Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Rennais - 17. ledna 2021   13:00

Stade Brest
4' Honorat
1:2
(1:1)
Rennais
7' Bourigeaud  (Terrier) • 77' Grenier
Stade Brest
Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Honorat, Belkebla (C) (82. Philippoteaux), Lasne (88. Charbonnier), Mounié – Cardona (78. Jean Lucas), Faivre.
Buquet – Debart, Finjean
Rennais
Salin – H. Traoré (C), Nyamsi, Aguerd, Truffert – N'Zonzi, Doku, Camavinga, Grenier – Bourigeaud (87. Maouassa), Terrier.

Ode mě je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezkou neděli.

Fauly: 9:8
Zápas skončil, Rennes dokázalo otočit výsledek a vyhrálo na hřišti Brestu 2:1. Domácí šli velmi rychle do vedení, už ve čtvrté minutě se prosadil nadvakrát Franck Honorat. Jenže domácí vedli jen tři minuty, už v sedmé minutě se totiž po centru z pravé strany prosadil na zadní tyči ukrytý Benjamin Bourigeaud. Ve 28. minutě mohl domácím vrátit veden í Steve Mounié, ale trefil pouze tyč. Ve druhém poločase se už nehrál tak atraktivní fotbal a padla jen jedna branka z penalty. Tu proměnil Clément Grenier a zařídil tak v 77. minutě vítězný gól zápasu. V závěru utkání měl ještě tři dobré šance hlavou Mounié, ale tomu dnes nebylo práno a pokaždé o kousek minul branku.

