Ligue 1 - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Nantes - 13. září 2020   17:00

Monaco
5' Diop  • 65' Geubbels (Onyekuru)
2:1
(1:0)
Nantes
62' Blas  (D. Appiah)
Monaco
Majecki – Aguilar, Disasi, Badiashile, Ballo-Touré – G. Martins (63. Geubbels), Fàbregas (90. Jovetić), Tchouaméni, Diop – Volland (63. Onyekuru), Ben Yedder (78. Pellegri).
Turpin – Danos, Jeanne
Stade Louis-II, Monaco
Nantes
Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – A. Touré (61. Mendy), Chirivella – Bamba (73. Emond), Blas (90. Ndilu), Simon – Kolo Muani.
Petrić – Pereira De Sa, Ndilu, Mendy, Castelletto, Emond, Moutoussamy, Abíd.

To je z tohoto utkání vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou.
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 11:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 14:11.
Utkání končí vítězstvím Monaka, které mělo velmi dobrý vstup do druhé půle a v podstatě až do vyrovnávacího gólu Nantes byli domácí lepší. Nicméně gól hosté dali doslova z ničeho nic, z do té doby ojedinělé akce a vypadalo to, že to domácí sesadí ze sedla. Pak přišlo na řadu střídání, kdy nevýrazného Vollanda s Martinsem nahradila dvojice Guebbels a Onyekuru a díky jejich souhře padl krátce poté druhý domácí gól, který vstřelil Geubbels. V dalším průběhu měli šance oba týmy, ale skóre se již nezměnilo, takže domácí si připisují důležité vítězství.
90+5'
90+5'
Nastaveno je pět minut, takže do závěrečného hvizdu zbývají již opravdu pouze vteřiny.
90+3'
Stevan Jovetić (Monaco) v ofsajdu, takže hra se přerušuje a rozehrávat budou hosté.
90+2'
Stevan Jovetić (Monaco) rozehrál roh z levé strany, hosté se ubránili a získali míč na své kopačky.
90+1'
Henry Onyekuru (Monaco) se dostal do vápna, kde si přehodil míč z levačky na pravačku, vypálil, ale Alban Lafont (Nantes) bravurně vyráží na roh!
90'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Cesc Fàbregas, přichází Stevan Jovetić.
90'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Bridge Ndilu.
89'
Pietro Pellegri (Monaco) se dostal s míčem do vápna, ale byl těsně bráněn, sice vystřelil, ale branku minul.
88'
Alban Lafont (Nantes) rozehrává od své branky, stále se hraje, tudíž nemůže dojít ke střídání, které chystají hosté již zhruba tři minuty.
87'
Henry Onyekuru (Monaco) se snažil prosadit mezi dvojicí obránců, kteří mu ale nedovolili dostat se k míči.
86'
Zatím se ale stále hraje, míč vybojovali na své polovině domácí a Sofiane Diop rozehrává ve středu hřiště.
85'
Nantes připravuje změnu v sestavě, do hry se dostane Bridge Ndilu, který posílí útočnou sílu svého týmu.
84'
Nantes se po levé straně dostává dopředu, Batista Mendy se pokusil dostat s míčem do vápna, ale bránící Ruben Aguilar odkopl míč.
83'
Hraje se ve středu hřiště, to domácím samozřejmě vyhovuje za tohoto stavu.
81'
Andrei Girotto (Nantes) zezadu podráží Pellegriho, míč pro Monako.
80'
Monačtí viditelně ubrali z toho útočného tlaku a nyní se více snaží přidržovat míče a hlavně neudělat chybu.
79'
Domácí s míčem u půlící čáry, nákop dopředu není přesný, míč tak získávají hosté.
78'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Pietro Pellegri.
77'
Dlouhý nákop v podání hostů, na levou stranu, ovšem nepřesný, míč končí mimo hřiště, Radosław Majecki (Monaco) rozehrává.
76'
Byly z toho dva rohové kopy z pravé strany, ale hosté se vyrovnání nedočkali.
75'
Rohový kop pro Nantes, hosté budou rozehrávat z pravé strany.
74'
Oba týmy dostaly přestávku na osvěžení, nyní se tak již opět hraje.
73'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoul-Kader Bamba, přichází Renaud Emond.
