Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lyon : St. Etienne - 21. ledna 2022   21:00

Lyon
15' M. Dembélé
1:0
(1:0)
Lyon
A. Lopes – Da Silva, Mendes, Lukeba – Henrique, Caqueret, Guimarães, Dubois (C) (45+1. Gusto) – Aouar (80. Shaqiri), Paquetá (80. Cherki) – M. Dembélé (62. Kadewere).
Pollersbeck – Gusto, Lomami, Shaqiri, Kadewere, Cherki, Keita, B. Barcola.
A. Gautier – F. Haquette, C. Gringore
Parc Olympique Lyonnais, Lyon
St. Etienne
Bernardoni – Maçon (64. Krasso), Bakayoko, Kolodziejczak (C), Nade, Gabriel Silva – Douath (64. Thioub), M. Camara, Youssouf (76. Moueffek), Aouchiche (46. Sako) – Nordin (76. Dieye).
Green – Moueffek, Mouton, Dioussé, Dieye, Krasso, Thioub, Sako.

Děkuji za pozornost, mějte hezký večer a užijte si víkend.
Držení míče: 58 % : 42 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 3:3. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 15:17.
Nepříliš pohledná podívaná končí, Lyon měl ve druhé půli několik opravdu velkých gólovek, své vedení mohl zvýšit minimálně na třígólový rozdíl, ale nestalo se tak a favorit se tak v boji s posledním týmem strachoval o náskok až do úplného konce. Povedlo se mu však vedení uhájit a do tabulky zaznamenat pro něj velmi důležité tři body. Saint-Étienne podalo velmi dobrý výkon v obraně, jediný gól inkasovalo z penalty, avšak v útoku nepředvedlo prakticky nic.
90+3'
90+2'
Tino Kadewere se k míči ve velkém vápně sice neprotlačil, ale mrzet jej to už moc nemusí.
90+1'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Sada Thioub (AS Saint-Étienne).
90+1'
Nastavují se jen dvě minuty, čekal jsem minimálně čtyři.
90'
Hodně špatně zahraný aut v podání posledního celku tabulky, u balónu tak Lyon.
89'
Několik střeleckých pokusů favorita bylo zblokováno, míč končí za postranní čárou.
88'
Domácí drží míč daleko od své svatyně, zahrávat budou rohový kop.
86'
Xherdan Shaqiri obdržel pěknou přihrávku do velkého vápna, jenže svou následnou střelu adresoval do zámezí. Docela škoda pro Lyon.
84'
Jean-Philippe Krasso hlavou sice dokázal míč tečovat v pokutovém území, ovšem ten skončil vysoko nad bránou Lyonu.
83'
Abdoulaye Bakayoko leží na trávníku, jeho tým rozehraje další standardku.
82'
Jeden z hostů zkoušel střihnout v pokutovém území nůžky, ale ty se mu vůbec nepovedly.
81'
Anthony Lopes musel rychle ven z brány, na hranici šestnáctky jej odkopl do bezpečné vzdálenosti před dobíhajícím soupeřem.
80'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Lucas Paquetá, přichází Rayan Cherki.
80'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Xherdan Shaqiri.
78'
Domácí vyrazili do otevřené obrany soupeře, Houssem Aouar ale pokazil co mohl, když po křižné přihrávce střílel bez přípravy vysoko nad. S touto možností šlo naložit jistě lepším způsobem.
77'
Po faulu rozehrají hosté standardku na útočné polovině.
76'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Arnaud Nordin, přichází El Hadji Dieye.
76'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Aimen Moueffek.
75'
Arnaud Nordin vyslal levačkou z pravé strany nepříjemný centr před bránu Lyonu a jeho obrana měla co dělat, aby míč odvrátila do bezpečí.
74'
Lyon vyrazil do přečíslení, Tino Kadewere však místo přihrávky volnému Aouarovi volil přízemní střelu, kterou Paul Bernardoni dokázal včasným pádem na zem vyrazit. Díky němu jsou hosté stále ve hře.
72'
Lucas Paquetá se nyní zvedá z trávníku, zřejmě to nebylo tak vážné, jak se původně zdálo.
72'
Jeden z hráčů Lyonu zůstal ležet na trávníku, hra ale pokračovala a z dálky zkusil štěstí Sako, mířil ale vysoko nad břevno.
69'
Teď fauloval tým Saint-Étienne a domácí s rozehrávkou nespěchají.
68'
Faul Lyonu u středové lajny znamená ztrátu balónu. Stále však hájí těsný výsledek, který se hostům nedaří smazat.
66'
Tino Kadewere se dostával hned do velké šance, ale nejen, že brankáře nepřekonal, navíc se chytil do ofsajdu.
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Lucas Douath, přichází Sada Thioub.
64'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Yvann Maçon, přichází Jean-Philippe Krasso.
64'
Hosté budou po faulu Lyonu rozehrávat od středové čáry, ale ještě předtím přijde na řadu jejich střídání.
62'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Moussa Dembélé, přichází Tino Kadewere.
60'
Anthony Lopes sebral do rukavic letící míč a uklidnil hru.
59'
Žlutou kartu dostává Damien Da Silva (Olympique Lyon). Hráč Lyonu si koledoval už předtím, nyní už hlavní arbitr trestá.
58'
Nechybělo moc a hosté si dali vlastenec, Paul Bernardoni však stihl zareagovat a míč po malé domů odkopnout těsně před brankovou lajnou.
