Ligue 1 - 19. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Clermont Foot : Štrasburk - 19. ledna 2022   19:00

0:2
(0:1)
Štrasburk
44' Gameiro  (Aholou) • 78' Hountondji (vl.)
Clermont Foot
Djoco – Zedadka, Hountondji, Ogier (C) (55. Dossou), N'Simba – Samed, Gastien – Magnin (55. Berthomier), Seidu, Mendy (55. Rašani) – Tell (77. Y. Diaby).
Bastien Dechepy
Stade Gabriel Montpied, Clermont-Ferrand
Štrasburk
Sels – Caci, Nyamsi, Perrin – Prcić, Thomasson (C), Aholou (76. Bellegarde), Sissoko, Fila (72. Guilbert) – Gameiro (71. Waris), Ajorque (90+2. Mothiba).
Kawašima – Bellegarde, Diarra, Guilbert, Kandil, Liénard, Mothiba, Waris.

Mockrát Vám děkuji za pozornost, doufám, že se uvidíme u dalšího utkání francouzské nejvyšší soutěže. S přáním hezkého středečního večera, Vojtěch Adamek – au revoir.
V dnešním utkání jsme viděli hostující celek, který si připravil hned několik příležitostí k zakončení a dvě z nich dokázal proměnit v branku, oproti tomu domácí, i přes sympatický výkon, nedokázali dostat míč za záda gólmana Selse. Svěřenci Pascala Gastiena nehráli vůbec špatně, přesto v dnešním utkání nedokázali získat ani bod, a proto se i nadále musí dívat směrem dolů, kde se nebezpečně blíží sestupovým příčkám.
90+4'
90+3'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, své ofsajdové postavení si nepohlídal čerstvě příchozí hráč, Lebogang Mothiba.
90+2'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Lebogang Mothiba.
90+1'
Sudí nastavuje tři minuty nad rámec základní hrací doby.
90'
V obrovské příležitosti se ocitl Jodel Dossou, jeho přízemní střela ovšem končí na boční síti, odkop od branky tak bude mít na starost hostující gólman belgického původu, Matz Sels.
89'
Fotbalisté Štrasburku kombinují na polovině svého soupeře, tam by velmi rádi dohráli závěr dnešního utkání, fotbalisté Clermontu již nemají síly na kvalitní pressink.
88'
Pro oba dva celky bude závěrečný hvizd sudího vysvobozením, poslední minuty dnešního utkání rozhodně nenesou pozitivní vizitku pro nejvyšší francouzskou soutěž,
87'
Po nepřesní přihrávce kapitána Gastiena jsou u míče hostující fotbalisté, ti se samozřejmě snaží profesorsky dohrát závěr dnešního utkání.
86'
Fotbalisté Clermontu se nemohou dostat skrze zahuštěný střed hřiště, obranná linie Štrasburku dnes zkrátka funguje na jedničku, kouč Julien Stéphane může být na své svěřence pyšný.
85'
Hostující fotbalisté již ani nenapadají rozehrávku domácího celku, snaží se dohrát závěr utkání bez inkasované branky, což se jim zatím daří.
84'
Ze všech nejvýše dokázal vyskočit domácí stoper Hountondji, jeho hlavička ovšem míří vysoko nad branku Štrasburku, následuje tak odkop, který bude mít na starosti gólman Sels.
83'
Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště.
82'
Fotbalisté domácího celku to ovšem nevzdávají, i nadále se snaží zesílit tlak na branku svého soupeře a vstřelit kontaktní branku, která by je opět dostala do hry o ligové body.
80'
Žlutou kartu dostává Jodel Dossou (Clermont Foot).
79'
Tohle je rozhodně studená sprcha pro domácí celek, který v posledních minutách nehrál vůbec špatně, přes to inkasoval a tohle již vypadá pro Clermont beznadějně.
78'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Sotva vstoupil na hřiště, již se Jean-Ricner Bellagarde může radovat ze vstřelené branky! Po nádherní přihrávce kapitána Adriena Thomassona dokázal poslat míč za záda bezmocného gólmana, čímž navýšil vedení Štrasburku, střela byla ovšem ještě tečována bránicím Hountondjim, a proto bude připsána jakožto vlastní branka.
