Ligue 1 - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Lille - 16. ledna 2022   20:45

Marseille
76' Ünder (Payet)
1:1
(0:1)
Lille
15' Botman  (Sanches)
Marseille
Pau López – Lirola, Saliba, Ćaleta-Car (68. Rongier), Peres – Guendouzi, Kamara, Gerson – Ünder, Milik (84. Harít), Payet (C).
Delerue – Viala, Aube
Stade Vélodrome, Marseille
Lille
Grbić – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – A. Onana, B. André, Sanches (90+2. Xeka), Bamba (84. Lihadji) – David, Burak Yılmaz (72. G. Gudmundsson).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 77 % : 23 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 8:1. Rohy: 15:2. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 10:12.
Lille je po nedokončených jednadvaceti kolech desáté, ale stále má jen čtyřbodové manko na pohárové příčky. Marseille spadla za Nice na třetí místo.
Marseille celý zápas bušila do fantasticky organizované obrany a v důsledku vyloučení hostujícího záložníka Andrého už nemusela od 32. minuty řešit časté protiútoky. Ty dogám kvůli Yilmazovým ofsajdům mnohdy nevycházely, ale i tak dosáhly na vedoucí trefu z hlavičky Botmana. Sampaoliho družina marně dobývala nespočtem centrovaných míčů a standardních situací. Grbić držel nulu až do 76. minuty, kdy neměl nárok na krásnou střelu Ündera. Bod byl pro Marseille málo a její tlak pokračoval, jenže stav 1:1 vydržel až do konce.
90+4'
90+4'
Je to celá série rohů. Po druhém z nich Grbić vyškrábl nad břevno hlavičku Gersona!
90+3'
Saliba přihrával podél zadní čáry. Çelik nešikovně odkopl balon do spoluhráče Fonteho a dogy jsou rády za roh.
90+2'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Renato Sanches, přichází Xeka.
90+1'
Luan Peres obdržel od Guendouziho centr do těžké pozice k zakončení. V pokleku hlavičkoval vedle brány.
90+1'
Druhá půle byla velmi plynulá, ale i tak ji rozhodčí prodlužují o čtyři nastavené minuty.
90'
Payet zase musel dozadu. Guendouzi zkusil projít do vápna individuálně, ovšem Onana byl nad jeho síly.
89'
Za dobrou minutu a půl se nic nezměnilo. Přímočařejší byl až Lirola, jenže Botman byl zase na správném místě.
88'
Marseille ze všech možných stran obehrává zatažený blok a ztrácí tím docela dost času. K vstřelení rozhodujícího gólu už ho moc nezbývá.
87'
Mizerný centr Boubacara Kamary prosvištěl do autu. Bylo to k velké nelibosti kouče Sampaoliho.
86'
Isaac Lihadji šel poprvé do akce a hned si nechal dát žlutou kartu.
86'
Payet se netypicky objevil s míčem na vlastní polovině. Elegantní otočkou se tam vymanil z otravného presinku.
85'
Renato Sanches byl na půlce zezadu přepaden a dost si oddechl, když se ozval hvizd znamenající faul na jeho osobu.
84'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Arkadiusz Milik, přichází Amín Harít.
84'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Isaac Lihadji.
83'
Sven Botman zahrál krkolomně na roh, kterým Payet našel pouze hlavu jistého Onany.
82'
Kamara sklepl Salibův pas pouze do Grbićovy náruče.
81'
Kvůli teči Reinilda se konal velmi rychle rozehraný roh. Žádné potíže pro obranu Lille z něj tentokrát nebyly.
80'
Gerson se po odvrácené standardce Payeta uvedl parádním halfvolejem. Tečovaná žíně prolétla pár čísel vedle Grbićovy levé tyčky.
79'
Gudmundsson překazil plány Guendouzimu, ale dogy opět nevytáhly míč dále než k půlící čáře. Ještě to pro ně bude krušná cesta za remízovým výsledkem.
78'
Držení míče: 75 % – 25 %.
77'
Guendouzimu se nepovedlo nacentrovat. Grbićovi daroval odkop od branky, který aspoň trochu uleví hostující obraně.
76'
Marseille právě vstřelilo branku!
Z devátého rohového kopu už se domácí fotbalisté střelecky prosadili! Payet rozehrál na krátko k rohu velkého vápna. Tam nikdo pořádně nehlídal CENGIZE ÜNDERA a šikovný turecký legionář perfektně zakroutil technickou střelu k vzdálenější tyči.
75'
Konečně aspoň náznaky domácích šancí. Nejprve Rongier pálil zpoza vápna do pravé nohy clonícího soupeře a pak Milik o kousek přestřelil.
