Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Nîmes : Marseille - 4. prosince 2020   21:00

0:2
(0:0)
Marseille
57' Benedetto  (Álvaro González) • 84' Germain  (M. Sanson)
Nîmes
Reynet – Burner, Landre, Miguel, Paquiez (90. Alakouch) – Duljević (61. Koné), Cubas, Ahlinvi (61. Fomba) – Ferhat, Eliasson (90. Roux), Ripart (C).
Alakouch, Fomba, Guessoum, Koné, Roux, Sarr.
Marseille
Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier (87. Henrique), Kamara (87. Strootman) – M. Sanson, Cuisance (69. Gueye), Payet (70. Thauvin) – Benedetto (71. Germain).
Pelé – Aké, Balerdi, Germain, Gueye, Nagatomo, Strootman, Thauvin, Henrique.

Olympique Marseille potvrdil roli favorita a vyhrává tento zápas o dva góly. Hosté měli sice pomalejší rozjezd, chvíli jim trvalo, než se dostali do herní pohody. Nimes na branku v tomto zápase vystřelilo jen jednou. Trefilo břevno. Jinak Steve Mandanda nezasahoval a udržel čisté konto. Prosadili se Darío Benedetto a Valère Germain.
Držení míče: 32 % : 68 %.
Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:18.
90+4'
90+4'
Dostáváme se do poslední nastavené minuty a obrázek hry se poslední minuty příliš nemění. Další akci hostů vedů Jordan Amavi, ale jeho počínání zastavila obrana Nimes.
90+2'
Florian Thauvin (Marseille) nedokázal svou příležitost proměnit, v nastavením čase pokračuje aktivní hra Marseille, domácí se prakticky nemohou dostat do nějaké výraznější šance.
90+1'
Olympique Marseille předvedl v závěru poločasu pěknou kombinaci, ale správně gól kvůli ofsajdu platit nemůže. Hosté míří k zisku bodů.
90+1'
Čtyři minuty uvidíme navíc.
90'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Gaëtan Paquiez, přichází Sofiane Alakouch.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Niclas Eliasson, přichází Nolan Roux.
90'
Hostující celek sice dostal míč do branky znovu, ale gól platit pro ofsajd nebude. Luis Henrique (Marseille) si platnou branku nepřipíše do statistik.
90'
Dostáváme se do poslední minuty hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.
89'
V poklidném tempu se utkání dohrává, hostující celek míří za výhrou v tomto zápase.
87'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Boubacar Kamara, přichází Kevin Strootman.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Valentin Rongier, přichází Luis Henrique.
86'
Olympique Marseille kontroluje hru, drčí míč ve své moci a míří za výhrou v tomto zápase.
84'
Marseille právě vstřelilo branku!
Druhou branku v sezóně dává VALÈRE GERMAIN. Tentokrát byl na správném místě a počkal si před brankou na přihrávku od Sansona. Hostující hráč už měl snadnou práci, míč dorazil z bezprostřední blízkosti do brány. Asistence: Morgan Sanson.
83'
Optickou převahu má dal hostující celek, který diktuje tempo hry a pokouší se navýšit své vedení.
80'
Deset minut hry zbývá do konce tohoto zápasu. Nimes prohrává o jednu branku a navíc hraje bez vyloučeného hráče.
79'
Marseille rozehrává poklidně od své branky, nikam se nežene a čeká na nějakou možnost, jak navýšit své vedení.
78'
Florian Thauvin (Marseille) bude rozehrávat volný kop hostujícího celku. Jeho centr rychle odvrátila obrana.
77'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Andrés Cubas (Nîmes Olympique). Příliš důrazný byl domácí hráč v osobním souboji. Dostal druhou žlutou kartu a utkání pro něj předčasně končí.
75'
Patnáct minut hry zbývá do konce zápasu, hostující celek vede o jednu branku a má momentálně k výhře blíže.
75'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nežene do zakončení, obrany ani gólmani mnoho práce aktuálně nemají..
74'
Žlutou kartu dostává Andrés Cubas (Nîmes Olympique). Druhou žlutou kartu dostává domácí tým. Andrés Cubas fauloval poblíž poloviny hrací plochy. Následně je hostující hráč ošetřovaný.
73'
Marseille rozehrávalo volný kop, centr se snesl před branku, ale hráči v modrém zakončit nedokázali. Míč získal brankář.
71'
Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu a pro střídání se rozhodl také hostující celek. Marseille poslalo do hry hned tři odpočinuté hráče.
71'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Darío Benedetto, přichází Valère Germain.
70'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Dimitri Payet, přichází Florian Thauvin.
69'
Hostující celek vybojoval autové vhazování na své polovině, bleskově ale o míč přišel, a tak hrají domácí. Rána z velké dálky končí mimo branku.
69'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Mickaël Cuisance, přichází Pape Gueye.
66'
Akci Nimes nyní ukončil pomezní sudí, aktivně hrající Moussa Koné byl nachytaný v postavení mimo hru.
66'
Centr se snesl před hostující branku, obrana si poradila. Následně pak pálil z velké dálky Moussa Koné. Jeho rána končí vysoko nad brankou.
65'
Zdá se, že domácí kouč může být spokojený, protože po vystřídání dvou hráčů se hra Nimes o poznání zlepšila. Snadněji se dostávají do střeleckých pozic.
64'
Steve Mandanda (Marseille) uvede míč do hry a nutno poznamenat, že s rozehrávkou rozhodně nepospíchal.
