Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : Reims - 1. prosince 2021   21:00

Lyon
66' Toko Ekambi (J. Boateng)
1:2
(0:0)
Reims
56' Faes  (Valon Beriša) • 90+3' Ekitike
Lyon
A. Lopes – Gusto, Denayer, J. Boateng, Emerson – Caqueret (67. Mendes), Guimarães – Paquetá, Aouar, Toko Ekambi (67. Cherki) – Slímání (67. M. Dembélé).
Millot – Luzi, Drouet
Groupama Stadium, Décines-Charpieu
Reims
P. Rajković – Gravillon, Faes, J. Abdulhamíd, Konan (71. Locko) – Foket (90. Sissoko), Cassama (46. Munetsi), Lopy – Kebbal, Touré (71. Ekitike), Valon Beriša (84. Flips).
Diouf – Locko, Flips, Ekitike, Sissoko, Donis, Munetsi, Koffi, Mbuku.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 3:4. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 14:17.
Je dobojováno a na lavičce hostujícího celku propuká velká radost. Druhá půle přinesla rozhodně akčnější fotbal a padly hned tři branky. Ten první padl už v 56. minutě, kdy hosté rozehráli rohový kop a Wout Faes předvedl perfektní hlavičku ke vzdálenější tyči. Lyon musel zabrat, začal se tlačit před Rajkoviće a v 66. minutě se dočkal. Na levé straně potáhl Boateng, centrem našel naběhnutého Karla Toka Ekambiho a ten měl snadnou práci. Olympique pak měl i několik možností na dokonání obratu ve skóre, ale už se mu nakonec skórovat nepovedlo. Naopak v nastaveném čase udeřilo na opačné straně, to z dálky vystřelil Flips, Lopes jeho střelu neudržel a z dorážky zařídil hostům výhru Hugo Ekitike. Reims je po výhře 2:1 na 14. místě s 19 body, Lyon je po prohře desátý s 22 body.
90+6'
90+5'
Ještě jedno vhazování pro domácí na útočné polovině, zřejmě poslední akce zápasu.
90+4'
Domácí tak najednou musí vše vrhnout do útoku, pokud nechtějí dnes skončit s prázdnou.
90+3'
Reims právě vstřelilo branku!
Ledová sprcha pro domácí Lyon. Lopes totiž pouze vyrazil Flipsovu střelu z dálky, k míči se jako první dostal HUGO EKITIKE, zpracoval si, kličkou se zbavil vracejícího se obránce a levačkou zakončil do prázdné branky – 1:2.
90+2'
Reims na útočné polovině, hosté vhazují a také už nikam nepospíchají.
90+1'
Provinění domácích při autovém vhazování, rozhodčí pískal porušení pravidla o nohou na zemi při hodu.
90'
Bude se nastavovat pět minut.
90'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Sambou Sissoko.
89'
Lyon nepospíchá, skoro to vypadá, že jsou domácí s bodem spokojeni.
88'
Skoro to vypadalo na rychlý brejk Reimsu, jenže nedorozumění způsobilo, že celá akce skončila u brankové čáry. Kebbal pak neodcentroval.
87'
Střela i na opačné straně, Jenže v případě Bruna Guimarãese to byla spíš náhodná rána, protože mu nevyšel krok.
86'
Akce byla vedena levou stranou Ekitike však nevystřelil natolik prudce, aby to bylo pro Lopese nebezpečné. Ten si na zemi připsal jistý zákrok.
85'
Lyon ztrácí míč a pouští soupeře do rychlého přechodu do útoku.
84'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Valon Beriša, přichází Alexis Flips.
83'
Ekitike se už hrnul na branku Lyonu, jeho rozlet však zastavil pomezní sudí – mával se ofsajd.
82'
Další zákrok a už je to za žlutou kartu. Za loket ve výskoku ji dostal domácí Moussa Dembélé.
81'
Nedovolený zákrok domácích, Lyon tím takticky zastavil průnik hostů.
80'
V posledních minutách sledujeme urputný fotbal, oba celky se snaží vymyslet něco, co by mohlo rozhodnout zápas.
79'
Teď už zase Lyon, momentálně kombinuje okolo středového kruhu.
78'
Hostující Lopy si nabíhal na přihrávku do vápna, při přijímání míče se však dopustil faulu, když bolestivě přišlápl Gusta.
76'
Domácí Aouar se dnes všemožně snaží o gól. Nyní přijal příhru na hranici vápna vystřeli l po zemi z otočky. Rajković se natáhl a připsal si další úspěšný zákrok.
75'
Zprava se snažil o centr Gusto, jeho pas byl hosty celkem snadno sražen.
73'
Domácí tým začíná přebírat iniciativu, na hostech je vidět útlum a nyní pouze brání.
