Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Reims : Nice - 6. prosince 2020   17:00

P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cafaro (66. Touré), Munetsi, Valon Beriša, Doumbia (66. Kutesa) – Dia (82. Sierhuis), Zeneli (66. Mbuku).
Stade Auguste-Delaune, Reims
Nice
Benítez – Lotomba (87. Pelmard), Daniliuc, N'Soki, Kamara (74. Coly) – Búdawí (74. Thuram), Schneiderlin (C), Danilo – Reine-Adélaïde, Gouiri, Rony Lopes (54. Ndoye).
Cardinale – Bambu, Claude-Maurice, Ndoye, Pelmard, Coly, Thuram, Trouillet.

S konstatováním, že jsme se branky nedočkali, se loučím a přeji vám příjemný zbytek druhé adventní neděle.
Druhý poločas byl mnohem zajímavější, než-li ten první. Jenomže vstřeleného gólu jsme se nedočkali, a tak oba celky berou po jednom bodu. Ten asi bude mít větší váhu pro domácí mužstvo, které je sestupem ohrožené. Naopak Nice nesplnilo roli favorita a dál ve francouzské nejvyšší soutěži tápe.
90+3'
90+2'
Aktuálně se hraje na polovině domácího mužstva, kde kombinuje Nice. Hráči v modrých dresech marně hledají cestu na proniknutí do pokutového území.
90+1'
Budou se nastavovat tři minuty nad rámec normální hrací doby!
90'
Normální hrací doba končí a my registrujeme ještě jeden nepřesný pokus, o který se postaral Marshall Munetsi. Vypadá to, že duele dospěje do bezbrankové remízy.
89'
Ještěže utkání končí, protože přes mlhu opravdu už není vidět. Z pravé strany centroval Andy Pelmard, jehož snažení opustilo hrací plochu.
87'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jordan Lotomba, přichází Andy Pelmard.
87'
K rozehrání přímého kopu se postavil Valon Beriša, jehož pokus byl velmi nebezpečný, ovšem zamířil jen kousek vedle levé tyče. Tohle vypadalo hodně nadějně, ale branky jsme se přesto nedočkali.
85'
Bohužel se dál hraje od šestnáctky k šestnáctce. Ve hře je vidět hodně nepřesností. Vše chtěl změnit Dereck Germano Kutesa, jenž byl před vápnem faulován. Danilo (Nice) vytáhl zákrok za hranicí pravidel a vidí žlutou kartu.
84'
Po odkopu od domácí branky pokračuje Stade de Reims v kombinaci. Po chvíli ale přišel nákop na levou stranu, na kterou domácí hráč nedoskočil.
82'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Boulaye Dia, přichází Kaj Sierhuis.
81'
Bohužel v posledních minutách se hraje spíše kolem středového kruhu. Z tohoto prostoru asi moc branek nepadne. Asi bychom si představovali, že se bude více hrát před brankami.
80'
Už pouze deset minut schází do vypršení normální hrací doby. Aktuálně drží míč Stade de Reims, které se pokusí něco vymyslet.
78'
Po naražení se spoluhráčem ihned vystřelil Amine Gouiri, jehož pokus asi mířil vedle levé tyče. Avšak Predrag Rajković si zakončení pohlídal a balon schoval do rukavic.
77'
Dan Ndoye znovu pracoval na straně a vybojoval další rohový kop pro Nice. Centr do hry poslal Amine Gouiri a hostující mužstvo bylo vyhnáno z nebezpečného prostoru.
76'
Na druhé straně jsme sledovali další centr ze strany, který zamířil na branku. Situaci si pohlídal pozorný Walter Benítez, jenž tentokrát neměl moc práce.
75'
Na pravé straně se otevřelo hřiště, a tak Dan Ndoye postupoval do šestnáctky, kde proti němu stál Ghislain Konan. Hostující záložník si ale balon ukopl mimo hrací plochu.
74'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Khéphren Thuram.
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hassane Kamara, přichází Racine Coly.
73'
Ve vzdušném souboji se hlavami střetli El Bilal Touré a Stanley N'Soki. Druhý jmenovaný hráč zůstal ležet na hrací ploše, ale bude v pořídku.
72'
Troufnu si říct, že kdo dá dnes gól, tak vyhraje. Oba celky jsou při zakončení za očekáváním. Především od Nice se čekalo, že se zvedne a vyhraje.
