Ligue 1 - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Bordeaux - 28. listopadu 2020   21:00

Paris SG
27' Neymar  • 28' Kean
2:2
(2:1)
Bordeaux
10' Pembele (vl.)  • 60' Adli  (Ben Arfa)
Paris SG
S. Rico – Florenzi, Pembele, Kimpembe, Bakker – Paredes (85. Icardi), Verratti (64. A. Herrera), Rafinha Alcântara (64. Di María) – Neymar – Kean (81. Sarabia), Mbappé.
Pignard – Grosbost, Courbet
Parc des Princes, Paříž
Bordeaux
Costil – Kwateng (46. Benito), Baysse, Koscielny, Sabaly – Bašić (59. Adli), Otávio – Hwang Ui-jo (59. de Préville), Ben Arfa, Zerkane (59. Oudin) – Maja (81. Briand).
Poussin – Adli, Bakwa, Benito, Briand, de Préville, Oudin, Pablo, A. Traoré.

Ode mě je to už pro tento zápas všechno, přeji příjemný zbytek sobotního večera.

Fauly: 8:10
Zápas je u konce a skončil překvapivým výsledkem, PSG totiž doma jen remizovalo s Bordeaux 2:2. Zápas to byl ale nesmírně zajímavý a napínavý až do samotného konce. Už v 10. minutě šli do vedení hostě, když si vstřelil po rohovém kopu nešťastný vlastní gól Timothee Pembele. Ve 27. minutě se vyrovnaní postaral z penalty sám faulovaný Neymar a už o necelou minutu později Pařížané dokonce vedli, z dorážky Neymarovy střely se trefil Moise Kean. Ve druhém poločase měl obrovskou šanci na třetí branku PSG Kylian Mbappé, který už v prvním poločase trefil tyčku, ale v sólovém úniku Costila nepřekonal. Domácí tohle zaváhání potrestali už po pěti minutách, po krásné akci se trefil nádhernou střelou k tyči střádající Yacine Adli. V 86. minutě měl na kopačce vítězný gól Nicolas de Préville, ale ani on sólový únik neproměnil. Zápas se tak skončil asi spravedlivou remízou 2:2.
90+3'
90+3'
Žlutou kartu dostává mladý obránce PSG Timothee Pembele a hosté teď s rozehrávkou ze středu pole nespěchají.
90+2'
Neymar se skácel k zemi těsně před šestnáctkou, ale rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
90+1'
Icardi se rozhodl vystřelit, jeho rána však byla zablokovaná a míč pak zamířil přesně na Costila. Neymar hned naznačoval, že by si příště představoval raději přestávku.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Na druhé straně se chtěl stát hrdinou zápasu Hatem Ben Arfa, ale jeho zakončení netrefilo prostor mezi třemi tyčemi branky PSG.
89'
Di María hledal chytrým obloučkem ve vápně v náběhu Neymara, ale brazilský útočník se k míči nedostal.
88'
I v pokročilých minutách zápasu se stále hraje v ohromném tempu a utkání je ještě rozhodně otevřené na obě strany.
87'
Na druhé straně pak zase zakončoval Kylian Mbappé, ale tomu dnes není bráno a branku netrefil.
86'
Možná definitivní rozhodnutí měl na kopačce Nicolas de Préville, kterého poslal do šance brilantní technik Hatem Ben Arfa. De Préville však v situaci jeden na jednoho nepřekonal Sergia Rica. Ten předvedl vynikající zákrok nohou.
85'
Di María to tentokrát zkoušel z rohového kopu na první tyč, ale ani tato varianta nezabrala.
85'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Mauro Icardi.
84'
Ani další rohová kop se PSG příliš nepovedl, Bordeaux tak dál drží velmi nadějný výsledek.
83'
Neymar se poté ještě dostal do zakončení, ale po Koscielného zásahů míč dopadl jen na horní síť branky.
83'
Rohový kop rozehrál znovu Argentinec Di María, ale obrana Bordeaux si poradila, stejně jako s následným centrem z levé strany.
82'
PSG se snaží stupňovat svůj tlak a nyní vybojovalo rohový kop z pravé strany.
81'
Rozhodčí se ani nebyl podívat na monitor, Neymarův pád na penaltu nebyl.
81'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Pablo Sarabia.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Josh Maja, přichází Jimmy Briand.