71'
Lyon nebyl daleko od obratu ve skóre, když na hranici vápna překonal Paquetá Rajkoviće, ale jeho okamžité zakončení doskákalo vedle branky!
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází El Bilal Touré, přichází Hugo Ekitike.
71'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Ghislain Konan, přichází Bradley Locko.
69'
Hosté se nenechávají zahanbit a i přes úder v podobě inkasované branky se snaží o útok. Po centru nepřesně zakončoval Touré.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Rayan Cherki.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Islám Slímání, přichází Moussa Dembélé.
67'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Thiago Mendes.
66'
Lyon právě vstřelil branku!
Je srovnáno! Lyon tentokrát podnikl výpad levou stranou, odkud nacentroval Boateng, jeho pas prošel až na malé vápno, kde byl nekrytý KARL TOKO EKAMBI a zblízka snadno doklepával do odkryté branky – 1:1.
66'
Následný přímý kop si hosté pohlídali a rázným odkopem dostali míč k půlce.
65'
Júnis Abdulhamíd tvrdě atakoval domácího Paquetu a i on už má žlutou kartu.
64'
Další akce Lyonu středem, tentokrát si Rajković vše ohlídal, křikl si a byl u míče jako první.
62'
Protiútok Reimsu skončil pouze nepřesným centrem skrz pokutové území, už se zase hraje na opačnou stranu.
61'
Domácí mohli srovnat, po kombinaci středem zakončoval Aouar, Rajković jeho střelu vyrazil a Lyon pak neuspěl ani s dorážkou. Slímáního skluz přišel o zlomek vteřiny později a míč mezitím skončil mimo.
59'
Ale ani hosté se nenechávají s tvrdostí zahanbit a rozhodčí tak má najednou plno práce.
57'
Domácí docela přitvrdili, nyní to na vlastní kůži pocítil Beriša a s bolestivou grimasou se to snaží rozběhat.
56'
Hosté jdou do vedení! Valon Beriša posadil svůj centr od rohového praporku přesně na hlavu WOUTA FAESE a ten míč trkl přesně ke vzdálenější tyči. Lopes se natahoval marně a je to 0:1!
55'
Hosté potáhli akci levou stranou, Emerson na poslední chvíli odkopával na roh.
53'
Další žlutá karta, nyní na straně hostů, za zákrok na Guimarãese si ji prohlédl Marshall Munetsi.
53'
Malá domů na Rajkoviće, ten pak neváhal a ihned rozehrál na své spoluhráče.
51'
Hra se nám už přesunula na druhou polovinu, pád v pokutovém území ale dle sudího na penaltu nebyl.
51'
Přihrávka z levé strany překvapivě prošla až na střed na hranici vápna, do míče se pak chtěl opřít Konan, obrana Lyonu na poslední chvíli odkopla na aut.
49'
Žlutá karta pro domácí tým, za nedovolený zákrok ji dostal Jason Denayer.
48'
Hosté se hned v úvodu cpou do útoku, zatím ale stále platí, že akce končí před šestnáctkami.
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Moreto Cassama, přichází Marshall Munetsi.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:02.
Je za námi první poločas, který na liduprázdném stadionu přinesl nepříliš akční fotbal. Lehce více ze hry měli domácí, jenže prakticky vše končilo ještě před vápnem. Do zakončení se dvakrát dostal Slímání, po pasu Toka Ekambiho nejprve nedotlačil míč do brány ve skluzu a o chvíli později hlavičkoval kousek vedle Rajkovićovy branky. Velkou šanci měl i Aouar, jeho lehce tečované zakončení však skončilo na boční síti. Hosté z Reimsu vyráželi pouze do brejků, nic z toho ale nebylo pro Lopese přehnaně nebezpečné. Do šaten se tak odešlo za stavu 0:0.
45+1'
45+1'
Ještě jeden rohový kop pro Reims, obrana domácích zvládla vysoký míč odhlavičkovat, ten skončil na autovém vhazování.
45'
Rozhodčí nastaví jednu minutu.
45'
Na hranici vápna vystřelil po rychlé kombinaci Houssem Aouar, rána po zemi skončila přesně v místech, kde stál připravený Rajković.
43'
Nyní probíhá jeho ošetření, rozhodčí u toho vede krátký rozhovor s domácím Slímáním.
42'
Píská se zákrok na hostujícího Gravillona. Ten byl sražen v souboji o míč ve vlastní šestnáctce a teď se drží za pravou nohu.
