Ligue 1 - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Štrasburk : Paris SG - 10. dubna 2021   17:00

Štrasburk
63' Sahi (Bellegarde)
1:4
(0:3)
Paris SG
16' Mbappé  (Paredes) • 28' Sarabia  (Danilo Pereira) • 45' Kean  (Mbappé) • 79' Paredes
Štrasburk
Sels – Guilbert, L. Koné, S. Mitrović (C), Caci (82. Carole) – Sissoko (59. Prcić), Aholou, Bellegarde (81. Zohi) – Thomasson – Diallo (62. Sahi), Liénard (59. Chahiri).
Kawašima – Prcić, Chahiri, Ousmane, Siby, Zohi, Carole, Sahi, Lebeau.
Pingard – Annonier, Luzi
Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk
Paris SG
Navas (46. S. Rico) – Kehrer, Danilo Pereira, Kimpembe (C), Bakker – Paredes, A. Herrera (89. Simons) – Sarabia, Rafinha Alcântara (74. Gueye), Mbappé (89. Nagera) – Kean (75. Draxler).
S. Rico – Dagba, Simons, Gueye, Di María, Draxler, Michut, Pembele, Nagera.

Pařížané dnešní výhrou zase stahují náskok vedoucího Lille na tři body, do konce ročníku však zbývá už zase jen o zápas méně, konkrétně šest kol.

Štrasburk zůstává na čtrnáctém místě, v dalším průběhu tohoto víkendu jej ještě mohou předstihnout St. Etienne a Brest.
Držení míče: 36 % : 64 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 5:4. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 8:6.
Dobojováno! PSG hladce vítězí ve Štrasburku 4:1, když tříbrankové vedení si vytvořili už v prvním poločase, i přes inkasovanou branku po změně stran pak dovedli utkání pohodlně k vítěznému konci.
90+3'
90+2'
Sarabiově rohovému kopu se Štrasburk ubránil.
90+2'
Po souhře se Simonsem se Sarabia tlačil do pokutového území, následnou Sarabiovu přihrávku si Koné srazil vedle vlastní branky.
90+1'
Rozhodčí Pingard k prvnímu poločasu nenastavil nic, moc důvodů neměl ani ve druhém dějství, nakonec přeci jen přidává ještě tři minuty.
90'
Sedmnáctiletý Xavi Simons se pokusil vystřelit zpoza pokutového území, jeho pokus je zablokován.
89'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Kenny Nagera.
89'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Xavi Simons.
88'
Draxler s Mbappém mohli zaútočit do otevřenější obrany Štrasburku, zpětná Francouzova přihrávka ale byla příliš dlouhá, Draxler pak byl u rohového praporku faulován Koném.
86'
Mehdi Chahiri načechral míč na hlavu Zohiho, ten však mířil přímo do středu branky, kde byl Sergio Rico.
85'
Sarabia v souboji s Chahirim vybojoval rohový kop, sám se jej chystá rozehrát.
83'
Štrasburk vybojoval rohový kop, s centrem Guilberta si ale snadno poradil Sergio Rico.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Anthony Caci, přichází Lionel Carole.
81'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Ricner Bellegarde, přichází Kévin Zohi.
79'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
LEANDRO PAREDES se parádně trefil z pětadvaceti metrů, Matz Sels plachtil vzduchem marně a počtvrté loví míč ze své sítě!
78'
Kylian Mbappé byl faulován v blízkosti pokutového území Štrasburku, to bude nebezpečný volný kop pro PSG.
77'
Guilbert si v neúspěšném souboji s Bakkerem na pravém křídle počínal přespříliš důrazně, Bakker si pak s domácím fotbalistou vysvětloval situaci pořádně zblízka.
76'
Po Guilbertově centru Chahiri hlavičkoval v záklonu jen k brankáři Ricovi.
75'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Moise Kean, přichází Julian Draxler.
74'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Idrissa Gueye.
74'
Sarabia dostal příliš prudkou přihrávku od Mbappého na pravé křídlo.
73'
PSG se nastěhovalo na útočnou polovinu, hosté si teď v poklidu přihrávají.
71'
Po souhře Thomassona se Sahim se ke střele dostal Prcić, jeho prudká rána prosvištěla za vzdálenější tyčí hostující branky.
70'
K Bakkerově centru se dostal Kean, přes bránícího protihráče ale nedokázal vměstnat svoji střelu na branku.
69'
Kylian Mbappé si našel prostor ke střele, jeho projektil ale Sels vyrazil do strany.
67'
Thomasson přenesl hru na levou stranu pokutového území k Chahirimu, ten vystřelil kolem Rafinhy k bližší tyči, brankář Rico ale byl na zemi včas.
67'
Po Sarabiově přihrávce z pravého křídla se do zakončení tlačil Moise Kean, v těžké pozici ale mířil přímo do připraveného brankáře Selse.
66'
Na PSG je vidět, že jsou najednou aktivnější a snaží se zase rozpohybovat svůj výkon, který byl místy až chodecký v úvodu druhého poločasu.
65'
Bakkerův centr na Keana si pohlídal Stefan Mitrović a nepustil hostujícího útočníka k míči.
64'
PSG se snažilo o rychlou odpověď, domácí defenziva ale pokryla Keanovu přihrávku na Sarabiu.
63'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Fantastický nástup MOISEHO DIONA SAHIHO do zápasu! Domácí útočník si naběhl do pokutového území na Bellegardovu přihrávku z pravého křídla a svým prvním dotykem v zápase nekompromisně skóroval!
62'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Moïse Dion Sahi.
61'
Moise Kean si naběhl na nákop za štrasburskou obranu, zblízka ale nevyzrál na Selse, navíc mu je máván ofsajd.
59'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Mehdi Chahiri.
59'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Sanjin Prcić.
57'
Žlutou kartu dostává Moise Kean (Paris Saint-Germain FC).

