Leca – Gradit, Danso, Medina – Clauss (86. Machado), Ch. Doucouré (86. Costa), Cahuzac (75. Sotoca), Fofana, Frankowski – Ganago (75. Kalimuendo) – Saïd (54. Wooh).
Sels – Guilbert, Djiku, Nyamsi, Le Marchand, Caci – Prcić (90+4. Perrin), Aholou (82. Sissoko), Gameiro – Diallo (75. Thomasson), Ajorque.
Kawašima – Ahmed, Diarra, Fila, Kandil, Perrin, Siby, Sissoko, Thomasson.

Držení míče: 60 % : 40 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 12:5. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 14:7.
O jak sporné vyloučení, které hodně pomohlo Štrasburku k vítězství, se jednalo, dokazuje odchod Jeana-Louise Lecy. V ruchových mikrofonech bylo slyšet slovo skandál. Nic to nemění na faktu, že Štrasburk si z Lens odváží nejtěsnější možné vítězství, i když měl v závěru opravdu velké štěstí.
90+5'
90+5'
Florian Sotoca teď měl neskutečnou smůlu a Štrasburk neuvěřitelné štěstí! Domácí útočník střílel z pravé strany velkého vápna na vzdálenější tyč, od níž se míč odrazil a po brankové čáře putoval do druhé tyče, od níž se odrazil na penaltu, kde v dorážce selhal jeden z domácích hráčů, jehož vychytal Matz Sels. Následně Seko Fofana fauloval hostujícího brankáře.
90+4'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Lucas Perrin.
90+3'
Rychlý kontr Štrasburk zakončil jeden z útočníků povedeným lobem, který doputoval do sítě. Gól však kvůli milimetrovému ofsajdu předtím nemohl platit.
90+3'
Po zákrocích na obou stranách nyní zůstali hráči ležet na trávníku, ale nepískalo se.
90+2'
Přestože hrají domácí oslabeni, zamkli teď Štrasburk na jeho polovině a snaží se tlačit do zakončení. O jedno se ve velkém vápně pokusil Seko Fofana, jenže v přehuštěném prostoru byla jeho rána sražena mimo velký čtverec.
90'
Rozhodčí nastaví pět minut.
88'
David Costa se dostal na třiceti metrech k odraženému balónu, ale jeho rána byla sražena na roh, ze kterého domácí nic nevytěžili.
86'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Deiver Machado.
86'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Cheick Doucouré, přichází David Costa.
86'
Po sérii nepřesností na obou stranách přišel dlouhý nákop Lensu do vápna, kde míč odhlavičkoval jeden ze stoperů Štrasburku.
85'
Ludovic Ajorque mohl přidat druhé gól poté, co mu na hranici velkého vápna posunul míč zleva Kévin Gameiro, ale ránu útočníka Štrasburku zastavilo břevno.
82'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Ibrahima Sissoko.
82'
Hosté odvrátili roh a spěchali kupředu. Centr z levé strany domácí defenziva trochu krkolomně zastavila a sebrala míč po odkopu který se odrazil od vlastního hráče.
81'
Maxime Le Marchand chytil na pravé straně pronikajícího Seka Fofanu za ruky a povalil ho na zem. Rozhodčí neměl jinou možnost, než sáhnout do kapsičky pro žlutý kartonek.
80'
Štrasburk si nyní docela koleduje. Teď nechal domácí operovat ve velkém vápně, naštěstí pro hosty to byla obrana, která sebrala centr.
78'
Florian Sotoca dostal míč do velkého vápna a zkusil střílet z pravé strany velkého čtverce. Jeho ránu zblokoval Maxime Le Marchand na roh, ze kterého domácí brankáře neohrozili, protože hosté odhlavičkovali míč do bezpečí.
77'
Jenže domácí akce neměla dlouhého trvání. Vystřídavší Arnaud Kalimuendo sestřelil u pravé postranní čáry jednoho z hostujících hráčů a dostal žlutou kartu.
76'
Možná trochu paradoxně teď mají míč na kopačkách častěji domácí fotbalisté, přestože je jich o jednoho méně.
75'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Igniatius Ganago, přichází Arnaud Kalimuendo.
75'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Habib Diallo, přichází Adrien Thomasson.
75'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Yannick Cahuzac, přichází Florian Sotoca.
73'
Domácí se osmělili i v oslabení, ale střelu zpoza vápna srazil Maxime Le Marchand na roh, který ale hostující obrana bez potíží odvrátila do bezpečí. neboť se jako první dostala k centru Jonathana Clausse.