80'
Hra je poprvé od inkriminovaného momentu přerušena, takže rozhodčí nyní může o případné penaltě podebatovat s kolegou u videa.
79'
Neymar se s míčem vřítil do vápna a následně se pokusil o kličku Sabalymu, po které upadl na trávník. Zatím se hraje dál, penaltu rozhodčí na první dobrou nepíská.
78'
Bakkerův centr z levé strany nebyl moc povedený, žádné z ofenzivních es Pařížanů se k míči nedostalo.
77'
PSG zahrávalo standardní situaci, po které hlavičkoval na vlastní branku Rémi Oudin, ale naštěstí pro hosty jen přesně do místa, kde byl připravený Benoit Costil.
77'
Adli tělem vrazil do Pembeleho a ten následně ztratil rovnováhu a upadl.
76'
Nyní se musí Bordeaux bránit, ale snaží se o to ve velmi aktivním pojetí, drží své linie stále hodně vysoko.
74'
Tu standardku rozehrál centrem do vápna Yacine Adli, míč odvracel španělský záložník ve službách Pařížského Saint-Germain Ander Herrera.
74'
Tlak Bordeaux bude pokračovat další standardní situací, tentokrát přímým kopem.
73'
Hatem Ben Arfa ukázal svou hbitost i skvělou kontrolu míče a dostal se k centru z pravé strany. Ten odvrátil na rohový kop Mitchel Bakker.
71'
Rémi Oudin je po svém příchodu na trávník hodně aktivní, nyní byl však přistižen v těsném ofsajdu.
70'
Ángel Di María rozehrál rohový kop z pravé strany, na hranici malého vápna se dostal k hlavičce Moise Kean, v těžké pozici však netrefil branku.
69'
Akce hostů jsou rychlé a přímočaré a často vedou k zakončení, tak jako teď v podání Oudina. Ten však ani tentokrát nezamířil přesně.
68'
Znovu skončila akce PSG vlastně ještě v zárodku a dopředu tak mohou jít pro změnu hráči Bordeaux.
67'
Domácí tým ve druhém poločase zatím nepůsobí moc jistým dojmem, až na tu velkého Mbappého šanci z brejku si nic nevypracovali.
66'
Bordeaux mohlo klidně dokonat druhou otočku ve dnešním zápase, tentokrát ve svůj prospěch. Zpoza šestnáctky střílel Rémi Oudin, ale minul Ricovu branku.
65'
Laurent Koscielny se snažil hledat spoluhráče dlouhým pasem dopředu, ale přihrávka bývalého hráče Arsenalu i francouzské reprezentace byla nepřesná.
64'
Rohový kop rozehrál Neymar, avšak žádné nebezpečí pro branku Girondins z toho nebylo.
64'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Ángel Di María.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Ander Herrera.
63'
Paul Baysse odvrátil hlavou míč na rohový kop, ten však domácí rozehrají až po střídání.
62'
Už jsme v poslední třetině utkání a ta bude vzhledem k průběžnému skóre hodně zajímavá. PSG si dnes nemůže dovolit ztratit, jinak by zítra byla jeho první příčka v tabulce v ohrožení.
60'
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Máme tu opět vyrovnáno, hosté se prosadili po parádní akci. Ben Afra poslal přihrávku pod sebe, na hranici šestnáctky pustil Oudin míč za sebe na lépe postaveného YACINA ADLIHO a ten se trefil krásnou střelou přesně k levé tyči. Asistence: Hatem Ben Arfa.
59'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Toma Bašić, přichází Yacine Adli.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Mehdi Zerkane, přichází Rémi Oudin.
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází Nicolas de Préville.
58'
Následný rohový kop nebyl pro hosty moc nebezpečný, Bordeaux šlo do rychlého protiútoku a z levé strany zakončoval velmi prudce Hwang Ui-jo. Bylo to však z velkého úhlu a Korejec netrefil branku.
57'
Marco Verratti našel svým obloučkem do vápna Rafinhu, jeho střelu z úhlu dokázal Costil vyrazit.
56'