71'
Ofsajdem končí útočná akce domácích, mezitím se hosté chystají ke střídání.
70'
Dvacet minut zbývá do konce zápasu a domácí opět vedou o gól, nicméně vzhledem k tomu, co oba týmy doposud předvádí, není změna skóre vůbec nereálná.
69'
Stejně, jako v úvodu zápasu Diop, dostává i Geubbels krátce po svém gólu červenou kartu za ostrý zákrok.
68'
Žlutou kartu dostává Willem Geubbels (AS Monaco FC).
67'
Tak radost Nantes z vyrovnání dlouho netrvala a nyní jsou to již opět domácí, kteří se tlačí do zakončení.
65'
Monaco právě vstřelilo branku!
Tak tohle střídání se domácím povedlo! Střídající Henry Onyekuru nádherně přiťukl míč nabíhajícímu WILLEMU GEUBBELSOVI, který je také na hřišti teprve sotva minutu a přes vyběhnuvšího gólmana poslal míč obloučkem do branky Nantes.
64'
Axel Disasi (Monaco) zabojoval na pravé straně, odkud nepustil protihráče do vápna.
63'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Henry Onyekuru.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Willem Geubbels.
62'
Nantes právě vstřelili branku!
Hosté z ničeho nic vyrovnávají, když po centru Appiaha z pravé strany, trochu akrobaticky, zakončuje na vzdálenější tyči LUDOVIC BLAS.
61'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Abdoulaye Touré, přichází Batista Mendy.
60'
Je za námi hodina hry, domácí stále vedou o gól, nicméně v dosavadním průběhu druhé půle jsou jasně lepší a častěji drží míč na svých kopačkách.
59'
Wissam Ben Yedder (Monaco) to zkusil z hranice vápna Nantes a jeho velice dobrá střela končí na tyči!
58'
Cesc Fàbregas (Monaco) rozehrál roh z pravé strany, ve vápně hlavičkuje Aurélien Tchouaméni, ale nebyla to povedená hlavička, Lafont v pohodě chytá.
57'
Rohový kop pro Monako, které bude rozehrávat z pravé strany.
56'
Domácí také rozehráli místo dopředu zpět k půlící čáře a zkusí zaútočit po stranách.
55'
Volný kop pro Monako, na polovině soupeře, ale daleko od vápna Nantes.
54'
Alban Lafont (Nantes) sbírá míč, po nepovedené střela Ben Yeddera, rozehrává na pravou stranu, kde se ale nikdo z jeho spoluhráčů prosadit nedokázal.
53'
Po rohovém kopu Nantes musel zasahovat domácí gólman Radosław Majecki, který ale jen sebral míč, mířící k němu.
52'
Rohového kopu se pro změnu dočkali hosté poté, co Randal Kolo Muani neprošel z pravé strany do vápna AS.
51'
Míč prolétl do vápna, kdy domácí signalizují zásah bránícího Palloise, tím pádem i roh pro AS, ale sudí je jiného názoru, odkop od branky.
50'
Gelson Martins (Monaco) padá na polovině Nantes, je to faul, takže domácím se nabízí výhoda volného kopu.
49'
Ruben Aguilar (Monaco) zasáhl dobře ve vlastním vápně, při akci soupeře, domácí rozehrávají.
48'
Sofiane Diop (Monaco) málem přišel o míč u půlící čáry, nakonec se míč dostal k obráncům AS.
47'
Monačtí na polovině Nantes, další centr Cesca Fàbregase do vápna soupeře, který ale odvrací obránce Nicolas Pallois.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:05.
První poločas nabídl velmi dobrou fotbalovou podívanou, v níž se z jediné branky radovali domácí. Těm se totiž povedl úvod zápasu, kdy také první gól padl. Hostům se podařilo vyrovnat, jenže gól neplatil pro předchozí ofsajd. Rozhodně se ale nedá říci, že by domácí měli nějakou výraznou převahu, Nantes předvedlo velmi slušný výkon a k vyrovnání nebyli hosté daleko.
45+5'
45+3'
Andrei Girotto (Nantes) odkopl v poslední chvíli míč před Cescem Fàbregasem, který se již natahoval po míči, který by poslal do odkryté branky.
45+2'
Gelson Martins (Monaco) to nyní pro změnu schytal, po nepříjemném šlapáku Traorého.
