Ligue 1 - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Angers - 15. října 2021   21:00

Paris SG
69' Danilo Pereira (Mbappé) • 87' Mbappé
2:1
(0:1)
Angers
36' Fulgini  (Boufal)
Paris SG
G. Donnarumma – Dagba (72. Hakimí), Kehrer, Kimpembe (C), A. Diallo (63. Bernat) – A. Herrera (72. Draxler), Danilo Pereira, Verratti – Rafinha Alcântara (63. Wijnaldum), Icardi, Mbappé (90+4. Dina Ebimbe).
Dechepy – Jeanne, Courbet
Parc des Princes, Paříž
Angers
Bernardoni – Manceau, I. Traoré (C), Thomas – Cabot, Mendy, Mangani, Capelle – Fulgini (77. Bahoken) – Cho (64. Brahimi), Boufal (77. Ounahi).

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 8:10.
Utkání je u konce a domácí favorit jej nakonec dokázal vyhrát. Nebylo to ale snadné vítězství, neboť PSG neustále útočilo do plných a mnoho akcí skončilo na obraně, či na gólmanovi. Poprvé to domácím vyšlo až v 69. minutě, kdy hlavou srovnal Danilo Pereira a rozhodnutí si pařížský klub nechal až na závěr zápasu. Icardiho hlavičku sice gólman Bernardoni chytil, jenže v tom byla i teď hostujícího Capelleho a to rukou! Následovala tedy penalta a tu proměnil Kylian Mbappé. PSG tak vyhrálo těsně 2:1 a je tak s 27 body na prvním místě. Angers patří s 16 body čtvrté místo.
90+5'
90+4'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Eric Junior Dina Ebimbe.
90+3'
Je tu žlutá karta pro domácí tým, za faul na Bahokena ji dostal Marco Verratti.
90+2'
Vhazování pro PSG, rozehrávka rozhodně nebude rychlá.
90+1'
Domácí teď nepůjčují soupeřům míč, snaží se závěr dohrát nejlépe na útočné polovině.
90'
Budou se nastavovat čtyři minuty.
89'
Definitivně mohl rozhodnout Wijnaldum, naběhl si na centr z levé strany a jeho hlavička olízla Bernardoniho tyč.
88'
Rázem tak musí pospíchat domácí, pokud chtějí vybojovat alespoň jeden bod.
87'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
KYLIAN MBAPPÉ si dal krátký rozběh, zvolil střelu placírkou na levou ruku gólmana a i když se Bernardoni natahoval, tak na ránu nedosáhl a domácí tak vedou 2:1!
86'
Mezitím si míč na penaltový puntík chystá Mbappé.
85'
Pierrick Capelle navíc za svou hru rukou dostává žlutou kartu.
85'
A skutečně to bude pokutový kop pro PSG! Hosté sice silně protestují, ale nebude jim to nic platné.
84'
No a pozor, rozhodčí se ještě vrací k momentu, kdy zakončoval Icardi, neboť se objevily reklamace, že Capelle zahrál rukou. Kontroluje se video.
83'
Zleva centroval Mbappé, našel Icardiho, ten hlavičkoval přesně do míst, kde byl Bernarnodi.
82'
PSG tlačí, snaží se posílat míče před Bernardoniho, obrana Angers ale odolává.
81'
Zákrok na Wijnalduma volal po kartě, sudí však hostujícího Capelleho pouze důrazně varoval
80'
Domácí chtěli rychle rozehrát přímý kop od půlky, jenže to bylo spíše kontraproduktivní, přihrávka skončila až u gólmana Angers.
79'
Paul Bernardoni se chystá k odkopu a nikam s tím nepospíchá.
77'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Sofiane Boufal, přichází Azzedine Ounahi.
77'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Angelo Fulgini, přichází Stéphane Bahoken.
75'
Po druhém centru se do zakončení cpal Mendy, Donnarumma u své tyče v poklidu zakročil.
74'
Dva rohové kopy pro Angers, u míče je připraven Boufal.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Colin Dagba, přichází Ašraf Hakimí.
72'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Julian Draxler.
71'
Pěkná střela Andera Herrery po zemi, ta prosvištěla těsně vedle, Bernardoni se za míčem pouze ohlédl.
71'
Domácí jsou teď v laufu, zase se ženou do útoku, chtějí co nejdříve skóre otočit.
69'
Nevyšel ani tento centr, přesto se domácí udrželi u vápna, akci rozvinuli a další Mbappého centr už našel DANILA PEREIRU a ten hlavičkou z malého vápna překonal Bernardoniho – 1:1.
69'
Zase tu bude roh, postaral se o to Bernardoni, když vyrážel skrytý pokus z levé strany.
68'
Další z rohových kopů PSG, i tento centr však skončil u hráčů v bílém.
66'
Od brankové čáry centroval Bernat, jeho slabý pokus ale skončil hned u prvního z obránců Angers.
65'
Icardi se nedokázal odpoutat od Capelleho, se svou akcí skončil mimo hrací plochu.
64'
Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Mohamed-Ali Cho, přichází Billal Brahimi.
63'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Rafinha Alcântara, přichází Georginio Wijnaldum.
63'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Abdou Diallo, přichází Juan Bernat.
62'
Mbappé se snaží útoky brát na sebe, proti přesile ale nemá moc šancí.
62'
A střídat se bude i na straně Angers.
60'
Mbappé se probil levou stranou až k brankové čáře, následná přihrávka už ale skončila u hráčů Angers.
60'
Na lavičce PSG se chystá první střídání, pár okamžik to ale ještě bude trvat.
58'
A Mbappé to skutečně zkusil přímou střelou, se zdí ale překopl i branku.
56'
Přímý kop pro domácí, na střelu je to docela daleko, přesto se gólman Bernardoni chystá i na tuto možnost.
54'
