Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Montpellier - 22. ledna 2021   21:00

Paris SG
34' Mbappé (Di María) • 60' Neymar (Mbappé) • 62' Icardi (Florenzi) • 63' Mbappé (Icardi)
4:0
(1:0)
Paris SG
Navas (46. S. Rico) – Florenzi, Marquinhos (C) (52. Kehrer), A. Diallo, Kurzawa (76. Bakker) – Verratti, Paredes (76. Danilo Pereira) – Di María, Neymar, Mbappé – Icardi (82. Sarabia).
Montpellier
Omlin – Souquet, Hilton (C), Mendes, Congré (68. Cozza) – Sambia, Savanier, Le Tallec (68. Mavididi), Ristić (20. Bertaud) – Mollet (35. Chotard) – Laborde (68. Wahi).
Bertaud – Cozza, Dolly, Yun, Chotard, Oyongo, Škuletić, Mavididi, Wahi.

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště.
Dnešní utkání je u konce. Jasně lepší PSG bere všechny tři body po přesvědčivé výhře 4:0 nad Montpellier. Problémy hostů začaly v devatenácté minutě, kdy byl vyloučen brankář Jonas Omlin. Po půlhodině hry využil přesilovku Mbappé. Obhájce titulu pak definitivně rozhodl během tří minut ve druhé půli, to se prosadil Neymar, Icardi a druhou branku v utkání přidal Kylian Mbappé. Nepříjemnost pro uzdraveného trenéra Pochettina mohou být brzká střídání brankáře Navase a stopera a kapitána týmu Marquinhose. Pařížský tým příště hraje 31.1. na hřišti Lorientu. Montpellier příště čeká o den dříve doma Lens.
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 8:1. Střely mimo: 10:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 16:12.
90'
90'
Verratti přeci jen našel na pravé straně Florenziho, jehož nahrávka do pokutového území byla nepřesná.
89'
Domácí dohrávají základních devadesát minut s míčem na vlastních kopačkách, k brance soupeře se extra moc neženou.
88'
K Mbappému se odrazil míč na malém vápně a mladý hráč okamžitě pálil. V hattricku mu zabránil dobře postavený Dimitry Bertaud.
87'
Nově příchozí Danilo Pereira chtěl vysunout Mbappého, jenže se mu nahrávka úplně nepovedla a trefil soupeře.
86'
Kousek za vápnem se na míč dostal domácí bek Florenzi a z voleje vypálil. Hodně důrazný pokus skončil jen kousek vedle hostující klece.
85'
Sám faulovaný Neymar se ujal míče a zkusil vystřelit na přední tyčku. Trefil pouze zeď, od které míč zamířil mimo hřiště.
84'
Mezi tři soupeře se pustil Neymar, dále sice neprošel, ale vynutil si nedovolený zákrok.
83'
Zápas se po gólové smršti už jen dohrává. Ani jeden z týmů se už dopředu moc nežene.
82'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Pablo Sarabia.
82'
Marco Verratti to nyní už přehnal, když fauloval Juniora Sambiu zezadu.
81'
Téji Savanier šikovně sebral míč Verrattimu na polovině hřiště a italský záložník musel okamžitě sáhnout k faulu.
80'
Do míče se opřel Ángel Di María. Argentincova technická střela trefila pouze dobře postavenou hostující zeď.
79'
Přímý kop pro pařížský tým z nějakých 28 metrů.
78'
Na středu hřiště se protisměrnou kličkou prezentoval Mbappé, následně se vydal pouze do soupeře.
77'
Téji Savanier se ještě chvilku nacházel na hrací ploše. Nyní se již může pokračovat.
76'
Neymar zbytečně na polovině hřiště přišlápl nohu Savaniera a zaslouženě si z tohoto souboje odnesl kartu.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Layvin Kurzawa, přichází Mitchel Bakker.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Leandro Paredes, přichází Danilo Pereira.
75'
Faulu na polovině soupeře se dopustil napadající Ángel Di María.
74'
Míč z místa prohřešku centroval do vápna Ángel Di María. Ten zakroutil míč na hlavu Kehrera, střídající hráč ale mířil pouze nad branku Montpellier.
73'
Domácí tým roh rozehrál na krátko a Neymar byl poté nedovoleně poslán k zemi.
73'
Rohový kop pro PSG.
72'
Po pravé straně se snažil uvolnit Stephy Alvaro Mavididi. Dopředu ho ale nepustil Ángel Di María. Hosté mají pouze aut.
71'
Do konce dnešního střetnutí zbývá něco přes dvacet minut a aktuálně se hraje na polovině hřiště.
70'
Dlouhý nákop Dialla dopředu nikoho v modrém dresu nenašel a skončil pouze u Hiltona.
69'