71'
Po sporném zákroku se hnal do akce Dan Ndoye, který ale neodcentroval a navíc o míč přišel. Stade de Reims rychle otočila hru, jenže už v zárodku přišla chyba.
70'
Nathanaël Mbuku se protáhl kolem soupeře na pravé straně a vnikl až do pokutového území, kde se pokusil o střílenou přihrávku. Obrana Nice si situaci pohlídala a znovu jednoduše míč odehrála.
67'
Stade de Reims se pokusilo o centr z levé strany, pas před branku si pohlídal Walter Benítez. Sice přibývají zajímavé příležitosti, ale góly nepadají.
66'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moussa Doumbia, přichází Dereck Germano Kutesa.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Arbër Zeneli, přichází Nathanaël Mbuku.
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Mathieu Cafaro, přichází El Bilal Touré.
65'
Domácí tým vybojoval faul u postranní čáry a volný kop rozehrál Arbër Zeneli. Jeho pas byl z předbrankového prostoru odklizem. Po rohovém kopu z malého vápna přestřeli Boulaye Dia.
63'
Stade de Reims už chystá dvojí střídání. My ale sledujeme centr z levé strany, který vyslal Ghislain Konan. Domácí všem pokračují v kombinaci.
62'
Wout Faes si pohlídal pas za obranu, ale následně poslal slabou přihrávku na brankáře. Predrag Rajković tak musel rychle z branky, aby stihl balon odehrát.
61'
O další centr se pokusil Jordan Lotomba, jehož snažení bylo odvráceno. Hned poté se napřáhl Hišám Búdawí, avšak branku domácího celku neohrozil.
60'
Teprve druhém potrestaným hráčem je Boulaye Dia (Reims), který zastavil soupeře, ale pak do něj rukama vrazil. Hlavní rozhodčí správně trestá žlutou kartou.
59'
Hostující mužstvo kombinovalo na útočné polovině. Po chvíli přišla nepřesná přihrávka na pravou stranu, kam se nemohl dostat Jordan Lotomba.
57'
Z levé strany vnikl do šestnáctky Amine Gouiri, který vystřelil po zemi. Jeho pokus byl zablokován, jenomže před brankou domácích toho už není moc vidět.
54'
Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Dan Ndoye.
54'
Na pravé straně hranice pokutového území se pohyboval Rony Lopes, který dostal trochu času, a tak vystřelil. Jenomže jeho snažení mířilo do míst, kde se nacházel už připravený Predrag Rajković.
53'
Po chvíli přišlo další zakončení, o které se postaral Valon Beriša, jehož pokus mířil jen nad branku. Stade de Reims to začíná zkoušet z každé pozice.
52'
Jordan Lotomba nestíhal soupeři, kterému se povedlo vystřelit. Arbër Zeneli se z levé části vápna napřáhl a jeho pokus mířil pod břevno. Ovšem Walter Benítez byl připravený míč přizvednout nad branku.
51'
Do pokutového území vnikl z pravé strany Jordan Lotomba, který poslal na zadní tyč střílenou přihrávku. Spoluhráč, jenž situaci zavíral, balon proběhl.
50'
Z levé strany odcentroval Ghislain Konan a míč z jeho kopačky propadl až do zadní části vápna, kde se nacházel Mathieu Cafaro. ten byl velmi rychle dostoupen a pokus byl sražen na další rohový kop.
49'
Bohužel už je vidět opravdu mizerně. Centr ze strany vypadl domácímu brankáři, jenomže Danilo míč nezasáhl ideálně, a tak Predrag Rajković stihl svou chybu napravit.
48'
Centr o rohového praporku mířil až moc blízko k brance, a tak si pro balon vyběhl Predrag Rajković. Stade de Reims otočilo hru, ale už se znovu brání.
47'
Z pravé strany mířila před branku přihrávka, která byla sražená, avšak Amine Gouiri už měl napřaženo. Stejný hráč se po chvíli probojoval ke střele, která byla sražená na rohový kop.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který rozehrají hráči hostujícího mužstva. Vypadá to, že pokračujeme v zahajovacích sestavách. Doufejme ale, že se úroveň hry zvedne a padnou nějaké branky.
46'