Kean je potrestán za zákrok na Guilberta po odehrání míče.
56'
Diallo si naběhl na nákop Sissoka do pokutového území a v zajímavé pozici hlavou netrefil branku, především ale byl metr v ofsajdu.
55'
Guilbertův centr ze standardní situace pohodlně stáhnul ze vzduchu Sergio Rico.
54'
Liénardův centr našel jen bránícího Kimpembeho.
53'
Mbappé se snažil protlačit k přihrávce za domácí obranu, k míči se ale nakonec nedostal.
51'
Moise Kean přenesl hru na levou stranu k Mbappému, ten nepovedenou střelou výrazně minul branku.
49'
Z rohu se Štrasburk nedokázal nijak prosadit.
49'
Guilbertův centr Danilo odvrátil na rohový kop.
48'
Domácí hrají s míčem na svých kopačkách, zatím ale také na vlastní polovině.
46'
Poněkud překvapivě jediným přestávkovým střídáním byla změna v pařížské brance, když Keylora Navase nahradil Sergio Rico.
46'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Keylor Navas, přichází Sergio Rico.
46'
Rozhodčí Pingard k prvnímu poločasu nepotřeboval žádné nastavení a hned po třetí brance PSG jej ukončil. Hosté jsou zatím nesmírně efektivní, proměnili takřka všechny své šance a zdá se, že do druhého poločasu už je zápas jen otázkou skóre.
45'
45'
PSG brankou do šatny zvyšuje už na 3:0! Kylian Mbappé vysunul do pokutového území MOISEHO KEANA, ten prudkou ránou nedal Selsovi šanci zasáhnout!
44'
Neúspěšná snaha Guilberta u postranní čáry, po odrazu míče do zámezí může vhazovat Mitchel Bakker.
42'
Po jemném obloučku Rafinhy do pokutového území se Mbappé pokusil o akrobatické zakončení přes hlavu, těžká střela mu ale moc nevyšla a zamířila výrazně vedle domácí branky.
40'
Do třetice Fréderic Guilbert, tentokrát se snažil protlačit po pravém křídle, pak v pádu nepřesně přihrával před branku.
39'
Další centr Guilberta byl příliš dlouhý a hráči v modrém se k míči nedostali.
38'
Štrasburk se snaží být aktivní, neujal se ale ani další centr Guilberta.
37'
Neúspěšná akce Habiba Dialla u postranní čáry, sám se vyhnal až do zámezí.
36'
Po druhém rohu Liénarda se míč odrazil ke Guilbertovi, jeho střela z dálky si neproklestila cestu hradbou těl před Navasem.
36'
Rohový kop Liénarda se neujal, po zásahu Danila si ale domácí fotbalista tuto standardní situaci zopakuje.
35'
Bellegarde na pravém křídle vybojoval rohový kop pro Štrasburk.
35'
Neúspěšný výpad Mbappého po pravém křídle, od míče jej odtlačil důrazný Lamine Koné.
34'
Neúspěšná domácí souhra, Liénard zleva sklepával míč před branku, tam si ale prostor pohlídal Danilo Pereira.
33'
Štrasburk má míč ve svém držení v okolí středové čáry a hledá cestu do pařížské defenzivy.
31'
Na Guilbertův přetažený centr si naskočil Habib Diallo, svoji křižnou hlavičku ale nedokázal vtěsnat na branku.
30'
Habib Diallo přenesl hru na pravou stranu, kde se Bellegarde snažil z první nasměrovat míč před branku, ovšem nepřesně.
30'
Po hostující nepřesnosti na útočné polovině se Štrasburk zmocní míče díky autovému vhazování.
28'
PSG vede už o dvě branky! PABLO SARABIA převzal Danilovu přihrávku před pokutovým územím, potáhl míč do „šestnáctky“ a přesnou střelou překonal brankáře Selse!
26'
Kylian Mbappé dostal příliš prudkou přihrávku na levé křídlo.
24'
Na střelecké pokusy je to zatím 1:2, na bránu mířila jen ta gólová střela Mbappého, neboť rána Thomassona do tyče se nepočítá mezi střely na branku.
23'
Útočná snaha Habiba Dialla je přerušena rozhodčími, domácí fotbalista byl přistižen v ofsajdu.
21'
Liénard centrem od rohového praporku našel v pokutovém území Aholoua, ten ale v zajímavé pozici hlavou výrazně míjí hostující branku.
20'
Diallova přihrávka na Thomassona je sražena na rohový kop, následovat bude standardní situace pro Štrasburk.
19'
Sarabia nacentroval do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo z jeho spoluhráčů, odkopu od branky se ujme Matz Sels.
17'
Mbappé se teď dostal k centru, před Sarabiou ale zasáhl brankář Sels a ukryl míč do svých rukavic.
16'
KYLIAN MBAPPÉ si na levé straně pohrál s Koném, potáhl míč kolem domácího zadáka a pokořil Selse přesnou střelou mezi nohy!
15'
Thomasson zdatně napadal hostující rozehrávku u pokutového území Pařížanů, i přes veškerou snahu se ale k míči nedostal.
15'
Paredesův roh stáhl ze vzduchu Matz Sels.
15'
Bakker se po náběhu na levé křídlo pokusil ohrozit Selse z ostrého úhlu, domácí brankář vyráží míč na roh.
13'
Právě Sarabia pak centroval od praporku a v pokutovém území byl volný Paredes, v pádu však nedokázal míč trefit.
12'
Sarabia dostal obrovské množství prostoru na pravém křídle, pak ale je jeho přihrávka před branku sražena na roh.
12'
Hosté si přihrávají v okolí středové čáry, dopředu se zatím moc neženou.
10'
Po souhře s Rafinhou se na pravém křídle dokázal uvolnit Sarabia, na jeho přihrávku před branku ale nedosáhl Kylian Mbappe.
9'
První příležitost Štrasburku! Thomasson se dostal ke střele z dobrých pětadvaceti metrů a mířil do tyče!
7'
Sarabia si na útočné polovině našel střeleckou pozici, z dálky však domácí branku výrazně minul.
5'
Neúspěšná souhra Pařížanů na útočné polovině, v držení míče je Štrasburk.
3'
Úvodní minuty se odehrávají převážně ve středu hřiště.
1'
Rozehráno! Štrasburk oblékl modré dresy, Pařížané hrají v červených.
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, L. Koné, S. Mitrović (C), Caci – Sissoko, Aholou, Bellegarde – Thomasson – Diallo, Liénard.
Náhradníci: Kawašima – Prcić, Chahiri, Ousmane, Siby, Zohi, Carole, Sahi, Lebeau.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Kehrer, A. Diallo, Kimpembe (C), Bakker – Paredes, A. Herrera – Sarabia, Rafinha Alcântara, Mbappé – Kean.
Náhradníci: S. Rico – Dagba, Simons, Gueye, Di María, Draxler, Michut, Pembele, Nagera.