77'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jordan Tell, přichází Yadaly Diaby.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
75'
I nadále se snaží domácí fotbalisté vymyslet nějakou tu kulišárnu, pomocí které by propasírovali míč skrze bránicí obránce,zatím ovšem marně.
74'
Hostující fotbalisté mají k dispozici rozehrávku, s tou si ovšem dávají pořádně na čas, za což obdrželi bouřlivý pískot ze stran domácích fanoušků.
73'
Fotbalisté domácího celku zesilují tlak na braku svého soupeře, přesto se jim nedaří vytvořit nějakou tu příležitosti, pomocí který by dokázali ohrozit branku Štrasburku.
72'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Karol Fila, přichází Frédéric Guilbert.
71'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Majeed Waris.
70'
Rohový kop rozehráli domácí fotbalisté nakrátko, bohužel se jim ovšem nepodařilo překvapit obranu svého soupeře, přesto i nadále drží míč ve své moci.
69'
Domácí fotbalisté měli k dispozici zajímavou standartku, jeden z bránicích hráčů ovšem odvrátil míč na rohový kop.
68'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci domácího celku, v ofsajdovém postavení se ocitl Jodel Dossou.
67'
Centrovaný míč z pravé strany hřiště pohodlně končí v náruči hostujícího gólmana, ten se svým výkopem samozřejmě příliš nespěchá a hraje na nervy příznivcům domácího klubu.
66'
Domácí fotbalisté mají k dispozici rohový kop z levé strany hřiště, uvidíme, zda přinese nějakou tu příležitost k zakončení.
65'
Kevin Gameiro se snažil vyslat Ajorqueho do gólové příležitosti, bohužel ovšem ve sprinterském souboji nestačil na N'Simbu, a proto z akce nakonec nebylo nic.
64'
Fanoušci ženou domácí fotbalisty k lepším výkonům, nutno podotknout, že i přes nepříznivý stav vytvářejí na stadionu skvělou diváckou kulisu.
63'
Myslím si, že sudí má již Jodela Dossoua plné zuby, neustále se hádá po každém verdiktu, tady bych si i vsadil, že brzy přijde nějaká ta karta.
62'
Hostující fotbalisté nyní aktivně napadají rozehrávku svého soupeře, tomu se nedaří vymanit z tohoto sevření.
61'
Žlutou kartu dostává Vital N'Simba (Clermont Foot).
60'
Máme za sebou dvě třetiny dnešního utkání, hostující fotbalisté hájí těsné vedení, do kterého je dostal Kevin Gameiro.
60'
Djoco si velmi dlouho stavěl zeď, přesto se jí Prcićovi podařilo překonat, jeho střela ovšem míří pouze doprostřed brány, kde stál pozorný gólman Clermontu.
59'
Jeden z hráčů hostujícího celku se svalil na hrací plochu, sudí nařizuje standartní situaci z velmi lukrativní pozice pro zakončení.
58'
Kevin Gameiro, autor jediné branky dnešního utkání, si nepohlídal své ofsajdové postavení, i proto budou tedy rozehrávat fotbalisté domácího celku.
57'
Uvidíme, jak moc se podaří Pascalu Gastienovi jeho střídání, do sestavy tedy řízl pořádně, dočkáme se snad tlaku domácího celku?
56'
Jodel Dossou si zpracoval míč rukou, což neuniklo hlavnímu sudímu, který tak vystavil stopku rozvíjející se akci Clermontu.
55'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Florent Ogier, přichází Jodel Dossou.
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Arial Mendy, přichází Elba Rašani.
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Yohann Magnin, přichází Jason Berthomier.
54'
Kevin Gameiro v obrovské příležitosti poslal míč pouze do boční sítě, odkop od branky tak bude mít na starost domácí gólman Djoco.
53'
Hostující fotbalisté mají k dispozici první rohový kop v druhém poločase.
52'
Nepřesnost v rozehrávce domácího celku způsobila, že se míč opět nachází v držení fotbalistů Štrasburku, ti nikam nespěchají, snaží se pohodlně uhájit své hubené vedení.