74'
Milik nebyl optimálně nastaven k tomu, aby mohl z dalšího centru Liroly přesměrovat balon mezi tři tyče.
73'
Pol Lirola neprocedil míč přes Reinilda. Mohl ale vhazovat a zámek v okolí Grbićovy brány bude pokračovat.
72'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Gabriel Gudmundsson.
72'
Ani z tohoto mráčku nezapršelo. Míč byl odhlavičkován do autu. Pro domácí fotbalisty už to musí být nesmírně frustrující.
71'
Guendouzi vytloukl soupeřovy bloky a Marseille bude kopat další z velkého počtu rohových kopů.
70'
Burak Yilmaz zase nesladil náběh s přihrávkou od Renata Sancheze. Byl v těsném ofsajdu, a tak se po jeho přihrávce skórující David radovat nemohl.
69'
Sampaoli stáhl ze hry jednoho ze stoperů, který byl na place docela zbytečný. Za celou druhou půli se Lille ocitlo jen jednou na útočné polovině.
68'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Duje Ćaleta-Car, přichází Valentin Rongier.
68'
Fonte ukradl Milikovi balon ještě dříve, než se s ním polský útočník stihl otočit čelem Grbićovi.
67'
Další potenciálně riskantní obranný zákrok. Ani Gerson ale faulován nebyl. Vzápětí byla zablokována dalekonosná střela Guendouziho.
67'
Lirola skončil na zemi uvnitř vápna. O nic nelegálního nešlo a Duje Ćaleta-Car zakládá novou akci až z půlící čáry.
66'
Ünder z jedničky přemisťoval Kamarův pas do ohně. Fonte s Botmanem a dalšími zadáky v černém si ale zas a znovu poradili.
65'
Ünder trochu naivně střílel z levého křídla. Balon letěl na přední tyč velmi pomalu a Grbić nemohl zaváhat.
64'
Gerson si řekl, kam chce dostat míč. Fonte v souboji s ním prodal zkušenosti a zase nenechal Grbiće ve štychu.
63'
Několikrát za minutu jsou k vidění centry před hostující branku. Lille je s úctyhodně likvidují a nenechávají vzniknout žádné větší šance.
62'
Veterán Fonte odhlavičkoval Payetův centr na roh. U zadní tyče si myslel na zakončení William Saliba.
61'
Guendouzi byl faulován a to značí přímý kop pro Marseille.
59'
Ünder si narazil s Payetem a dále rozdal míč Guendouzimu. Následný centr přistál na hlavě Gersona, jenž zakončil do dobře postaveného Grbiće.
59'
Zase roh a zase práce pro Payeta. Úspěšnost centrů se v jeho případě ale nezlepšila, míč vyrážel hostující strážce branky.
58'
Reinildo zase prokázal obětavost a dostal se do dráhy Payetova centru, na který měl políčeno Pol Lirola.
57'
Payetův centr zlikvidoval zatažený David. Míč letěl před bránu i z druhé strany, ale výsledek byl totožný.
56'
Zeki Çelik spáchal žlutý faul z taktického ranku. Na půlce povalil rozbíhajícího se Payeta.
56'
Poprvé po změně stran si Lille trochu zaútočilo. Davidovi se však nepovedl doručit ani jeden ze dvou plánovaných centrů.
55'
Vcelku brzká žlutá karta za zdržování pro brankáře Iva Grbiće.
55'
Gerson neměl šanci chytit nepřesnou přihrávku k levé lajně. Çelik vhazoval na Onanu a ten byl ihned faulován.
54'
Po rychlém ťukesu na pravé straně cpal míč do ohně Lirola, ale našel jenom kopačku bránícího soupeře.
53'
Krajní bek Lille musel na chvíli opustit bojiště. Vše ale nasvědčuje tomu, že se na něj bude moci velmi brzy vrátit.
52'
Ünderův volej z propadlého centru neprošel skrz Reinilda, který tuto ránu schytal přesně do obličeje.
51'
Payetovo posunutí do křídla bylo sraženo na roh.
50'
Grbić vyboxoval míč z hlavy Liroly.
49'
Skoro všechny akce chodí přes Payeta, jenž naposledy nepochodil na pravém křídle. Hned vzápětí ale začala nová akce Marseille.
48'
Odemknutí dobře organizované obrany Lille nebude ani po změně stran nic snadného. Bude potřeba nějaký moment překvapení.
47'
Marseille hned navázala na většinu první půle a nastěhovala se na útočnou třetinu hřiště, kde jí v tomto případě zkřížil plány ofsajd.
46'
Sudí Delerue nebral ohled na pár zdržení a neprodloužil první půli ani o minutu. Marseille byla aktivnější, ale pravidelně měla potíže s rychlými protiútoky. Pau López předvedl několik zákroků, ovšem v patnácté minutě nestačil na gólovou hlavičku Svena Botmana. Cestu za výhrou hostům zkomplikoval André svým zbytečným vyloučením. Nabídnutou přesilovku však Olympique dosud nezužitkoval.