63'
Volný kop nyní rozehrával domácí celek, ale Moussa Koné nedokázal zakončit podle představ. Jeho hlavička končí úplně mimo branku.
62'
Hostující fotbalisté pokračují v aktivní hře a domácí obrana musí být velmi pozorná. Jordan Amavi (Marseille) vedl další akci svého celku, ale jeho přihrávka nebyla nejpřesnější.
61'
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Matteo Ahlinvi, přichází Lamine Fomba.
Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Haris Duljević, přichází Moussa Koné.
60'
Půlhodina hry zbývá do konce zápasu a domácí Nimes se zatím marně pokouší propracovat do nějaké výraznější šance. Andrés Cubas (Nîmes) nyní navíc fauloval na půlce.
59'
Hostující celek nyní udělal důležitý krok k výhře v tomto zápase, dokázal se prosadit jako první. Darío Benedetto dnes hraje hodně aktivně, za což byl odměněn brankou.
57'
Zaslouženě se se dostává hostující celek do vedení, na dobrou přihrávku spoluhráče si naběhl DARÍO BENEDETTO. Ten dokázal z bezprostřední blízkosti prostřelit brankáře soupeře. Platnost branky ještě potvrdil VAR. Skvělou práci odvedl přiíhrávající Álvaro González.
55'
Hostující celek pokračuje rozehrávkou od své branky, ale první pokus o útočnou akci skončil nepřesným soubojem jeden na jednoho.
54'
Boubacar Kamara (Marseille) nedokázal odehrát míč, a tak se do šance dostával jeden z domácích. Ten však prohrál souboj o balon, a tak mohl vykopávat Steve Mandanda.
53'
Náhradníci na obou stranách se už rozcvičují, je pravděpodobné, že brzy uvidíme první střídání v tomto zápase.
52'
Darío Benedetto (Marseille) se pokoušel probojovat do další střelecké pozice, nabíhal si na centr spoluhráče, ale byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce Marseille tedy končí.
51'
Hostující celek se znovu probojoval před branku, Hiroki Sakaj (Marseille) hledal dlouhou přihrávkou spoluhráče. Darío Benedetto (Marseille) zastihl míč na hrací ploše, ale vypálit z ostré pozice už nedokázal.
50'
Pět minut hry uplynulo z druhého poločasu. Hostující celek pokračuje v aktivní hře, tlačí se do zakončení. Nesmí ale zapomínat na obranu, neboť to domácí zkouší z protiútoků.
49'
Darío Benedetto (Marseille) měl na hlavě první gól v tomto zápase. Jeho hlavička po výborném centru končí jen ve středu branky, kde byl připravený gólman Baptiste Reynet.
48'
Renaud Ripart (Nîmes) se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku. Následně balon do hry uvedl domácí brankář. Ten přenechal míč obráncům.
47'
Olympique Marseille pokračuje v aktivní hře, kombinuje na útočné polovině. Boubacar Kamara (Marseille) zkoušel najít spoluhráče, Duje Ćaleta-Car (Marseille) pokračoval dál. Ale ke střele se hráči v modrém dostat nedokázali.
47'
Zajímavou akci zkoušeli sehrát hostující fotbalisté. Pomezní sudí ale jejich snahu rychle zastavil, protože byli v postavení mimo hru.
46'
Zdá se, že ani jeden z trenérů během poločasové přestávky nevyužil možnost střídání.
46'
Utkání, ve kterém zatím čekáme na první gól, pokračuje druhým poločasem.
46'
Aktivnější byl hostující celek, který se snadněji dostával do střeleckých pozic. Zatím ale na první branku čekáme. Po poločasové přestávce budeme pokračovat.
45+2'
45+1'
Následovat bude rohový kop pro Marseille. Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit.
45'
Volný kop pro hostující celek, centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit. Uvidíme jednu minutu navíc.
45'
Žlutou kartu dostává Loïck Landre (Nîmes Olympique).
Žlutou kartu dostává Álvaro González (Olympique Marseille). Domácí hráč dostává kartu za hrubost, hostující za nesportovní chování.
42'
V poklidném tempu se dohrává úvodní poločas, hostující celek, který už dostal tři žluté karty, pokračuje v aktivní hře.
41'
Červenou kartu dostává Villas-Boas (Olympique Marseille). Červenou kartu dostává za nepřiměřený slovník hostující trenér.
40'
Žlutou kartu dostává Duje Ćaleta-Car (Olympique Marseille).
39'
Boubacar Kamara (Marseille) hledal dobrou přihrávkou spoluhráče, ale míč zastavila obrana soupeře, která rychle přenáší směr hry. Steve Mandanda získal míč, a tak rozehrává od své branky.
38'
Obrázek hry je poslední minuty stejný, domácí Nimes se musí bránit aktivní hře soupeře. Marseille se ale stále nedaří prolomit bezbrankový stav.
36'
Hraje se spíše na polovině hrací plochy, hostující celek kontroluje míč. Další střelecký pokus byl zblokovaný, druhý pokus o zakončení rovněž zblokovaný.
35'
Deset minut hry nás dělí od konce prvního poločasu, hostující celek nyní diktuje tempo hry, ale nemůže se dostat do výraznější střelecké pozice. Obrana Nimes je zatím pozorná.
34'
Hiroki Sakaj (Marseille) zkoušel přenést hru na druhou stranu hrací plochy, ale jeho přihrávka byla výrazně nepřesná. Míč tedy získají snadno domácí.
33'
Olympique Marseille se usadil na útočné polovině, kde se pokouší něco vymyslet, ale přihrávka před branku byla obranou zblokovaná.
32'
Darío Benedetto (Marseille) to vzal na sebe. Jeho rána z velké dálky končí výrazně mimo branku. Gólman vůbec zasahovat nemusel, míč skončil někde na tribuně za branku. Baptiste Reynet (Nîmes) bude vykopávat.