51'
Sissoko dokázal skvělým obranným zákrokem vystavit stopku rozvíjející se akci domácího celku, konkrétně se mu podařilo zastavit domácího Mendyho.
50'
Domácí fotbalisté se opět velmi rychle dostali k míči, nyní rozehrává gólman Djoco, který se bude snažit svým výkopem hledat adresáta na polovině soupeře.
49'
V druhém případě selhal domácí Tell, ani on nedokázal udržet míč na hrací ploše, vhazovat tedy opět budou fotbalisté hostujícího celku.
48'
N'Simba nedokázal zpracovat prudkou přihrávku, která na něj směřovala od jednoho z kolegů, i proto se k míči dostávají fotbalisté Štrasburku.
47'
Ihned po zahájení druhého poločasu se domácí fotbalisté snaží natlačit před branku svého soupeře, moc rádi by hned v úvodu ukázali, jak bude probíhat druhý poločas.
46'
Domácí fotbalisté se ujali úvodního výkopu druhého poločasu.
46'
V úvodu prvního poločasu jsme byli svědky jasné dominance hostujícího celku, který si ovšem nedokázal vytvořit žádnou větší příležitost k zakončení. S přibývajícími vteřinami se do hry stále více a více dostával také domácí Clermont, který nýsledně také přebral otěže utkání. Ovšem po nádherné přihrávce Jeana-Eudese Aholou se k zakončení dostal zkušený Kevin Gameiro, který se s tím příliš nepáral a krásným lobem dokázal dostat míč do sítě domácího Clermontu.
45+2'
45+1'
Gastien a hostující Ajorque se pustili do menší potyčky, zkušený sudí Bastien Dechepy okamžitě zasahuje, i tentokrát se to obejde bez žlutého kartónku.
45'
Sudí nastavuje 1 minutu nad rámec základní hrací doby.
44'
KEVIN GAMEIRO nám ukázal skvělý výběr místa, zkušeně si došel pro nádhernou přihrávku Jeana-Eudese Aholou a luxusním lobem překonal bezmocného gólmana domácího celku, čímž otevírá gólový účet v dnešním klání. Asistence: Jean-Eudes Aholou
43'
Tell si vyskočil na nadýchaný centr z levé strany hřiště, jeho hlavička ovšem míří vysoko nad brankou belgického gólmana Selse.
42'
Aktivita obou celků poněkud ochabla, nejspíše fotbalisté obou družstev čekají na hvizd sudího, který nám ukončí první poločas tohoto utkání.
40'
Kevin Gameiro se pokoušel překonat gólmana domácího celku, bohužel mu selhala mířidla, a proto jeho rána míří pouze vedle pravé tyče.
39'
Fotbalisté domácího celku nyní obléhají branku svého soupeře, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obranný blok Štrasburku.
38'
Trenér domácího celku, Pascal Gastien, je nespokojen s výroky sudího, dle jeho názoru měl již několikrát sudí Dechepy sáhnout pro karetní napomenutí.
37'
Sudí zatím nerozdal jedinou kartu, možná i proto agresivita fotbalistů obou družstev každou přibývající vteřinou vzrůstá.
36'
Nyní verdikt sudího potvrdil i systém VAR, o ruku se sice jednalo, ovšem dle nových pravidel fotbalu je považována za nastřelenou.
35'
Jeden z hráčů hostujícího celku zahrál rukou ve vápně Štrasburku, sudí ovšem penaltu nepíská!
34'
Domácí fotbalisté budou zahrávat velmi zajímavou standartní situaci, uvidíme, zda z ní vytěží tížené ovoce.
33'
Fotbalisté Štrasburku drží míč na své polovině hřiště, snaží se vyčkat na zaváhání ze strany svého soupeře, díky kterému by se snáze dostali před branku Djoca.
32'
Do parádní brankové příležitosti se dostal domácí Jordan Tell, exkluzivní zákrok ovšem vytasil hostující Matz Sels, kterému se podařilo chytit míč do svých rukavic.
31'
Hra se nám nyní přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků si ovšem není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního klání, zatím jsme neviděli žádnou větší brankovou příležitost.
29'
