Ligue 1 - 33. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Lille : Ajaccio - 29. dubna 2023   17:00

Lille
22' And. Gomes (Cabella) • 33' And. Gomes (Cabella) • 38' Cabella (J. Bamba)
3:0
(3:0)
Lille
Chevalier – B. Diakité, Yoro, Alexsandro, Gudmundsson (53. Weah) – Ang. Gomes (79. Baleba), And. Gomes (68. André) – Žegrova, Cabella (79. Únás), J. Bamba (C) (78. Bayo) – David.
Costil – Fonte, Ismaily, Martin.
Letexier – Mugnier, Rahmouni
Stade Pierre-Mauroy, Lille
Ajaccio
B. Leroy – I. Diallo, Gonzalez, Vidal, Youssouf – Bayala (46. Chegra), Marchetti (C) (90. Y. Koné), Mangani (72. Coutadeur), Spadanuda – El Idrissy, M. Soumano (72. Nouri).
Sollacaro – Avinel, Khelifa, Mayembo, Chabrolle.

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou.
Držení míče: 75 % : 25 %.
Střely na branku: 5:0. Střely mimo: 2:2. Rohy: 9:0. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 10:13.
Ani ve druhé půli nebylo třeba nastavovat žádný hrací čas a zápas je tedy u konce. Domácí ve druhé půli navýšili vedení, ale pro ofsajd jejich gól neplatil. Nicméně už se nic nestalo a Lille vítězí 3:0 a zapisuje další tři body. Naopak Ajaccio je ztratilo a nadále je tak velmi ohroženo sestupem do druhé ligy.
90+1'
90'
Střídání v týmu AC Ajaccio:
ze hřiště odchází Vincent Marchetti, přichází Youssouf Koné.
89'
Další souhra domácích končí zmarem, balon převzala obrana Ajaccia a to míří na opačnou stranu, alespoň čestný úspěch by si hosté přáli, ovšem Lille je proti.
88'
Nákop Timothyho Weaha končí na obraně soupeře a poté i na brankáři Benjaminu Leroyovi, který bude odkopávat balon hodně daleko od své brány.
86'
Jonathan David nechal míč Weahovi, který poté vystřelil z hranice velkého vápna, ale jen do náruče Benjamina Leroye.
84'
Alexsandro nalil míč do ohně, v pokutovém území pak střílel Jonathan David, ale do sítě to nebylo. Hned na to je pískán faul na domácí straně a u míče budou hosté.
83'
Clément Vidal odkopl míč z poloviny Ajaccia, dostal se k němu Ivane Chegra, ale nakonec ho rychle ztratil a rodící se akce na hostující straně končí.
81'
Domácí jsou stále na polovině Ajaccia a budou zahrávat autové vhazování.
80'
Jdeme do poslední desetiminutovky zápasu, přesněji řádné hrací doby a domácí nyní budou zahrávat další rohový kop.
79'
Střídání v týmu Lille OSC:
ze hřiště odchází Angel Gomes, přichází Carlos Baleba.
79'
ze hřiště odchází Rémy Cabella, přichází Adam Únás.
78'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Mohamed Bayo.
77'
Na druhé straně zastavil Jonathana Bambu jeden z hostů a následuje odkop od Benjamina Leroye.
76'
Kevin Spadanuda byl v obrovské šanci! V pokutovém území sice podklouzl a ocitl se na zemi, rychle vstal a napálil míč vysoko a ten orazítkoval břevno domácí brány!
74'
Kevin Spadanuda se nyní zalekl střely, když se zjevil před Lucasem Chevalierem a místo pokusu pak poslal přihrávku napravo, kde nikdo nebyl.
73'
Jonathan David se prodral až k zadní čáře, odkud pak chtěl centrovat míč do pokutového území, ale nakonec ho k tomu nepustil Mohamed Youssouf.
72'
ze hřiště odchází Thomas Mangani, přichází Mathieu Coutadeur.
72'
ze hřiště odchází Moussa Soumano, přichází Riad Nouri.