Sledovali jsme pětačtyřicet minut, které byly nemastné a neslané. Každý z mužstev si vytvořil po jedné velké šanci, jenomže branky jsme se nedočkali. Nice sice mělo opticky více balon na kopačkách, ale před branku se dostávalo jen sporadicky. To samé platilo na druhé straně, kde by Stade de Reims potřebovalo větší kvalitu v předfinální fázi.
45+1'
45+1'
Bude se hrát pouze minuta nad rámec normální hrací doby! Walter Benítez přihrál do těžké pozice Danilovi, který byl hned napadán. Boulaye Dia sice přihrávku zachytil, jenomže balon doputoval mimo hřiště.
45'
Centr od rohového praporku zamířil na první tyč, kde byl trefen Marshall Munetsi. Právě od něho míč putoval mimo hrací plochu. Vypadá to, že si na první gól počkáme po přestávce.
44'
Další dlouhý pas mířil před domácí branku, kde příležitost vyřešil včasným výběhem Predrag Rajković. Hra se velmi rychle přelila na druhou stranu hrací plochy. Arbër Zeneli sice vnikl do vápna, ale balon mu byl ukopnut na další roh.
42'
Na pravou stranu pokutového území si naběhl Boulaye Dia, který při snaze přihrát před branku trefil soupeře. Jeho snažení bylo zbytečné, protože ve vzduchu vlál praporek pomezního sudího – ofsajd.
41'
Na druhé straně se napřáhl Moussa Doumbia, jehož pokus byl hodně nepřesný. Po odkopu od branky se Stade de Reims znovu hrálo do akce. Ze strany přihrával Mathieu Cafaro, jenže do nebezpečného prostoru nemířil nikdo v červeném.
40'
Úroveň hry je poněkud slabá, výkon obou soupeřů je nemastný – neslaný. Tentokrát se o kombinaci pokoušelo Nice, avšak Predrag Rajković byl připravený na vysoký centr.
39'
Jdeme do koncovky prvního poločasu, který zatím nenabídl gólovou radost. Oba celky si připsaly po jedné velké příležitosti.
37'
Na pravé straně se znovu pohyboval Rony Lopes, na něhož také mířil psa, který byl ovšem nepřesný. Uvidíme tak pouze odkop od domácí branky.
36'
Za pokutovým územím dostal hodně času Mathieu Cafaro, který se do míče opřel a směřoval jej k zadní tyči. Celou situaci si pohlídal Walter Benítez, který vytáhl zákrok koněčky prstů a míč vyrazil na rohový kop.
35'
Na pravé straně pracoval neúnavný Rony Lopes, jemuž se pod nohy vrhl soupeře. Nice rozehrálo rohový kop na krátko a po chvíli přišla hlavička, která postrádala razanci.
34'
Účastník Evropské ligy znovu kombinoval na vlastní polovině, jenže opět o míč na malou chvíli přišel. Pokračujeme v úrovni hry, kdy je vidět řada nepřesností.
33'
Mlha, která je známa z Večerníčku, kde by se prý dala také krájet. Na hrací ploše je toho vidět stále méně. Doufejme, že ve druhém poločase vůbec něco uvidíme.
32'
Z levé strany na střed hrací plochy postupoval Amine Gouiri, kterého celou dobu stínoval soupeř. Hostujícímu útočníkovi se pak nepovedlo přesně přihrát.
31'
Výborně hrají oba stopeři domácího celku. Wout Faes a Júnis Abdulhamíd zastavují akce soupeře a také rozvíjejí situace směrem dopředu.
30'
Na hranici šestnáctky se pohyboval Mathieu Cafaro, který si počínal příliš zbrkle a zamířil jen na tribunu za brankou. Stade de Reims se snaží otevřít stav zápasu, zatím marně.
28'
Jeff Reine-Adélaïde ustál souboj s Valonem Berišou a následně našel Ronyho Lopese, který si v souboji s přesilou netroufl. A tak hru alespoň roztáhl, jenomže následný centr si pohlídala domácí obrana.
27'
Sledujeme poněkud hluchou část zápasu, ani jeden z týmů se nedostává k šancím. Aktuálně drží balon Nice, které ale kombinuje pouze na vlastní polovině hrací plochy.
25'
Stade Auguste-Delaune začíná být pod mlhou, což není příjemné. Tentokrát v rozehrávce chyboval Júnis Abdulhamíd, který napálil míč do soupeře, od něhož putoval za postranní lajnu.
24'
