Ligue 1 - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Paris SG : Štrasburk - 14. srpna 2021   21:00

Paris SG
3' Icardi (A. Diallo) • 25' Mbappé (Draxler) • 27' Draxler  • 86' Sarabia (Mbappé)
4:2
(3:0)
Štrasburk
53' Gameiro  (Thomasson) • 64' Ajorque  (Liénard)
Paris SG
Navas – Hakimí, Kehrer, Kimpembe (C), A. Diallo – Dina Ebimbe (60. Danilo Pereira), Wijnaldum (88. Rafinha Alcântara), A. Herrera, Draxler (70. Sarabia) – Mbappé, Icardi (88. Kalimuendo).
W. Delajod – P. Jeanne, E. Finjean
Parc des Princes, Paříž
Štrasburk
Sels – Fila (63. Caci), Sissoko, Djiku, Perrin – Prcić (76. Siby), Aholou (42. Thomasson), Bellegarde, Liénard (C) – Gameiro (76. Waris), Ajorque (76. Diallo).
Kawašima – Seneya, Siby, Caci, Chahiri, Waris, Thomasson, Diallo, Diarra.

Děkuji za pozornost, přeji dobrou noc a příště na počtenou.
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:18.
Hosté byli ve druhém poločase o poznání nebezpečnější, než v tom prvním, díky dvěma zásahům snížili a s PSG to nevypadalo moc dobře. Přesto dokázal favorit potvrdit předpoklady a v závěru čtvrtou brankou pečetit své vítězství. PSG tak má po dvou zápasech na kontě plný počet bodů.
90+5'
90+4'
Mnoho nechybělo, střela Kyliana Mbappého proletěla kousek vedle horní části bližší tyče.
90+4'
Domácí mohou výsledek ještě kosmeticky upravit, rozehrávat budou přímý kop ze slibné pozice.
90+2'
Žlutou kartu dostává Jean-Ricner Bellegarde (RC Štrasburk).
90+2'
Hosté se teď hodně rozčilují, když hlavní arbitr dle nich předtím přehlédl faul soupeře, zatímco jejich nedovolený zákrok už odpískal. Bude se navíc žlutit.
90+1'
To bude trvat čtyři minuty.
90'
PSG drží v závěru balón a ještě se snaží o útok. Za chvíli začne nastavení.
88'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Mauro Icardi, přichází Arnaud Kalimuendo.
88'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Georginio Wijnaldum, přichází Rafinha Alcântara.
88'
Málem to bylo zase jen o gól, Majeed Waris zůstal zcela zapomenut domácími obránci, běžel úplně sám na brankáře, avšak svoji ránu otřel jen o boční síť.
86'
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Hosté inkasují opět poměrně laciný gól. Mbappé se dokázal s míčem dostat až na levou stranu pokutového území, z ostrého úhlu přihrával na střed, kde stál úplně volný PABLO SARABIA, který už jen snadno zakončoval do prázdné brány.
84'
Dimitri Liénard se teď hodně unáhlil při své střele a balón poslal hodně mimo. Svým spoluhráčům se gestem omluvil.
83'
Achraf Hakimí na nic nečekal a odražený míč střílel levačkou směrem na bránu, ale zahuštěný prostor před sebou nepropálil.
83'
Jeho tým rozehraje roh.
83'
Icardi zůstal chvíli ležet a vyžádal si ošetření, pokračuje ale dál ve hře.
81'
Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Alexander Djiku (RC Štrasburk). Hostující hráč si byl vědom žluté karty, přesto docela tvrdě fauloval Maura Icardiho a hlavní arbitr neměl slitování.
79'
Žlutou kartu dostává Alexander Djiku (RC Štrasburk), který u postranní čáry fauloval Pabla Sarabiu.
77'
Míč doletěl přímo do rukavic Selse. Těsně před ním se snažil hlavičkovat Danilo Pereira, avšak byl příliš krátký.
77'
Rohový kop rozehraje domácí mužstvo.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Mahamé Siby.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Majeed Waris.
76'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ludovic Ajorque, přichází Habib Diallo.
75'
Na hřišti se prakticky nic neděje, k vidění je řada nepřesností, míč často mění svého majitele. Bude se střídat na hostující straně.
73'
Domácí začínají od své brány, nikam se ale moc nehrnou.
71'
Kylian Mbappé si míč příliš ukopl, ten mu utekl za postranní čáru a rozehrávat bude Matz Sels.
