Ligue 1 - 18. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Paris SG - 6. ledna 2021   21:00

St. Etienne
19' Hamouma (Bouanga)
1:1
(1:1)
Paris SG
22' Kean  (Verratti)
St. Etienne
Moulin – Debuchy (C), Moukoudi, Kolodziejczak, P. Retsos – Youssouf (83. Abi), Nordin (82. Aouchiche) – Monnet-Paquet (63. Boudebouz), Douath, Hamouma (83. Moueffek) – Bouanga (88. Sissoko).
Bajič – Aouchiche, Abi, Boudebouz, Moueffek, Trauco, Sissoko, Rivera, Gabard.
Abed – Boutry, Danos
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Paris SG
Navas – Dagba (63. Pembele), Kehrer, Marquinhos (C), Bakker – Gueye (63. Draxler), Verratti, A. Herrera – Di María (84. Sarabia), Kean, Mbappé.

Je konec! Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1. Druhý poločas znovu nabídl hodně vyrovnanou podívanou, která sice nabídla několik velice slušných šancí, jenomže jsme se nedočkali žádné další branky. Oba celky se totiž v tomto duelu trápily v proměňování šancí a zřejmě po zásluze z toho je dělba bodů. Paris Saint-Germain tak ani v tomto duelu nedokázalo potvrdit roli favorita a pod novým koučem přichází o další důležité body. Saint-Étienne bod z tohoto zápasu určitě bere, při troše štěstí z toho mohl klidně být plný bodový zisk.
Držení míče: 31 % : 69 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 5:4. Rohy: 9:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 10:12.
90+3'
90+2'
Ve vzdušném prostoru znovu kraloval domácí obránce Moukoudi, kterému se razantně povedlo odehrát míč do bezpečí. Tam byl za cenu faulu zastaven Verratti.
90+1'
Včas se z obrany povedlo vystoupit Pembelemu, který navíc pro svůj celek vybojoval autové vhazování. PSG se stále nemůže dostat na dostřel branky soupeře.
90'
Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, dost možná z toho bude nerozhodný konec. Ještě ale musíme počítat s nastaveným časem.
88'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Alpha Sissoko.
88'
Závěr zápasu přesto patří pařížskému celku, který znovu centroval do pokutového území. Včas se ovšem dokázal vrátit Debuchy, jenž srazil nabídku od Bakkera – roh.
87'
Nový muž na hrací ploše Pablo Sarabia si vzal na starost rozehrávku rohového kopu z pravé strany. V šestnáctce vznikl menší závar, který domácí dokázali vyřešit.
85'
Do konce zápasu zbývá pět minut hry a ještě nás zcela jistě čeká zajímavá podívaná. Paris Saint-Germain je nyní aktivnější, jenomže naráží na obranu.
84'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Pablo Sarabia.
84'
Je tu další žlutá karta. Tentokráte pro Draxlera, který u postranní lajny poslal na zem Douatha.
84'
Mbappé z jedničky přeposlal na svého útočného kolegu Keana, který mu nedokázal vrátit zpět. Narazil totiž do Retsose, který si počínal patřičně důrazně.
83'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Charles Nathan Abi.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Aimen Moueffek.
82'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází Adil Aouchiche.
81'
Pembele skončil po souboji v pokutovém území na zemi, penalta to nebude. Sudí se dost možná ani neporadí s videorozhodčím, což PSG hodně štve.
80'
Kolodziejczak si prostřednictvím autového vhazování vybral Boudebouze, který raději vracel míč na obrannou polovinu. Tam při rozehrávce ale chyboval Moulin.
79'
Paris Saint-Germain se s míčem usadilo na polovině soupeře, kde musel bleskově jednat Verratti. Jeho nabídka měla najít Pembeleho, který daleko nedokráčel.
77'
Žlutou kartu dostává Panagiotis Retsos (AS Saint-Étienne).
77'
Mbappé sympaticky přenechal míč za sebe, kde měl palebnou pozici Di María. Argentinec se do míče opřel levou nohou, Moulin ale předvedl skvělý zákrok.
