Ligue 1 - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  St. Etienne : Clermont Foot - 7. listopadu 2021   15:00

St. Etienne
78' Nordin  • 90+2' Krasso (Nordin) • 90+4' Sow (Nordin)
3:2
(0:0)
Clermont Foot
59' Bayo  (N'Simba) • 64' Berthomier  (Allevinah)
St. Etienne
Green – M. Camara (C), Sow, Kolodziejczak, Gabriel Silva (39. Trauco) – Douath (83. Ramírez), Youssouf (67. Nordin), Moueffek (46. Bouanga) – Boudebouz – Hamouma (67. Krasso), Chazrí.
Bajic – Bouanga, Dioussé, Krasso, Maçon, Nade, Nordin, Ramírez, Trauco.
Gaillouste – Viala, Coniglio
Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne
Desmas – Zedadka, Hountondji (55. Billong), Ogier, N'Simba – Samed, Berthomier (70. Chauí), Iglesias (C) – Allevinah (88. Tell), Bayo (87. Hamel), Rašani (70. Dossou).
Djoco – Billong, O. Busquets, Dossou, Hamel, Chauí, Mendy, Seidu, Tell.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Žluté karty: 1 – 1.
Domácí na třináctý pokus dosáhli na plný bodový zisk a hned se posunuli před Méty na devatenácté místo. Na záchranu nyní ztrácí hratelné tři body. Patnáctý Clermont potřetí za sebou padl a jeho náskok na sestupové pásmo se začíná povážlivě menšit.
V jedenáctém kole Saint-Étienne na domácí půdě zachraňovalo proti Angers remízu 2:2. Dnes se po gólech Baya a Berthomiera ocitlo ve stejně zapeklité situaci, ale po heroickém finiši přesto urvalo první vítězství v sezóně! Klíčovou roli v tom sehrál střídající Nordin, který zavelel k obratu gólem na 1:2. Clermont znervózněl a v nastavení hrubě nezvládl bránění dvou rohových kopů. Oba zprava kopal Nordin a Desmase krátce po sobě překonali Krasso a Sow.
90+5'
90+4'
Saint-Étienne právě vstřelilo branku!
Tak to je neskutečný obrat! Chazrí na zadní tyči těsně nedosáhl na tečovaný centr Denise Bouangy, ovšem domácí si v tomto nastavení už podruhé pomohli senzačně provedeným rohem Arnauda Nordina! SAIDOU SOW se zorientoval v nesmírně malém prostoru na malém vápně a nějakým způsobem odrazil míč za bezmocného Desmase.
90+3'
Ani bod Clermont ještě jistý nemá. Domácí touží po první výhře v sezóně a tlačí se do dalších šancí.
90+2'
Vital N'Simba nepustil k zajímavému centru Ramíreze. Konal se Nordinův rohový kop a z něj Saint-Étienne smazalo i druhou polovinu své ztráty! Dostatečně prudkou hlavičkou se o to zasloužil JEAN-PHILIPPE KRASSO.
90+1'
Odtajněna je informace o nastaveném čase. Jde o porci pěti minut.
90'
Zbytečná nepřesnost v podobě přenesení na levý kraj připravila domácí hráče o balon jen na malou chvíli. Po autu Zedadky se k němu rychle vrátili.
89'
Jean Claunde Billong nepřevzal Chauího dlouhý pas z odložené standardní situace. Přesunul se k postranní čáře a tam fauloval.
88'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jim Allevinah, přichází Jordan Tell.
87'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Mohamed Bayo, přichází Pierre-Yves Hamel.
87'
V souboji dvou dvacítek naložil Denis Bouanga Zedadkovi. Jsou z toho cenné vteřiny pro hosty, kteří asi nebudou centrovat přímo do šestnáctky.
86'
Poprvé po dlouhých patnácti minutách se Clermont mohl ohřát na útočné polovině. Nedorozumění u autového vhazování jej ale připravilo o balon.
85'
Krasso si na hranici vápna navedl míč na levačku, nicméně rozšířil početnou sbírku nepřesných střel Saint-Étienne z podobné vzdálenosti.
84'
Bouanga neprocpal střílenou přihrávku z levého okraje velkého vápna na Ramíreze. Získal však rohový kop.
83'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Lucas Douath, přichází Ignacio Ramírez.
81'
Clermont se po své druhé trefě stáhl a v koncovce se bude ještě hodně strachovat o tři body, které by se mu nesmírně hodily.