Rozhodčí: Pingard – Annonier, Luzi.
Paris Saint-Germain FC

Favorit tohoto utkání je jasný, bude jím PSG. Ten je však možná trochu překvapivě až na druhém místě francouzské nejvyšší soutěže. Po třiceti jedna zápasech má na svém kontě šedesát tři bodů, které znamenají, jak bylo výše zmíněno, druhou pozici. První Lille má o čtyři body více. Pařížané mají nejlepší útok soutěže, jelikož nasázeli šedesát sedm gólů, zatímco jich sami inkasovali dvaadvacet. PSG z posledních tří duelů vytěžilo šest bodů, když porazilo Lyon a Lille. Předtím však nestačilo na Nantes.
RC Štrasburk

Štrasburk nebude v tomto utkání favoritem, což je vidět i na jeho postavení v tabulce. Po jednatřiceti zápasech má na svém kontě třicet šest bodů, které mu zaručují až třináctou pozici. Domácí celek má trochu problémy s obranou, jelikož inkasoval už třicet šest branek. Sám jich dal třicet, a tak je celkové skóre -6. Z posledních tří zápasů vybojoval Štrasburk tři body za výhru na hřišti Bordeaux. Předtím ale dvakrát prohrál, když padl na hřišti Rennes a doma posléze nestačil na Lens.
Dobrý den, chtěla bych vás přivítat u utkání v rámci Ligue 1! V tomto střetu se podíváme na zápas mezi Štrasburkem a PSG. Výkop je naplánován na 17:00 a my budeme u toho.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.