76'
Mbappé si pro změnu seběhl za domácí obranu, kde se mu povedlo zalepit těžkou nahrávku. Přesto se jednalo o ofsajd, následná nahrávka tak byla zbytečná.
75'
S ním si hostující obrana znovu dokázala poradit a Mbappé tak pelášil na útočnou polovinu. Jeho nahrávka mezi obránce ovšem skončila na noze Moukoudiho.
74'
Kolodziejczak se poměrně jednoduše dostal s míčem na útočnou polovinu, kde se mu ke spolupráci nabídl Boudebouz. Jeho přenesení hry přineslo centr.
73'
Přesto se PSG málem dostalo do vedení! Di María na penaltovém puntíku našel Keana, který si dokázal zpracovat míč, avšak v pádu nemířil mezi tři tyče.
72'
Paris Saint-Germain tak přečkalo další slušnou šanci soupeře a naopak se pustilo do rychlého protiútoku. Di Maríovu nahrávku na Mbappého srazil Moukoudi.
71'
Znovu se k rozehrávce postavil Hamouma, kterému se povedlo najít naskakujícího Bouangu. Jeho prudká hlavička skončila pouze na břevně!
70'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Saint-Étienne je v posledních minutách o něco nebezpečnějším týmem, nyní si vybojovalo roh zleva.
69'
Di María se na druhé straně postavil k rozehrávce rohového kopu, který nebezpečně poslal do malého vápna. Hlavou zakončoval Draxler, avšak vedle.
68'
Hamouma se v pokutovém území poroučel k zemi, jenomže penalta z toho nebyla. Vlastně ani nemohla být, neboť se domácí útočník nacházel v ofsajdu.
66'
Šance pro domácí! Saint-Étienne se totiž prokombinovalo až před Navase, který se do šance natlačil Bouanga, jenž z blízkosti na brankáře nevyzrál.
65'
Navas nakonec nemusel zasahovat, místo toho se postavil k odkopu od své branky. Ten poslal k pravé autové lajně, kde do kombinace zapojil obránce Pembeleho.
64'
Přeposlání míče našlo na levém křídle Kolodziejczaka, který povedeně centroval do malého vápna. Tam si naskakoval Nordin, jenž v tísni nemířil přesně.
63'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Timothee Pembele.
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Idrissa Gueye, přichází Julian Draxler.
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Kévin Monnet-Paquet, přichází Ryad Boudebouz.
62'
Je za námi hodina hry, nicméně na první vyloženou šanci druhého poločasu stále čekáme. Oba celky jsou hodně nepřesné, zároveň sledujeme celkem dost faulů.
61'
O nahrávku si u postranní lajny řekl Bakker, který ovšem věnoval zpětnou nahrávku na Herreru. Druhý jmenovaný okamžitě akci zrychlil nahrávkou na Di Maríu.
60'
Míč se znovu snesl mimo hrací prostor, což tentokráte přineslo autové vhazování pro hostující celek. Dagba zkoušel oslovit Verrattiho, kterého fauloval Douath.
59'
Paris Saint-Germain navíc podniklo rychlý přechod vpřed. Di Maríovi se povedlo přenést hru na kolegu Mbappého, který se nedostal kolem bránícího Hamoumy.
58'
Po nedovoleném zákroku jsme byli svědky standardní situace domácích. Hamouma kroutil svůj centr k zadní tyči, kde před Youssoufem zakročil Marquinhos.
57'
Po levém křídle to na sebe vzal Mbappé, který se protáhl až do pokutového území. Ven z branky se navíc vydal Moulin, jenž dokázal skokem eliminovat náběh.
56'
V krátkém časovém sledu jsme sledovali hned dva nedovolené zákroky. Po tom druhém hodně nepřesně přenášel hru Kehrer, který tak našel pouze brankáře Moulina.
55'
O rozehrávku volného kopu se v tomto případě postaral Moukoudi. Jeho dalekonosný nákop se snášel k opačnému pokutovému území, kde číhal Marquinhos.
54'
Vhazovat mohl také domácí Kolodziejcak, který předvedl dalekonosný hod, jenž doputoval přímo na kopačku Dagby. Nyní sledujeme lehce nezáživnou pasáž.
