Ligue 1 - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Metz : Montpellier - 1. prosince 2021   19:00

Metz
70' de Préville (Nguette)
1:3
(0:2)
Montpellier
36' Savanier   • 45+1' Mavididi   • 48' Wahi  (Ristić)
Metz
Úkíddžá – Bronn (C), Kouyaté, Jemerson (52. Niane) – Centonze, Pajot, N'Doram (32. B. Traoré), Delaine – Sarr (80. Bassi), Nguette (80. L. Gueye) – de Préville.
Buquet – Debart, Evrard
Stade Saint-Symphorien, Mety
13 992 diváků
Montpellier
Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri (73. Sambia) – Wahi (56. Germain), Savanier (86. Gioacchini), Mollet – Mavididi (85. Makouana).
Bertaud – Sambia, Oyongo, Thuler, Leroy, Delaye, Germain, Makouana, Gioacchini.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:3. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:9.
Montpellier HSC si připisuje zalsoužené tři body ze zápasu ve kterém bylo jasně lepší než soupeř. Poločasové vedení 2:0 zkraje druhé půle potvrdil Wahi, Méty již pouze snížili zásluhou svého nejlepšího hráče de Prévilla. Nejhezčí branku při vítězství Montpellieru 3:1 vstřelil v prvním poločase z přímého kopu Savanier. Mějte hezký zbytek večera.
90+4'
90+3'
Hráči Montpellieru HSC se snaží dohrát toto utkání v poklidu na útočné polovině.
90+2'
Nedovolený zákrok na Molleta ve středu hrací plochy.
90+1'
Je jasné, že hráči Mét hrají témeř všechny míče na dnes skvěle hrajícího de Prévilla, ale aby tohle stihl musel by se proměnit v tryskové letadlo.
90+1'
Nahrávka od druhé vlny nebly zrovna nejlepší nápad v podání hráčů Montpellieru.
90'
Rozhodčí nastaví 4 minuty!
90'
Brejk hostí byl tentokráte uhašen ještě před pokutovým územím.
89'
Platonický tlak v závěru utkání příliš obranu jihofrancouzského klubu neohrožuje.
88'
Po nečekaném centru téměř od rohového praporku střídající hráč Montpellieru posílá míč nad branku soupeře.
87'
Nedovolený zákork ve středu hrací plochy na domácího hráče.
86'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Téji Savanier, přichází Nicholas Gioacchini.
85'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Stephy Alvaro Mavididi, přichází Beni Makouana.
84'
Po centru z přímého kopu posílá hlavou Ibrahima Niane balon nad břevno branky soiupeře.
83'
Centonze byl u postranní čáry zastaven pouze nedovoleným způsobem soupeře.
82'
Žlutou kartu dostává Mihailo Ristić (Montpellier HSC) za faul.
82'
Kouyaté byl nedovoleně odeslán na trávník.
81'
De Préville svádí srdnaté souboje s obranou Montpellieru.
80'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Opa Nguette, přichází Lamine Gueye.
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Pepe Sarr, přichází Amine Bassi.
78'
De Préville se dostal do presu dvojice bránících hráčů Souqueta a Cozzi a následně se ocitl na zemi v pokutovém území. Sudí ani VArRsystém nenařídili pokutový kop.
77'
Tato pasáž hry je v znamení častých ztrát obou týmů.
75'
Na hrací ploše se v nefotbalové pozici v leže ocitl Pape Sarr.
73'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Jordan Ferri, přichází Junior Sambia.
72'
Žlutou kartu dostává Florent Mollet (Montpellier HSC).
71'
Mollet byl přišlápnut obráncme Boubakarem Kouyatém. A zle se následně osopil na asistenta rozhodčího, pravděpodobně nepříliš spisovnou francouzštinou.
70'
Méty právě vstřelily branku!
Nguette posunul míč na osu hřiště odkud se křižnou střelou k levé tyči trefuje a čestnou branku zaznamenává NICOLAS DE PRÉVILLE – 1:3! Asistence: Opa Nguette.
68'
Nepovedenou hlavičku Nguetteho vyrazil rukavící před číhajícím Nianem brankář Omlin.
67'
Rozehru Montpellieru od branky řídí Omlin.
66'
Jordan Ferri s Vincentem Pajotem byli na koberečku u hlavního rozhodčího.
64'
Centr ze vzduchu stahuje jistě do svých rukavic brankář Omlin.
63'
Individuální kvalita hráčů Montpellier HSC j e dle očekávání vyšší než u domácích.
61'
Skákavou střelu vyslal Pape Matar Sarr a brankář Omlin musel vytáhnout famózní zásah – rohový kop!
60'
Mavididi nalákal na sebe u postranní čáry hned dva protihráče a vykoledoval si na svou osobu faul.
58'
Po souboji ve kterém figuroval Sakho sudí nečekaně přerušil hru a vhazuje míč rozhodčího.
57'
Rohový kop zprava pro FC Méty.
56'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Elye Wahi, přichází Valère Germain.
54'
Výsledek utkání je již jasný jen neskutečný kolaps připraví Montpellier o body.
