Ligue 1 - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Marseille - 11. září 2021   21:00

0:2
(0:1)
Marseille
37' Dieng  (Peres) • 60' Dieng  (Harít)
Monaco
Nübel – Disasi, Matsima (46. Aguilar), Badiashile, Caio Henrique – Y. Fofana, Tchouaméni – G. Martins (61. Jean Lucas), Volland (61. Boadu), Diop (74. Diatta) – Ben Yedder (C) (74. Isidor).
Majecki – Aguilar, Boadu, Diatta, Isidor, Jakobs, Matazo, Pavlović, Jean Lucas.
Frappartová – Aube, Berchebru
Stade Louis-II, Monaco
Marseille
Pau López – Saliba, Balerdi, Peres – Ünder (78. de la Fuente), Rongier, Kamara, Guendouzi, Lirola (79. Gueye) – Harít (72. Gerson), Dieng (67. Henrique).

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 0:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 17:8.
Olympique je s jedním zápasem k dobru už třetí. Monako má po pěti kolech jedinou výhru a zítra se možná ještě propadne ze čtrnácté pozice.
Monako se moc dobře nenaladilo na čtvrteční představení ve skupině Evropské ligy. Na svém stadionu marně hledalo způsoby k překonání dobře organizované obrany Marseille, která úspěšně sázela na rychlé protiútoky. Z nich hrozil především Bamba Dieng, který celý zápas dvěma góly rozhodl a k tomu ještě přidal dvě střely do tyče. Domácí si o podobných možnostech mohli nechat zdát, za celých devadesát minut plus nastavení nevyprodukovali ani jednu střelu na Lópezovu bránu.
90+4'
90+3'
Benoît Badiashile neodhadl razanci své přihrávky na Fofanu. Saliba v poklidu doprovodil míč za koncovou čáru.
90+2'
Guendouziho je stále plné hřiště. Od Gersona obdržel krátkou příhru do vápna a pak vypálil přímo do dobře postaveného gólmana.
90+1'
Nastavují se 4 minuty.
90'
De la Fuente po delší době založil útočnou akci Marseille. Luis Henrique pronikl do vápna, ale tam víceméně jen přihrál Nübelovi.
89'
Dlouhovlasý Guendouzi odpadl od Fofany. Hvizd se tentokráte neozval, nicméně domácí odevzdali míč nákopem do Lópezových rukou.
88'
Fofanův nákop ve vzduchu zneškodnil Saliba. Obrana Olympique od první minuty pracuje takřka bezchybně.
87'
Fanoušci Marseille mají s blížícím se koncem zápasu v hledišti početní převahu. Stadionem se ozývají vítězné chorály, které běžně znějí na Stade Vélodrome.
85'
Balerdi to měl při bránění Wilsona Isidora vcelku jednoduché, protože Aguilarova přihrávka podél pravé postranní čáry uhnula do zámezí.
84'
Zápas se začíná jen dohrávat. U domácích fotbalistů převládá bezmoc. Marseille naopak sebevědomě brání a už vyhlíží tříbodové oslavy.
83'
Youssouf Fofana je nejnovějším držitelem žluté karty. Nedovoleným způsobem srovnal se zemí Guendouziho, který si rád poleží.
82'
Aurélien Tchouaméni přenesl těžiště doleva. Henrique tam nechal balón Diattovi, který se nechal vcelku snadno odzbrojit.
81'
Disasiho nákop sklepával Isidor do území nikoho a červenobílí se kvůli tomu musí opět vracet o nějakých pětadvacet metrů.
80'
Matteo Guendouzi narušil stabilitu Jeana Lucase, který kvůli němu vycestoval s balonem za autovou čáru. Domácí se nadále trápí.
79'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Pol Lirola, přichází Pape Gueye.
78'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Cengiz Ünder, přichází Konrad de la Fuente.
78'
Pár minut dostanou také Gueye a de la Fuente. Musí si však počkat na nějaké přerušení hry. Monako se momentálně snaží něco vymyslet.
77'
Sampaoliho družina se při každé příležitosti snaží trochu tahat čas. Naposledy to před autovým vhazováním předvedl Luan Peres.
75'
Zdvojený Guendouzi neudržel balón v prostoru mezi střídačkami. Domácí to zkusili přes pravou stranu, ale Lucas nedoručil centr na malé vápno.
74'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Sofiane Diop, přichází Krépin Diatta.
74'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Wissam Ben Yedder, přichází Wilson Isidor.
73'
Dip a jeho standardní situace. Mezi Kamarou a Guendouzim proletěl míč na levačku Badiashilea. Ten mohl jen těžko střelu z jedné umístit a podle toho to i dopadlo.
72'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Amín Harít, přichází Gerson.
71'
Marseille je na nejlepší cestě k posunu na třetí místo Ligue 1. Kromě jedné hlavičky Vollanda neřešila ani po změně stran poblíž Paua Lópeze žádné prekérní situace.
70'
Harít si nebyl jist, jestli náhodou nebyl v ofsajdu. Kvůli tomu zpomalil a pár hráčů Monaka se s ním stihlo vrátit. Maročan ve finále vrazil do Fofany.
69'