53'
Jako poslední se míče dotkl domácí Debuchy, od kterého šel mimo vymezený prostor. Na řadu tedy přišlo autové vhazování, kterého se ujal hostující Bakker.
52'
Paris Saint-Germain raději uklidnilo hru u středového kruhu. Sledovali jsme proto poměrně zdlouhavou kombinaci, při které Marquinhos došel na druhou stranu.
51'
Poté se Bouangovi povedlo načasovat nahrávku do tandemu na Douatha, který z úhlu slabě mířil pouze do rukavic Navase. Domácí ale začali nesmírně aktivně.
50'
Saint-Étienne tak mohlo rozehrávat rohový kop od pravého praporku. Nejvýše do vzduchu se ovšem dostal Marquinhos, který odvrátil mimo vápno. Tam se ovšem ke střele prodral Monnet-Paquet, který nártem mířil nad břevno.
49'
Domácím se povedlo přenést hru na pravou stranu, kde se k centru do pokutového území dostal Debuchy. Jeho vzdušnou nabídku odvracel nad branku Dagba.
48'
Ven z branky musel domácí brankář Moulin, kterému se z jedničky povedlo odehrát míč na druhou stranu hrací plochy, kde si na něj počíhal obránce Marquinhos.
47'
Odstartoval druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí hráči, kteří budou pro změnu hrát zprava doleva.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nabídl poměrně zajímavou podívanou. Úvodní minuty totiž přinesly šance na obou stranách, avšak do vedení se dostalo Saint-Étienne, které využilo chyby soupeře. Netrvalo však vůbec dlouho a PSG se postaralo o rychlou odpověď, konkrétněji se dokázal přesně trefit Kean. Nadcházející minuty byly jednoznačně v režii pařížského celku, který měl drtivou územní převahu, avšak k žádným vyloženým šancím to nevedlo. Uvidíme tedy, co nám nabídne druhý poločas.
45+1'
45'
První poločas bude nastaven o jednu minutu.
44'
Ten dokázal ve vzduchu odvrátit Kehrer, který ho odehrál mimo pokutové území. Poté na hranici pokutového území čekal na nahrávku Debuchy, který fantastickým volejem protáhl Navase.
43'
Hezká souhra PSG nakonec nabídla protiútok soupeře, který si vybojoval rohový kop.
42'
Rychlý protiútok táhl Hamouma, který se podíval do pokutového území. Tam se mu v náběhu nabízel Bouanga, jenž neměl šanci dosáhnout na prudkou nabídku.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
Debuchy byl ošetřován a chvíli se tak nehrálo. Po chvilkové prodlevě se pokračovalo rozehrávkou z místa přestupku, domácí nakonec rozehráli nakrátko po zemi.
38'
Po nedovoleném zákroku se v bolestech svíjel na trávníku velezkušený Debuchy, který si nejprve píchl míč kolem Gueyeho, načež byl zastaven nedovoleně.
37'
Bakker před napadajícím Debuchym dokázal zpětnou nahrávkou oslovit Marquinhose, který si vyměnil míč s Kehrerem a poté odkopával směrem na Gueyeho.
36'
Následovala další poměrně zdlouhavá kombinace PSG. Nakonec se ideálně povedlo odcentrovat Dagbovi, který sice našel Di Maríu, avšak ten mířil nad branku ASSE.
35'
Na opačné straně si hledal prostor k zakončení Di María, který si ho nakonec dokázal najít. Technickou ránu ale zablokoval Retsos, jenž znemožnil zákrok Moulina.
34'
Keylor Navas si sice křikl o míč, jenomže za něj to vyřešil Marquinhos, který odehrál míč mimo pokutové území. Následně se Hamouma nedostal kolem Kehrera.
33'
Zpětná nahrávka putovala proti noze Moulinovi, který tak musel rychle odkopávat vpřed. V následném vzdušném souboji šel rukama příliš agresivně Herrera.
32'
Hodně odvážně a zároveň nebezpečně šel po míči napadající Monnet-Paquet, který ho nedokázal trefit. Nechybělo mnoho a mohlo se jednat o tvrdý zákrok.
