Ligue 1 - 38. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Marseille - 23. května 2021   21:00

Metz
90+7' Boulaya
1:1
(0:0)
Marseille
90+14' Milik
Metz
Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye (C), Delaine (90+3. Udol) – N'Doram, Sarr, Maïga, Boulaya – Ambrose (78. Vagner), Yade (78. L. Gueye).
Caillard – Boahene, Vagner, Udol, B. Traoré, Maziz, L. Gueye, Kouyaté, Fofana.
Marseille
Mandanda (C) – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Lirola (88. Dieng), Kamara, Gueye, Amavi (67. Nagatomo) – Payet – Milik, Benedetto (73. Henrique).
Pelé – Bertelli, Dieng, Perrin, Rongier, Henrique, Ntcham, Nagatomo.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Ani druhý poločas nebyl zrovna atraktivní, i tak byl směrem dopředu nebezpečnější Olympique Marseille, který si vypracoval několik dobrých možnost. Méty toho ve druhém dějství směrem dopředu moc nepředvedly, spíše se snažily vycházet za zajištěné obrany, nicméně v nastaveném čase zahrávaly penalty, kterou dokázaly proměnit. Vypadalo to na vítězství domácích, sudí dokonce ukončil zápas, jenomže poté se ještě běžel podívat k videu. To odhalilo nedovolený zákrok domácích a penaltu si vyzkoušela také Marseilla, která srovnala krok.
Držení míče: 35 % : 65 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 3:6. Rohy: 1:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:9.
90+14'
90+14'
Marseille právě vstřelilo branku!
Ve čtrnácté minutě nastaveného času je vyrovnáno! Míč si ke značce pokutového kopu nakonec postavil ARKADIUSZ MILIK, kterému se povedlo poslat brankáře na druhou stranu.
90+12'
A je tu pro změnu penalta také pro hosty!
90+10'
Sudí sice ukončil zápas, jenomže se vrací k situaci u pokutového území. Do akce jde znovu video!
90+7'
Méty právě vstřelily branku!
K rozehrávce pokutového kopu se postavil domácí FARID BOULAYA, který zvolil prudké zakončení k levé tyči, zatímco se Mandanda vydal na druhou stranu.
90+6'
Žlutou kartu dostává Dimitri Payet (Olympique Marseille).
90+5'
Rozhodčí se nakonec běžel podívat k videu, je tu penalta pro domácí!
90+3'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thomas Delaine, přichází Matthieu Udol.
90+3'
Boulaya zkoušel přímý pokus, trefil ovšem pouze soupeře, dost možná ale do ruky.
90+2'
Tak nakonec nikoliv, faul proběhl ještě před pokutovým územím a je z toho standardka. K rozehrávce se staví Boulaya.
90+1'
Je tu pokutový kop pro Méty!
90+1'
Méty se nyní usadily na opačné polovině a sledujeme kombinaci.
90'
Nastavují se tři minuty.
88'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Ahmadou Dieng.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby. Stále čekáme na první branku, navíc se ještě dočkáme nastaveného času.
86'
Od své branky pro změnu rozehrával brankář Mandanda, který to zkoušel nahrávkou po zemi na Balerdiho, který se dostal na druhou polovinu.
85'
Milik si dlouho naváděl míč na levou nohu, načež se dokonce dostal k zakončení, které bylo zablokováno kousek vedle domácí branky.
84'
Rohový kop nepřinesl nic nebezpečného a na druhou stranu se tak dostával domácí Maiga, který nahrávkou trefil dobře postaveného Gueyeho.
83'
Další útočný výpad pro změnu táhl po levém křídle hostující Henrique, kterému nevyšel manévr přes protihráče, přesto z toho bude další roh.
82'
Odkopem na druhou stranu to zkoušel Gueye, kterému se povedlo velice přesně najít volného Milika, po jehož nahrávce pálil do boční sítě Lirola.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Domácí celek se poměrně dlouho nedostal k opačnému pokutovému území, nyní fauloval.
80'
Kousek od pokutového území skončil po souboji na zemi hostující Nagatomo, o faul se dle sudího nejednalo, přesto se k míči dostal Payet.
79'
K volnému míči se posléze jako první dostal hostující González, který ho v poklidu nahrál do tandemu na Balerdiho, jenž ještě hledal Mandandu.
