Ligue 1 - 7. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lens : Troyes - 9. září 2022   21:00

Lens
39' Danso (Frankowski)
1:0
(1:0)
Lens
Samba – Gradit (16. Frankowski), Danso, Medina – Cabot, Samed, Poręba (46. Sek. Fofana), Haidara – Openda (72. Buksa), D. Costa (72. Claude-Maurice) – Sotoca (C).
Leca – Boura, Kakuta, Fortes, J. Onana.
Ben El Hadj – Pasqualotti, Ocak
Stade Bollaert-Delelis, Lens
Troyes
Gallon – Balde (82. Ripart), Porozo, Palmer-Brown (66. Yade II), Rami (C), Larouci – Rony Lopes (66. Conté), Tardieu (82. Agoumé), Kouamé, Ugbo (46. Odobert) – M. Baldé.
Lis – Chavalerin, Dingomé, Zoukrou.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:10.
Máme za sebou i druhou polovinu utkání, která nakonec příliš zajímavého nepřinesla. Domácí byli opět o něco lepším celkem, nicméně již nepodali tolik dominantní výkon. I to jim přesto stačilo na to, aby si z dnešního utkání odnesli všechny tři body a potvrdili vynikající vstup do sezóny. Fotbalisté Troyes dnes nepředvedli příliš zajímavého, i když druhý poločas jim vyšel o něco lépe než první. Autorem vítězného gólu se tedy stal stoper Kevin Danso, jenž dnes celkově podal velmi dobrý výkon. Pro dnešek je to ode mě všechno, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.
90+4'
90+3'
I nadále mají míč domácí, kteří se sérií přihrávek vrátili až k vlastnímu brankáři. Hosté však příliš aktivně nenapadají.
90+2'
Domácí hráči poměrně zkušeně drží míč a nepřipouští žádné vážnější komplikace.
90+1'
Brice Samba podběhl centr z levé strany Troyes, ale měl štěstí, protože nikdo z hostů se nedostal k zakončení.
89'
Ovšem nedovolený zákrok situaci změnil. Hosté tedy získali míč a mohou se pokusit o útok.
88'
Domácí si přihrávají na útočné polovině a vůbec nepouští Troyes do závěrečného tlaku.
87'
Massadio Haidara nevypadá příliš dobře a momentálně je v péči lékařského týmu.
86'
Na hrací ploše skončil po souboji s Ripartem Haidara a rozhodčí pískl útočný faul hostů.
85'
Fotbalisté Racingu měli výhodu volného přímého kopu, ale vůbec nic zajímavého z něj nevytěžili.
83'
Domácí udrželi míč na útočné polovině, když vybojovali autové vhazování, a ještě ušetřili cenné vteřinky.
82'
Poslední hostující střídání. Ze hry jdou Balde a Tardieu, nahrazují je Agoumé a Ripart.
81'
Abdu Conté vyslal do střelecké pozice Baldého, leč ten poslal míč vedle branky.
80'
Obrana Racingu Lens dokázala odvrátit míč mířící na hranici pokutového území.
79'
Florian Sotoca se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale rána z voleje skončila kousek vedle branky.
78'
Centr Cabora proskákal mimo dosah spoluhráčů jen do míst, kde míč sebral Gauthier Gallon.
77'
Vyústěním je žlutá karta pro Cabota s Tardieuem.
77'
Ve středu hrací plochy se rozhořela menší strkanice, kterou musí rozhodčí Ben El Hadj řešit.
76'
Přeci jen se hosté dostali do pokutového území, jenže zakončení Odoberta zblokovala obrana.
75'
Kombinace fotbalistů v modrém na útočné polovině pokračuje, ale zatím stále daleko od branky.
74'
Hosté se po delší době opět vydali na útočnou polovinu, kde se snaží vymyslet nějakou útočnou akci vedoucí k vyrovnání.
72'
V domácím dresu dnes končí Costa a Openda, které nahrazují Claude-Maurice a Buksa.
