Ligue 1 - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Stade Brest : Lille - 22. ledna 2022   17:00

Stade Brest
4' Djaló(vl.)  • 90+5' Mounié
2:0
(1:0)
Stade Brest
Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Faivre (89. Mbock), Magnetti, Agoumé, Honorat – Le Douaron (80. Cardona), Mounié (90+6. Satriano).
Larsonneur – Lasne, Y. Badji, Cardona, Faussurier, Hérelle, Mbock, Saïd, Satriano.
Brisard – Pages, Auger
Venue Stade Francis-Le Blé, Brest
Lille
Grbić – Djaló (46. Çelik), J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Weah (68. A. Onana), B. André (87. Lihadji), Sanches, Bamba (76. G. Gudmundsson) – David, Burak Yılmaz (76. Ben Arfa).

Tímto se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek sobotního večera.
K čemu je týmu, že je více u balonu a je nebezpečnější, když nedokáže proměnit své šance. Naopak Brest hrál zodpovědně v obranném bloku a dvě situace dotáhl ke vstřelenému gólu. Domácí mužstvo tak zaskočilo favorita a zapisuje do tabulky cenné vítězství. Lille musí tento zápas hodit za hlavu a zvítězit v příštím kole.
90+6'
90+6'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Steve Mounié, přichází Martin Satriano.
90+5'
Brest právě vstřelil branku!
K pokutovému kopu se postavil STEVE MOUNIÉ, který razantní střelu poslal do levého spodního rohu branky. Na tuto stranu se také vydal Ivo Grbić, který neměl šanci zasáhnout.
90+4'
Pokutový kop pro Brest! Zeki Çelik nestihl ve skluzu zastavit svůj pohyb a v šestnáctce sestřelil Francka Honorata!
90+3'
Centr od rohového praporku se odrazil k hostujícímu hráči, který už byl v pohybu od balonu. Brest tak uniká do otevřené obrany a může rozhodnout.
90+2'
Ani v nastavení nepřichází zatím závěrečný tlak Lillle. Domácí hráči soupeře nepouští před branku, i když Hatem Ben Arfa vybojoval rohový kop.
90+1'
K postranní lajně přistupuje čtvrtý rozhodčí, který na tabuli ukazuje, že se budou hrát ještě čtyři minuty. Brest je kousek od senzačního vítězství.
89'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Romain Faivre, přichází Hianga'a Mbock.
89'
Přihrávka z levé strany mířila před branku, kde se nacházel odskočený Hatem Ben Arfa, Jeho pokus před brankářem několikrát skočil, avšak Marco Bizot si stejně poradil.
88'
Romain Faivre odešel se zdravotníky za postranní čáru, ovšem bude schopen pokračovat. Tohle bylo jen tradiční tahání času týmu, který je v těsném vedení.
87'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Benjamin André, přichází Isaac Lihadji.
87'
Na útočné polovině zůstal sedět na trávníků jeden z domácích hráčů, kterému na nohy chtěl pomoci hostující brankář. Ovšem hráči se nechtělo, a tak se volá lékařská pomoc.
86'
Střídající Gabriel Gudmundsson obral soupeře o balon a znovu posílá Lille do útoku. Z velké dálky se do míče opřel Sven Botman, jenž přestřelil, a tak schytal nepříjemné reakce od spoluhráčů.
85'
Z pravé strany přihrával k penaltovému puntíku Renato Sanches. Ovšem střídající Hatem Ben Arfa balon nezpracoval, a tak Brest volí dlouhý odkop do bezpečí.
84'
Lille znovu kombinuje na útočné polovině, ale zatím se velmi těžko dostává před branku soupeře. Brest po chvíli zachytil přihrávku a mířil do otevřené obrany. Avšak Franck Honorat trefil jen soupeře, a tak se hra znovu otáčí.