71'
Kevin Spadanuda nyní nepěkně prošlápl nohu soupeři a dostává za to žlutou kartu.
70'
Hosté se snažili zastavit rodící se akci Lille, ale Timothy Weah obešel soupeře a dostal míč až k velkému vápnu, ale tam poté nikdo nevystřelil.
69'
Domácí se ocitli opět na polovině soupeře a snažili se navýšit svůj náskok, proti však byla obrana Ajaccia a později i zákrok Benjamina Leroye.
68'
ze hřiště odchází André Gomes, přichází Benjamin André.
67'
Timothy Weah se chystá k autovému vhazování, ale to proběhne až po dalším domácím střídání.
66'
Ivane Chegra se dostal do kontaktu s domácím hráčem a oba se ocitli na zemi. Ale oba rychle vstali a domácí jdou znovu do akce.
66'
Po této standardní situaci se nedokázali domácí prosadit a následuje tak jen odkop od branky Benjamina Leroye.
65'
Z další útočné akce Lille vytěžilo další rohový kop.
62'
Domácí znovu předvádějí pohledné akce, nyní se dostali z poloviny až před branku Benjamina Leroye, ale pravačka Timothyho Weaha zakroutila míč jen vysoko nad branku Leroye.
59'
Domácí to ale mrzet nemusí, stále mají luxusní náskok a navíc mají stále navrch. Hosté se tak znovu jen brání akcím svého soupeře.
57'
Domácí navýšili své vedení, po hlavičce Davida míč vyrazil před sebe Benjamin Leroy, ale na dorážku RÉMYHO CABELLY byl krátký a bylo to 4:0. Ovšem poté proběhla porada u videa a to odhalilo ofsajd, takže branka tedy platit nemohla.
55'
Rémy Cabella z půlky hřiště zakládal další akci domácích, ale do zakončení se Lille opět nedostalo.
54'
Jonathan David vyhrál souboj o míč a hned poslal míč na Rémyho Cabellu, který svou střelu poslal jen do obrany hostujícího Ajaccia.
53'
ze hřiště odchází Gabriel Gudmundsson, přichází Timothy Weah.
52'
Hosté v úvodu druhé půle trochu ožili a už se několikrát dostali na území domácího týmu, ale vystřelit na Lucase Chevaliera se jim nepovedlo.
50'
Rémy Cabella prodloužil pobyt na polovině soupeře a poslal míč na Angela Gomese, tentokráte jejich souhra nepřinesla ovoce, jako tomu bylo dvakrát v prvním poločase.
49'
Angel Gomes se vydal do akce, ale zastavila ho obrana soupeře. Poté následoval odkop od branky Benjamina Leroye a hráči Ajaccia se tak mohou vydat dopředu.
48'
A po chvilce měli další standardní situaci hosté, a sice v podobě autového vhazování.
47'
Domácí hned zahrávali rohový kop, bylo to nakrátko a poté se dostali do akce, ale zblízka nepřekonali hostujícího brankáře.
46'
ze hřiště odchází Cyrille Bayala, přichází Ivane Chegra.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 18:03.
Střely na branku: 4 – 0
Hlavní sudí nenastavil nic navíc a první poločas je u konce. A ten si tedy hosté za rámeček rozhodně dát nemohou. Od úvodních minut je domácí hráči přehrávají a motají jim hlavy. Ve dvaadvacáté minutě se prosadil André Gomes a poslal Lille do vedení. O dvanáct minut později se stejný hráč prosadil znovu a dal svému týmu vyšší náskok. To ale nebylo ze strany Lille vše. V osmatřicáté minutě se střelou do prázdné brány prezentoval Rémy Cabella a domácí tak mají náskok o tři góly. Hosté nepředvedli nic a musejí dohánět velkou ztrátu.
45+1'
44'
A zase jsou domácí na polovině Ajaccia, které se v podstatě v průběhu celého zápasu jen brání. I nyní museli beci hostů zastavit akci soupeře.