Boadu pelášil za Ben Yedderovou přihrávkou za obranu. Kvůli Balerdimu šel do zasekávačky, ale balón mu utekl k Peresovi.
68'
Fofanovu diagonálu vystihl Peres. Přidal se k němu také Cengiz Ünder, jenž si došel pro Boadův faul.
67'
Střídání v týmu Olympique Marseille: ze hřiště odchází Bamba Dieng, přichází Luis Henrique.
66'
Další zdržení kvůli Diengovi. Jednadvacetiletý autor dvou gólů už toho má plné zuby a nejspíše to bude právě on, kdo bude střídat.
65'
Marseille byla několik vteřin dokonce v devíti. Kromě Haríta měl nějaký problém i Dieng, který se zoufale hlásil o návrat do hry.
64'
Hra je přerušena kvůli nevyhovujícímu zdravotnímu stavu Amína Haríta. de o problém s levým ramenem.
63'
Leonardo Balerdi nehodlal dát ani trochu času na zpracování Boaduovi. Ten se sice skácel k zemi, ale o penaltový faul rozhodně nešlo.
61'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Jean Lucas.
61'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Myron Boadu.
60'
Marseille právě vstřelila branku!
Další velký problém pro Monako, které bude v závěrečné půlhodině dohánět dvougólové manko. BAMBA DIENG nejprve ubránil sám sebe. Harít však získal míč na Aguilarovi a díky tomu dostal Dieng ještě jednu šanci, se kterou naložil mnohem lépe. Otočkou se uvolnil od Disasiho a tvrdou ranou propálil Nübela.
58'
Nübel zažádal o dvoučlennou zeď, kolem které centroval Guendouzi. Na ostatní hráče v modrém to ale bylo moc krátké, Monako se jednoduše ubránilo.
57'
Ruben Aguilar měl po svém příchodu několik světlých momentů. Teď se ale ukázal v horším světle, za šlápnutí na nárt Perese vyfasoval žlutou kartu.
56'
Matteo Guendouzi zatím hraje povedenou partii. Ve středovém kruhu ho v tento okamžik fauloval Youssouf Fofana.
55'
Gelson Martins neprocpal střelu z úhlu přes obránce Luana Perese, který mu jednoduše neuhnul z cesty.
54'
Domácí presink donutil hosty zakopnout míč do náruče trenéra Kovače. Karta se obrací a Monako dobývá zformovaný blok.
53'
Držení míče: 53 % – 47 %.
52'
V situaci čtyři na tři vedl balón Volland, který nezvládl přihrávku na Gelsona Martinse. Ta se stala kořistí brankáře Lópeze.
51'
Hosté překonali vysoko napadající linii a na útočné polovině už měli volněji. K ničemu to nebylo, Harít nenašel recept na Aguilara.
49'
Žlutou kartu dostává Aurélien Tchouaméni (AS Monaco FC). Jednoznačné podražení rozběhnutého Amína Haríta.
48'
Asi nejzajímavější možnost pro AS. Střídající Aguilar vymyslel kvalitní centr na Vollanda. Ten ve vzduchu předčil Kamaru a hlavou zakončil těsně nad břevno.
47'
Volland neohroženě postupoval vpřed. Balerdi ho neuvisel, ovšem metr před vápnem už zaúřadovala noha Williama Saliby.
46'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Chrislain Matsima, přichází Ruben Aguilar.
46'
Monako pokračuje v nepřesvědčivých výkonech. V první půli byla nebezpečná pouze výprava z Marseille, které se vyplácí jednoduchá taktika s častým vysouváním rychlého útočníka Dienga. Ten v únicích hned dvakrát trefil tyč, ale asi ze čtvrté velké šance se v 37. minutě gólu konečně dočkal. Tým Nika Kovače bude muset něco zásadně změnit nejen v bezzubé ofenzivě. Stav 0:1 je pro AS ještě milosrdný.
45+1'
45+1'
V jediné nastavené minutě se toho nejspíše moc nestane. Volland srazil k zemi Guendouziho a nařízen je odkop Paua Lópeze.
45'
Dieng snad popáté utekl úplně všem. Z pravého křídla tentokráte připravoval šanci Kamarovi, který z jedničky napálil Matsimu.
44'
Cengiz Ünder se ocitl na hrotu, kde ho k balonu nepustil Matsima. Ten poslal těžkou malou domů pro Nübela, jenž musel zakopávat do autu.
43'
Hodně nepovedená standardní situace Marseille. Centr zleva proletěl nad hlavami všech včetně Dienga, jenž zavíral zadní tyč.
42'
Krásně provedenému drzému průniku Valentina Rongiera chybělo jen lepší zakončení. Nübel mu zmenšil střelecký úhel a důležitým zákrokem udržel Monako na jednogólovém rozdílu.
41'
Fotbalisté Marseille se částečně mohou cítit jako doma. V hledišti mají spoustu fanoušků, kteří obsadili i mnoho sektorů mimo předepsaný kotel.
40'
Leonardo Balerdi doprovodil nepřesnou přihrávku do křídla za zadní čáru. Zpátky do hry uvede míč Pau López, který dnes v brance nahrazuje Mandandu.
39'
Cengiz Ünder nepovedeným odkopem ohrozil vlastní bránu. Domácím daroval roh, jenže Diop poslal míč do Lópezových rukavic.
37'
Několik varování domácím fotbalistům nestačilo, a tak v sedmatřicáté minutě poprvé kapitulují! Peres hezky nakopl míč před BAMBU DIENGA, který hravě utekl Matsimovi a pak už měl před sebou jen Nübela, kterého překonal střelou na přední tyč.
