Ligue 1 - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Marseille : Rennais - 19. září 2021   17:00

Marseille
48' Dieng (Lirola) • 71' Harít
2:0
(0:0)
Marseille
Pau López – Peres, Saliba, Balerdi – Lirola (77. Kamara), Guendouzi (77. Gerson), Gueye, Ünder (70. Rongier) – Payet (C), de la Fuente (60. Harít), Dieng (77. Henrique).
Delajod – Jeanne, Grosbost
Stade Vélodrome, Marseille
Rennais
A. Gomis – H. Traoré (C) (78. Assignon), Badé (88. Omari), Aguerd, Meling (88. Truffert) – Santamaría – Laborde, Bourigeaud, Tait, Ugochukwu (78. Abline) – Guirassy (60. Sulemana).
Salin – Tel, Truffert, Sulemana, Tchaouna, Abline, Assignon, Martin, Omari.

Je konec. Olympique Marseille nakonec dokázal v tomto duelu uspět, svého soupeře totiž porazil poměrem 2:0. Domácí celek vstoupil do druhého poločasu ideálně, hned v jeho úvodu se dostal do jednobrankového vedení. Rennes poté přidalo na aktivitě, jenomže místo vyrovnávací branky přišla druhá trefa domácího celku, který si svůj dvoubrankový náskok dokázal pohlídat do konce.
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:9. Rohy: 6:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:17.
90+3'
90+2'
Tak nakonec tomu tak nebylo. Marseille bude zahrávat nadějnou standardní situaci zhruba pětadvacet metrů od branky soupeře.
90+1'
V nastaveném čase jsme sledovali strkanici, dost možná bude sudí muset tasit žluté karty.
90'
Nastavují se tři minuty.
88'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Birger Meling, přichází Adrien Truffert.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Loïc Badé, přichází Warmed Omari.
88'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, ještě ale pochopitelně musíme počítat s nastaveným časem.
86'
Payet ještě stihl míč odehrát před brankovou čárou, avšak centrovanou nabídku zablokoval Badé. Marseille bude zahrávat rohový kop.
85'
Marseille na opačné straně dokázala přejít středem hrací plochy. Gerson přesto vyprodukoval zpětnou nahrávku až na Henriqueho.
84'
Do vzduchu se poté dostal domácí Saliba, který ovšem odvracel pouze na kopačku Ugochukwa, po jehož nahrávce centroval do vápna Bourigeaud.
83'
Nakonec se jednalo o obránce Perese, který se ovšem po chvíli postavil na nohy a bude tak moci pokračovat v tomto zajímavém zápase.
82'
Z pravé strany to centrovanou nabídkou do pokutového území zkoušel Traoré, který trefil pouze protihráče do intimní oblasti.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá už jen poslední desetiminutovka. Domácí celek kráčí za vítězstvím, Rennes naopak za další porážkou.
79'
Následovalo poměrně vysoké přenesení hry na pravou stranu, pro které si dokázal seběhnout brankář López, jenž rozehrál odkopem.
78'
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Lorenz Assignon.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Lesley Ugochukwu, přichází Matthis Abline.
77'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Luis Henrique.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Boubacar Kamara.
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Matteo Guendouzi, přichází Gerson.
76'
Na opačné straně si v pokutovém území hledal střeleckou pozici Laborde, který místo zakončení nedovoleně zavadil o protihráče.
75'
Do protiútoku se po levém křídle dostával také domácí Payet, který nakonec ještě přenášel hru na Gueyeho, jenž nepřesně překládal pod sebe.
74'
Krátce po rozehrávce se daleko s míčem nedostal hostující Sulemana, který narazil pouze do protihráče, jenž ho připravil o hrací předmět.
73'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Marseille vede již o dvě branky a má tak nakročeno ke třem bodům.
71'
Marseille právě vstřelilo branku!
Domácí celek se nakonec znovu prosazuje! AMINE HARÍT se dostával k pasu na levém křídle, přičemž se doslova s míčem protlačil směrem do pokutového území, kde ho soupeři nedokázali zastavit a proti nebyl ani brankář Gomis.
71'
Již tradičně to na sebe vzal Bourigeaud, který to pochopitelně zkoušel přímo na branku, přičemž jeho rána naprosto minula cíl.
70'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Valentin Rongier.
69'