43'
Volný kop zahrávali hosté, ale balon Thomas Mangani poslal z pravé strany jen do obrany Lille.
42'
Cyrille Bayala to zkusil z pravé strany, jeho střelu ale pokryl Gabriel Gudmundsson, jenž okamžitě míč nasměroval pryč z území Lille.
40'
Poslední pětiminutovka prvního poločasu, uvidíme, zda hlavní rozhodčí ještě něco nastaví.
39'
A další akce se rodila na straně Lille, hosté se museli znovu obávat, ale nakonec to pro ně dobře dopadlo. A hned pak balon poslali za půlku.
38'
Lille právě vstřelilo branku!
Tak to je ze strany domácích demolice soupeře. Na levé straně nezištně poslal přihrávku do pokutového území Jonathan Bamba a jeho přihrávka byla jak na zlatém podnose, protože RÉMY CABELLA měl jednoduchou úlohu, a sice trefit částečně odkrytou soupeřovu bránu – 3:0. Asistence: Jonathan Bamba.
37'
Lucas Chevalier poslal po zemi rukou balon na spoluhráče a domácí se tak mohli vydat opět směrem k brance soupeře.
35'
Lille je v laufu a po rozehrání míče ve středovém kruhu se hned dostalo do další akce, ale nakonec ji zastavila obrana Ajaccia.
33'
A je to 2:0! Domácí rozjeli další akci, uvnitř pokutového území poslal elegantní patičku Rémy Cabella a ANDRÉ GOMES poté levačkou dělovkou k protější tyči nedal žádnou šanci Benjaminu Leroyovi – 2:0. Asistence: Rémy Cabella.
32'
Další rohový kop pro domácí, kteří byli na polovině soupeře aktivní a donutili soupeře zahrát míč za zadní čáru.
30'
Žlutí se hned i na domácí straně. Jonathan David přišlápl špičku kopačky Vidala a hned k němu přiběhl sudí a kartónek žluté barvy mu potvrzuje.
28'
Soumano nedovoleně zastavil domácího hráče, kterého podkosil a srazil k zemi a od hlavního sudího za to inkasuje první žlutou kartu zápasu.
28'
Ze své poloviny zahrávali další akci domácí borci, soupeř ale zavřel dveře u středové čáry a Lille do průniku nepustil.
27'
Zpoza vápna střílel Edon Žegrova, jeho nákop ale branku soupeře přeletěl.
26'
Volný kop po faulu domácího Edona Žegrovy, který se soupeři hned omluvil, zahrávali hosté, míč, který se snášel do pokutového území ale zachytil do rukavic Lucas Chevalier.
24'
Hosté se znovu museli bránit akci soupeře, domácí hráči jsou stále hodně aktivní a prakticky svého soupeře vůbec k ničemu nepouštějí.
22'
Nádherná akce domácích a ti jdou do vedení. Po několika přihrávkách si z druhé vlny naběhl k velkému vápnu ANDRÉ GOMES a kroucenou dělovkou poslal balon k tyči – 1:0. Asistence: Rémy Cabella.
19'
Lucas Chevalier nyní zlikvidoval nebezpečnou střelu hostů a míč dostal do rukavic. Následně pak ho poslal hodně daleko.
18'
Faul hostů a volný kop zahrají hráči Lille. A je to z poměrně dobré vzdálenosti, takže by mohlo dojít k ohrožení branky Benjamina Leroye.
17'
Domácí si se svým soupeřem stále hrají a většinu času tráví na polovině Ajaccia. I nyní se dostávají do kombinace, ale obrana hostů je zatím neprostupná.
16'
Angel Gomes napálil pravačkou míč přímo na bránu a proti jeho pumelici zakročil Benjamin Leroy a balon má v rukavicích!
15'
Oumar Gonzalez ho zahrál nakrátko, protože to bylo z vlastní poloviny a chtěl poslat spoluhráče dopředu, ale míč si sebrali domácí a hned šli do akce a vybojovali rohový kop.