45'
45'
Lirolův centr odvrátil Botman na roh. Payet zajímavě rozehrál před vápno, ovšem ambiciózní volej Ündera letěl mimo tři tyče.
44'
Payetův centr z prvního doteku všudypřítomný Guendouzi prodloužil za sebe. Byl tam Milik, ale ve společnosti stopera nevystřelil.
43'
Bambův projektil z delší vzdálenosti López kontroloval a úskokem k pravé tyči jej vyrazil na roh, z něhož nic dalšího nevykvetlo.
42'
Gerson se nestihl rozmyslet, co udělat se středně vysokým centrem. Hlavou víceméně jen sklepl míč do náruče Iva Grbiće.
41'
Renato Sanchez v obvyklém protiútoku dával patičku Davidovi, u kterého byl jeden ze stoperů Olympique dostatečně včas.
40'
Guendouzi nebyl schopen prodloužit Payetův centr do předbrankového prostoru. K tomu David zůstává po srážce s Kamarou v nefotbalové pozici.
39'
Guendouzi si všiml na levé straně pokutového území volného Gersona, jenž získal prudkou přihrávkou na přední tyč rohový kop.
38'
Místo rychlonohých Davida nebo Bamby startuje za kolmicemi za obranu spíše Yılmaz. Turek však byl potřetí v ofsajdu.
37'
Už před Andrého vyloučením se hrálo výhradně na útočné polovině Marseille. Obraz hry tak nejspíše zůstane stejný, dogy budou spoléhat na brejky.
36'
Arkadiusz Milik byl nákopem z hloubi pole zahnán k zadní čáře. Tam musel zařadit zpátečku a moment překvapení byl pryč.
35'
Další přenesení k Payetovi. Následovala zpětná přihrávka pro Kamaru a jeho střela z nějakých čtyřiadvaceti metrů vedle Grbićovy pravé tyče.
33'
Přesilovka Marseille začala přímým kopem Payeta, jenž přestřelil zeď a s ní také břevno Grbićovy brány. Scházel necelý metr.
32'
Přemotivovaný André těsně před vápnem sestřelil Payeta a hned potom také Guendouziho. To už ale bylo mimo rámec pravidel a zkušený středopolař viděl během dvou minut druhou žlutou kartu!
30'
I druhá žlutá karta padla za kecy. Benjamin André se rozčiloval kvůli autu ve prospěch Marseille.
30'
Menší zmatky z rohu gradovaly u Guendouziho. Dlouhovlasý záložník zakončoval podrážkou do předním stojícího gólmana.
29'
Od Payeta to byla hezky kroucená střela na zadní tyč. Saliba ani Ćaleta-Car na balon nedosáhli a vše tedy končilo Grbićovým zákrokem.
29'
Guendouzi se snažil prosmýknout mezi Çelikem a Andrém. Metr vedle vápna byl faulován a je z toho standardka pro Payeta.
28'
Payet krásně zalepil Kamarův dlouhý balón, jenže ve snaze o centr trefil hned první překážku v dresu LOSC.
27'
Botman vyvážel míč nahoru. V momentě nákopu se ale nepochopil se spoluhráči a opět ho odevzdal Lópezovi.
26'
Payetovu standardku Milik v předklonu nadzvedl vysoko do vzduchu. Na malém vápně nebyl nikdo v bílém a Grbić si pro míč si pohodlně doskočil.
25'
Nepřesný nákop Reinilda propadl přes původního adresáta Buraka Yılmaze až k Lópezovi.
24'
Kamarova přihrávka k Payetovi nedošla. Renato Sanchez otáčel hru, ovšem Duje Ćaleta-Car zvládl hosty přibrzdit.
23'
Burak Yılmaz si podruhé v utkání neuhlídal ofsajdovou linii. Dogy musí balon odevzdat.
22'
Renato Sanchez tančil na pravém konci pokutového území. Levačkou odcentroval na zadní tyč a tam Yılmaz v pěkné příležitosti nasměroval hlavičku do nohy gólmana.
21'
Přenesení na pravou stranu bylo pro Ündera nechytatelné. Zpátky do hry uvede balon Reinildo.
21'
Už poněkolikáté byla Marseille vytlačena na vlastní polovinu, kde se k nelibosti pár tisícovek diváků zapojuje do rozehrávky López.
19'
Opět dobrá defenzivní práce od Saliby, jenž po autu Reinilda nenechal převzít balon Bambu.