82'
Zprava odcentroval Benjamin André, který viděl na zadní tyči nabíhajícího spoluhráče. Jenomže Amadou Onana jen o kousek na balon nedoskočil.
81'
Kousek za šestnáctkou si balon zpracoval Benjamin André, který se rychle otočil a vystřelil. Jeho pokus ale zamířil jen kousek vedle bližší tyče. Situaci ještě kontroloval domácí brankář.
80'
Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Irvin Cardona.
80'
Renato Sanches přihrával na pravou stranu, kde se po balonu marně natahoval Zeki Çelik. Ještě před odkopem od branky se bude střídat.
78'
Úřadující mistr kombinoval na útočné polovině a z pravé strany odcentroval Renato Sanches. Jenomže před brankou se nacházel pozorný Marco Bizot, jenž schoval balon do rukavic.
77'
Hodně rozladěný odešel ze zeleného pažitu Burak Yılmaz, který pustil emoce do světa. Turecký útočník nezůstal ani na střídačce a zmizel v útrobách stadionu.
76'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Gabriel Gudmundsson.
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Burak Yılmaz, přichází Hatem Ben Arfa.
75'
Ve vápně došlo ke srážce Luciena Agoumého a Ivoa Grbiće. Oba aktéři sledovali vysoký centr, a tak se ve vzduchu srazili. Domácímu hráči je pochopitelně pískán faul.
74'
Po pravé straně postupoval před branku Renato Sanches, jenž byl atakován, ale vybojoval rohový kop. Centr od praporku mířil přímo do ohně, odkud míč obránci odklidili.
73'
První poločas byl mnohem zábavnější, než tento druhý. Brest už nikam moc nespěchá a Lille se nedokáže nadechnout k tlaku. Sledujeme trochu hluchou část zápasu.
71'
Na pravé straně se pohyboval Benjamin André, který se rychle otočil a přihrával naslepo do vápna. Odtud byl balon odklizen a Renato Sanches jej pustil za autovou čáru.
70'
Ze střední vzdálenosti se napřáhl Jonathan Bamba, jemuž zakončení vůbec nesedlo a balon putoval jen vedle levé tyče. Po odkopu se ale hostující celek znovu rychle k míči vrátil.
69'
Hostujícímu týmu stále zbývá spousta času k tomu, aby alespoň vyrovnal. Jenomže Lille se před branku soupeře dostává stále méně a potřebuje znovu přidat.
68'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Timothy Weah, přichází Amadou Onana.
67'
José Fonte výborně vystoupil proti soupeři a otočil hru před branku Brestu. Dalekonosným zakončením se prezentoval Jonathan Bamba, jehož pokus vyrazil Marco Bizot.
65'
Za pokutovým územím se pohyboval Romain Faivre, jehož zakončení mířilo do levého spodního rohu branky. Balon před hostujícím brankářem skočil a přesto jej Ivo Grbić vyrazil konečky prstů.
64'
Další akce hostujícího mužstva je u konce, jelikož v ofsajdovém postavení se nacházel Burak Yılmaz. Jenomže Brest znovu balon odevzdal a stahuje se na vlastní polovinu.
63'
Hostující mužstvo se začalo soustředit na protesty, což je dosti nemilé. Lille spíše potřebuje hrát v klidu a vypracovat si šance, po který otočí zápas na svou stranu.
62'
Timothy Weah přihrával do ofsajdové pozice, ve které se nacházel Jonathan David. ten postupoval dál do vápna, kde si snažil vymodlit žlutou kartu. Rozhodčí odpískal ofsajd a kanadský útočník běžel znovu protestovat.
61'
Čas se nachýlil do poslední třetiny a úřadující mistr stále prohrává. Jenomže místo tlaku Lille sledujeme spíše nespokojené projevy hostujících hráčů. Takhle se otočit zápas nedá.
60'
Až kapitán José Fonte musel přispěchat do situace, protože Renato Sanches a Reinildo pokračovali zbytečně v protestech.