79'
Vyrovnání mohlo přijít skutečně brzy. Příležitost měl Denis Bouanga, ale neumístil balon mimo dosah Desmase. Pro toho je to snad první zákrok.
78'
Dva týdny stará historie se opakuje, po dvou týdnech Puelova družina na svém hřišti zase snižuje na 1:2! Iglesias chtěl obětavě vletět do Camarova pasu z pravého křídla. Ve skluzu ale nešikovně odrazil balon na ARNAUDA NORDINA a ten z výhodné lokality ve vápně nezaváhal.
77'
Snaha se domácím upřít nedá. Nyní si opět vzpomněli na náročné napadání, ale k zisku balonu to úplně nevedlo.
76'
Ten sice byl zakončen, ale nekomfortní hlavička zdaleka neletěla do míst, které by poslední celek tabulky potřeboval.
75'
Bouanga postupoval až ke koncové čáře, kde domácímu mužstvu zajistil alespoň rohový kop.
74'
Asi největší šance Saint-Étienne! Chazrího byl ve vápně obklíčen mnoha černými dresy, které zvládl přechytračit přihrávkou na Nordina. Ten se uvolnil přes N´Simbu, jenže zakončil do břevna.
73'
Kromě pozice na hřišti převzal Chauí od Berthomiera i exekuce standardních situací. Tento přímák však mezi tři tyče nevtěsnal.
72'
Pár vteřin po příchodu na hřiště Dossou ukázal svou největší přednost. S míčem přilepeným na noze se proplétal obranou do chvíle, než ho žlutým skluzem sestřelil Trauco.
70'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Elba Rašani, přichází Jodel Dossou.
70'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Jason Berthomier, přichází Sajfaddín Chauí.
69'
Realizační tým Clermontu se ve druhé půli dost naběhá. Úplně fit znovu není Berthomier. Tentokrát už to vypadá na střídání.
68'
Jean Claude Billong zezadu skopl Chazrího a závěrečných pětadvacet minut bude dohrávat se žlutou kartou.
68'
Miguel Trauco ucítil příležitost na ránu z dálky, když měl před sebou dálnici vedoucí až k Desmasovi. Navázal ale na střeleckou mizérii svých barev z první půle a bránu přestřelil.
67'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Jean-Philippe Krasso.
67'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Zaydou Youssouf, přichází Arnaud Nordin.
65'
Pro domácí hráče není nic nového, že ve druhé půli prohrávají na domácím hřišti o dva góly. Před čtrnácti dny se jim proti Angers podařilo srovnat na konečných 2:2.
64'
Clermont Foot právě vstřelil branku!
Ligový nováček zvyšuje už na 2:0! Allevinahovu přihrávku z levé strany nechal Bayo proletět mezi nohama za sebe. Tam přispěchal JASON BERTHOMIER a precizní střelou z prvního doteku nedal Greenovi sebemenší šanci zasáhnout.
63'
Clermont se vykombinoval pře střed. Akce do otevřené obrany se však nekonala kvůli tomu, že Bayo přihrával do ofsajdu.
62'
Sestupové starosti posledního týmu tabulky jsou zase o něco vážnější. Ve snaze o rychlou odpověď jeden z domácích poslal centr do zámezí.
61'
Držení míče: 45 % – 55 %.
59'
Hosté otevírají skóre! Vital N'Simba obdržel parádní pas do křídla. Hrudí si míč posunul před sebe a pak precizně odcentroval. Kompletní obrana ASSE se nestihla vrátit a toho u bližší tyče využil MOHAMED BAYO, který sklepl ideálně vysoký balon do sítě.
58'
Saint-Étienne malinko polevilo v napadání. Hosté si užívají větší volnosti při pozvolné kombinaci uprostřed hřiště.
57'
Berhomier se praštil hlavou o rameno Kolodziejczaka. Znovu se přerušuje, aby mohlo dojít na ošetření.
56'
Rašani vyhodnotil, že bude lepší nechat centrovat někoho jiného. Obrana domácího týmu si přesto poradila.
55'
Střídání v týmu Clermont Foot: ze hřiště odchází Cédric Hountondji, přichází Jean Claude Billong.
54'
Cédric Hountondji si každopádně přivodil nějaké vážnější zranění nohy. K praporku už směřují nosítka a bude se střídat.
53'
Protesty domácího týmu jsou naprosto oprávněné. Hamouma se Houtondjiho vůbec nedotkl, takže útok do rozhozené obrany měl pokračovat.