Verratti byl ve středu hrací plochy faulované, domácí okamžitě rychle rozehráli.
55'
Hosté rozehrávali svůj rohový kop na krátko, ale velice špatně, protože do brejku mohli jít Pařížané. Úplně sám běžel na branku Kylian Mbappé a už to vypadalo, že obejde Costila, ten mu však fantasticky míč rukou vypíchl.
54'
Domácí kombinovali těsně před šestnáctkou na malém prostoru. Nakonec se dostal k centru Bakker, Keana před brankou však nenašel.
53'
Akci PSG teď zastavil ofsajd, tentokrát v něm byl Mbappé po přihrávce Florenziho.
52'
Druhý fotbal zatím navazuje na ten první skvělým fotbalem z obou stran. A to je jen dobře.
51'
Po rohovém kopu se do hlavičkového zakončení dostal trestuhodně volný Loris Benito, ale o kousek minul branku PSG.
50'
Hwang je ve druhém poločase hodně aktivní, znovu se dostal do koncovky z levé strany vápna. Tentokrát byl jeho pokus sražený na rohový kop.
48'
Na druhé straně se po Keanově přihrávce ocitl v šanci Mbappé, ale byl v ofsajdu, takže jeho zakončení už poté bylo navíc.
47'
Hwang Ui-jo vystřelil z levé strany pokutového území, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.
46'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Enock Kwateng, přichází Loris Benito.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
První poločas je za námi a ani chvilku jsme se nenudili. PSG zatím ve velice atraktivním utkání vede na domácím hřišti nad Bordeaux 2:1. Byli to právě hosté, kdo se jako první dostali do vedení, to když si už v desáté minutě vstřelil po rohovém kopu vlastní gól Timothee Pembele. Domácí se však otřepali poměrně rychle a během jedené minuty skóre otočili, ve 27. minutě se z penalty trefil Neymar a bleskovou otočku dokonal Moise Kean, který se trefil z dorážky po Nemarově střele. Další gól PSG mohl přidat Mbappé, ale jednou ho vychytal Costil a podruhé trefil tyčku. Na druhé straně by vyrovnal nebýt skvělého Ricova zákroku Zerkane.
45+2'
45+1'
Nastavuje se jedna minuta.
45'
Hatem Ben Arfa se dostal k centru z pravé strany, ale žádného spoluhráče před brankou nenašel.
43'
Rafinha Alcântara se dostal dnes so první palebné pozice. Střílel levačkou z pravé strany a Benoît Costil mohl být rád, že ho na střela vlastně trefila.
42'
Bordeaux se snažilo prosadit kombinačně po levém křídle, ale tudy to nešlo, dobře se vrátil Kean a přerušil tuto akci.
40'
Youssouf Sabaly dokázal zablokovat centr PSG na rohový kop, který pak hosté celkem bez problému ubránili.
38'
PSG se nyní snaží trochu zklidnit hru, hra nahoru dolů mu určitě nevyhovuje. Do rozehrávky se zapojuje i brankář Rico.
37'
Rafinha Alcântara fauloval právě Zerkana, hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
36'
Zápas zatím neuvěřitelně baví, tentokrát to bylo Bordeaux, které bylo blízko skórování. Pálil z pravé strany šestnáctky a Sergio Rico dokázal míč konečky prstů vyrazit.
35'
Následoval rohový kop PSG, kteří hosté obránili, po chvíli se ale Mbappé dostal do další velké šance. Tentokrát to zkoušel technicky pravačkou na zadní tyč a trefil právě tyčku!
34'
Do další obrovské šance se dostal mladý Francouz Kylian Mbappé, ale levačkou nepřekonal Costila.
32'
Mohlo být pro hosty ještě hůř, kdyby Florenziho přihrávka z pravé strany prošla až na Neymara. Skvěle ale zasáhl Laurent Koscielny.
29'
Tak tohle musí být těžká rána pro Bordeaux, které mělo zápas perfektně rozehrané a najednou prohrává.
28'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Blesková otočka je na světě a PSG už je ve vedení 2:1! Neymarovu střelu ještě dokázal Costil vyrazit, ale pouze přímo před z pravé strany dobíhajícího MOISEHO KEANA, a ten už neměl problém míč dorazit do poloodkryté branky. Bez asistence.