59'
Reinildo zastavil akci soupeře faulem a v tom momentu se rozeběhl k rozhodčímu jako smyslu zbavený Renato Sanches (Lille), který také viděl žlutou kartu.
57'
Dalším potrestaným hráčem zápasu je Reinildo (Lille). Také on viděl žlutou kartu za řeči, a tak je vidět, že hostujícím hráčům tečou nervy.
56'
Za pokutovým územím si míč na střed posunul Franck Honorat, do jehož pokusu skočil José Fonte, který balon srazil vysoko nad branku. Brest rozehrával rohový kop, ale první střely na branku domácích jsme se nedočkali.
55'
Prvním potrestaným hráčem ve druhém poločase je Burak Yılmaz (Lille), který chtěl diskutovat s rozhodčím, k čemuž přidal emoce a vysloužil si žlutou kartu.
54'
Domácí fanoušci hlasitě podporují svůj celek, který se musí téměř neustále bránit. Tentokrát se ale hrálo před brankou Lille, jenomže Hugo Magnetti si pustil míč více do strany a mířil nepřesně.
52'
Střelou zpoza šestnáctky se prezentoval Franck Honorat, jehož pokus mířil do levé části branky. Jenomže skvělým zákrokem se předvedl Ivo Grbić. Jenomže i kdyby branka padla, neplatila by. Ve vzduchu se totiž nachází praporek pomezního rozhodčího.
51'
Domácí mužstvo v dosavadním průběhu ještě nevystřelilo do prostoru branky, přesto se nachází ve vedení. Lille mělo několik slibných šancí, ale zatím je zahazuje.
50'
Před očima pomezního rozhodčího přistrčil Reinildo soupeře, který se ochotně potácel k zemi. Hra tak pokračuje dál a Brest musí spěchat zpátky do obrany.
49'
Burak Yılmaz mohl přihrávat do strany, jenomže se otočil a vyslal nepřesnou nahrávku, na kterou nedosáhl Renato Sanches. Sledujeme trochu neučesanou část zápasu.
48'
Hráči v černých dresech pokračují ve výkonu z prvního poločasu. Ovšem tentokrát přišel po ztrátě míče faul, a tak hrají zase domácí.
47'
Na druhou stranu po pravé straně postupoval Burak Yılmaz, jenž vybojoval rohový kop. S ním ale hostující mužstvo naložilo žalostně.
46'
Pokračujeme druhým poločasem, který zahájil Brest dlouhým nákopem. Balon za sebe prodloužil Steve Mounié a domácí vybojovali alespoň autové vhazování.
46'
Střídání v týmu Lille OSC: ze hřiště odchází Tiago Djaló, přichází Zeki Çelik.
46'
První poločas se téměř celý hrál před brankou Brestu, který je ale ve vedení. Hned v úvodu zápasu poslal centr před branku Ronaël Pierre-Gabriel a Tiago Djaló vsítil vlastní branku. Od té doby Lille přebralo taktovku střetnutí, ale zatím spíše zahazuje dobré příležitosti, a tak po přestávce bude stahovat jednogólové manko.
45+2'
45+2'
Další krásná akce hostujícího celku, kterou zakončoval kanadský útočník. Jonathan David zprava dostal míč pod nohy, přesto zakončil pod horní tyčku. Avšak Marco Bizot vytáhl parádní zákrok, když míč vyrazil nad břevno. Lille ještě rozehrávalo rohový kop, který odklidil Ronaël Pierre-Gabriel.
45+1'
K postranní lajně přistoupil čtvrtý rozhodčí, který ukazuje, že se bude hrát pouze jedna minuta. Hned na začátku nastaveného času přihrávalo Lille před branku. Jenomže na první tyči ztroskotal Burak Yılmaz.
45'
Hráči v černých dresech se znovu nacházeli u míče, který si nepokryl Jonathan David. Jenomže Brest byl za půlící čárou o balon znovu obrán, a tak se bude znovu bránit.