Konečně moment domácích, který byl šancí na srovnání. Míč se po závaru odrazil za šestnáctku, kde napřáhl Rafinha Alcântara. Jeho dělovka šla těsně vedle.
52'
Herrera prostrkával míč do šestnáctky, Icardi ale hrát nemohl, byl v ofsajdu. Bernardoni tak v poklidu zakročil a ihned rozehrál.
51'
Angers u míče, pokusili se o dlouhý pas k pokutovému území, šlo to však do těsného ofsajdu.
49'
Na opačné straně měl na levém křídle trochu prostoru na zakončení Herrera, rozhodl se ale raději přihrávat. Jenže Verratti, který byl adresátem, byl pokrytý.
48'
Domácí lehce zaváhali ve vlastní šestnáctce, Kimpembeho odkop nebyl zcela ideální.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas, který sice přinesl místy obrovskou územní převahu PSG, jenže všechny akce končily na dobře pracující obraně Angers, nebo na Bernardonim. Tomu dala nejvíc zabrat tečovaná střela z úhlu, každopádně v první půli neinkasoval. Udeřilo však na opačné straně, v 36. minutě nacentroval Boufal, našel Angela Fulginiho a ten zblízka sklepl míč za Donnarummu. No a jelikož v úplném závěru nebyl Herrerův vyrovnávací gól uznán pro ofsajd, do šaten se odešlo za překvapivého stavu 0:1.
45'
44'
Domácí dali sice gól, když se po náběhu za obranu trefil hlavou Herrera, radost ale trvala jen několik okamžiků – byl totiž odmáván jeho ofsajd.
42'
Roh pro domácí, strandardky ale zatím nejsou silnou stránkou, obrana Angers centry hravě odvrací.
40'
Mbappého centr z přímého kopu hosté odvrátili, následně se o ránu z dálky snažil Rafinha Alcântara. Šlo to ale vysoko nad branku.
39'
Přichází další možnost, po faulu na Mbappého je tu přímý kop z pravé strany.
38'
PSG tak má rozhodně o čem uvažovat, rozhodně bude muset přidat v útoku.
36'
Angers právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení! Na vlastní polovině vybojovali míč, provedli rychlý přechod do útoku, zprava nacentroval Boufal a ve vápně našel ANGELA FULGINIHO, který i přes těsné bránění dokázal sklepnout na branku – 0:1!
35'
Dlouhá kombinace domácích u pokutového území, přihrávky po zemi ale k ničemu nevedou.
33'
Na pravém křídle se k centru dostal Cabot, na jeho pas si nejvýše naskočil Fulgini, hlavičkoval ovšem nad.
32'
Ten už pro branku Angers nebezpečný nebyl, hosté se v poklidu ubránili a jdou do protiakce.
32'
Teď už měl Bernardoni práci, neboť na něj letěla tečovaná střela z pravého křídla. Míč srazil na rohový kop.
30'
A platí to i po Mbappého průniku z úhlu, klička na Paula Bernardoniho nevyšla.
29'
Útoky PSG jdou teď do plných, ofenzivní linie nemá kudy proniknout. Bernardoni tak může být v klidu.
28'
Boufal opět u míče, tentokrát byl ale zastaven velký kus před šestnáctkou, fauloval jej Herrera.
26'
Po rozehrání nakrátko se zleva dostal do šestnáctky Boufal, po kličkované vystřelil z úhlu a minul jen o kousek.
25'
Hosté to teď zkusili levou stranou, sice nevystřelili, ale Boufal vybojoval alespoň rohový kop.
24'
Vysoký pas na Mbappého skončil u Bernardoniho, ten ihned rozehrál na své spoluhráče.
23'
Tlak pařížských je pro tuto chvíli pryč, se svými útoky končí ještě před vápnem.
21'
Najednou tu byl protiútok Angers, zprava se Cho probil až do vápna, tam jej ale čistým skluzem připravil o míč Kimpembe!
20'
Na centr od rohového praporku si nejvýše naskočil gólman Bernardoni a míč si stáhl do rukavic.
20'
Rafinha Alcântara to zkusil přímou střelou, trefil u toho ale zeď, od které se míč odrazil na roh.
19'
Příležitost k tomu budou domácí mít při volném přímém kopu z pravé hranice vápna, faulován byl opět Icardi.
18'
Všichni už jsou zase připraveni a domácí tým vytrvale pokračuje ve snaze otevřít skóre.
17'
V pokutovém území Angers upadl po souboji s Capellem Icardi a žádal si pokutový kop, sudí ale ukázal, že nechává pokračovat ve hře.
16'
A už zase domácí – na levé straně postupoval Diallo, scházela mu ale podpora spoluhráčů. Zase se tak postupuje opačným směrem.
14'
Angers se dostalo do náznaku přečíslení, na levé straně za to vzal Cho, po seběhnutí si na střed vystřelil, ale trefil pouze stínícího obránce.
12'
PSG mělo první rohový kop, ten ale hosté odvrátili a tým z Paříže pouze vhazuje.
10'
Hosté to zkusili pravým křídlem, Danilo Pereira ale nastavil záda a nechal míč prokutálet do zámezí.
9'
Mbappé se tentokrát objevil v roli hráče, který rozvíjí akci, skončil ovšem na hostující přesile.
8'
Angers na delší dobu u míče, na útočnou polovinu se však hosté zatím nedostali.
7'
PSG dle očekávání začíná přidávat na tempu, tentokrát se do zakončení cpal Rafinha Alcântara, z vápna ale mířil vedle branky.
6'
Od Verrattiho přijal Mbappé přihrávku vzduchem a po zpracování střílel z úhlu. Byl ovšem v těsném ofsajdu.
5'
Herrera pouze přeběhl přihrávku z levé strany, domácí tým je ale stále v útoku.
4'
A už tu byla i první střela, na dlouhý pas vzduchem si naběhl Mbappé, jeho voleji ale scházela razance. Míč skončil přesně u brankáře Bernardoniho.
3'
Poměrně ostrý zákrok domácích Dialla na půlce, rozhodčí to zatím vyřešil domluvou.
2'
Úvod utkání se nese v opatrným duchu, přesto se už oba celky pokusily alespoň o nějaký výpad.
1'