52'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Jemerson, přichází Ibrahima Niane.
51'
Mavididimu těsně před pokutovým územím soupeře došli síly.
50'
Méty se stále cpou do útoku což je sice chvályhodné, ale jejich obrana neksutečně hoří.
49'
Oslava branky hostí v podání wahioho pod kotlem Mét bylo zbytečnou provokací.
48'
Montpellier právě vstřelil branku!
Po přesném pasu Ristiće do běhu mezi tři opbránce, tuto pobídku parádně využil ELYE WAHI – 0:3! Asistence: Mihailo Ristić.
48'
Zblokovaná střela se odrazila k de Prévillemu, ale ten vyslal pouze málo nebezpečný cnetr.
47'
Traoré se dopustil v osobním souboji nedovoleného zákroku.
46'
Skákavý nákop žádné vrásky na čele brankáře Omlina neudělal.
46'
První poločas dlouho vypadal na remízu jenže v poslední pětiminutovce nejdříve páradním přímým kopem udeřil Savanier a v nastaveném čase po rychlém brejku skóroval Mavididi.
45+2'
45+1'
Po ubráněném rohovém kopu po čtyřech dotecích hráči Montpelieru udeřili z brejku, kdy už se zdálo, že to ASTEPHY ALVARO MAVIDIDI zbrzdil, jenže ten nechla jen do prázdna projet skluzujícího obránce a z otočky levačkou zvyšuje na 0:2!
45'
Rozhodčí nastaví 2 minuty!
44'
Nyní dostal bolestivě nakopáno v osobnmím souboji Centonze.
43'
Perfektním skluzem se prezentoval obránce Montpellieru Mamadou Sakho.
42'
Traorého střela z velké dálky byla dosti nepřesná a minula branku soupeře.
41'
Centr po přímém kopu obrana hostí s přehledem odehrála do bezpečí.
39'
Přímý kop pro Méty na útočné polovině hřiště.
38'
Hráči Mét jsou po inkasované brance jako opaření. Nicméně tato branka by hře mohla hodně pomoci.
36'
Žlutou kartu dostává Dylan Bronn (FC Méty) za protesty/nesportovní chování.
36'
Všichni čekali centr před branku z přímého kopu, jenže TÉJI SAVANIER lišácky posílá míč až přímo do sítě za záda překvapeného brankáře Úkkíddží – 0:1! Velmi povedená trefa.
35'
Lékaři obou týmů se dnes rozhodně nenudí.
34'
Žlutou kartu dostává Pepe Sarr (FC Méty).
34'
Sarr nejprve zasáhl míč, ale následně sestřelil unikajícího Souqueta.
33'
V souboji s Traorém se nebzpečným skluzem zranil Joris Chotard. Následná Traorého střela po zemi nenadělal žádné problémy brankáři Omlinovi.
32'
Střídání v týmu FC Méty: ze hřiště odchází Kévin N'Doram, přichází Boubacar Traoré.
30'
A N´Doram nejspoíše dne spředčasně dohrál, jelikož je odnášem za sistence lékařema masérem z hrací plochy sice pos výcj, ale na jednu nohu nemůže evidentně došlápnout.
29'
Jen těžce se zvedá z hrací plochy záložník Kévin N´Doram.
28'
První střela byla sražena obranným valem protihráčů, následně Nguette pálil nepřensě mimo branku.
26'
Rističův centr zleva pouze proletěl napříč pokutové území Mét, aniž by ho kdokoliv z hráčů zasáhl.
25'
Hráči Mét se nyní dobře navzájem nepochopili z čehož je ztráta míče.
24'
Pape Mate Sarr se stal obětí faulu na polovině hřiště.
23'
Hráči Montpellieru byli vytlačeni až na svou obranou polovinu hřiště.
22'
Jeden i druhý soupeř hledá všemožné cesty jak toho druhého překvapit zatím neúspěšně.
20'
I obrana Montpellieru je zatím pozorná a vyčistila pokutové území před brankářem Omlinem.
18'
Špatná přihrávka na spoluhráče hatí útočnou kombinaci Montpellier HSC.
17'
Centonze musel podstoupit hned dva tvrdé osobní souboje za sebou u postranní čáry.
16'
Ten však byl rozehrán velmi hrůzostrašně.
16'
Po zmatcích před domácí brankou budou po odkopu rozehrávat rohový kop hráči Montpellieru HSC.
14'
Balon opět změnil majitele, nyní je u kopaček hráčů v rudých dresehc FC Mét.
13'
Montpellier HSC se dlouhou kombinací ve středu hřiště chystá na další ofenzivní výpad.
12'
Přízemní střelu Savaniera lapil připravený brankář Úkíddžá.
10'
Hráči Mét přicházejí o balon na útočné polovině kvůli útočnému faulu.
9'
Savanier je po kontaktu s de Prévillem zpět na nohou.
8'
U postranní čáry se jeden z hráčů Montpellieru po odehrání míče sám zranil.
7'
Rohový kop Mét zprava byl celkem snando ubráněn.
6'
Jeden z hráčů Mét podklouzl, ale Mavididi to nedokázal potrestat individuální akcí.
4'
Přízemní pas zleva si pohlídala velmi dobře organizovaní obrana Montpellieru.
3'
Hráči týmu FC Méty se snaží uklidnit hru po divokém začátku kombinací ve středu hřiště.
2'
Pro centr zprava si snadno došel výběhem z branky Jonas Omlin.
1'
Centr zprava byl sice odvrácen, ale odnesl to tvrdým soubojem brankář Mét Úkíddžá.
1'

