Ligue 1 - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : St. Etienne - 25. října 2020   15:00

Metz
6' Boulaya  • 78' Sissoko(vl.)
2:0
(1:0)
Metz
Úkíddžá – Udol, Centonze, Boye (C), Bronn – Pajot, Maïga (90+4. Fofana), Angban (90. Tchimbembé) – L. Gueye (57. Vagner), Nguette, Boulaya.
Caillard – Delaine, Vagner, Fofana, Kouyaté, Maziz, Tchimbembé, Yade.
St. Etienne
Moulin – Sow, Neyou (86. Rivera), P. Retsos (49. Tshibuabua) – Sissoko, M. Camara, Moueffek, Monnet-Paquet (46. Chazrí) – Aouchiche (63. Douath) – Hamouma (C), Bouanga (86. Tormin).
Bajič – Benkhedim, Douath, Rivera, Chazrí, Tormin, Tshibuabua, Youssouf, Souici.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek nedělního dne.
Držení míče: 43 % : 57 %.
Střely na branku: 4:0. Střely mimo: 3:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 11:16.
Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý duel, který nakonec lépe domácí pro domácí celek. Domácí nakonec zvládli těžký zápas a silné Saint-Étienne porazili 2:0, když o první branku se postaral Farid Boulaya a druhou si hosté vstřelili sami. Nutno dodat, že domácí byli aktivnější, lepší a vyhráli dle mého zcela zaslouženě. Domácí tedy berou všechny tři body, naopak hosté nemají ani bod a prohráli v lize počtvrté v řadě.
90+5'
90+4'
Tento duel ukončil velice nepřesnou střelou hostující Lucas Douath.
90+4'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Habib Maïga, přichází Mamadou Fofana.
90+3'
Habib Maïga je ještě ošetřován, více se už v tomto utkání nejspíše nestane.
90+1'
Rozhodčí přidal čtyři minutky.
90'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Victorien Angban, přichází Warren Tchimbembé.
90'
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
88'
Utkání se už pouze dohrává. O vítězi je rozhodnuto, tři body získá domácí celek.
86'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Tyron Tormin.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvan Neyou, přichází Maxence Rivera.
84'
Žlutou kartu dostává Vincent Pajot (FC Méty).
82'
S propagačním pokusem si lehce poradil pozorný Jessy Moulin, který samozřejmě s rozehrávkou vůbec nepospíchá.
80'
Hosté mají posledních deset minutek na to, aby něco udělali s dvoubrankovým mankem. No, lehké to rozhodně nebude a vypadá to, že všechny body získá domácí celek.
78'
Méty právě vstřelily branku!
Tak jsme se dočkali, protože domácí jdou do vedení 2:0 a je nejspíše tedy rozhodnuto! Po centru z pravé strany míč nešťastně zasáhl ALPHA SISSOKO, který si vstřelil vlastní branku!
77'
Ani jednomu celku se nyní směrem dopředu nedaří podle představ a na druhou branku v tomto zápase tak stále čekáme.
75'
Žlutou kartu dostává Habib Maïga (FC Méty).
74'
Žlutou kartu dostává Yvan Neyou (AS Saint-Étienne).
72'
Po rohu míč propadl až na malé vápna, tam se zjevil Marvin Tshibuabua, ale z výborné pozice ho poslal těsně nad břevno! To byla obrovská šance!
71'
Rohový kop pro Saint-Étienne.
70'
A další snažení domácích borců zastavil rozhodčí, ofsajd. Je před námi posledních dvacet minutek.
68'
Jeden z hráčů se ve skrumáži dostal k zakončení, ale po jeho pokusu míč směřující do branky vykopl hráč stojící u tyče!
67'
Rohový kop pro domácí celek.
66'
Hosté získali míč a hned se vydali dopředu, ale jejich akci ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.
65'
Domácí se už nikam příliš netlačí, kombinují a šetří cenné vteřinky, což je za současného stavu zcela logické a pochopitelné.
63'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Lucas Douath.
61'
Čas letí a je před námi posledních třicet minutek. Vzhledem k tomu, že hosté prohrávají stále pouze o jednu branku, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
59'
Opa Nguette se dral do vápna, ale skvěle ho od míče odstavil Alpha Sissoko, který tak slibnou akci zastavil.
57'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Lamine Gueye, přichází Vagner.
56'
Hostující hráč si všiml, že domácí brankář je daleko ze své branky, tak to zkusil téměř z poloviny hřiště, ale jeho pokusu scházela přesnost. Myšlenka ale byla výborná.
54'
Po další přihrávce do vápna si pro míč došel pozorný Jessy Moulin.
53'
Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se nakonec žádný z hráčů nedostal.
51'
Nejspíše Yvan Neyou poslal parádní míč před branku domácího celku, ale žádný z hráčů ho nedokázal usměrnit do branky!
49'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Panagiotis Retsos, přichází Marvin Tshibuabua.
48'
Zničehonic zůstal na trávníku ležet hostující Panagiotis Retsos, který zřejmě nebude moc v utkání pokračovat.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Vahbí Chazrí.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 16:01 hodin.
První poločas je za námi. Sledujeme zajímavou bitvu, kterou zatím o něco lépe zvládá domácí celek, který po krásné brance z přímého kopu vede nad Saint-Étienne 1:0. Nutno dodat, že domácí měli více ze hry, byli aktivnější a myslím si, že jejich vedení je zcela zasloužené. Uvidíme, co nám hráči předvedou ve druhém poločase a jak to nakonec celé dopadne. Bude to ještě hodně zajímavé.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta prvního poločasu.
44'
Další zcela zbytečný faul hostů na útočné polovině, takže na tahu je domácí mužstvo.
42'
Domácí hráči to skvěle sehráli na pravé straně, ale Aimen Moueffek poté pokazil centr, když míč poslal jen do zámezí.
41'
Do konce prvního poločasu zbývá posledních pět minutek, tak uvidíme, zda se ještě něco dočkáme.
39'
Na povedenou kolmou přihrávku si naběhl Romain Hamouma, ale výborně vše přečetl Alexandr Úkíddžá, který míč sebral. Navíc u toho byl faulován.
37'
A další snažení hostujícího celku ukončil Panagiotis Retsos, který zcela zbytečně fauloval.
35'
Aktivní Opa Nguette si pěkně obhodil jednoho z protihráčů, ale proti dvojici už poté šanci neměl a o míč přišel.
33'
Hosté se snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale domácí dnes velmi dobře brání a hráči Saint-Étienne se nedostávají do zakončení.
32'
Žlutou kartu dostává Victorien Angban (FC Méty).
31'
Žlutou kartu dostává Denis Bouanga (AS Saint-Étienne).
29'
Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a je jasné, že se chvíli hrát nebude, bude se ošetřovat.
27'
Po rohu zakončoval Romain Hamouma, ale jeho rána přesná nebyla a Alexandr Úkíddžá mohl tedy zůstat v klidu.
26'
Rohový kop pro AS Saint-Étienne.
25'
Do míče se opřel domácí Vincent Pajot a nebyl to špatný přízemní pokus, ovšem pár decimetrů mu nakonec chybělo!
24'
Žlutou kartu dostává Panagiotis Retsos (AS Saint-Étienne).
22'
Opa Nguette si ve vápně soupeře zaseklo míč a po střetu upadl, ale rozhodčí tento zákrok neposoudil jako nedovolený a pokutový kop neodpískal.
20'
Domácí zahrávali svůj druhý rohový kop, ale nic z něho nebylo a po dvaceti minutách je to tedy stále o jednu branku.
19'
Stále hustě prší, tak uvidíme, jak to zápas ovlivní a kdo se s tímto počasím lépe vypořádá. Zatím to zvládají o něco lépe domácí, kteří vedou 1:0.
17'
Domácí nyní dobře kombinovali na polovině soupeře, ale do zakončení se tentokrát nedostali.
15'
Kévin Monnet-Paquet byl ale nyní až příliš důrazný a byl mu odpískán útočný faul, takže na tahu je domácí celek.
13'
Romain Hamouma se prodral do vápna, přihrál před branku, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal.
12'
Hostující hráči přidali a je to znát. Saint-Étienne je nyní mnohem aktivnější a domácí zadáci mají obrovské problémy.
10'
Na druhé straně hřiště to vzal na sebe Denis Bouanga, který se po kličce dostal do vápna, zkusil to z úhlu, ale míč skončil jen na boční síti!
8'
A po zakončení míč skončil na pravé tyči, od které se odrazil do zámezí! Domácí celek je nyní jasně lepší a soupeř vůbec neví, co má hrát.
7'
Rohový kop pro domácí.
6'
A je z toho úvodní branka tohoto zápasu! K míči se postavil FARID BOULAYA, který prostřelil zeď a hostující Jessy Moulin byl zcela bez šance, takže Méty jdou do vedení 1:0!
5'
Tentokrát už to ale faul byl a domácí budou zahrávat hodně zajímavou standardní situaci.
3'
Po další akci se ve vápně objevil Opa Nguette, ale na poslední chvíli byl čistě zastaven a zakončit tak nedokázal.
2'
Domácí začali hodně aktivně, hned se vydali dopředu, ale po dlouhém nákopu doputoval míč jen do zámezí.
1'
Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Udol, Centonze, Boye (C), Bronn – Pajot, Maïga, Angban – L. Gueye, Nguette, Boulaya.
Náhradníci: Caillard – Delaine, Vagner, Fofana, Kouyaté, Maziz, Tchimbembé, Yade.

