Ligue 1 - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Monaco  : Nantes - 6. srpna 2021   21:00

Monaco
14' G. Martins (Caio Henrique)
1:1
(1:1)
Nantes
42' Castelletto  (Simon)
Monaco
Nübel – Caio Henrique (72. Jakobs), Badiashile, Disasi (C), Aguilar – Jean Lucas (82. Sidibé), Tchouaméni – G. Martins (72. Y. Fofana), Volland (59. Golovin), Diop – Boadu (59. Ben Yedder).
Gautier – Rahmouni, Viala
Stade Louis-II, Monaco
Nantes
Lafont (C) – D. Appiah, Girotto, Pallois, Fábio (84. Ch. Traoré) – Castelletto, Moutoussamy, Pereira De Sa (63. Corchia), Simon (84. Merlin) – Kolo Muani (79. Emond), Blas (79. Coco).
Descamps – Coco, Corchia, Merlin, Limbombe, Emond, Ch. Traoré, Sylla.

Je konec. Dnešní utkání nakonec končí nerozhodným výsledkem 1:1 a oba celky si tak rozdělí po bodu. Ve druhém dějství pochopitelně mělo více ze hry Monaco, kterému se ale nepovedlo ani jednou prolomit dobře fungující obranu soupeře. Ta domácí celek nepouštěla do vyložených šancí, proto brankář Lafont neměl zrovna moc práce. Monaco tak nevytěžilo z úvodního kola povinné tři body a poměrně překvapivě přichází o dva body. Nantes určitě bod bere, minimálně před zápasem by tomu tak bylo.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 1:1. Střely mimo: 7:2. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 6:14.
90+3'
90+2'
Monaco znovu s míčem přešlo na opačnou polovinu, kde si do pokutového území dokázal seběhnout Fofana, který ovšem vracel pouze k Girottovi.
90+1'
Nastavují se tři minuty.
90'
Neskutečné! Po pasu do pokutového území se do zakončení dostal domácí Badiashile, který trefil pouze brankáře. Při druhé dorážce téhož hráče zakročil obránce na brankové čáře.
89'
Zanedlouho se nám rozběhne poslední minuta řádné hrací doby, stav je stále nerozhodný. Ještě ale rozhodně musíme počítat s nastaveným časem.
87'
Nantes se v posledních vteřinách daří kouskovat hru, což mu pochopitelně vyhovuje. Po dalším osobním souboji pro změnu na zemi skončil domácí Aguilar.
85'
Pokračovalo se autovým vhazováním z pravé strany, o které se postaral domácí zadák Aguilar, kterému se velice přesně povedlo najít Jakobse.
84'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Moses Simon, přichází Quentin Merlin.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Fábio, přichází Charles Traoré.
83'
Domácí celek pokračuje v aktivitě. Tentokráte to na sebe vzal střídající Fofana, který levou nohou trefil pouze před sebou postaveného protihráče.
82'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Jean Lucas, přichází Djibril Sidibé.
81'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední desetiminutovka. Jakobs to nyní zkoušel vzdušnou nabídkou do pokutového území, s ní si ale poradil Pallois.
80'
Monaco po další delší kombinaci proniklo s míčem na polovinu soupeře. Tam to Fofana zkoušel nabídkou na pravé křídlo, kde na míč nedosáhl Jakobs.
79'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Ludovic Blas, přichází Marcus Coco.
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Randal Kolo Muani, přichází Renaud Emond.
78'
Fábio měl před sebou doslova moře prostoru, jenomže si nevěřil na průnik podél autové lajny a naopak si počkal na podporu od spoluhráče Girotta.
77'
Ben Yedder se s míčem stáhl hluboko do středu hrací plochy, kde svému celku pomohl s kombinací. Ta poté na pravém křídle putovala přes Jakobse.
76'
Do hostujícího pokutového území nyní přiletěl další centr, který se ovšem snesl vedle branky a následovat tak bude další odkop z kopačky Lafonta.
75'
Nantes se ani v tomto případě daleko s míčem nedostalo, avšak si vybojovalo standardní situaci, kterou Simon rozehrál přesně na hlavu soupeře.
74'
Čistým způsobem si posléze počínal hostující Pallois, kterému se navíc povedlo rychle rozehrát do volného prostoru, kde se ovšem nacházel Aguilar.
73'
Badiashile si vyměnil míč s obranným kolegou Disasim a dostal se tak v poklidu na opačnou stranu hrací plochy, kde do kombinace zapojil Jeana Lucase.
72'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Caio Henrique, přichází Ismail Jakobs.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Gelson Martins, přichází Youssouf Fofana.
71'
Do konce tohoto zápasu zbývá poslední dvacetiminutovka. Monaco je pochopitelně stále o poznání aktivnější, jenomže k vyloženým šancím to nevede.