71'
Centr od rohového praporku letěl na bližší tyč, kde míč pohodlně odvrátil jeden z hráčů Troyes.
70'
Loïs Openda se otočil s míčem v pokutovém území a vypustil jedovatý pokus, který musel Gallon vytáhnout nad břevno.
69'
Po rohu se domácí dostali do zakončení, ale zřejmě branková konstrukce jim zabránila v radosti.
68'
Domácí se dostali do blízkosti soupeřova pokutového území, ale tam se utopili v přihrávkách.
66'
Ze hry odstupují Lopes a Palmer-Brown, které nahrazují Yade a Conté.
65'
To však dlouho nevydrželo a Danso pronikl až k soupeřovu pokutovému území, kde se pokusil o střelu, kterou Rami zblokoval na roh. Po něm se hosté ubránili.
64'
Iniciativa se po delší době přesunula také na kopačky hráčů hostujícího Troyes.
63'
Facundo Medina se dle verdiktu rozhodčího provinil nedovoleným zákrokem.
62'
Příliš přetažený centr nedokázal zachytit Florian Sotoca na hrací ploše.
61'
Už se opět hraje a domácí kombinují s míčem u kopaček ve středu hrací plochy.
60'
Následně skončil Mama Baldé na trávníku a v péči lékařů, kteří hráče z Guiney-Bissau ošetřují.
59'
Mama Baldé se dostal až do zakončení v pokutovém území, ale svou ranou našel pouze připraveného Sambu.
58'
Obrana Troyes pod ohromným tlakem. Ovšem Tardieu zachránil hosty, následně ani Danso míč do branky neprocpal.
57'
Po hrůzostrašné rozehrávce Ramiho se domácí dostali do střelecké pozice, ale branka trefena nebyla, protože Fofana trefil soupeře.
56'
Jimmy Cabot napadal a podařilo se mu získat míč pod kontrolu v pokutovém území soupeře, ale dle sudího si vypomohl nedovoleným zákrokem.
55'
Brice Samba zaváhal při hlavičce Poroza, ale následně ještě dostal šanci svou chybu napravit a míč zastavil včas.
54'
Centr od rohového praporku obstaral Florian Tardieu, jehož míč odvrátil hlavou jeden z hráčů Lens.
53'
Už to vypadalo na útočný faul hostů, ale Larouci dle verdiktu sudího nefauloval, takže mohl pokračovat v akci a vybojoval roh.
52'
Domácí se nyní drží na útočné polovině a snaží se vymyslet akci vedoucí k ohrožení soupeřovy branky.
51'
Perfektní udržení míče na hrací ploše v podání Jimmyho Cabota, jenže následně si neporozuměl se spoluhráčem, který se zastavil, zatímco Cabot vyslal přihrávku vpřed.
49'
Na pravé straně měl míč na kopačce Jimmy Cabot, jenže postup kupředu byl zatarasený dvojicí soupeřů, takže raději rozehrál dozadu.
48'
Oba celky se nyní střídají v držení míče. Na trávníku také na chvíli zůstal ležet jeden z hostů, ale po neodpískání faulu se opět zvedl.
47'
Domácí se v úvodu druhé půle pokouší navázat na dobrou kombinační hru z prvního poločasu.
46'
Střídání v týmu ESTAC Troyes:
ze hřiště odchází Ike Ugbo, přichází Wilson Odobert.
46'
Střídání v týmu Racing Club De Lens:
ze hřiště odchází Łukasz Poręba, přichází Seko Fofana.
46'
Máme za sebou úvodních pětačtyřicet minut, ve kterých byli jednoznačně lepším celkem domácí. Ti však dlouho nemohli najít recept na vstřelení branky, což se jim nakonec podařilo ve 39. minutě, kdy se po rohovém kopu přesnou hlavičkou prosadil Kevin Danso. Poté už začali trochu hrát také hosté, kteří se do té doby dostávali na útočnou polovinu velmi sporadicky. Druhá polovina utkání tedy může být poměrně zajímavá. Druhý poločas začne přibližně v 22:01.