27'
NEYMAR pokutový kop bezpečně proměňuje střelou po levé ruce brankáře Costila, který zůstal uprostřed branky. PSG se tedy povedla rychlá reakce a je vyrovnáno na 1:1.
27'
Právě Nemar si bere míč a bude kopat penaltu.
26'
Je to tak, bude se kopat pokutový kop a Otávio navíc dostává žlutou kartu.
25'
Rozhodčí se vrací k inkriminovanému souboji a já bych řekl, že to bude penalta. Otávio totiž nezasáhl míč, ale jen nohu Brazilce.
24'
Neymar to teď vzal na sebe, v pokutovém území jednoho hráče obešel a poté po souboji s dalším upadl. Hlásil se o penaltu, ale ta se nepíská.
23'
Tentokrát našel Neymar krásnou patičkou Bakkera, ten však z levé strany odcentroval nedobře.
22'
Domácí začínají mít opět velkou převahu na balónu, nyní budou útočit do zatažené obrany Bordeaux.
21'
Neymar se snaží být aktivní a hledat své spoluhráče v nebezpečných nábězích, zatím však není tak přesný, jak by si představoval.
20'
Neymar našel přihrávkou pod sebe Mbappého. Ten měl okolo sebe hned pět hráčů v bílých dresech, přesto si našel prostor na střelu, ta však byla nepřesná.
18'
Znovu fotbalisté Girondins sebevědomě kombinovalo, celkem v pohodě přešli středem pole a dostali se až k centru, který musel blokovat Kimpembe.
17'
Timothee Pembele dnes hraje nešťastný zápas, k vlastnímu gólu si teď připisuje i faul, za který může být rád, že neviděl žlutou kartu.
15'
Girondins Bordeaux působí po vstřelené brance hodně sebevědomým dojmem a rozhodně to zatím nevypadá, že by se už chtělo jen bránit.
13'
Blízko vyrovnání byl Alessandro Florenzi, ale italský pravý obránce PSG nepřekonal Benoita Costila, který předvedl parádní zákrok.
12'
Domácí budou moci odpovědět z přímého kopu, poté co se v nebezpečném prostoru faulu dopustil Mehdi Zerkane.
10'
Výborně zahraný rohový kop a Bordeaux otevírá skóre utkání! Roh byl rozehrán na první tyč, kde si naskakoval na hlavičku Josh Maja, ale byl tam také domácí obránce TIMOTHEE PEMBELE, který si vstřelil nešťastný vlastní gól.
9'
Bordeaux se znovu pokusilo o útočnou akci a znovu bude moci zatápět obraně PSG i nadále, bude kopat roh.
8'
Rohový kop nebyl Neymarem rozehraný vůbec špatně, ale zakončit se z něj domácím nepovedlo.
7'
PSG se rohovému kopu ubránilo a dopředu se hled po levém křídle hnal rychlík Kylian Mbappé. Zastavit ho dokázal Youssouf Sabaly, ale také domácí si vyzkouší rohový kop.
6'
Hosté se dostali poprvé do šance a hned se mohli dostat do vedení! Na konci akce byl Hatem Ben Arfa, který zakončoval z prostředka pokutového území, ale jeho střela byla sražena na rohový kop.
5'
Úvod utkání patří jednoznačně Pařížanům, Bordeaux ví, že teď je důležité ustát úvodní tlak soupeře, který se určitě očekával.
4'
Další dlouhý pas na levé křídlo, kde se pohyboval znovu Brazilec Neymar, byl hodně nepřesný.
3'
Následně domácí kopali roh, ale až z následujícího centru se dostal k hlavičce Neymar. Nemířil však přesně a navíc byl v ofsajdu.
2'
PSG začíná hodně aktivně, Kean hledal přihrávkou z pravé strany Mbappého nebo Verrattiho, ani jeden se ale k míči nedostal.
1'
PSG poprvé zaútočilo po pravém křídle, tam ale situaci pohlídal obránce Bordeaux Youssouf Sabaly a hosté budou rozehrávat od branky.
1'
Ještě než zápas začne je tu chvíle ticha k uctění památky ve středu zesnulého Diega Maradonu.
Domácí Paris Saint-Germain bude hrát ve svých tradičních modročervených dresech, Bordeaux se představí ve své venkovní bílé variantě dresů.
Hráči obou mužstev už nastupují na hrací plochu, utkání za pár chvil začne.

