Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Bordeaux - 6. ledna 2021   19:00

Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye (C) – Centonze, Angban, Maïga, Delaine – L. Gueye (60. Vagner), Maziz (61. Tchimbembé) – Leya Iseka (61. Ambrose).
Gautier – Annonier, Aube
Stade Saint-Symphorien, Méty
Bordeaux
Costil (C) – Sabaly (71. de Préville), Baysse, Pablo (56. Koscielny), Benito – Bašić, Otávio – Oudin (71. Kalu), Adli (56. Zerkane), Hwang Ui-jo – Maja (71. Briand).

Další zápas odehrají oba celky doma. Méty vyzvou výkonnostně podobného soupeře – Nice a Bordeaux pohostí předposlední Lorient.
Průměrný zápas dvou průměrných celků gól nenabídl. Bordeaux potvrdilo, že v Métách neprohrává, ale s předvedenou hrou nemůže být spokojeno. Stejně jako domácí tým, který se vinou dlouhodobého zranění opět musel obejít bez svého ostrostřelce Ibrahimy Nianeho. Dělba bodů je v tomto utkání určitě spravedlivá, kdyby ale bylo na mně, nedal bych nikomu ani jeden...
Držení míče: 41% : 59%.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 8:20.
90+4'
90+3'
Na opačné straně měl ještě možnost s výsledkem něco udělat Nicolas de Préville (Bordeaux). Dobře se uvolnil na pravé straně, aby vystřelil po zemi kolem obránce na zadní tyč. Alexandr Úkíddžá mohl mít zakrytý výhled, ale s nepříliš razantní střelou si i tak poradil.
90+1'
V pokutovém území číhal Warren Tchimbembé (Méty). Balon k němu skutečně propadl, ale co to zakončení? Slabota... Nelze mu však nic moc vyčítat, protože byl v krkolomné pozici.
90'
Tak ještě budeme hrát 4 minuty.
88'
K vítězství mají oba týmy stejně daleko. A vůbec se nezdá, že by se měl k němu někdo přiblížit.
87'
Devadesátiminutový čas určený pro fotbalový zápas co nevidět vyprší. Otázkou zůstává, kolik minut nad jeho rámec Antony Gautier nastaví.
86'
Ofsajd a v něm Ambrose (Méty).
84'
Fabien Centonze (Méty) napadal rozehru soupeře tak agresivně, že v jeho počínání rozhodčí rozpoznal útočný faul.
82'
Na odstoupení z utkání to naštěstí nebylo, Mehdi Zerkane (Bordeaux) je už zase zpět.
81'
Mehdi Zerkane (Bordeaux) se musí nechat ošetřit. Absolvoval totiž hodně nepříjemný souboj.
79'
Na rohový čtvrtkruh si položil míč Boubakar Kouyaté. Po jeho odvráceném pasu přilétly do šestnáctky další dva balony, takže si hosté chvíli museli připadat jako na letišti.
78'
Thomas Delaine (Méty) je poslední dobou u všeho. Teď se odhodlal k centru do šestnáctky, po kterém získal pro svůj celek roh.
76'
I čtvrt hodiny před koncem řádné hrací doby tak zůstává skóre nezměněno.
75'
Zanedlouho poté už domácí zahrozili. Znovu to byl Thomas Delaine, který vzal tentokrát zodpovědnost na sebe. Hezky si před vápnem našel střeleckou pozici, ale ranou do středu branky nemohl Costila překonat.
75'
Statistika držení míče: 41% : 59%.
73'
Thomas Delaine (Méty) si na levém křídle zaběhl za obranu. Na zadní tyči pak hledal nabíhajícího spoluhráče, jenže centr na něj přetáhl.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Youssouf Sabaly, přichází Nicolas de Préville.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Samuel Kalu.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Jimmy Briand.
69'
Fotbalisté Bordeaux by rádi rozvinuli nějakou souhru, ale soupeřova záloha jim v tom ustavičně brání.
68'
Hra se přestěhovala doprostřed hřiště, takže ji rozhodčí má jako na dlani.
66'
Po vstupu na soupeřovu polovinu přišel faul. Toma Bašić zahrál nařízenou standardku centrem do vápna a po několika hlavičkách vznikla nepřehledná trma-vrma. Otávio (Bordeaux) z ní pak u zadní tyče donutil brankáře k zákroku na zemi.
65'
Bordeaux má míč pod kontrolou a kombinuje s ním v okolí středového kruhu.
63'
Toma Bašić (Bordeaux) se za nástřel ruky obránce dožadoval penalty! Tahle situace ale nechala Antonyho Gautiera ledově klidným.
61'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Aaron Leya Iseka, přichází Thierry Ambrose.
61'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Youssef Maziz, přichází Warren Tchimbembé.
60'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Vagner.
60'
Jestliže Jean-Louis Gasset (Bordeaux) najednou provedl dvě střídání, Frederic Antonetti (Méty) ho za chvíli překoná.
60'
Statistika držení míče: 43% : 57%.
59'
Toma Bašić (Bordeaux) poslal balon na pozici stopera a právě tam stál připravený Kouyaté.
58'
Habib Maïga (Méty) sestřelil v souboji o míč protihráče a může vděčit sudímu, že za bezohledný zákrok neuviděl žlutou kartu.
56'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Yacine Adli, přichází Mehdi Zerkane.
56'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Pablo, přichází Laurent Koscielny.
55'
Výkonem svých svěřenců rozladěný Jean-Louis Gasset (Bordeaux) přichystal dvojité střídání.
54'
Jenže s dalším nebezpečím přispěchal Remi Oudin, který pálil z pravé strany vápna. Alexandr Úkíddžá byl naštěstí pro Méty mezi všemi tyčemi připraven.
53'
Z následného rohu poslal Yacine Adli balon přímo do ohně. Nastalé zmatky Méty rychle uhasily.
52'
Má slova si nenechal líbit Hwang Ui-jo (Bordeaux). Nadechl se totiž k samostatné akci, kterou korunoval přihrávkou. Ta byla sražena mimo branku.
51'