45+1'
45+1'
Hosté se ještě hnali do útoku, když za záchrannou brzdu zatáhl autor dosud jediné branky.
44'
Domácí už se opět usadili na soupeřově polovině a rádi by dovedli poločas do zdárného konce.
43'
Fotbalisté Troyes zvýšili útočnou aktivitu, ovšem centr z levé strany nebyl nebezpečný.
42'
Hosté se snažili rychle odpovědět, následovaly zmatky v domácí obraně a zakončení Kouamého, které neprošlo přes hordu těl.
41'
Poręba nepříjemně zasáhl soupeře do hlavy, za což rozhodčí uděluje žlutou kartu.
39'
Lens právě vstřelilo branku! Perfektně provedená exekuce volného přímého kopu znamená vedoucí branku domácích. Centrovaný míč v podání Frankowského z levé strany doletěl přesně do míst, kde ho hlavou zarazil do branky KEVIN DANSO. Domácí si za svou aktivitu branku zasloužili.
38'
Domácí získali výhodu volného přímého kopu na útočné polovině poměrně z úhlu na přímé zakončení.
36'
Po rohovém kopu domácího mužstva se nejvýše vyšplhal fotbalista v modrém hájící barvy ESTAC Troyes a odhlavičkoval.
35'
Brankář Gallon se nedohodl s Ramim, který mu míč ukopl, ale obrana Troyes měla i potřebné štěstí.
34'
Rozhodčí odpískal útočný faul Florianu Sotocovi, který se následně hodně rozčiluje.
33'
Ani další z řady centrovaných míčů do pokutového území hostů se neujal, protože obrana Troyes odvrátila.
32'
Medina se dostal do roztržky s Baldém, která byla ale poměrně rychle zažehnána.
32'
Hostům se vůbec nedaří držet míč. Když už se k němu dostanou, tak o něj opět velmi rychle přichází.
31'
Chyba v rozehrávce Troyes neznamenala nic zásadního, protože Salis Abdul Samed poslal nechytatelnou přihrávku, která skončila v zámezí. Rozehrávat bude Gallon.
29'
Ve středu hrací plochy došlo k nedovolenému zákroku Ronyho Lopese na Salise Abdula Sameda.
27'
Držení míče je v dosavadním průběhu hry jednoznačně na straně domácích fotbalistů, kteří dominují.
26'
Hráči Racingu se s míčem u kopaček dostali až na vlastní obrannou polovinu, odkud zahájí nové útočné snažení.
25'
Další centr do pokutového území hostujícího celku byl odvrácen. Racing ale i nadále pokračuje v tlaku.
24'
Obrana Troyes je zatím velice pozorná a nyní opět odvrátila míč do bezpečné vzdálenosti od branky.
23'
Erik Palmer-Brown nepříjemně dopadl na trávník při odvracení rohu a srážce se spoluhráčem, takže potřeboval chvíli na zotavenou.
22'
Centrovaný míč od rohového praporku doletěl do míst, kde odvrátila hostující obrana mimo pokutové území. Posléze se Troyes ubránilo.
21'
Ani centr z pravé strany Lens neznamenal vážnější nebezpečí pro obranu Troyes. Uvidíme však rohový kop.
20'
Salis Abdul Samed se provinil nedovoleným zákrokem na útočné polovině hřiště.
19'
Zajímavá kombinace domácího družstva skončila nepřesným centrem z levé strany.
17'
Florian Sotoca si zpracoval míč a následně vypustil prudkou ránu, která se však mezi tři tyče nevešla.
16'
ze hřiště odchází Jonathan Gradit, přichází Przemysław Frankowski. Domácí fotbalista střídá kvůli zranění způsobenému soubojem s Palmerem-Brownem.
16'
Mama Baldé se po kontaktu se soupeřem ocitl na zemi, ale ani tady se nepíská.
15'
Pozorná obrana Troyes odkopla míč směřující na hranici pokutového území.