35'
Dva hostující rohy za sebou. Druhý z nich přinesl zajímavé řešení v podobě nabití na volej. Byl to Harít, který o výrazný kus minul.
33'
Sofiane Diop zakroutil centr moc hezky, ale spoluhráčovo náročné zakončení hlavou nemělo potřebnou přesnost.
32'
Youssouf Fofana byl faulován Rongierem a to znamená domácí standardní situaci z levé části hřiště.
31'
Matteo Guendouzi si hezky pokryl míč, se kterým následně šel Cengiz Ünder do ucpaného prostoru. Není to poprvé, co si Turek vybral nejtěžší možnou akci.
30'
Naštěstí to vypadá pouze na krvavý šrám na jednom z prstů. Valentin Rongier by se tedy měl co nevidět vrátit do hry.
29'
Kevin Volland nepříjemně šlápl na Rongierovu dlaň. Velmi bolestivá záležitost se snad obejde bez vážnějšího zranění.
28'
Bamba Dieng je zatím hlavním smolařem večera! Domácí defenzivě dělá svou rychlostí obří starosti, jenže teď už podruhé zasáhl vzdálenější tyč.
27'
Pol Lirola roztáhl do šířky k Ünderovi. Guendouzi hrudí sklepával na Dienga, ale tomu rána z voleje vůbec nesedla.
26'
Badiashile distribuoval přihrávku na levý kraj, kde se k Henriquemu nevrátil pokus o narážečku. Monako tedy zůstává bez velké šance.
25'
Pau López šel ven z brány. Nechtěl riskovat žádný problém, a tak zakopl míč mimo hrací plochu.
24'
Cengiz Ünder posílal vysvobozující odkop k Harítovi, na kterém se tentokrát vyfauloval Benoît Badiashile.
23'
Sofiane Diop se nechtěl smířit s nevyužitou standardkou. Na zadní čáře šel důrazně do předem prohraného souboje s Diengem a řekl si tím o žlutý trest.
22'
Saliba se dostal pod tlak Diopa a Ben Yeddera. Byl donucen hrát malou domů, kterou zadělal Lópezovi na problémy. Bude se kopat roh.
21'
Aurélien Tchouaméni se provinil faulem na Haríta, ale má to jen za slovní napomenutí. Z půlky rozehrává Pol Lirola.
20'
Amín Harít se prezentoval technickou střelou zpoza šestnáctky. Nápad to nebyl špatný, nicméně německý gólman Nübel zasahovat nemusel.
19'
Tchouaméni dával nadýchaný balón na zadní tyč. Volland na něj nedosáhl a Martins ho pouze srazil za koncovou čáru.
18'
Monako se nastěhovalo na polovinu soupeře. Zatím se ale pohybuje v místech, odkud ani nemá cenu pokoušet střelecké štěstí.
17'
Ünder si naváděl míč na střed, kde narazil na vícero překážek najednou. Kdyby se otočil, tak by si u rohu vápna všiml volného spoluhráče.
16'
Poprvé se žlutí i mezi hráči. Gelson Martins nastartoval motory v dolních končetinách a Kamara ho ještě u středového kruhu ve skluzu sestřelil.
15'
V těle hostujícího kouče Sampaoliho to od samotného úvodu hodně vře. Sudí Frappartová jej přišla uklidnit se žlutou kartou v ruce.
14'
Sofiane Diop si náběhem říkal o průnikovku z obranné polovině. V úniku se sice ocitl, ale bylo to dáno odhaleným ofsajdem.
13'
Ben Yedderovi se ve vápně zamotal míč mezi nohama. Marseille bleskově přešla do protiútoku. Byl u toho Dieng, který trefil ze svého pohledu levou tyč!
12'
Gelson Martins ze vzduchu nezkrotil dlouhý pas z dílny Auréliena Tchouaméniho. Bude se kopat od branky Paua Lópeze.
11'
Jeden z domácích propadl u lajny a pustil přes sebe Dienga. Vpravo se mu nabízel Ünder. On se ale rozhodl pro střelu a ta prosvištěla nad břevnem.
10'
Tchouaméni měl u středového kruhu prostor na získání rychlosti. Kolegové z útoku se jeho překažené přihrávky ale nedočkali. Zasloužil se o to Saliba.
9'
Luan Peres zkazil přihrávku do křídla a znegoval předchozí vystižení rozehrávky od Mattea Guendouziho.
8'
Velmi těžko se komukoliv prosazuje přes zahuštěný střed hřiště. Další na tahu je Monako, které také dost vyčkává.
7'
Marseille nespěchá s odchodem z vlastní poloviny. Množí se bezpečné přihrávky mezi jednotlivými členy obrany.
6'
Je to docela poklidný úvod. Kromě několika ofenzivních záchvěvů Cengize Ündera se nic významného neděje.
5'
Sofiane Diop nedostal šanci od Saliby, který bude před zraky Nika Kovače vhazovat.
3'
Cengiz Ünder se dostal do kleští mezi Diopa a Henriqueho. Ve vápně sice spadl, ale hlavní rozhodčí pokutový kop pískat nehodlá.
2'
O úvodní výkop se postarali domácí, kteří nastupují v červenobílých dresech. Marseille se dnes představí v modrém.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Disasi, Matsima, Badiashile, Caio Henrique – Y. Fofana, Tchouaméni – G. Martins, Volland, Diop – Ben Yedder.
Náhradníci: Majecki – Aguilar, Boadu, Diatta, Isidor, Jakobs, Matazo, Pavlović, Jean Lucas.