44'
Turecký matador bude v pořádku a už odešel mimo hrací plochu, a tak můžeme pokračovat v koncovce prvního poločasu. Brest se aktuálně nachází u míče, ale hlavně na útočné polovině.
43'
Burak Yılmaz zůstal ležet na hrací ploše a drží se za obličej. Hlavní rozhodčí hru raději přerušil a povolává na zelný pažit lékařský tým.
42'
Rohový kop rozehrával Renato Sanches a centr mířil na zadní tyčku. Jenomže míč byl vrácen před branku, kde číhal Burak Yılmaz. Avšak důrazný Ronaël Pierre-Gabriel Turka předskočil a situaci zachránil.
41'
Na pravé straně postupoval do vápna Jonathan David, který přihrával před branku. Jenomže nenašel dvojici spoluhráčů, a tak balon na roh odklidil Brendan Chardonnet.
40'
Hostující celek kombinoval na levé straně a Renato Sanches vymyslel kolmici za obranu. Ovšem dal balonu malou razanci, a tak jej obrana soupeře sebrala.
39'
Domácí obrana musí být přetížená, jelikož Brest nedokáže udržet balon na kopačkách. Ovšem Renato Sanches míč poslal mimo hrací plochu, a tak bude Marco Bizot odkopávat od branky.
38'
Pas hostujícího mužstva mířil na pravou stranu, kde za balonem spěchal Burak Yılmaz. Jenomže vhazovat bude Brest, který může znovu trochu uklidnit hru.
37'
Domácí mužstvo mířilo do otevřené obrany, avšak Jérémy Le Douaron nezpracoval míč, a tak se hra znovu otočila. Zakončením zpoza vápna se prezentoval Renato Sanches, jenž mířil vedle levé tyče.
36'
Lille otočilo hru a před branku mířil turecký matador. Burak Yılmaz už se chystal na zakončení, jenže v posledním momentu mu balon ukopl Lilian Brassier.
35'
Na pravé straně měl hodně prostoru k centru Franck Honorat, jehož snažení skluzem zastavil Sven Botman. Domácí hráč se znovu dostal k míči, ale jeho nepřesně zakončení zachytil Ivo Grbić.
34'
Domácí mužstvo zatím nedokáže udržet míč na soupeřově polovině, a tak se většinu času musí bránit. Jenomže na pravé straně se tentokrát neprosadil přes soupeře Jonathan David.
32'
Hráči v červených dresech uklidňovali hru mezi obránci, až poté přešli na útočnou polovinu, kde jejich snažení skončilo. Lille se hnalo do akce, jenomže Burak Yılmaz se znovu nacházel v těsném ofsajdu.
31'
Franck Honorat se snažil projít do pokutového území, ale míče ho zbavil Reinildo, jenž navíc vybojoval odkop od branky. Lille by jistě chtělo vyrovnat ještě před poločasovou přestávkou.
30'
Jonathan Bamba zamotal do kliček Ronaëla Pierrea-Gabriela, kterému přispěchal na pomoc spoluhráč. Hostující záložník po souboji skončil na trávníku a žádal si odpískání faul. Rozhodčí byl jiného názoru a nechává hru plynout dál.
29'
Pokud se podíváme na první poločas, jako na celek, tak o mnoho lépe hraje hostující mužstvo. Ovšem Lille zatím zahazuje své šance, a tak je ve vedení soupeř.
27'
Dalším potrestaným hráčem je Lucien Agoumé (Brest), kterému ve středovém kruhu unikl Jonathan David, a tak jej zatáhl ze ramena.
26'
Lille rozehrávalo rohový kop, jenomže na centr nedoskočil o kousek Burak Yılmaz. Situaci chtěl zavřít na zadní tyči Timothy Weah, jemuž chybělo pár centimetrů k zasažení míče.