Paris Saint-Germain FC: G. Donnarumma – Dagba, Kehrer, Kimpembe, A. Diallo – A. Herrera, Danilo Pereira, Verratti – Rafinha Alcântara, Icardi, Mbappé.
Náhradníci: S. Rico – Bernat, Gharbi, N. Mendes, Dina Ebimbe, Hakimí, I. Gueye, Wijnaldum, Draxler.

Angers SCO: Bernardoni – Manceau, I. Traoré, Thomas – Cabot, Mendy, Mangani, Capelle – Fulgini – Cho, Boufal.
Náhradníci: Petković – Ounahi, Pereira Lage, Bahoken, Bobichon, Taïbi, Ebosse, Brahimi, Doumbia.

Rozhodčí: Dechepy – Jeanne, Courbet.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Parc des Princes začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Bastien Dechepy, kterému budou na pomezí asistovat Philippe Jeanne a Bastien Courbet.
Angers SCO

Hosté na tom také nejsou špatně, na čtvrtém místě mají 16 bodů a na druhé Lens ztrácí pouhé dva body. Minulé kolo se mužstvo představilo doma proti Métám, zvládlo dvakrát stáhnout ztrátu o jeden gól a po trefách Choa, Manganiho a Mahokena vyhrálo na poslední chvíli 3:2. Dnes ale Angers nebude v roli favorita a jakýkoliv bodový zisk by byl velkým překvapením.

Paris Saint-Germain FC

Domácí tým, který je na prvním místě tabulky s 24 body byl až do minulého kola stoprocentní. To přestalo platit po duelu na trávníku Rennes, kde PSG se svým hvězdným útokem dokonce nedalo ani gól, zatímco za domácí se trefili Laborde s Taitem a střetnutí tak skončilo 2:0. Dnes bude chtít PSG toto zaškobrtnutí napravit a před vlastními fanoušky vybojovat tři body.

PSG – Clermont 4:0
PSG – Lyon 2:1
Méty – PSG 1:2
PSG – Montpellier 2:0
Rennes – PSG 2:0
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Společně se podíváme na utkání 10. kola mezi týmy Paris Saint-Germain FC a Angers SCO.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.