AS Saint-Étienne: Moulin – Sow, Neyou, P. Retsos – Sissoko, M. Camara, Moueffek, Monnet-Paquet – Aouchiche – Hamouma (C), Bouanga.
Náhradníci: Bajič – Benkhedim, Douath, Rivera, Chazrí, Tormin, Tshibuabua, Youssouf..

AS Saint-Étienne

Hostující celek je na tom o něco málo lépe. Po sedmi kolech má na svém kontě 10 bodů a nachází se na jedenácté pozici. Hosté měli slušný start do nové sezony, ale pak se jim přestalo dařit a v posledních třech kolech navíc nezískali ani bod. Dnes tedy potřebují nutně zabrat a přidat další body, ovšem nebude to nic lehkého.
FC Méty

Domácí celek si zatím nevede úplně nejlépe. Domácí totiž zatím odehráli sedm utkání a získali pouze osm bodů, což stačí na průběžné čtrnácté místo. Domácí ze sedmi utkání pouze dvakrát vyhráli, takže dnes by nutně potřebovali zabrat a přidat třetí vítězství v sezoně. V posledních čtyřech zápasech navíc domácí ani jednou neprohráli, takže po mizerném začátku šly jejich výkony nahoru.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel FC Méty – AS Saint-Étienne. Mírným favoritem je domácí celek, ale uvidíme, jak tento duel nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.