Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Reims - 23. ledna 2022   20:45

Paris SG
44' Verratti  • 62' Ramos  • 67' Faes(vl.)  • 75' Danilo Pereira (Mbappé)
4:0
(1:0)
Paris SG
Navas – Kehrer, Ramos, Marquinhos (C), N. Mendes – Verratti (76. A. Herrera), Danilo Pereira, Paredes – Di María (63. Messi), Icardi, Mbappé (77. Draxler).
E. Wattellier – D. Zitouni, G. Pasqualotti
Parc des Princes, Paříž
Reims
P. Rajković – Busi, Gravillon, Faes, J. Abdulhamíd (C), Locko – Foket (46. Cassama), Matusiwa (46. Lopy, 81. Flips), Lys Cajuste (64. Donis), Ekitike – Mbuku (57. Adeline).
Penneteau – Cassama, Mbow, Kebbal, Lopy, Adeline, Flips, Donis, Koffi.

Děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek večera, dobrou noc a úspěšný start do nového týdne. Příště na počtenou.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:4. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:10.
Druhá půle už byla prakticky v režii domácího mužstva, které přidalo další tři góly a dokráčelo si pro povinné a zasloužené vítězství. Hosté v této pětačtyřicetiminutovce zahrozili prakticky jednou, po druhém a hlavně třetím inkasovaném gólu, který si dali smolně sami, odpadli a zápas spíš už jen dohrávali. Navas si tak připisuje lehce vychytané čisté konto. Brankář PSG sice měl v první půli několik zákroků, ale žádný vyloženě těžký.
90+3'
90+2'
Messi ještě v posledních vteřinách zkoušel střelu z hranice šestnáctky, obloučkem poslal míč pouze nad bránu.
90+1'
Nastavují se symbolické dvě minuty.
90'
Hosté si v útoku špatně přihráli a darovali soupeři míč zpět na kopačky. Navas si dnes zřejmě připíše čisté konto, leč docela snadno získané.
88'
Thilo Kehrer obdržel pas od Messiho na pravé křídlo, místo centru podržel míč a nakonec přenesl hru ke středové čáře. Je vidět, že domácí už nikam nepospíchají.
86'
Mauro Icardi se dostal k hlavičce před odkrytou hostující bránou, ale protože si předtím při zpracování pomohl rukou, není gól uznán.
85'
Anastasios Donis se snažil vyslat uličkou mezi dvěma protihráči do šance jednoho ze svých spoluhráčů, ovšem ten byl příliš pomalý a míč mu utekl.
83'
Příliš přetažený centr domácích končí daleko v zámezí, hráče to ale moc mrzet nemusí, o jejich dnešní výhře nemůže být pochyt.
81'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Dion Lopy, přichází Alexis Flips. Lopy tak neodehrál ani jeden celý poločas.
79'
Danilo Pereira si nabíhal na centr a ocitl by se sám před brankářem, ovšem míč k němu nedoletěl.
77'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Kylian Mbappé, přichází Julian Draxler.
76'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Marco Verratti, přichází Ander Herrera.
75'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Domácí nemají dost. Mbappé, pro kterého to byla poslední akce v tomto utkání, přihrával z levé strany na střed, kde se do míče opřel DANILO PEREIRA a jeho střelu opět tečoval, v tomto případě hlavou, do protipohybu gólmana Wout Faes. Tentokrát je ale gól připsán hráči PSG.
74'
Akce na jeden dotek hráčům PSG nevyšla, domácí musí rychle zpátky.
72'
Mbappé se v pokutovém území do zakončení nedostal, rozehrává brankář Reims.
70'
Mauro Icardi mohl zvýšit na 4:0, avšak z pravé strany sám před brankářem střílel po zemi jen do vyběhnutého strážce hostující svatyně.
69'
Predrag Rajković musel rychle z brány, aby míč uklidil do náruče před dobíhajícím Icardim.
67'
Zřejmě je rozhodnuto. Marco Verratti střílel na vzdálenější tyč, ovšem míč po cestě tečoval zřejmě ramenem WOUT FAES a poslal jej do protipohybu gólmana. Ten nemohl nic dělat.
66'
Útok hostujícího celku žádnou šanci nepřinesl, Navas může v klidu rozehrávat.
64'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Jens Lys Cajuste, přichází Anastasios Donis.
63'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Ángel Di María, přichází Lionel Messi.
62'
Domácí rozehráli rohový kop, jeden z hostů sice míč odvrátil, ale jen lehce před sebe, k balónu doběhl SERGIO RAMOS, jeho první střelu ještě gólman Reims bravurně vyrazil, ovšem na následnou dorážku stejného borce už neměl šanci reagovat.
61'
Mezitím byla k vidění nepříjemně tečovaná střela Mbappého, na kterou by Predrag Rajković jistě nedosáhl, naštěstí pro něj šel míč nad břevno.
60'
Kombinace na jeden dotek teď hráčům PSG vůbec nevyšla, míč končí vedle brány. Messi se už připravuje, za chvíli vystřídá někoho ze svých spoluhráčů.
57'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Nathanaël Mbuku, přichází Martin Adeline.
57'
Držitel žluté karty mohl svou chybu napravit, Navas nejprve vyrazil střelu jeho spoluhráče před sebe, k dorážce se dostal na úrovni penalty právě Lopy, avšak mířil jenom nad břevno. Tohle byla dobrá možnost.
56'
Žlutou kartu dostává Dion Lopy (Stade de Reims).
56'
Danilo Pereira leží na trávníku s bolestivou grimasou a na nohy se mu moc nechce.
55'
Domácí dlouho kombinovali před velkým vápnem, ale do zakončení se žádný z hráčů nedostal. U postranní lajny se už rozcvičuje Messi.
52'
Mauro Icardi si nabíhal na přihrávku před odkrytou bránu, ale té se nedočkal.