78'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Papa Ndiaga Yade, přichází Lamine Gueye.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Thierry Ambrose, přichází Vagner.
77'
Po nedovoleném zákroku mohl volný kop rozehrávat hostující González. Tomu se povedlo přenést hru na levou stranu, odkud zkoušel centrovat Kamara.
76'
A střelecký pokus pro změnu vyprodukoval hostující Kamara, který se dostal k hlavičce z hranice malého vápna, tu ovšem poslal pouze vedle.
75'
Zády k brance nyní pracoval hostující Henrique, kterému se povedlo zpětnou nahrávkou najít volného Gonzáleze, jenž přenášel hru do strany.
73'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Luis Henrique.
72'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. I nadále čekáme na první přesný zásah tohoto zápasu, aktivnější je Olympique Marseille.
71'
Žlutou kartu dostává Pol Lirola (Olympique Marseille).
70'
Následoval ještě jeden rohový kop, který se pro změnu kroutil směrem do domácí branky a plné ruce práce tak měl domácí brankář Oukidja.
69'
Následoval rohový kop z levé strany, který si vzal na starost hostující Payet. Jeho nabídku si dokázal najít Boye, který rychle míč odvracel.
68'
Métám to znovu dopředu moc nezafungovalo a míč se tak opětovně dostal na kopačku brankáře Mandandy, který se postaral o rychlou rozehrávku.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Jordan Amavi, přichází Juto Nagatomo.
65'
Roztažení hry našlo na pravém křídle Centonzeho, který se pokoušel o centrovanou nabídku k hranici malého vápna, kde ale narazil Ambrose.
64'
Žlutou kartu dokonce vyfasoval domácí trenér. Pokračuje se rozehrávkou domácího celku, o kterou se nakonec postaral záložník NDoram.
63'
Kousek od středového kruhu došlo k hodně důraznému souboji, po kterém skončila na zemi dvojice hráčů a rozhodně se chvíli hrát nebude.
62'
Následovat bude rozehrávka od hostující branky. Sledovali jsme totiž ofsajdové postavení, ve kterém se při náběhu nacházel domácí Ambrose.
61'
Je za námi hodina hry, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Nyní nebezpečně zakončoval NDoram, jehož rána se ale snesl vedle.
60'
Následovat bude rohový kop pro Olympique Marseille.
59'
K rozehrávce se nakonec postavil Milik, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku, jenomže luxusní zákrok vytasil brankář Oukidja.
58'
Mandanda se na opačné straně pokoušel najít kolegu Benedetta, který dokázal prodloužit míč na Payeta, jenž vybojoval zajímavou standardku.
57'
S míčem si nyní pohrávala hostující obrana, která do kombinace zapojila také brankáře Mandandu, který se dostal daleko mimo pokutové území.
56'
Benedetto se protlačil až k pokutovému území, kde to zkoušel zakončením na přední tyči, jenomže míč nakonec poslal zhruba metr vedle branky.
55'
S míčem si pro změnu pohrál také domácí brankář Oukidja, který se dostal do obrovských problémů. Rozehrávku poslal na Lirolu, který netrefil odkrytou branku.
54'
Žlutou kartu dostává Thierry Ambrose (FC Méty).
54'
Následoval rohový kop z pravé strany, ke kterému se nakonec postavil hostující Payet, s jehož centrem si ale dokázal poradit domácí Delaine.
53'
Po autovém vhazování to měl hodně složité hostující Lirola, který v tísni vyprodukoval zpětnou nahrávku na Mandandu, který rychle odkopával vpřed.
52'
Znovu od své branky mohl rozehrávat Mandanda, který to nakonec zkoušel nákopem ke středovému kruhu, kde za sebe prodlužoval Payet.
51'
Méty přispěchaly s kombinací na opačnou polovinu, kde to centrovanou nabídkou do pokutového území zkoušel Sarr, který našel pouze Gonzáleze.
50'
Nahrávka do tandemu měla směřovat na hostujícího Milika, před kterého se dokázal natlačit Delaine, který přihrával směrem na Maigu.