Oba dva týmy se snaží dostat do tempa, ošetřování Ariala Mendyho bylo zdlouhavé, uvidíme, kolik minut nastaví hlavní sudí nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.
28'
Hostující fotbalisté drží míč na svých kopačkách, pomocí krátkých přihrávek se snaží rozpohybovat obrannou linii svého soupeře.
27'
Aktuální poměr držení míče (v procentech) 47:53
26'
Mendy je již opět na nohou, a proto můžeme pokračovat ve hře.
24'
Arial Mendy se svíjí v bolestech na hracím trávníků, sudí přerušuje hru.
23'
U míče se nachází i nadále domácí fotbalisté, kteří se snaží vytvořit nějakou tu kulišárnu, pomocí které by se jim povedlo ohrozit branku soupeře.
21'
Tak tenhle rohový kop se zrovna dvakrát nepovedl, nejspíše se mělo jednat o signál, který ovšem domácí hráči s přehledem prokoukli, a proto je nyní míč v jejich moci.
20'
Kapitán Thomasson vybojoval třetí rohový kop pro svůj celek, i tentokrát jej bude zahrávat hostující Prcić
19'
Zedadka si počínal nedovoleně, u míče tedy opět budou hostující fotbalisté, kteří mají k dispozici standartní situaci na polovině soupeře.
18'
Aholou se dalekonosnou střelou snažil ohrozit gólmana soupeře, těsně před ním míč ještě tečoval hostující Gameiro, i přes tuhle překážku dokázal gólman Clermontu pokrýt míč do svých rukavic.
17'
Prcić vyslal velmi zajímavý centr do pokutového území, kde si pro míč ovšem chladnokrevně došel domácí Djoco, který jej vyboxoval do bezpečné zóny.
16'
Uvidíme druhý rohový kop v dnešním utkání, i tentokrát ho budou rozehrávat fotbalisté hostujícího celku, nyní ovšem pro změnu z pravé strany hřiště.
15'
Nyní ovšem kombinují na své vlastní polovině, kde se snaží pomocí krátkých přihrávek rozpohybovat obranný blok hostujícího družstva.
14'
Stratég domácího celku, Pascal Gastien, nemůže být spokojen s předvedenou hrou svých svěřenců. Fotbalisté domácího celku se ještě pořádně nedostali do zakončení.
13'
Hostující fotbalisté se rozhodli standartku rozehrát nakrátko, tížený efekt to ovšem nepřineslo, přesto zůstali na míči.
12'
Gameiro byl nyní nekompromisně poslán k zemi, za což sudí okamžitě nařizuje standartní situaci z velmi dobré vzdálenosti.
11'
Gastien byl nyní poslán k zemi jedním z hráčů soupeře, sudí Bastien Dechepy ovšem faul nepíská, čímž si vysloužil bouřlivý pískot ze stran diváků.
10'
Tak tohle se tedy nepovedlo, centrovaný míč, který vyslal jeden ze záložníků domácího celku, končí pouze v rukavicích hostujícího brankáře Selse.
9'
Prcić z dalekonosné vzdálenosti prověřil pozornost gólmana domácího celku, jeho rána ovšem míří vysoko nad bránu, a proto bude následovat odkop od svatyně Clermontu.
8'
Thomasson svým lobem nedokázal překonat vyběhnutého gólmana domácího celku, jeho střílenému pokusu chyběla potřebná přesnost.
7'
Fila nyní zaznamenal velmi nepřesnou přihrávkou, kterou daroval míč fotbalistům soupeře, ti se již nyní snaží vytvořit nějakou tu útočnou příležitost.
6'
Hosté se nyní snažili usidílit na polovině domácího celku, aktivní Mendy ovšem dokázal zachytit jednu z přihrávek, a proto se poprvé v utkání k míči dostanou také fotbalisté domácího celku.
5'
Rohový kop žádné větší nebezpečí neposkytl, skvělým obranným zákrokem se blýskl domácí Hountondji, kterému se podařilo dostat míč do bezpečné zóny.
4'
První rohový kop v dnešním utkání budou mít na starosti fotbalisté hostujícího celku.
3'
Fotbalistům Štrasburku se podařilo vymanit ze sevření svého soupeře, nádhernou průnikovou přihrávkou se blýskl hostující Fila.
2'
Ihned v úvodních minutách se snaží fotbalisté domácího celku aktivně napadat rozehrávku svého soupeře, ten působí dosti nejistě.
1'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