50'
Kylian Mbappé střílel z hranice velkého vápna příliš slabě po zemi, Predrag Rajković bez větších potíží zasahuje.
48'
Faul domácího týmu a hosté mohou bezpečně rozehrát od své brány.
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Thomas Foket, přichází Moreto Cassama.
46'
Střídání v týmu Stade de Reims: ze hřiště odchází Azor Matusiwa, přichází Dion Lopy.
46'
Favorit zápasu dlouho nedokázal najít recept na hostující obranu, sami naopak málem několikrát inkasovali, ovšem to by museli být hráči Reims přesnější v zakončení. Vypadalo to, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, ovšem přišla poslední útočná akce PSG, ze které poslal svůj tým do vedení Marco Verratti. PSG vede nejspíš zaslouženě, ale vyhráno ještě nemá.
45+2'
45+1'
Na trávníku leží jeden z hostujících fotbalistů, rozhodčí ukončuje první půli.
45'
Hosté sebrali soupeři míč a kombinovali na své straně. Soupeř navíc fauloval, takže Reims může v klidu rozehrávat.
44'
Favorit v úplném závěru prvního poločase jde přeci jen do vedení. Mauro Icardi sice nedokázal prostřelit hradbu hráčů před sebou, ale míč se odrazil na levou stranu, kam naběhl volný MARCO VERRATTI, který zamířil přesně k bližší tyči. Míč se od ní odrazil do sítě a Rajković se natahoval marně.
43'
Kylian Mbappé si byl moc dobře vědom toho, že míč už neudržel na hrací ploše. Rozehrávat bude Predrag Rajković.
43'
Ángel Di María kolem soupeře neprošel, Maxime Busi mu sebral míč, ale vzápětí jej odehrál jenom za postranní čáru, takže PSG může pokračovat vhazováním.
41'
Hosté se osmělují čím dál víc, nyní střílel z asi pětadvaceti metrů Hugo Ekitike, ovšem přímo k připravenému Navasovi.
40'
Kylian Mbappé z pravého křídla zkoušel přihrát za sebe, ale našel jen jednoho z protihráčů.
39'
Thilo Kehrer sice dokázal udržet míč na hrací ploše, ale nakonec jej odehrál pouze k protihráčům.
38'
Ofsajd a v něm domácí tým.
37'
Málem se hosté dostali do přečíslení, ale nebezpečné situaci zabránil výborným obranným zákrokem Sergio Ramos, který čistě skluzem odehrál míč do bezpečí.
35'
No, málem tu byl hodně tvrdý zásah pro domácí. Hugo Ekitike dokázal projít do velmi dobré střelecké pozice, střílel kousek před hranicí šestnáctky, ale minul horní tyč.
34'
Mbappému nechybí snaha, ale zatím přichází vniveč. Jeho další střelecký pokus letí mimo tři tyče.
32'
Pohlednou kombinaci předvedli hráči PSG, celou akci zakončoval Kylian Mbappé přízemní střelou, kterou však Predrag Rajković dokázal vyrazit.
30'
Domácí kombinují u středové lajny, dál se dostat nemohou.
28'
První zákrok Navase. Hosté vyrazili do nebezpečného útoku, ze kterého střílel Azor Matusiwa, ovšem jen do míst, kde stál strážce svatyně favorita. Navasovi nejprve míč vypadl z náruči, ovšem gólman stihl hned reagovat a vzápětí jej chytit už jistě.
27'
Křižná přihrávka jednoho z hostů nenašla žádného ze spoluhráčů, dopředu vyráží protivník.
25'
Hugo Ekitike zcela jasně fauloval Ramose, míč tak jde k soupeři.
24'
Nyní to byl Danilo Pereira, kdo hlavičkoval, ovšem mimo tři tyče, Predrag Rajković zasahovat nemusel.
24'
Míč se teď dožadovala obě mužstva, roh se bude opakovat a zřejmě správně, Wout Faes tečoval balón do zámezí.
23'
Domácí vyrazili do přečíslení, ovšem přihrávku před bránu z pravé strany zastavil skluzem Andrew Gravillon. Bude to roh.
22'
Maxime Busi fauloval na levém křídle útočné strany Kehrera a se spoluhráči se musí vrátit.
21'
Úvodní aktivita domácího týmu ochabla, na hřišti je v posledních minutách k vidění spíše nudný fotbal.
19'
Hosté si v útoku špatně přihráli a Navase nijak neprověřili, hra se otáčí.
17'
Míč končí u Navase, který zatím mnoho práce neměl a v bráně se musí hodně nudit.
15'
Ángel Di María zkusil střelu z velké dálky, té chyběla přesnost, balón letí vysoko nad.
14'
Domácí kombinují na své polovině, míč mají prakticky v držení výhradně oni.
13'
Teď už se hostům daří vyvést míč do bezpečí, ovšem ne příliš daleko.
13'
Danilo Pereira tečoval míč do soupeře, od kterého se balón odrazil do zámezí. Pařížané si tak dají repete.
12'
V pokutovém území skončil na trávníku Sergio Ramos, penalta to není, pouze rohový kop.
11'
Faul hostů znamená rozehrávku PSG na útočné polovině.
10'
Navas vyběhl daleko ze své brány a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou.
9'
Nuno Mendes byl připravený hlavičkovat v pokutovém území, ale míč k němu nakonec nedoletěl.
8'
Málem se hosté dostali do samostatného úniku, avšak je máván těsný ofsajd.
8'
Maxime Busi dobrým obranným skluzem zabránil šanci soupeře, jeho tým získává míč.
7'
Ángel Di María chtěl zřejmě přihrávat, ovšem míč udeřil kopačkou až příliš silně, míč letí jenom do zámezí.
5'
Domácí obsadili útočné pásmo, rozehráli rohový kop, ale šanci si nevypracovali a musí rychle zpátky.
2'
Stejný hráč o chvíli později střílel k pravé tyči, ale míč se stočil tak, že ji minul o asi dva metry.
2'
Kylian Mbappé si nabíhal na centrovaný míč, ale do zakončení se před hostujícím brankářem nedostal, Predrag Rajković byl ovšem u míče dřív.
1'