Další centr do velkého vápna vyslal Rony Lopes, jehož centr mířil k levé tyči. Jenomže do vzduchu se nejvýše dostal Wout Faes, který musel zasáhnout, jelikož za ním už číhala dvojice soupeřů.
23'
A znovu byl v permanenci Júnis Abdulhamíd, který zastavil kombinaci na pravé straně a míč za hrál na rohový kop. Následný centr mířil na první tyčku, kde se výborně pohyboval Ghislain Konan, jenž balon odhlavičkoval do bezpečí.
22'
Vypadá to, že koleno Júnise Abdulhamída bude v pořádku a domácí kapitán střídat nebude. Aktuálně si zmíněný hráč pohlídal vysoký nákop, i když se za ním pohyboval Amine Gouiri.
20'
Valon Beriša kombinoval na levé straně a následně přihrál na hranici šestnáctky, kde se pohyboval Arbër Zeneli. Domácí útočník zkusil dvě kličky a druhá byla obránci už vystihnuta.
19'
Hráči v červených dresech zastavili akci soupeře a sami se hnali do akce. U středového kruhu byl faulován Marshall Munetsi, a tak mohou domácí dále střádat plány na ohrožení soupeřovy brány.
18'
Účastník Evropské ligy a soupeř pražské Slavie začíná přebírat otěže zápasu. Hostující celek je stále častěji u míče a snaží se něco vymyslet.
16'
Paní rozhodčí poprvé tahá žlutou kartu z kapsičky a prohlédl si ji Hišám Búdawí (Nice), který byl pozdě v souboji a ve skluzu tak zasáhl soupeře.
15'
Júnis Abdulhamíd je na hrací ploše, ale kulhá. Stade de Reims už rozcvičuje několik náhradníků. Bude se střídat?
14'
Zpoza šestnáctky se napřáhl Amine Gouiri, jehož pokus byl zablokován a míč zamířil na roh. Útočník hostujícího celku se zachoval jako sobec, protože na straně vápna měl lépe postaveného Ronyho Lopese.
13'
Júnis Abdulhamíd má problém s kolenem a není jisté, zda do hry ještě zasáhne. Ovšem myslím si, že to domácí kapitán půjde minimálně zkusit.
12'
Na hrací ploše zůstal ležet Júnis Abdulhamíd, který potřebuje lékařskou pomoc. Pokud byl Stade de Reims přišli o svého stopera, byla by to citelná ztráta.
10'
do pokutového území si naběhl Boulaye Dia, který byl sice atakován, přesto se mu povedlo zakončit. Jeho pokus letěl jen do boční strany sítě. Hra se pak velmi rychle přelila na druhou a až do střely to udělal výborně Jeff Reine-Adélaïde. Nejprve nechal projet kolem Marshalla Munetsiho, ale následně zamířil jen do obránce.
9'
Zatím se hraje v poklidném tempu a vypadá to, že se oba celky zatím oťukávají. Rozhodně nemůžeme říct, že by se hrálo ve vysokém tempu.
8'
Stade de Reims chvíli kombinovalo mezi obránci a po chvíli přišel pas po levé strany, kde se pohyboval Arbër Zeneli. Tomu se povedlo vniknout do šestnáctky, ale balon od jeho nohy zamířil mimo hrací plochu.
6'
Valon Beriša ztratil míč po nepřesné přihrávce, a tak se ho chopil Morgan Schneiderlin. Po chvíli balon putoval do strany, kde se pohyboval Hassane Kamara, jehož přízemní centr byl odvrácen za pomezní čáru.
5'
Rony Lopes roztáhl hru do strany, odkud se snažil odcentrovat Hassane Kamara, avšak jeho snažení zastavil Thomas Foket. Po chvíli přesto proklouzl míč před branku, ale byl znovu odvrácen.
4'
Hassane Kamara a Jeff Reine-Adélaïde dlouho kombinovali na levé straně, avšak ani jeden se k centru neodhodlal. A tak k vidění byla přihrávka, která zamířila zpátky.
3'
Hostující mužstvo kombinuje na vlastní polovině, ale musí si dávat pozor na vysoké napadání. To nakonec zachytil Mathieu Cafaro a následně byla k vidění nepřesná přihrávka na pravou stranu.
2'
Stade de Reims nastoupilo do střetnutí v červených dresech, naopak OGC Nice hraje v modré sadě. Vraťme se na hrací plochu, kde byl faulován kapitán Morgan Schneiderlin.
1'
Jdeme na to, paní Frappart poprvé použil píšťalku, čímž odstartoval zápas. Domácí celek se hned hnal do akce, avšak ta zastavila na pravé straně šestnáctky.
1'