69'
Lafont tak ani v tomto případě nemusel zasahovat. Naopak po chvilkovém váhání odkopával na druhou stranu, kde si nedovoleně pomáhal útočník Blas.
68'
Na pořadu dne byla zajímavá standardka pro domácí celek. Nakonec to na sebe znovu vzal Ben Yedder, jehož dělovka pravou nohou směřovala vedle branky.
67'
V pokutovém území si hledal prostor k zakončení střídající Ben Yedder, který z velkého úhlu trefil pouze protihráče. Posléze do zámezí odkopával Appiah.
65'
Po delší době se Nantes s míčem dostalo k hranici pokutového území, kde Simonova nahrávka našla pouze Disasiho, kterému se povedlo udržet míč.
64'
Poprvé si práci s míčem vyzkoušel střídající Golovin, který to měl hodně složité. I tak se mu na zádech povedlo udržet dvojici napadajících protihráčů.
63'
Střídání v týmu FC Nantes: ze hřiště odchází Roli Pereira De Sa, přichází Sébastien Corchia.
62'
Máme za sebou zhruba hodinu hry, která nám stále nabídla dva přesné zásahy. Ve druhém dějství zatím na první vyloženou šanci stále čekáme.
61'
K oné rozehrávce se nakonec postavil Dop. Domácí křídelník to zkoušel centrem směrem do malého vápna, kde se nejvýše dostal zadák Pallois.
60'
Martins se přes pravou stranu pokoušel prodrat do pokutového území, jenomže za cenu nedovoleného zákroku ho zastavil hostující obránce Fábio.
59'
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Myron Boadu, přichází Wissam Ben Yedder.
Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Kevin Volland, přichází Alexandr Golovin.
58'
Domácí zahrávali další rohový kop, avšak ani z tohoto mráčku nezapršelo. Lafont se tak postaral o další vysoký odkop, kterým dokázal najít Kola Muaniho.
57'
Henrique se postavil k provedení autového vhazování. Po krátkém váhání nakonec vyprodukoval zpětnou nahrávku, při které se mu povedlo najít Disasiho.
56'
Monako se ovšem daleko s míčem nedostalo, naopak se na hranici pokutového území povedlo zakročit Palloisovi.
55'
Sám na sebe to na levém křídle vzal hostující Castelletto, který se manévrem nedokázal dostat přes protihráče. K míči se tak prodral domácí Henrique.
54'
Hlavní sudí si velice pozorně všiml nedovoleného zákroku domácího Aguilara. O rozehrávku volného kopu se postaral Fábio, který dokázal najít Simona.
53'
Po autovém vhazování měl celkem dost prostoru kolem sebe Volland, který se pokoušel nastartovat Boadua, na kterého byla nahrávka až příliš prudká.
52'
Na útočné polovině s míčem pracoval domácí obránce Disasi, kterému se nakonec prudkou nahrávkou povedlo přenést hru na osamoceného Diopa.
51'
Lafont se za předchozím střeleckým pokusem pouze otočil, přičemž zasahovat nemusel. Sám mohl odkopávat na opačnou stranu na kolegu Muaniho.
50'
Monaco i nyní vybojovalo zajímavou standardní situaci kousek za pokutovým územím. Nakonec to na sebe vzal Henrique, který ale branku netrefil.
49'
Posléze se na pravém křídle dostal k míči Volland, který to překvapivě nezkoušel centrem do pokutového území a místo toho úspěšně našel Jeana Lucase.
48'
Hned v úvodu druhého poločasu jsme sledovali autové vhazování z levé strany. Hostující obránce Fábio dokázal ve středu hrací plochy najít Perreiru.
47'
Odstartoval nám druhý poločas, jehož úvodní rozehrávku si tentokráte vzali na starost domácí, kteří budou pro změnu hrát zleva doprava.
46'
Máme za sebou první poločas, který nám přinesl dva zásahy. O tu první se po čtvrt hodině hry postaral domácí Gelson Martins, v koncovce poločasu Nantes srovnalo díky rohu. Monaco bylo v úvodním dějství aktivnější, zejména v úvodu si vypracovalo velký nápor. Nantes toho směrem dopředu zrovna moc nepředvedlo, za celou dobu dokázalo ohrozit domácí branku jedinkrát, avšak to stačilo k vyrovnání.
45+1'
45'
Nastavuje se minuta.
44'
Na zadní tyči se povedlo zakročit domácímu Aguilarovi, který odvracel za cenu rohového kopu. S ním si domácí obrana znovu dokázal snadno poradit.
42'
Nantes právě vstřelili branku!
Zničehonic je vyrovnáno! Nantes zahrávalo rohový kop z pravé strany, který přinesl kroucenou nabídku směrem za malé vápno. Tam si nejvýše naskočil JEAN-CHARLES CASTELLETTO, kterému se i díky tyči povedlo překonat brankáře.