31'
Dagbovi se povedlo odehrát míč do bezpečí, kde se o něj rval kolega Gueye. Paris Saint-Germain se nakonec dostalo z těžkého obležení, faulem si pomohl Douath.
30'
Di Maríova rozehrávka v tomto případě nepřinesla nic nebezpečného. AS Saint-Étienne si ovšem míč moc dlouho neužilo, naopak bude moci vhazovat Bakker.
29'
Už to vypadalo, že se do šance natlačí Mbappé, před kterým na poslední chvíli dokázal zakročit vracející se Moukoudi. Následovat bude roh pro PSG FC.
28'
Pohledná souhra na pravé straně hrací plochy nakonec přinesla další vzdušnou nabídku. Centrující Dagba ani tentokráte nenašel nic jiného, než rukavice Moulina.
27'
Verratti znovu zkoušel spolupracovat s aktivně hrajícím Mbappém, který měl k míči daleko. Akce Paris Saint-Germain přesto pokračovala, avšak ne moc dlouho.
26'
Do menších problémů se dostal domácí Nordin, který si troufl na vyvezení míče přes smečku protihráčů. U středového kruhu ho čistě eliminoval záložník Gueye.
25'
S vypětím všech sil se Mbappé pokoušel udržet míč na hrací ploše, což se mu nakonec nepodařilo. Na řadu přišlo autové vhazování pro domácí, kterého se ujal Debuchy.
24'
Je za námi více než dvacet minut hry a dočkali jsme se dvou branek. Nejprve se do vedení dostal domácí celek, před malým momentem jsme sledovali vyrovnání.
22'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Poměrně rychle máme srovnáno a začínáme tak opět od začátku! Vše začalo dalekonosným přenesením hry na Mbappého, který poté dokázal uvnitř pokutového území oslovit naběhnuvšího Verrattiho. Druhý jmenovaný poté ještě nahrál na vedle postaveného MOISE KEANA, který z otočky zamířil přesně mezi nohy brankáře Moulina.
21'
Paris Saint-Germain to bude mít najednou hodně složité, v tomto duelu bude muset dotahovat jednobrankové manko. Do konce však zbývá dostatek času.
19'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Obrovská hrubice PSG končí vedoucí brankou domácích! Nahrávka od Kehrera sice našla Gueyeho, který se s míčem otáčel u pokutového území. Zezadu ho ovšem dokázal obrat napadající protihráč. Tomu se povedlo vypíchnout míč přesně k Bouangovi, který ještě akci vyšperkoval nahrávkou na lépe postaveného ROMAINA HAMOUMU, jenž bez větších problémů vyzrál na brankáře Navase.
19'
Snadná práce pro domácího brankáře Moulina, který si poradil s nepovedeným centrem centrujícího Dagby. Saint-Étienne se rozhodlo rozehrát nakrátko.
18'
Na vlastní polovině se ujal volného míče obránce Kehrer, který ho okamžitě poslal k postranní lajně. Bakker předvedl ukázkové zpracování, nahrávka přesná nebyla.
17'
Dalekonosný pas se přeci jenom snesl až k Mbappému, který to zkoušel vzít sám na sebe. V souboji sice vyzrál na Debuchyho, kterému ale pomohl kolega Nordin.
16'
Do pokutového území se poté snažil odcentrovat hostující Herrera, který poslal do malého vápna poměrně prudký centr, se kterým si dokázal poradit Retsos.
15'
Na útočnou polovinu se poté dostal domácí Nordin, který si ovšem netroufl na průnik kolem Bakkera. Při dalším souboji si hodně důrazně počínal Marquinhos.
13'
K oné rozehrávce se pochopitelně postavil Di María, který rozehrál cvičeným signálem. Do vzduchu se vyškrábal Marquinhos, s jehož prudkou hlavičkou si Moulin poradil.
12'
Paris Saint-Germain rozjelo kombinaci ve středu hrací plochy, při které to Verratti zkoušel přenesením hry na levou stranu, kde Mbappé vybojoval rohový kop.
