Ligue 1 - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Bordeaux : Marseille - 7. ledna 2022   21:00

0:1
(0:1)
Marseille
37' Ünder
Bordeaux
Costil (C) – Pembélé, Mexer, Gregersen, Kwateng – Lacoux (71. Mara), Sissokho (75. Fransérgio) – Dilrosun (80. Bakwa), Oudin (71. Y. Adli), Elis – Hwang Ui-jo (80. Niang).
Poussin – Medioub, Koscielny, Ekomie, Y. Adli, Mara, Fransérgio, Bakwa, Niang.
E. Wattellier – D. Zitouni, B. Courbet
Matmut Atlantique, Bordeaux
Marseille
Pau López – Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Lirola, Guendouzi, Kamara, Henrique (75. de la Fuente) – Ünder (90+2. Targhalline), Harít (75. Balerdi) – Payet (C).

Děkuji za pozornost a přeji dobrou noc.
Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 3:8. Rohy: 3:9. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:7.
Druhá půle už branku nenabídla, třebaže k ní nebylo vůbec daleko. Byli to především hosté, kdo více hrozil a kdo se mohl dostat do vyššího vedení. Domácí sice také párkrát zahrozili, ale vyrovnat se jim nepovedlo. Zápas tak rozhodl jediný gól, pod který se velkou měrou podepsal gólman Costil, avšak nutno říct, že nebýt jeho, bylo by o vítězi dávno rozhodnuto, své zaváhání ve druhém dějství mnohokrát napravil a výbornými zásahy držel svůj tým ve hře o bodový zisk až do závěrečného hvizdu.
90+5'
90+4'
Zkušeně si hosté hlídají závěr zápasu, rozehrávat budou další roh.
90+3'
Marseille si vynutilo faul na útočné straně, poté v klidu rozehrálo a následovat bude jeho roh. Hráči logicky nikam nepospíchají.
90+2'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Oussama Targhalline.
90+1'
Nastavují se čtyři minuty.
89'
Žlutou kartu dostává Pau López (Olympique Marseille).
89'
Drobná potyčka před bránou Marseille, která ale neměla dlouhého trvání. Hlavní arbitr neudělí hlavním aktérům kartu, avšak ta bude udělena brankář Marseille, jenž zdržoval rozehrávku a nakonec si vyžádal ošetření.
88'
Pau López na nic nečekal a volný míč rychle odkopl do bezpečí v podobě autu.
87'
Matteo Guendouzi dnes už poněkolikáté skončil na trávníku, v tomto případě si vyměnil přihrávku se spoluhráčem, následně na penaltovém puntíku upadl, ale hlavní sudí stál poblíž a hned ukázal, že pískat nebude.
85'
Pau López musel ven z pokutového území a spoluhráčům pomoct s rozehrávkou.
84'
Sekou Mara se k míči před bránou Marseille nedostal a ještě navíc fauloval.
83'
Matteo Guendouzi si nedokázal na úrovni penalty zpracovat balón. Kdyby se mu to povedlo, dostal by se do velké šance.
80'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Javairo Dilrosun, přichází Dïlane Bakwa.
80'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Hwang Ui-jo, přichází M'Baye Niang.
79'
Payet střílel velmi tvrdě v pokutovém území, ale trefil pouze bránícího soupeře.
78'
Na druhé straně musel Benoît Costil zasahovat, včas však padl na zem a přízemní střelu lapil.
78'
Yacine Adli se málem dostal sám před brankáře, soupeř mu s poslední chvíli odkopl míč.
75'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Issouf Sissokho, přichází Fransérgio.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Luis Henrique, přichází Konrad de la Fuente.
75'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Leonardo Balerdi.
75'
Nepřesná souhra Marseille, po které končí balón v zámezí. Rozehrávat bude gólman Bordeaux.
74'
Domácí nyní rozehráli přímý kop, Javairo Dilrosun levačkou překonal zeď a mířil do horní části hostující brány, ale zároveň na připraveného gólmana hostů.
73'
Dimitri Payet si zpracoval přihrávku před velkým vápnem, svou nepříliš slabou střelu ale adresoval jen na střed, kde stál připravený Costil.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Rémi Oudin, přichází Yacine Adli.
71'
Střídání v týmu Girondins Bordeaux FC: ze hřiště odchází Tom Lacoux, přichází Sekou Mara.
70'
Domácí si faul na útočné polovině nevynutili a musí rychle zpátky.
67'
Marseille rozehrálo roh, přetažený míč ale doputoval jen do zámezí.
65'
Teď to vypadalo pro domácí tým nadějně, ale žádná ze střel si cestu do brány nenašla, všechny zblokovali hostující fotbalisté.
65'
Dlouhý nepřesný nákop Bordeaux končí u vyběhnutého Lópeze.
63'
Rohový kop pro domácí tým.
62'
Tohle může hosty hodně mrzet. Domácí nechali vrátka v obraně doslova dokořán, v samostatném úniku se ocitl Cengiz Ünder, avšak vyběhnutého Costila nepřekonal. Ten vytáhl excelentní zákrok a levačkou vyrazil prudkou ránu do bezpečí.
61'
Takto to jistě nepůjde, Alberth Elis si nezpracoval míč u postranní lajny a ač se rozčiluje, musí jej odevzdat hostům, kteří budou vhazovat.
60'