FC Méty: Úkíddžá – Bronn (C), Kouyaté, Jemerson – Centonze, Pajot, N'Doram, Delaine – Sarr, Nguette – de Préville.
Náhradníci: Caillard – Alakouch, Mbengue, B. Traoré, Tchimbembé, Bassi, Niane, L. Gueye, Yade.

Montpellier HSC: Omlin – Ristić, M. Sakho, Cozza, Souquet – Chotard, Ferri – Wahi, Savanier, Mollet – Mavididi.
Náhradníci: Bertaud – Sambia, Oyongo, Thuler, Leroy, Delaye, Germain, Makouana, Gioacchini.

Tamas (poranění kolena)
Esteve, Mendes (oba nespecifikované zranění)
Poslední utkání FC Méty:

OGC Nice – FC Méty 0:1 (0:1)

Branka: 31. Centonze

ŽK: 21. Delort, 40. Stengs – 4. N´Doram, 17. Jemerson

FC Méty: Úkíddžá – Bronn, Kouyaté, Jemerson – Centonze, Maïga, N'Doram, Delaine – de Préville (80. L. Gueye), Niane (74. Joseph, 81. B. Traoré), Nguette (66. Sarr).
Poslední utkání Montpellier HSC:

Montpellier HSC – Olmypique Marseille 0:1 (0:1)

Branka: 18. Paquetá

ŽK: 68. Ferri – 29. Slímání, 39. Caqueret, 44. Boateng, 68. Emerson.

Montpellier: Omlin – Souquet (83. Sambia), M. Sakho, Cozza, Ristić – Mollet, Chotard (83. Leroy), Ferri, Gioacchini (56. Wahi) – Mavididi, Germain.
FC Méty po skvělé sezóně 202/21 zažívají depresi a bojují od začátku sezóny o udržení v lize. Spodek tabulky je velmi vyrovnaný, pět týmů je na rozdílu pouhého jednoho bodu. Hráči Mét drží čtyři zápasy bez porážky, když po třech remízách uspěli na hřišti třetího OGC Nice 1:0!
Montpellier HSC po dvou výhrách nad Nantes 2:0 a Nice 1:0 utrpělo dvě porážky se Stade Rennes 0:2 a Olympique Lyon 0:1. Těžko tedy odhadnout jak si hráči tohoto klubu povedou v dalíšm utkání.
Hráči FC Méty (19) přivítají na svém hřišti soupeře ze středu ligové tabulky Montpellier HSC (11). Tým z jižní Francie nahrál o sedm bodů více.