14'
Fotbalisté domácího mužstva už se uklidnili a opět se vrací ke kombinaci na útočné polovině.
13'
Některý ze členů realizačního týmu Racingu Lens dostává od sudího žlutou kartu.
12'
Opět bouří tribuny, kdy tentokrát sudí Ben El Hadj odpískal zákrok proti domácímu celku.
11'
Ani rozhodčí od videa svého kolegu neopravuje, takže se pokračuje ve hře. K prvotnímu zákroku tedy zřejmě došlo mimo pokutové území.
10'
Rozhodčí nepíská po zápasnickém chvatu Palmera-Browna, který poslal k zemi Jonathana Gradita. Diváci i domácí hráči se zlobí, navíc Gradit zůstává ležet na zemi.
8'
Hostující obrana na poslední chvíli dobře zasáhla před hráčem, který už mohl vniknout s míčem u nohy do vápna.
7'
Domácí jsou v úvodních minutách jednoznačně aktivnějším celkem a opět se jim podařilo vybojovat si míč.
6'
Před branku Troyes letěl nebezpečný Medinův centr, na který sice první nabíhající hráč nedosáhl, ale druhý orazítkoval tyčku Gallonovy branky.
5'
Nedaleko pokutového území hostů se k zemi svalil jeden z domácích hráčů, ale rozhodčí Ben El Hadj k nevoli domácích příznivců nepíská.
4'
Polák Poręba vyslal nepřesnou průnikovou přihrávku, takže se obrana Troyes snadno ubránila.
4'
Fotbalisté ve žlutočervených dresech kombinují s míčem u kopaček, ale zatím se drží poměrně daleko od soupeřovy branky.
3'
Na domácím svatostánku Racingu Lens vládne parádní atmosféra, diváci hlasitě skandují.
2'
Rominigue Kouamé se skvěle zbavil soupeřů, načež se mu dostalo odplaty v podobě nedovoleného zákroku.
1'

Racing Club De Lens: Samba – Gradit, Danso, Medina – Cabot, Samed, Poręba, Haidara – Openda, D. Costa – Sotoca (C).
Náhradníci: Leca – Boura, Buksa, Sek. Fofana, Claude-Maurice, Frankowski, Kakuta, Fortes, J. Onana.
Trenér: Franck Haise

ESTAC Troyes: Gallon – Balde, Porozo, Palmer-Brown, Rami (C), Larouci – Rony Lopes, Tardieu, Kouamé, Ugbo – M. Baldé.
Náhradníci: Lis – Agoumé, Conté, Chavalerin, Dingomé, Ripart, Odobert, Yade II, Zoukrou.
Trenér: Bruno Irles

Rozhodčí: Ben El Hadj – Pasqualotti, Ocak.
Po šesti kolech francouzské nejvyšší soutěže je největším překvapením Lens, které se se čtrnácti body vyhřívá na třetí pozici tabulky a ztrácí pouhé dva body na vedoucí dvojici PSG – Marseille. Racing Club v soutěži ještě nepoznal hořkost porážky, avšak dvakrát remizovalo. Především dělba bodů v posledním kole s Reims musí domácí hráče mrzet, ovšem na druhou stranu se bod z půdy soupeře vždy počítá. Na jedenácté pozici se pak nachází Troyes, které získalo sedm bodů, což je o pouhé dva více, nežli má Brest na sestupové pozici. Ovšem v posledních třech zápasech se ESTAC zvedl, jelikož v nich zaznamenal všechny dosažené body. Pokud hostující celek bude pokračovat v podobných výkonech, nemusí se pod sebe vůbec ohlížet. Ovšem francouzská Ligue 1 je stále na svém startu a do konce soutěže schází ještě jednatřicet zápasů.
Vítám všechny fotbalové nadšence u francouzské Ligue 1 Uber Eats. V sedmém kole na sebe narazí Racing Club De Lens a ESTAC Troyes, favoritem duelu bude domácí mužstvo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.