Před malým momentem domácí celek fauloval kousek od hranice pokutového území a následuje další slibná standardní situace.
67'
Ünder se probíjel směrem do pokutového území, avšak nakonec nepřešel přes hustý blok protihráčů a do protiútoku se tak dostává Rennes.
66'
Hodně prostoru na práci měl domácí Lirola, který do kombinace zapojil také střídajícího Haríta, jenž pro změnu spolupracoval s Balerdim.
65'
Žlutou kartu dostává Baptiste Santamaría (Stade Rennes FC).
64'
Do útoku se nyní pouštěl hostující Laborde, který nakonec v souboji s Balerdiem přišel o míč, který druhý jmenovaný rychle odpálil.
63'
Domácí zadák Peres se poměrně jednoduše dostal s míčem na druhou stranu, kde se mu na pravém křídle povedlo najít Ündera.
61'
Máme za sebou zhruba hodinu hry. Ta nám v úvodu druhého poločasu přinesla první branku, o kterou se postaral domácí útočník Dieng.
60'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Konrad de la Fuente, přichází Amín Harít.
Střídání v týmu Stade Rennes FC: ze hřiště odchází Sehrou Guirassy, přichází Kamaldeen Sulemana.
59'
Za nákopem se dostával domácí Dieng, před kterého se ovšem v souboji dokázal dostat Badé, který na jistotu odkopával míč do zámezí.
58'
Domácí celek si posléze vybojoval další rohový kop, tentokráte z levé strany, avšak obrana soupeře byla znovu hodně pozorná.
57'
Domácí celek nakonec zahrával další rohový kop, který nakonec nepřinesl nic nebezpečného, neboť ve vzduchu zasahoval Aguerd.
56'
López snad poprvé hrál s míčem ve druhém dějství. Jednalo se o rozehrávku nakrátko, kterou se mu povedlo poslat na Salibu.
55'
Hosté se poměrně krkolomnou kombinací přeci jenom dostali na druhou stranu, kde Santamaria z otočky nakonec přeci jenom netrefil branku.
54'
Olympique Marseille si ovšem počínal hodně nepřesně, tentokráte za nahrávku poděkoval Payet a o vhazování se tak postará zadák Meling.
53'
Gueye se středem hrací plochy dostal mezi protihráče, načež se pokoušel na pravém křídle najít Lirolu, jenž měl k míči hodně daleko.
52'
Na pravém křídle převzal nahrávku Ünder, který po kombinaci nahrával na Payeta, jenž v tísni přeci jenom procedil míč k Lirolovi.
50'
Olympique Marseille se s míčem dostalo na druhou stranu, kde si s míčem pohrával Peres, který do kombinace zapojil také Guendouziho.
49'
Na řadu přišlo autové vhazování z levé strany, které si nakonec vzal na starost Meling, kterému se ovšem nepovedlo najít kolegu Santamariu.
48'
Domácí celek se dostává do vedení! Marseille totiž trpělivě kombinovala u pokutového území soupeře, načež si BAMBA DIENG seběhl do malého vápna na skákající centr a posléze se mu povedlo velice přesně zamířit.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu se Rennes dostalo s míčem k hranici pokutového území, odkud to centrem zkoušel zadák Traoré.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost hosté, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám nakonec nepřinesl ani jednu branku. Marseille ovšem do zápasu vstoupila hodně aktivně a vypracovala si několik šancí, přičemž ta největší skončila pouze na břevně. Rennes se drtivou většinu času pouze bránilo, směrem dopředu nepředvedlo nic moc zajímavého.
45'
44'
Žlutou kartu dostává Loïc Badé (Stade Rennes FC).
44'
Na opačné straně si to po levém křídle namířil vpřed Payet, kterého nakonec čistým způsobem dokázal zastavit kapitán Traoré.
42'
S míčem se na útočnou polovinu dokázal dostat Santamaria, který přeposlal míč do strany na volného Melinga.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco nastavovat.
39'
De la Fuente našel na levém křídle Guendouzi, který si potáhl míč na pravou nohu a poté se pokoušel vypálit. Gomis nemusel zasahovat.
37'
Marseille poměrně jednoduchým způsobem přešla s míčem na druhou stranu, kde Lirola centroval do malého vápna, kde ale číhal Aguerd.
36'
Hosté se přeci jenom dostali do zakončení. K němu se dostal Ugochukwu, jehož nabídku ještě patičkou zkoušel tečovat Guirassy.
35'
Rennes podniklo hodně zajímavý protiútok, který přinesl nabídku na zadní tyči, kde ve skluzu ale nedosáhl na míč útočník Laborde.
34'