49'
S míčem si navíc zahrál také brankář Mandanda, který to zkoušel odkopem na opačnou stranu hrací plochy, kde se do vzduchu dostal NDoram.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu hostující celek rozjel kombinaci na vlastní polovině. Balerdi nakonec vyprodukoval zadovku na Gonzáleze.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Sledovali jsme poměrně nezáživnou podívanou, za celou dobu jsme se nedočkali ani jedné vyložené šance. Oba celky se střídaly v držení míče, proto se s jistotou nedá říct, který z týmů byl směrem dopředu nebezpečnější.
45'
44'
Znovu se nám hra uklidnila. Gueye měl kolem sebe nesmírně hodně prostoru, nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku na Gonzáleze.
42'
Příliš pozdě byl v souboji o míč domácí Sarr, který si při nedovoleném zákroku pomohl šlapákem.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Méty si nyní vyzkoušely rozehrávku rohového kopu z pravé strany, který byl po zemi rozehrán na Boulayu, s jehož centrem si dokázal poradit soupeř.
37'
Nakonec se podle sudího o nedovolený zákrok nejednalo a González tak rozehrával od svého pokutového území, přičemž dokázal najít Kamaru.
36'
Žlutou kartu dostává Dylan Bronn (FC Méty).
35'
Od své branky nyní rozehrával Oukidja a jeho celek se rychle dostal na opačnou polovinu, kde si na hranici nedovoleného zákroku pomohl Amavi.
33'
Méty rychle rozehrály nakrátko, načež si to předkopnutím míče před sebe vyzkoušel Yadé, který se ovšem tělem nedostal za záda soupeře.
32'
Benedetto nakonec v souboji s protihráčem sáhl k nedovolenému zákroku, kterého si všiml také hlavní sudí a volný kop bude rozehrávat soupeř.
31'
Je za námi zhruba třetina hry, která nám stále nepřinesla ani jednu branku. Oba celky se střídají v držení míče, nyní ho má na kopačce domácí celek.
30'
Na opačné straně jsme sledovali přenesení hry směrem na volného Lirolu, který si ještě s míčem pohrával, načež ho přenesl na volného Amaviho.
29'
U postranní lajny se povedlo zakročit domácímu Centonzemu, který navíc přeposlal míč do tandemu na Boulayu, jehož centr ale zablokoval protihráč.
28'
Méty velice dobře vyplňují prostor na vlastní polovině, soupeř tak má obrovské problémy projít s míčem do nebezpečné vzdálenosti od šestnáctky.
27'
Na vlastní polovině operoval s míčem hostující Balerdi, který poměrně dlouho váhal. Nakonec se mu ke spolupráci přihlásil kolega Gueye.
26'
González to posléze zkoušel vysokou nabídkou na opačnou stranu hrací plochy, kde měl daleko k míči Milik a jako první se k němu dostal Oukidja.
25'
Je za námi polovina prvního poločasu, která nám zatím branku nepřinesla. Stále platí, že sledujeme poměrně dost vyrovnanou podívanou.
23'
Zatím nevýrazně hrající Milik musel pro míč do velkého úhlu, přesto se mu po zablokované nahrávce povedlo vybojovat druhý rohový kop zápasu.
22'
Pokračovalo se rozehrávkou od hostující branky. Velezkušený Mandanda nakonec pouze vyhodil míč před sebe, kde se nacházel González.
21'
Rohový kop nakonec nepřinesl nic nebezpečného. Do vzduchu se na přední tyči dostával Benedetto, před kterého se ale dostal Ambrose.
20'
Do volného prostoru si seběhl Amavi, kterému se povedlo před čárou odcentrovat do pokutového území, kde ovšem míč odvracel na roh Bronn.
19'
Ten se ovšem daleko s míčem nedostal, čistým způsobem ho totiž dokázal zastavit vracející se Amavi, který přeposlal nahrávku na Kamaru.
18'
Domácí celek se pro změnu snažil aktivně napadat rozehrávku soupeře, což přineslo zisk míče a následný protiútok tak táhne Centonze.
17'
Olympique Marseille pokračoval v kombinaci na vlastní polovině, do které se na pravém křídle zapojil také pravý obránce Balerdi.
16'
Mandanda posléze rozehrával na jistotu po zemi směrem na osamoceného Gonzáleze, kterému se povedlo s míčem přejít na opačnou poloviunu.
