Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Montpellier : Lens - 17. října 2021   17:00

Montpellier
48' Mavididi (Savanier)
1:0
(0:0)
Montpellier
Omlin – Sambia, Esteve, M. Sakho, Cozza – Ferri, Chotard – Mollet (84. Gioacchini), Savanier (C), Mavididi – Germain (77. Ristić).
Carvalho – Delaye, Gioacchini, Leroy, Makouana, Ristić, Suárez, Souquet, Wahi.
Batta F
Stade de la Mosson, Montpellier
Lens
Leca – Wooh (84. Boli), Danso, Gradit – Frankowski, Fofana (C), Ch. Doucouré, Clauss (88. Machado) – Costa (65. Jean) – Kalimuendo (65. Saïd), Sotoca.
Faríñez – Boura, Machado, Boli, Cahuzac, Banza, Ganago, Jean, Saïd.

Mockrát Vám děkuji za pozornost, já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalšího kola francouzské ligy. S přáním hezkého večera, Vojtěch Adamek
V dnešním utkání jsme viděli sympatickou hru domácího celku, kteří si, díky brance Stephyho Mavidida, připisují důležité tři body do ligové tabulky. Hosté dnes nepředvedli takovou úroveň hry, na jakou jsme zvyklí z jiných duelů, i proto zkrátka nemohli v dnešním utkání bodovat. Byli jsme svědky napínavého utkání, které bylo podpořeno úžasnou diváckou kulisou, která dodala zápasu ty potřebné grády.
90+4'
90+4'
Kapitán domácího celku, Teji Savanier, burcuje dnešní publikum, které v dnešním klání hrálo opravdu důležitou roli a dvanáctého hráče utkání.
90+3'
Právě gólman Leca měl být zřejmě adresátem centrovaného míče, se zpracováním si ovšem neporadil.
90+3'
V samotném závěru utkání budou mít hosté k dispozici rohový kop, kterého se zúčastní i gólman Leca.
90+2'
Saïd se pokusil svou střelou ohrozit branku domácího celku, Omlin ovšem vůbec nemusel zasahovat, jelikož ráně chyběla potřebná přesnost.
90+1'
Hosté se přecejen dostali do zajímavé brejku, na jeho konci stál ovšem pozorný Chotard, který pouze odkop míč na polovinu Lens.
90'
Sudí nastavuje 3 minuty nad rámec základní hrací doby.
89'
Na poslední chvíli se povedlo vystavit stopku rozvíjející se akci domácího celku, konkrétně byl u míče Mavididi, jediný střelec dnešního klání.
88'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Jonathan Clauss, přichází Deiver Machado.
88'
Ve velké příležitosti se ocitl hostující Jean, jeho hlavička ovšem míří vysoko nad branku Omlina.
87'
Jedna ze světlic se ocitla na hrací ploše, kde ji vysmátě odklízí gólman hostujícího celku.
87'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Jordan Ferri (Montpellier HSC).
86'
Sudí domlouvá gólmanovi domácího celku, aby si pospíšil se svou rozehrávkou. 27letý švýcarský gólman na nic nečeká a posílá míč zpět do hry.
85'
Domácí fotbalisté nedokázali udržet míč na polovině svého soupeře, nyní již útočí hráči Lens.
84'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Christopher Wooh, přichází Charles Boli.
84'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Florent Mollet, přichází Nicholas Gioacchini.
83'
Žlutou kartu dostává Wesley Saïd (Racing Club De Lens).
82'
V ofsajdovém postavení se ocitla hned dvojice hostujících hráčů, rozehrávat tedy bude gólman Omlin.
81'
Fotbalisté Montpellieru čím dál tím častěji vyhledávají pobyt na trávníku, sudí uklidňuje hosty, že vše přičte do nastavení.
80'
Nyní se hra přelévá ze strany na stranu, ani jeden z celků není schopen vytvořit stálejší tlak na branku svého soupeře.
78'
Žlutou kartu dostává Corentin Jean (Racing Club De Lens).
77'
Střídání v týmu Montpellier HSC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Mihailo Ristić.
76'
Germain se nyní pokusil ohrozit branku svého soupeře, kde ovšem číhal připravený gólman Leca.
75'
Domácí fotbalisté se i nadále snaží kombinovat s rozvahou, příliš nikam nespěchají a čekají na své příležitosti.
74'
Zvednutý praporek sudího vystavil stopku rozvíjející se akci hostujícího celku, kvůli ofsajdu budou rozehrávat domácí.
73'
Fofana byl ve skvělé příležitosti, ale nedokázal dotáhnout brejk do zdárného konce, díky jeho nepřesné přihrávky jsou u míče opět fotbalisté Lens.