Gomis znovu rozehrával od své branky, přičemž se mu povedlo najít Badého, jeho přenesení hry našlo na opačné polovině Guirassyho.
33'
Gomis si nakonec na předchozí střelecký pokus vůbec nesáhl a mohl tak rozehrávat od své branky, avšak míč odehrál pouze do zámezí.
32'
Guendouzi si seběhl na nahrávku ze druhé vlny a zkoušel to technickým způsobem, přičemž míč placírkou otřel o břevno.
31'
Máme za sebou zhruba třetinu utkání, avšak na první branku stále čekáme. Nyní sledujeme autové vhazování v podání obránce Melinga.
29'
Přenesením hry na levou stranu to následně zkoušel domácí Gueye, jehož myšlenka sice byla dobrá, jenomže de la Fuente měl daleko k balónu.
28'
U středového kruhu se nakonec povedlo včas zakročit domácímu Guendouzimu, který zpětnou nahrávkou hledal svého kolegu Salibu.
27'
Traoré se hodně ledabylým způsobem zbavil míče, neboť se mu nepovedlo najít kolegu Labordeho a k balónu se tak dostal Peres.
26'
Další nedovolený zákrok tentokráte vyprodukoval hostující Guirassy, který dokonce poslal k zemi i Saliba a domácí budou rozehrávat.
25'
Badému se povedlo vyvézt míč od svého pokutového území a poté jsme sledovali nahrávku na volného spoluhráče Traorého.
24'
Domácí se nyní s míčem museli vracet na vlastní obrannou polovinu, odkud se Salibovi povedlo rozehrát přesně na volného Payeta.
23'
De la Fuente to zkoušel centrem z levé strany, který pouze proletěl pokutovým územím, načež si ho posléze dokázal najít kolega Lirola.
22'
Olympique Marseille pokračovalo v kombinaci na polovině soupeře, kde se po hezké akci dostával do zakončení Peres, kterého uhlídal Badé.
21'
Máme za sebou úvodní dvacetiminutovku. Rennes konečně předvedlo několik útočných akcí, stále je ale poměrně dost pasivní.
19'
Domácí brankář López tak ani v tomto případě nemusel zasahovat. Následně se Salibovi povedlo s míčem dokráčet na druhou polovinu.
18'
Na levé straně měl hodně prostoru Bourigeaud, který místo centru ještě nahrával za pokutové území, odkud vedle branky zakončoval Santamaria.
17'
Na levém křídle operoval s míčem právě Guirassy, který byl zastaven na hranici pokutového území a jednalo se o čistý zákrok.
16'
Ve vzduchu se ovšem dokázal prosadit Laborde, kterému se povedlo prodloužit na Guirassyho, kterého si ale dokázal pohlídat Balerdi.
15'
Od své branky posléze mohl odkopávat hostující brankář Gomis, který to zkoušel vysokým odkopem na opačnou stranu.
14'
Na druhou stranu se dokázal dostat hostující Bourigeaud, který ovšem nedokázal najít Labordeho, před kterého se dostal zadák Saliba.
13'
Do protiútoku se následně dostával domácí Lirola, jehož nabídku ovšem dokázal zablokovat Meling a domácí budou moci vhazovat.
12'
Na přední tyči se na centrovanou nabídku dokázal ve skluzu natáhnout domácí Payet, který jen o vlásek netrefil branku.
11'
Máme za sebou úvodní desetiminutovku. Olympique Marseille vstoupilo do zápasu nesmírně aktivně a brankář Gomis měl plné ruce práce.
10'
Centrovaná nabídka nakonec padala na hlavu Balerdiho, který se spíše zalekl a vůbec se mu míč nepovedlo umístit směrem na branku.
9'
Nedovoleně šel do souboje hostující Taït, který si je svého nedovoleného zákroku vědom a Rennes tak bude zahrávat zajímavou standardku.
8'
Olympique Marseille se znovu s míčem dostala na druhou stranu, kde po souboji skončil na zemi Lirola, kterému se povedlo vybojovat standardku.
7'
K hranici pokutového území si to namířil domácí Lirola, který to měl na pravou nohu, avšak své zakončení nakonec poslal do nohy Aguerda.
6'
Do protiútoku se dostával domácí Dieng, který to zkoušel střelou na bližší tyč. Gomisovi se znovu povedlo zachránit svůj celek.
5'
Payet svůj centr nebezpečně posílal do malého vápna, kde se do vzduchu dostával Dieng, jenž prodlužoval kousek vedle nohy de la Fuenteho.
4'
V pokutovém území si na padající míč naskakoval Ünder. Posléze si střeleckou pozici dokázal najít Gueye, jehož ránu Gomis vyrazil na rohový kop.
3'
Hned v úvodu tohoto zápasu musel ven z branky domácí brankář López, kterému se nakonec velice přesně povedlo rozehrát na Balerdiho.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali domácí hráči, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