25'
Na levé straně nestíhal Hugo Magnetti, a tak ho přesprintoval Reinildo, který chtěl přihrávat do druhé vlny na volného spoluhráče. Jenomže na trávník se položil Brendan Chardonnet a situaci zachránil.
23'
Přihrávka z levé strany mířila na střed hrací plochy, kde výborně zasáhl Sven Botman. Následně akce hostujícího celku pokračovala a k taktickému faulu sáhl Romain Faivre.
22'
Z pravé strany chtěl odcentrovat Ronaël Pierre-Gabriel, který vybojoval rohový kop. Ovšem trefil Reinilda, jenž inkasoval ránu do hrudníku a s bolestivou grimasou spadl na trávník.
21'
Domácí celek posílal centr před branku zleva, jenomže Ivo Grbić byl připravený. Stejná situace se pak stala na druhé straně, a tak se znovu otáčí kormidlem hry.
19'
Jonathan Bamba posílal další přihrávku do pokutového území, kde na balon nedosáhl spoluhráč. Znovu se tak bude odkopávat od branky Brestu.
18'
Na hranici ofsajdové linie se nacházel Franck Honorat a praporek pomezního rozhodčího mířil nad hlavu.
17'
Brest se po delší době nacházel na útočné polovině, jenomže hostující obrana jej znovu v pohodě obrala o míč. Reinildo se musel vypořádat s napadáním soupeře, což se mu povedlo.
16'
Na levou stranu si seběhl Burak Yılmaz, jenž cpal balon znovu před branku. Přihrávka tureckého matadora mířila blízko brankáři, jenž v pohodě zasáhl.
15'
Autor vlastní branky se předvedl individuální akcí, po které se dostal na pravou stranu šestnáctky. Tiago Djaló se odhodlal také ke střele, která jen těsně mířila do boční sítě.
14'
Znovu se u balonu nachází hostující hráči, kteří vymysleli nákop na levou stranu, kde se míče zmocnil Reinildo. Ten poté chtěl přenést hru, ale obrana míč odklidila mimo hrací plochu.
13'
Úřadující mistr je po inkasované brance mnohem aktivnější! Přihrávka z pravé strany mířila do druhé vlny, kde balon za sebe propustil Jonathan David. A tak zakončoval Burak Yılmaz, jenž mířil do levého spodního rohu branky. Avšak Marco Bizot se skvěle natáhl a nebezpečnou ránu vyrazil.
10'
Prvním potrestaným hráčem zápasu je Steve Mounié (Brest), který ve středovém kruhu dohrál Svena Botmana. Hlavní rozhodčí čekal na přerušení hry, teprve poté vytáhl z kapsy žlutou kartu.
10'
Po levé straně postupoval směrem dopředu Reinildo, který první souboj ustál, ale u druhého přišel o balon. Hra poté byla odmazaná mimo hrací plochu, jelikož ve středovém kruhu zůstal ležet Sven Botman.
9'
Centr od rohového praporku byl příliš krátký, přesto balon proskákal až před branku. Na první tyči se nacházel Timothy Weah, jenž byl překvapený, jelikož balon k němu propadl. Zakončení jsme se ale nedočkali.
8'
Po pravé straně postupoval do velkého vápna Jonathan David, jenž si dal míč kousek od nohy, přesto vystřelil. Jeho pokus byl sražen do boční sítě a Lille bude rozehrávat rohový kop.
7'
Mohlo být vyrovnáno, když si doražený balon za šestnáctkou našel Jonathan David. Pokus kanadského útočníka mířil doprostřed branky, kde byl připravený Marco Bizot, jenž tvrdou střelu vyrazil.
6'
Po faulu hostujícího hráče debaty pokračovaly, a tak si hlavní rozhodčí zavolal dvojici hráčů, aby jim domluvil. Až poté se bude moc pokračovat.