Nádherný fotbalový moment od Kurzawy. Domácí bek dostal míč na penaltu a zkusil nůžky. Jeho akrobatické zakončení skončila na břevně hostující klece.
68'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Daniel Congré, přichází Nicolas Cozza.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Gaëtan Laborde, přichází Elye Wahi.
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Damien Le Tallec, přichází Stephy Alvaro Mavididi.
68'
Pas do pokutového území dostal Neymar, který vlastní vinou upadl a následně mu stejnak byl odpískán ofsajd.
67'
Z poloviny hřiště se snažil Rica nachytat Téji Savanier. Střelecký pokus mu ale vůbec nevyšel.
66'
Hra se nyní uklidnila. Domácí v klidu hrají na polovině soupeře.
65'
Téji Savanier zkusil vypálit na branku zpoza vápna. Nepřesný pokus skončil vedle domácí klece.
63'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Teď je to mazec z domácího pohledu. Domácí se dostali do rychlého přečíslení. Neymar našel šikovným míčem Maura Icardiho, který ve vápně nebyl sobec a ještě předložil míč před prázdnou branku pro KYLIANA MBAPPÉHO, jež se před odkrytou brankou nemýlil.
62'
Druhá podobná branka během dvou minut a je pravděpodobně rozhodnuto. Alessandro Florenzi dostal pas na pravou stranu pokutového území, ze které nahrál na střed šestnáctky, kde se k míči dostal MAURO ICARDI, ten následně poslal míč nechytatelně pod víko.
60'
Po hodině hry vede domácí tým už o dvě branky. Marco Verratti parádně našel na pravé straně vápna Kyliana Mbappého, ten míč zatáhl a následně našel na penaltě NEYMARA, na jehož důrazné zakončení neměl Dimitry Bertaud nárok.
59'
O další centr do pokutového území se postaral Alessandro Florenzi. I pro jeho nabídku pro spoluhráče si došel Dimitry Bertaud.
58'
Z pravé strany ještě centroval do vápna Ángel Di María. Pro míč si v klidu došel brankář Dimitry Bertaud.
58'
Domácí to rozehráli na krátko a Thilo Kehrer pálil z hranice vápna pouze do jednoho z blokujících soupeřů.
57'
Rohový kop pro domácí PSG.
56'
Junior Sambia šel sám do otevřené obrany soupeře. Dobře se ale vrátil Marco Verratti a čistým skluzem celou akci zastavil.
55'
Parádní zákrok hostujícího brankáře. Mauro Icardi dostal míč do malého vápna a byl proti němu už jen Dimitry Bertaud, kterého trefil.
54'
Po delší době se do útoku dostalo Montpellier, ale nepřesná nahrávka Sambii na střed znamenala konec akce.
53'
Ángel Di María se snažil protáhnout středem hřiště, ale mezi třemi soupeři se mu to nepovedlo a o míč přišel.
52'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marquinhos, přichází Thilo Kehrer.
51'
Dalšího útočného faulu se dopustil Neymar a domácí opět přichází o míč na útočné polovině.
50'
Na druhé polovině hřiště se útočného faulu dopustil Téji Savanier a hosté o míč přišli.
49'
Neymar couval na středu hřiště a povalil soupeře, rozhodčí tam píská faul nejaktivnějšího hráče na hrací ploše.
48'
Na pravé straně šestnáctky se uvolnil Mbappé a zkusil okamžitě vypálit. Rychlá střela mířila pouze na střed branky.
48'
Joris Chotard chytře sebral míč při rozehrávce Marquinhosovi, ten se ale poctivě vrátil a míč si vzal zpět.
47'
Domácí Florenzi se po pravé straně dostal až do pokutového území, kde se snažil nahrávat na střed, ale trefil jen soupeře před sebou.
46'
Marquinhos se snažil vysunout po levé straně Kurzawu, ale nahrávka na něho byla moc dlouhá.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Keylor Navas, přichází Sergio Rico.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:05.
První poločas nabídl jedinou branku, kterou dal ve 34. minutě domácí Mbappé, a tak jdou domácí do šaten za vedení 1:0. Vývoj celého zápasu ovlivnila červenou kartu, kterou, po zákroku na Mbappého, viděl hostující brankář Jonas Omlin. Kvůli němu byl také střídán exsparťan Mihailo Ristić, aby do hry mohl naskočit Dimitry Bertaud. Domácí byli jasně lepším týmem, vytvářeli si několik slibných šancí, hosté se dopředu dostávali pouze sporadicky.