42'
A nyní je pískáno. Na levém křídle se Simon pokoušel dostat za bránícího Aguilara, který mu nechal v cestě nohu a následovat bude zajímavá standardka.
40'
První poločas se neúprosně blíží ke svému konci, hrát se bude ještě něco málo kolem pěti minut. Uvidíme, zda se bude něco málo nastavovat.
39'
V posledních minutách se celkem dost přiostřilo. Po dalším souboji u postranní lajny skončil na zemi Badiashile, který se drží za své pravé rameno.
37'
Sledovali jsme dalekonosný nákop k domácímu pokutovému území, kde měl ovšem daleko k míči Blas a rozehrávat tak bude moci domácí brankář Nübel.
36'
Disasi se s míčem dostal na polovinu soupeře, odkud ještě do kombinace dokázal zapojit kolegu Badiashileho, jenž pro změnu oslovil volného Aguilara.
35'
V roli posledního obránce zasahoval domácí Badiashile, který navíc vybojoval odkop od své branky. Nübel to zřejmě zkusí rozehrávkou nakrátko.
34'
Lafont posléze rozehrával od své branky po zemi. Giroto měl na rozehrávku hodně prostoru, přesto se mu nepovedlo oslovit volného Castelletta.
33'
Na pořadu dne tak přispěchal rohový kop pro domácí celek. Rozehrávka přinesla centrovanou nabídku na přední tyč, odkud Volland hlavičkoval vedle branky.
32'
Domácí Henrique se dokázal s míčem dostat až do pokutového území, kde nabízel míč do malého vápna, kde si div nevstřelil vlastní branku Pallois.
31'
Je za námi také třetina hry. Stále platí, že jsme se dočkali jediné branky, o kterou se po necelých patnácti minutách hry postaral domácí Gelson Martins.
30'
Na vysokou nabídku si do pokutového území seběhl rychlonohý Martins, který se sice dostal ke zpracování neposedného předmětu. Avšak poté narazil.
29'
Posléze se do kombinace zapojil také nevýrazně hrající Volland. Ten si chvíli pohrál s hracím předmětem, načež u středového kruhu dokázal najít Lucase.
28'
Do protiútoku se poté pokoušel dostat hostující Muani. Ven z branky ovšem vyběhl domácí brankář Nübel, kterému se hlavou povedlo najít Badiashileho.
27'
Do pokutového území si na opačné straně zkoušel seběhnout Boadu, který měl k nahrávce hodně daleko. Přesto bude moci Monaco znovu vhazovat.
26'
K rozehrávce se nakonec postavil hostující Simon, kterému se na hranici malého vápna povedlo najít obránce Girotta, který v záklonu mířil nad branku.
25'
Henrique marně reklamoval dotyk posledního hráče soupeře, jenomže hlavní sudí byl opačného názoru a na řadu tak přichází úvodní rohový kop.
24'
Po delší době se k míči dostal také hostující brankář Lafont. Jeho celek to zkoušel rozehrávkou nakrátko, jenomže daleko se nedokázal dostat Muani.
23'
Martins si chtěl na pravém křídle narazit se svým kolegou Aguilarem. Prvně jmenovaný ale skončil na zemi, jenomže podle sudího se nejednalo o faul Fábia.
22'
Další nedovolený zákrok v podání Nantes. Martins se rychlostním způsobem dokázal dostat před bránícího Simóna, který sáhl k faulu tělem.
21'
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která nám zatím nabídla jeden přesný zásah, o který se před malým momentem postaral domácí Gelson Martins.
19'
Monaco a fanoušci se nyní dožadovali odpískání nedovoleného zákroku po pádu Martinse, zajímavá standardní situace pro domácí z toho ale nebude.
18'
Následovalo další poměrně vysoké přenesení hry na pravou stranu. Tam se sice nacházel domácí Aguilar, avšak ani jeho robustní postava na nahrávku nedosáhla.
17'
Domácím se proti napadající smečce protihráčů nakonec povedlo udržet hrací předmět, ke kterému se ve volném prostoru dokázal dostat Jean Lucas.
16'
Nantes to bude mít najednou hodně složité, prohrává totiž o jednu branku. Do konce zápasu přesto zbývá hodně času, výsledek se může klidně otočit.
14'
Monaco právě vstřelilo branku!
Na první branku tohoto zápasu jsme nemuseli dlouho čekat! Monaco to zkoušelo centrem do pokutového území, kde se za hostující obranu na hranici malého vápna natlačil GELSON MARTINS, kterému se v pádu povedlo překonat Lafonta.
14'
Monaco se po delší době dokázalo s míčem usadit na polovině soupeře, odkud velice přesně přenášel hru Lucas, kterému se u lajny povedlo najít Henriqueho.