72'
Fotbalisté Lens se přece jen dostali na polovinu Štrasburku, lae před vápnem jejich akce skončila poté, co jeden z obránců čistě vypíchl míč útočníkovi.
70'
I přes inkasovaný gól domácí stále nikam nespěchají a začínají akci v podstatě u vlastní branky.
67'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Hosté přece jen využívají přesilovku poté, co Alexander Djiku odcentroval z pravé strany a na jeho pas si na vzdálenější tyči vyskočil Anthony Caci, který vrátil míč do středu pokutového území, kde stál osamocený LUDOVIC AJORQUE a do prázdné branky dokončil dílo zkázy pro domácí. Asistence: Anthony Caci.
65'
Domácí teď šetří čas velmi rozvážnou rozehrávkou kolem půlící čáry. Není divu, že Lens nikam nespěchá, když hraje bez vyloučeného Dansa.
63'
Domácí poslali po rohu míč až na polovinu, kde ho však sebrali hráči Strasbourgu. Gerzino Nyamsi se dostal k centru z pravé strany, na který vyběhl Jean-Louis Leca a byl faulován Habibem Diallem, který dostal žlutou kartu.
62'
Anthony Caci centroval z levé strany, ale ve vápně byl první u míče obránce, který odvrátil na roh.
61'
Lens v oslabení hodně zkrátilo hřiště, takže Strasbourg musí útočit postupně z vlastní poloviny do zformované obrany.
60'
Lens rychle přišlo o míč a Strasbourg vyrazil do útoku. Wooh ubránil u pravé postranní čáry Gameira, jenž akce pokračovala, až přišel centr do vápna, pro který si však bez potíží došel Jean-Louis Leca.
59'
Domácí sice reklamovali ofsajd, ale sudí ho nepískli, což stejně nehrálo roli, protože míč skončil u domácího gólmana, který bez problémů rozehrál.
58'
Christopher Wooh si podle hlavního sudího počínal v souboji i levé čáry pokutového území v mezích pravidel, takže domácí defenziva odvrátila útok Strasbourgu.
55'
Centr hostům nevyšel, jak si představovali, neboť první u míče byl brankář Jean-Louis Leca a vyboxoval jej do bezpečí.
54'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Wesley Saïd, přichází Christopher Wooh.
53'
Danso opravdu opouští zápas a Caci nyní odchází po ošetření po svých za postranní čáru. Hodně hraniční vyloučení dává hostům přesilovku i zajímavý přímý kop z levé strany, k jehož exekuci se staví Alexander Djiku.
50'
Kevin Danso u levé postranní čáry z pohledu útočícího týmu odkopl míč do autu, jenže setrvačností sestřelil Anthonyho Caciho, který možná předtím stál v ofsajdu. Sudí ale bez váhání vytáhl červenou kartu.
48'
Strasbourg rozehrával přímý kop z pravé strany, odkud prošel centr Frédérica Guilberta až za penaltu, kde stál Alexander Djiku, ale hlavou poslal míč nikým neatakován mimo branku.
46'
První akce druhého poločasu v podání Strasbourgu skončila až už Jeana-Louise Lecy, který odkopl míč do autu.
46'
Ještě se čekalo na Sanjina Prciće, ale druhý poločas už může začít.
Sledovali opatrný první poločas, v němž neměli brankáři příliš práce. Pohledných fotbalových akcí bylo poskrovnu.
45'
43'
Strasbourg vybojoval díky akci na levé straně rohový kop, jenže nic z něj nevytěžil, protože nejvýše vyskočil domácí obránce Jonathan Clauss a poslal míč do bezpečí pro Lens.
41'
Strasbourg rozehrával z vlastní poloviny, ale daleko se nedostal. Lens rychle získalo míč a otočilo hru, jenže ani domácím se akce nepovedla, takže míč skončil až u Matze Selse.
40'
Domácí opět rozvážně rozehrávají mezi obránci, kteří jsou na vlastní polovině hřiště na úrovni kruhu půlící čáry.
37'
Po rohovém kopu Strasbourgu, který odvrátil Przemysław Frankowski, se k centru dostal Frédéric Guilbert, jehož bochánek hlavičkoval Habib Diallo mimo.
36'
Jean-Eudes Aholou byl u půlící čáry faulován Jonathanem Claussem, který byl v souboji pozdě a musel si pomoct nedovoleným zákrokem.