45+1'
Ruben Aguilar (Monaco) zpracovává těžký míč na pravé straně, následuje faul jeho spoluhráče Martinse, takže míč jde opět k hostům.
45'
Nastavují se čtyři minuty.
43'
Alban Lafont (Nantes) si došel míč na pravou stranu a následuje jeho rozehrávka.
42'
Sofiane Diop (Monaco) z levé strany nabíhá do vápna Nantes, jeho přihrávku zastavuje obránce Nantes.
41'
Nantes se po levé straně dostává dopředu, ale chtělo by to trochu zpřesnit hru...
40'
Dennis Appiah (Nantes) posílá míč do vápna Monaka, kde ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů, Radosław Majecki rozehrává od branky AS.
39'
A další pas za obranu Nantes, tentokrát si nabíhá Wissam Ben Yedder na pravé straně, jenže ani on míč nedostihne.
38'
Gelson Martins (Monaco) nedosáhl na pas za obranu Nantes, hraje tak gólman Alban Lafont, který vykopává od své branky.
37'
Nicolas Pallois (Nantes) zasáhl do obličeje Martinse, ale faul se nepíská, míč tak zůstává v držení hostů.
36'
Abdoul-Kader Bamba (Nantes) se dožadoval rohového kopu z pravé strany, ale asistent na pomezí je jiného názoru, bude se vykopávat od branky AS.
35'
Akce se přelévají ze strany na stranu, velice dobrý fotbal v podání obou mužstev!
34'
A jsou tu hosté, Abdoul-Kader Bamba trochu pozdržel kombinaci z pravé strany.
33'
Cesc Fàbregas (Monaco) zkoušel odcentrovat z pravé strany, to se mu tentokrát nepodařilo.
32'
A monačtí se opět dostávají do blízkosti vápna Nantes.
30'
Následuje roh domácích... který hosté v pohodě ubránili a sami se nyní dostávají do útoku.
29'
Další neskutečný pas v podání Cesca Fàbregase dopadá přesně na nohu nabíhajícího Vollanda, který tak z první poslal míč na branku, ale tu minul. Navíc míč ještě zasáhl i gólman Lafont, přesto krásný fotbalový moment!
28'
Cesc Fàbregas (Monaco) odkopává míč alespoň k půlící čáře, kde o něho zabojoval Wissam Ben Yedder... neúspěšně.
27'
Další přestávka kvůli svalovému problému jednoho z hráčů, tentokrát hráčů Nantes... který se však vzápětí opět postavil na nohy a pokračuje se.
26'
Ošetřovaným hráčem je Aurélien Tchouaméni (Monaco), který si sám způsobil zranění levého chodidla nebo kotníku levé nohy.
25'
Nyní se nehraje, kvůli nutnosti ošetřování jednoho z domácích borců.
24'
Benoît Badiashile (Monaco) zkoušel takovým nadýchaným obloučkem najít ve vápně Nantes Ben Yeddera, míč ale končí v rukavicích Lafonta.
23'
Abdoul-Kader Bamba (Nantes) rozehrává roh z pravé strany, následně ve vápně padá jeden z hostujících borců... ale nepíská se, hraje se dál.
22'
Nantes před pokutovým územím soupeře, Charles Traoré to zkouší z dálky a velice slušnou střelu Radosław Majecki (Monaco) s obtížemi vyráží na roh!
21'
Nicméně hosté ukázali, že dokáží překvapit defenzivu domácích.
19'
Ludovic Blas (Nantes) parádní přihrávkou vyslal za obranu domácích RANDALA KOLO MUANIHO, který poté z pravé strany prostřelil Majeckiho, ale vypadalo to na ofsajd, celou situaci tak ještě bude posuzovat VAR.
Ano, správně posouzené, gól není uznán, po zásahu VAR!
18'
Alban Lafont (Nantes) si musí pospíšit s rozehrávkou, po malé domů, kdy míč nesmí zvednout do rukou... zvládl míč odehrát na pravou stranu.
17'
Na druhé straně to Nicolas Pallois zkusil zpoza vápna, ale poslal míč hodně vysoko nad branku domácích.
16'
Tři rohové kopy domácích, třikrát rozehrával Cesc Fàbregas a pokaždé to bylo velice dobře kopnuté!