Rennes pokračuje ve výborné formě a drží se jen o skóre za čtvrtým Monakem. Brest prohrál podruhé v řadě a svou jedenáctou příčku si nevylepší.
90+4'
90+3'
Ještě jeden dlouhý nákop poslal brankář Rennes Gautier Larsonneur na útočnou polovinu, ale Rennes se znovu bez problému brání.
90+2'
Rennes zvládá nastavený čas zatím dobře, hraje se daleko od Salinovy branky.
90+1'
Nastavují se jen tři minuty.
89'
Steve Mounié si tentokrát naskočil na centr z pravé strany, ale znovu kousek chyběl, aby míč po jeho hlavičce trefil branku.
88'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Paul Lasne, přichází Gaëtan Charbonnier.
87'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Faitout Maouassa.
87'
Do další šance hlavou se dostal domácí útočník Steve Mounié, ale ani tentokrát nedokázal míč usměrnit mezi tři tyče.
85'
Ze standardní situace se hosté neprosadili, výbornou práci odvedl brankář Brestu Gautier Larsonneur, který chytil míč.
84'
Eduardo Camavinga byl zastaven jen za cenu faulu, Christophe Hérelle dostává žlutou kartu.
83'
Do velké šance se dostal Steve Mounié, ale po centru Perrauda hlavou trestuhodně minul branku.
82'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Haris Belkebla, přichází Romain Philippoteaux.
80'
Domácí zahrávali rohový kop, ale branku soupeře z něj neohrozili. Čas na vyrovnání se už krátí.
79'
Poprvé v dresu Brestu se na trávník dostává Brazilec Jean Lucas, který v tomto klubu hostuje z Lyonu.
78'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Irvin Cardona, přichází Jean Lucas.
77'
Rennes právě vstřelilo branku!
Hosté penaltu proměňují a dokonávají tak otočku z 0:1 a na 2:1! CLÉMENT GRENIER se s tím vůbec nepáral a prudkou střelou doprostřed branky nedal Larsonneurovi šanci.
75'
Ještě se čeká na potvrzení penalta, u míč už je připravený Clément Grenier.
74'
Adrien Truffert je po ošetření v pořádku a ještě se vrátí na hřiště.
73'
Franck Honorat měl kopačku hodně vysoko a zasáhl do hlavy Adriena Trufferta. Tohle bude pokutová kop!
71'
Eduardo Camavinga se zlobí, protože byl i s míčem vytlačen mimo hrací plochu, podle rozhodčího se ale o faul nejednalo.
70'
Sérii soubojů ve středu pole vyhráli domácí, dostali míč na zem a mohou nyní založit svou útočnou akci.
68'
Po delší době se dopředu podívali také domácí. Do akce musel i brankář Romain Salin, který si poradil centrem z levé strany.
66'
Hosté jsou i dál natlačení před pokutovým územím soupeře a v posledních minutách mají výrazně navrch.
65'
Rohový kop rozehrál centrem Benjamin Bourigeaud, míč dokázal hlavou odvrátit Christophe Hérelle.
63'
Eduardo Camavinga z pravé strany posílal střílený centre před branku, Gautier Larsonneur dokázal skvěle zasáhnout, vytěsnil míč na rohový kop.
61'
Rennes dostalo z levé strany centrem míč před branku Brestu, ale domácí obránci si udělali pořádek a míč dokázali odkopnout.
60'
Zpoza pokutového území natáhl ke střele Eduardo Camavinga a jeho rána jen o kousek minula branku Brestu.
59'
Hosté jsou usazeni na polovině soupeře, ale Brest se zatím celkem bez problému brání.
57'
Hosté ubránili i další rohový kop a dokonce šli i do brejku, jenže zakončit ho nedokázali.
57'
Domácí pokračovali rohovým kopem, po kterém předvedl proti Mouníeho hlavičce skvělý zákrok Romain Salin a zasáhl i proti dorážce.
56'
Romain Faivre se zprava vřítil do pokutového území, ale ke střele se nakonec nedostal, Benjamin Bourigeaud ho zastavil a dostává žlutou kartu.
55'
Druhý poločas se zatím nehraje v žádném zběsilém tempu, v první půli se hrál rozhodně ofenzivnější fotbal z obou stran.
53'
Irvin Cardona se vydal do individuální akce po levém křídle, ale daleko se nedostal, obrana Rennes si jeho náběh pohlídala.
52'
Benjamin Bourigeaud dostal dobrou přihrávku z pravé strany, ale nakonec mu chybělo asi půl kroku na to, aby mohl zakončovat, o kousek byl u míče první Pierre-Gabriel.
50'
Na hrot si nabíhal Martin Terrier, ale přihrávka na něj nebyla přesná, blíž měl k míči Larsonneur.
49'
Rennes kombinuje, ale zatím jen ve středu pole daleko od branky soupeře.
47'
Jeremy Doku se probíjel po pravém křídle, ale k centru se nakonec nedostal, čistým skluzem ho zastavil Romain Perraud.
46'
Do druhého poločasu oba týmy vstoupily beze změn v základních sestavách.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 14:03.
První poločas je u konce, Brest zatím hraje na domácím hřišti s Rennes 1:1. Domácí šli velmi rychle do vedení, už ve čtvrté minutě se prosadil nadvakrát Franck Honorat. Jenže domácí vedli jen tři minuty, už v sedmé minutě se totiž po centru z pravé strany prosadil na zadní tyči ukrytý Benjamin Bourigeaud. Další góly už nepadly, nejblíž měly k brance domácí, a to ve 28. minutě, když trefil Steve Mounié tyč. Domácí měli ještě pár dalších náznaků a určitě byli v prvním poločase lepším týmem.
45+2'
45+1'