Domácí si přihrávají u středového kruhu a hledají cestu, kudy se dostat k soupeřově svatyni.
57'
Další faul ze strany domácího celku, Dimitri Payet je dnes takovým trochu otloukánkem, neboť je to opět on, kdo se těžce zvedá z trávy.
55'
Benoît Costil podržel svůj tým fantastickým zákrokem, který vytáhl proti střele, kterou na něj z bezprostřední blízkosti vyslal Matteo Guendouzi. Vyražený míč se ještě snažil dorážet další z hostů, ale střílel mimo.
53'
Teď už to faul není, domácí chybovali v rozehrávce a soupeř z toho může těžit.
53'
Po jeho rozehrání je pískán útočný faul a hráči Marseille se musí stáhnout.
52'
Hosté nebyli daleko od zvýšení náskoku, Duje Ćaleta-Car velmi dobře hlavičkoval v pokutovém území, Benoît Costil však včas skočil a výtečným zákrokem míč vyrazil na roh.
51'
Dimitri Payet byl při pokusu o únik faulován, žlutá karta ale udělena není.
48'
Hosté drží míč daleko od své brány, domácí mají problémy jej získat.
46'
Hlavní arbitr nenastavoval ani minutu, neboť k tomu nebyl žádný důvod. Hosté jsou zatím aktivnějším mužstvem a po zásluze vedou. Bordeaux toho směrem dopředu příliš nepředvedlo, za zmínku stojí jediná příležitost v závěru, kdy střela skončila nad bránou Lópeze, jenž se musel spíše nudit.
45+1'
45'
Hosté posílají míč svému brankáři a první půli chtějí už v klidu dohrát.
44'
V šanci hostující tým, ovšem střela jednoho z hráčů ze slušné pozice byla zblokována k postranní lajně.
42'
Velká šance Bordeaux na vyrovnání. Hwang Ui-jo obdržel pěkný pas do běhu, postupoval prakticky sám na brankáře, vědom si toho, že jej obránci hostů dobíhají střílel u hranice velkého vápna, avšak mířil nad břevno.
42'
Dlouhý a nepřesný nákop domácího mužstva končí u Pau Lópeze, který sebral míč do náruče a následně rozehrál na krátko.
39'
Pol Lirola nestačil doběhnou přihrávku spoluhráče a míč před postranní čárou už nezastavil.
37'
Marseille právě vstřelilo branku!
Hodně zbytečně inkasovaný gól Girondinsu. Benoît Costil hodně špatně provedl odkop od brány, míče se zmocnil CENGIZ ÜNDER, který dokázal individuálně projít až na levou stranu pokutového území, odkud levačkou poslal balón do vzdálenějšího dolního rohu domácí svatyně.
37'
Dimitri Payet poslal centr do pokutového území, kde si jeho spoluhráči nepohlídali postavení, ofsajd.
36'
Faul domácího mužstva znamená nebezpečí pro jeho bránu, je tu standardka hráčů v bílých dresech.
35'
Čtvrtý roh Marseille, míč ale končí opět v zámezí a v tomto případě bude hostující tým vhazovat.
34'
Poměrně riskantní malá domů a Pau López řešil první složitější situaci, nakonec stihl míč odehrát do bezpečí.
33'
Hosté rozehráli standardku, přetažený centr ale jen proletěl pokutovým územím a míč doplachtil do zámezí.
31'
Slušná střela levačkou z dálky v podání Luana Perese, míč ale letí pouze nad bránu Bordeaux.
30'
Cengiz Ünder si nabíhal na křižný centr, ale k hlavičce se nedostal.
29'
Další rohový kop hostí, zatímco domácí ještě nerozehráli ani jeden.
27'
Luan Peres se na hranici šestnáctky dostal k odraženému balónu, jeho střela levačkou ale minula vzdálenější horní roh brány.
26'
Nepříliš povedený útok hostů končí míčem v zámezí, Benoît Costil oddaluje rozehrávku tak, že by klidně mohl vidět žlutou kartu za zdržování.
24'
Timothee Pembélé nevybojoval míč na pravém křídle, hosté budou vhazovat.
23'
Po následném rohu domácí odhlavičkovali míč do bezpečí.
22'
Do šance se dostával jeden z hostujících fotbalistů, který dobíhal míč na levé stran velkého vápna, v poslední chvíli mu však v zakončení zabránil domácí obránce.
20'
Po delší době drží míč déle na kopačkách i domácí tým a nikam se příliš nežene.
18'
Marseille dál drží míč, ale pouze u středového kruhu. Kromě jedné zmíněné šance to moc pohledný fotbal zatím není.
16'
Dimitri Payet obdržel přihrávku před velké vápno Bordeaux, svou střelu bez přípravy ale odehrál vysoko nad břevno.
15'
Souhra na jeden dotek hostům vůbec nevyšla, o míč přichází.
13'
Žlutou kartu dostává Issouf Sissokho (Girondins Bordeaux FC).
13'
Kamara zůstává po faulu od Sissokha ležet na trávníku, bude se poprvé žlutit.
11'
Boubacar Kamara se dostal k hlavičce a poté ještě těsně před bránou tečoval míč levačkou jeden z jeho spoluhráčů, avšak jen do břevna. Tohle byla velká šance.
11'
Zblokovaná přihrávka z pravé strany pokutového území přináší Marseille první roh.
9'
Málem do šance dostali hosté, ale u hranice velkého vápna o balón přišli.
6'
Pol Lirola fauloval u postranní lajny, rozehrávat tak bude soupeř.
4'
Favorit se zatím spíše jen brání, ale úspěšně. Veškeré útočné snahy Bordeaux odvrací do bezpečí.
2'
Domácí vyrazili dopředu, ale pokazili přihrávku a z šance tak nic nebylo.
1'