72'
Savanier nedokázal přejít přes Fofanu, který okamžitě po zisku míče zakládá útočnou akci svého celku.
71'
Na hřišti je menší potyčka po faulu na Cozza, sudí okamžitě uklidňuje emoce na trávníku.
70'
Domácí mají k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště, kapitán Savanier s jeho exekucí příliš nespěchá.
69'
Žlutou kartu dostává Jordan Ferri (Montpellier HSC).
68'
Žlutou kartu dostává Maxime Esteve (Montpellier HSC).
67'
Hra se nám trochu převrátila, nyní jsou to domácí fotbalisté, kteří střeží branku Omlina a spoléhají na brejky, zatímco hosté musí tvořit hru.
66'
Hosté budou rozehrávat standartku na polovině hřiště, po faulu domácího Chotarda.
65'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází David Costa, přichází Corentin Jean.
65'
Střídání v týmu Racing Club De Lens: ze hřiště odchází Arnaud Kalimuendo, přichází Wesley Saïd.
64'
Brejk domácího celku skončil u gólmana Leca, který předvedl bravurní zákrok proti ráně Mavididiho.
62'
Dlouhý výkop domácího Omlina nenašel žádného z útočníku domácího Montpellieru, u míče tedy opět hosté.
61'
Kalimuendo se dokázal prokličkovat k velmi zajímavé příležitosti, poslední fázi ovšem nedoladil zcela ideálně, jelikož branku Omlina přestřeluje o dobrý metr.
60'
Máme za sebou dvě třetiny hrací doby z dnešního utkání.
59'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci z velmi slibné vzdálenosti.
58'
Žlutou kartu dostává Joris Chotard (Montpellier HSC).
57'
Útočného faulu se dopustil Kalimuendo, který nemůže uvěřit, že lajnový rozhodčí rozhodl takto.
56'
Doucouré se pokusil ohrozit branku soupeře z úctyhodné vzdálenosti, jeho rána byla obšem zblokována obětavým blokem Gradita.
55'
Skvělý obranný zákrok domácích Sambii, ten si poradil s centrovaným míčem, který do vápna domácího celku poslal Frankowski.
54'
Mollet nedokázal zpracovat přihrávku svého spoluhráče, a proto se hostující fotbalisté po delší době dostávají k míči.
53'
Domácí fotbalisté nyní působí velmi zkušeně a sebevědomě, pomocí krátkých přihrávek se snaží nalézt skulinku v obranném bloku hostujícího celku.
52'
Kapitán Teji Savanier se svíjí v bolestech na trávníku, sudí okamžitě odpískal faul hostujícího Kalimuenda.
51'
Hosté se nyní snaží zesílit tlak na branku svého soupeře, chtějí se dostat do situace, díky které by vyrovnali nepříznivý stav utkání.
50'
Domácí fotbalisté drží míč na své vlastní polovině a snaží se uklidnit situaci na hrací ploše.
48'
Montpellier právě vstřelil branku!
Po krásné přihrávce kapitána Savaniera se míč propadl až k STEPHYMU MAVIDIDIMU, a ten svou přízemní střelou k bližší tyči posílá domácí celek do vedení. Asistence: Teji Savanier
47'
Ihned v úvodu druhého poločasu se ke střele odhodlal hostující Clauss, jeho rána ovšem míří daleko od pravé tyče Omlinovy branky.
46'
Statistiky prvního poločasu:
Držení míče: 55% : 45%
Střely na branku : 2:2
Zblokované střely : 4:2
Rohové kopy : 1:1
Fauly : 3:9
V prvním poločase jsme mohli vidět velmi opatrný fotbal na obou stranách, nebezpečnější asi byli domácí fotbalisté, kteří si vytvořili příležitost v podobě tyče Germaina. Hosté jsou zatím zalezlí, příliš se jim kombinvoat nechce, uvidíme, zda se dokáží prosadit skrz zahuštěnou zálohu domácího Montpellieru.
45'
44'
Centr z rohového kopu nepřinesl nic zajímavého, o jeho odklizení se postaral hostující Wooh.
43'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici rohový kop z pravé strany hřiště, ujme se jej kapitán Savanier.
42'
Centrovaný míč z pravé strany hřiště se pouze snesl hostujícímu gólmanovi, který okamžitě zakládá útočnou akci svého celku.
41'
Tak tady se mohlo rozhodně žlutit, Wooh poněkud neopatrně zašlápl ruku hostujícího Chotarda, který se samozřejmě svíjí v bolestech.
40'
Je tomu tak, i VAR dává pokyn sudímu, aby se pokračovalo ve hře.
39'
Ve vápně domácího celku spadl Fofana, který se dožaduje odpísknutí faulu na jeho osobu, což by neznamenalo nic jiného, než nařízení pokutového kopu. Sudí ovšem celou situaci viděl jinak.