52'
Hosty vysvobodil přísně dopísknutý faul na Hountondjiho, který si ublížil při odkopu od praporku.
51'
Salis Abdul Samed „sundal“ Bouangu, který se jej snažil oběhnout. Bylo to i za první žlutou kartu.
46'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Aimen Moueffek, přichází Denis Bouanga.
46'
45+2'
45+1'
Nastavují se 2 minuty.
45'
A to samé platilo v případě nařízeného rohového kopu. Domácí výkon neustále sráží nepřesná koncovka.
44'
Trauco se z pozice levého beka zapojil do brejku svých spoluhráčů, ale tečovaná křížná střela znovu nedonutila Desmase zasahovat.
43'
První opravdu krušné chvíle pro Greena, který vyběhl z brány a naháněl Baya. Ten vyřešil chaotické okamžiky přihrávkou pod sebe, nicméně Berthomierovu střelu chytil za svého gólmana stoper Sow.
42'
Aimen Moueffek se zařadil mezi hráče Saint-Étienne, kteří zkoušeli štěstí z delší vzdálenosti. Bez přípravy asi o metr přestřelil.
41'
Vahbí Chazrí si dělal pozici na zpracování pasu z obranné poloviny. Hountondji na nic nečekal a zezadu fauloval.
39'
Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Gabriel Silva, přichází Miguel Ángel Trauco.
38'
Opakované problémy má Gabriel Silva. Po odkopu balonu už ukazuje na střídačku, že tento zápas nebude moci dohrát.
37'
Mohamed Bayo byl Allevinahem vysunut do úniku. Trefil v něm břevno a trvalo dalších deset vteřin, než rozhodčí na čáře domávl ofsajd.
36'
Zedadka částečně napravil svůj špatný centr. Míč získal pro Rašaniho, ale ten ho rychle odevzdal zkaženou nahrávkou na Baya.
35'
Domácím připadl ještě jeden roh, který se Boudebouzovi opravdu nepovedl. Balon přeletěl všechny hráče ve vápně a k tomu se vletu dostal za zadní čáru.
34'
Hráči Clermontu se u rozhodčího hodně hádali. Mysleli si, že se roh kopat neměl, nicméně s jeho bráněním neměli ve finále ani trochu problém.
33'
Dobře kopnutou standardku na zadní tyči zavíral Douath. Nestihl se ale srovnat k zakončení z bezprostřední blízkosti a musí se spokojit s rohem.
32'
Zase je na zemi Camara. Tentokrát se drží za pravé koleno, do kterého se mu trefil Florent Ogier.
31'
Vahbí Chazrí nechytil rychlý centr. Míč se u druhé lajny snažil zkrotit Silva a na Zedadkovi udělal aspoň aut.
30'
Držení míče: 39 % – 61 %.
29'
Domácí kapitán Mahdi Kamara dostal odraženým balonem někam do břicha. Musí se ale rychle zotavit, útočit se chystá aktivní Allevinah.
28'
Už několikátý zisk napadajících útočníků Saint-Étienne. Chazrí opět přenechával balon někomu jinému, jenže Youssouf si také zapomněl lépe seřídit mířidla.
27'
Jim Allevinah byl na půlce zdvojen a měl plné nohy práce s tím, aby ukořistil alespoň vhazování pro N´Simbu.
26'
Chazrí chytře pouštěl krátkou přihrávku o kousek vedle. Převzal si ji Boudebouz, jenže zpoza vápna opět přestřelil.
25'
Postaral se o něj Berthomier, ale od Hountondjiho se balon neodrazil do prostoru mezi tyčemi.
24'
Právě Youssouf malinko zavařil svým barvám jednoznačným podražením. Green bude čelit centru ze standardky.
23'
Poprvé hosté podlehli presinku. Po chybce v rozehrávce se však zrodila dost nepřesná střela z pětadvaceti metrů od Youssoufa.
22'
Allevinahova rychlost na domácí obranu platí. Camara ho zastavil jen za pomoci ostrého skluzu. Vzhledem k domávnutému ofsajdu ale hraje Green.
21'
Ryad Boudebouz překvapil většinu přítomných tím, že se z horšího úhlu pokusil přímo ohrozit branku. Zprava kroutil střelu k bližší tyči, ale o kousek ji přece jenom minul.
20'
Zaydou Youssouf se dostal do kleští mezi dva protihráče. Jednalo se o faul, a tak bude na programu standardní situace.