Girondins Bordeaux FC: Costil (C) – Pembélé, Mexer, Gregersen, Kwateng – Lacoux, Sissokho – Dilrosun, Oudin, Elis – Hwang Ui-jo.
Náhradníci: Poussin – Medioub, Koscielny, Ekomie, Y. Adli, Mara, Fransérgio, Bakwa, Niang.
Trenér: V. Petković.

Olympique Marseille: Pau López – Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Lirola, Guendouzi, Kamara, Henrique – Ünder, Harít – Payet (C).
Náhradníci: Ngapandouetnbu, Vanni – Balerdi, Targhalline, Sciortino, Souaré, de la Fuente, Seghir, Bertelli.
Trenér: J. Sampaoli.

Rozhodčí: E. Wattellier – D. Zitouni, B. Courbet.
Poslední vzájemné zápasy

Marseille – Bordeaux 2:2
Bordeaux – Marseille 0:0
Marseille – Bordeaux 3:1
Olympique Marseille si vedou o poznání lépe. Hostující celek zatím vybojoval 33 bodů a nachází se na třetím místě v tabulce, když mají stejný počet bodů. jako druhé Nice. Na vedoucí PSG ztrácí hosté už 13 bodů. Ani u hostů není jasné, v jaké sestavě nastoupí. Včera večer totiž hosté oznámili, že několik hráčů je nakaženo koronavirem. Hosty tedy nečeká nic lehkého a uvidíme, kdo vůbec nastoupí.
Girondins Bordeaux FC se v této sezoně hodně trápí. Domácí mají na svém kontě jen 17 bodů a nachází se až na sedmnáctém místě v tabulce. Z posledních pěti utkání vyhráli domácí pouze jednou, takže dnes by potřebovali zabrat. Jenže nebudou to mít lehké, protože jim dnes může chybět až 12 hráčů! Někteří reprezentují svou zemi a některé trápí nemoc, takže vůbec není jisté, v jaké sestavě domácí nastoupí.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská Ligue 1 má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel Girondins Bordeaux FC – Olympique Marseille. Mírným favoritem je hostující celek, ale uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.