15'
První zákrok si nakonec připsal hostující brankář Mandanda. Ambrose to zkoušel zakončením z jedničky, jenomže mířil doprostřed branky.
14'
A Lirola si našel prostor pro centrovanou nabídku do malého vápna, kde před Benedettem dokázal včas zakročit domácí brankář Oukidja.
13'
Nyní se domácí celek poměrně jednoduše dostal s míčem na druhou stranu, kde skončil na zemi NDoram, avšak sudí nechal pokračovat.
12'
Klid na rozehrávku měl obránce González, který na jistotu našel na pravém křídle naprosto osamoceného Lirolu, jenž se vydal směrem kupředu.
11'
Brankář Mandanda tak byl bez práce, naopak mohl rozehrávat od své branky. V tomto případě to vyzkoušel rozehrávkou nakrátko po zemi.
10'
S míčem se na opačnou polovinu dokázal dostat domácí Delaine, který se dokonce pokoušel o centr, jenomže míč poslal směrem do zámezí.
9'
Méty se jednoduchou kombinací dostaly na druhou stranu, avšak zodpovědně to provedl zadák Balerdi, který hlavou odehrál míč do rukavic brankáře.
8'
O nahrávku si na pravé straně řekl domácí Centonze, který znovu zahrával směrem za sebe, kde měl hodně prostoru kolem sebe kolega Sarr.
7'
Boye nikam nespěchal, naopak další zpětnou nahrávkou oslovil kolegu Bronna, jehož dalekonosný pas dokázal González odehrát do zámezí.
6'
Olympique Marseille se musela vracet na vlastní polovinu, kde jí navíc zradila nepřesnost a následovat tak bude autové vhazování pro Centonzeho.
5'
Zpětná nahrávka poté putovala na kopačku brankáře Oukidjy, který se postaral o dalekonosný odkop, který se ovšem snesl ven z hrací plochy.
4'
Do volného prostoru si seběhl domácí Sarr, který si sice potáhl míč do pokutového území, jenomže následný centr poslal hodně za branku.
3'
Poprvé se k míči dostal hostující brankář Mandanda, který se postaral o dalekonosný odkop na druhou stranu, kde na něj nedosáhl Lirola.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zprava doleva.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Centonze, Bronn, Boye, Delaine – N'Doram, Sarr, Maïga, Boulaya – Ambrose, Yade.
Náhradníci: Caillard – Boahene, Vagner, Udol, B. Traoré, Maziz, L. Gueye, Kouyaté, Fofana.

Olympique Marseille: Mandanda – Balerdi, Álvaro González, Ćaleta-Car – Lirola, Kamara, Gueye, Amavi – Payet – Milik, Benedetto.
Náhradníci: Pelé – Bertelli, Dieng, Perrin, Rongier, Henrique, Ntcham, Nagatomo..
FC Méty

Na opačné straně stojí Méty, které se před posledním kolem ocitli na desáté pozici. Méty tak stále mají o co hrát, v tabulce však mohou maximálně klesnout. Může z toho být dokonce až dvanáctá pozice, kde má Angers manko pouze dvou bodů. Domácí celek tohoto zápasu nepůjde do tohoto střetnutí v nejlepší formě, z posledních pěti duelů se mu povedlo vyhrát pouze jedinkrát. Méty tak na svém kontě mají dvě porážky v řadě, ta druhá přišla na půdě sedmnáctého Lorientu, který si vítězstvím 2:1 výrazně pomohl v boji o setrvání ve francouzské nejvyšší soutěži.
Olympique Marseille

Fotbalisté Marseille se před tímto zápasem nacházejí na páté pozici, na které také zůstanou. Pro Olympique Marseille se tak jedná o zisk pohárové Evropy pro nadcházející sezonu, konkrétněji z toho bude základní skupina Evropské ligy. Olympique Marseille dokázal v minulém kole ukončit dvouzápasovou sérii bez výhry. Na domácím stadionu se mu po překvapivě přestřelce nakonec povedlo porazit dvanácté Angers poměrem 3:2. Olympique Marseille tak v tomto duelu bude hrát o letošní sedmnácté vítězství, naopak si může připsat již jedenáctou porážku.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi FC Méty a Olympique Marseille.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.