Méty jsou po změně stran rozhodně aktivnější. Naopak Bordeaux hraje až na můj vkus až příliš pasivně.
50'
Domácí měli možnost standardky. Skvělý přehled ale opět prokázal Benoît Costil, jenž si pro centr klidně došel a zkrotil ho svým náručím.
48'
Youssef Maziz (Méty) z něj točil balon do branky, odkud ho vyboxoval Benoît Costil.
47'
Do druhé půle vstoupily lépe Méty. Na konci kombinace stál Fabien Centonze, jeho ránu levačkou přizvedl Paul Baysse na rohový kop.
46'
Rozhodčí svolává hráče zpátky na hřiště.
Počet gólů? Nula. Počet šancí? Taktéž. První půlka zápasu byla zkrátka nezáživná. Ze hry obou týmů se vytrácel pohyb a mnohdy chyběla i přesnost. To nejlépe vystihuje statistika střel. Benoît Costil musel předvést alespoň dva zákroky, zatímco Alexandr Úkíddžá vůbec žádný. Zejména hosté tak mají co napravovat, bez střely na branku totiž zvítězí jen velmi těžko.
Držení míče: 36% : 64%.
Střely na branku: 2:0. Střely mimo: 2:4.
Rohy: 1:1. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 4:10.
45+1'
45'
Antony Gautier nastavuje 1 minutku.
43'
Hwang Ui-jo (Bordeaux) se společně s vracejícím se Dylanem Bronnem hnal za nakopnutým míčem. A podle sudího si v souboji s ním počínal nedovoleně.
42'
Domácí roztáhli hru do strany. Fabien Centonze pak neváhal načepovat balon před branku, kde našel pouze hlavičkujícího obránce.
40'
Exekutorem nařízené standardky se stal Remi Oudin (Bordeaux). Úkíddžá si postavil malou dvoučlennou zeď, ale Oudin ji ani tak nebyl schopen obstřelit.
39'
Rémi Oudin zařval bolestí. Důvodem je faul na jeho osobu, který spáchal Aaron Leya Iseka (Méty). Co na to rozhodčí? Vytahuje žlutou kartu.
37'
Napravit se to snažil Fabien Centonze (Méty). Sám si zprava navedl míč na střed a vystřelil. Míči v cestě na brankáře zabránil obětavý stoper Baysse.
35'
Právě se rozeběhla 35. minuta, zatím jsme stále žádnou vyloženou šanci na jedné či druhé straně neviděli.
34'
Když to nešlo po zemi, zkusili to domácí vzduchem. Na načechraný pas si počkal Boubakar Kouyaté, ovšem ani on neměl dostatečně přesnou mušku.
33'
Za Méty zaútočil Youssef Maziz. Měl sice možnost zakombinovat, ale rozhodl se vzít zodpovědnost na sebe. Byla to špatná volba.
31'
Podobně byl na tom na druhé straně hřiště Josh Maja, ten po standardce od pravé lajny vysoko přehlavičkoval břevno domácí branky.
30'
29'
Když to nevyšlo z přímáku, zkusil to Habib Maiga (Méty) ze hry. Uzdu své střele pustil pár metrů před šestnáctkou a ta mu ulétla až do hlediště.
27'
Z nařízené standardky zakončoval Youssef Maziz (Méty) napřímo. Benoît Costil však postavil pevnou zeď a navíc na správné místo.
26'
Pablo podkopl rozběhnutého Delaineho a navýšil tím počet žlutých karet Bordeaux.
24'
Naštěstí ne a Habib Maïga (Méty) je po krátkém ošetření připraven nastoupit zpátky do hry.
22'
Habib Maïga (Méty) se po souboji s Youssoufem Sabalym ocitl na zemi a s bolestivou grimasou ve tváři si žádá ošetření. Snad se nejedná o nic vážného.
20'
Známe jméno prvního hříšníka. Yacine Adli (Bordeaux) podrazil u lajny Fabiena Centonzeho a dostal žlutou kartu.
19'
Ještě jednou Youssef Maziz. Předchozí chybu odčinil lvím během po levém křídle a načechraným centrem před bránu. Škoda pro Méty, že od nabíhajícího Leyi Iseky se míč odrazil přímo do Costilovy náruče.
17'
Zpočátku nadějně vypadající akci pokazil Youssef Maziz (Méty) nepřesnou přihrávkou.
16'
Bordeaux opět zakončilo. Yacine Adli měl příležitost na levé straně vápna, odkud levačkou přes nohu bránícího Dylana Bronna přestřelil branku.
15'
Statistika držení míče: 45% : 55%.
14'
Přesto se hosté o chvíli později propracovali ke střele. Ta byla vyslaná ze střední vzdálenosti a prolétla vysoko nad brankou Alexandra Úkíddži.
13'
To nám předvedl Loris Benito (Bordeaux), když u postranní čáry v nouzi nakopl míč daleko za půlící čáru.
11'
Méty většinu času tvoří, zatímco Bordeaux spíše vychází ze zabezpečené obrany.
10'
Oťukávací desetiminutovka je úspěšně za námi. Kromě hlavičky domácího Leyi se nic zajímavého nestalo.
9'
Další vzdušňák už hosté neodvrátili a vypomoct jim musel brankář Benoît Costil.
8'
Zpočátku rozvážnou kombinací Méty roztáhly hru do strany. Fabien Centonze se pak stejně jako předtím Oudin prezentoval odvráceným pasem.
6'
Pochopitelně následoval roh. Největší přehled při něm prokázal Boubakar Kouyaté (Méty), jenž balon odhlavičkoval do bezpečí.
5'
Tam získali míč hosté. Následně se do šestnáctky tlačil Remi Oudin, jehož zpětnou přihrávku srazil Dylan Bronn mimo vlastní branku.
4'
Po jeho výkopu se hraje uprostřed hřiště.
3'
A po něm jsme viděli první zakončení. Mazizův centr dosedl na hlavu Aarona Iseky Leyi, ale Costil (Bordeaux) byl na brankové čáře pozorný.
2'
Při dalším útoku Boubakar Kouyaté (Méty) svedl souboj s Pablem a vytěžil z něj roh.
1'
Okamžitě po rozehrávce následoval dlouhý nákop, který obrana Bordeaux nechala doskákat do zámezí.
1'
Mezi kapitány proběhl los. Stranu si vybral Benoît Costil, takže úvodní výkop provedou Méty.
Základní jedenáctky už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v dresech vínové barvy, hosté kompletně v bílém.
Rozcvička na Stade Saint-Symphorien v Métách je v plném proudu. Jak už jsem předeslal, vinou zranění na ní chybí domácí ostrostřelec Ibrahima Niane.