14'
Domácímu hráči je pískán faul a sudí Angelu Gomesovi důrazně domluvil. Volný kop zahraje Ajaccio.
13'
A po chvilce se zase na druhou stranu vydali domácí fotbalisté, po levé straně se uvolňoval Jonathan Bamba, ale nakonec je mu pískán ofsajd. U míče jsou opět hosté.
12'
Až nyní se k zakončení dostali hosté z Ajaccia, ale jejich propagační pokus zastavil Lucas Chevalier a následovat bude odkop od jeho branky.
11'
Jonathan Bamba chtěl přihrávkou oslovit svého jmenovce Davida, ale druhý jmenovaný v pokutovém území nedokázal zakončit a míč tak má opět Benjamin Leroy.
10'
Gabriel Gudmundsson zahrál míč na Jonathana Davida, ale souhra obou se nepovedla, balon je v zámezí a autové vhazování provede jeden z hostujících hráčů.
8'
Edon Žegrova po pravé straně zkusil štěstí, míč prohodil na Rémyho Cabellu, ten to ale měl na dlouhou nohu a rázem bylo po slibně se rodící akci.
6'
Benjamin Leroy sebral další míč, který mířil do jeho území a hned ho odkopne daleko od své svatyně.
5'
Teď už ale dobře střílel v pokutovém území Jonathan Bamba a do zákroku musel Benjamin Leroy. Tohle už byla akce, která oku lahodila.
4'
Oba soupeři se zatím spíše oťukávají, ještě jsme nebyli svědky žádné velké šance ani před jednou brankou. Nyní se o to pokoušejí znovu domácí hráči.
3'
Nakonec ale nemusel, protože domácí se do žádného zakončení před jeho bránou nedostali. Až o chvilku později se snažil prosadit Jonathan Bamba, ale Benjamin Leroy jeho pokus kryje.
2'
Odkopem od své branky poslal Lille do útoku Lucas Chevalier a hosté se tak musí vracet zpět, aby pomohli svému brankáři Benjaminu Leroyovi.
1'
U míče jsou domácí fotbalisté a ze své poloviny se snaží projít na tu soupeřovu. Hosté však průchod do jejich teritoria znemožnili.
1'

Lille OSC: Chevalier – B. Diakité, Yoro, Alexsandro, Gudmundsson – Ang. Gomes, And. Gomes – Žegrova, Cabella, J. Bamba (C) – David.
Náhradníci: Costil – Fonte, Ismaily, André, Martin, Baleba, Únás, Bayo, Weah.
Trenér: Paulo Fonseca

AC Ajaccio: B. Leroy – I. Diallo, Gonzalez, Vidal, Youssouf – Bayala, Marchetti (C), Mangani, Spadanuda – El Idrissy, M. Soumano.
Náhradníci: Sollacaro – Y. Koné, Avinel, Khelifa, Mayembo, Chabrolle, Coutadeur, Nouri, Chegra.
Trenér: Olivier Pantaloni

Rozhodčí: Letexier – Mugnier, Rahmouni.
V dosavadním průběhu sezony bojuje Lille o pohárovou Evropu. Domácí celek se nachází na páté pozici, když posbíralo šestapadesát bodů, což zatím stačí na kvalifikaci Konferenční ligy. Naopak Liga mistrů je vlkům vzdálená deset bodů a na šesté Rennes je pouze tři body pozadu. V úplně jiné pozici se nachází Ajaccio, které je s dvaadvaceti body na předposledním místě. Navíc se mu nedaří, posledních v pěti duelech vybojovalo jediný bod. Aby se nováček soutěže zachránil, musel by v posledních šesti kolech smazat desetibodovou ztrátu na šestnáctou příčku.
Vítám všechny fanoušky francouzské Ligue 1 Uber Eats, která má na programu třiatřicáté kolo, v němž na sebe narazí Lille OSC a AC Ajaccio. Obrovským favoritem bude domácí celek, ovšem jeho soupeř ještě bojuje o udržení, což se pomalu a jistě hodně rozplývá.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.