70'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Julian Draxler, přichází Pablo Sarabia.
69'
Achraf Hakimí zůstává po ataku Liénarda ležet na trávníku, i přes nelibost domácí publika se tato situace obejde bez žluté karty.
68'
Zatím ne, domácí odvrací letící míč daleko od své svatyně.
67'
Zblokovaný centr přináší Štrasburku rohový kop, dočkáme se vyrovnání?
64'
Štrasburk právě vstřelil branku!
Tak pozor, z jasného zápasu je ještě drama. Akce hodně podobná té, po které padla první branka hostů. Liénard pouze centroval v tomto případě z levého křídla, LUDOVIC AJORQUE byl hlídán soupeřem, přesto se dokázal dostat k hlavičce a míč nasměroval přesně ke vzdálenější tyči. Keylor Navas se natahoval co to šlo, na míč si možná i sáhl, ovšem gólu nezabránil.
63'
Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Karol Fila, přichází Anthony Caci.
62'
Tak tohle byla krásná akce v podání PSG, které chybělo už jen gólové zakončení. Kylian Mbappé si přiťukl míč se spoluhráčem a po zpětné přihrávce se ocitl prakticky sám před brankářem, ale ten jeho střelu se štěstím zastavil a míč uklidil do rukavic.
60'
Střídání v týmu Paris Saint-Germain FC: ze hřiště odchází Eric Junior Dina Ebimbe, přichází Danilo Pereira.
60'
Žlutou kartu dostává Karol Fila (RC Štrasburk).
59'
Eric Junior Dina Ebimbe byl hodně tvrdě faulován při svém úniku a bude to první žlutá na hostující straně.
57'
Dva na jednoho vyrazili hosté, avšak finální přihrávku stačil poslední hráč PSG odvrátit do bezpečí. Hosté jsou ve druhém dějství jako vyměnění.
56'
Nechybělo mnoho a hosté se radovali podruhé, Kévin Gameiro se snažil z ostrého úhlu odcentrovat, ovšem trefil soupeře, poté se míč odrazil zpět do hráče Štrasburku a do zámezí. Takže to nebude ani roh.
53'
Hosté snižují a nutno říct, že nejspíš zaslouženě. Thomasson zatočil svůj centr před bránu, kde na míč vyskočil KÉVIN GAMEIRO a ač bráněn dvěma hráči, dokázal hlavou zamířit k levé tyči, kam Keylor Navas nedosáhl.
52'
Hosté jsou nyní aktivní, jeden z nich byl připravený hlavičkovat před brankářem, v poslední chvíli byl letící míč odvrácen obranou PSG.
51'
Dimitri Liénard zamířil centrem před bránu, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
51'
Hosté rozehrají volný kop poblíž velkého vápna PSG.
51'
Žlutou kartu dostává za svůj faul Eric Junior Dina Ebimbe (Paris Saint-Germain FC).
50'
Achraf Hakimí příliš prudkou přihrávku nedoběhl, míč mu utekl do zámezí.
48'
Obrovská šance PSG, která zůstává nevyužita. Kylian Mbappé nabíhal prakticky osamocen na brankáře, ale jeho tvrdou střelu stačil vyběhnutý strážce hostující svatyně vyrazit levou nohou. Matz Sels teď podržel svůj tým.
46'
Máme za sebou první půli, ve které se na úvodní branku nemuselo dlouho čekat. Poté hra přeci jen polevila a šancí moc k vidění nebylo, avšak krátce před vypršením půl hodiny se domácí povedlo dát dva slepené góly a do šaten si odnáší velmi dobrý náskok, a to ještě nehrají hvězdy Neymar a Messi. Hosté za celý poločas měli prakticky jedinou slušnou možnost.
45+3'
45+2'
Keylor Navas pohlídal míč při cestě do zámezí a může rozehrát od své svatyně.
45+1'
Hezká kombinace domácích, ovšem Achraf Hakimí našel přihrávkou před bránu pouze jednoho z protihráčů.
45'
Další faul na hráče PSG, to bude rozehrávat na polovině soupeře.
44'
Keylor Navas ve snaze doběhnout k míči lehce zakopl, ale situaci ustál a tečovaný míč včas sebral do náruče, případně by hrozil roh.
43'
Adrien Thomasson poslal k zemi domácího kapitána a jeho útočná snaha tím končí.
42'
Ještě před koncem prvního poločasu tu máme střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Jean-Eudes Aholou, přichází Adrien Thomasson.
41'
Matz Sels pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou, míč posílá k levé postranní čáře.
39'