14'
Na pořadu dne bylo autové vhazování z pravé strany, ke kterému se postavil hostující Appiah, kterému se ovšem nepovedlo nastartovat Perreiru.
13'
Hlavní sudí ponechal hostujícímu celku výhodu a ten se dostával do zajímavého protiútoku. Moutoussamy ovšem nahrávkou nedokázal najít Muaniho.
12'
Nantes po nedovoleném zákroku zahrávalo standardní situaci. Ta sice nepřinesla nic nebezpečného, po dalším centru hlavičkoval nad branku Pallois.
11'
Do protiútoku se poté pokoušel dostat hostující Blas, který si sice píchl míč přes protihráče, jenomže s náramně čistým zákrokem přispěchal vzad Badiashile.
10'
Posléze jsme sledovali dalekonosné přenesení hry, které se sneslo pouze ven z hrací plochy. Autového vhazování se tak chopí hostující obránce Appiah.
9'
Tutovka pro domácí! Nantes totiž chybovalo v rozehrávce, zpětnou nahrávku dokázal vystihnout Boadu, který sice obešel brankáře, jenomže z úhlu prázdnou branku vůbec netrefil.
8'
Na své polovině poté operoval s míčem domácí obránce Disasi, kterému se v tandemu povedlo oslovit Henriqueho. AS Monaco je v úvodu hodně aktivni.
7'
Vysokou nabídkou do pokutového území to poté zkoušel Lucas, kterému se nepovedlo najít naběhnuvšího Vollanda a od své branky bude odkopávat Lafont.
6'
Tchouameni měl ve středu hrací plochy málo prostoru, proto raději přenášel hru na pravou stranu, odkud se o rozjetí další útočné akce pokoušel Badiashile.
5'
Nedovoleným způsobem si před malým momentem počínal hostující Appiah, který sice zastavil protihráče, jenomže pouze za cenu dalšího faulu.
4'
Henrique naznačil úprk na útočnou polovinu, místo toho domácí dokázali přenést hru na pravou stranu, odkud to centrovanou nabídkou zkoušel Aguilar.
3'
Monaco se kombinační hrou dostalo na opačnou polovinu, kde zády k brance operoval Tchouameni, kterému se povedlo najít Lucase.
2'
Hlavní sudí tohoto zápasu poprvé pískl do své píšťalky, utkání tak může začít. Úvodní slovo si vzali na starost hosté, kteří budou hrát zleva doprava.
1'

AS Monaco FC: Nübel – Caio Henrique, Badiashile, Disasi (C), Aguilar – Jean Lucas, Tchouaméni – G. Martins, Volland, Diop – Boadu.
Náhradníci: Majecki – Fàbregas, Ben Yedder, Sidibé, Pavlović, Matazo, Jakobs, Golovin, Y. Fofana.

FC Nantes: Lafont (C) – D. Appiah, Girotto, Pallois, Fábio – Castelletto, Moutoussamy, Pereira De Sa, Simon – Kolo Muani, Blas.
Náhradníci: Descamps – Coco, Corchia, Merlin, Limbombe, Emond, Ch. Traoré, Sylla..
AS Monaco FC

Na opačné straně stojí velký favorit tohoto zápasu, kterým je Monaco. Domácí tým tohoto zápasu se v loňském ročníku umístil na třetí pozici a do posledních kol bojoval o mistrovský titul. Monaco nakonec na mistrovské Lille nedosáhlo o pět bodů, přesto si zajistilo předkolo Ligy mistrů. Monaco zažilo hodně povedenou sezonu, kaňkou byla špatný rozjezd, kvůli kterému z toho byla konečná třetí pozice. Monaco za celou ligovou sezonu dohromady prohrálo osmkrát, naopak hned v šesti případech remizovalo. Jedno je jisté, Monaco se tento úspěch pokusí minimálně zopakovat.
FC Nantes

Fotbalisté Nantes se v minulém ligovém ročníku umístili na osmnácté pozici, což znamenalo baráž o udržení v nejvyšší soutěži. Nantes se tak ve finálovém souboji utkalo s Toulouse, které jako první mělo výhodu domácího prostředí. Tu ovšem nedokázalo naplnit a Nantes tak mělo díky venkovní výhře 2:1 nakročeno k postupu. Situace se ovšem v odvetném duelu hodně zkomplikovala, Toulouse se totiž dostalo do vedení a k postupu potřebovalo ještě jednu branku. Tu se mu nakonec nepovedlo vstřelit, Nantes i v případě porážky nakonec mohlo slavit setrvání ve francouzské nejvyšší soutěži.
Francouzská Ligue 1 Uber Eats startuje novým ročníkem, jako první uvidíme souboj mezi AS Monaco FC a FC Nantes.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.