17'
Hosté se nadvakrát popasovali s autem z nevýhodné lokality. Onana se postaral o přechod středu hřiště, nicméně Bamba po přihrávce do běhu nevyzrál na Salibu.
15'
Lille právě vstřelilo branku!
Hned z prvního rohu dogy dosáhly na vedoucí trefu! Renato Sanchez centroval z pravé strany. Obrana Marseille nechala trestuhodně moc místa SVENU BOTMANOVI a nizozemský stoper hlavou otevřel skóre zápasu.
15'
Ćaleta-Car neuhlídal Yılmaze a nechal ho vypálit zpoza vápna. Pau López se vyšponoval do vzduchu a vyrazil tuto první šanci na roh.
14'
Milik převzal nákop a půjčil balon Ünderovi, jenž od svého strážce neobdržel povolení k centru před Grbiće.
13'
Co by to byl za zápas, kdyby hlavní rozhodčí nemusel dávat kázání horkokrevnému trenérovi Sampaolimu. Dnes se tak stalo docela brzy.
12'
Gerson byl tvrdě atakován ještě v klidných vodách. Při pozvolné rozehrávce se Olympique sám vyhnal mimo hřiště.
11'
Payet měl po levici Perese, jenž celý postup levou stranou zastavil zpětnou přihrávkou. Už se zase hraje do plných.
10'
Onanova nevynucená chyba dala šanci Payetovi, jenž ve snaze o centr napálil Andrého do hlavy. Opět je přerušeno.
9'
Ünder převzal dlouhý pas na pravé křídlo a odcentroval. Ve vápně byl Gerson povalen Andrém, ale rozhodčí penaltový faul neviděl.
8'
Zatím je hra plná soubojů a drobných přestupků. Často se přerušuje a tempo se nemůže zvednout.
7'
Onanovu kolmici López přečetl a odkopl ji před rychlonohým Bambou. Navíc to vypadalo na další ofsajd.
6'
Dogy nechávají zadní linii hodně vysoko, a tak se už delší dobu hraje jen v okolí středového kruhu.
5'
Onana se provinil šlapákem na Guendouziho. Marseille bude hledat nějakou skulinu v zataženém bloku.
4'
Burak Yılmaz startoval za přihrávkou zpoza půlící čáry z ofsajdu. Turek se hodně divil, ale pomezní rozhodčí měl pravdu.
3'
Guendouzi se točil s balonem na hranici vápna. Reinildův faul se nepískal a kmenový hráč Arsenalu dokonce vyfasoval za protesty žlutou kartu.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Lille je v černošedých barvách.
1'

Olympique Marseille: Pau López – Lirola, Saliba, Ćaleta-Car, Peres – Guendouzi, Kamara, Gerson – Ünder, Milik, Payet (C).
Náhradníci: Mandanda – Balerdi, Bertelli, Álvaro González, Harít, Henrique, Rongier, Seghir, Targhalline.
Trenér: Jorge Sampaoli

Lille OSC: Grbić – Çelik, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – A. Onana, B. André, Sanches, Bamba – David, Burak Yılmaz.
Náhradníci: Jakubech – Ascone, D. Bradarić, Djaló, Gomes, G. Gudmundsson, Lihadji, Niasse, Xeka.

Olympique Marseille

Marseille od zahájení sezony jen třikrát nebodovala, přičemž naposledy se tak stalo čtvrtého prosince proti Brestu. Od té doby porazila Štrasburk i Bordeaux a k tomu přidala remízu 1:1 s Remeší. S dvěma zápasy k dobru je Olympique na třetím místě, z něhož ztrácí na druhé Nice tři body. I letos patří mezi nejdůležitější hráče Dmitri Payet, který má na kontě sedm branek a stejný počet asistencí. Handicapem pro domácí tým jsou početné absence. Chybí brankář Mandanda, obránce González, záložníci Gerson, Rongier a Gueye i útočníci Milik s Diengem.
Lille OSC

Obhájci francouzského titulu zahájili tento ročník přímo hrůzostrašně. V závěru října ale přišel zlom a dogy od té doby neprohrály ani jeden ligový zápas. Rok 2022 zakončily výhrou 3:2 nad Bordeaux, a tak jim v nekompletní tabulce patří desáté místo s mankem pouhých tří bodů na páté Rennes, které má jeden zápas k dobru. Hlavní oporou je kanadský útočník Jonathan David, jenž je s dvanácti zásahy nejlepším střelcem celé Ligue 1. Kvůli covidu není jistý start Xeky a Bradariće. Zranění nepustí do hry útočníka Weaha, který v lize ještě neskóroval.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu jednadvacátého kola francouzské Ligue 1. Od dvaceti hodin a pětačtyřiceti minut se můžeme těšit na šlágr mezi Marseille a Lille!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.