V závěru poločasu i kvůli několika ošetřováním tempo zápasu hodně opadlo, snad se k útočnému fotbalu vrátíme ve druhé půli.
45'
Nastavují se dvě minuty.
43'
Franck Honorat z hranice pokutového území nenašel prostor ke střele, nic mu nedovolili hned dva obránci Rennes, kteří si ho dobře pohlídali.
42'
Po ošetření obou hráčů se zase může pokračovat ve hře.
41'
Po jednom z hlavičkových soubojů utržil nepříjemnou ránu do hlavy Gerzino Nyamsi. A ošetření potřebuje také domácí hráč Steve Mounié.
39'
Centr Brestu z levé strany sice nebyl ideálně přesný, ale domácí alespoň dál zůstávají u míče.
38'
Po krátkém ošetření je kapitán Rennes v pořádku a za chvíli se opět zapojí do hry.
37'
Do obličeje byl nepříjemně z blízka trefen Traoré, nyní je tak v péči lékařů Rennes.
36'
První rohový kop v zápasu byl rozehrána na bližší tyč, po prodloužení se dostal k hlavičce Nayef Aguerd, ale z dobré pozice branku netrefil.
35'
Martin Terrier se řítil z levé strany na branku Brestu, ale do zakončení se nedostal, míč mu ukopl na rohový kop Haris Belkebla.
34'
Rennes se po hlušší pasáži znovu dostává i k útočení. Zatím ale dnes hosté nejsou vepředu tak nebezpeční, jak jsme od nich zvyklí.
32'
Znovu byli domácí velmi blízko gólu! Opět to bylo po přihrávce z pravé strany, ale střelu Pierra-Gabriela bohužel pro Brest zablokoval jeho hráč Irvin Cardona.
29'
Na zemi zůstává ležet útočník Rennes Martin Terrier. Byl faulován, ale za žlutou kartu to nebylo.
28'
Domácí mohli jít znovu do vedení! Steve Mounié dostal do vápna přihrávku z pravé strany. Napoprvé ještě byla jeho střela zablokovaná, na druhý pokus trefil levou tyč branky Rennes!
27'
Adrien Truffert si zpracoval dlouhé přenesení hry na levé křídlo, ale pak už měl proti sobě dva protihráče a balón nedokázal udržet.
26'
Rennes i dál zůstává nastěhované na polovině soupeře, ale zatím marně hledá cestu do pokutového území.
25'
Jeremy Doku byl sice v obležení protihráčů, ale i tak si dokázal poradit a Rennes bude mít autové vhazování.
24'
Domácí se dostal do velké šance, Steve Mounié technickou střelou zevnitř šestnáctky trefil břevno. Jenže vzrušení bylo zbytečné, protože dodatečně se mával ofsajd.
23'
Ani další akce Brestu po pravé straně k zakončení nevedla, bude se rozehrávat od branky Stade Rennes.
22'
Po pravém křídle dobře unikal Ronaël Pierre-Gabriel, ale jeho centr do šestnáctky našel jen protihráče.
21'
Po hodně rychlém úvodu z obou stran se přeci jen hra trochu uklidnila, oba týmy už se nedostávají do šancí tak lehce.
19'
Z levé strany posílal polovysoký centr před branku Christophe Hérelle, ale ten nebyl přesný. Navíc pak ještě Hérelle utržil nějakou ránu od soupeře.
18'
Domácí zahrávali standardní situaci, ale na centr Romaina Faivreho nikdo nedosáhl.
17'
Rozhodčí Ruddy Buquet pronesl k oběma hráčům důraznou řeč a vše se nakonec obešlo bez žluté karty.
16'
Ve středu pole došlo k souboji mezi Traorém a Honoratem, který přerostl v menší strkanici, vše musí řešit rozhodčí.
15'
Domácí se pokusili zahrozit po levém křídle, ale jejich akce neměla dlouhého trvání, brejk se jim vůbec nepovedl.
14'
Traoré dostal na pravé křídlo trochu delší přihrávku, než by potřeboval, takže útok Rennes je alespoň na chvíli minulostí.
13'
Brest se nakonec dokázal ubránit akci Rennes, ale zmohl se jen na obranný odkop, kterým zase míč vrátil soupeři.
12'
Teď jsou to pro změnu fotbalisté Rennes, kteří jsou míče, nyní se usadili na útočné polovině hřiště.
11'
Nakonec se domácí rozhodli hru zjednodušit dlouhým nákopem dopředu, ten ale nebyl přesný.
10'
Hráči Brest už zakládají novou akci, tentokrát volí postupný útok a zatím si míč vyměňují jen obránci.
9'
Zápas nám začal gólově, což je pro nezaujatého fanouška určitě dobře. Uvidíme, zda se bude v otevřeném fotbalu pokračovat i nadále.
7'
Hosté prohrávali jen tři minuty než se jim podařilo vyrovnat na 1:1! Také to bylo po rychlé křídelní akci, z pravého křídla poslal perfektní pas před branku Terrier a na zadní tyči byl připravený celou akci zakončit BENJAMIN BOURIGEAUD. Poslat míč do odkryté branky už bylo jednoduché. Asistence: Martin Terrier.
6'
Faulovaný byl obránce a kapitán Rennes Hamari Traoré. Chvíli zůstával na trávníku, ale nakonec to nic vážného není.
5'
To je rozhodně překvapivý úvod zápasu, favoritem utkání je totiž Rennes. Hosté ale ještě mají celý zápas na to, aby s nepříznivým vývojem něco udělali.
4'
Brest právě vstřelil branku!
Domácí se hned z první šance dostávají do vedení! Skvělou práci odvedl Perraud, který se uvolnil na levé křídle a poslal přesnou přihrávku do vápna na FRANCKA HONORATA. Ten sice napoprvé Salina nepřekonal, ale z dorážky se už nemýlil. Bez asistence.
3'
Rennes se zkoušelo prosadit po své pravé straně, ale Brest tyto prostory dobře ucpal a nyní může sám postupovat kupředu.
2'
Na přihrávku do pokutového území si nabíhal domácí útočník Franck Honorat, nakonec to na něj ale bylo příliš dlouhé.
1'