40'
Útočná snaha hostů skončila kousek od rohového praporku útočným faulem na Caquereta.
39'
Přímý kop pro hostující tým, hráči v modrém to ale pojali jako rozehru do šířky, bez okamžitého zakončení.
37'
Následný roh už pro branku Reimsu nebezpečný nebyl, domácí se ale velice rychle vrátili do útoku a zase operují u vápna.
36'
Tomuhle scházely pouze centimetry! Paquetá narazil Aouarovi a jeho okamžitá střela, která byla lehce tečována, skončila na boční síti Rajkovićovy branky!
34'
Islám Slímání předskočil všechny hráče v pokutovém území a snažil se o zakončení hlavou. Mířil kousek vedle Rajkovićovy branky.
33'
Paquetá u vlastního vápna uhlídal Abdulhamída a pro svého gólmana vybojoval odkop od branky.
31'
První opravdu vážná šance Lyonu. Na levé straně se uvolnil Toko Ekambi, přihrával na malé vápno, kde viděl Slímáního, ten ovšem v pádu nedorazil za brankovou čáru.
30'
Pokus lyonských o dlouhé přenesení hry k brance Reimsu skončil nepřesným centrem, míč dolétl až mimo hrací plochu.
29'
Pohotový Rajković si počkal na centr Bruna Guimarãese z pravé strany a úspěšně se vrhl po míči.
28'
Je to spíše urputný boj, než pohledný fotbal, drtivá většina akcí skončí už ve středu hrací plochy.
26'
Na opačné straně střílel z první Touré, v běhu ale nedokázal přesně zamířit a míč prolétl několik metrů vedle Lopesovy branky.
25'
Kombinace domácích přes celou šíři hrací plochy, finální pas na pravou stranu už ale dolétl mimo hrací plochu.
23'
Teď už to ale za kartu je, domácí Lucas Paquetá přišlápl Júnise Abdulhamída.
22'
Domácí Caqueret to trochu přehnal v souboji o míč, odnesl to Kebbal. Karta se ale neudělovala, rozhodčí si vystačil s přímým kopem.
20'
Od Lopese začíná postupná akce domácích fotbalistů, jde to ovšem do plných.
19'
Zápas, který se hraje bez diváků, neboť Lyon má po nedohraném duelu s Marseille zákaz je do vyřešení pouštět na stadion, má zvláštní atmosféru, je slyšet každý pokyn hráčů i trenérů.
18'
Přes obránce to zkoušel domácí Toko Ekambi, technické ráně ale scházela potřebná razance.
16'
Najednou tu ale byl výpad hostů, z levého křídla letěl centr na Tourého, jeho následný souboj s brankářem Lopesem už byl ale navíc, mával se totiž ofsajd.
15'
Lyon začíná přidávat na tempu, a neustále se snaží ohrožovat Rajkoviće centry z obou stran.
13'
Obrana Reimsu si zatím dává v obraně velký pozor na centry a daří se všechny centry odvracet.
12'
Slímání dostal přihrávku do běhu, z ostrého úhlu ovšem vyslal pouze slaboučký pokus, ten gólman Rajković bez potíží pokryl.
10'
K centru se nedostal ani Kebbal, okamžitě však ukazoval, že byl postrčen a měl se pískat faul. ROzhodčí však nikterak nereagoval a Lyon vhazuje.
9'
Za hosty se do kličkované pustil Konan a už to vypadalo, že se dostane i k centru. Proti přesile ale nakonec neuspěl a Lopes mohl zůstat v klidu.
8'
ROhový kop domácím vůbec nevyšel, Reims už chvátá do rychlého protiútoku.
7'
Lépe to vypadalo po akci levou stranou, Emerson se probil mezi dvěma obránci do šestnáctky, centr mu ovšem na poslední chvíli srazil Faes. Lyon má roh.
6'
Olympique potáhl i další svou akci středem hrací plochy, výsledek byl naprosto stejný, jako před chvílí.
5'
Přímý kop hostů skončil taktéž bez úspěchu, míč je teď u Lopese a ten bude rozehrávat.
4'
Za domácí to středem zval Slímání, ke střele se však neodhodlal a přihrávka doprava mu byla zablokována.
3'
Centr od rohového praporku předvedl Beriša, ve vápně ale zakročili obránci Lyonu odehráli míč blíže k půlce.
2'
Trocha zmatků u domácí branky, centr v podání Kebbala byl sražen na rohový kop.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Gusto, Denayer, J. Boateng, Emerson – Caqueret, Guimarães – Paquetá, Aouar, Toko Ekambi – Slímání.
Náhradníci: Pollersbeck – Shaqiri, Keita, Da Silva, Mendes, Henrique, M. Dembélé, Kadewere, Cherki.
Trenér: Peter Bosz