Statistiky 1. poločasu

Držení míče: 70%:30%
Střely na branku: 2:0
Rohy: 3:1
Ofsajdy: 1:1
45+5'
45+4'
Domácí kombinují na polovině hřiště, v prvním poločase už nechtějí inkasovat.
45+3'
Na pravé straně dostihl těžkou nahrávku Florenzi a hned centroval do vápna, kde našel znovu jen rukavice Bertauda.
45+2'
Domácí měli k dispozici přímý kop, ale centr Di Maríi skončil jen u brankáře soupeře.
45+1'
Pedro Mendes povalil nabíhajícího Mbappého a po právu vidí žlutou kartu.
45+1'
Z levé strany centroval do vápna Layvin Kurzawa, jehož pokus našel jen rukavice Dimitryho Bertauda.
45+1'
Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.
45'
Mbappé se snažil projít přes soupeře na levé straně vápna, ale míč pouze ztratil.
44'
Důrazně do vápna vnikl Neymar, kterému se do cesty postavil jeden ze soupeřů a Brazilec ho fauloval.
43'
Domácí v klidu kombinují na polovině soupeře s míčem, rozhodně se do útočení moc neženou.
42'
Po centru od praporku se k hlavičce dostal ve vápně Gaëtan Laborde, který v největší hostující šanci mířil pouze nad branku Navase.
41'
První rohový kop si kopnou hostující fotbalisté.
40'
Layvin Kurzawa centroval z levé strany. Trefil ale pouze před ním stojícího Arnauda Souqueta.
39'
Kousek za vápnem se do míče opřel hodně aktivní Neymar. Jeho kvalitní pokus k tyčce Dimitry Bertaud dokázal lapit.
38'
Krásnou patičkou hledal Neymar spoluhráče ve vápně, efektní nahrávka ale efektivní nebyla.
37'
Na pravou stranu hrací plochy dostal nahrávku Kylian Mbappé a okamžitě míč nahrával do vápna, kde na něho o kousek nedosáhl jeho spoluhráč Neymar.
36'
Až moc důrazný byl Kylian Mbappé při honbě za míčem. Píská se tak útočný faul domácího klenotu.
35'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Joris Chotard.
34'
Domácí tým využívá přesilovou hru, kdy hrál ve dvou hráčích navrch. Ángel Di María našel parádní nahrávkou ve vápně KYLIANA MBAPPÉHO, který následně překonal brankáře a mohl se jít radovat.
33'
Hostující Florent Mollet je opět na hrací ploše a s jeho setrváním na trávníku to moc růžově nevypadá.
32'
Další důrazný míč cpal z pravé strany do vápna Florenzi, který našel na zadní tyčce Icardiho, jehož zakončení letělo pouze vedle branky.
31'
Zatím nejaktivnější hráč zápasu Neymar je nyní ošetřován na trávníku, srazil se totiž s Molletem.
30'
Zpětná nahrávku od Kurzawy našla ve vápně Di Maríu, který z voleje branku o nějaký ten metr netrefil.
29'
Hosté se po delší době dostali na chvilku dopředu. Akci přerušil ofsajd, ve kterém byl Junior Sambia.
28'
Neymar se znovu snažil nahrávat do vápna. Tentokrát pro Mbappého. Trefil ale pouze soupeře před sebou.
27'
Mauro Icardi dostal nahrávku na levou stranu vápna a z voleje zkoušel střelu na zadní tyčku. Míč mu trochu sjel z nohy a poslal ho kousek vedle branky.
26'
Na střed hřiště dostal nahrávku Ángel Di María. Než se ale otočil, tak ho zezadu fauloval Téji Savanier.
25'
Nepřesnou rozehrávku na středu hřiště předvedl Verratti, který pouze trefil Molleta.
24'
Rohu se ujal Neymar, jehož střílený pas do vápna našel Marguinhose, ale jeho střela z voleje skončila pouze u soupeře.
24'
Rohový kop pro domácí celek.
23'
Nyní se hraje ve středu hřiště. Míč kontroluje domácí PSG.
22'
Míč si postavil Neymar, který mířil pravděpodobně na vzdálenější tyčku, trefil ovšem pouze Icardiho, jež stál ve zdi.
21'
Domácí nyní mají k dispozici přímý kop z nějakých devatenácti metrů.
20'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Mihailo Ristić, přichází Dimitry Bertaud.
19'
Tak přeci jen to je červená karta. Rozhodčí se na to podíval na videu a Omlina posílá do sprchy.
18'
Rozhodčí ještě celou situaci kontroluje s videem, momentálně míří k monitoru.
17'
Domácí hvězda je stále na trávníku. Nyní je v péči lékařů.
16'
Parádní nahrávku za obranu dostal Kylian Mbappé a byl před ním pouze hostující brankář Jonas Omlin, který ho poslal k zemi a může být rád, že karta má žlutou barvu. Rozhodčí si to ještě zkontroluje s videem.
15'
Na středu hřiště Neymar zbytečně fauloval Téjiho Savaniera. Může být rád, že se to obešlo bez karetního napomenutí.
14'
Neymarův centr do vápna hledal Marquinhose, před nímž na poslední chvíli zakročil Daniel Congré.
13'
Zády k brance dostal nahrávku Marco Verratti a ihned byl zezadu faulován. Domácí tak zůstanou na míči.
12'
Od praporku centroval do vápna Marco Verratti, jehož centr našel Dialla. Ten hlavičkoval ze solidní pozice jen nad branku.
12'
11'
Neymar chtěl po levé lajně vysunout naběhnutého Kurzawu, nahrávku na poslední chvíli vypíchl Arnaud Souquet.
10'
Z pravé strany centroval do vápna Florenzi. Po jeho centru se natahovala hned trojice hráčů v modrém. Ani jeden však na míč nedosáhl.
9'
Ángel Di María dostal míč za pokutovým územím a okamžitě pálil. Důrazný pokus trefil jen prvního soupeře.
9'
Vitorino Hilton zkoušel vysokým míčem najít po lajně Ristiće, ten se snažil, ale balón na hrací ploše nedostihl.
8'
Do kliček na středu hřiště se pustil Brazilec Neymar, ale proti trojici soupeřů o míč přišel.
7'
Na polovinu soupeře se po delší době dostali i hosté, kteří si kombinací užívají hracího přtedmětu.
6'
Rohový kop se ale kopat nebude. Jeden z Argentinců se dostal do ofsajdové pozice.
5'
Icardi se dobře zorientoval kousek za vápnem a našel Ángela Di Maríu, jehož pohotovou střelu vyrazil Jonas Omlin na roh.
4'
Bývalý sparťan Mihailo Ristić našel na lajně Congrého, který hlavou prodloužil míč jen pro Navase.
3'
Z poloviny hřiště centroval do vápna Marquinhos. Icardi na jeho centr o kousek nestačil. Pro míč si došel Jonas Omlin.
2'
Rychlá nahrávka šla na pravou stranu hřiště pro Sambiu, který míč na hrací ploše nestihl.
1'