Stade Brestois 29: Larsonneur – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Perraud – Honorat, Belkebla (C), Lasne, Mounié – Cardona, Faivre.
Náhradníci: Hasan – Ludovic Baal, Battocchio, Brassier, Duverne, Charbonnier, Magnetti, Philippoteaux, Jean Lucas.

Stade Rennes FC: Salin – H. Traoré (C), Nyamsi, Aguerd, Truffert – N'Zonzi, Doku, Camavinga, Grenier – Bourigeaud, Terrier.
Náhradníci: A. Gomis – Assignon, Dalbert, Del Castillo, Gboho, Hunou, Maouassa, Martin, Soppy.

Rozhodčí: Buquet – Debart, Finjean.
Vzájemné zápasy

první vzájemný zápas v této sezoně vyhrálo Rennes na domácím hřišti 2:1. Hosté sice vedli gólem Honorata, ale domácí otočili zásluhou Da Silvy a Aguerda. Rennes s Brestem neprohrálo už sedm zápasů v řadě.
Stade Rennes FC

Stade Rennes je tradičním francouzským klubem, který se v posledních letech zvednul a jeho cílem je umístění na pozicích zaručujících evropské poháry. V této sezoně si Rennes zahrálo Ligu mistrů, ale s pouhým jedním bodem skončilo ve skupině poslední. V lize to ale s Rennes vypadá dobře, s 33 body je na pátém místě tabulky, na třetí místo zaručující Ligu mistrů ztrácí šest bodů. Formu má Rennes výbornou, neprohrálo už šestkrát v řadě, naposledy remizovalo doma 2:2 s Lyonem. Venku zatím Rennes v této sezoně v lize odehrálo devět utkání s bilancí čtyř výher, čtyř remíz a jedné porážky. Poslední tři venkovní duely Rennes neprohrálo, naposledy remizovalo 0:0 na hřišti Nantes.
Stade Brestois 29

Brest patří mezi slabší francouzské kluby, ale nejvyšší soutěž hraje už nepřetržitě od sezony 2010/11. Ani v aktuální sezoně to nevypadá, že by měl mít Brest se záchranou nějaké potíže, aktuálně se s 26 body nachází na devatenáctém místě tabulky. V posledních zápasech ovšem forma Brestu nebyla nejlepší, vyhrál jej jednou z minulých pěti utkání, naposledy prohrál 0:3 na hřišti PSG. Doma zatím Brest odehrál v této sezoně v lize devět utkání s bilancí šesti výher, jedné remízy a dvou porážek. Z posledních šesti domácích utkání Brest pětkrát vyhrál, naposledy doma porazil 2:0 Nice.
Zdravím a vítám všechny příznivce francouzského fotbalu u sledování on-line přenosu utkání 20. kola Ligue 1 mezi týmy Stade Brestois 29 a Stade Rennes FC. Zápas se odehraje na Stade Francis-Le Blé v Brestu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.