15'
Cesc Fàbregas (Monaco) rozehrál roh z levé strany, po zákroku Lafonta následoval roh i z druhé strany... i ten rozehrál Cesc Fàbregas... a Benoît Badiashile orazítkoval břevno hostující branky!
14'
Kevin Volland (Monaco) zkrotil těžký pas na levém křídle, vzápětí jeho spoluhráč vybojoval roh.
13'
Monačtí ztrácejí míč na polovině soupeře a musí se tak vracet zpět k půlící čáře.
11'
Žlutou kartu dostává Gelson Martins (AS Monaco FC).
10'
Zatím se hraje hodně svižný fotbal, také hosté se nezdráhají rychle zaútočit.
9'
Žlutou kartu dostává Abdoulaye Touré (FC Nantes).
9'
Podruhé se dostal míč do vápna Monaka, kde těsně minul míč zakončující Randal Kolo Muani.
8'
Volný kop hostů, daleký centr dolétl do vápna Monaka, kde ale dobře zasáhl bránící hráč domácích.
7'
Žlutou kartu dostává Sofiane Diop (AS Monaco FC).
5'
Už už to vypadalo, že domácí akci doslova zazdí... ale nakonec se míč dostal ve vápně do volného prostoru, kam se k němu jako první dostal SOFIANE DIOP, který pohotovou střelou otevírá skóre zápasu.
4'
Domácí rychle rozehráli a Kevin Volland se pokusil z levé strany odcentrovat, nicméně předtím byl v ofsajdu, takže hra je přerušena.
3'
Fodé Ballo-Touré (Monaco) dostal úder na do hlavy a skácel se k zemi, ale nebylo to nijak tvrdé.
2'
Také na monackém stadionu jsou již nějací fanoušci, byť v malém množství, ale je to rozhodně lepší, než když se hrálo před prázdnými tribunami.
1'

AS Monaco FC: Majecki – Aguilar, Disasi, Badiashile, Ballo-Touré – G. Martins, Fàbregas, Tchouaméni, Diop – Volland, Ben Yedder.
Náhradníci: Mannone – Jovetić, Pellegri, Biancone, Millot, Geubbels, Maripán, Aholou, Onyekuru.

FC Nantes: Lafont – D. Appiah, Girotto, Pallois, Ch. Traoré – A. Touré, Chirivella – Bamba, Blas, Simon – Kolo Muani.
Náhradníci: Petrić – Pereira De Sa, Ndilu, Mendy, Castelletto, Emond, Moutoussamy, Abíd.

Rozhodčí: Turpin – Danos, Jeanne.
FC NANTES
Úplně stejnou bilancí, jakou mají monačtí, se mohou pochlubit i fotbalisté Nantes. Také oni vstoupili do nového ročníku remízou, aby tři body dokázali vybojovat ve druhém kole. Na rozdíl od Monaka dokázalo ale Nantes vybojovat nesmírně cenný bod na hřišti favorizovaného Bordeaux, kde se hrálo bez branek.
Ve druhém kole pak Nantes přivítalo Nimes a když ve 27. minutě zvyšoval z pokutového kopu Louza na 2:0, zdálo se být rozhodnuto. Nicméně hosté ještě dokázali zápas ve druhé půli zdramatizovat Ferhatem. To již v době, kdy hráli domácí bez vyloučeného Louzy. A zápas dohrávali pouze o devíti, když v 87. dostal další červenou Fábio.
AC MONACO
Monačtí nevstoupili do nového ročníku zrovna optimálně, když v prvním duelu, navíc doma, prohrávali již po jedenadvaceti minutách s Remeší 0:2! Zaskočení domácí ale dokázali v nastaveném čase první půle Disasim snížit a po deseti minutách půle druhé i zásluhou Badiashileho vyrovnat. Na víc se již nezmohli a z úvodního duelu tak brali „pouze“ bod. Ve druhém duelu cestovali do Mét, kde se v první půli ujali vedení a i přesto, že jim v úvodu druhé půle byl vyloučen Fofana, dokázalo Monako těsný náskok udržet až do konce a odvezlo si tak velmi cenné tři body.
Vítejte u online přenosu fotbalového utkání 3. kola francouzské Ligue 1, v němž AC MONACO přivítá na svém stadionu FC NANTES.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.