Paris Saint-Germain FC: Navas – Florenzi, Marquinhos (C), A. Diallo, Kurzawa – Verratti, Paredes – Di María, Neymar, Mbappé – Icardi.
Náhradníci: S. Rico – Bakker, Kehrer, Gueye, Sarabia, Rafinha Alcântara, Danilo Pereira, Kean, Draxler.

Montpellier HSC: Omlin – Souquet, Hilton (C), Mendes, Congré – Sambia, Savanier, Le Tallec, Ristić – Mollet – Laborde.
Náhradníci: Bertaud – Cozza, Dolly, Yun, Chotard, Oyongo, Škuletić, Mavididi, Wahi..

Montpellier HSC

Montpellier je aktuálně v tabulce na jedenácté příčce. Ve dvaceti předchozích mačích získalo 28 bodů se skóre 33:35 a na pohárové příčky ztrácí osm bodů. Nejlepším střelcem týmu je Alžířan Andy Delort, který dal 9 branek, na dalších šest nahrál a v tabulce střelců se nachází na páté příčce. Poslední výhra Montpellier se datuje do 12. prosince loňského roku, kdy tým vyhrál na hřišti Lens 3:2. Od té doby si připsal dvě remízy a čtyřikrát byl poražen, naposledy nestačil 2:3 na Monaco.

Montpellier VS. Monaco 2:3
Montpellier VS. Nantes 1:1
Marseille VS. Montpellier 3:1

Paris Saint-Germain FC

Pařížský tým se po minulém kole vrátil na první příčku Ligue 1, ve dvaceti zápasech získal 42 bodů se skóre 44:11. Se druhým Lille má stejný počet bodů a má jen lepší skóre. Nejlepším střelcem týmu je Francouz Kylian Mbappé, který dal 12 branek, na dalších 5 nahrál a je nejlepším střelcem aktuálního ročníku francouzské nejvyšší soutěže. Vedení týmu vyměnilo v průběhu sezony trenéra, Němce Tuchela nahradil argentinský lodivod Mauricio Pochettino. Bývalý trenér Tottenhamu si už stihl připsal první trofej. Minulý týden jeho tým porazil Marseille 2:1 a zajistil si tak zisk superpoháru.

Poslední tři zápasy

Angers VS. PSG 0:1
PSG VS. Marseille 2:1
PSG VS. Brest 3:0
Zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu. V rámci 21. kola Ligue 1 se utkají týmy PSG a Montpellier.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.