19'
Chazrího centr byl zablokován. Míč se k němu odrazil zpátky, ale napodruhé zařadil zpátečku do klidnější lokality.
18'
Opět hosté čelili otravnému presinku. Dobře z něj vybruslil Allevinah, po jehož centru se rána z voleje nepovedla Berthomierovi.
17'
Vahbí Chazrí absolvuje formulový pitstop. Zřejmě zvolil špatné obutí a pod dohledem čtvrtého rozhodčího si bere nové kopačky.
16'
Moueffek po nezachyceném centru od rohového praporku vytáhl míč do bezpečí. Přihrát nezvládl, ale hosté zase hrají jen ve středu pole.
15'
Mahdi Camara zahrál ve skluzu na rohový kop, kterého se ujme Berthomier.
14'
Puel naordinoval svým svěřencům opravdu aktivní presink. Pro Clermont není rozehrávka po vlastním autu žádná legrace.
12'
Přesný nebyl ani centr N´Simby. Hosté pokračovali akcí zprava, ale až do koncovky se nepropracovali.
10'
Camara měl volné pole působností na pravé straně. Posunul se o několik desítek metrů, ale samotný centr za moc nestál. Bude se kopat od brány.
9'
Začátek se jasně odehrává v režii Saint-Étienne. Nováček z Clermontu se objevil na útočné polovině snad jenom jednou.
8'
Zedadka zatarasil Romainu Hamoumovi cestu za solidně provedeným nákopem, jenž propadl k Desmasovi.
7'
Boudebouz se pustil do drzého dobrodružství. Souhra s Chazrím ale nezafungovala a domácí to musí zkusit jinudy.
6'
Arthur Desmas dostal vynucenou malou domů. I jeho napadal CHazrí, a tak si pomohl odkopem do zámezí.
5'
Elba Rašani přibrzdil rozlet Gabriela Silvy, který bude vhazovat ještě z obranné poloviny.
4'
Domácí kouč Puel se dnes nemusí bát nenávistných pokřiků z tribun. Kvůli dva týdny starým výtržnostem fanoušků se hraje na prázdném stadionu.
3'
První roh pro ASSE byl rozehrán nakrátko. Centroval až Gabriel Silva, ale hosté se ubránili prostřednictvím Baya.
2'
Zahajovací výkop dostali na starost domácí, kteří nastupují v zelených dresech. Clermont hraje v černém.
1'

AS Saint-Étienne: Green – M. Camara (C), Sow, Kolodziejczak, Gabriel Silva – Douath, Youssouf, Moueffek – Boudebouz – Hamouma, Chazrí.
Náhradníci: Bajic – Bouanga, Dioussé, Krasso, Maçon, Nade, Nordin, Ramírez, Trauco.

Clermont Foot: Desmas – Zedadka, Hountondji, Ogier, N'Simba – Samed, Berthomier, Iglesias (C) – Allevinah, Bayo, Rašani.
Náhradníci: Djoco – Billong, O. Busquets, Dossou, Hamel, Chauí, Mendy, Seidu, Tell.

Rozhodčí: Gaillouste – Viala, Coniglio.

Hosté měli po historicky prvním postupu do nejvyšší soutěže raketový start, kterým zaujali širokou fotbalovou veřejnost. Od té doby se toho hodně změnilo, až na výhru proti Lille Clermont boduje jen minimálně a v rozehraném třináctém kole se propadl až na patnácté místo, kde má na přímý sestup šestibodový náskok. Naposledy Clermont doma hostil Marseille a těsně prohrál 0:1. S šesti zásahy vede ofenzivní statistiky Mohamed Bayo. Muž, který v minulé sezóně ovládl střelecké poměřování ve druhé nejvyšší soutěži.
AS Saint-Étienne

Jeden z nejtradičnějších francouzských klubů je po dvanácti kolech úplně poslední a jistojistě ho čeká těžká záchranářská mise. Saint-Étienne v této sezóně ještě nepoznalo příchuť ligového vítězství. Na kontě má šest bodů za šest remízových výsledků. Toho posledního svěřenci masivně kritizovaného kouče Puela dosáhli v Métách, kde se hrálo 1:1. Jediný gól ASSE dal z nevídaných sedmdesáti metrů Vahbí Chazrí. Byla to pro něj už sedmá trefa, celkově se tedy řadí mezi nejlepší kanonýry Ligue 1.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola francouzské Ligue 1. Od patnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Saint-Étienne a Clermontem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.