Clermont Foot: Djoco – Zedadka, Hountondji, Ogier (C), N'Simba – Samed, Gastien – Magnin, Seidu, Mendy – Tell.
Náhradníci: Margueron – Albert, Berthomier, Boyer, O. Busquets, Y. Diaby, Dossou, Phojo, Rašani.
Trenér: Pascal Gastien

RC Štrasburk: Sels – Caci, Nyamsi, Perrin – Prcić, Thomasson (C), Aholou, Sissoko, Fila – Gameiro, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Bellegarde, Diarra, Guilbert, Kandil, Liénard, Mothiba, Waris.
Trenér: Julien Stéphane

Rozhodčí: Bastien Dechepy.
16. místo, 20 zápasů, 18 bodů, skóre 20:36

Při historicky první účasti v nejvyšší soutěži se Clermont předvedl v úvodních kolech ve skvělém světle. Vysoko nastavenou laťku ale neudržel a postupně se přeřadil mezi kandidáty na boj o záchranu.

V tom si Clermont pomohl v předchozím kole, kdy vyhrál 1:0 na půdě Angers a posunul se na šestnácté místo, kde má před sestupem dvoubodový polštář. Na první ligovou výhru od 16. října Clermont navázal i pohárovým triumfem 4:0 nad amatérským mužstvem Bas d'Avignon.

Tahounem ofenzivy je devítigólový útočník Mohamed Bayo. Nejen jemu dnes bude chybět celá řada vykartovaných a zraněných spoluhráčů. Nejcitelnější jsou absence Berhomiera, Houtondjiho a Allevinaha.
RC Štrasburk
7.místo, 20 zápasů, 32 bodů, skóre 39:25

Alsasané mají dobrou sezonu a nic na tom nezměnil ani dvanáctý prosinec, během kterého přišli o hezkou sérii šesti ligových kol bez jediné porážky. Tu jim na domácí půdě uštědřila výsledkem 0:2 až Marseille.

Štrasburk si spravil chuť uplynulý čtvrtek v národním poháru. Gólem Dialla vyřadil Valenciennes a postoupil mezi 32 nejlepších. V Ligue 1 je Štrasburk sedmý. Jen dva body za pátým Montpellierem. S devíti zásahy je nejlepším střelcem Ludovic Ajorque.

Oproti svému dnešnímu soupeři nemají Alsasané vážnější potíže s marodkou. Kvůli zranění chybí "jen" obránce Maxime Le Marchand. Kvůli dlouhodobějším problémům do sezony ještě nezasáhl Lebo Mothiba.
Bonjour, zdravím všechny fanoušky francouzského fotbalu! Dnes se podíváme na dohrávku 19. kola Ligue 1, ve kterém se utká Clermont Foot a RC Štrasburk. Zápasem Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Utkání se kvůli silné mlze odkládá na jiný termín!
Domácí fotbalisté vyšli z kabin, jen aby zatleskali divákům. Ti na poslední chvíli zjišťují, že žádný zápas proti Štrasburku dnes večer neuvidí.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devatenáctého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Clermontem a Štrasburkem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.