56'
Houssem Aouar naběhl za hostující obranu, vyhnul se ofsajdu a postupoval prakticky sám na brankáře, ovšem toho nepřekonal, vyběhnutý Paul Bernardoni vyrazil prudkou ránu do bezpečí.
55'
Zaydou Youssouf si faul před hranicí šestnáctky nevynutil a jeho tým se musí stáhnout.
54'
Hosté si přihrávají na své polovině a hledají cestu k bráně.
52'
Útočný faul hostů nezůstal nepovšimnut, rozehrávat tak bude Lopes.
50'
Žlutou kartu dostává Yvann Maçon (AS Saint-Étienne), který strčil u postranní lajny do protihráče, ovšem ten se teatrálně skácel k zemi a taky měl vidět žlutý trest.
48'
Paul Bernardoni byl při snaze o chycení míče faulován Lukebou, pak chvíli ležet na trávníku, držel se za rameno, ale nakonec pokračuje ve hře.
46'
Hosté pohlídali míč v cestě do zámezí, rozehrávat bude jejich brankář.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Bakary Sako.
46'
Domácí jsou zatím lepším a aktivnějším týmem, ovšem ze své převahy dokázali vstřelit jediný gól. Hostům dlouho trvalo, než vůbec přešli středovou lajnu, také oni se dostali do jedné velmi slibné možnosti, kterou ale nevyužili a do kabin tedy odchází s jednogólovým mankem.
45+4'
45+3'
Hosté v závěru drží míč na kopačkách na soupeřově straně.
45+2'
Emoce pracují a to ještě není u konce ani první poločas. Po strkanici mezi hráči ale žlutá karta udělena nebude.
45+1'
Nastavují se tři minuty.
45+1'
Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Malo Gusto.
44'
Často se teď nehraje, Moussa Dembélé srazil k zemi nešťastnou náhodou Duboise a ten se těžce zvedá z trávníku.
42'
Žlutou kartu dostává Mahdi Camara (AS Saint-Étienne) a to zřejmě za protesty. Hráči Saint-Étienne se zřejmě nelíbilo, že následný zákrok soupeře na jeho osobu nebyl posouzen jako faul.
42'
Mahdi Camara nebyl daleko od vyrovnání, hlavou ale poslal míč z penaltového puntíku jen na střed brány a gólman Lyonu jej stihl vyrazit.
41'
Zaydou Youssouf zůstává po ataku Da Silvy ležet na trávníku, domácí borec mohl klidně vidět žlutou kartu.
40'
Odkopnutý míč končí u Lopese, jenž rozehrává na krátko.
38'
Málem to bylo o dva góly. Houssem Aouar se dostal z úrovně penalty do zakončení, avšak jeho přízemní střelu na vzdálenější stranu dokázal vynikajícím zákrokem vyrazit brankář hostujícího týmu.
36'
Na křižný centr domácích si vyběhl gólman hostů a balón hbitě uklidil do rukavic.
35'
Bruno Guimarães byl před svou bránou zcela jasně faulován a hosté tak přichází o možnost zaútočit.
34'
Mahdi Camara se zřejmě lehce zranil při svém výskoku, nakonec ale pokračuje ve hře.
32'
Ani další akce Lyonu šancí nekončí, Paul Bernardoni s rozehrávkou nepospíchá.
31'
Hosté vystihli souhru domácího mužstva a prozatím odvrátili míč do bezpečí.
29'
Léo Dubois byl tím dotyčný, za asistence zdravotníků odchází za postranní čáru.
28'
Na trávníku zůstává ležet hráč Lyonu, hra je přerušena.
26'
Dlouhý nákop domácího týmu končí u gólmana Saint-Étienne, jenž si pro míč došel k hranici pokutového území.
24'
V posledních minutách se toho na hřišti mnoho neděje, je to stále to samé, Lyon se snaží vést útok a hosté se brání.
21'
Lyon vyrazil do přečíslení, ale špatnou přihrávkou přišel o možnost.
19'
Žlutou kartu dostává Lucas Douath (AS Saint-Étienne).
19'
Anthony Lopes musel poprvé zasáhnout, lehký míč ale jen uklidil do rukavic.
18'
Jeden z hostujících hráčů skluzem v poslední chvíli odehrál míč ke svému brankáři, čímž zabránil šanci Lyonu.
16'
Léo Dubois si zpracoval na pravé straně před hranicí velkého vápna míč, levačkou střílel technicky na vzdálenější tyč, kterou minul.
15'
Lyon právě vstřelil branku!
MOUSSA DEMBÉLÉ to provedl velmi zkušeně, k míči nabíhal pomalu a pak zamířil do levého dolního rohu brány, zatímco gólman hostů volil opačnou stranu.
14'
Moussa Dembélé byl atakován v pokutovém území a hlavní arbitr ukazuje na penaltový puntík.
13'
Paul Bernardoni byl připraven, vyběhl z brány a přihrávku z pravé strany sebral do náruče.
12'
Lucas Paquetá byl hodně tvrdě atakován, žlutou kartu soupeř ale nevidí.
10'
Teď se jim to zřejmě podaří, po faulu Lyonu budou rozehrávat kousek od středového kruhu.
8'
Znovu se domácím nepovedlo projít přes pevnou obranou hráz soupeře. Hosté ještě ani nepřešli středovou lajnu.
7'
Praporek pomezního arbitra letí vzhůru, domácí se musí stáhnout na svou polovinu, neboť se jim nepovedlo udržet míč na hrací ploše.
5'
Hosté se zatím jenom brání a nakopávají míče k bráně Lyonu. Taktika se jim daří.
2'
Domácí oblehli velké vápno, ale žádná z jejich přihrávek neprošla.
1'