FC Méty: Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Boye (C) – Centonze, Angban, Maïga, Delaine – L. Gueye, Maziz – Leya Iseka.
Náhradníci: Caillard – Boahene, Ambrose, Vagner, Tchimbembé, Fofana, Sarr, Yade, B. Traoré.

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Sabaly, Baysse, Pablo, Benito – Bašić, Otávio – Oudin, Adli, Hwang Ui-jo – Maja.
Náhradníci: Poussin – Koscielny, Bakwa, Briand, de Préville, Kalu, Kwateng, A. Traoré, Zerkane.

Rozhodčí: Gautier – Annonier, Aube.
Tuto otázku nám zodpoví sami fotbalisté. Do kterých Frederic Antonetti (Méty) a Jean-Louis Gasset (Bordeaux) vložili svou důvěru?
Větším sebevědomím ze vzájemných bitev oplývají fotbalisté Bordeaux. Girondins vyhráli šest posledních zápasů (z toho hned 5x udrželi čisté konto). V Métách naposledy padli v květnu 2004, a to už je hodně fousatá historie. Bude se dnes přepisovat?
Domácí stále postrádají svého nejlepšího střelce. Ibrahima Niane už od poloviny října laboruje se zraněním, předtím přitom stihl dát ve třech zápasech šest gólů. Zastoupit by ho měl Farid Boulaya (3 góly).

Hosté žádného elitního útočníka nemají a na rozdíl od Mét se mohou opřít o širokou základnu možných střelců (10). Hrozba může přijít prakticky odkudkoliv.
S formou je to skoro jako na houpačce. V nevyrovnaných prosincových výkonech měly Méty bilanci 2-1-2, Bordeaux zase 2-0-3. Vše tak nasvědčuje tomu, že nás čeká průměrný zápas průměrných celků. A že v něm budou rozhodovat maličkosti.
Méty uzavírají horní polovinu tabulky. Bordeaux je na tom o tři příčky hůře, přestože oba celky od sebe dělí pouhopouhý bod. Mezi ně se vklínili Brest a Nice, podzimní soupeř Slavie Praha v Evropské lize.
Do týdne vložené 18. kolo Ligue 1 se kompletně odehraje ve středu. První polovina všech utkání začne v 19 hodin, což je i případ zápasu Méty – Bordeaux.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.