Paris Saint-Germain FC: Navas – Kehrer, Ramos, Marquinhos (C), N. Mendes – Verratti, Danilo Pereira, Paredes – Di María, Icardi, Mbappé.
Náhradníci: Franchi – Kimpembe, Dagba, A. Herrera, Draxler, Dina Ebimbe, Simons, Michut, Messi.
Trenér: M. Pochettino.

Stade de Reims: P. Rajković – Busi, Gravillon, Faes, J. Abdulhamíd (C), Locko – Foket, Matusiwa, Lys Cajuste, Ekitike – Mbuku.
Náhradníci: Penneteau – Cassama, Mbow, Kebbal, Lopy, Adeline, Flips, Donis, Koffi.
Trenér: O. García.

Rozhodčí: E. Wattellier – D. Zitouni, G. Pasqualotti.
Posledních pět vzájemných zápasů

Reims – PSG 0:2
PSG – Reims 4:0
Reims – PSG 0:3 (Pohár)
PSG – Reims 0:2

V novodobé historii se PSG utkalo s Reims na svém trávníku sedmkrát a pouze v jednom případě ztratilo body po porážce 0:2. Stalo se tak 25. září 2019.
Stade de Reims

Hostům náleží čtrnácté místo s čtyřiadvaceti body, daleko od pohárových míst, ale i se slušným náskokem od příček sestupových. Mimo svůj stadion se hráčům Reims daří střídavě, z jedenácti klání si přivezli dvancát bodů za dvě výhry a šest remíz, vstřelili jedenáct branek a o jednu více inkasovali. V posledním mači mimo svůj stadion hráli nerozhodně v Clermontu, ani bod si z venkovního duelu nepřivezli naposledy 31. října, kdy ztratili téměř vyhraný duel v Bordeaux. Ještě v 73. minutě vedli 2:0, avšak domácí dokázali zápas otočit a zvítězit 3:2.
Francouz Hugo Ekitike je s osmi zásahy ve vedení tabulky střelců svého mužstva.
PSG

Domácím jsou suverénně nejlepší z celé ligy, na kontě mají jedinou porážku, rovných padesát bodů a náskok jedenácti bodů před Nice. Na svém trávníku jsou také zdaleka nejlepší ze všech týmů, z deseti utkání vybojovali osmadvacet bodů díky devíti výhrám a jediné remíze, 0:0 právě s Nice, vstřelili třiadvacet gólů a jen šest inkasovali, nejméně ze všech mančaftů. Naposledy porazili před svými fanoušky 2:0 Brest.
O jednu branku se postaral i nejlepší střelec pařížského mančaftu Francouz Kylian Mbappé, jenž má na kontě rovných deset branek a na vedoucího Davida a Ben Yeddera ztrácí dva góly.
Dobrý den, sedmi zápasy pokračuje 22. kolo nejvyšší francouzské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu střetnutí týmů ze vrchu a spodu tabulky, PSG a Reims. O favoritovi nemůže být nejmenších pochyb.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.