31'
Na polovině hrací plochy nyní vybojovali hostující fotbalisté autové vhazování. Vynutili si faul soupeře, a tak bude aktivní hra hostů pokračovat.
30'
Půlhodina hry je pryč, zajímavé střelecké pozice si dokázaly vypracovat oba týmy, ale zatím na první gól v tomto zápase stále čekáme.
29'
Postupně se fotbalisté v modrém dostávají do tempa i do šancí, aktuálně je Marseille lepším týmem, ale má problémy s přesností zakončení.
27'
Dimitri Payet (Marseille) připravil výbornou střeleckou pozici pro spoluhráče, ale Mickaël Cuisance (Marseille) nedokázal trefit odkrytou část branky. Další zajímavá šance hostujícího mužstva.
26'
Další rohový kop pro, po kterém se dostal do zakončení jeden z hráčů, ale sudí mává a následně i píská postavení mimo hru.
25'
Pětadvacet minut hry je pryč, Darío Benedetto (Marseille) to zkoušel individuálně, ale nedokázal obejít obránce soupeře. Nîmes tedy vybojovalo míč.
24'
Obrana rychle odvrátila na další roh. Dimitri Payet (Marseille) i tentokrát poslal míč před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit. Navíc si hosté pomohli útočným faulem.
23'
Hráči v modrých dresech se pokouší vrátit k aktivní hře, kterou se prezentovali v úvodních minutách zápasu. Vybojovali rohový kop.
22'
Valentin Rongier (Marseille) vedl rychlou protiakci Marseille. Jeho spoluhráči mu ale nanabíhali tak, jak by potřeboval.
21'
Žlutou kartu dostává Mickaël Cuisance (Olympique Marseille). Hostující hráč fauloval v souboji na polovině hrací plochy.
20'
Centr se snesl před branku, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.
19'
Álvaro González (Marseille) hodně důrazně dohrál soupeře, ale žlutou kartu neuvidí. Následně domácí dobrým nákopem vybojovali rohový kop.
18'
Zatím nejvýraznější šanci měl domácí celek, který před malou chvílí trefil brankovou konstrukci. Nyní už kombinuje hostující tým a pokouší se dostat do střelecké pozice.
17'
Po faulu jednoho z hráčů Marseille budou rozehrávat domácí z dobré pozice. Uvidíme, zda to bude přímá střela na branku. A byla. Niclas Eliasson (Nîmes) to vzal na sebe a jeho rána skončila na břevnu.
15'
Hostující celek hraje aktivněji, snadněji se dostává do střeleckých pozic, zatím ale čekáme na první gólovou šanci.
14'
Dimitri Payet (Marseille) rozehrával další rohový kop, cent na první tyč byl nepřesný, následně jeho spoluhráči pokračovali v akci a zakončení hlavou končí mimo.
13'
Centr od rohového praporku se snesl před branku, ale obrana si dokázala poradit, Baptiste Reynet (Nîmes) vyboxoval míč do bezpečí. První výraznější šanci v tomto zápase.
12'
Domácí fotbalisté nedávají soupeře prakticky vůbec žádný prostor pro zakončení. Až nyní Dimitri Payet (Marseille) se dostal do střelecké pozice, jeho ránu vyrazil Baptiste Reynet (Nîmes) na rohový kop.
11'
Hostující celek rozehrává od své branky, pokouší se něco vymyslet postupnou kombinací, ale na polovině Marseille ztratilo míč.
10'
Deset minut hry je pryč, sledujeme zatím vyrovnaný fotbal, ani jeden celek se aktuálně nedostal do střelecké pozice. Dobře to zkoušel Renaud Ripart (Nîmes), ale jeho rána z otočky byla obráncem zblokovaná.
9'
Darío Benedetto (Marseille) zkoušel něco vymyslet před brankou, ale neměl komu přihrát, a tak o míč přišel. Následný rychlý brejk nedokázali domácí proměnit, ale vybojovali autové vhazování.
8'
Mírnou převahu mají hostující fotbalisté, kteří díky dobré hře vybojovali autové vhazování na polovině. Mickaël Cuisance ale vrátil míč na svou polovinu.
7'
Olympique Marseille tedy znovu rozehrává od své branky. Nutno poznamenat, že hostující celek je v tomto zápase favoritem i vzhledem k široké marodce domácích. Zatím ale na nějakou výraznější šanci čekáme.
6'
Baptiste Reynet (Nîmes) bude vykopávat od své branky. Rozhodl se pro dlouhý výkop, následně se domácí pokoušeli dostat před branku soupeře, ale Zinedine Ferhat nepřetlačil v osobním souboji obránce.
5'
Boubacar Kamara (Marseille) se svými spoluhráče hraje aktivně, přihrávka následně mířila na Payeta, který ale zády k brance vypálit nedokázal. Následný pas byl nepřesný, a tak hosté o míč přišli.
4'
Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, bojuje se zejména o nadvládu ve středním části hrací plochy. Hosté to zkoušeli středem, ale Mickaël Cuisance (Marseille) nedokázal nic vymyslet.
3'
Nyní hosté se pokouší něco vymyslet na útočné polovině. Boubacar Kamara si vybojoval faul soupeře. Marseille zůstane dál u míče.
2'
Domácí celek vstoupil do zápasu aktivně, Niclas Eliasson (Nîmes) hledal spoluhráče před brankou, ale přihrávka postrádala přesnost. Následně brankář hostů rozehrál a směr hry se otáčí.
1'
Žlutou kartu dostává Jordan Amavi (Olympique Marseille). Hostující hráč fauloval, uvidíme volný kop Nîmes. Centr se snesl před branku, ale obrana si celkem snadno dokázala poradit.
1'
Utkání začalo, hostující celek hraje v modrém, domácí celek oblékl červené dresy.
1'
Zápas za malý moment začne.