Olympique Marseille: Pau López – Saliba, Balerdi, Peres – Ünder, Rongier, Kamara, Guendouzi, Lirola – Harít, Dieng.
Náhradníci: Mandanda – Ćaleta-Car, de la Fuente, Gerson, Álvaro González, Gueye, Henrique, Seghir, Targhalline.

Rozhodčí: Frappartová – Aube, Berchebru.

AS Monaco FC

Knížecí klub se zkraje sezóny soustředil na předkola Ligy mistrů a trochu si nechal ujet vlak v ligové soutěži. V prvním kole remizoval 1:1 s Nantes a poté utrpěl dvě porážky s Lorientem a Lensem, což zdaleka nejsou soupeři z kategorie těch nejsilnějších. První výhra přišla až před reprezentační pauzou – utkání s nováčkem z Troyes dopadlo pro čtrnáctý tým ligy výsledkem 2:1. Dva ze tří gólů má na kontě Sofiane Diop. Kouč Niko Kovač dnes nemůže počítat s několika členy základní sestavy. Zranění jsou Golovin, Sidibé a Volland. Kvůli nedávným reprezentačním povinnostem není připraven ani chilský obránce Maripán.
Olympique Marseille

Hosté mají za sebou čtyři kola, ale výsledky se mu počítají jen ze třech, neboť kontroverzní partie s Nice se po rozhodnutí francouzského svazu bude opakovat. Díky tomu je Marseille stále bez porážky. Na kontě má sedm bodů za remízu 2:2 s Bordeaux, kterou orámovaly výhry 3:2 nad Montpellierem a 3:1 nad St. Étienne. V tabulce nejvyšší francouzské soutěže je Olympique pátý. Na čtvrtý Lorient ztrácí jediný bod, přičemž má dva zápasy k dobru. Zkušený kouč Sampaoli se dnes musí obejít bez hvězdného Dimitriho Payeta, jenž dostal společně s obráncem Gonzálezem disciplinární trest. Zranění nepustí do hry polského útočníka Milika.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu pátého kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Monakem a Marseille!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.