Olympique Marseille: Pau López – Lirola, Saliba, Balerdi, Peres, Guendouzi – Ünder, Gueye, Payet, de la Fuente – Dieng.
Náhradníci: Mandanda – Targhalline, Harít, Rongier, Amavi, Ćaleta-Car, Gerson, Henrique, Kamara.

Stade Rennes FC: A. Gomis – H. Traoré, Badé, Aguerd, Meling – Santamaría – Laborde, Bourigeaud, Tait, Ugochukwu – Guirassy.
Náhradníci: Salin – Tel, Truffert, Sulemana, Tchaouna, Abline, Assignon, Martin, Omari.

Rozhodčí: Delajod – Jeanne, Grosbost.
Olympique Marseille

Na opačné straně stojí Olympique Marseille, které zřejmě bude favoritem tohoto zápasu. Hostující tým aktuálně stojí na třetí pozici s desetibodovým mankem na vedoucí PSG, které ovšem má jedno utkání k dobru. Olympique Marseille ze čtyř odehraných zápasů dokázalo vyhrát hned třikrát, jediná ztráta bodů přišla na domácím stadionu proti trápícímu se Bordeaux, které vybojovalo cenný bod za remízu 2:2. V posledním kole Olympique Marseille zvládlo těžký souboj na půdě Monaka, které prohrálo poměrem 0:2.
Stade Rennes FC

Stade Rennes se před tímto duelem nacházejí až na dvanácté pozici, což neznamená zrovna dobrý vstup do letošního ročníku. Rennes totiž doposud získalo pět bodů a od sestupového pásma ho dělí pouhé dva body. Rennes v minulém kole zapsalo druhou porážku v řadě, bylo tomu tak na domácím stadionu proti Remeši. Ještě předtím Rennes neuspělo ani na půdě rozjetého Angers, které vyhrálo naprosto totožným výsledkem. Rennes zatím odehrálo dva venkovní duely, během kterých se mu povedlo nasbírat pouze jeden jediný bod.
Francouzská Ligue 1 Uber Eats má na programu šesté kolo, v něm se proti sobě představí Olympique Marseille a Stade Rennes FC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.