Paris Saint-Germain FC: S. Rico – Florenzi, Pembele, Kimpembe, Bakker – Paredes, Verratti, Rafinha Alcântara – Neymar – Kean, Mbappé.
Náhradníci: Letellier – Dagba, A. Diallo, A. Herrera, Gueye, Ruiz-Atil, Icardi, Di María, Sarabia.

Girondins Bordeaux FC: Costil – Kwateng, Baysse, Koscielny, Sabaly – Bašić, Otávio – Hwang Ui-jo, Ben Arfa, Zerkane – Maja.
Náhradníci: Poussin – Adli, Bakwa, Benito, Briand, de Préville, Oudin, Pablo, A. Traoré.

Rozhodčí: Pignard – Grosbost, Courbet.
Vzájemné zápasy

V minulé sezoně obě vzájemná utkání vyhrálo PSG, pokaždé ale pouze o gól. Nejprve v Bordeaux 1:0 a pak doma po velké přestřelce 4:3. PSG s Bordeaux neprohrálo už jedenáct soutěžních zápasů v řadě, poslední tři vyhrálo. Doma Pařížané Bordeaux porazili čtyřikrát po sobě a neprohráli s ním dokonce už jedenáctkrát po sobě.
Girondins Bordeaux FC

Bordeaux je tradičním týmem s dlouhou historií, v posledních sezonách však nepatří mezi špičku v Ligue 1. Poslední mistrovský titul tento klub získal v sezoně 2008/09, v minulém předčasně ukončeném ročníku skončil dvanáctý. Ve středu tabulky se pohybuje Bordeaux i nyní, aktuálně je s 15 body právě dvanácté. Na pohárové příčky ztrácí pět bodů, na sestupové příčky bodů sedm. Z posledních pěti utkání Bordeaux třikrát prohrálo, naposledy ale překvapivě zvítězilo 1:0 na hřišti Rennes. Venku Bordeaux zatím v této sezoně v lize odehrálo pět utkání s bilancí dvou výher a tří porážek, naposledy po třech venkovních prohrách v řadě porazilo právě Rennes.
Paris Saint-Germain FC

PSG je v posledních letech drtivě nejúspěšnějším a nejbohatším francouzským týmem, titul vyhrálo sedmkrát z posledních osmi let a v minulé sezoně prorazilo i v Lize mistrů, kde došlo až do finále. V této sezoně zatím PSG není tak dominantní, v lize už třikrát prohrálo a trápí ho zranění důležitých hráčů, přesto je s 24 body na prvním místě tabulky s dvoubodovým náskokem na druhé Lille. Z posledních čtyř utkání PSG hned dvakrát prohrálo, naposledy si ale zvedlo sebevědomí důležitou výhrou 1:0 proti Lipsku v rámci Ligy mistrů. V Ligue 1 ale PSG v posledním kole prohrálo 2:3 na hřišti Monaka. Doma Pařížané v této sezoně v lize zatím odehráli pět utkání s bilancí čtyř výher a jedné porážky, z posledních šesti utkání domácích PSG pět vyhrálo, v domácí soutěži naposledy 3:0 nad Rennes.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu 12. kola Ligue 1 mezi týmy Paris Saint-Germain FC a Girondins Bordeaux FC. Zápas se odehraje na stadionu Parc des Princes v Paříži.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.