Nîmes Olympique: Reynet – Burner, Landre, Miguel, Paquiez – Duljević, Cubas, Ahlinvi – Ferhat, Eliasson, Ripart (C).
Náhradníci: Alakouch, Fomba, Guessoum, Koné, Roux, Sarr.

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Sakaj, Álvaro González, Ćaleta-Car, Amavi – Rongier, Kamara – M. Sanson, Cuisance, Payet – Benedetto.
Náhradníci: Pelé – Aké, Balerdi, Germain, Gueye, Nagatomo, Strootman, Thauvin, Henrique..

Olympique Marseille

Hostující celek je na tom o něco lépe, ale ani slavný celek Marseille nemůže být se svými výsledky úplně spokojen. Celek Marseille má po dvanácti zápasech na svém kontě 21 bodů a nachází se na šestém místě v tabulce. Hostům skvěle funguje obrana, protože zatím inkasovali pouze devět branek. Navíc mají hosté i parádní formu, protože z posledních čtyř zápasů získali plný počet bodů. Naposledy porazili Nantes 3:1.
Nîmes Olympique

Domácí celek si zatím nejlépe nevede, protože po dvanácti zápasech má na svém kontě pouze 11 bodů, inkasoval už 22 branek a nachází se na šestnáctém místě v tabulce. Z posledních pěti utkání navíc domácí pouze jednou vyhráli, když přehráli Reims. V posledním kole ale nestačili na Monako a dnes potřebují zase zabrat.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Ligue 1 má na programu 13. kolo a my budeme sledovat jeho úvodní duel, ve kterém vyzve Nimes celek Marseille. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.