35'
Hosté teď útočili po levé straně, jenže přihrávka na Anthonyho Caciho byla příliš dlouhá, takže míč skončil za brankovou čárou a vykopává tedy Jean-Louis Leca.
34'
Hosté z možnosti ohrozit domácí branku nic nevytěžili, navíc je domácí vytlačili až k jejich brance, takže musel rozehrávat až brankář Matz Sels.
31'
Kevin Danso se dopustil faulu, takže Strasbourg má k dispozici přímý volný.
31'
Jean-Louis Leca teď spěchal rychle z branky, aby byl u míče dřív než dvojice hráčů, v níž byl jeden z hostujících útočníků. Domácí gólman doběhl k míči včas, aby ho odkopl do autu.
30'
Domácí se po rohu dostali k hlavičce na bližší tyči, jenže pokus mířil na zadní tyč, kde byl připravený Frédéric Guilbert a odpálil míč do bezpečí.
29'
Další rohový kop pro Lens poté, co měl Przemysław Frankowski míč u brankové čáry v levé části velkého vápna a centroval „do ohně“. Obránce však srazil míč za čáru.
25'
Strasbourg si s rohovým kopem domácích poradil a vytlačil soupeře až k půlící čáře.
24'
Yannick Cahuzac centroval z levé strany do vápna, ale nikdo ze spoluhráčů se k míči nedostal a hostující obrana odvrátila míč na rohový kop.
23'
Hosté nyní vedli útočnou akci po pravém křídle, jenže kombinace jim nevyšla a míč skončil v zámezí, takže vhazují hráči domácího týmu z Lens.
21'
Teď jsou to znovu domácí, kteří kombinují kolem půlící čáry a hledají vhodný okamžik pro podniknutí útočné akce, jež by ohrozila hostujícího gólmana.
20'
Strasbourg se nakonec dostal za půlící čáru, kde však záhy přišel o balón a útočit tak mohli domácí. Jejich akce však skončila daleko před vápnem, takže hostující brankář mohl být v klidu.
19'
Hosté nyní mají míč dlouho na kopačkách, ale domácí napadání je drží na vlastní polovině.
18'
Po dlouhé době si na míč sáhl domácí brankář Jean-Louis Leca, který ale neměl s dlouhým nákopem Strasbourgu problémy.
16'
Hosté na polovině faulovali, takže domácí tým může pokračovat v postupném útoku, který zakládal z vlastní poloviny hřiště.
15'
Teď to z levé strany pokutového území zkoušel na vzdálenější tyč opět Wesley Saïd, ale neuspěl. Stejně jako v předchozím případě netrefil branku.
10'
Žlutou kartu dostává Cheick Doucouré (Racing Club De Lens).
5'
Frédéric Guilbert zůstává ležet na trávníku u půlící čáry poté, co jej zasáhl Przemysław Frankowski, o kterém hostující hráče nevěděl.
4'
Wesley Saïd se teď prezentoval střelou zpoza hranice velkého vápna, ale branku hostujícího týmu přestřelil.
1'

Racing Club De Lens: Leca – Gradit, Danso, Medina – Clauss, Ch. Doucouré, Cahuzac, Fofana, Frankowski – Ganago – Saïd.
Náhradníci: Faríñez – Boli, Boura, Costa, Haidara, Kalimuendo, Machado, Sotoca, Wooh.

RC Štrasburk: Sels – Guilbert, Djiku, Nyamsi, Le Marchand, Caci – Prcić, Aholou, Gameiro – Diallo, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Ahmed, Diarra, Fila, Kandil, Perrin, Siby, Sissoko, Thomasson..
Při pohledu na tabulku zjistíme, že Racing Club De Lens je v dobrém rozpoložení, jelikož se se dvanácti body nachází na třetím místě francouzské nejvyšší soutěže. Domácí mužstvo ještě v lize neprohrálo, když zapsalo tři vítězství a zaznamenalo stejný počet remíz. O trochu hůře je na tom Štrasburk, který získal sedm bodů a je na dvanácté příčce. Hostující mužstvo potřebuje zlepšit defenzivní činnost, jelikož inkasovalo už jedenáct gólů.
Vítám všechny fotbalové fanoušky u francouzské Ligue 1 Uber Eats. První hrací středa má na programu sedmé kolo, v němž se potkají Racing Club De Lens a RC Štrasburk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.