Stade de Reims: P. Rajković – Gravillon, Faes, J. Abdulhamíd, Konan – Foket, Cassama, Lopy – Kebbal, Touré, Valon Beriša.
Náhradníci: Diouf – Locko, Flips, Ekitike, Sissoko, Donis, Munetsi, Koffi, Mbuku.
Trenér: Óscar García

Rozhodčí: Millot – Luzi, Drouet.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Groupama Stadium začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Benoît Millot, kterému budou na pomezí asistovat Stephan Luzi a Aurelien Drouet.
Stade de Reims

Hosté jsou na tom hůře, na 14. místě tabulky mají 16 bodů a musí se už ohlížet za sebe, neboť na osmnáctý Clermont mají pouze tříbodový náskok. A právě od tohoto soupeře se Reims v minulém kole odpoutal, neboť jej na domácím trávníku dokázal porazit 1:0. Zápas už mířil k bezbrankové remíze, když se v první nastavené minutě trefil Konan a zařídil domácím plný bodový zisk.

Olympique Lyon

Domácí tým je v tuto chvíli na sedmém místě tabulky se ziskem 22 bodů, což znamená čtyřbodovou ztrátu na třetí Nice. V posledním kole se Lyon představil na trávníku Montpellier a dal zapomenout na kontroverzní a nedohraný zápas proti Marseille. Rozhodující okamžik přišel už v 17. minutě, kdy se trefil Lucas Paquetá a Lyon vyhrál těsně 1:0.

Nice – Lyon 3:2
Lyon – Lens 2:1
Rennes – Lyon 4:1
Lyon – Marseille nedohráno
Montpellier – Lyon 0:1
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy Olympique Lyon a Stade de Reims.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.