Stade de Reims: P. Rajković – Foket, Faes, Abdulhamíd (C), Konan – Cafaro, Munetsi, Valon Beriša, Doumbia – Dia, Zeneli.
Náhradníci: Diouf – De Smet, Drameh, Ekitike, Kutesa, Maresic, Mbuku, Sierhuis, Touré.

OGC Nice: Benítez – Lotomba, Daniliuc, N'Soki, Kamara – Búdawí, Schneiderlin (C), Danilo – Reine-Adélaïde, Gouiri, Rony Lopes.
Náhradníci: Cardinale – Bambu, Claude-Maurice, Ndoye, Pelmard, Coly, Thuram, Trouillet.

Rozhodčí: Frappart – Benkemouche, Berchebru.
OGC Nice

Pokud sečteme Ligue 1 a Evropskou ligu, tak OGC prohrálo pětkrát v řadě, což stálo trenérský post Patricka Vieru, jehož místo zaplnil Adrian Ursea. V Evropské lize nemá Nice šanci postoupit a v nejvyšší soutěži je až jedenácté, když získalo sedmnáct bodů. Hostující tým se potřebuje rychle vzchopit, avšak na příčky zaručující evropské poháry, ztrácí pouze šest bodů. Nejlepším střelcem mužstva je dvacetiletý Amine Gouiri, jenž se radoval čtyřikrát.

Nice – Leverkusen 2:3 (Evropská liga)
Nice – Dijon 1:3
Nice – Slavia 1:3
Stade de Reims

Domácí celek se nachází až na sedmnácté příčce, což je první nesestupová pozice, když získal devět bodů. Reims ovládlo pouze dva zápasy, když porazilo Štrasburk a Montpellier. Ovšem od té doby remizovalo a následně dvakrát prohrálo. Les rouges et blancs má obrovské potíže se hrou do obrany, vždyť ve dvanácti kolech dvaadvacetkrát inkasovalo. Nejlepším střelcem týmu pak je Boulaye Dia, který vsítil osm branek, což je druhý nejvyšší počet gólů v Ligue 1. Je jasné, že o mladého Senegalce bude obrovský zájem v zimním přestupovým období.

Lyon – Reims 3:0
Reims – Nimes 0:1
Lens – Reims 4:4
Vítám všechny fotbalové nadšence u třináctého kola francouzské Ligue 1 Uber Eats, v němž se střetnou týmy z druhé poloviny tabulky. Do utkání totiž zasáhnou Stade de Reims a OGC Nice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.