Olympique Lyon: A. Lopes – Da Silva, Mendes, Lukeba – Henrique, Caqueret, Guimarães, Dubois (C) – Aouar, Paquetá – M. Dembélé.
Náhradníci: Pollersbeck – Gusto, Lomami, Shaqiri, Kadewere, Cherki, Keita, B. Barcola.
Trenér: P. Bosz.

AS Saint-Étienne: Bernardoni – Maçon, Bakayoko, Kolodziejczak (C), Nade, Gabriel Silva – Douath, M. Camara, Youssouf, Aouchiche – Nordin.
Náhradníci: Green – Moueffek, Mouton, Dioussé, Dieye, Krasso, Thioub, Sako.
Trenér: P. Dupraz.

Rozhodčí: A. Gautier – F. Haquette, C. Gringore.
Posledních pět vzájemných zápasů

Saint-Étienne – Lyon 1:1
Saint-Étienne – Lyon 0:5
Lyon – Saint-Étienne 2:1
Lyon – Saint-Étienne 2:0
Saint-Étienne – Lyon 1:0

Lyon prohrál z posledních deseti utkání na svém hřišti se Saint-Étienne pouze v jednom případě. Stalo se tak 30. března 2014 a hosté zvítězili těsně 2:1 gólem ze 74. minuty.
AS Saint-Étienne

Hostující tým je beznadějně poslední, když dosud získal jenom dvě výhry a celkem vybojoval jen dvanáct bodů. Na sedmnácté místo zaručující udržení ztrácí šest bodů. Na venkovních hřištích odehrál devět duelů a přivezl si pět bodů díky jedné výhře a dvěma remízám, skóroval jen v sedmi případech, zato devatenáctkrát inkasoval. Naposledy prohrál v Reims 0:2.
Tabulku střelců mančaftu vede Tunisan Wahbi Chazrí, jenž také zaznamenal sedm zásahů.
Olympique Lyon

Domácí tým a častý účastník evropských pohárů by si jistě představoval jiné umístění, než je jedenáctá příčka. Na kontě má osmadvacet bodů a na páté Rennes, které drží poslední místo zaručující aspoň kvalifikaci do EKL, ztrácí šest bodů. Na svém hřišti dosud odehrál deset duelů s bilancí čtyř výher, pěti remíz a jediné porážky, vstřelil osmnáct gólů a o šest méně inkasoval. V posledních duelech je to ale bída, z výhry se radoval naposledy 30. října, kdy porazil Lens 2:1.
Nejlepším střelcem je sedmibrankový Brazilec Lucas Paquetá.
Dobrý den, předehrávku 22. kola nejvyšší francouzské fotbalové ligy obstará duel dvou trápících se mužstev, jsou jimi Olympique Lyon a Saint-Étienne. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.