A na druhé straně poprvé vážněji zahrozil soupeř, Kévin Gameiro pálil z dobré pozice levačkou, leč rovněž pouze nad bránu. Keylor Navas tak ještě nemusel pořádně zasahovat.
39'
Mauro Icardi hlavičkoval v pokutovém území, ale příliš vysoko nad. Matz Sels zasahovat nemusel.
38'
Hosté pro změnu v útoku faulovali, také oni musí balón odevzdat protivníkovi.
36'
Ofsajd a v něm Achraf Hakimí. Se spoluhráči se musí vrátit zpět.
35'
Mauro Icardi poslal svoji tvrdou ránu z dálky pouze do bránícího soupeře, míč tentokrát skončil za postranní čárou.
34'
Achraf Hakimí se dostával do dobré šance a obránce Štrasburku musel skluzem odvrátit míč na další rohový kop.
32'
Málem tu byl další gól, ale tentokrát se Draxler k balónu nedostal včas. Hosté budou vhazovat.
30'
Může se pokračovat, u balónu domácí celek.
28'
Jeden z hostů zůstává ležet na travnaté ploše, hra je přerušena.
27'
Vzápětí přichází další gól PSG. Domácí vyrazili ve třech proti pěti, přesto dokázali uspěl, Mbappé poslal nadýchaný centr z levé strany pokutového území na vzdálenější tyč, kam naběhl zcela nepokrytý JULIAN DRAXLER, který zblízka tečoval míč do prázdné brány.
25'
Domácí rozehráli roh, hosté sebrali míč, ale daleko se s ním nedostali, toho se na levém křídle zmocnil KYLIAN MBAPPÉ, naběhl více na střed a vypálil na vzdálenější tyč, míč ale nešťastně tečoval hlavou Ludovic Ajorque do protipohybu brankáře a ten už nestačil reagovat.
25'
Pěkná kombinace PSG, finální přihrávku před bránu ale hostů odvrátili do zámezí a bude to roh.
23'
Podobná situace, Abdou Diallo centroval z pravého křídla, třebaže mohl postoupit blíž k bráně, ale míč odvrátil jeden z obránců Štrasburku.
22'
Julian Draxler proběhl prakticky celým hřištěm, dostal se do velkého vápna Štrasburku, v něm místo střely volil přihrávku na střed, ale žádného ze spoluhráčů nenašel.
21'
Domácí byli zastaveni za středovou čárou, do protiakce může vyrazit soupeř.
19'
Sanjin Prcić střílel levačkou hodně nepřesně, míč netrefil úplně dobře, a tentokrát už bude Matz Sels rozehrávat od své svatyně.
19'
A vzápětí následuje třetí možnost hostů zahrozit.
18'
Kapitán PSG Presnel Kimpembe skluzem odvrátil nebezpečnou přihrávku před svoji bránu a míč adresoval do zámezí. Je z toho další roh Štrasburku.
16'
Po rohovém kopu a krátké přetahované se k míči dostal jeden z hostů, ovšem jeho nepřesná rána letí vysoko nad. Tohle nemělo šanci na úspěch.
15'
Ludovic Ajorque střílel z pravé strany a míč ještě tečoval jeden z obránců PSG, balón nakonec skončil v zámezí.
14'
Předchozí šance byla prakticky jediným světlým okamžikem posledních minut, jinak se hraje spíše nezáživný fotbal.
12'
Achraf Hakimí pálil velmi tvrdě z voleje, ale trefil pouze protihráče před sebou, takže Matz Sels zasahovat nemusel.
11'
V jednu chvíli to vypadalo, že by se do šance mohl dostat Štrasburk, avšak obrana pařížského celku zareagovala rychle a včas.
10'
Favorit drží balón na kopačkách, ale do žádné další šance se nemůže dostat.
8'
Špatná souhra v podání hostů, míč skončil za postranní lajnou a domácí budou vhazovat.
7'
Útočný faul Štrasburku, po kterém míč získává zpět PSG.
5'
Kylian Mbappé se snažil vyslat do šance svého spoluhráče, ten ovšem prudkou přihrávku nezachytil a míč se dokutálel k Selsovi.
3'
Na úvodní branku se nemuselo čekat příliš dlouho. Diallo poslal nadýchaný centr z pravé strany před hostující svatyni, kde MAURO ICARDI tečoval míč hlavou za záda bezmocného brankáře. Střelec stál v době přihrávky v těsném ofsajdu, ale gól platí.
2'
Domácí nadále míč drží, přihrávají si ale u středové lajny.
1'
Kylian Mbappé se hned dostával do šance, ale těsně před zakončením o míč přišel.
1'
Jak je ze sestav patrné, velká posila PSG Lionel Messi si svoji premiéru v dresu pařížského mužstva dnes neodbude.