38'
Domácí fotbalisté budou mít k dispozici další standartní situaci, tentokrát se provinil hostující Doucouré.
37'
Kapitán Savanier trefuje prvního hráče ve zdi, i proto se tato střela gólově neprosadila.
36'
Ferri byl faulován velmi blízko k hranici vápna, domácí tedy budou mít příležitost v podobě zajímavé standartní situace.
35'
Hosté se nyní snaží pomocí postupné kombinace zmírnit tlak domácího celku, teď nezažívají zrovna nejlepší pasáž.
34'
Gólman hostující celku si dal pořádně na čas se svým výkopem, což rozlítilo některé příznivce domácího celku.
33'
Hostující fotbalisté se nyní urputně brání tlaku domácího celku.
32'
Do velmi dobré pozice pro zakončení se dostal domácí Mavididi, jeho ránu ovšem zblokoval skvělým zákrokem gólman Leco.
31'
Na straně druhé poslal nadýchaný centr do vápna Mollet, jeho pokus byl ovšem zneškodněn hostujícím Dansou.
30'
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání.
29'
Žlutou kartu dostává Christopher Wooh (Racing Club De Lens).
29'
První rohový kop v dnešním utkání využit nebyl, ze všech nejvýše vyskočil domácí Esteve, který znemožnil jakékoliv ohrožení branky Montpellieru.
28'
Nádherná rána hostujícího Jonathana Clausse a ještě bravurnější zákrok gólmana Montpellieru, následovat bude rohový kop.
27'
Hostující fotbalisté budou mít k dispozici standartní situaci z velmi slibné vzdálenosti na přímou ránu, uvidíme, jak si s tím poradí.
25'
Zdá se, že Savanier byl faulován, sudí si ovšem myslí něco jiného, a proto hra pokračuje.
24'
Za záchrannou brzdu nyní musel zatáhnout Wooh, jelikož se domácí málem dostali do gólové pozice.
23'
Hosté brání opravdu bravurně, nepouští svého soka téměř do jakýchkoliv příležitostí k zakončení.
22'
Domácí nyní drží balón a snaží se pomocí krátkých přihrávek rozkombinovat obranu soupeře.
21'
Domácí Cozza si úplně nerozuměl s Mollet, i proto je míč již v zámezí za brankou Leca.
20'
Po delší době kombinují také fotbalisté hostujícího celku, momentálně je u míče kapitán Fofana.
19'
Gradit si v tomto souboji počínal opravdu velmi tvrdě, může být rád, že vyvázl bez žlutého kartónku.
18'
Fotbalisté Montpellieru i nadále kombinují s míčem u nohou a snaží se nalézt skulinku v obranném bloku hostujícího celku.
17'
Domácí fotbalisté jsou každopádně velmi aktivní v posledních minutách, obléhají branku soupeře a snaží se vytvořit příležitost k zakončení.
16'
Savanier svým centrem pouze odevzdal míč hostujícímu gólmanovi.
15'
Domácí celek bude mít k dispozici přímý kop ze slibné vzdálenosti, k jeho exekuci se staví kapitán Savanier.
14'
Skvěle nyní vyřešil situaci obránce Danso, které ještě vybojoval míč ve prospěch svého celku.
13'
Kalimunedo si poradil v souboji s Cozzou, jeho následnou přihrávku nedokázal využít Doucouré.
12'
Skvělý obranný zákrok si může připsat Sambia, kterému se podařilo zastavit únik Kalimuenda.
11'
Dlouhý výkop na Germaina se nakonec nepovedl, jelikož francouzského útočníka přeskočil Danso.
10'
Útočného faulu se provinil Mavididi, hosté tedy budou rozehrávat standartku od svého vápna.
9'
Domácí ostrostřelec, Valere Germain, trefuje levou tyč hostující branky!
8'
Střela Mavididiho mířila pouhých pár čísel od pravé tyče Lecovy branky, tohle byla velká příležitost pro domácí.
7'
První zákrok v dnešním utkání si připisuje také Omlin, který hravě chytá přízemní střelu Kalimuenda.
6'
Sudí tento zákrok nepovažuje za nedovolený, za což schytal ohlušující pískot z řad domácích fanoušků.
5'
Hostující Clauss si počínal nedovoleně, domácí budou zahrávat standartní situaci.
4'
Poprvé v dnešním utkání i domácí fotbalisté zkouší konstruktivní rozehrávku, zatím jim to ovšem moc nejde.
3'
Hostující fotbalisté zatím kombinují na své vlastní polovině a snaží se nalézt skulinku v obranné formaci domácího celku.
2'
Do velké příležitosti se dostal jeden z domácích hráčů, skvělý zákrok ovšem předvedl gólman Leca.
1'
Hostující fotbalisté se ujali úvodního výkopu.
1'

