pět duelů s bilancí tří remíz a dvou výher. Dělbou bodů skončily zápasy s Brestem (2:2), s Rennes (1:1) a s Angers (0:0). Z vítězství se pak Lorient radoval nad Concarneau, který porazil 1:0 a stejným výsledkem pak vyhrál nad Guingampem. Dnes už hráče Lorient čeká ostrý start v Ligue 1 a uvidíme, jak si povede.
Hezké nedělní odpoledne přeji všem příznivcům fotbalu. Po dlouhé pauze se v pátek rozjela francouzská Ligue 1 a my se prostřednictvím tohoto textového online přenosu zaměříme na duel mezi týmy FC Lorient a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.