Paris Saint-Germain FC: Navas – Hakimí, Kehrer, Kimpembe (C), A. Diallo – Dina Ebimbe, Wijnaldum, A. Herrera, Draxler – Mbappé, Icardi.
Náhradníci: S. Rico – Bitshiabu, Bitumazala, Rafinha Alcântara, Danilo Pereira, Sarabia, Michut, Gharbi, Kalimuendo.

RC Štrasburk: Sels – Fila, Sissoko, Djiku, Perrin – Prcić, Aholou, Bellegarde, Liénard (C) – Gameiro, Ajorque.
Náhradníci: Kawašima – Seneya, Siby, Caci, Chahiri, Waris, Thomasson, Diallo, Diarra.

Rozhodčí: W. Delajod – P. Jeanne, E. Finjean.
Vzájemná utkání

V uplynulé sezóně dokázali oba zápasy zvládnout hráči Paris Saint-Germain, když nejprve vyhráli 4:0, v druhém klání pak 4:1. Hosté tak mají svému soupeři dnes co vracet.
RC Štrasburk

Hosté ze Štrasburku svůj první zápas sezóny nezvládli, když na domácí půdě prohráli 0:2 s Angers. Po bezbrankovém prvním poločase pak stříleli jen hosté a dovedli zápas do vítězného konce. Štrasburk je tak po prvním kole na předposlední devatenácté příčce. Dnes by na hřišti pařížského celku rád bral nějaké body, ale rozhodně hosty nečeká nic lehkého. Favoritem bude bezpochyby Paris Saint-Germain a uvidíme, zda ho Štrasburští dokáží potrápit a seberou mu nějaký ten bod. Čeká nás zajímavé utkání v rámci Ligue 1.
Paris Saint-Germain FC

Pařížané v úvodním kole zavítali na půdu Troyes, kde je hned v úvodu čekalo nemilé překvapení. A sice to, že inkasovali už v deváté minutě hry. Ovšem o deset minut později vyrovnal Hakimí a prakticky hned na to duel otočil Icardi. Hráči Paris Saint-Germain pak svůj těsný náskok 2:1 ubránili a brali první tři body do tabulky. V týdnu pak pařížský celek, který je po prvním utkání na čtvrtém místě tabulky, přivedl do svých řad obrovskou posilu v podobě Lionela Messiho, který neváhal a po konci v Barceloně tak nabídku hvězdného pařížského klubu přijal. S celou rodinou pak hned odcestoval a s PSG si už stihl i zatrénovat. Všichni by si přáli, aby už dnes nastoupil, zatím to ale ještě oficiálně potvrzené není. Každopádně je to pro domácí tým posila jako hrom. I přes to, že klub přivedl takovou posilu, dokázal udržet i Kyliana Mbapého, jenž tak může společně s Messim a Neymarem tvořit hrozivé útočné trio. No máme se na co těšit ve francouzské lize.
Hezký sobotní večer přeji všem příznivcům fotbalu. Na programu je Ligue 1 a my budeme prostřednictvím tohoto textového online přenosu sledovat duel mezi týmy Paris Saint-Germain FC a RC Štrasburk v rámci druhého kola.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.