11'
Šance také na opačné straně! Za domácí obranu si totiž dokázal seběhnout Kean, který se řítil sám na Moulina. Domácí brankář si se zakončením poradil.
10'
Domácí celek zahrával rohový kop, který přinesl zajímavé zakončení Moukoudiho. Jeho prudká hlavička směřovala doprostřed, kde číhal pozorný Navas.
9'
V souboji si nedovoleně pomohl domácí Youssouf, který zezadu poslal na zem Verrattiho. Pařížané se rozhodli rozehrát nakrátko, k ničemu to ale nevedlo.
8'
Na opačné straně postupoval k pokutovému území Mbappé, který ještě zkoušel nahrát pod sebe. Tam se nacházel domácí Retsos, jenž vyvezl míč vpřed.
7'
Do protiútoku se poté dostával Bouanga, který ještě přeposlal míč do tandemu na Douatha. Jeho přenesení hry ovšem nedokázalo přesně oslovit Debuchyho.
6'
Následovalo autové vhazování z levé strany, po kterém skončil na zemi Hamouma. Dle sudího se nejednalo o nedovolený zákrok a Dagba mohl kombinovat.
5'
Poprvé se k míči dostal talentovaný Mbappé, kterého bleskově dostoupil záložník Nordin. Paris Saint-Germain tak muselo přenášet hru do volného prostoru.
4'
To znamenalo první rohový kop pro hráče v zeleném. Ten ovšem nepřinesl nic nebezpečného, avšak akce pokračovala. První zakončení vyprodukoval Hamouma.
3'
Saint-Étienne si hned v úvodu vybojovalo standardní situaci z velké vzdálenosti od branky soupeře. Rozehrávající Youssouf nakonec našel pouze Marquinhose.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzalo na starost Paris Saint-Germain, které bude hrát zprava doleva.
1'

AS Saint-Étienne: Moulin – Debuchy (C), Moukoudi, Kolodziejczak, P. Retsos – Youssouf, Nordin – Monnet-Paquet, Douath, Hamouma – Bouanga.
Náhradníci: Bajič – Aouchiche, Abi, Boudebouz, Moueffek, Trauco, Sissoko, Rivera.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Dagba, Kehrer, Marquinhos (C), Bakker – Gueye, Verratti, A. Herrera – Di María, Kean, Mbappé.
Náhradníci: Letellier, S. Rico – Draxler, A. Diallo, Fadiga, Simons, Sarabia, Ruiz-Atil, Pembele.

Rozhodčí: Abed – Boutry, Danos.
Paris Saint-Germain FC

Na opačné straně stojí velký favorit tohoto zápasu, kterým je Paris Saint-Germain. Pařížané se celkem překvapivě nacházejí až na třetí pozici, nicméně na vedoucí Lyon jim schází pouze jeden jediný bod. Paris Saint-Germain letos v lize přišlo o body v šesti zápasech, naposledy tomu bylo na půdě druhého Lille, kde branka nepadla. V posledním hracím dny se ale Paris Saint-Germain povedlo pojedenácté v lize zvítězit, na domácí půdě si totiž poradilo se Štrasburkem výsledkem 4:0. Pařížané ovšem z posledních tří venkovních duelů vyhráli jedinkrát, a sice na půdě Montpellier výsledkem 3:1.
AS Saint-Étienne

Fotbalisté Saint-Étienne neprožívají zrovna povedenou sezonu, po sedmnácti odehraných zápasech se totiž nacházejí až na čtrnácté pozici tabulky. Saint-Étienne má na svém kontě osmnáct bodů, v případě vítězství v tomto duelu by se tak neposunul tabulkou výše. Domácí celek tohoto zápasu ovšem z posledních pěti ligových duelů ani jednou neprohrál, nicméně hned ve čtyřech případech se jednalo o nerozhodný výsledek. Pouze v jediném případě se jednalo o výhru, bylo tomu tak na hřišti nevyzpytatelného Bordeaux. Saint-Étienne je je čtrnáctým nejlepším domácím celkem, pět posledních duelů ale výhru nepřineslo.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu další zápasy, my budeme společně sledovat souboj mezi AS Saint-Étienne a Paris Saint-Germain FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.