4'
Ve středu pole výborně pokryl míč Franck Honorat, jenž jej předal na spoluhráče. Následovala přihrávka napravo, odkud Ronaël Pierre-Gabriel posílal nebezpečný pas na zadní tyčku, kde chtěl situaci zachránit TIAGO DJALÓ. Hostující hráč zamířil přesně do pravé šibenice, kam se Ivo Grbić nemohl dostat -1:0.
3'
Renato Sanches zastavil u půlící čáry snažení domácího mužstva. Následný pas mířil na pravou stranu, kde balon ideálně nezpracoval Timothy Weah, a tak se bude kopat pouze od branky.
2'
Stade Brestois nastoupil v červených dresech, naopak stále ještě úřadující mistr francouzské nejvyšší soutěže hraje v černém. Vraťme se na trávník, kde kombinují obránce hostujícího mužstva.
1'
Pohodlně se usaďte, otevřete pivo, právě začínáme! Jako první se míče chopil zkušený Burak Yılmaz, a tak právo prvního útoku má hostující mužstvo.
1'
Základní sestavy přichází na zelený pažit, což značí, že za malou chvíli bude střetnutí zahájené. Uvidíme, zda Lille potvrdí papírové předpoklady a zvítězí.

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Brassier, Duverne – Faivre, Magnetti, Lasne, Honorat – Le Douaron, Mounié.
Náhradníci: Larsonneur – Agoumé, Y. Badji, Cardona, Faussurier, Hérelle, Mbock, Saïd, Satriano.
Trenér: Michel Der Zakarian.

Lille OSC: Grbić – Djaló, J. Fonte (C), Botman, Reinildo – Weah, B. André, Sanches, Bamba – David, Burak Yılmaz.
Náhradníci: Jakubech – Çelik, Gomes, G. Gudmundsson, Lihadji, Niasse, A. Onana, Žegrova, Ben Arfa.
Trenér: Jocelyn Gourvennec.

Rozhodčí: Brisard – Pages, Auger.
Ještě jednou vás vítám u dnešního střetnutí, které začne zhruba za čtyřicet minut. Oba týmy již oznámily sestavy, a tak si je za pár okamžiků představíme.
Souboj mezi zmíněnými celky startuje v sobotu od 17 hodin. Ze střetnutí je pro vás připravený podrobný textový přenos, jímž vás provede Michal Luxa. Pojďme se společně bavit francouzským fotbalem.
Poslední střetnutí odehrály oba týmy 23. října, tehdy se hrálo jedenácté kolo Ligue 1 Uber Eats. Lille bylo v utkání více na balonu a skóre otevřel v devatenácté minutě Jonathan David. Ovšem ještě do poločasu vyrovnal Romain Faivre, a tak si soupeři rozdělili po bodu.

Lille – Brest 1:1
Lille – Brest 0:0
Brest – Lille 3:2
Ještě před sezónou byl Stade Brestois pasován do týmu, který by se měl zachraňovat. Aktuálně je domácí celek v klidných vodách, i když musí být obezřetný, jelikož na záchranářské příčky má náskok osmi bodů. V dosavadním průběhu tento tým posbíral pětadvacet bodů, což stačí na třináctou pozici. Ovšem v posledních týdnech se mu nedaří, protože v posledních zápasech třikrát prohrál a jen jednou remizoval, a tak potřebuje nutně zabrat. Ani Lille neodstartovalo do soutěže dobře, ovšem postupem času se sune tabulkou nahoře. Hostující celek tak má mistrovskou kocovinu, a tak se nachází až na osmém místě. OSC zaznamenalo dvaatřicet bodů, ale posledních devět zápasů vždy bodovalo. Naposledy Lille prohrálo s PSG, střetnutí se odehrálo na konci října.
Francouzská nejvyšší soutěž má na programu dvaadvacáté kolo, v němž se potkají Stade Brestois 29 a Lille OSC. Souboj startuje od 17 hodin a favoritem bude hostující celek. Ovšem domácí se budou chtít vzepřít osudu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.