Montpellier HSC: Omlin – Sambia, Esteve, M. Sakho, Cozza – Ferri, Chotard – Mollet, Savanier (C), Mavididi – Germain.
Náhradníci: Carvalho – Delaye, Gioacchini, Leroy, Makouana, Ristić, Suárez, Souquet, Wahi.

Racing Club De Lens: Leca – Wooh, Danso, Gradit – Frankowski, Fofana (C), Ch. Doucouré, Clauss – Costa – Kalimuendo, Sotoca.
Náhradníci: Faríñez – Boura, Machado, Boli, Cahuzac, Banza, Ganago, Jean, Saïd.

2. místo, 9 zápasů, 18 bodů, skóre 16:10

Rozhodně jedním z nejpříjemnějších překvapení letošního ročníku je hostující Lens. Ono ani nejde tolik mluvit o překvapení, jelikož hosté s ejiž minulý rok netajili ambicí atakovat pohárové příčky.

Hosté zatím zažili pouze jednu porážku, a to se Štrasburkem (0:1), dokonce si třeba dovedli poradit s Marseille (3:2), či naposledy porazili bez jakýchkoliv komplikací Remeš (2:0)

Nejlepším střelcem hostujícího celku je 26letý Seko Fofana z Pobřežních slonovin, který se ovšem již od čtvrtého kola netrefil, i proto lze předpokládat, že brzy prolomí svůj gólový půst.
MONTPELLIER HSC
13.místo, 9 zápasů, 10 bodů, skóre 16:16

Od domácího celku se rozhodně neočekává žádné atakování pohárových příček, ale rozhodně se budou snažit umístit v horní polovině ligové tabulky, což se jim zatím víceméně daří.

V posledním utkáním si nedokázali poradit se Štrasburkem (1:1), který je v ligové tabulce o jeden flíček napřed. Domácí byli daleko lepším celkem v tomto utkání, i proto pouhá remíza je rozhodně citelnou ztrátou.

Montpellier se zatím může spolehnout na zkušeného francouzského střelce, Valere Germaina, tento 31letý útočník zahájil již svou dvanáctou sezónu v nejvyšší francouzské soutěži, nám nezbývá než mu popřát hodně štěstí.
Bonjour, zdravím všechny fotbalové fanoušky. Dnes se podíváme na 10. kolo nejvyšší francouzské soutěže. Montpellier HSC bude hostit Racing Club de Lens. Utkáním Vás bude provázet Vojtěch Adamek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.